Glossarium major III.


Na den Aprílový nás Novinky obšťastnily článkem, ve kterém připisovaly první snahy o záchranu dvou zajatkyň již Petru Nečasovi. O tom nepochybuji, protože tehdy byl premiérem ještě on a bylo to i jeho „povinností“. Ale k zásahu prý nedošlo proto, že byl Nečas odstaven. Již tehdy se hovořilo o spiknutí proti vládě. Ale teprve dnes bylo tímto článkem odhaleno pozadí tohoto spiknutí. Nebyla to zásluha ani Zemana, ani Putina. Byli to lstiví Afghánci, kdo vyprovokovali kobylu Nagyovou, nyní Nečasovou ke sledování původní paní Nečasové, byli to lstiví Afghánci, kdo kobylu Nagyovou dovedli Nečasovi do postele a byli to právě ti lstiví Afghánci, kdo to celé prásknul našim policistům. A podvedený a oklamaný Nečas musel odvolat osvobozující zásah.

 

 

Ještě jednou se vrátím k Sudoměři. Psal jsem o tom, že tam své svěřence předváděl i sokolník. A vyprávěl zajímavé příhody se svého života s těmito dravci:

Největšími nepřáteli sokolníků jsou holubáři. Protože sokoli jsou na holuby obzvláště zaměřeni. A je pravdou, že pokud má holubář dobrého pošťáka v hodnotách, o kterých se nám ani nezdá a ten se cestou potká se sokolem, není se čemu divit, že je holubář naštvaný. Čas, holubu věnovaný, i jeho hodnota končí v zobáku jednoho dravce.

Sokolníci naopak využívají „špatných“ holubů k výcviku. I stalo se tomu našemu, že mu „došly zásoby“. Vypravil se tedy naivně na nejbližší chovatelskou výstavu a tam se obrátil na holubáře se žádostí o nějaké ty „vadné“ kusy. Ti holubáři si nejprve mysleli, že se jedná o  začínajícího chovatele. Když však zjistili o koho jde ve skutečnosti, zazněla prý tato hláška. „Sokolník? A on má tu drzost jít mezi holubáře? To je na přesdržku!!!“

Naštěstí se to obešlo bez násilí, protože sami uznali, že sokolník přišel slušně a tak jej vyprovodili také slušně.  

A na závěr malý již včera avizovaný pozdrav Jardy Hudce

http://bavor.blogspot.cz/2015/04/moje-svedomi-je-ciste-skoro.html

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Glossarium se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

33 reakcí na Glossarium major III.

 1. vonrammstein napsal:

  Bo ten Hudcův odkaz nejde otevřít, tak bezkomment.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Našel jsem si to jinde, dobré. Asi budete znát (ptám se pana Hudce) Standu Součka?
   K článku-při dvojitém odkazu na cukrovarnictví bych dvojitě blil.

   To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Jasněže znám. Mladý erotik, nyní už poněkud usazený, od té doby, co má ty dvě dcerky. Myslím, že ho bez uzardění mohu označit za kamaráda, byť se nevídáme nijak často. Nyní „babišovec“, ale to bych mu nevyčítal – prodali ho spolu s ostatními jako obilí na stojato.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Naprosto přesné 🙂 Potkal jsem ho po pár letech někdy minulý týden a vúbec nemluvil o sexu! Fakt je, že už mu padla padesátka, byť na to ani trochu nevypadá, tak ho to asi trochu zklidnilo 🙂 Překvapilo mě, že po všech těch letech a změnách se pořád drží v Mladý frontě.

     To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Jo a ještě k vám, rytířům a šermířům – vy zase možná znáte Petra „Mažňáka“ Mazného…?

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Neříká mi to vůbec nic, ale já nemám dobrou paměť na jména. Z jaké skupiny byste nevěděl? Ze starých psů si jmenovitě pamatuju asi jenom Žábu, Prcka a Karla Loužka, řečeného Čáryfuk, ale ten už je v šermířském důchodu.

