Srbské Sudety


Před několika dny předvedl předseda Bratrstva modrého ptáka svoji zaslepenost a hloupost. Byl to rozhovor na Parlamentních listech, http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Nejde-mi-o-to-zda-je-horsi-Putin-ci-Porosenko-ale-bojim-se-ruskeho-imperialismu-Ostry-rozhovor-se-sefem-ODS-Fialou-zda-je-vetsi-hrozbou-Rusko-ci-USA-362895 kdy tak tvrdě obhajoval veškeré akce Západu, že vzniká obava, pokud by se omylem stal opět vládcem v této republice, připojil by ji jako 51.stát k USA.

Otázky, které se mu nelíbily, nezodpověděl ne proto, že by se jim dokázal mistrně vyhnout a nějak se z nich „vykecat“, ale proto, že nedokázal vůbec pochopit, nač byl tázán. Jedním z příkladů byla Kosovská otázka a její přirovnání ke Krymu. „Dejme tomu, že všechny velmoci postupují, jak chtějí, a porušují nějaká pravidla. Budiž. Ale pak se musím dívat na to, co je výhodné z hlediska zájmů České republiky. Já tvrdím, že pro nás je výhodné být součástí demokratického Západu. I toho Západu, který dělá chyby a který já v některých aspektech vnitřního vývoje i mezinárodní politiky kritizuji.“  O Kosovu ani zmínka.

Při příležitosti blížícího se neslavného výročí německé okupace je třeba připomenout, jaký je rozdíl mezi Kosovem a Sudety. Až na ten konec téměř žádný. Na prapůvodně české území byli zváni osadníci z okolních zemí, aby pomohli tuto půdu obdělávat a produkovat pro panovníky potřebné výrobky a výpěstky. Že to byli převážně chudáci z německých zemí bylo dáno polohou onoho příhraničí. Stále však byli poddanými panovníků království Českého. Teprve německý nacionalismus na konci devatenáctého a počátku dvacátého století způsobil, že se Sudetští Němci chtěli osamostatnit ne v rámci Českých zemí, ale nejprve zcela, později jako součást Německa. Jejich poválečný odsun byl jen dozvukem tohoto období.

Stejná situace nastávala na území Kosova a Metohije. I zde se na původně srbském území začali usazovat sousední Albánci. Jenže zde se osud Sudetských Němců už  nezopakoval. Naopak Albánci, kteří vlastně pronikli na území jiného státu a byli tedy poddanými Srbských panovníků, později občany Srbska, dokázali obelhat Západní mocnosti a vynutili si samostatnost.

Je až trapné, že mezi prvními, kdo samostatnost Kosova (Metohije už se ani nepoužívá – raději) přispěchali uznat, byla naše republika ústy tehdejšího ministra zahraničí Schwarzenbergera. Téhož Schwarzenbergera, který  má tu drzost, že se situací v Sudetech porovnává právě Krym. Krym, který jen z rozmaru tehdejšího vůdce SSSR Ukrajince Chruščeva, byl administrativně přičleněn jiné oblasti. Významově totéž, jako třeba Dačicko z Vysočiny je administrativní součástí kraje Jihočeského.

A do toho ještě jakýsi McCain vykřikuje cosi o prvním dělení státu po 70ti letech.

Bavor podpis_rex2

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

57 reakcí na Srbské Sudety

 1. Slim napsal:

  OT.
  Jestlipak se pamatujete na Manolise Glezose?
  Někdy v 60.letech jsme měli velkou kampaň za jeho propuštění.

