Otevřený dopis všem Ukrajincům


Přišel ke mně poslík a přinesl list opovědný. Není mi pravost jeho ověřiti, leč obsahem svým mou důvěrnost tvrdí. Tedy jej vám ku studiu dávám

Jsem Rus. Žiju v samotném středu Ruska a vyjadřuju názor možná ne celé, ale rozhodně mého malého kousíčku země. Ale ptát se a odpovídat budu jménem mnoha ruských lidí, jejichž názor se shoduje s mým. Takže, pánové Ukrajinci…

1. Není tomu tak dávno, co začalo zajímavé období, kdy mnozí Ukrajinci začali vnímat pravdu ohledně svého nejbližšího okolí a své nejbližší budoucnosti… A najednou se začaly z ukrajinské strany sypat hluboce lidské a přátelské otázky a komentáře! A okamžitě u mě vznikl dotaz KDE JSTE BYLI DOTEĎ?

Mnozí Ukrajinci teď říkají „byli jsme od samého začátku proti tomu Majdanu, proti neobanderovcům, proti „Antiteroristické operaci“, proti bombardování Donbasu, proti tragédii v Oděse a vůbec – Ukrajinci jsou správní chlapi, bratři Rusů navěky… To samí tvrdí váleční zajatci Ukrajinské armády. Samozřejmě jste pašáci, na to se nedá nic říct, zcela schvaluji tento postoj! Jen mi není jasné, co si počít s upálenými berkutovci a vojáky ministerstva vnitra?! Kam zařadit mrtvá těla lidí z Oděsy a Doněcka? Komu poslat mrtvolky dětí ze Slavjanska a Luganska? A mimochodem – kdo to tak směle kráčel v pochodňových pochodech po Kyjevu a Lvově, kdo to házel Molotovovy koktejly, kdo ostřeloval z Gradů a houfnic obytné čtvrti? „To byli ti špatní Ukrajinci, banderovci, ale my takoví nejsme, my jsme Rusy vždycky považovali za bratry, podvedli nás, přinutili nás střílet, jinak jsme pacifisté…“ Víte co? Trochu si to zkonkretizujeme!

Nedávno, v jednom ze svých článků jsem zadal konkrétní otázku, jak je možné donutit zdravého chlapa s automatickou zbraní v ruce jít zabíjet lidi?! Sám vám mohu odpovědět. NIJAK! On jde zabíjet proto, že chce zabíjet, protože je pro něj pohodlné ospravedlňovat svůj výsměch zajatcům a znásilňování děvčat válkou proti teroristům!!! Protože se mu hrozně líbí jeho moc nad ostatními… Když člověk nechce zabíjet, tak zbraň zahodí. Ale když se takovému hrdinovi stane, že se dostane do zajetí, všechno je jinak – před námi stojí vyděšený člověk utrápený duševním bolem. Řekněte – to mu mám odpustit, slitovat se nad ním? Proč bych MUSEL BÝT lidumilem ve vztahu k němu a mizerným cynikem ve vztahu k jeho obětem? „No tak udělal chybu, komu se to někdy nestane“. Ne, mnohým se takové chyby nestávají. Většině!

Ukrajinci neustále srovnávají ATO s Čečnou, prý naprostá shoda. Ne, „bratři“, není úplná! V Čečně masově zabíjeli Rusy už od roku 1991, zabito bylo nebo se beze stopy ztratilo více než 7.000 lidí! Odpovězte, kolik stoupenců jednotné Ukrajiny bylo do května 2014 zabito v Donbase? Jaké nepřijatelné požadavky kladli „separatisté“ v březnu, že zbytku Ukrajiny připadalo nevyhnutelné se tím ani nezabývat a rovnou ty „kolorády“ potrestat? Ukrajinci zahájili krvavou válku, začali ji v Oděse! Lůza a lidský odpad se vyřítil zabíjet a potom miliony s chutí opakovali nechutná přirovnání obětí požárů k „šašlykům“ či „barbecue“ na ukrajinský způsob. Nekonečné spršky lajků se lily na nejnápaditější „vtípky tohoto druhu. Když fašistická svině Lesja Orobec napsala „Kolorádská chátra zlikvidována“, kdo z vás jí řekl, že tohle se nedělá? Kdo napsal ukrajinsky, že „jsou to naši bratři“??? Napsali to Rusové, napsali to za mlčící Ukrajinu, za ty zbabělé „svobodné lidi“! Tehdy Ukrajina poprvé slyšela ono „NEZAPOMENEME! NEODPUSTÍME!“ A kdesi zcela neslyšně tehdy zaznělo: POMSTÍME SE.!!!

