Analytik: NATO ještě žije jen proto, že ho USA potřebují pro boj Ruskem


Dne 1. dubna

RIA Novosti.

Obyvatelům východní Evropy i nadále „vyprávějí pohádky“ o dobrých úmyslech americké armády a nutnosti ochránit východ evropského regiónu před „ruskou agresí“, napsal prezident analytického centra Future of Freedom Foundation, ekonom Jacob Hornberger na internetových stránkách této organizace.

Poznamenává, že americké noviny New York Times nazvaly „Dragoon ride“ americké armády „pochodem dobrých úmyslů“, i když podle ekonoma, aranžovanou jízdou americké kolony přes území České republiky, Washington demonstruje Evropanům, že USA jsou připraveny bránit východní Evropu před „ruskými akcemi“.

Nicméně, v žádných amerických novinách se nepíše, že přemrštěné vojenské ambice Pentagonu jsou důvodem, proč Moskva musí provádět odvetná opatření, píše Hornberger. Jakmile se studená válka skončila, NATO okamžitě začalo „absorbovat“ východoevropské státy, s vidinou konečného cíle – Ukrajinou, jejíž „zachvácení“ by umožnilo USA rozmístit vojenské základny v blízkosti ruských hranic. V očích těch, kteří stále věří v neomylnost amerických vojáků, je Rusko, samozřejmě, agresorem, ale původ současné konfrontace musí Evropané hledat jinde než v Moskvě.

„Podívejme se pravdě do očí. Tito lidé [američtí vojáci] nemají sobě rovných ve schopnosti vyvolat krizi, a pak si umýt ruce. Ve skutečnosti mělo být NATO rozpuštěno s ukončením studené války. Aliance nebyla zrušena pouze z toho důvodu, že je třeba vytvářet nekonečná ohniska napětí s Ruskem takovým způsobem, aby průměrný Američan chápal a sdílel nutnost zachování nafouklého a zastaralého vojenského průmyslu USA ve své současné podobě“, řekl ekonom.

Jízda kolony americké vojenské techniky ve východní Evropě, říká, je dalším svědectvím, jak „křídlo“ národní bezpečnosti americké federální vlády, při tom to nejvlivnější, diktuje své podmínky v otázkách zahraniční politiky.

Zdroj:

http://ria.ru/world/20150401/1055840290.html#14279685635874&message=resize&relto=login&action=removeClass&value=registration#ixzz3W916j3nJ

Originální zdroj v angličtině:

http://fff.org/2015/03/31/biggest-threat-american-liberty/

moskyt

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice moskytiéra se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

39 reakcí na Analytik: NATO ještě žije jen proto, že ho USA potřebují pro boj Ruskem

 1. Petrpavel napsal:

  Vidím to stejně, ale je mi platné jako mrtvému zimník …

  To se mi líbí

 2. Cech napsal:

  Ne je to mnohem složitější protože pokud si to včas nesrovnají Češi (jak zkonstatoval AS na sjezdu ČSSD) a hlavně Český prezident nebude postupovat souhlasně se svým Slovenským kolegou, který viditelně hodnotí situaci naprosto správně jako člen EU a také souhlasně s EU viz :

  “ Rusko má podle slovenského prezidenta Andreje Kisky odpovědnost za stabilizaci situace na východě Ukrajiny, kterou poznamenal ozbrojený konflikt mezi proruskými separatisty a ukrajinskými vládními silami.“

  No a když se snaží oddaný spolužák Baracka Obamy a super právník velice taktně řídit naprosto hulvátského a neschopného Českého prezidenta, tak ten místo toho aby začal okamžitě spytovat svědomí kde udělal chybu, tak se urazí a není schopen akceptovat ani ty nejelementárnější povinnosti vůči USA a EU.
  Nebo snad chce jednat s Andrewem H. Schapiro americkým právníkem a velvyslancem Spojených států v České republice jako Lukašenko ?

  http://zpravy.idnes.cz/americky-velvyslanec-schapiro-je-u-zemana-na-cernem-seznamu-pqn-/domaci.aspx?c=A150405_114323_domaci_cen

  Nakonec vyjádření Andrewa Schapiro jako stále ještě odhodlaného úspěšného mladého muže který je i nadále připraven eliminovat výstřelky hulvátského Českého prezidenta všemi způsoby viz :
  http://www.novinky.cz/domaci/366225-cekal-bych-ze-zeman-spis-oceni-moji-uprimnost-reagoval-americky-velvyslanec.html
  Tož asi opravnu musí nastoupit kultivovanost chování všech Čechů, nejen Dienstbierovců.