  Tak compañero Glezos má 94, je poslancem €uroparlamentu a je stále tak bojovný, jako když strhl hákový krojc z Akropole. 🙂 Byl zvolen za Syrizu a právě ji kritizuje.
  http://roarmag.org/2015/02/glezos-greek-bailout-illusion/

  Že to má Syriza složité, píše průběžně Ilona Š.
  http://www.blisty.cz/art/76612.html

  To se mi líbí

 2. Strejda Olin napsal:

  Co jiného lze od radikálního katolíka a fanatického antikomunisty, těsně svázaného prostřednictvím Panevropské unie s CSU, Sudeteněmeckým krajanským sdružením a Svazem vyhnanců očekávat?
  http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/nezadrzitelny-vzestup-petra-fialy-aneb-dedictvi-kpt-krale-odt.html

  To se mi líbí

 3. tata napsal:

  Oline
  hodně to svadí vyvodit určité závěry……….bohužel to asi nebude jen pocit……….pak po přečtení čim dal vic, co jeden kaminek za druhým zapadá do té mozaiky.

  Bohužel často mě napadá taková kaciřská myšlenka………….bylo vždy všechno co dnes je předkládano jako teroror STB……….OPRAVDU BEZ PŘIČIN,JEN politicky bezpravní teror.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Tato, první krok je položit otázku, druhý na ni odpovědět a třetí udělat závěr. Gratuluji Vám k prvnímu kroku i když vím, že i druhý máte za sebou. A teď včil mudruj. Ten třetí krok je dospělost. Obecně je málokomu dopřána, Vám jistě ano.

   To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Především je nutné si uvědomit, že příslušníci StB byli zařazeni do 16 složek, správ a odborů, každý se specifickým zaměřením a úkoly (víte že např. ostrahu a ochranu JE Dukovany zajišťovali a fyzicky prováděli také příslušníci StB?). Na boj proti vnitřnímu nepříteli byla určena 10. správa. Vidět dnes tedy každého „estébáka“ jako ničemu a zloducha, člověka veskrze špatného, bezcharakterního, hloupého, sadistu s rukama od krve je jen výrazem vlastní hlouposti. To za prvé.
   Za druhé musíme pochopit historické souvislosti a dobu, v níž StB pracovala a byla úkolována, v podstatě vnitropolitická i mezinárodní situace po roce 1945 byla v každém desetiletí v mnohém odlišná. Dvě věci ale zůstávaly téměř neměnné – nepochopení učení M-L a jeho záměna stalinismem (chyby v politice KSČ) a neustávající mnohostranné úsilí nejen Západu, ale především vnitřních nepřátel o likvidaci socialismu. Nejenom že samotných členů KSČ bylo stále jen 10% všech obyvatel a „kovaných“ komunistů bylo ještě mnohem méně, ale samozřejmě ne všichni byli v socialismu spokojeni, někteří měli „zbohatlické“ a podnikatelské ambice, cítili se na mnohem více než jen na život ze mzdy, kolektivismus jim byl cizí, zdroj příjmů hledali v kriminální činnosti, požadavku práce podle svých schopností se vysmívali, mnohým bylo nespravedlivě ubližováno a hlavně – stále tu žily statisíce občanů, kteří v letech 1945 až 50 přišli o majetky nebo společenské postavení, které jim umožňovaly nadstandardní životní úroveň, vyšší nebo mnohem vyšší než byla životní úroveň většiny občanů.
   Tato, pokládáš otázku, zda teror StB byl jen politicky bezprávným terorem bez příčin. Podle mě nebyl. Některé postupy, metody, jednání a akce části složek StB byly i ve své době nezákonné, nehumánní a zcela zřejmě nepřiměřené, ale teror (politika násilí a represe s cílem potlačení opozice) bez příčiny to vždy nebyl. Přesněji řečeno – jak kdy. Je nutné hodnotit každý případ jednotlivě. Za celou svoji existenci StB řešila statisíce, možná miliony jednotlivých případů v zájmu ochrany a obrany režimu. Tak jako tajné služby všech zemí světa. U všech bychom našli nezákonné jednání, selhání i chyby. Nepochybně i v těch demokratických zemích. Záleží na tvém oblíbeném (a správném) úhlu pohledu.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    OLINE….NEPOKLADÁM………..JESTLI TO BYLO NESROZUMITELNÉ…pokusil jsem se jen debatovat sám zesebou….takovej haček pro ostatní……já sám za sebe mám poměrně jasno……..myslím že to je jasné z meho přístupu………o čem nemám jasno jsou 50 leta…..kdy bude také připady možno brat že kdekoliv jinde by se bezpečnostní složky zachovali stejně……….viz MAŠINY…PŘESTO MI JE NĚKDO DAVÁ ZA HRDINY.

