Zákaz dovozu polských potravin je agrese …


Zavedením svých sankcí poskytla EU Rusku šanci se vzpamatovat a stát se znovu partnerem unie, ale teď je to vyloučeno. Toto prohlásila polská premiérka Ewa Kopacz, – informuje Onet.pl a dále cituje: „Dnes se na Rusko díváme úplně jinak, dokonce i z ekonomického hlediska. Tím, že uvalila sankce, EU řekla: vzpamatujte se, skoncujte s tím, a pak na vás budeme hledět jako na partnery.

 

Dnes je to vyloučeno“, – řekla Kopacz a dodala, že ruské embargo na polské potraviny demonstruje široký rozsah ruské agrese. „To není jen vojenská agrese na Ukrajině. Je to i ekonomická činnost, jejíž následky jsou citelné“, – řekla polská premiérka. Od nynějška budou k událostem na Ukrajině členské země EU hovořit „jedním hlasem“, a to dává šanci na ukončení konfliktu. Kopacz očekává od Evropy jednotnou pozici ve vztahu k Rusku, dokud Moskva neukončí „svoje agresivní počínání“. Šéfka polské vlády se dotkla i otázek bezpečnosti. Podle jejích slov Polsko je zatím schopno se cítit bezpečně nejen proto, že může počítat s podporou spojenců, ale i díky silné ekonomice.

 

V Postupimi proběhlo setkání ministrů obrany Polska, Německa a Francie. Mimo jiné, bez ohledu na konflikty na Ukrajině a v arabském světě, požadují strany přehodnocení a obnovení evropské bezpečnosti. Ministři obrany tří států rovněž adresovali společný dopis šéfce diplomacie EU Federice Mogerini.

 

Zdroj: http://politikus.ru/events/47206-premer-polshi-zapret-rossii-na-polskie-produkty-eto-masshtabnaya-agressiya.html

hroch-hlava

 

 

 

 

A pro pozvednutí nálady ještě toto http://bavor.blogspot.cz/2015/04/jak-spravne-komunikovat-v-zamestnani.html 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

21 reakcí na Zákaz dovozu polských potravin je agrese …

 1. Ahele napsal:

  Ta paní Kopacz je pro mne jedno velké zklamání. Vypadalo to, že má rozum v hlavě.
  Před pár lety, v době prasečího chřipkového šílenství, kdy státy jako o závod nakupovaly neprověřené a předražené vakcíny, byla ministriní zdravotnictví Polska a odmítla se toho zůčastnit. Odůvodnila své rozhodnutí tím, že nemá důkazy o tom, že vakcína byla dostatečně odzkoušena a jakmile je bude mít, tak dá příkaz k nákupu. Samozřejmě, že důkazy se nekonaly. Polsko tehdy nekoupilo ani jednu. ČR asi 200 tisíc, jestli se nepletu, a ty se poté likvidovaly.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Je to nakažlivá nemoc, už mnoho tisíciletí. Vlezdprdelismus za účelem soukromého vlastního prospěchu. Volyč by to měl poznat a registrovat, ale nepozná a neregistruje. A i kdyby náhodou poznal, zaregistroval, ba i při volbě správně vyhodnotil, nic se neděje. Ona osoba má zajištění víc než do konce života, a za ní nastoupí další „hladový“. Říká se tomu demokracie nebo diktatura, podle toho kdo hodnotí.

   To se mi líbí

 2. jaa napsal:

  No mne udivuje, že sankce proti rusku jsou v pořádku a sankce ruské jsou fuj…. Nějak to nesedí.. ale co můžeme chtít od pšonků….

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Nemělo udivovat. Vazal, ze kterého Rusko chtěli udělat, mělo mít jen jednu povinnost, držet hubu a sloužit. My to, Maul halten und weiter dienen, dobře známe. Ale ani u nás to tak úplně nefunguje.

   Je s podivem – nebo je to zákonité? – že čím vyšší funkce, tím více ubývá u politiků soudnost a i rozum. Nastupují soukromé ekonomicko-mocensko-prestižní zájmy a ty přehluší vše ostatní. Proto je nemanipulovatelný Zeman v jistých kruzích tak nenáviděn. Není, na rozdíl od knížepána, na peníze ani na ženské. A výš jít již nemůže. Dosáhl všeho a může být svůj. To Kopaczová naprosto nemůže. Není cvok a tak povídá, co se od ní chce. Ona to platit nebude, jen jásající lid.

   To se mi líbí

 3. Rosťa napsal:

  Poláci se na to musí dívat z té lepší stránky. Když každý Polák sní denně tři kila jablek a kilo posypové soli ( děti polovic ), tak tím zabijí dvě mouchy jednou ranou. Projeví se to na zdraví národa a TIRáci nezasviní životní prostředí trajdáním z Polska do RF. Chce to jen používat mozek. Zelení budou mít radost a psychiatři práci. A to se vyplatí.