     To se mi líbí

     • Hudec napsal:

      Mažňák je taky v „důchodu“, skoro dvacet let. Jiná generace. Ale našel dobrou díru na trhu – dělá s vydavatelstvím Starý most ty historické obrazové publikace. Kdysi ostatně také Mladá fronta.

      To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Kdo pochopil, že v odkazu chybí ještě „ml“, tak se dobral. Jinak už je to opravené

   To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  „ …fatální nárůst napětí … se přesouvá do naší těsné blízkosti. To vše jen proto, že jedna krachující velmoc se svým anachronickým neoliberálním modelem a imperialistickým chováním ke všemu svému okolí vystrkuje drápy na znamení své moci a síly, která jí až na harašení zbraněmi dochází. Jakoby nová válka – regionální, či světová – měla být poslední nadějí a spásou obra na hliněných nohou. Risk s miliony životů je dennodenně veleben v místních médiích jako akt spravedlnosti. …
  „ …. Ti nejhorlivější obhájci »lidských práv« si stěží uvědomují, že mezi ně neoddiskutovatelně patří práva sociální. Venezuela je za posledních 16 let naplňovala příkladně, v regionu nevídaně. Ale oligarchii a impériu navzdory. Tím se provinila. …“

  http://www.halonoviny.cz/articles/view/36347743

  To se mi líbí

 3. Petrpavel napsal:

  Představte si tu hrůzu, po ANO a ČSSD už ani STAN ani KDU-ČSL ho na svůj sjezd nechtějí. Asi ho chudáka bude muset na svůj „sjezd“ ta malá skupinka, co se jim právě v takovéto kondici líbí :

  Anketa
  Co říkáte výroku Zemana vůči velvyslanci USA?
  Velvyslanec měl pravdu, Zeman ho nemá co kritizovat
  2%
  Velvyslanec to měl říci jinak a citlivěji, ale má pravdu
  3%
  Zeman to měl říci jinak a citlivěji, ale v zásadě má pravdu
  1%
  Zeman to velvyslanci USA ,,nandal“ zcela správně
  94%
  hlasovalo: 6008 lidí

  P.S. Chtěl jsem dát současný stav ankety, tenhle je včerejší, ale už na PL není, zasáhli opět hackeři a bylo redakci trapné cinknutou ponechat, nebo nezasáhli a bylo redakci trapné ponechat takový výsledek?

  To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Z diskuse :
    „Laďa Mazůrek, Uherské Hradiště
    Středa, 8. dubna 2015, 09:30:45 |
    | +91
    Pravda je někde úplně jinde.
    Ne, že by prezidenta politici nezvali pro jeho údajnou vulgaritu, ale protože se bojí toho, že by jim otevřeně řekl pravdu, co si o nich a o jejich tzv. „práci“ myslí.
    A to by se jim v drtivé většině absolutně nelíbilo.“

    To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Ono to tam možná někde je, třeba pod jiným článkem.
   Jak jsem říkal, uvidíme zanedlouho, při bádání o Zem. oblíbenosti.

   Naposled to bylo takhle

   Click to access pi150320.pdf

   To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Funkce „diplomatické mise“ podle čl. 3 Vdeňské úmluvy o diplomatických stycích (u nás vyhláška Ministerstva zahraničních věcí č. 157/1964 Sb.) –
   „a) zastupovat vysílající stát ve státě přijímajícím;
   b) chránit zájmy vysílajícího státu a jeho příslušníků ve státě přijímajícím v rozsahu dovoleném mezinárodním právem;
   c) vést jednání s vládou přijímajícího státu;
   d) zjišťovat všemi zákonnými prostředky podmínky a vývoj v přijímajícím státě a podávat o nich zprávy vládě vysílajícího státu;
   e) podporovat přátelské vztahy mezi vysílajícím a přijímajícím státem a rozvíjet jejich hospodářské, kulturní a vědecké styky.“
   O tom, že by vedoucímu diplomatické mise příslušelo otírat si hu.. ústa o hlavu hostitelské země tam není ani slovo. Diplomatický nonsens. A je příznačné, že české žumpalistické prostředky, místo aby vykázaly chování pana velvyslance do patřičných mezí, tak své sračky mrskají po prezidentovi.
   Představte si, že by ruský velvyslanec veřejně kritizoval proamerickou politiku české vlády, nebo její – i prezidentův – proizraelský postoj! To by bylo kvičení divokých sviní!!!!
   Ale samozřejmě, diplomatická mise USA u nás plní jiné úkoly, že, tak nějak. Dominium a kolonie, tak nějak to bývalo.