    co ovšem nepochopím respektive myslím si zde nastal bohužel uděl politiky musime zastrašit protivníky tvrdým terorem,když si vybavíme CHILE……….A MUJ POSTOJ ktomu……nemohu prostě 50 leta brat jako dan na oltář lepších zitřků.NIKDY A ANI NA OBHAJOBU meho pohledu nebudu tolerovat respektive omlovat,bagatelizovat vraždy neviných v zajmu nakých cilů,cest

    To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Souhlasím a vidím to stejně. To je bez debat. Je to možná podobné jako s chlapem, který propíchne manželku, kterou miluje a bezmezně jí věří, kuchyňskou kudlou když ji přistihne v posteli s jiným chlapem. Jeho čin sice odsuzuji, neschvaluji, neomlouvám, ale chápu. Zločiny 50.let odsuzuji, neschvaluji, neomlouvám, ale snažím se je pochopit.
    A ještě něco – když už činy jedněch měříme přísným metrem, měli bychom stejným metrem měřit i jiným, jejichž činy byly neméně zločinné. Pak se nemůže stát, že zatímco jeden je ďábel, druhý je anděl.

    To se mi líbí

   • pepanov napsal:

    Já se vždy směji, když slyším o hrůzovládě STB. Podíváme-li se na dnešní dobu tak to byli jenom břídilové. Dnes každý má mobil, stačí aby ho zapnul bez volání a už vědí kde je a těch kamer po městě to nemá ani cenu komentovat. Ale naši pravověrní žumpálisté by neměli o čem psát.

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     Netuším kolik je Vám let, ale mohu Vám sdělit, že moji rodiče měli osobní zkušenosti s praktikami StB a s jistotou , pepanove, Vám mohu říci, že se niky nesmáli, kdykoliv StB prošla, byť pomyslně, kolem nich/nás (maminka vždy zbledla a chvěla se při pouhé zmínce a ujišťuji Vás, že to byla ta nejstatečnější žena, kterou jsem kdy poznal). A taky rodiče říkali, že byli i větší borci, než oni a ani ti se nesmáli. Taky se rád směji, ale musí být čemu . . . myslím, že to Vaše mobilové téma je úplně mimo mísu . . . á la Červený Hrádek. . . , ach, jó . . .

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Ono vždy záleží na osobní zkušenosti. A taky osobním postoji. Byli lidé, které dokázal onen režim „dostat na kolena“, často aniž by o to tolik stál (lidé se položili a zatáhli sami), byli jiní, které prostě „nedostali“. Obojí znám.

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       Odpuste, Bavore V, blbíšovu nedostatečnost, ale diskutuje se myslím tatovo toto:
       „Bohužel často mě napadá taková kaciřská myšlenka………….bylo vždy všechno co dnes je předkládano jako teroror STB……….OPRAVDU BEZ PŘIČIN,JEN politicky bezpravní teror“!
       O jaká „kolena“ Vám, Bavore V, má jít, protože osobně se mi nechce diskutovat tatovy příčiny bezpráví a teroru StB (mám totiž ty Vaše osobní prožitky), jen ten pepanovův smích mě pořádně nasral (bez omluvy)

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Znám lidi, kteří se prostě zatáhli do sebe, s nikým nemluvili, na všechny se koukali tak, že oni blbě koukají na ně. Prostě se sami psychicky položili, aniž by se jich kdokoli jakkkoli „dotýkal“. Jen si sami přisoudili stigma vyvržených. A co se týká onoho dělení na těch kdovíkolik správ, tak je pravda, že kromě té IV. (?) správy se jednalo o činnosti, které jsou zajišťovány v každé společnosti. Jen holt tady patřili pod StB. A ochrana Dukovan není zase pro mne nic k smíchu. Jako ochrana čehokoliv jiného.

