Co platíme v energiích?


V současné době máme dva hlavní distributory elektřiny. Na většině území je to ČEZ a hlavně na jihu E.ON.  Jak hospodaří ČEZ, to netuším, ale o úspěšných mladých manažerech na Jihu jsem se dověděl lecjaké zajímavosti.

E.ON totiž dotáhl diversifikaci služeb do naprosté dokonalosti. Najímá si firmy prostě na všechno.

Uskladnění pneumatik v zimě – v létě – má sice prázdné a nevyužívané prostory, leč cizí firma si za pouhé tři korunky na kus a den lehce přivydělá.

Výměna žárovky u auta je úkon, který zvládne každý trochu zručnější šofér sám. Leč zde máme smluvní servis.

Firma, která obhospodařuje rozvodnou síť elektřiny a plynu si najímá revizní techniky.

Úklid v miniareálech zajišťují místo uklízeček na zkrácenou pracovní dobu několikanásobně dražší úklidové firmy.

Údržbu sítě včetně havarijních situací zajišťují externí dodavatelé.

Prostě peníze tečou a tečou. Však oni to zákazníci zaplatí.

Maně vzpomínám na dobu, kdy jsme museli šetřit i kancelářský papír, limity na PHM, zhasínání žárovek etc., etc…..

Ještě že jsou aspoň alternativní dodavatelé, jejichž hlavní cenovou politikou je být za všech okolností levnější než ti hlavní.

Bavor podpis_rex

 

A jako dodatek od našeho mediálního experta J.G.Hudce

Komarek_HN

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

45 reakcí na Co platíme v energiích?

 1. Petrpavel napsal:

  OT,omlouvám se, ale ještě k Řezníčkové a orgánům.
  Líbíl se mi, jinde, tento příspěvěk :
  “ Naše facebooková mládež by nejraději pomáhala policii uškrtit paní Řezníčkovou, protože ta prý drze provokovala. A druhý den ta samá pravičácká sebranka předvede výtržnost na Albertově.
  Při které hází vejce na prezidenta republiky, což je snad daleko drzejší provokace, než když invalida odmítá vystoupit ze svého vozu.
  Takže co dělali přihlížející policisté? Neměli náhodou ty zasraný provokatéry rovnou postřílet?“
  Dobrá otázka …

  To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  Dám vám hádanku – kdo je na této fotce nejzajímavější?http://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Cerveni-proti-zelenym-880#

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Neuhodli! 🙂
   Ta šedivá hlava „takyfotografa“ v pozadí…

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    Petrpavel?

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Konečně jednou máte čtenáři pravdu 🙂

     To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      no,díky
      V Praze se musely distribuovat červené karty asi z nějakých větších balíků,ten chlap snad drží v ruce plastové víčko od misky na svačinu nebo co to je.
      Tak budu mít pravdu asi i podruhé.
      Americké ambasádě došly prachy na papír,USA melou z posledního.

      To se mi líbí

      • Petr Pelikán napsal:

       Čtenáři, teď jste trefil hřebík na hlavičku.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Ano čtenáři, trefil jste hlavičkou o hřebíček 🙂 .
       Oni čtyři s červenými kartami na toto shromáždění přišli odjinud než ze sletu kolaborantů na Národní třídě – ty zastavila Policiie za mostem, aby nenarušili poklidné setkání příznivců prezidenta. Toto byli partyzáni, a ti nemívají erární zbraně, jenom to, co najdou doma.

       To se mi líbí

 3. Petrpavel napsal:

  Spolupráce v energetice – ha, ha, ha … kdo tu psal o dostavbě Temelína?
  Liská práva – ha, ha, ha … kdo tu psal o cestě za pokáním (školení jak je ve skutečnosti dál plebsu omezit a jak o nich všude a vždy blekotat?)
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sobotka-je-po-schuzce-v-Bilem-dome-spokojen-Cesko-dostalo-pochvalu-za-lidska-prava-346417

  To se mi líbí

 4. Strejda Olin napsal:

  Zpět k článku. Jedná se samozřejmě o outsourcing, neboli soukromé klíště přisáté na těle státu (v případě státní organizace). Já mám zahradu o velikosti 1500 m2. Trávu sekám v průměru každých 10 dnů a trvá mi to 4 hodiny. Spotřebuji asi 3/4 litru benzínu (27 Kč). Olej a amortizace sekačky 35 Kč. Dohromady mě posekání zahrady stojí 62 korun. Pokud bych si sám sobě účtoval 200 Kč za hodinu práce, stálo by mě to 862 Kč. Různé specializované firmy si účtují také různě, v průměru ale 1,50 Kč/m2 + různé paušály, doprava apod. Za takovou firmu bych zaplatil více jak 1 500 Kč.
  Z tohoto zjednodušeného příkladu je jasné, že když si státní organizace najímají na úklid, ostrahu, běžnou údržbu, dopravu apod. soukromé firmy, utrácejí mnohem víc, než kdyby na některé práce měly vlastní zaměstnance nebo (případě města) vlastní firmu.
  Stát nás stojí velké peníze, z nichž je většina (podle mě desítky miliard) utracena zbytečně a nehospodárně.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Pro přesnost ještě zaúčtujte svoji sekačku a nepochybně nějakou pojistku pro případ způsobené škody. Dále těch 200 na hodinu? Pokud přidáte ještě zdravotní a sociální pojištění, přece jen se dostanete do jiných čísel (300?). Dále pracovní oděv a ochranné pomůcky (pro práci se sekačkou jsou nezbytné). Pak také počítejte s tím, že někdo bude muset sekat trávu, až si jako zaměstnanec budete vybírat dovolenou a s nějakým záskokem musíte počítat i v případě nemoci (to je hned než by se člověk nadál, však víte sám).
   Potom tu techniku musíte někde „garážovat“ a starat se o její servis, případně ji z „garáže“ dopravit na „místo výkonu práce“. Dále počítejte se školením bezpečnosti práce (zpravidla externí firmou).
   Nevím, co je pro stát/obce výhodnější, spočítat to neumím. Ale tak jednoduché jak vy to píšete to přece jen není.