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   z článku 41, odst.1 Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích: „S výhradou svých výsad a imunit mají všechny osoby, požívající takových výsad a imunit, povinnost dbát zákonů a předpisů přijímajícího státu. Jsou rovněž povinny nevměšovat se do vnitřních záležitostí tohoto státu.“ Výjimka pro říšské protektory není nikde uvedena. http://cs.wikisource.org/wiki/V%C3%ADde%C5%88sk%C3%A1_%C3%BAmluva_o_diplomatick%C3%BDch_styc%C3%ADch#.C4.8Cl.C3.A1nek_4

   To se mi líbí

  • Renard napsal:

   Proč se asi kdejaký usmrkaný hulvát ohání žvásty o své upřímnosti? Je to na zvracení.

   To se mi líbí

  • Jos napsal:

   Tak se ptám, má nás ten subalterní americký úředníček za protektorát nebo za kolonii? Nebo si o sobě myslí, že se jmenuje Konstantin von Neurath?

   To se mi líbí

   • K-k. napsal:

    až si změní křestní jméno na Reinhard, bude hůř. Taky se dočkáme… 😦

    To se mi líbí

    • Jos napsal:

     Máte pravdu. Němcová a Schwarzenberg už pro Reinharda chystají seznamy.

     To se mi líbí

     • Cech napsal:

      Ba ne to je zabezpečováno především naším moudrým premiérem.
      “ Domnívám se, že reakce prezidenta Zemana nebyla adekvátní vzhledem k tomu, jak se o ni vyjádřil americký velvyslanec.“

      http://www.novinky.cz/domaci/366248-sobotka-zeman-by-se-mel-chovat-profesionalneji-reakce-na-velvyslance-je-neadekvatni.html

      Zde je jednoznačně poukázáno na to, že náš prezident je nejen drzý na našeho premiéra ale dovoluje si i na amerického velvyslance Andrewa Schapira.
      Z daného vyjádření našeho premiéra a předsedy vládnoucí strany ČSSD je naprosto jasně patrné, že celá vláda na čele s ČSSD odsuzuje chování pana prezidenta.
      Prostě podle pana premiéra potažmo celé vlády, se hlava státu chová v zahraniční politice naprosto neprofesionálně.

      To se mi líbí

      • Jos napsal:

       Nenechávejte svůj úsudek svádět na scestí svou atavististickou nenávistí k ČSSD. Odvracíte pozornost od skutečných a hlavních pachatelů. Němcová už o ty seznamy v parlamentu požádala za podpory Schwarzenberga a jemu podobných. Klvaňa je požaduje ve svých cintech v mediích. A všichni dohromady naplno převádějí svojí denunciantsko práskačskou povahu. Podobnou té jakou předvedl na facebooku ten slovenský učitelský práskač a donašeč.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Trochu s vámi Josi souhlasím a trochu ne.
       Opozice, zvlášť nevýznamná, a TOP a zvlášť ODS jsou teď relativně nevýznamné, vždycky má kuriozní nápady (jako obvykle pro nás nepřijatelné, pro jejich bolševické příznivce skvělé) aby si udržela své věrné. Podstatné pro stav země je však počínání vlády a vládní koalice, pro její vnímání v zahraničí i prezidentovo.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Výsledek „pomoci“ ČSSD občanům :
       http://www.halonoviny.cz/articles/view/36231966

       To se mi líbí

      • Jos napsal:

       Pro Petrapavla 6.4.2015 v 22:05.
       Domnívám se, že se společně s Cechem velmi mýlíte. Je celkem jedno jaká koalice zrovna vládne. Je nutné naprosto tvrdě a nekompromisně si uvědomit jak velkým nebezpečím jsou jednotlivá politická uskupení pro stát a hlavně jeho občany. Strany jako ODS a TOP09 jsou hlavními ideovými protagonisty naprosto bezohledného, škůdcovského a protiobčanského systému. Je třeba je úplně vymazat z politického spektra. Ale to nestačí. Jejich názorová schemata škodí zemi a občanům až neuvěřitelně. Proto je potřeba jejich nazory postavit na úroveň nepřijatelné vulgární sprostoty a na úroveň naprosto společensky nepřijatelných názorů. . Protože do této roviny patří. Prostě nepřítel číslo 1, který nesmí dostat šanci se vrátit.. Do druhé roviny patří „koaliční“ KDU ČSL. Ta se od předchozích dvou liší jen nepatrnými posuny a možná trochu menší mírou neurvalosti. I když fakt, že zabránili nápravě církevních restitucí je naprosto diskvalifikuje pro slušné občany. Ovšem v každém případě je tato strana občanovi. a jeho zájmům v podstatě nepřátelská. A pokud se v ní vyskytne politik, který se trochu stará o zájmy občanů, je bezodkladně vypakován. Viz případ poslanec Hovorka. Pak tu máme ANO. Děsivě pravicové a možná v současnosti pro občana nejnebezpečnější spolek. Vláda oligarchy – to je děs a hrůza. Stačí se podívat na Ukrajinu. Jenže ještě nekonečně děsivější jsou zkušenosti s vládami oligarchů v jižní Americe pod taktovkou USA. Všechna tato politická uskupení mají jednu společnou vlastnost. Hájí zájmy malých vlivných skupin a v případě KDU kléru. V případě ANO už jsou důležité jenom zájmy jediného člověka. Nic jiného.
       A pak tu máme ČSSD. Její historie, ideový zaklad a její paradigma ji staví do zcela odlišné až opačné pozice. Jejím základem je obhajoba zájmů většiny občanů. A i když má teď ve vedení podivného Bohouše a žádná revoluční strana to není přesto se nemůže od těch základních idejí příliš vzdálit a namůže provozovat a navrhovat taková svinstva (jako byly na př. církevní restituce) se ktrými si předešle jmenované strany vůbec nelámopu hlavu. A zbývá KSČ. Nedovedu si představit, že s KSČ někdo v nejbližší budoucnosti půjde do vlády. A také nevím, co y se od nich dalo čekat. Ale radši KSČ než nějaké TOP09.
       A v této situaci Cech navrhuje, jako nejlepší postup, válčit proti ČSSD. A vy konec konců taky. Nedovedu si představit hloupější postup.

       To se mi líbí

      • Cech napsal:

       Toto je jediné a oficielní stanovisko které je povolené mediálně šířit.
       http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/366311-dnes-neni-doba-normalnich-vztahu-s-ruskem-usa-se-zastaly-schapira-proti-zemanovi.html

       To se mi líbí

      • oh napsal:

       Že má Schapiro plnou důvěru Impéria, o tom snad nikdo nepochyboval. Kdyby ji neměl, neposílali by ho sem. A také se Impérium bez ohledu na fakta neomlouvá, jak už kdysi vysvětloval tuším Bush starší.
       Josi, Schwarzenberg a Němcová mohou žádat, ale vytvářet seznamy případně nechají Sobotka a Chovanec. Nějak si neumím představit, že by si Bouhouš se svým oblíbeným poskokem stoupli před parlament a s odkazem na svobodu slova a projevu poslali oba udavače-teoretiky do.. někam pryč. A vsadím se, že i to Schwartzenberg i Němcová použijí proti ČSSD a budou řvát cosi o bezprecedentním porušování občanských práv vládou ČSSD, až přijde čas.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Josovi v 08:34 (onen ztracený příspěvek) : asi bude můj příměr nepříliš pochopen, ale pokusím se, už totiž nevím jak vysvětlit v čem tkví škodlivost působení současné ČSSD. Podotýkám, že do doby Paroubkovy nebyla taky žádnou hvězdnou, polovina zlodějíčků a flákačů, ale byla vedena svým předsedou k levicovosti a co je podstatné, k poctivosti. Vydržel jsem v ní (za Paroubka) i necelý rok, než jsem poznal jak funguje (ne, ne, žádné zhrzené mé ambice, být řadový člen bylo mým cílem, jen snaha podpořit Paroubkovo konání). Předseda byl odejit a navrch získalo současné vedení.
       Teď ten příměr : je horší počínání násilníka napadnuvšího dítě, nebo počínání rodičů toho dítěte kteří tomu násilníkovi ještě pomáhají a dítě nebrání?
       Je horší počínání ODS a TOP (mají to v programu, konají podle něho, a někteří lidé je proto volí, to je demokracie) než počínání ČSSD která hlásá před volbami levicovost a je zbytečné připomínat znova co všechno, a pak? Pomáhají utužovat byrokratický zadlužený nefunkční chudnoucí mafiokapitalistický stát, o zahraničním vazalství se tu teď píše pořád, nechají v klidu zavřít justiční mafií svého nejschopnějšího politika, lpí na postech a dosazují na posty své věrné a sponzorující… opravdu unavuje vyjmenovávat. Sledujte zprávy a jednání PS …
       http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Expremier-promluvil-Predchozi-dva-velvyslanci-USA-byli-korektni-muzi-Drzost-Schapira-je-neslychana-369689