        To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       Aby bylo jasno, tak v diskusi bylo probíráno tatovo:
       „………o čem nemám jasno jsou 50 leta…..“
       a
       „nemohu prostě 50 leta brat jako dan na oltář lepších zitřků.NIKDY A ANI NA OBHAJOBU meho pohledu nebudu tolerovat respektive omlovat,bagatelizovat vraždy neviných v zajmu nakých cilů,cest…“

       co se z toho vyklubalo, bylo předvedeno v navazujících příspěvcích, které byly (zjedodušeně řečeno) završeny pro mě naprosto neakceptovatelným smíchem pepana a jeho hovězím tématem o mobilech – to mě vydráždilo. Nic víc, Bavore V, nic méně. Jak vidno, je nesmírná škoda, že bylo po roce 1989 estébákům umožněno s archivy StB manipulovat!!!, myslím, že tatovi by bylo mnohem jasněji a mnohým, mnohem špatněji. Ale moje vnučky, chtěly by, by si mohly v archivech o nás pěkně počíst, aniž by k tomu potřebovaly těch ryzích vykladačů pravdy . . . už proto, velká škoda!!!
       P.S.
       nemohu to zavěsit za Bavora z 22:26h.

       To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Vybízet, abychom si „především uvědomili“, že zločinecká StB měla 16 či 18 složek či já nevím čeho ještě je silný silný kafe, přečtete-li si, v jakém smyslu je StB zde diskutována. A obhajujete-li rozdíl, mezi krvavým estébákem z desáté správy či estebákem hlídačky Dukovan, pak se vůbec nedivím, že my nic, my muzikanti!
    . . . taky by se to dalo vidět tak, jak hlídač estébák přijde z noční a říká, „mámo ohřej mi guláš, dnes jsem si opravdu zahlídal, Dukovany svítěj“ . . .
    Dík, Strejdo Oline, to jsem si po Vašem upozornění opravdu „především uvědomil“!

    To se mi líbí

    • Strejda Olin napsal:

     Ano, je třeba si to uvědomit. Protože i v CIA slouží tisíce agentů a ne každý z nich mučí zajatce v pokratecky zřízených lágrech vládou USA po celém světě, třeba na Guamntanámu.
     Máte pravdu, byli to na Dukovanech estébáci, kteří se ve 12 hodinových službách střídali při ostraze JE – pracovali na kontrolním monitorovacím pracovišti, jako strážní oplocení, kontroloři na nákladových a personálních vrátnicích, na vnitřních vstupech mezi zónami a prověřovali spolehlivost zaměstnanců a návštěv. Převlékali se na společné šatně, svačili v kantýně, obědvali v závodní jídelně a spoluzodpovídali za bezpečnost elektrárny. A pošichtě se vraceli do Třebíče ke svým rodinám a byli rádi, že jsou rádi. Jako miliony ostatních, kteří se živili každodenní prací a žili jen z řádně zdaněných výplat. Takže co byste s nimi vy, jako demokrat, po převratu udělal? Pozavíral nebo rovnou pověsil na kandelábr? Jen proto, že jejich zaměstnavatelem byla ikstá správa StB? Máte-li nezvladatelnou touhu se mstít nebo soudit, podejte na konkrétního estébáka příslušnou žalobu.
     Po převratu s archivy nemanipulovali estébáci, ale kumpáni pravdoláskaře, dodnes zahaleného pečlivě ukrývaným tajemstvím.
     Apropó Blbíši, vám je dnes k smíchu? Vy neblednete a nechvějete se při každém zapnutí TV a poslechu zpráv? Z toho, co se s naším státem a jeho občany děje? To nejsou zvěrstva, co dnes „bojovníci za demokracii“ ve světě předvádějí? Tak nás tu prosím nepeskujte za něco, co jsme neudělali, co také neschvalujeme a o čem přemýšlíme a snažíme se pochopit.

