Glossarium major


Ministerská nemoc

Zdá se , že se nám šíří zvláštní evropská ministerská nemoc – falšování a revize historie. Po nechvalně známých vystoupeních ukrajinského premiéra a polského ministra zahraničí byl nakažen i náš ministr Zaorálek. Ve snaze zalíbit se představitelům Izraele, změnil franský původ kupce jménem Sámo, prvního sjednotitele Slovanů na našem území, na původ židovský. Už jsem zvědav na další pokračování této nemoci. Nemoci zatím odolal jeho německý protějšek, když prohlásil, že Osvětim osvobodili Rusové a nikdo jiný nemá právo to zpochybňovat.

Nový strašák

Evropu obchází nové strašidlo. Jmenuje se Σγριζα  a je vítězem řeckých parlamentních voleb. Reakce evropských představitelů na sebe nenechaly dlouho čekat. Vedle velkohubých výhrůžek německého bankéře jsou ostatní velice rozpačití. A začínají nenápadně naznačovat, že konsolidace řeckého dluhu by se měla přizpůsobit Řecku. Zato náš Mistr nad všechny ministry už ví, že řecká vláda je jako naše vláda. Patrně si je vědom toho, že stejně jako v Řecku, vláda pravice zanechala státní finance v rozkladu. Levicoví politici blábolí o proevropském sociálnu. A všichni se strachem třesou, co tato Řecká volba může způsobit.

Ale strašákem je ještě z jiného důvodu. Hrozí nebezpečí, že pokud Evropské orgány nebudou ochotny s Řeckem vyjednávat, Řekové opustí Euro a dají tím příklad pro další ohrožené ekonomiky. Už jsem dokonce četl jakýsi komentář, kolik by dnes byl kurs drachmy vůči euru. Autor patrně vycházel z údajů před vstupem Řecka do eurozóny. Protože dneska si může kurs nasadit jaký chce. Třeba 1:1, pro zjednodušení přechodu, takže co dnes stojí 1€ bude stát drachmu. Další vývoj už bude záviset na okolnostech.

Ostatně rád bych si nechal vysvětlit pojem státní bankrot Řecka v situaci, kdy mají onu evropskou měnu. Situaci s devalvací drachmy jsem schopen pochopit. Ale jak by se devalvovalo euro jen pro Řecko, to nevím. Takže postavení Syrizy v tomto směru je patrně úplně jiné, než nám a hlavně jim mnozí politici chtějí vnutit. Eurozónu bude tehdejší nátlak a přehlížení falešných dat ještě hodně bolet. A jako vždy to panské klouznutí odneseme my Vaškové.

Propaganda naruby

Kdekdo se ohání jakousi „ruskou propagandou“. Ale jak vlastně ta „ruská“ propaganda vypadá? Hlas Moskvy nebo podobný štvavý vysílač stejného formátu jako Hlas Ameriky sem svůj signál nešíří. Sledování ruských televizních kanálů je stejně dostupné jako sledování televizních kanálů z ostatních částí světa. Takže kde je ta propaganda? Paradoxně ji šíří naši pravdoláskaři a podobní havloidi tím, že zkreslováním a potlačováním informací nutí ty, kteří mají zájem, sledovat i jiné zdroje. A protože stále ještě umíme „číst mezi řádky“, dokážeme si spoustu věcí odvodit a upřesnit.  Pro myslícího tvora je zdrojem ruské propagandy mediální mainstream, který lže jen nevymáchanou hubu otevře.

Ruské tanky

Rádio Jerevan (Kyjev) neustále vyhlašuje, že Rusko dodalo do Donbasu asi 200 tanků. Ale nikde se neobjevily žádné satelitní snímky ze žádných sledovadel (a že jich USA i NATO mají), které by uvedenou skutečnost potvrzovaly. Patrně Rusové uvedli do praxe Popelčino zaklínadlo „Mha přede mnou, mha za mnou“ a tanky jsou v Doněcku.

Výstraha

ČHMÚ vydal následující výstrahu. Na celém území republiky bude nějaké počasí. Platí do odvolání. POZOR! Východ a západ slunce způsobují světlo a tmu!

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Glossarium se štítky , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

38 reakcí na Glossarium major

 1. Petr napsal:

  Dovolím si poznámku k tomu Řecku.