       To se mi líbí

      • Slim napsal:

       Serjoža Chelemendik nečetl dnešní Respekt. Věděl by, že Kiska je „prezident snů“, jak se tam píše (a tím nejsou myšleny sny-noční můry). 🙂
       http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Prevratna-udalost-v-dejinach-Slovenska-Analytik-Chelemendik-popisuje-co-vidi-za-hlasitymi-projevy-pri-vikendove-navsteve-Lavrova-369710

       2) Jos má pravdu (víceméně), jeho odpůrci jsou v zajetí nezodpovědného, pocitového přístupu k politice. Vymazat ODS a Topku se ale nepodaří, tedy její voliče. Nanejvýš se přesunou do nějakého dalšího nového subjektu.

       3) Impérium – o kterém se zmiňuje oh – není jednolité. To žádná organizace, ani trochu větší skupina lidí. Proto i když šapira teď určitě podpoří, neznamená to, že profesionálové ve Stadepu si neuvědomují, že udělal hrubý kiks. Jak ostatně konstatoval Lavrov. Je možné, že ho řídí někdo jiný, než příslušný teritoriální odbor Stadepu, rozhodně je to protekční dítě a amatér, ale jeho budoucnost moc zářivá nebude. Možná v advokacii..

       4) Bude zajímavé sledovat, co udělá aféra se Zemanovou popularitou. Pokud výrazněji vzroste, což bych očekával, bude to příhodný komentář k té propagandě o tom, jak Češi podporovali konvoj. Ostatně si myslím, že celý tento přesně vypočtený a zahraný prohoz má zejména tento účel.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       2) Nezodpovědný přístup? Naopak. Proč ČSSD teď chválí pravice i média i „spojenci“?
       „Měli bychom reflektovat, že se strana posunula ke středu až doprava. „
       http://www.novinky.cz/domaci/366274-foldyna-zaklada-v-cssd-platformu-chce-branit-posunu-strany-doprava.html
       P.S. Foldyna skončí stejně jako Paroubek …

       To se mi líbí

      • oh napsal:

       Máte pravdu, Slime, že Impérium není jednotné. Ale bez ohledu na to, Impíérium se nikdy nestaví proti svým poslušným služebníkům. Třebas Oliver North a Scooter Libby by mohli povyprávět…

       To se mi líbí

  • Jethro napsal:

   Dneska je ndherný den. Sice občas praží slunko a občas je tu vánice, ale to nevadí.
   Zeman u mne zabodoval tak jako nikdy. Nakopat amerického „ambasadora“ do …. – co lepšího se mohlo stát 🙂 .
   Jen nevím, jestli Zeman následnou kampaň za likvidaci prostřednictvím věrných Kocábů, Bursíků, Putnů, Wondrů a samozřejmě s podporou paninky Němcové ustojí.
   Nasraných amíků a tvrdých dolarů bude mít proti sobě hodně…

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Zeman se nějak pochlapil, poslední dobou. Přímý odpor vůči kavárně, chystaná cesta na oslavy vítězství nad fašismem do Moskvy, …

   Líbí se mi, že to takticky dělá správně – nastoluje témata, vyhrocuje situaci sám, takže na kolaborantech je, aby vynuceně reagovali – na což reagovat nejde, protože Shapiro porušil diplomatický status už mnohokrát; to poslední vyjádření je jenom třešinka na dortu (spíše poslední hovínko na hromadu exkrementů).