  To se mi líbí

 4. oh napsal:

  Jedna starší zpráva o „ruské agresi proti Polsku“ :
  http://zpravy.idnes.cz/polaci-vini-z-nestesti-ve-smolensku-dva-ruske-piloty-p0k-/zahranicni.aspx?c=A150327_145259_zahranicni_vez
  A k tomu jedna nová, podle vyčištěných záznamů připomínala pilotní kabina polského vládního speciálu spíše bar v plném provozu, i když piloti údajně byli střízliví:
  http://zpravy.idnes.cz/smolensk-nahravka-z-letu-piloti-se-nemohli-soustredit-p1e-/zahranicni.aspx?c=A150407_141727_zahranicni_vez
  Ale bylo to tutově ruské spiknutí, říká to Kačer, tak to musí být pravda. Nejspíš měli Rusové vyslat stíhačky a vyprovodit ten alkoholický večírek, ať havaruje na nějaké základně NATO.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Odpovídám na zatím nevyslovenou otázku: „Jak je možné, že to zveřejnili na idnes.cz (i na aktualne.cz) ?
   Odpověď:
   1. Protože se tahle informace už nedá utajit
   2. Protože se bude argumentovat: „vidíte, jak jsme už objektivní“
   Tak teď ještě něco objektivního k tomu malajskému boeingu bych prosil….. Ještě lépe k oběma.

   To se mi líbí

 5. oh napsal:

  No, na aktualne.cz ta objektivita asi bude tím, že článek nenapsal Fendrych.
  A co se malajsijských boeingů týče, tak ten první zcela objektivně čmajzli ufouni z Temných světů. Řekl mi to sám Astar Šeran. A ten druhý – vy snad nevěříte tak důsledně pravdomluvným orgánům jako Lysenko a SBU? 😀

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   To je ten Lysenko, co s Lepešínskou údajně vyšlechtili pět klasů pšenice na jednom stvolu a zahnali Mičurina do důchodu, protože se řídil přírodou a ne závěry sjezdu UV?

   To se mi líbí

 6. Už jsem se přestal divit, proč Polsko za posledních 1000 let třikrát nebylo…

  To se mi líbí

 7. Rosťa napsal:

  A Roberts zase zlobí.
  http://www.novarepublika.cz/2015/04/p-c-roberts-ocenil-zemanuv-postoj.html
  Je možné, že se najde i normální Američan.

  To se mi líbí

 8. kchodl napsal:

  Kdysi se říkalo „Kde je Bruce Willis, když ho potřebujeme ?“ (11/9/2001).
  Dnešní hláška je „Kde je doktor Chocholoušek, když ho potřebujeme ?“.

  Takže Pšoni cvičí na svých policejních základnách Pravý sektor a další majdančiky, podporují převrat na Ukrajině, dodávají zbraně a svoje privátní žoldáky z PMC (např. ASBS Othago), vedou státem podporovanou prolhanou propagandu proti Rusku, na základě neprokázaného „ruského“ sestřelu MH17 vyhlásí sankce proti Rusku, jejich oficiální politici vytahují Pilsudského fašistické plány na velkopolskou říši Intermarii (Mezimoří), režimní pisálci sní o (Pilsudského) psaní ruskou krví na zdi Kremlu „Mluvit rusky se zakazuje“, polská vláda se spojuje s nacistickou juntou v Kyjevě…. To není agrese.

  Když Rusko vyhlásí potravinové embargo – nebude kupovat polská jablka … To je agrese.

  V této souvislosti mě napadá, že dnes mi velký zákazník napsal, že od nás letos nekoupí nový IT systém, s chabou výmluvou, že nemá peníze. Psal cosi o tom, že od roku 2010 padla koruna – co se týče IT železa a služeb – o 40%. Asi vezmu mašinkvér a půjdu ho odstřelit, agresora. Jistě to bude chápáno jako nutná obrana.

  Už před rokem jsem říkal, že se blíží čtvrté dělení Polska. Ale to jsem to myslel jako vtip, který pomalu přestává být směšný.

  To se mi líbí

 9. Rosťa napsal:

  Mužik vymejšlí jakási vojenská éra, co umí i couvat dozadu a dělat kotrmelce jak medvědi u Berouska a myslí si, že se z toho všichni posadí na zádel. Leda houby. Polák je doběhl a kolem hranic nastaví takové hrozně vysoké věže a jak to éro poletí okolo, tak ho ráhnem vezmou přes lopatky a jací byli. Jó, technika je technika. Vývoj prostě nezastavíš.
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/366334-polaci-na-hranici-s-ruskem-rychle-stavi-strazne-veze.html

  To se mi líbí

 10. cobolik pacholik napsal:

  kazdy psia kref a poznam ich jak sve boty,to traktarov nemusi,stale hovoria,ze rusky mordoval polakov,je na palici,ze tak pomahaju ukrajine a jej skurvenej klike,su to potomci tych,ktory vyvrazdili okolo 100000 polackov,upa a vsetka ta nacionalisticka holota najviac mordovala polackov a zidkov,teraz polacky big kamosi,cely cas som sa tymy gazdami tu v tej riti vadil,jaky oni mocny,jak dali rusom nakladacku,co nazvali cud nad vislu,drzia klapacky,jak mordovali rusku holotu za pilsudskeho,su to katolici s krvou zida,nevyspytatelny 70% to holota ostatny gosce,furt si myslia,ze polska od baltu az po cierne more,ze na meci bog,honor ,ojcyzna,maju mocne reci a su holota,co vedia dobre,to kombinovat,su to rodene vychcanky bo tam sa tak zilo,len sa kombinovalo,,robil som s nimi vacsinou nezodpovedny a jak len ojebat,30% to rovna holota jak pisem,ale ostatok nech spriedala na drzevo aj s tou ich kobietou.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.