Na okraj jednoho Haase


Před několika dny bývalý poradce Klause a Topolánka a zakládající člen ODS Tomáš Haas zkusil „prásknout dveřmi“ a odešel od Bratrstva modrého ptáka. Jenže to prásknutí nějak zaniklo v šumu a víru událostí. Na to, že odešel tak významný modroptačí člen je ticho příliš velké. Ale není divu. Kdo by komentoval odchod člověka, který naprosto veřejně vyjadřuje své názory na dění na Ukrajině. Názory, které nejsou po chuti ani Fialům, ale ani Zaorálkům či Sobotkům. A tím myslím Sobotky oba; Bohuše i Přemka.

Oficiální názory totiž nejlépe dokumentuje proslavený výrok prý socioložky Šiklové „Lépe se mýlit s Bushem než mít pravdu s Putinem“.  Prostě sázka na špatného koně, ať to stojí majlant.

Podle vývoje posledních více než šedesáti let to vypadá, že posledním rozumně uvažujícím americkým presidentem byl F.D.Roosevelt. Jak v politice vnitřní, tak i zahraniční. Pak už to šlo jen „dolu kopcom“. Podpora špatných koní. Začalo to Batistou, pak Norriega, Pinochet, perský Šáh Réza Páhlaví… Výčet by byl dlouhý. A výsledek? Země se vždy nějak vzchopí a obrátí se proti USA. Mám pokračovat? Tedy ano. Afghánistán a podpora Tálibů proti SSSR se dnes mění na boj Tálibů proti zbytku světa. Libye, podporovaná v boji proti Kaddáfímu, se dnes mění na nepřítele zbytku světa. Irák a Sýrie. Z bojovníků proti Saddámovi a Asadovi se stali fanatici z IS. Dnes se opět sází na podobně špatného koně. Budeme ozbrojovat ukrajinské Jarošovy nacisty. Domyslíte si konec sami? A domyslí si jej zejména v Polsku?

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

55 reakcí na Na okraj jednoho Haase

 1. Petrpavel napsal:

  Turecko – kandidátská země EU
  „ ….USA prostřednictvím svých regionálních spojenců, obzvláště Turecka, Saúdské Arábie a Kataru, financovaly, zacvičily, ozbrojily a podporovaly teroristické organizace, které bojují proti syrskému státu. ….
  ….Teroristé takzvaného “Islámského státu“ a ostatní teroristické skupiny, jako jsou al-Nusra, islámská armáda a jiné, se těší velké finanční, technické a logistické podpoře ze sousedních států Sýrie. Zvláště z Turecka, Izraele a Jordánska …..
  ….Též se jim podařilo vytvořit zdroje samofinancování – kradením ropy ze syrských a iráckých zdrojů a jejich prodejem Turecku….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/USA-podporovaly-Muslimske-bratrstvo-a-z-toho-vznikl-soucasny-svetovy-postrach-Vysoky-syrsky-diplomat-odkryva-co-za-touto-snahou-stalo-362344

  To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  Jak by taková anketa (tato Parlamentní listy.cz) vypadala v roce 1965, 1985..?
  „Anketa
  Budou se mít vaše děti na světě lépe než vy?

  Ano
  10%
  Ne
  90%
  hlasovalo: 3584 lidí“

  To se mi líbí

 3. Petrpavel napsal:

  Přiznám, že jsem právě zabrousil „tam“ a zdá se mi vhodné k nedávné diskusi Jaray-Lex-Hudec-Bavor zacitovat z posledního článku „tam“ :
  „Tyranie pozitivního myšlení” k nám nicméně prozatím nedorazila. Existuje ale jiná tyranie, „tyranie humoru”, která žádá, aby se člověk „zasmál”, když si z něj někdo dělá legraci. Může to být i nebezpečné, učitelé se setkávají se závažnými případy šikany, kdy se útočníci hájí tím, že „my jsme nevěděli, že mu to vadí, protože se tomu smál”. Smál se, protože mu to někdo poradil, a protože „nedostatek smyslu pro humor” je pokládán za horší vadu než hulvátské způsoby.