A fanatici neofašismu za zvuku banderovských hesel a pod fašistickými prapory běželi dělat pořádek na Donbas, vychovávat „kolorády“ podle vzorce z Oděsy, „zachraňovat úrodu brambor“… Mnozí tehdy nevěřili, že něco takového je možné, že Ukrajinci je budou zabíjet. Ale mnozí už přestali pochybovat. A Rusové zvedli zbraň na svou obranu. A ukrajinská vláda se zalykala nenávistí a tisíce bastardů se sešikovalo pod prapory „Ríše“, narazili si helmy se svastikou a šli zabíjet podlidi, Rusáky. A v ukrajiských médiích neutichaly vítězné pořady a zvuk přípitků na blízké konečné vítězství. A potichoučku se mezi Ukrajinci začal šířit názor, že ukrajinská armáda je natolik neporazitelná, že může znovu vybojovat Krym, Rostov, Voroněž a další „tradiční území“. Kolik neuvěřitelné špíny bylo v sociálních sítích a v tisku vylito na „tupé vatniky“, jakými odplatami hrozili Rusům, jakými posměšky zasypali „otroky“ tito fanatičtí Ukrajinci.

Jenže se ukázalo, že Rusové bojují lépe, desetkrát lépe! Že udatní ukrajinští vojáci, přicházejíce o techniku a dělostřelectvo, po stovkách umírají, že nemohou zvítězit nad rozhořčenými ruskými lidmi. Ukrajinci ztratili hlavu, dokonce i ti nejhloupější a neuvědomělejší začali pochybovat o vítězství a bylo jim „vysvětleno“, že nepříteli pomohlo Rusko, že poslalo své výsadkáře! A nové škopky pomejí byly vylévány na hlavy Rusů! A nikdo nemluvil o tom, že je potřeba se domluvit s Ruskem, s Donbasem, to ne-e! Je zapotřebí je pozabíjet… Plyn? Kašleme na váš plyn, budeme ho brát od Evropy. Uhlí? Koupíme v Africe. Zboží? My teď obchodujeme výhradně s Evropou. A vy, Rusáci mizerní atd. (nadávky podle chuti) všichni chcípněte… A Rusové přece říkali „vyskákejte se“… Tak tedy se vyskákali…

2. A teď mi najednou navrhují, abych na ten půlrok zapomněl.Když masa bastardů s celkovým objemem mozků menším než u kotěte mě polévala takovou špínou, že jsem to v životě neslyšel.! „No vždyť nejsou všichni takoví, ne všichni Ukrajinci jsou fašisté, nejsou všichni tupí idioti a fanatici, proč bychom měli zobecňovat?! Vždyť teď miliony lidí, kteří se ničím neprovinili, budou mrznout a hladovět, budou třít bídu s nouzí! Jestli se jako Rus nestydím přát bídu svým sousedům a mladším bratrům…“

Tak já vám odpovídám: Samozřejmě NE!!! Jste to vy, kdo teď sami sebe nazýváte bratry a snažíte se svalit vinu na mě, na můj národ, na mou vlast! Nejsem to já, kdo je ochoten vám dovolit mrznout, hladovět atd. Nejsem to já, kdo dovolil vrahům z okraje společnosti zabíjet mírumilovné obyvatelstvo. Nebyl jsem to já, kdo uvaloval sankce na Rusko. Nebyl jsem to já, kdo na mezinárodní scéně obviňoval Rusy ze všech hříchů světa. Nebyl jsem to já, kdo si na Ukrajině zvolil takovou vládu, která dává svému lidu takové „dárečky“. TOHLE VŠECHNO JSTE UDĚLALI VY A NE JÁ!!! To VY jste se lhostejně dívali na vlajky banderovců na západě země. To VY jste mlčeli, když fašističtí bastardi vyšli poprvé na své pochody. To VY jste zbaběle odvraceli oči, když fašisté napadali veterány ve Lvově. A pak fašisté vyšli na Majdan a začaly VAŠE nové dějiny! To VY jste se s nimi postavili bok po boku. TO VY jste je bránili před ochránci pořádku na Kreščatiku. To VY jste změnili vrahy a lidský odpad na „vlastence dneška“. TO VY jste přivedli k moci rusofoby a řiťolezce ze západu země. TO VY jste dovolili sadistům z Oděsy uniknout trestu. TO VY jste vyhlásili válku na Východě. Nikdo to nemohl udělat za vás. Tohle všechno jste udělali VY SAMI!!!

