Volání na poušti


Jako volání poutníka na poušti mi připadá snaha alternativních medií o otevřenější politiku i poctivější zpravodajství. Místo toho se všem dostává odsuzujících označení a názvů. Jako by se vrátila nechvalně proslulá léta padesátá, kdy jen náznak opozičního nesouhlasu mohl jeho nositele přivést až  k prospěšné těžbě uranu. Pokud se cestou nezachytil za katovu smyčku. Orwellovština dosahuje hrozivých důkazů. Bradburyho Big Brother se snaží vidět a řídit vše.

Když jsme vstupovali do Unie, byl jsem vášnivým zastáncem tohoto vstupu. A byl bych jím stále. Za předpokladu, že bychom vstupovali do té samé ještě svobodné Unie. Dnešní podoba mi připomíná kolonii Spojených států, kdy jakýkoli nesouhlas je postihován a zašlapáván. A chybí jen modré košile pravověrných svazáků, kteří by organizovali petice podepisované rozhořčenými pracujícími. Kam se poděla samostatnost v rozhodování, kam se poděla původní idea, kdy Evropa měla být ekonomickým konkurentem ostatních velmocí? Snad sem?

Země Bavora V

Vzpomínám si na jeden díl seriálu o majoru Zemanovi. Byl to ten, kde zahraniční zpravodaj působící v tehdejším západním Německu byl chválen za to „jak jim to nandal“. Karta se obrátila a podobně je vychvalován Karas, který to „nandává“ Kremlu. Jenže tehdy mnoho lidí těm dopisovatelům ze Západu aspoň trochu věřilo. Kdo dnes může věřit Karasovi? Vždyť i lidé, kteří nemají přístup k alternativním informacím, dnes ví, že Karas lže, zkresluje a falšuje. A nejen Karas.

Česká televize se ocitla v ohrožení. Někdo jí vyhrožuje střelbou. Určitě bude odhalen nějaký Putinův agent. Dnes se tomu říká False Flag, dříve podvod, lež. A jako tehdejší totalitní  StB dokázala vyprovokovat teroristickou akci, podobného postupu se neštítí ani dnešní demokratické tajné služby.

Jako volání na poušti se mi jeví i články a diskuse v mé hodovní síni. Bylo by třeba, aby se ty hlasy slily do jednoho proudu. Jenže kde a jak začít?

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

21 reakcí na Volání na poušti

 1. cobolik pacholik napsal:

  tam nema s kym zacat,tam sa zacinalo v rokuv1918,potom 1948 na to potom 1968,tak 1989 a ked sa nieco zacalo potom hocijaka skurvena strana sa vysrala na to,s cim sa zacinalo,este sa okolo toho mordovalo dobre poznam len 1989 a za rok som nemal nijake iluzie no mozno za 2 roky,potom sa to demokraricky rozdelilo,tak jak utekala holota v roku 48,potom 68,tak ja som utiekol na vesnu 94 bo v 1993,ked som aj pijany,aj triezvy dristal holote ,ze nemozno rozdelit o nas bez nas a to bolo len par rokov po tej slavnej rudej zari,uz nastupovala zlata zare a s nikym som nerusil,este mi hosi zo SNS nakopali do tej drotarskej sisky s kym tam chces robit nieco?tu par,co ma podobny kuk,to bud uz stary srot,ci stara krabica,ci blizka predskupina,hoci by sa nieco podarilo zase sa to prehne tak,jak sa to prehynalo,ked holota spokojne kukala,jak im rozbili kraj a este nas chvalili a jak pepici tak aj cobolici boli hrdy jaky su uvedomely,som vedel,ze ked sa tak lahko holota vysrala na svojich predkov,spravny vedel,ze ju moze ohynat jak chce,este aj tu v tej riti trafim na cobolov,co sa im za boha nepaci,ked poviem,ze seriem na nejaky cobolsky governemt na ten skurveny bananovy system tam,ze ja CS,pointa tam rovnaka za cely ten cas,len nazvy sa menia s technickym pokrokom,jasne,ze ma serie jak svina hlavne rozdelnie toto ma najviac serie ,bo tam vsetko zacalo to,co teraz je a golden zare zacina byt lepsia,jak ruda zare,zatial sa nemorduje aspon u nas,hoci myslim dubceka spratali,bo sa ho bali,bo jak holota pepikov,tak holota cobolov mala respekt pred nim a sluchala jak stoparsky pes,lez novy psovod zariadil,by holota aportovala jak ony chcu,nikdy nehadzem flintu do zita,pokial zijem co sa tyka mojej osoby sam som stat,prezident ,delnicka trida,bo z tych,co som a kde som odymeny bol s tymy som skoncil,sam ja banda bo inaksie sa nedalo a ked som dristal po rokoch tam,ani sa nic nezmenilo a kukali na mna jak na tela,ked som vo vlaku dristal v kupe sarisko,slovensko,cesko anglicko polsky,to som v zapale reci prestal,kuknul na nich a odisiel do druheho vagona,bo som bol pre nich vysinuty debil, videl som to na nich a vratili sa mi roky nazad podobne na mna kukali vtedy,tak budem sam,vysinuty a casom tu dristnem,to som tak napoly debil pocmaranej,jake pekne ceske slovo sasek pocmaranej,jak mne sa paci.

  To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  este jeho blahorodie,ostatna veta to hned moja struna,aspon mala utecha,ze boha jeho este dobry cech zije.

  To se mi líbí

 3. cobolik pacholik napsal:

  az teraz som zaregistroval fotku,merkel nemohli ukazat celu jak tie devy,bo ona ma na ohanbi,len pasik a tie devy to hipies,a merkel to jak punker.

  To se mi líbí

 4. severočech napsal:

  IMHO tam Merkel je ta vlevo.

