Stát je virus


VYDAL FRAMEREPORT ⋅ 29.BŘEZNA 2015

Od Pecunia olet

Člověk se skládá z asi 100 biliónů buněk. Jestliže je nemocný, nebo má bolestí, pak žádná z těchto buněk netrpí bolestí nebo nemocí, ale jen on. Ale kdo je „on“, kdo se skládá výhradně z buněk, a žádná z těchto buněk „netrpí“? Celá věc je samozřejmě víc než součet jeho částí, jak řekl Aristoteles.

Stát, to je opačný způsob. Stát se skládá z x milionů lidí. Je-li stát nemocen pak trpí právě tito lidé, a ne „Stát“, který nemá nervovou soustavu. Součet utrpení lidí stoupá, zatímco stát se nafukuje a upadá na úkor občanů svou parazitní existencí.

Stát je jako virus. Není ve skutečnosti živý a nutí svého hostitele (člověka) programovat svou výrobu pro něj a sám jej otravuje, zatímco jeho moc a  invazivní vliv násobí vliv na zdravé organismy.

https://framereport.wordpress.com/2015/03/29/der-staat-ist-ein-virus/

Za chyby v překladu se omlouvá

Bavor podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Přejaté se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na Stát je virus

 1. Petrpavel napsal:

  Stát nemůže být nemocný a taky nemůže trpět. Lidé v něm žijící se cítí různě : někteří trpí, někteří jsou spokojeni, většina nad tím nepřemýšlí a jen chválí či brblá, to podle programu v TV či podle kvality spolykaného jídla a pití. Teprve kdyby převážná většina trpěla a byla si toho vědoma, mohla by přijít změna. Čeho? Systému. Nikdy k tomu ale „samo“ nedošlo a nedojde, každý systém se udržuje svou nabídkou půl „spokojených“, půl „nespokojených“, a i setrvačností. Vždy šlo o vlivy zvenku. Žádný systém – režim se nehroutí svobodným a vědoucím rozhodnutím jeho občanů.
  Ale článek je o něčem jiném : chtěl jsem jen poukázat že s tím trpěním občanů je to ošidné. A lidé zaštitující stát jsou taky občané.

  To se mi líbí

 2. Strejda Olin napsal:

  Dnes ukrajinský parlament rozhodl, že příslušníci Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) a Ukrajinské povstalecké armády (UPA) bojovali za nezávislost země a zaslouží si úctu.
  Podle mě je to stejné, jakoby německý parlament podobně ocenil zásluhy SS. Zkrátka něco nehorázného. Miliony obětí 2. světové války se musejí obracet v hrobě. Banderovci mají na svědomí strašná zvěrstva na civilním obyvatelstvu v době války i krátce po ní. Vypálili desítky vesnic a stovky domů, zavraždili více jak 150 tisíc Poláků, Ukrajinců, Rusů, Slováků a Židů.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Organizace_ukrajinsk%C3%BDch_nacionalist%C5%AF
  Glorifikace a obdiv k těmto vrahům je oficiálním postojem ukrajinské vlády, kterou bez uzardění podporují USA a státy EU včetně Česka. Mějme při příštích volbách na paměti, že taková politika Ukrajiny nevadí ČSSD, ANO, TOP, KDU-ČSL, ODS ani katolické církvi. Zato jim vzteky teče pěna z huby kvůli tomu, že se prezident republiky zúčastní v Moskvě oslav 70. výročí vítězství nad nacistickým Německem, jejichž součástí je i slavnostní přehlídka vojáků, jejichž otcové a dědové položili své životy také při osvobození Československa.
  Tak takový dnes máme stát. Nepoučili jsme se a také za to zaplatíme!

  To se mi líbí

 3. Carlos V. napsal:

  Krásný článek. Ještě bych s dovolením přihodil :
  http://zboril.blog.ihned.cz/c1-63805760-citaty-selskeho-rozumu-rona-paula-o-politice-a-ekonomice

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.