  To se mi líbí

 4. Petrpavel napsal:

  Trocha toho optimismu (tady myslím dokonce jde o realismus) neškodí :
  http://svobodnenoviny.eu/je-nutne-mit-jednotnou-zahranicni-politiku-jen-to-ne/

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   To je docela rozumné. Aktuálně třeba, že
   někdy člověk souhlasí se Zemanem (Rusko, Ukrajina).. a.. jindy s vládou (představy o celosvětové křižácké vojenské akci proti islámskému státu na straně Zemana)

   Zkrátka- kritický přístup ke skutečnosti, nikoliv následování jedné „autority“ .
   (Přece jen jsem Vyvadila – a číslo 3 – nevolil v r. 90 tak úplně pomýleně.)

   Taky si myslím, že jde o realismus. A to je koneckonců dobrá tradice v české politice, už od Havlíčka. KHB je často tendenčně citován pro kritiku Ruska (poté co se odtamtud vrátil z delšího pobytu), ale už nikdo necituje co napsal o Polácích. Končil ZHRUBA v tomto smyslu (dám uvozovky, ale je to parafráze- doufám lepší, než ta nedávná Zemanova 🙂 ).
   „.. ví se také, že polští statkáři jsou nejkrutější… Rusko a Polsko toho mají hodně mezi sebou, ale do toho se nepleťme“ [ =nerozumíme tomu dobře]

   Liked by 1 osoba

 5. Slim napsal:

  OT.
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/ekonomika/zbynek-fiala-recko-hleda-reseni

  Nepochybuju o tom, že kompromis se najde. Ani jedna strana nemá na „Grexitu“ zájem. Dokonce už se zdá, že dochází k financování přes onu nouzovou výjimku.
  http://www.blisty.cz/art/76517.html

  Na kteroužto možnost mě nedávno upozornil . samozřejmě – Krugman. A jeho zase Frances Coppolová..
  Ono nám to mnohým bylo prostě divné, že by Draghi najednou podporoval zcela zhoubný postoj Německa.

  To se mi líbí

 6. kchodl napsal:

  Pan Háás je „jeden z nich“, což dokázal nade vší pochybnost svou podporou ODS v poslední době. Mohl je někdo soudný podporovat po „církevních restitucích“ a po tom všem, co ta zločinecká banda předváděla, už za Nečase-Kalouska ? A pod vedením „monarchisty“ sudeťáka Fialy ? Prostě ho nepustili k lizu, to je celé. Může to okecávat, jak chce. Bude se holt muset přisát zase někam jinam. Ale jiní „šťavnatí“ hostitelé jsou již obsazení.

  Ano, i Ukrajina se obrátí proti USA, je to jen otázka času. Zombifikovaná hysterie pomine a lásku vystřídá stejně iracionální nenávist. Jak bude rozvrat naci režimu pokračovat, bude to stále patrnější. Ve finále bude mít EU vedle hranic klubko hadů a vnitro-naci-banderovskou občanskou válku horší než někde v Africe. Ledaže by tam USA spustily něco jako Marshallův plán 2.0, jenže to by předtím museli vystřílet horní 1%, které je schopno rozkrást jakékoliv peníze. A to udělat nejmíň 3x za sebou, protože dnešní zločince okamžitě nahradí další. JV a Podkarpatí se utrhne, ti nemají s Banderostánem nic společného a jsou schopni ekonomické existence. Rusko bude dále dělat mrtvého brouka a maximálně podporovat svoje zpoza hranic, míchat se do té kaše nebude – ať si ji snědí ti, co si ji navařili.