  To se mi líbí

 5. Renard napsal:

  Já sice nevím, jak začít s nějakou společnou akcí, ale zato vím, že základem všeho je, aby lidé o sobě věděli. Aby měli se přesvědčit, že jejich názory nejsou exotické. Aby je uměli bránit nebo třeba i upravovat ve slušné a věcné diskusi s těmi, kdo mají trochu jiné. To všechno se v této hodovní síni děje, a proto podle mne není na místě otázka, jak začít. Začátek už je dávno za námi. Teď je třeba rozšířit tuto atmosféru i do vnějšího světa, mluvit stejně i s těmi, kdo tu s námi nejsou, nenechat se provokovat a ignorovat idioty, kteří melou stále totéž a poslouchají nebo čtou jen sebe. Pokud jde o Evropskou unii, ale i o naši zemi, je nutno alespoň chodit k volbám a hlasovat v nich podle programů kandidujících subjektů a svého srdce, nikoliv na základě nějaké kalkulace typu „ti moji stejně nemají šanci, tak alespoň zvojím nejmenší zlo“. Ta je na místě až ve druhých kolech, tedy teprve když už třeba opravdu „ti naši“ ve hře nejsou. Dokud se budeme jen vzájemně utěšovat, společně nadávat a v době voleb sedět doma s tím, že stejně nemají smysl, bude to tak, jako doposud. Mám-li dojem, že „stejně nic neovlivním“, tak přece nemám co ztratit – proč to tedy nezkusit? Pak je tu samozřejmě druhá fáze: když už ty volby nějak dopadnou (ať už do evropského či našeho parlamentu nebo třeba ty místní), je třeba sledovat, jak si počínají jejich vítězové i opozice, dožadovat se plnění slibů a skládání účtů. Oni by se ani ti nevolení byrokrati nemohli chovat jako nedotknutelná elita, kdyby se proti tomu prostě jen použila platná pravidla. No a když všechno selže, je tu například možnost vyrazit na akce organizované americkou ambasádou a propagované „naší“ televizí, přečíslit jejich zaplacené účastníky a obrátit jejich původně zamýšlený smysl. Ono jich totiž není nikdy tolik, aby se to nedalo udělat.

  To se mi líbí

 6. Rosťa napsal:

  Marnost nad marnost. President konstatoval, že veřejné oblbovadlo kecá z hladu nesmysly za naše prachy a že by se mělo něco s poplatky udělat. Načež hlásná trouba ČT vytroubila do světa, že je to bezprecedentní útok na svobodu slova a slimejš Sobotka od socanů se hned postavil na jejich stranu s tím, že poplatky udrží její nezávislost. Jestli myslel její nezávislost na pravdě a shora nalajnovaném úhlu pohledu, tak pravdu má stoprocentní. Pokud to myslel jinak, měl by si na internetu zjistit ordinační hodiny pana dr. Chocholouška a pro svoje dobro příliš s návštěvou neotálet. Po vhodné terapii by si měl ujasnit, zda zastupuje běžného občana, nebo topáckou smečku kolem lidumila Bakaly.
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Premier-Sobotka-Poplatky-pro-CT-jsou-zaruka-nezavislosti-zvlast-v-zemi-medialnich-oligarchu-365065
  V Senátu se chystá návrh zákona o změně poplatků, ale šance má, podle mě, nulovou. Sobotka je ČT dlužen za kvalitní dehonestující kampaň proti tzv. pučistům, protože bez ní by byl po jím podělaných volbách řadovým členem, pokud by v socdem vůbec ještě byl.
  Za týden bude oranžový slet. Jestli v místopředsednické sesli usedne svatá trojice Zaorálek, Chovanec, Dienstbier, do smrti o nich nechci slyšet.

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   reakce TV mi silně připoíná naše milované soudce: ti taky v okamžiku, kde se stát zrovna nehrne vyhovět jejich mzdovým pořadavkům, začínají hlasitě kvákat o ohrožení nezávislosti soudů a vůbec zániku spravedlnosti v tomto státě… 😀

   To se mi líbí

   • K-k. napsal:

    Mimochodem, Rosťo, vy myslíte, že by místopředsednickejch seslích mohl usednout nekdo jinej? Hoši budou zvoleni nejméně 100% delegátů! A nejlepším předsedou je Sobotka – jak každou chváíli zaznívá od různých stranických funkcionářů. své kariéry dbalých…j

    To se mi líbí

  • oh napsal:

   Co s nějakým běžným občanem? Bohouš Sobotka zastupuje právě jenom Bohouše Sobotku a jeho kariéru. Všechno ostatní je naprosto nepodstatné, zbytečné a postradatelné.. ve jménu vyššího dobra Sobotkovy kariéry.

   To se mi líbí

 7. Rosťa napsal:

  Je jasné, že Sobotka zvolený bude, protože šéfuje ministrantům a byla by blbost ho nezvolit. O těch třech výše popsaných na posty místodržících bych si tak jist nebyl. Pokud je ovšem zvolí 110% hlasů, je jasné, že lidi jako třeba Foldyna by se v té partaji neměli dlouho zdržovat. Sám jsem zvědavý, Diensbier už jednou po čumáku dostal.

  To se mi líbí

 8. Rosťa napsal:

  Konečně se tu objevilo trochu erotiky. I brýle jsem si šel kvůli tomu opucovat a ona je to fakt Andělka. A nevypadala nejhůř. Němcovou tam nemáte? Popřípadě Langsádlovou?

  To se mi líbí

 9. Bavor V. napsal:

  Roku 1945 se 7.března narodil Arthur Lee, kytarista a zpěvák skupiny Love. Jako solista nahrál třeba toto. video k písni platné dodnes https://www.youtube.com/watch?v=SXGTwuUFNNQ

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.