   To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Pardon, omlouvám se, sekačku tam máte.

    To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Ano, je to složitější než jsem na svém (jak píšu zjednodušeném) příkladu uvedl. Práce cizí firmy však bude dražší. Při srovnatelných nákladech materiálních, mzdových a daňových vždy ještě navýšený o zisk pro majitele. A ten nebude zrovna nejmenší (vždyť z toho žije a živí rodinu).

    To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Po plyšáku nás ti nejlepší z nás učili, že správný obchod je ten, když prodávající i kupující jsou po uzavření kontraktu spokojeni. Prácedárce ( krásný termín, který se tu nedávno objevil ) státní úředník zadá práci a firma se mu odvděčí. A protože je to ze státního a z cizího krev neteče, jsou oba subjekty spokojeny. A tak to má být. Trochu o tom i jiné zajímavosti
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Analytik-Koller-nevesele-k-25-letum-od-listopadu-Sprostactvi-otroctvi-hlava-v-zadku-velmoci-propaganda-NATO-nas-ohrozuje-valkou-Rizeny-rozklad-spolecnosti-346224

   To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Všímám si, že se porůznu stále častěji objevují názory, se kterými takřka bezvýhradně souhlasím. Jak se říká – mluví mi z duše a sám bych to lépe nenapsal. Mám radost, že lidí s podobným názorem, jako právě zde uvedeného Kollera, je zdá se dost.
    Na druhou stranu, proč tolik lidí těmto názorům nevěří, proč jsou tak rusofobní a amerikofilní? Jsou hloupí nebo slepí? Celé stohy důkazů svědčí proti naší zahraniční jednostranné orientaci na USA a NATO, proti způsobům naší domácí polistopadové politiky, každý soudný člověk vidí, že pohled do naší budoucnosti je strašlivý a deprimující. Ale nic se neděje, vůkol vládne mír a láska, klídek a pohodička. Někdy mám dojem, že se mi to všechno jen zdá, že je to jen zlý sen. Tak neskutečné mi to připadá!

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Všimněte si, že když se začne v této zemi něco otáčet k lepšímu díky lépe řízené ekonomice, strhne se lavina osobních útoků z medií na ty, kteří to tzv. zavinili (viz Zeman, Paroubek, ale i Rath ve zdravotnictví ). A ti, po kterých tu zůstává spoušť, jsou neustále v mediích za polobohy. To nejsou náhody, protože v každé civilizované společnosti by lidé typu Kalouska nepřežili. A to nejen politicky.

     To se mi líbí

     • Slim napsal:

      To je přesné pozorování, Rosťo.
      BTW, slyšeli jste někdo o tom, kdy by měl být soud s Rathem?

      To se mi líbí

      • Rosťa napsal:

       Pokud bude, něco málo dostane, aby se pokryla vazba. Přijde odvolání a ve finále, kdy já tady už nebudu a Rath bude v Domově důchodců, přijde státní podúředník předat nějakou plaketu Za statečnost. A po smrti bude rehabilitován.
       Vazba účel splnila. Politicky je mrtvý, prošla katolická zlodějna o jeho hlas a Kalousek se zbavil silnějšího protivníka. Vazbou dostal Rath informaci, jak vysoko může skákat a tak další kriminál není nutný.

       To se mi líbí

      • oh napsal:

       Podle zaručené a ověřené dezinformace 8. (kybernetického) odboje ten pravý den nastane 32. února……….
       (Tu část dokumentu, kde byl uveden rok, odhryzaly v datové schránce ministerstva nespravedlnosti kybernetické myši a doposud se ji nepodařilo zrekonstruovat.)

       To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    😦

    To se mi líbí

 5. Slim napsal:

  http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/353941-sobotka-v-usa-pod-palbou-otazek-tak-jak-to-tedy-mate-s-tim-ruskem.html
  Je pozoruhodné, že ti naši amatéři se dali přijmout pouze Bidenem, když mají v záloze temelínskou kartu. Zřejmě netuší, že na Američany podbízení se neplatí,

  Klaus kdysi pohovořil „krátkými dávkami“ s americkým vv, začež se nikdy nedostal do vajthauzu, no a co? Ztratil vliv?

  To se mi líbí

 6. Strejda Olin napsal:

  Nevím jak koho, ale mě uráží, když slyším, že nás USA chválí nebo napomínají, vyjadřují uspokojení nebo naopak znepokojení.Těm našim papalášům to ponižování a povýšenectví nevadí? To to nevadí lidem?

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Lokajům to nevadí, lidem určitě ano. Za ty Sobotky se můžeme jen stydět a to je tak asi vše, co se s tím dá dělat. Ta čeleď sobotků to má těžce na salámu, protože u voleb jim to fandové zase hodí a pokud neumřou, budou tam strašit navěky.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.