     To se mi líbí

     • Joda napsal:

      Pamatujete si ještě na ty „totalitní“ občanské průkazy? Na ty knížečky v červených deskách? Byly vypisované ručně černým inkoustem. Tak ty ženské, co je vyplňovaly, byly také příslušnice STB!

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Taky jo … věděly kolik máte bydlišť, jestli pracujete nebo jenom kradete, zda jste svobodný nebo máte jednu nebo tři ženy, byl tam váš věrohodný podpis, uvedeni tam rodiče a i otisky palců tam kdysi myslím bývaly, takže se špatně falšovaly. Hrůůůza totality!

       To se mi líbí

      • Strejda Olin napsal:

       Co byly tak praktické, že v nich měl člověk při ruce vše, co potřeboval?

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Dostal jsem minusový ohlas za nepochopení mé ironie nebo za to, že ty mnou uvedené údaje tam bylo špatně, neměly by v osobním průkazu občana být?

       To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Všem těm blbíšům kteří uvažují, že to v 50-tých létech mělo byt řešeno jinak, tzv. demokraticky, radím , aby se vážně zamysleli nad tím, zda i dnes dnes by to šlo jinak. Mám tím na mysli změnu režimu danou volebním vítězstvím levicové strany, změnou zákonů tak, aby bylo napraveno podvodné nahromadění majetku, nesplatitelné zadlužení, rozkradení státního majetku… zbytečné pokračovat, všichni rozumní ví o čem píši. Že ti vyjmenovaní i nevyjmenovaní by se nechali DOBROVOLNÉ přesvědčit, že krást, vykořisťovat a podvádět bylo nemravné a že všechno neprávem nabyté vrátí. Tehdy to byl nemilosrdný boj z OBOU stran, byl by i teď.

   To se mi líbí

 4. kchodl napsal:

  K Fialovi je asi zbytečné cokoliv dodávat.
  [img]http://nd06.jxs.cz/997/331/96a2389792_96636776_o2.jpg[/img]

  Kosovští Albánci, stejně jako čeští Němci, byli využiti coby kanonenfutr vnějším náckem, jednou Říší, teď Impériem. Není všem dnům konec, ve finále mohou kosovští Albánci skončit podstatně hůře než sudeťáci. Nyní myslím už minuli fázi nadšení (protože houfně utíkají do Německa) a v té historické analogii jsou tak kolem roku 1941; bude hůř.

  OT: pěkný článek vyšel opět od Věžáka na OM o ceně zlata.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   hm, tak na wp ty vložené bbcode fungují nějak jinak, musím se někdy podívat jak.
   Obrázek se možná zobrazí jen zadáním url:

   To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Tohle úplně stačí. Objímat se s Posseltem je pro někoho přijatelnější, než podat ruku Putinovi. Jako při ohrožení republiky, když ten agrárník (který to byl?) v PS první republiky mával nad hlavou šrajtoflí a hulákal, že tohle je pro něj argument pro rozhodnutí, zda přijmout nabízenou pomoc SSSR proti fašistickému Německu – Hitler mi ji nechá, Stalin sebere! Toho se dodnes antikomunisté, rusofobové a amerikanofilové bojí jako čert kříže a podle toho jejich zahraniční politika vypadá. Osobní, individuální zájem je přednější, než celospolečenský a národní.