  Zkrátka tato americká operace bude mít podobné účinky jako Jelcináda v Rusku – řekněte dnes něco kladného o liberální ekonomice a pomoci USA průměrnému Rusovi a riskujete inzultaci, 90. léta si všichni pamatují v živých barvách. To dokázalo znegovat 50 let úspěšné západní propagandy více než dokonale, skoro bez reziduí. Na Ukrajině to bezpochyby dopadne stejně, jen mnohem výrazněji, protože se přímo zabíjí. Ale i Rusko za 90. léta zaplatilo prý kolem 30-ti miliony mrtvými v důsledku rozpadu sociálních služeb a všeho. Výsledkem je 85% podpora Rusů ruskému státu a vládci, ať je jakýkoliv. Kdyby tam nebyl Putin ale někdo jiný, dopadlo by to podobně.

  Podpora Západu ukrajinským náckům je bláznivá – je to stejné jako podporovat vznikající ISIL. Nakonec se to obrátí proti Západu, s banderovským „ISILem“ budou válčit Poláci. Nápor na bratry Slováky snad zachytí Rusíni v Podkarpatí, když dostanou podporu z Česka, Slovenska, Maďarska.

  Skoro by člověk řekl, že celé USA jsou řízeny KGB výsadkem proti zájmům USA.
  🙂

  Liked by 1 osoba

  • hans napsal:

   Tentokrát si odporujete…
   …když v důsledku amerického snažení „Rusko za 90. léta zaplatilo prý kolem 30-ti miliony mrtvými “ a „ukrajinští náckvé se nakonec obrátí proti Evropě“ , tak to přece je/bude ohromný úspěch americké politiky. Tomu ovšem odporuje vaše poslední věta.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Neodporuji. Napsal jsem – to citujete nepřesně – že se ukronacisté obrátí proti Západu, ne „proti Evropě“. Tím jsem myslel hlavně USA a jejich EU loutky, jako třeba současnou vládu Polska.

    To se mi líbí

   • Ahele napsal:

    Neodporuje. Ovšem s výhledem do budoucnosti.
    „Rusko za 90. léta zaplatilo prý kolem 30-ti miliony mrtvými “ to bylo a po léčbě šokem se dá předpokládat, že nebude. Rusko a Rusové už si dají sakra pozor.
    „ukrajinští náckvé se nakonec obrátí proti Evropě“ to bude, zatím si pořád myslí, a zatím právem, že Západ stojí za nimi a až to přesáhne určité meze Evropa je hodí přes palubu.
    A USA možná ještě dřív než Evropa, jak je jejich dobrým zvykem, když se jim konflikt, který rozfoukali vymkne z rukou.
    Z událostí posledních let lze vysledovat, že důvěryhodnost USA klesá i tam, kde by to nebylo lze předpokládat a Ruska stoupá i tam, kde by to nebylo lze předpokládat.
    Takže ta věta, kdyby to nebyla ironie, naprosto vystihuje současné děje.

    To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Khodle, Haasem počínaje a KGB konče, vše perfektně sedí. Jste na vrcholu tvůrčích sil, to myslím vážně hlavně proto, že mám nemlich stejný názor. 🙂

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    🙂

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Naprostý souhlas se strejdou (velmi dobrá trefa kchodle), protože tento poradce našeho Miroslava, je opravdu kočující a zcela nájemný brk.

    To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Co na kchodlovo hodnocení Haase (trochu víc než odplivnutí 🙂 ) mí kritici tata a K.-k. ?

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Nemohu mluvit za vyzvané, ale já vám k tomu připomenu: „lepší pozdě, než nikdy.“ a přidám, že je lepší jeden Haas (nebo, přes všechny své dobře známé chyby, jeho bývalý šéf Klaus), než Pehe, Diag Urban, Mitrofanov, Fendrych nebo dokonce agent Štětina. O jistém gumárenském chemikovi a jeho knížecím maskotovi ani nemluvě. 😉

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Neznám konkrétní počiny Haase (ale podle jeho dlouholeté a trvalé stranické preference, je-li svéprávný, si je dovedu odvodit), znám počiny Klause, a tak tvrdit, že jmenovaní pisálci uškodili míň považuji za nonsens.
      S topáky nesrovnávám, ale pokud bych měl, pak si představte, že Kalousek najednou vystřízliví a řekne třeba, že Kosovo (taky zahraniční otázka) neměl jeho maskot uznávat. Důvod k jeho oslavě?

