Blanka znamená čistá


Jméno Blanka je původu latinského (Bianca) a skutečně znamená bílá nebo čistá. Známe přece i pojem „bianco šek“.  Lepší jméno se pro kapitální finanční tunel Dr.Béma najít nemohlo. Zdá se totiž, že  dodavatel spolu s TDI (technický dozor investora) dostali onen bianco šek a mohli si dělat co a za kolik se jim zachtělo. Proto docházelo k úpravám cen i termínů. Ale zřejmě i kvality.

Posledním problémem chudinky Blanky jsou promáčené kabely. Pomaloučku se začínají objevovat méně známá fakta včetně ostrých prohlášení.

Kabely nejsou odolné vodě a je to vina , jak pravila paní primátorka,idiota – pardon, projektanta. Co je ale skutečností?   Kabely jsou zejména odolné proti požáru. Také proti vlhkosti, ale v žádném případě proti působení vody jako takové. Ty kabely měly být po položení vodotěsně zakryty. Místo toho se nikdo nepostaral ani o takovou maličkost, jako je odstranění vody zateklé po průtrži. A kdyže ta průtrž nastala? No přece v době, kdy se tunelem již mělo jezdit.

Zdá se, že tato Blanka není hodna svého jména. Je totiž moc a moc umazaná.

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

20 reakcí na Blanka znamená čistá

 1. cobolik pacholik napsal:

  blanka je pekne meno,len ho skurvili spravny cajzli.

  To se mi líbí

 2. pepanov napsal:

  Ono je krásné to hodit na projektanta, jenže on to dělá podle zadání. Jestli-že neuvažuji, že tunel pod zemí může být zaplaven vodou tak je to na bednu. Mám takový dojem, že to měl být požadavek zadavatele stavby a po zkušenostech s metrem v roce 2002, asi stavební odbor a vedení města bylo asi ne moc kompetentní.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   No já nevím, ale vrtá mi hlavou jakpak asi a kdo vlastně dělal ten metro tunel pod Vltavou. Tolik let a metro jezdí furt, nezatéká, natož aby navlhly a za půl roku zrezivěly kabely…..
   Je to vůbec nějaká divná doba. |Co to z těchškol leze?? za blby…Nikdoo přece nemůže donutit projektanta, aby to namaloval podle přání… ale musí to být podle bezpwečnostních pravidel, které nemůlže ovlivňovat puředník na magistrátě. Ju a ještě něco…co takhle státní kontrola… ta už neexistuje a posudky dělají nezávisláí odborníci závislí ma výši vývaru???? Kam, jsme to dopracovali?????

   To se mi líbí

 3. Strejda Olin napsal:

  Mám tady začít vyjmenovávat podobné průsery za uplynulých 25 let? Nikdy nevyšetřované a nevyšetřené, bez nalezení viníků, bez trestů? Navždy „ztracené“, vytunelované, odkloněné, rozkradené nebo „jen“ nadarmo prošustrované dnes již stovky miliard korun?
  My jsme opravdu podivný národ. Ještě bych snad pochopil, že k těm lumpárnám budeme mlčet. Ale že většina to svojí volbou bude ještě podporovat a někteří dokonce ještě radostně tleskat a učůrávat blahem nad tím, jak si tu krásně žijeme, to mi hlava nebere.

  To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  Nevím co tím paní primátorka chtěla naznačit že všichni Češi jsou ANO………. .

  Voda přitom do Blanky teče už osm let.
  V listopadu roku 2007, tedy na začátku stavby, o tom dokonce Metrostav vydal článek ve svém firemním časopisu, kde spočítal, jak obrovské množství kubíků vody musí denně odčerpat.
  Konkretizace tečení :
  „V nejnižším místě tunelů, kde vodu čerpáme a přefiltrovanou a přečištěnou ji vypouštíme do Vltavy, dnes máme vteřinový přítok z celého díla asi 80 litrů za vteřinu. To představuje téměř 7 000 kubíků vody denně, se kterou si musí naše čerpadla a provizorní čisticí stanice poradit.“
  Toto jasně uvedl v r. 2007 vedoucí projektu Miroslav Padevět.
  Kabely se podle zdrojů ukládaly o 2 roky později.
  No a v r.2015 na tuto skutečnost přijdou i ANO radní a jak je v podnikatelském prostředí ANO firmy zvykem všichni včetně šéfa jsou překvapeni.
  Tož to si z nás paní ANOprimátorka dělá prču né.

  To se mi líbí

 5. Joda napsal:

  Ve skutečnosti tunel Blanka přišel ke svému názvu zcela prozaicky. Byly vypracovány čtyři varianty trasy tunelu. Varianta A jako Alena, varianta B jako Blanka, varianta C jako Cyril a varianta D jako David. Ve finále byla k realizaci vybrána varianta B jako Blanka.

  To se mi líbí

 6. Slim napsal:

  Vida!
  Lepší je zapálit alespoň malou svíčku než proklínat tmu.
  http://www.novinky.cz/domaci/363554-zeman-by-zrusil-koncesionarske-poplatky-pro-ct-nelibi-se-mu-jak-funguje.html

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   ČT se bojí o nezávislost. 🙂 Zřejmě na názorech svých koncesionářů.
   http://www.novinky.cz/domaci/363558-zeman-bezprecedentne-zautocil-na-nasi-nezavislost-ohradila-se-ceska-televize.html

   Tento pán to ohodnotil za mne, včetně těch „reaktorů“.
   (Jenom dodám, že příští sobotu ČT2 vytasí Bondarčukovu Vojnu a mír. Je to sice stejně marné, jako filmovat Švejka, ale aspoň tak.)

   Josef Vrzal, Olomouc
   Pátek, 6. března 2015, 19:10:59

   Ač s některými názory pana prezidenta lze polemizovat, tohle je trefa. ČT údajně bez reklamních spotů je velmi umně „zabalila“ do t.zv. sponzorů pořadů, jejichž odvysílání je časově téměř na úrovni reklam komerčních televizí. Je vidět, že gen.ředitel se na komerčních televizích dokonale vyškolil. Nebylo by na škodu kdyby tak trošku zařídil, aby zejména moderátorky a zpravodajky ČT v terénu své zprávy nedrmolily, nemektaly a nekoktaly.
   Z takových zpráv se nikdo nic nedoví. V ČT je poslední dobou nečekaně mnoho technických problémů. O úrovni oficiálního zpravodajství ani nemluvě. Skladba programů s neustálým opakováním filmů, pohádek a seriálů několikrát do roka je přímo otřesná. A pokud si ČT zoufá, že nemá dost peněz, třeba by se mohla obejít bez deseti moderátorů POČASÍ, případně bez sportovních reaktorů typu pana Čapka Svačiny a pod. Děkuji za pozornost.

   To se mi líbí

 7. Slim napsal:

  A ještě jednou OT.
  Omlouvám se, ale Paroubek často stojí za citování.
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/jiri-paroubek-bibi-v-americkem-kongresu

  To se mi líbí

 8. Rosťa napsal:

  No jo, blanka praskne a průšvih je na světě.
  Co to je za kabely? Ve svém profesním životě jsme pokládali stovky kilometrů kabelů nn a VN ( 22kV ) a s kabelem, do kterého tekla voda jsem se nesetkal. Může být špatně udělaná spojka, nevhodně navržená rozvodná skříň dle IP, ale kabel? To mi hlava nebere, už jsem sterej.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.