    To se mi líbí

 5. Bavor V. napsal:

  https://www.youtube.com/watch?v=CGrR-7_OBpA Dnes je den, kdy se roku 1932 narodil Johny Cash

  To se mi líbí

 6. Bavor V. napsal:

  Kdo na to máte žaludek, pusťte si dnešní začátek TV Událostí, kde se Kalousek veřejně směje do tváře všem občanům. Jeho vláda zavedla daň z povolenek a teď bude tato vláda muset peníze firmám vrátit. Pro Kalouska důvod k veselí.

  To se mi líbí

  • věra napsal:

   Viděla jsem, nejraději bych tu telku vyhodila oknem, fakt se dobře bavil – že mu to někdo nepřipomenul, jak to bylo? To jeho nula od nuly pojde byla nebetyčná drzost…

   To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   ???
   fakt máme každý jiné oči,i uši.

   To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Jj. Kdyby ho náhodou osvobodili, tak aby vlk provedl seppuku.. 🙂

   To se mi líbí

   • moskyt napsal:

    Nebo alespoň „kykyriký“. 😉

    To se mi líbí

   • tata napsal:

    Slime trochu nechápu………….respektive RÁTH mě sklamal a je to darebák to samé si myslí i jmenovaný……….Odělujme……….použili na něj nestandartní metody,ty kdyby použili na většinu našich polityků jsou tam co on.
    Jenže mě jen vadí že ty metody nepouživaj na každého,jinak ale je darebák a má si to odsedět,když ho náhodou osvobodí neznamená to že je nevinej.TAKOVEJH JE VTOMTO STÁTĚ PLNO.

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Nesoudíte Ratha za to, že je darebák, na to je Poslední soud 🙂 , ale za konkrétní obžalobu. No a mně se zdálo, že PRÁVĚ ten Buštěhrad mu nepřišijou. A vlk měl spoustu hloupejch pindů. Toť vše.

     To se mi líbí

     • Jos napsal:

      Tak si tak říkám: Rath odevzdal funkci ministra zdravotnictví se zdravotnictvím v přebytku 40 miliard Kč. Tento „odporný“ stav „napravil“ obratně Topolánek s Julínkem a přivedli zdravotnictví do minusu zhruba za rok. Zeman před lety coby předseda vlády odevzdal zemi v daleko lepším stavu, než byla katastrofa v jaké ji převzal od Klause, potažmo ODS. Zrovna tak Paroubek v roce 2006 odevzdal zemi ve velmi nadějném stavu, kdy růst HDP byl v ČR druhý nejvyšší v EU a dluh naposledy poklesl pod 30% HDP. Tyto trendy Topolánkova banda „obratně“ zlikvidovala ještě před nástupem krize.
      Dnes je Rath kousek od kriminálu, na Zemanovi si vybíjí svou nenávist pražská i mimopražská pokleslá „elita“ podporovaná medii a lezoucí do zadku vulgárnímu dobytku Schwarzenbergovi, a Paroubka popravili mediální sedmilháři za nadšené spolupráce těch nejhloupějších z našich spoluobčanů. Vypadá to, že se naprosto nevyplácí jako politik prospět této zemi a jejím občanům.

      To se mi líbí

 7. tata napsal:

  ja bych uvital odkaz nak to neumím vyguglit.
  Předem ale vím že na nej určitě nebudu objektivní,myslím si ale pravem,když ho vidím mám tlak 200.Nechapu jak muže byt ještě v politice a hlavně žen ty jasné věci ho v každé debatě nerozcupujou,opak je pravdou on většinou rocupuje protivníky.Sice lžemi,ale stejně jedinej RÁTH se mu retoricky vyrovnal

  To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Není nad to, když je stát spravován s péčí řádného hospodáře. Zatím jsme ale už 25 let svědky opaku. Neustále se vyplácí někomu nějaké odškodné, utrácejí se peníze za pochybné, zbytečné a pro stát nevýhodné projekty, aktiva jsou privatizována a pasiva socializována, po staletích praxe tržní ekonomiky se nikomu nedaří řádný vyběr daní (není to divné?), státní úředníci a politici rozhodující o nakládání s miliardami jsou vesměs trestně nepostižitelní (nejsou důkazy, nebyl to zlý úmysl, bylo to v rámci zákona, nelze pro složitost dohledat konkrétního viníka, vyšetřování končí ve ztracenu) atd.atd. Jakoby téměř dvoubilionový státní dluh nikomu nevadil, jakoby se nikoho netýkal. Všichni jsou v poho.