  Pokud je Syriza strašákem pro Evropu a je míněna EU je to jen dobře. Jak jsem již psal, každý hřebíček do její rakve je jen aktem milosrdenství. A hlavně důkazem, že hnát se k přijetí eura je špatné. A proto by naši politici měli udělat maximum pro odvrácení této povinnosti o které žádné referendum nerozhoduje, jak se snaží nalhat lidem.

  A stejně tak je nutné si uvědomit, kam až Řecko přivedla levice, nikoli pravice, jak píšete. A sledovat vývoj, jak to s Řeckem dopadne při vedení radikální levice. Dobře asi ne. A obávám se, že jako vždy, když vládne levice, první to odskáčou nejchudší.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Jen nevím, zda Syriza je tak levicová, jak se o ní píše. Zejména dle koaličního partnera, kterým levicová partaj rozhodně není.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Ale mně je to docela jasné, kdyby si vybrali levicovou – šmahem by byli oceěni za komunisty. Takhle na ně nemohou. Ale je jiná věc – a to že páni majstři v EU buď přecenili sebe nebo podcenili řeky. ŘEKY, kteří přežili nadvládu římskou i následující, a následné zmatky. Nikdy s nikým neasimilovali…Jsou na svou historii hrdí a podle mého.. partaje u nich nic neznamenají levá pravá.. všechno fuk. MY JSME ŘEKOVÉ – to je důležité. . To jen pár odpadlíků nás zatáhlo kam jsme nechrěli ale my se z toho vyhrabem.. a já věřím že ano. I ten nejubožejší řek je hrdý na to že je ŘEK. Toť vlastnost kterou je jim nutno závidět. Mylsím že oni se z toho vyhrabou a pomeřně trychle.. až se bude EU divit…

    To se mi líbí

    • Karel napsal:

     Mám za to, že dnešní Heléni nemají s Helény z doby, kdy produkovali poznatky, o kterých se učí svět dodnes, téměř NIC společného. Sami Heléni nebyli nikdy žádný jeden národ, ale směsice navzájem dost nevraživých etnik, hovořících podobnými jazyky, kdy jedni si podmaňovali druhé, Argeadovcům se posmívali pro jejich zaostalost a výslovnost, přičemž tito je nakonec zatahli do války s Persií a tak se jako vedlejší efekt válečného tažení zbavili různých druhů konkurenčních Řeků při tažení do Indie, jedni Heléni bojovali pro Peršany proti jiným Helénům, z centrálních oblastí poloostrova násilně naverbovaným od posmívaných také Helénů z Argeadské Makedonie. Zbylo jen jméno, to, že lidé na tom poloostrově mluví řecky, je asi něco podobného, jako jsou různé druhy Arabů, ale přitom Arabové to nejsou, jen hovoří arabštinou.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Ale o tom to je Karle. V žádné rodině nikdy neodsejpá všechno tak jak bychom chtěli. Půtky byly jsou a budou . Právě v těch tahanicích je síla a jdou kupředu. Když se odprostíme od romantických a liberálněě chápajíících postojů a výmyslů, klidně to mohly být boje o věci zásadní. Což je pravděpodobnější. copak nedělali něco podobnéhio jako my v naší kotlině. jistě část je pro jedno, druhá se snažila a snaží o nápravu…Většina národů zanikla či asimilovala právě proto, je se poddala ve falešné naději že když budeme “ všichni stejní“ vude líp. Otázkou je komu to vyhovovalo a v čí prospěch to bylo. To jsou ty tzv. „cesty do pekel“.
      Zjednodušeně…chlapi v hospodě se poperou za rozdílné názory – ale zejtra s hubyma oteklýma jdou spolu třeba na fotbal.. prostě vyměnili si názory a šmytec,. hmm…

      To se mi líbí

      • Karel napsal:

       Což o to, kdyby si dali jen po puse, i po té válce proti Persii a Indii to ještě nějak šlo, jenže jak se pustili do té války občanské, Atény vs. Sparta, tak od té doby již Hellas takové umělce a vědce již nikdy neměla. Bojem proti sobě se vypotřebovali. Dá se říci, dokud tak nějak válčili na ven, případně se bránili proti někomu zvenčí, tak se to dělo tak trochu společně a rozvíjeli i vědu a filosofii, ale pak zůstali uzavřeni v lokálních válkách, kdy na filosofii nezbyl čas a pak, když času bylo dost, zase nebyl nikdo, kdo by pokračoval. Podobně to dopadlo s Egyptem, dokud tam ještě vládli místo Egypťanů Helléni, tak se zas tolik nezměnilo, protože fungovali v původním duchu a skoro nic neměnili. Ale jak tam přišli Arabové, tak od té doby je tam již jen úpadek. Žádný div světa, jako předtím pyramidy za vlády Egypťanů Horního a Dolního Egypta a později město Alexandrie a maják na ostrově Faru za Hellénů, se již nikdy nekonal, jen chaos a žití z bývalé slávy.