   A když už jsme u těch žumpalistů – co jste zaznamenali ohledně Lavrova v Bratislavě?
   Já nic, než kecy, jak to Kiska Lavrovovi „nandal“ kvůli Ukrajiny.
   Zato „tůba“ je plná videí – ve zkratce třeba tohle https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lHZat_qUVcI ale je jich tam „hafo“.

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    🙂 Pěkná ilustrace k tomu včerejšímu odkazu na Chelemendika

    To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Slovensko je dobré si připomínat, dosud vždycky bylo ve vojnách na nesprávné straně ( z mého pohledu), Kiska v tom pokračuje, Fico ne, uvidíme který postoj tam převáží …

    To se mi líbí

 4. kchodl napsal:

  Článek pana Hudce je skvělý. Co k tomu říci.

  Havloidní vlastizrada, po 20-ti letech vidí výsledky každý. Z naší vysoce průmyslové, vzdělané a kulturní země se stala málem rozvojová, se všemi aspekty jako „vyloučené lokality“, bezdomovci, plíživá privatizace a rozvrat školství a zdravotnictví, fašistická média „majitelů státu“, stále vyšší zločinnost a fašizace policie, nárůst administrativy a cizopasníků všeho druhu na všech frontách. Státem posvěcení loupežníci exekutoři, bující všežravá amorální církev, nárůst hysterie a iracionalit všeho druhu. Rozvrácené právo, nefunkční a selektivní justice. Třetí svět klepe na dveře.

  Od rozvratu státu a společnosti na „stupeň Ukrajina“ nás dělí 10 let, možná i méně.
  Co mě děsí, jak se nás budou ptát za dalších 20 let naše děti: jak jsme to mohli dopustit.

  Už moje rané antikoncepční selhání (synek 28 let) má takové blbé dotazy. Vrátil se ze světa s tituly z technického oboru a na zdejší poměry je poněkud převzdělaný. Výzkumné ústavy téměř nejsou, aplikační výzkum ve firmách byl potlačen málem do zničení, v cizí korporaci je Čech přes dokonalou znalost angličtiny páté kolo u vozu – musí jen pracovat do vyčerpání a benefity a odměny berou národně a politicky uvědomělejší – a hlavně ho k ničemu nepustí, výzkum a vývoj se dělá jinde, tady to musí jen oprašovat a opravovat. Tedy než to komplet převezmou levnější Indové nebo kdo a místní „drahé“ experty vykopnou na dlažbu. Takže to otočil a už je zpátky v USA, kde za svou práci nejenže dostane pořádně zaplaceno, ale hlavně se profesně dostane k tomu co ho naplňuje – přesto, že se mu tam krutě nelíbí a „fašismus tam jde do ho..n“, jak se vyjádřil. Brzy se bude stěhovat do JV Asie, do „státu“ Samsung, „občanství“ už má. Jen se bude muset přeprogramovat z blondýn na žluté maso (dámy prominou) a naučit samsungštinu – což je jazyk dost podobný angličtině, kupodivu.

  Vkrádá se až Oblomovská otázka: Što dělať ? Má smysl „močit proti větru“ ? To, co u nás, se děje po celé EU, potažmo po celém Západu.

