Podzimní třešně


O kopci, na který se dívám z okna, jsem už psala – říkáme mu třešňovka, protože tam kdysi býval třešňový sad. Jeho neudržované zbytečky jsme zažili, když jsme se sem přistěhovali – ale to už je neuvěřitelných třicet let! Původní stromy už zmizely a kopec je z velké části pokrytý houští všeho možného –  značnou část té džungle tvoří i zplanělé třešně, vyrostlé z popadaných pecek. A tyhle třešně dostávají na podzim nádhernou barvu, od žluté, přes růžovo-oranžovou až po sytě červenou… Tady máte takové třešňové houští v kombinaci se starou hrušní…

obr.1

A tohle je nahoře na kopci: třešnička křivá, polouschlá – ale živá a krásná!

obr.2

A neodolám – Kadaň, viděná přes strakaté podzimní houští…no, nějaké třešně v tom houští taky jsou, tak to přece jen není úplně mimo téma.

obr.3

 

A tady je třešeň v kombinaci s javorem – a taky s večerním šikmým a růžovým světlem…

obr.4

A ještě jeden pohled z třešňovky přes třešňové houští – tentokrát na zbytky Prunéřova a Krušné hory…

obr.5

A protože sakury jsou vlastně taky třešně, tak se na podzim taky snaží – ale většinou opadají, už když jsou žluté a oranžové. Tyhle tu červenou stihly… fotka je z lesoparku

obr.6

A třešně v těsně předslejvákovém počasí – to je u nás před domem. Pod střechu jsme sice tenkrát doběhli – ale bylo to taktak!

obr.7

Na závěr ještě jedna předdešťová fotka – jak říkám, bez drátů to u nás nejde a retušovat tu spoustu drátů mezi listím, to je i na mne trochu moc!

obr.8

K-sova

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotopříběhy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

11 reakcí na Podzimní třešně

 1. rybářka napsal:

  Podzim je tu. A jaký, panečku. Voňavý a barevný. Stromy v barvě mědi, zlata, nebo i vína z Bordeaux. Jsem ráda, že mne ten letošní podzim neminul tak zcela, že je tu se mnou alespoň prostřednictvím fotografií. Díky.

  To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  Konečně jsem se dostal k něčemu rozumnému, k této galerii.
  Podzim a K-.-k. nikdy nezklamou. Ta poslední fotka dostala díky drátům parádní dynamiku, bylo by škoda je odstraňovat. Na té předposlední oceňuji i expozici – mě se vždy automaticky buď správně naexponuje krajina nebo tmavé mraky, ne obojí.
  Škoda, že listí tak rychle padá … nic není navěky, ani my, dušičky … není nad veselou mysl, což? 🙂

  To se mi líbí

 3. K-k. napsal:

  PetřePavle, tohle bylo dáno tím předdešťovým osvětlením: Fotka je z 5.listopadu 2009, foceno v 15:45 – čili slunce už šlo k západu a já ho měla za zády. A svítilo jen nějakou dírou v mracích, jak bodovej reflektor na divadle. Proto ta třešeň na tmavém pozadí tak září. A jinak clona 5,6, expozice 1/250, ISO 100. A Canon Powershot S2 IS – milionovej foťáček!
  Hlavní bylo ale to téměř divadelní osvětlení, já za to moc nemůžu..

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   a dodatek: foceno na manuál, ne na automatiku – tak občas dělá zvěrstva…

   To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Skvělá fotka i popis!

   To se mi líbí

   • K-k. napsal:

    popis je opsanej z EXIF informací – takže zase ne moje zásluha. A kde je tu východ a západ, to si za těch třicet let, co tu bydlíme, pamatuju už i já! 😉 😀 ,

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Nechápu, nefotím. To si f. zapisuje u snímku sám?

     To se mi líbí

     • K-k. napsal:

      Jo, to si foťák dělá sám http://cs.wikipedia.org/wiki/Exif – vždycky tvrdím, že je chytřejší, než já. Jak vidíte, zapisuje toho spoustu, já, coby pustý amatér, toho v přaxi využiju jen zlomek. Na „přečtení“ existují různé samostatné prográmky, případně to programy, určené k úpravě fotografií a podobně, mají v sobe zabudované. Já k úpravě používám Zoner Photostudio a ten už to má v sobě. Zlatý digitální foťáky! 😉

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Někdy si říkám zlatý film s 12 políčky či kinofilm s už plýtvavými 36, zlatá kamera osmička s pěti minutami drahého barevného filmu. Nějak se to lepší uspořádávalo, častěji a se zájmem prohlíželo.
       Ale říkám si to jen někdy 🙂 . Všechno má své výhody a nevýhody.

       To se mi líbí

      • K-k. napsal:

       To jsem téměř nefotila – vlastně vůbec ne, jen pár čb. fotek, když byli kluci malí. Ještě tu stařičkou flexaretu mám schovanou, jen tak, ze sentimentu. Na barevné fotky jsem si netroufla vůbec nikdy, na vyvolávání doma taky ne – nebýt digitálu, asi bych nefotila. (Začala jsem s tím někdy koncem r.2004,slušnější foťák jsem si pořídila 2005)

       To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      To je (ne)výhoda digitálu.

      To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.