       To se mi líbí

   • Petr napsal:

    Obávám se Bavore že je. A ne jen na základě toho, jaké že to organizace sdružuje, ale spíše na základě toho, co chce. A to je fest do leva.

    To se mi líbí

  • jaa napsal:

   No Petře, možná se mýlím a je to jinak . Ale slyšela jsem onehdy chéfa ZAMINI jak s kýmsi debatoval v Tv. i ten moderítor zůstal s hubou otevřenou.. Ty argunmenty mne rozesmály. Buďto čte i zdejší stránky nebo kdo ví.Poprve řekl že není možné řešit následky když se neřeší původ a myslel tím původ Palestinského problému. Jo a další podivnost. Zaujatost sosanů proti Zemanovi je známá – vždycky udělají pravý opak co navrhuje on. Takže co si mylset o jeho obratu vpostupu s islamisty a následujícímřešení ovčany volenými orgány? . Jo myslím že konečně našel mast …

   To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  zacne vitezny unor vsade,bo spravny tak nagazdoval,ze holota,ked bude este lepsie jak je bude bez problemu volit nsdap,bo spravny tak robi,ze holota sa ide postrat,bo tu zmenu co cakala za 25 rokov sa vyparila uz v zaciatku jak fatamorgana,je cas vybombardovat grecko.

  To se mi líbí

 3. Hudec napsal:

  K Řecku domácí perličku později, teď není čas.
  Ale mám tu jeden dobrý vtip z dnešních Lidovek, tentokrát verbální.
  Přou se Rus, Bělorus a Ukrajinec, kdo osvobodil Osvětim. Bělorus tvrdí, že on, Rus říká, že to byl ruský voják židovského původu. A Ukrajinec mu oponuje – Žid to být nemohl, všechny jsme je vybili.

  To se mi líbí

 4. pepano napsal:

  Na Zvorálka platí to co jsem vídal v jedné osvěžovně / Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem navždycky, on o sobě si vlastně myslí, že je chytrý prakticky.

  To se mi líbí

 5. Cech napsal:

  Berme pouze jako fakt, že se 2/3 řeckého dluhu ze soukromého bankovního sektoru se podařilo k dnešnímu dni přesunout na vrub ECB a to je ten základ, na kterém dnes doufejme že, bez zásadních problémů Σγριεα založí ten předpokládaný odpis dluhu.
  Je to sice poměrně dost ale pokud musí současná EU, zvýšit sankce proti Rusku a to bohužel musí, tak těch 75 % Řeckého dluhu bude muset odepsat.
  Protože není nic snadnějšího, než že prostě tu ruku v rámci porušení jednomyslnosti Σγριεα nezvedne.
  No a najednou je viditelné, jak se dá využít, bankovní privatizace zisků a socializace ztrát, prostě další učebnicový příklad, jak tento fenomén naší doby využít ve svůj prospěch.
  No a jak je patrné tak pouze po odepsání těch 75 % Řeckého dluhu bude naprosto realistické ono opuštění EU.
  Nemyslím si že příklad jakým hodlá postupovat Σγριεα si nenajde následovníky.
  Tož asi tak nějak v Evropě.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Hmm, zapomínáš jaksi, že němci jim doposud – zrovna jako nám, nevyplatili válečné reparace, které nejsou promlčitelné… bohudík…Takže kdo ví… aby ještě nebyli v plusu.. :-))

   To se mi líbí

 6. Jethro napsal:

  …který lže jen nevymáchanou hubu otevře…

  Včera jsem zachytil nový (?) trend překrucování, a to informaci, že v Osvětimi chyběl na rozdíl od Německa, Francie a Ukrajiny prezident (Putin) a byl (tam poslán) jen nějaký druhořadý náhradník.
  Aby bylo úplně jasno, zaznělo ještě vyjádření nějakého z organizátorů, že Putin byl určitě pozván standardně všeobecně tak jako všichni ostatní…
  K čemu potom ten polský ministr zahraničí žvatlal o osvobození Ukrajinci a že Rusy není potřeba v kontextu války zvát? Asi byl pomýlenej nebo navedenej.
  Pravda (ta naše, určitě) je jiná: Putina pozvali – standardně, všeobecně – a ten ignorant tam místo sebe jako jediný poslal náhradníka.
  Konečně vím, co si mám myslet. Stačí si pustit ČT24.

