Není úředník jako úředník


Za dobu svého podnikání jsem se potkal se spoustou osob úředních. Ať už to bylo v Českém Krumlově, později pak zde ve Strakonicích. A povětšinou jsem s nimi vždy vycházel v dobrém. Ať už to byl českobudějovický Krajský soud při zřizování firmy,  strakonický živnostenský odbor, kde jak změny tak i nedávná kontrola se obešly bez problémů a nebylo zde žádné „nadřazování“ . Pomoci a rady jsem se dočkal na Vodním hospodářství místního městského úřadu. Stejně tak finanční úřad, sociálka i zdravotní pojišťovna. Ani tyto úřady se nestaly mou noční můrou. Prostě všichni zaměstnanci všech úřadů, které jsem zatím potkal, na mne udělali dojem, že aspoň v něčem se doba změnila k lepšímu.

Jenže jaké bylo mé zklamání, když jsem zjistil, jak se také dokáže úředník chovat ke klientovi.  Mám známou, je to matka tříletého dítěte a chtěla by pracovat. Její původní místo bylo v mezičase zrušeno a jí nezbylo, než jít na úřad ke hledání práce zřízený. Že to samo je dnes utopie, známe všichni, po Kybersadistově reorganizaci je to pouze místo pro výplatu dávek. Přesto si však udržuje zdání původního poslání tím, že má pracovníky pověřené odháněním zájemců o nějakou práci. Myslíte, že se mýlím? Možná, ale jak jinak si vysvětlit „povzbudivá slova“, která mladým matkám po rodičovské dovolené je schopen říci zaměstnanec Úřadu práce ve Strakonicích. „Matku s dítětem nikde nechtějí. Tady máte www stránky a dívejte se tam“.

prace01_6.preview

Takže není úředník jako úředník. Ale právě tento je ve Strakonicích dost profláknutý. Jen se pověst o jeho chování patrně ještě nedonesla jeho nadřízeným.Bavor podpis_rex

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

41 reakcí na Není úředník jako úředník

 1. Hudec napsal:

  Je to zajímavé či spíše poněkud překvapující, ale já na úředníky vlastně také nemohu nadávat. A to jsem s nimi přišel poslední dobou vzhledem k mým početným staříkům celkem často do styku.
  Sociálka – dobří, vstřícní
  Úřad práce – dobří, vstřícní

  Ale i dále:
  ČEZ – dobří, vstřícní
  RWE – dobří, vstřícní
  Česká pojišťovna – dobří, vstřícní
  Česká spořitelna – dobří, vstřícní
  Zdravotní pojišťovna – dobří, vstřícní
  Lázně Konstantinovy lázně – dobří, vstřícní
  Magistrát našeho městyse (registrace řidičů a vozidel) – dobří, vstřícní
  Pohřební ústav – dobří, vstřícní…..

  Takže to s tou naší zemí zase není až tak tragické, řekl bych.

  To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Mám s úřednicemi(ky) podobné zkušenosti. Jen ta agenda, jen ta agenda… žádosti, doklady, dokumenty, potvrzení, posudky, poplatky, schválení, razítka 😦

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Já vždycky na něco nevzpomenu : ano, ta agenda!
    Před pár dny jsem musel dvakrát jet na FÚ – daň jsem přiznával na loňském tiskopisu. Poprvé pro vysvětlení, podruhé podat na novém. Proč? Zřejmě nové došly, nevím, chyba vrátné?, ale vyzvedl jsem si je ve vrátnici FÚ. Ale úřednice byla vlastně vstřícná.

    To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Ano, Oline, přesně.
    Před pěti lety jsme se s manželkou šli přihlásit k pobytu do NAŠEHO rodinného domku na obecní úřad. V obci jsem nežil 38 roků, tak jsem pro jistotu vzal s sebou internetový výpis z katastru nemovitostí. Úřednice na mě hleděla – jak to napsat? – však víte – jako na „nový vrata“ – a prý „Co to je“. A já na to, že výpis z katastru, že domek je náš.
    Musím připomenout že se psal rok 2009, kdy ministr vnitra Langer už skoro rok hlásal, že ne občan bude obíhat úřady, ale že úřady mají internet, takže si všechno ověří z jednoho místa.
    Odpovědí té úřednice bylo, že musím doložit úředně ověřenou kopii výpisu z katastru, jinak mě nemůže přihlásit. Takže do jiné budovy, kde měli Czech-POINT, trvalo to snad hodinu, než se podařilo navázat spojení a vytisknout dvě stránky (stačila jedna, na té druhé už bylo jen pár řádků nepotřebného textu), pak zaplatit 150,- Kč (stovku za tu první a padesát za tu druhou, nepotřebnou), a zpátky na ohlašovnu.
    To vše, abych mohl do vlastního, kde stačilo, aby ta bába, jak sliboval Langer, si ten Katastrální úřad za minutu na internetu ověřila sama. A já jsem hned na to mohl lejstro za stopade hodit do kanálu.