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Problém je v tom, že opět neberete to známé Matoušovo „Po jejich ovoci poznáte je“ a pokud vím, tak příslušnost k nějaké ideologii ještě nedělá člověka svatého nebo lotra. Vzpomínám si, jak jsem už hodně dávno diskutoval s jedním členem ODS a můžu s klidným svědomím říci, že obyčejní členové čehokoliv jsou vždy někdo jiný, než ta stranická věrchuška. A poradce je často pouze bezmocný i když třeba chytrý radílek, kterého jiní vlastně ani moc neberou vážně.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Bavore, vy i K.-k. máte v mnohém pravdu. nezbude mi než s konečnou platností konstatovat, že Haas je mi ukradený 🙂 .

       To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      správně mělo být „.. pisálci uškodili VÍC považuji …“

      To se mi líbí

     • K-k. napsal:

      Nechtěla jsem se už v tuhle nastavovanou kaši znovu ji přihřívat – ale zdá se, že je to potřebné. Ano, Haas je nepochybně „jeden z nich“ – ale asi jste si vy, kteří mu přisuzujete rohy a kopyto, nevšimli, že se už hezky dlouho netají svými výhradami k ODS a že velmi usiloval o její změnu ve stranu, kde by se za členství nemuseli slušní lidé stydět. Nepodařilo se, tak vystoupil a veřejně vysvětlil proč. Názorově se s ním shodnu v máločem, ale vím o něm dost na to, abych ho považovala za člověka, který hlásá to, o čem je přesvědčen, ne to, za co je placen (jako ony figurky, které vyjmenoval oh). Jakým právem mu vyčítáte změnu sympatií k nějaké politické straně, PetřePavle? Vy jste své sympatie nikdy neměnil?
      A dál už se v téhle záležitosti opravdu nechci hrabat.

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Ano, měnil, ale podstatný rozdíl mezi mnou a těmito ( a je to Haas /ODS-?/ stejně jako Kalousek /KDU-TOP/ nebo Kott /ODS-ČSSD/ nebo Melčák /ČSSD-podpora ODS/nebo Fiala /ODS-Úsvit/ a našlo by se mnoho dalších – problém mám s Rathem,/ODS-ČSSD/ tam mé sympatie přehlušují rozum a vzpírám se jeho kritice) je v tom, že já jsem své přízni věnoval čas a úsilí zadarmo, nikdy jsem z toho neměl ani korunu! Brát tam, a když to už nesype jít brát jinam – to kritizuji a tím opovrhuji, ne změnu názoru podle stávajícího stavu poznání.

       To se mi líbí

 7. Joda napsal:

  OT
  Pravda, nemělo by mě to již překvapovat. Ale stejně vždy na zprávy v ČT nevěřícně „zírám“. Jako včera. Redaktorka ze studia zmínila cestu presidenta Zemana do Východočeského kraje a spojila se s regionálním redaktorem. První její otázka bylal „přišli i Zemanovi odpůrci“? Odpověď „ano pět (!) lidí s červenými kartami a píšťalkami protestovalo“. Dále regionální redaktor mluvil o tom, kam všude Zeman zavítal, s kým mluvil a celou dobu na obrazovce byly záběry na těch pět zoufalců – zprava, zleva, zezadu, zepředu …

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Je nutné dodržovat úhel pohledu, Kalousek by se mohl zlobit.

   To se mi líbí

  • Joda napsal:

   Teď jsem zjistil, že na vedlejším blogu „Ukrajinské aktuality …“ na to již přede mnou upozornili jiní.

   To se mi líbí

   • Lex napsal:

    A vedou o tom řeč s „čtenářem“, kterému se to naopak líbilo.
    No, každý jsme nějaký!

