Emanuelové II.


A už zase jsem hledala v motýlích atlasech a fotogaleriích a pochopitelně jsem opět ztroskotala! No co je třeba tohle za emanuela? Netuším…

obr.1

Nebo tohle něžné stvořeníčko v krajkových šatech?

obr.2

A modrásek – jenže je jich asi patnáct druhů! Kterýpak je tenhle?

obr.3

Bělásků je jenom jedenáct druhů – tedy těch, které se vyskytují u nás. Ale který je tenhle? Možná bělásek rezedový – nebo taky ne. Je to marné, je to marné, je to marné! A to ani nemluvím o tom, že někteří modrásci můžou být hnědí – a vůbec se za to nestydí a dají si to klidně do jména! http://www.lepidoptera.cz/motyli/modrasek-tmavohnedy-arcia-agestis-denis-schiffermueller-1775 A pak se v emanuelech vyznejte!

obr.4

Takže tohle by klidně mohl být taky modrásek! Ale taky by to mohlo být cokoliv jiného.

obr.5

Prostě emanuelové jsou cháska nezvedená! Ono stačí, když po sekání trávy zbyde někde trošku rozdrcených stébel trošku to zakvasí – a hned je tam parta emanuelů a vypukne motýlí mejdan!

obr.6 obr.7

 

A na závěr vyprávění o nezvedených emanuelech si dopřejme raději jednu spořádanou makovou panenku…

obr.8

K-sova

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Fotopříběhy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Emanuelové II.

 1. Miluše napsal:

  Asi jsme také v kvintě nedávali pozor, protože vyjmenovat všechny druhy motýlů jako to uměl profesor Matulka, dokáže málokdo. Když jich je tolik druhů.
  Jindřicha Plachtu mám v této roli moc ráda.

  Díky, Katko za krásné ukázky přírodních šperků.

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Nemyslela jste tohle?

   Je pozoruhodné, jak silně tady Jindřich Plachta připomíná Martina Hubu, což je podle mého vkusu další herec od pánaboha.

   Werich na Plachtu vzpomínal jako na úžasného komika (je to na trubce), ale na mně největší dojem dělala ta jeho schopnost „smíchu skrz slzy“, čili rozesmát a současně dojmout. Což je vidět právě u toho Matulky.

   Je to tahle schopnost, která z řady úžasných němých komiků vyčlenila jako největšího Chaplina.

   To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  Motýlci nikdy nezklamou, jsou krásní, a ani nemusím vědět jak se jmenují.
  Znám ještě pěknější motýlí mejdany na vysychajících loužích na cestě u babičky (ano, na té cestě u které zastavuji před naší chatou, divíte se mé sentimentalitě tam?), desítky bělásků – a já jako kluk je větvemi, no, jak to říct aby to vyznělo líp? Asi nějaký šestý smysl, v době kdy jsem ještě nevěděl, že jsou škodliví… 🙂 . Teď se jich sejde tak do deseti. Potěšeně se na ně dívám, škodliví neškodliví.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.