    Proč to ale hlavně píšu?
    Protože nedlouho, snad dva roky, předtím sestra jednoho mého známého zcela náhodou, když ji do baráku začal chodit exekutor, zjistila, že ve svém rodinném domku, ve kterém už řadu let žila sama, má k pobytu přihlášeno na TŘICET Vietnamců, Ukrajinců a slovenských Cikánů. Už to bylo martýrium tohle zjistit, protože úřady ji to odmítaly sdělit s ohledem na OCHRANU OSOBNÍCH ÚDAJŮ (těch podvodníků)!!!
    A dosáhnout jejich „vypuzení“, to byla story na román a na léta.
    A to všechno jen proto, že dříve (do 26.4.2006) cizinecký zákon k přihlášení k pobytu cizince u nás nevyžadoval od něho ověřený doklad o zajištění ubytování. Což našinci samozřejmě nevěděli, ale ti všiváci (hlavně ti, co je tady „dodávali“) setsakramentsky dobře.

    Tož tak s úředníky.

    To se mi líbí

    • Gábina napsal:

     Tak to Vás oblbla. Úřednice z checkpointu není odborně způsobilá cosi z katastru ověřovat. To lze jen dle zákona č. 200/1994, to může jen UOZI.
     Takže ta „úřednice“, jelikož czechpoint je i na poště, tedy i jen zaměstnankyně pošty, se jen pasivně připojila na mapový aplikační server a přesně to co můžete vidět zadarmo zde http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberParcelu.aspx, to ona viděla také a a k tomu mají navíc aplikaci, která tam vypíše tu doložku czeckpointu, na základě které po Vás chtějí ty peníze k tomu dala navíc to razítko /pošty nebo czechpointu), že výpis který vyjel je ten který vyjel (ale nikoliv, ne že jste opravdu majitel, může být jakákoliv chyba v katastru a tyto k ničemu šaškyně s tím nic nenadělají, jsou tam jen jako drahý compars.)
     Takže starou belu, že něco ověřila, to jde jen přímo, kdybyste prošel na katastru veškeré výkazy změn, ale to byste musil být úředně oprávněný zeměměřičský inženýr, nebo někdo jím pověřený.
     Ona jen jalově vytiskla výpis, o jehož nitřní hodnotě nemá tušení a kdyby náhodou, což se opravdu může stát, jste tam měl třeba neoprávněně napsanou poznámku, a přitom věděl že to je kec, tak „zaměstnankyně pošt či oú, bude dělat že ona „má“ výpis a Vy stejně si budete musit najmout UOZI, advokáti tomu katastru a dokumentaci, ze které se skládá nerozumí, to je dost složité viz níže.
     Prostě stačilo, kdybyste vzal notebook s internetem , ukázal jí viz link že jste majitel a požadoval neprodleně = ihned napsat pobyt, jinak zaútočit, že by mohla skončit na úp, kam ostatně patří s takovými kecy.
     Není oborně způsobilá ověřovat, že jste majitel nemovitosti, pouhý cár papíru nic nedokazuje.
     Stačí tedy vzhledem k hodnotě poštovní zřízenkyní „ověřeného“ ukázat v noteboku online, že jste majitelem a je to přesně totéž, co Vám vytiskla za 150. A pohrozit jí neodborným zacházení v KN, což je přestupek na úseku KN, může dostat až několika násobek min. mzdy, s tím bych na ni šla.
     V podstatě to jsou úřední škůdci.
     Jinak opakuji, úředně ověřovat kopii výpisu nemůže pouhý šašek z oú či pošty, nejsou na odborně způsobilí cokoliv v katastru zjišťovat, na to je nutno mít VŠ (ale ne typu kecat a nic) pak pět let praxe po VŠ oboru, což může trvat i deset let (musí to být pět let aktivně v KN a při dnešní nezaměstnanosti se to protahne)a pak ještě úřední oprávnění,to je dalších pár let, takže dnes to je problém.

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Už zase plácáte naprosté nesmysly, Gábino.
      1) Podle nového občanského zákoníku má to, co je zapsáno v katastru, i kdyby to bylo sebeblběji, přednost před skutečným stavem. Lejstro na věčné časy a nikdy jinak a vládní podpora podvodníkům až navěky. Proto vznikají služby, jako ta v odkazu
      http://hlidacipeskatastru.cz/proc-sledovat-zmeny-v-katastru/.
      2) Dálkové přístupy do katastru (přes internet) jsou dva
      – známé nahlížení do katastru, které umožňuje zcela anonymně získat některé informace a neověřené výtisky stavu;
      – dálkový přístup do katastru nemovitostí, vyžadující registraci a vlastnictví příslušných certifikátů pro ověřeni identity – což je placená služba pro právníky, realitní kanceláře a podobné šíbry a také bezplatná možnost, jak by si orgány státní správy mohly, kdyby se jim náhodou chtělo, zjišťovat potřebné údaje samy.
      http://www.cuzk.cz/Katastr-nemovitosti/Poskytovani-udaju-z-KN/Dalkovy-pristup/Informace-o-poskytovani-udaju-KN.aspx
      Takže i já opakuji, plácáte naprosté nesmysly!