    A ještě jedna poznámka – ani Ň kritiky, žádné demonstrace, žádné happeningy, žádné protesty proti tomu nejsou slyšet z pražské kavárny, od studentů, umělců, pravdoláskařů, humanoidů a havloidů, obránců lidských práv apod. Přemýšlejme a ptejme se proč.

    To se mi líbí

 8. tata napsal:

  no čemu se divit u ,,genialního,,Kalouska………..jako vždy demagogie a lži bohužel nikdo mu to nedokáže vmetat do tváře spusobem aby z nej udělal maleho kluka…………například tato jeho demagogie…………..i pruměrně vzdělaného a neznalého přesné fungování statního rozpočtu je jedno jasné………….když mu budem věřit že nula od nuli pojde…………..je tady jedna zasadní věc on si ten rozpočet vylepšil s hrdym mlacením do prsou jakej byl dobrej hospodař………a s uměvem na rtech ví že to zkomplikoval teto současné.
  TADY TO MUSÍ BYT ZŘEJMÉ i člověku prumerně vzdelanému………..takže jako vždy jen lži a licoměrnost

  To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   přečtěte si i toto,je to k tématu povolenky a asi i ten důvod proč Kalousek na ty povolenky uvalil tu darovací daň,ono je sice hezké nesnášet Kalouska,ale zamyslel bych se i nad tím co je v článku napsáno.

   ČEZ zbohatne, poslanci mění praxi s povolenkami

   17. 6. 2009
   ČEZ bude moci získat emisní povolenky zdarma, stát to připraví až o 70 miliard

   „Praha – Elektrárenské společnosti – včetně státem ovládaného kolosu ČEZ – mohou slavit. Poslanci ve středu přijali pozmněňovací návrh, který prakticky znamená přesun desítek miliard ze státní kasy do rozpočtu ČEZu.“

   „Návrh předložili společnosti bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Říman (ODS) a jeho stínový protějšek Milan Urban (ČSSD). Neposlali jen ovšem nejprve na vládu, jak legislativní praxe nařizuje, ale rovnou ho – coby přílepek – přidali k právě projednávanému zákonu o spotřebních daních.“

   „Je to příležitost pro každou firmu a Česká republika může být nejzelenější zemí,“ dodal Urban.

   „Proti návrhu se postavil – kromě zelených – i bývalý ministr financí a zakladatel nové strany TOP 09 Miroslav Kalousek. „Ta argumentace je přibližně stejná, kdybychom řekli, kdo postaví ze svého nemocnici, nemusí platit zdravotní pojištění. Uvědomme si, že emisní povolenky tvoří 30 procent rozpočtu,“ upozornil Kalousek poslance.“

   http://zpravy.aktualne.cz/domaci/politika/cez-zbohatne-poslanci-meni-praxi-s-povolenkami/r~i:article:640252/

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Povolenky vymyslela EK a ta také stanovila, že povolenky jsou zdarma, tedy je nelze danit. Kalouskova akce byla od počátku špatná a jeho včerejší reakce navíc znamenala, že má škodolibou radost z toho, že zase udělal Babišovi problém. Protože Kalous je utratil, ale zaplatit (vrátit) to bude muset tato vláda.

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     pane Bavore,
     lze se i dočíst,že ten přílepek kritizoval i Babiš(letos) a mnoho dalších politiků.byl mezi nimi i Rusnok,který tento přílepek kritizoval den po schválení,takže nějaká „kurevština“ v tom dozajista bude.

