Gejdar Džemal*) o převratu …


Známý představitel muslimů v Rusku, předseda Islámského výboru Ruska, Gejdar Džemal, poskytl rozhovor šéfovi stanice Neuromir.tv, Michailu Boščenkovi …

 (přeložil jsem pro Vás záznam tohoto zajímavého rozhovoru…)

hroch-hlava

B: Nedávno vzbudilo velkou pozornost Vaše vyjádření v internetu, kdy jste řekl, že v Moskvě proběhl převrat. Na čem se vaše tvrzení zakládalo?

D: Tento převrat ve skutečnosti ještě neskončil. Užil jsem dokonavého způsobu, ale , jak fakta ukazují, proces ještě probíhá. Takže pokračuje soupeření skupin, které se ho účastní, jeho výsledek není zatím jistý, protože dle vnějších příznaků, počínaje vraždou Němcova, se stále mění. Tato vražda byla záminkou a odstartovala tento pokus o převrat, ve kterém figurují přinejmenším tři hlavní skupiny. Vidíme, že stálé změny popisu pozice Kadyrova v tomto souboji (od obviněného z účasti na vraždě, až po stání vyznamenání z rukou prezidenta…) ukazují na dosud nedokončený proces.

 

B: Vy počítáte Ramzana Achmatoviče (Kadyrova) mezi účastníky tohoto souboje?

D: Nepochybně. Právě „Putinova pěchota“**)  byla tím faktorem, který zabránil urychlenému provedení tohoto převratu. Takže, nebýt Ramzana a jeho silových zdrojů, byl by převrat už hotovou věcí

 

B: V čem spočívá podstata tohoto převratu, jaké jsou pozice zmíněných skupin? Proč převrat? Oni přece zaujímají velmi vysoké funkce?

D: Všechny tyto skupiny jsou napojeny na různá mezinárodní centra moci. V Rusku neexistují autonomní síly, jejichž nohy by vyrůstali výlučně z ruské půdy. Všechny tyto skupiny jsou zástupci určitých globálních sil nacházejících se za hranicemi. To jsou liberálové, které někteří zde nazývají přáteli amerického dolaru, Euroazijský svaz který se orientuje, řekněme, na seskupení spojené s přeceněním hodnot ve zlatě, a tzv. obrtlíky s výložkami, tedy silové struktury, které také představují kompradorské síly.

 

B: A copak, se jim nelíbí?

D: Oni představují každý jiné zájmy různých světových skupin, které mezi sebou ve světě vedou tvrdý boj o vliv. Mějme na paměti, že se nalézáme v situaci globální krize.

 

B: A Vy považujete Putina za tu klíčovou figuru, která je s to změnit rovnováhu?

D: Vyjmutí Putina z této rovnice rychle vrhá vše do chaosu, protože se zhroutí celý systém řízení. On je osou systému – jak symbolickou, tak technickou. Ale antisystém, proti kterému on stojí, rovněž závisí na systému a pokud bude odstraněn, začne okamžitě jakási pixelizace dvou pólů, po které bude těžké počítat s efektivním řízením.

 

B: Řekl jste, že převrat probíhá. V jaké formě?

D: Připomíná přetahování lanem a všechna tři seskupení bojují o přežití.

 

B: Dá se to nějak konkretizovat?

D: To půjde, až to vše vyleze na povrch. Teď probíhají různá cvičení, různé regionální silové mobilizace …

 

B: Pak si dovolím další otázku… kdy to vše vyjde na povrch, kdy se ten, dosud latentní, proces stane všem zřejmým?

D: Do května… řekl bych, že k 9. květnu.

 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=cpxUpqx2Co0&feature=youtu.be

*) – Gejdar Džahilovič Džemal (68 let) – filosof, polit.činitel, člen Národního shromáždění RF, předseda Islámského výboru Ruska.