A Rusové mlčeli. Vy jste neustále říkali „nevměšujte se do našich záležitostí“ a my jsme tentokrát nezasahovali… A na naší hranici se narodila obluda! Politováníhodné a nebezpečné zároveň. A dnes mi navrhujete sklopit oči a vykrmit tohoto voříška do rozměrů statného zvířete? Vy mluvíte o tom, že mezi bandami této protiruské špíny jsou nevinní beránci, které MUSÍM pochopit, zachránit a obhájit?! No dobrá, představme si, že zkusím zavřít oči, zaspat ústa svému svědomí a vypnu svůj mozek. A Rusko dá Ukrajině nové nevratné půjčky, pustí bezplatně plyn, otevře hranici pro její výrobky… Co bude za rok?! Bratři Ukrajinci řeknou „děkuji“ a nabídnou ruku na znamení přátelství? Je to docela možné… Ale historická zkušenost naučila Rusy něco jiného!!! Rozežraní Ukrajinci budou požadovat stále více a více až do úplné absurdnosti, kdy bude potřeba je umravňovat… A tito beránci si nevzpomenou na pomoc, oni si myslí, že Rusové jsou jim DLUŽNI!

Rusové jsou dlužni za neexistující stát v roce 1917. Přišli „ničemní komoušové“ a vyhnali Petljuru a Němce, potom Poláky a neumožnili Ukrajině stát se samostatnou Evropou… Rusové jsou dlužni za „hladomor“. Ukrajincům nevadí, že hald byl v celém SSSR a v celém Povolží nebyly ztráty na životech o nic menší a že Ukrajince zachránily ruské a běloruské potraviny. Rusové jsou dlužni za „okupaci“ v letech 1939 až 1940. Rusové jsou dlužni za „vraždu patriotů“ z UPA i za vraždění mírumilovného obyvatelstva chátrou z UPA. Rusové jsou dlužni za útlak následujících let. Rusové jsou dlužni za „záškodnictví a tajnou okupaci“ po roce 1991. Rusové jsou dlužni za Janukovyče, za Krym, za Donbas, za ekonomický rozvrat… Není jediná věc na Ukrajině, za kterou by Rusové nedlužili!!!

Takže mám velkou novinku pro bývalé „ukrajinské bratry“. My vám už nic nedlužíme. Navždy jste z nás sejmuli veškeré dluhové závazky. Obzvláště připomínám, že nikoli Američané, nikoli Evropané a dokonce ani ti zpropadení Rusáci – to vy sami jste si vybojovali právo nazývat Rusy svými nepřáteli!!! Je možné pochopit Poláky a Pobaltské národy, že nemají rádi Rusy. S nimi je možné se domluvit později. Ale domlouvat se s lidmi, kteří v extázi zpívají o odplatě, která nám hrozí… Čí politici prohlašují, že je nám potřeba cokoli slíbit a pak nás pověsit, že nás je potřeba zabíjet atomovou zbraní, že si nezasloužíme slitování atd.? To nejsou jednotliví blbečci na síti, ale tisíce, desítky tisíc lidí na náměstí, kteří hulákají, že je pro nás připravena větev s provazem, nože a oheň. To nejsou ti, se kterými je možné se jakkoli domlouvat. Není proč! Protože oni vrazí kudlu do zad při první příležitosti. Tak nás to učí dějiny. A nikdo se nepokouší vyvolávat nenávist vůči nim, nikdo se o to nesnaží – kromě nich samých. Nenávist vyvolanou v Oděse banderovskými fanatiky není možné ani utlumit.

Co má dělat několik milionů Ukrajinců, kteří nepodporují banderovce?! Vzít do ruky samopal a jít bojovat za svou „normální Ukrajinu“! Protože jste neužitečně promeškali tu chvíli, kdy bylo možné se obejít bez obětí. Nyní už ani jedna ze stran nesloží zbraně a ani to udělat nemůže. A vy, „normální, běžní Ukrajinci“ jste zapomněli, že jako první hoří „chaty na okraji“ a nyní se užasle díváte na svůj hořící dům a čepele nožů blýskající se ve tmě.

„Kovář oživl.
— Já si myslím, že se přizpůsobíme. Domnívám se, že hlavní je: Nikoho si nevšímej a nikdo si nebude všímat tebe, ne?
Rumata pokýval hlavou.
— Ale ne, řekl, Kdo si nikoho nevšímá, toho řežou nejvíc ze všech“

(Převzato z: Je těžké být Bohem)A různým typům vlastenců, kteří si přejí dobýt Krym, Rostov atd., odpovím lakonicky: „Přijďte a dobývejte!“ A už pro všechny Ukrajince bez výjimky: „Zapamatujte si – když upalovali Oděsany, kdosi tiše řekl POMSTÍME SE. Dali jsme slib a držíme slovo, nezapomněli jsme a neodpustili… A nyní přichází do vašeho domu bída, zasloužená bída. Je to „bumerangový efekt“ jako odpověď na vámi zaseté zlo! A my nebudeme rozlišovat, protože „hodný fašista“ je taky fašista… Nastává doba účtování. Zodpovídat se budou muset všichni – jak ti, kteří zabíjeli, tak i ti, kteří to svým mlčenlivým souhlasem umožňovali.