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     ha?
     tam někdo vede ještě nějakou řeč ještě s nějakým čtenářem,kterému se líbilo zpravodajství o těch šesti s kartami?
     Fakt jo?
     Tak to mám asi nějaký problém se zobrazovaním komentářů,já tam nic takového nevidím.

     To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Paní má pravdu. A to se ještě nikdo nezmiňuje o tom, že RVHP nám nenutila debilní předpisy, netrestala jejich „nedodržování“ a respektovala národní zvyklosti. Rum byl Rumem, máslo bylo i pomazánkové, guláš je nejlepší až druhý den, okurky směly být zahnuté a to jsem jen u jídla. Sověti kecali do politiky, ale ne do hospodářství.

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    No.. A co byla ocelová koncepce čs. hospodářství? Proti té je svoboda nazývat rum rumem detail, a pomazánkové máslo to téměř ještě neexistovalo. Diskuse tady začínají podivně „tvrdnout“

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     A co jsou zemědělské kvóty? Já netvrdím, že RVHP byla ideální společnost, ale členské země měly podstatně více svobody v rozhodování o spoustě věc. EU a zejména EK nám budou za chvíli diktovat i jak se má správně chodit na záchod.

     To se mi líbí

     • Slim napsal:

      Jasně. Ale to je furt nic proti všem těm ocelárnám a DALŠÍM zbrojovkám v Pováží.

      Kromě toho, pozoruju docela milé pokroky třeba na drahách. Když jedu po plzeňské trati, už to tolik nedrncá. Inu bezešvé (punčochy 🙂 ), vlaky jezdí rychleji, tak o 15 min, načas (do Rokycan určitě) a je tu ten trik se stejným časem odjezdu.

      Odkudpak ty peníze na žel. koridory, tunely u Č. Třebové atd. asi přišly?

      To se mi líbí

      • Cech napsal:

       30. dubna
       2015 Auditované konsolidované výsledky Skupiny ČD za rok 2014 dle IFRS a auditované nekonsolidované výsledky ČD, a.s. za rok 2014 dle IFRS (česká a anglická verze)
       Nechť stát + EU definovalo těch 100%.
       a ) Stát tj daňový poplatníci 85 %
       b ) EU dotace oněch 15 %
       Potom po odečtu platby do Bruselu tedy – 10 %.
       Nám EU pomohlo kolika % ?
       No a ejhle máme tu těch krásných a úctu vyžadujících 5 %.
       No neberte to za tu cenu !

       To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Co máte proti ocelárnám a zbrojovkám? Slováci nám (Havlovi) jejich zrušení dlouho vyčítali. Ostatně nejlepší chirurgická ocel se dělala na Kladně. Já nerozporuji EU jako takovou, ale „vládu“ EK, pokud to nechápete. Tedy něco, proti čemu dnes vystupuje Orbán či Kyperští politici. Prostě suverenita.

       To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Ostatně internet jsme v RVHP také neměli.

       To se mi líbí

      • Slim napsal:

       Bavore, proti ocelárnám ani zbrojovkám nic nemám, pokud jsou v míře úměrné dané zemi; vaše příklady jsou správné, moje asi taky, ale jde o to, že tvrzení:
       Sověti nekecali do hospodářství

       se nedá uhájit. O stovky %.

       A to vím, že jejich ingerence v čase klesala, ale pořád to stačilo, i když nakonec tyhle věci bránili jen zdejší bilaci

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Možná dá, možná nedá, ale nepociťovali jsme to tak silně jako tlaky a nesmyslná nařízení EK. A to je v podstatě princip mé první poznámky.

        To se mi líbí

      • Slim napsal:

       Kdo je to „my“ ? Vy to pociťujete úkorně, já zase skoro ne. Když tak o tom uvažuju, tak je mi pouze divné, že není na trhu whiska o 43%, ale jen o 40%.
       Budou-li okurky chutnat stejně, je mi celkem jedno, jak jsou zakřivené. A guláš si nechám doma rozležet podle potřeby. 🙂

       EK tu přece nikdo nehájí.