   To bude v úterý kvikot. A po 9.5. také.

   To se mi líbí

 3. Petrpavel napsal:

  Když se ptají, je slušné odpovědět : jděte do p….e !

  Pravdaláska Pajerová (tam na záběru jeho fanynek) by asi se mnou nesouhlasila… 🙂

  To se mi líbí

 4. Berkowitz napsal:

  Hit internetu na Slovensku. Hutori po Šarišsku. Bylo to uveřejněno i na Youtube, ale „někdo“ to smazal :

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   po sarisky sa hvari,hutori sa na zempline,ale nie na sarisu,bo ja som sa tam narodil,takze viem a s tou holotu z vychodu mam prebohovu prax,tomu clenovy ide dost slabo hvarenie po sarisky,bo on naisto nezije trvale na slovensku,ale robi v riti jak ja,pochybujem,ze toto budete banditi rozumiet,ja dristam perfeknte sarisky,no nie bo zarypem este dalsie reci,co ovladam a rozpravam jak gulomet a za kazdym slovom,jak cajzl vole,tak ja kurva,bo sarisky sa rychlo rozprava,aspon vacsina,drista tak gazdovsky hlavne tomu chujkovy z popradu hovori,ze cobolici velmi zbran proti rusovy nezoberu a ked hej tak prebehnu na jeho stranu,aby sa spamatal,bo pre kosovo chcel samostatnost a pre luhansk a doneck uz nie a nech nerobi zo seba chuja vacsieho jak je,toto dristal ten buran zvychodu.

   To se mi líbí

 5. Petrpavel napsal:

  Protestů a protestujících bude ubývat. My důchodci si to, zatím, můžeme dovolit …

  Z diskuse: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-zavrel-americkemu-velvyslanci-dvere-na-Hrad-a-toto-se-strhlo-369492/diskuse

  Už jste četli o gestapáckých metodách cz policie a BIS při průjezdu US konvoje?, Svvansea, 6. 4. 2015 10:17:11
  „Asi po jedné hodině, kdy jsem stál u silnice s touto cedulí, u mě zastavila dvě auta. Jedna civilní Fabie a za ní policejní vůz. Pán z civilní Fabie mě požádal o můj občanský průkaz. Na otázku, zda jsem se dopustil nějakého přestupku, mi odpověděl že ne, ukázal mi svou legitimaci, načež nadále požadoval moji, takže jsem byl nucen mu dát svůj občanský průkaz, který si následně ofotil. Na další mou otázku, jestli takto prověřují každého občana, který nějak veřejně vyjadřuje svůj názor rozdílný od oficiální politiky, mi bylo řečeno, že ano. Na závěr mě ještě policisté přiměli, abych se nechal vyfotit s mojí protestní cedulí a občanským průkazem. Před jejich odjezdem na můj dotaz, zda tam mohu dále zůstat, mi řekli, že ano.“ http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1597-gambit-prezidenta-zemana-americky-velvyslanec-ma-dvere-na-hrad-zavrene-disidenti-v-podhradi-seznamy-soudruzky-nemcove-normalizace-nebo-sametova-obcanska-valka-jidasove-a-vzkriseni.htm

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Jsem si docela jist, že tento zásah policie porušil spoustu zákonů. Ale nepochybuji, že se to stalo – kolem Hradce Králové je možné cokoliv. Už za bolševika se tam jakákoliv státní moc chovala jako prasata. Teď je to zpátky. Normalizace, horší než za Husáka.

   Hrozná verbež.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No nedá se nic dělat, bude nutné aby ten kdo se setká s touto speciálně vyčleněnou skupinou policistů vycvičených a určených k potlačování demonstrací.

   a) Pořidil fotografii služebního průkazu a fotografii příslušného policisty.
   b) Tuto umístil do DB na netu pro zabezpečení plné identifikace.