 **) – Tak nazval ozbrojené složky Čečenské republiky čečenský šéf Ramzan Kadyrov

https://www.youtube.com/watch?v=ub2HJkjSAoY

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

13 reakcí na Gejdar Džemal*) o převratu …

 1. Strejda Olin napsal:

  Od 80. let působí v Moskvě skupina básníků, spisovatelů, intelektuálů a různých individuí, kroužek mystiky, filozofie, teorií spiknutí, okultismu, fašismu, alchymie, černé magie i divokých sexuálních hrátek. Říkali si „černý řád SS“ a tehdejší hlava kroužku básník J. Golovin se nechával oslovovat Reichsführer. Sami si asi dovedete představit, co to bylo za partu pošuků. Není proto bez zajímavosti, že kroužek krátce vedl i Gejdar Džemal, pozdější vůdce ruských islamistů.

  To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Musí mít člověk silný žaludek aby to přečetl do konce a nepoblil se. Čekám, kdy někdo vyrukuje s tím, že Rusové jedí malé děti 😦

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Přesně tak. Je to souvislý proud lží.

     To se mi líbí

     • strejda napsal:

      Je to Slovák a ještě nezkousl, že Slovenský stát (později tedy Slovenská republika) prohrál válku se Sovětským svazem. O své vůli ji vyhlásil a pak dostal na frak. Jeho vojáci bojovali asi jako dnes Ukrajinci. Raději utekli k nepříteli, než by dělali kanónenfutr. A nechali se dobýt.

      Je zcela legrační, že mluví o dobytí Československa. V době před jeho „dobytím“ to byla Německá říše, Protektorát Čechy a Morava, Slovenská republika a Magyarország. Také kousek Generálního gouvernementu. Československo bylo jen papírovou fikcí. Hrdinná Wehrmacht a ještě hrdinnější vojska SS bránily dobytí tohoto území za cenu statisíců obětí. Byly však poraženi ve svém heroickém zápase a po jasném slunci přišla tma.

      Kdeže jsou fašisté? V Kyjevě? Nevím, ale v Praze určitě. A to je jen začátek. Kdy vytáhnou Benešovy zpráchnivělé kosti a odvezou je na torturu do Haagu?

      Jak to napsal Strejda Olin? Blejt. A blejt.

      To se mi líbí

   • oh napsal:

    No cement!

    To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Klvaňa je snad ještě větší gauner než Štětina.

    To se mi líbí

    • pepan napsal:

     šak von to není v gauneřinách žádný nováček:

     „Jan14. ledna 2009 23:03

     Tomáš Klvaňa jen nepřemýšlí poctivě, je to profesionální darebák. Schodou okolností jsem na mladičkého Klvaňu narazil za „sametové revoluce“, kterou jsem ve své blbosti provozoval. Když hovořil o svých plánech na studium v Americe, tvářil se velmi, velmi tajuplně.“

     a pak to už šlo, mluvčí Václava Klause, „vládní zmocněnec pro výstavbu US (ne NATO, vlastníkem by bylo US) radaru v Brdech, …
     Naposled si z něj dělali legraci v Reflexu, Klvaňa se v poslední volební prezidentské kampani vetřel do republikánského štábu. A pro republikány to dopadlo jak s radarem v Brdech.
     http://wikipedie.blogspot.cz/2009/01/tom-klvaa.html
     Tomáš K. sám o sobě (aktualne.cz):
     „Je manažerem v neziskové sféře, podniká a přednáší na New York University v Praze. Vydal román MARINA. RUSKÝ PŘÍBĚH, pracoval jako novinář, má doktorát v teorii komunikace z University of Minnesota a v roce 2003 obdržel Shorenstein Fellowship na JFK School of Government Harvardovy univerzity ve Spojených státech. Je členem představenstva společnosti Economia, a.s., České euroatlantické rady, Správní rady Harvard Clubu a dalších nevládních organizací.“
     Tak co by kdo po něm mohl chtít?
     Rovnou páteř?

     To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Jo, to tomu odpovídá.
   Skoro bych řekl, že americkou politiku řídí někdo podobný.

   To se mi líbí

 2. bara napsal:

  Nemůžu si pomoct, ale mi celý ten rozhovor přijde jak rozprávka s kartářkou…

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.