     No a k tomu,že nelze zdanit bylo řečeno přece to,že lucemburský soud zdanění povoluje,ale nesmí být zdaněno více jak 10% povolenek.

     K té škodolibé radosti jsem už svůj názor napsal.Ne každý poloúsměv znamená výsměch anebo škodolibou radost.Chcete-li to tak ale vidět,dobrá,je to váš úhel pohledu,já to vidím jinak,někdo se prostě na konci věty pousměje,jiný zase zamračí,někdo zůstane neutrální ve tváři.
     Babiš je neutrální ať odpovídá na cokoliv,Sobotka se usměje skoro za každou větou,i tou která je velmi vážná.

     Vy si myslíte to,že má Kalousek radost,že Babiš bude muset vracet prachy,já si to nemyslím.Stejně to budou muset nejdříve spočítat,jak řekla Hornochová,výpočet nebude jednoduchý,takže jistého ještě není nic.

     Pro mě je i těžko pochopitelné,že se v tomto případě kritizuje Kalousek a jeho připotroublý škleb namísto toho aby se mu tleskalo za to,že prozatím státní kase přilepšil o nějakou tu miliardu na úkor ČEZu a dalších.Prozatím je ta státní kasa v plusu.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Asi jste nepochopil princip, což u obchodníka nechápu. On si polepšil, ale jiný to bude muset vracet. A že je státní kasa v plusu neznamená že z ní můžeme jen tak vyhodit nějaké peníze. Je to totiž stejné, jako když si půjčíte na splátku půjčky. Ty peníze se jednou vrátit musí a může to bolet ještě více.

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       Vy vidíte pane Bavore do budoucnosti?
       Vždyť bylo řečeno,že nyní se začne počítat a bude záležet na tom jaká vyjdou ta čísla,takže to jestli se ty peníze budou vracet není prozatím jisté.
       Takže znovu zopakuji co jsem již napsal a nebylo to asi pochopeno přesně,Kalousek vybral na darovací dani miliardy,proto je ta státní kasa ještě pořád v plusu,protože se ty miliardy ještě vrátit nemusely.
       Nekritizoval bych ten jeho krok do té doby dokud se ty miliardy fyzicky opět nepřesunou k těm žadatelům.
       Kdy se něco kvůli Kalouskovi už vrátit muselo je sleva na dani pro pracující důchodce,to by byl úplně přesný příklad hodný kritiky,vrácení vybrané daně za povolenky je ale prozatím ve hvězdách.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Pravdu máte v jednom. Není jisté to vracení protože na základě informací z oblbovadla nelze pochopit, zda je rozhodnuto o vrácení (tak to prozatím vyznělo) nebo ne. Jinak trvám na svém, že se jedná o půjčku na splátku, která se někde negativně projeví. Co se týká vracení daní, je pravda, že na to také nikdo nereagoval.

        To se mi líbí

 9. Slim napsal:

  No jo, chlapci, ale musíte taky Chemika trochu politovat.
  Sotva vypadne od kormidla, začne ekonomika růst, no není to nepříjemné?

  Konečně zase po dvou letech rosteme (2% jak nám právě sděluje staťák), ale když si ty růsty po roce 08 sesčítáte, je vidět že se tak akorát dostáváme tam, co jsme byli v roce 2008.

  Otevřete si predikci MF a podívejte se na tabulku A.1.1.
  http://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/prognozy/makroekonomicka-predikce/2015/makroekonomicka-predikce-leden-2015-20401

  Není to k vzteku, když se porovnáme se SR a to už nemluvím o Polsku? Je blbé, že už se to nedá svést na krizi
  A Alí to myslel tak dobře a různé obskurní libertariánské instituty ho taky pasovaly na nejlepšího financministra celé Mléčné dráhy.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.