       To se mi líbí

 8. Strejda Olin napsal:

  RVHP se řídilo heslem „Budeme si pomáhat“. Idea byla v zásadě správná a její realizace odpovídala době. Socialismus, kolektivní hospodářství, sjednocování politiky i společná obrana nebyly až tak pitomé projekty a šlo v nich prioritně o blaho většiny. Bylo to doposud v dějinách něco nevídaného a nějakých 35 let existence (léta 1945 – 55 byla po všech stránkách divoká, zmatečná, emocionální, surová. Copak 90. léta nebyla stejná?) nestačilo k „vyladění“ tohoto projektu. Měl také od samého počátku příliš mnoho nepřejícníků i nepřátel – domácích i zahraničních. Zkrátka, hodit šmahem celou tu dobu do stoupy jako veskrze špatnou bychom neměli.

  To se mi líbí

 9. Bavor V. napsal:

  Pro rybářku:
  dnes je výročí narození zpěváka jménem Hans Holzl, kterého ale známe pod jménem Falco: https://www.youtube.com/watch?v=cVikZ8Oe_XA (1957)

  To se mi líbí

 10. Strejda Olin napsal:

  Během reklam jsem přepínal na Procházkovou na ČT24. Jak může někdo takhle blafat na veřejnosti? To nás pokládají za úplné blbce? Asi ano, protože se jako blbci chováme.

  To se mi líbí

 11. Jos napsal:

  Domnívám se, že bychom co se týká ukrajinských událostí měli bychom začít důsledně používat jiný slovník, výrazy, které reálně popisují skutečný stav věcí. Ti co sedí v Kyjevě, Porošenko, Jaceňuk a další, jsou vzbouřenci a pučisté, kteří se násilím zmocnili vlády nad Ukrajinou. Pučisté a teroristé, kteří se snaží potlačit, vedou válku a zabíjejí ty, kdo neuznali jejich násilné převzetí moci. A kteří mají podporu západu obdobnou tomu, jakou měl stejný vrah, pučista a vzbouřenec Franco ve španělské občanské válce 1936- 1939 od fašistických režimů Hitlera a Mussoliniho. Úlohu těchto fašistických režimů dnes země NATO, EU a USA ve skutečnosti opravdu hrají.

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Josi,
   vaši myšlenku chápu, ale obávám se, že takto šlo Jaceňuka a další v Kyjevě pojmenovávat (vzbouřenci, pučisté) jen do voleb uskutečněných na Ukrajině, v jejichž důsledku vznikl současný parlament a vláda. Nyní už ne, ať si o těch volbách myslíme cokoliv.
   Porošenka takto nazývat nelze vůbec, neboť byl zvolen a ujal se výkonu prezidentské moci až po zvolení v přímých prezidentských volbách. A opět – ať si o těch volbách či jeho „prezidentování“ myslíme cokoliv.
   Já myslím, že spravedlivosti uděláme zadost tím, že budeme „proruské separatisty“ nazývat přiléhavě „povstalci“ (proti moci vzbouřenců z Majdanu a současné kyjevské nacionalistické moci), nebo „opolčenci“, jak se oni sami nazývají.

   To se mi líbí

   • Jos napsal:

    To je právě ta otázka, co se to dělo na Ukrajině, byly to vůbec volby? Když základním argumentem ve volební kampaně bylo násilí ozbrojených skupin, v lepším případě „jen“ vyhnání jakýchkoliv oponentů ze sdělovacích prostředků za pužití násilí? Pro mne prostě Porošenko, Jaceňuk a jejich parta nejsou legitimně zvolení politici. Je to parta násilníků. Jde mi hlavně o to, aby se začala jejich legalita posuzovat podle skutečného stavu věcí. A aby si to co nejvíce lidí uvědomilo.Když někdo pozabíjí tisíce svých spoluobčanů a uspořádá nějaký cirkus, který nazve „volby“, legalitu tím nezíská. Pořád zůstává vrahen a pučistou a je jedno, jestli se jmenuje Franco, Pinochet nebo Jaceňuk.