  Jistěže ano, nejsme přece všichni Oblomov. První krok je nakopat zadek všem havloidům.
  🙂

  To se mi líbí

 5. Slim napsal:

  Všiml jsem si, že ČT zahajuje sezónu oslav 70. výročí. V sobotu uvidíme Bitvu o Británii (potom se, odhaduji, přeneseme na Guadalcanal).
  Proti filmu nic nemám: L. Olivier tam hraje Hugha Dowdinga, kterému se po vítězném vedení stíhačů odměnili penzionováním;
  jenom mám dojem, že se jim nechce uvádět Tankovou brigádu 😀

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Napůl a nejasně jsem zachytil i aviso na „Osvobození“, dokonce bych řekl, že na ČT2?

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Jo, v sobotu večer na Dvojce

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     No ja, máte recht. Až po Bitvě o Brit. To si teda zaválčíme, v sobotu večer!

     A další sobotu stejný schéma. Nejdřív Nebeští jezdci a pak další díl Ozerova. (A tu další sobotu bude nejspíš Tmavomodrý svět, ne?)

     Ale na Jezdce se chvíli mrknu, už kvůli Hrzánovi.
     Hajnej, di do hajzlu!“ (na 31:09)

     To se mi líbí

 6. Slim napsal:

  OT.
  Je-li středa, myslel jsem, že jsme v Belgii. Ale protože to vypadá, že muzika nebude, nechám tu malý vzkaz pro rybářku.
  Valentina Lisitsa má zaracha – kvůli politice. V Torontu. Vyjádřila se neuctivě o kyjevské vládě. Psala prý dokonce o fašistech. Tak jsem se dozvěděl, že je etnická Ruska (narozená ale na Ukrajině). V programu FOK byla nedávno za Ukrajinku. 🙂
  http://www.thestar.com/opinion/editorials/2015/04/07/tso-should-not-have-dropped-pianist-valentina-lisitsa-editorial.html

  Nezbývá tedy, než abych zapomněl na výhrady a přidal trochu muziky.

  To se mi líbí

  • rybářka napsal:

   Ano Slime, čtu o Valentině na ruských webech. Kdysi dávno jste mi doporučil, pokud se chci naučit rusky, že mám číst ruský tisk. Tak Vás poslouchám a dávám Vám za pravdu.

   Podle Valentiny nelze už dál sledovat bezmocně, jak se zem, v níž se narodila, posouvá do propasti. Po světě se na sociálních sítích množí tvrdá kritika proti Toronto Symphony Orchestra. Protože svědectví Valentiny vyvrací tvrzení západních médií.

   Jsem ráda Slime, že jste ji vzal na milost. Je to malý, krásný, čestný a statečný, s neuvěřitelnou technikou rukou, obdivuhodný člověk. Další v řadě velkých virtuosů. Dokladem je Vaše video.

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Doporučil? 🙂 To mi vážně chcete namluvit, že si něco takového pamatujete? Nevěřím vám ani slovo, Nikol, ale je to milé…

    Politika se nám plete i do muziky (u Šost. mi to filtrování bere veškerou chuť do práce). A nejenom do muziky. Dnes odpoledne jsem konečně šel tím Petřínem a na té okružní vrstevnici, co vede od švédského vyslanectví k Vrchlického pomníku nevěřím svým očím. Na lucerně visí zbrusu nová uliční tabulka: Promenáda Raoula Wallenberga .

    Což, v Budapešti bych se tomu nedivil, ale u nás? Rád bych věděl, byl-li by RW takovou ikonou, kdyby byl nezmizel v SSSR. I když, N. Winton má takové renomé.

    To se mi líbí

   • Slim napsal:

    A tady ještě jedna návnada.

    Seriál o Verdim se dnes začal plně rozjíždět. A na konci, jako závěrečná znělka je kvartet z Rigoletta, jak jsem tu o tom jednou psal.

    http://www.ceskatelevize.cz/porady/10684960811-verdi/214386650110002/

    To se mi líbí

 7. Slim napsal:

  Vzhledem k tomu, že hradní šéf protokolu dostal přislíbené místo ve Vatikánu, kam se už dlouho snaží dostat, ale prý až v roce 2018 a Kmoníček má jít do Woše, ale s odkladem asi o rok, objevily se spekulace, že Zeman nepomýšlí na druhé období.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.