PRELUDIUM …


Ozbrojené síly Ukrajiny zahájily palbu podél celé linie fronty …

 Ukrajinští vojáci porušili režim přerušení palby podél celé linie dotyku na Donbasu. Oznámil to náměstek ministra obrany DNR Eduard Basurin. „Poprvé (od vyhlášení příměří) zaznamenáváme porušení podél celé linie dotyku: Dokučajevsk, Granitnoje, Logvinovo. Největší koncentrace ukrajinských vojsk (VSU) je v oblasti Doněcka a Mariupolu, na severu taková koncentrace není…“ – tak stojí v jeho včerejším prohlášení.

Basurin zdůraznil, že VSU posílily své seskupení v regionu. „Na jižním směru byli bojovníci praporu Azov vyzbrojeni novou baterií, která využívá taktiky manévrovacího boje – ostřeluje naše pozice a urychleně se přesune, aby zůstala mimo pozornost mise OBSE“. Palba trvala celý den. Basurin dále informoval, že VSU jsou vybaveny novými zbraněmi i mužstvem. To tvoří převážně vojáci prezenční služby, které podvodem poslali na Donbas. Zaznamenáno bylo i dovybavení technikou a její přesuny,  jakož i minování objektů. Basurin kromě toho sdělil, že VSU předaly Národní gardě techniku, údajně odsunutou z pásma dotyku.

http://www.vesti.ru/doc.html?id=2443124

P.S. – doplnění bloggera:

Mohu doplnit, že naše humanitární kolona se včera vrátila z DNR. V Doněcku, okolí Písků a Avdějevky pálilo dělostřelectvo, což bylo slyšet i ve středu města. U Širokina se vůbec bojuje nepřetržitě už několik dní, naši ztratili v posledních dnech 50 mužů – převážně raněných, junta pak kolem 70. Nepřátelská artilerie pálí velmi intenzivně. Navíc docházejí informace, že junta buduje pontonové mosty k nástupu na Severní Donec a přisunuje techniku do míst předpokládaného nástupu. Opolčenci na otázku, kdy VSU nástup v tomto místě zahájí, odpovídají, že „Brzy“.

Ruské ministerstvo zahraničí už oficiálně obvinilo Kyjevskou juntu z krachu minských dohod. Takže lze očekávat nevyhnutelné …

Zdroj: ColonelCassad.ru

Pozn.překl.: – kde jsou prohlášení mise OBSE, že obě strany plní závazky o stažení těžké artilerie za linii dotyku…?

hroch-hlava

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

10 reakcí na PRELUDIUM …

 1. Cech napsal:

  Takže než přisune DNR a LLR potřebné dělostřelectvo, tak Porošenko uspořádá své volby v Novorosii.
  Tož dobré.

  To se mi líbí

  • Jethro napsal:

   No, nejsou to blbci, takže s tímto museli počítat a jsou na to připraveni.
   Nejtěžší asi bude vyčkat, až dohody očividně a průkazně poruší Kyjev.
   K tomu ovšem nedojde, protože ať se stane co se stane, bude za tím Putin.

   To se mi líbí

   • Jethro napsal:

    Tak mne napadlo, že to třeba vyřeší náš problém amerického ústupu po českých dálnicích. Třeba to hoši otočí o přispěchají na pomoc ránit mír před agresivním Putinem…

    To se mi líbí

 2. oh napsal:

  http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/ukrajina-prestane-kupovat-rusky-plyn-pry-se-bez-nej-po-zime-obejde-1174021
  Jen si nejsem jistý, zda lze stav, kdy někdo odebírá a neplatí, nazývat kupováním…

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Přestanou ho platit a budou ho krást.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Ale kdepak, Bavore. Budete překvapen: plyn dostanou od EU, reverzem. Samozřejmě to bude ruský plyn, přiteklý přes Nordstream. V létě ho totiž není tolik potřeba, tak se to spolu s dalšími zdroji prý dá nějak dohromady. Zásobníky jsou plné.

    Kupovat ho samozřejmě nebudou, budeme ho platit my. Tedy i Vy. Z našich daní jim ho velkodušně zaplatí naše demokratická EU.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     A všichni budou spokojení: Rusové, protože prodají svůj plyn a dostanou zaplaceno od solidních zákazníků – kteří platí. Ukrajinci, protože budou mít plyn zadarmo. No tak mě napadá, že určitá nespokojenost se přece jen dá očekávat – od těch, kteří to budou platit – to jest od nás. Ale znáte to – nás se nikdo na nic ptát nebude. Protože nadšeně souhlasíme – v televizi to říkali (pokud ne, tak to brzy říkat budou – nevím, nesleduji to).

     To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.