  To se mi líbí

 7. Hudec napsal:

  Tak tedy k Řecku a našim českým sdělovadlům.
  Chystaje si včera večer salátek (listový, doplněný cherry rajčátky, lososem a vajíčkem, bagetka a veltlín Johannes Millner), měl jsem puštěné jako kulisu Televizní noviny TV NOVA (ČT sabotuji již delší čas, mám po ní vyrážku). O Řecku jsem se tam v kostce dozvěděl, že jsou to darmožrouti, kteří nechtějí platit dluhy a nedají na dobré rady mezinárodních odborníků z ECB a MMF, kteří jim naordinovali ozdravný program, kterým už dluh začali snižovat. Naprosto povrchní snůška řečí (ba lží), zcela míjející jádro problému.
  Nu a přibelhala z obýváku od jiné TV moje Labuť a chtěla se se mnou podělit o to, jací jsou ti Řekové bezcharakterní pitomci a lumpové, te´d to vysílala NOVA. Mírně nasrán jsem jí sdělil, že si nesmí vytvářet obrázek současného světa podle Plzeňského deníku, krimizpráv na Primě a ekonomických informací z TV NOVA a že jádro problému je v samotné konstrukci eurozóny. Řekové že nejsou bez viny, ale problém že je systémový, jinak by podobné starosti jako Řekové (byť ne tak vyhrocené) neměli v Itálii, Španělsku, Irsku, Portugalsku a už i ve Francii.
  Byl jsem obviněn, že jsem vždy v opozici, načež vysílání pokračovalo stručným rozhovorem s Michlem (dříve Raiffeisenbank, nyní nevím, možná stále), který promluvil v podobném duchu jako já před několika vteřinami.
  Měli jsme chvilku tichou domácnost.
  Chci tím jen sdělit, že oblbování české veřejnosti médii je značné i ve věci „Řecko“, pokud tato veřejnost není ostražitá. Uvádím proto, že ačkoliv je moje Labuť v těchto věcech pod mým trvalým pedagogickým dozorem, přesto……
  Na dotaz za si dvě hodiny, zda letos vůbec poletíme na tu Krétu zněla moje odpověď, že jistě, a pokud by Řekové měli drachmu, o to raději.
  Tož tak ze života.

  To se mi líbí

 8. Renard napsal:

  Americké vůdce občas nazývají odpovídajícími termíny i jejich lidé: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/lendman-washingtonskemu-blazinci-veli-psychopati/ (kromě základního článku to platí i pro odkaz v jeho těle).

  Jen se obávám, že vzhledem k tamním volícím ovcím to bude mít na jejich jednání stejný vliv, jako naše názory na ty „naše“.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Amerika se utrhla z řetětu a svět má a bude mít i nadále s ní problém. A žádná evropská oběť pro ni nebude nic znamenat.

   To se mi líbí

 9. Rosťa napsal:

  Dostalo se mi do mailu. Snad to projde
  http://www.liveleak.com/view?i=77e_1389637750

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Když se dívam na ty naše koloběžky, co jsme si pronajali a nesmíme je použít v boji, tak se musím bavit. Rozumí tomu někdo?

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Jejky, už chápu, proč před referendem na Krymu ta americká maxi loď brala roha, když nad nimi přelétával ruský prý výzvědný a neozbrojený letoun….. Juch – no já bych brala roha taly. Ale kouká se na to náramně.

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Rus má problém v tom, že ten svůj špajz musí ubránit. No a ta hejblátka, která musí vymejšlet mu ukrajují z rozpočtu. A protože to mužik chápe, Vadimír Vladimírovič nema problema. A aby toho nebylo dost, tak vzikla v Rasiji obrovská iniciativa s názvem Antimajdan, která sdružuje vysloužilé vojáky, kozáky a podobné dobrodince , kteří přijedou na každou akci pořádanou pod patronací US ambasádou. Přeji těm ohníčkáčům dobrou zábavu.

     To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Jo, Suchoj display team, to jsou borci!

    Zvládli v Le Bourget i tuhle patálii

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.