    To se mi líbí

    • Lex napsal:

     Josi,
     já plně sdílím Vaše odsouzení těch figur.
     Já jsem jenom chtěl poukázat na to, že od jisté doby tam vládnou formálně legálně. A jestli ty volby byly „demokratické“ nebo ne? Zahraniční pozorovatelé tvrdili, že ano. Konec konců, sotva kdo může říct, že volby u nás jsou nedemokratické. A přesto – podívejme se, kdo z nich vychází jako zvolený, různí ti Štětinové, Schwarzenbergové, Bendové, Korteové, a podívejme se na těsně popřevratovou dobu, co to bylo za panoptikum a co mají na svědomí!
     Jistě, žádná moc u nás po listopadovém převratu nevraždila vlastní lid. Ale – přiznejme si – nebylo to v půli dvacátého století tak docela pravidlem. Vraždilo se, ne že ne, byť ne hromadně, neadresně armádou. A je hypotetickou otázkou, jak by to vypadalo, kdyby Klaus a Mečiar v dvaadevadesátém ….? Nemusíme chodit ani na Balkán, můžeme do Británie, do Pyrenejí, o východních zeměpisných délkách ani nemluvě. Všude samý „civilizovaný“ svět… .
     Ano, žádná politická moc, ať byla získána sebelegálnějšími i sebelegitimnějšími prostředky, nedává těm „mocným“ právo vraždit vlastní lid. Žádné politické, tím spíše emancipační požadavky nesmí být důvodem ospravedlňování těch vražd, jak to dělá současný Západ ohledně Ukrajiny. V opravdu civilizovaném světě by ti vrahové měli stát před nejkrutějším soudem. Bez slitování. Z principu spravedlnosti.
     Jenže co je to dneska „spravedlnost“? Peníze a jejich atribut, moc sama.

     To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Domobranci (opolčénci) také nezní špatně.

   To se mi líbí

 12. cobolik pacholik napsal:

  lexi akykolvek nazov,tych ludi na vychode ukrajiny,su len slovne hricky,tak jak drista chocolate king petro,ten uz docista drista do bludu o tej ich armade,vsetky masmedia lakuju ja svina o nejakom ustupe,koordinacii,nasadeni,nedostatku zbrani a zaopatrenia,ostatne dni sa zacina menit ton o ukrajine,zacali dristat experti od bezpecnosti,co keby mu strelil okolo sisky zabudol by tie svoje zasrane poucky,lepsie jak ty z komuny,bo ta holota z vychodu,brani svoj dom pred zachvatcikom,nechce sluchat nejakych saskov,co sa dostali k moci,recami a slizkostou hada,ukrajinska holota,myslim davno prekukla a ked nie zanedlho prekukne,bo nebude dukatov,tam nema na nic dukatov,vojaci regularnej armady,nie ty zoldaci,nebudu strielat do svojich,nemaju kopa,aby zatato bojovali,bo vidia,ze to na palici strielat do svojej holoty,politik,ci nejaky skurveny expert,to vie len dristat a realita uplne ina,to este nenastupila regularna ruska army,co tam rusi posobia,ale vacsina dobrovolne,myslim nijaky oficialny rozkaz sa nikde nenapise,vania nie debil,bo keby tam traktar nastupil,za velmi kratky cas bude po majdane,dalsoi clanok v tej pakarni tam to radova holota,bez jej podpory nepojde ani boha,hlavne cakam spravu zaverecnu o lete mh 17,mozno niekto ma nejaky dokaz,kto strelil,bo nejak ticho,toto by bolo dobre aby vyslo na javo,bo ja v kostiach cujem ,ze majadan si strelil,bo rus na co by riskoval take halo,takze nazov rebel mne pasuje najlespie a nech boh pomaha rebelom…

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.