   Dá se předpokládat že toto oddělení bude následně ve velmi krátké době doidentifikováno a zveřejněno včetně jejich rodinných příslušníků a následně bude možné požádat pana Bc. Milana Chovance o vysvětlení účelu těchto bezpečnostních opatření která tento oddíl provádí.
   Tož potom snad nám také pan Bc. Milan Chovanec nakonec vysvětlí, jak se těmito opatřeními vlády ČSSD zvyšuje bezpečnost stávkujících.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Obávám se Čechu, že ne Chovanec vám a nám, ale vbrzku vy a my budeme muset vysvětlovat cosi Chovancovým podřízeným … Tak to ve „svobodném demokratickém“ světě chodí.

    To se mi líbí

   • oh napsal:

    Bc. Chovanec vám určitě vysvěrtlí, že „boj proti extrémismu“ a pokud nezastáváte stejné stanovisko jako jeho oblíbený předseda, pak se nedá nic dělat, jste extrémista. Nakonec, s potlačováním „pučů“ proti svému předsedovi má Bc. Chovanec osobní zkušenost, proto ho taky Bohoušek odměnil právě touhle funkcí. (blijící smajlík).

    To se mi líbí

 6. Bavor V. napsal:

  Tak takový malý uklidňující pozdrav při velikonočním pondělku: roku 1978 se 6.4. narodila zpěvačka (?) Myleene Klass, členka skupiny Hear’Say


  To se mi líbí

  • rybářka napsal:

   Mám tu také něco. Petra Kocmana. Jeho písničky znám všechny, jsou krásné a snadno zapamatovatelné a u táboráku jsou hrány a zpívány s velkým úspěchem. Petr hrál s Greenhorns a také s Nedvědy a dnes slaví narozeniny. Narodil se 6.4.1976.
   Tady si to hodil s Luckou Vondráčkovou, ale zpíval i s Věrou Špinarovou, Pavlem Bobkem, Věrou Martinovou …

   To se mi líbí

 7. kchodl napsal:

  Umíte si představit administrativní barák za cirka 35 miliard korun ?

  Něco takového si staví NATO v Bruseli. Původní rozpočet z roku 2010 byl kolem 500 mil. dolarů, do dneška to vyskočilo na cca 1,4 miliardy dolarů (byvoko 35 miliard korun). Proti tomu je tunel Blanka jen myší nora.

  A pak nás nutí dávat „na obranu“ více peněz z rozpočtu.
  Už chápu, čím je NATO nebezpečné Rusku. Až se tohle Putin dozví, bude to jeho konec. Zemře smíchy.

  Pokud – a nepochybuji o tom – je efektivita dalších zbrojních výdajů stejně skvělá, pak už chápu, proč Rusko s 10x nižšími výdaji na zbrojení dokáže nejen držet paritu (i když má prý ekonomiku jako Itálie, jak nedávno tvrdil Fagan).

  Například nová americká stíhačka/bombardér/bitevník/průzkumník/námořní letoun/… (letecká obdoba švýcarského zavíráku) JSF F-35 váží asi 10 tun, což ve zlatě dává asi 400 milionů dolarů. Letadlo stojí asi tak půlku své váhy ve zlatě – asi 190 mega. Divím se, že v něčem tak drahém vůbec dovolí nějakému pilotovi létat. Až se rozjede sériová výroba 3000 tisíc kusů, jednotková cena prý poklesne pod 100 mega. Moc tomu sice nevěřím, ale i kdyby – pořád je to čtvrtina vlastní váhy ve zlatě.

  Kdyby si to republika koupila, radil bych vojákům to vůbec nedávat – určitě by to rozbili – ale rovnou tu věc šoupnout do trezoru ČNB. S něčím tak drahým létat proti nepříteli je skoro vlastizrada. Co kdyby nám po tom našem bombardéru nepřítel zákeřně střílel ?
  🙂

  Když je to i bitevník, místo A-10 „prasete bradavičnatého“, tak útok na nějaký rezatý pick-up „teroristů“ za 500 dolarů se mi jeví jako dost přehnaná záležitost. Hlavně když zaručeně smrtelná protiletadlová střela krátkého dosahu, třeba moderní verze ruské Igly, stojí jen pár desítek tisíc dolarů. A náboj do protiletadlového kanonu pár desítek dolarů.

  To se mi líbí

 8. vonrammstein napsal:

  Šmankote, to je slint.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.