 

Zdroj: Facebook

______________________________________________________________

A k tomu jako doplněk a pozdrav do Německa přinesl mi poslík  vyjádření jistého studenta

http://www.zrcadleninovedoby.cz/?e=162

Nehleďte na datum zveřejnění, tihle lidé názory hned tak nemění.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Od přátel se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 reakcí na Otevřený dopis všem Ukrajincům

 1. Petrpavel napsal:

  Chtělo by se mi napsat Otevřený dopis všem Ukrajincům, Rusům, Američanům, Němcům … Jednu větu : dejte nám pokoj se svými problémy, se svými ambicemi ovládat.
  Problém vidím v tom, že by byl jednak zbytečný a jednak nespravdlivý vůči nim.
  Ambice ovládat druhé je v každém jedinci na Zemi, a roste s jeho silou a mohutností, s tím nic nenadělám.
  A i u nás se najdou vždycky Bilakové, Havlové, Tisové, Schwarzenbergové, Vondrové…kteří nás nabídnou za mrzký peníz, za pocit moci.

  To se mi líbí

 2. tata napsal:

  Tak to je sila myslím ten dopis udajného studenta ale bohužel hodně podobných jsem slišel ve svém okolí

  To se mi líbí

 3. Rosťa napsal:

  Profíci na destrukci kteréhokoliv státu na planetě odvedli kvalifikovanou práci a investice 5 giga USD na rozval Ukrajiny splnila svůj účel bezezbytku. Proto si živě dovedu představit, jak tu špinavost a křivdu v jednom Rus cítí. Smutné na tom je, že Západ ví, čí je to práce a přesto vřeští na Kreml. Jestli to ovšem nebude tím, že každý stát má své Vondry, Kocáby, Kalousky a podobnou svoloč.

  Ten odkaz na konci článku je také zajímavý. Pamatuji, jak jeden mlaďoch na FB měl rakev. No a u ní dodatek, že důchodci by se měli nechat utratit. Takže vlastně nevím, co je pro důchodce stravitelnější, zda je jen izolovat s podřadnou stravou v nějakém chlívku, nebo přímo likvidovat, aby nebrzdili ty světlé zítřky kapitalismu.

  To se mi líbí

 4. Strejda Olin napsal:

  Svoboda člověka může mít různé podoby, svobodu každý chápe a představuje si různě. Třeba takto. Dejte si na pár minut „voraz“ a mrkněte se:

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Člověk je tvor mimořádně vynalézavý. Je obdivuhodné, co dovede vymyslet, aby se ukázkově zmrzačil 😆

   To se mi líbí

  • anonymní napsal:

   oblíbený večerníček našeho čtyřletého syna

   absolutní svoboda, dokonalá sebekontrola
   nic pro FB frikulíny

   To se mi líbí

 5. Rosťa napsal:

  Dnes mají na PL obzvlášť srandovní články. Bendovic Mareček tam např. hlásá lidu neotesanému, že kdyby nebyl v politice, tak mohl být bohatý a oblíbený. Nebo jak Obama pochválil čínského prezidenta za to, jak to u nich dobře dělají. To se té havloidní kavárenské žumpě opravdu, ale opravdu, líbit nebude. Doufám, že Bursík s Kocábem zahájí hladovku před US velvyslanectvím.

  To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Jo, jo. Vlastně víme prd. My se tu kočkujeme a mezitím se ti kluci šikovní domluví. Jen tak, mezi čtyřma očima. Ve stylu O nás – bez nás. Rozuměj plebsu. O něj nikdy primárně vůbec nešlo. Takoví Rockefellerové nebo Rotschildové o tom, jak politika funguje, vědí své.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    My se tu u pana domácího moc nekočkujeme, anžto jsme schopni analyzovat situaci. Všechno nevíme, hodně domyslíme. A že tu zatím míchají cinknutými kartami ti Sorosové plus R plus R v emerice nám samozřejmě nikdo nemusí vysvětlovat. A kdo tu u nás hraje v jejich dresu proti občanům také ne.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.