      To se mi líbí

 2. Berkowitz napsal:

  Pěkný páteční den. Po neděli se náš čas dostane do souladu s nebeskou mechanikou.
  Abych neodbíhal od tématu : ještěže je kybersadista Drábek mimo působnosti na ÚP. Ten byl schopen vyvěsit na dveřích ÚP varovné cedule : „NEZAMĚSTNANÝM VSTUP ZAKÁZÁN“!

  To se mi líbí

 3. Petrpavel napsal:

  Je to jako v té pohádce Císařovy nové šaty. Jenom v tomto strakonickém případě místo dítěte si dovolil říci pravdu úředník. Měl raděj lhát?
  Nemyslím, že za tu situaci může úředník, jistě všichni tušít, stejně jako já, kdo je vinen. Jenomže těch viníků je hodně, jsou naší kritice nedostupní, nezajímá je, a tak to odnese úředník.
  Možná, že se dá vytknout nekorektnost takového výroku, měl dělat, že se snaží hledat práci když není. Ale to už jsme příliš hluboko v lidské psýše a bude-li zákonitě výsledek stejný i při korektnějším chování …
  Už jsem se zde při jistých příležitostech podělil o své dojmy s jednání s úředníky, kterých naštěstí mám velmi málo. Různorodé. Potkal jsem se s nebývalou vstřícností a snahou pomoci na ÚP P11(pěstounská péče), s povinnou korektností v ZP, PRE, ČP, Raiffeisen SS a bank, MÚ …, s liknavostí na OŽP v Benešově (dva měsíce téměř ticha na banální žádost), s blbostí spojenou s důležitostí a hledáním necesty k výsledku což mohlo vypadat jako snaha o získání úplatku, jinde zase se zvýhodňováním jiné osoby v jasném sousedském majetkovém sporu (a v těchto dvou případech raděj nenapíší kde, co kdyby…), u Policie ČR (to ale nejsou úředníci, což?) zase s naprostou neznalostí práva a nekompetentností.
  Problém vidím v praktické nemožnosti se stížností domoci nápravy – jednostupňové rozhodování, rozdělené kompetence.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Neměl lhát, ale jednak to není tak úplně pravda a jednak je jeho povinností pomoci práci hledat.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Kromě toho, onen úředník je známý tím, že v každém svém klientovi vidí flákače a nemakačenka a tak k němu i přistupuje.

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Nesoudím úředníka, neznám ho, soudím jev a prostředí ve kterém se pohybuje obecně. Rozumím pocitům klientů, taky jsem byl půl roku před důchodem klientem ÚP. Já jsem zase bral poklidný nezájem o hledání práce jako pomoc – sám jsme ji nehledal a byl jsem rád, že mě nenutili.

     To se mi líbí

  • Gábina napsal:

   Na policii jsou úředníci, například v Británii si říkají police officer, tak kromě jiného to je také policejní důstojník, ikdyž si také říkají papírově lietenant, oficír ale je také důstojník, ale protože tak je zván každý a tolik důstojníků asi nemají(to by byl pak každý důstojník a nikdo jen policajt), to samé i v USA, tak nejspíš i tady.

   To se mi líbí

 4. Bavor V. napsal:

  Malý odkaz mimo téma http://bavor.blogspot.cz/2014/10/svuj-k-svemu.html Zejména pro ty, kteří to včera přehlédli na síti.

  To se mi líbí

  • moskyt napsal:

   Nevím, jestli to proběhlo u nás ve sdělovadlech. Minulý týden Čína vyslala do Afriky zdravotnickou brigádu, která sebou vezla 50 000 dávek čínské vakcíny proti Ebole.

   To se mi líbí

 5. Petrpavel napsal:

  Kdo má zájem podívat se na kompetentnost a schopnost policie v tzv. demokracii, nechť se pokochá na včerejším Slovanu :

  Zlatá „totalitní“ policie! Těch šest blbů ze Sparty by se tehdy už dávno zpovídalo na služebně … a dnes by mohli dosta Cenu Václava Havla za prokázané hrdinství.

  To se mi líbí

 6. Petrpavel napsal:

  Pane Bavore, bude to v pohodě.
  Tato 999. vážná výměna Nejvyšší Úřednice určitě napraví všechny chyby systému 🙂 .
  http://www.halonoviny.cz/articles/view/30775217

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   🙂
   Co už ale určitě nezmění, je ta smlouva s Římskokatolickou církví o dotacích pracovních míst v lesním hospodářství (ano, těch, které Lesy ČR ohledně vydávaných lesů ruší a církev ty pracovníky jen přepíše jako své zaměstnance), kterou Bílková uzavřela (já bych „uzavřel“ Bílkovou).

   To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Velmi, velmi zavádějící, jak už jen u Lihových novin může být.
    Nicméně, jak jsem si problematiku nastudoval, vycházel jsem z nespolehlivých informací zdrojů internetu.
    Oficiální zpráva je zde http://www.ekumenickarada.cz/in/2645/spoluprace_uradu_prace_cr_a_cbk_ma_prinest_stovky_pracovnich_prilezitosti#.VErE0LkcQ5i
    Text deklarace lze otevřít linkem v úvodu textu.
    I přesto ale je třeba si uvědomit, že se hovoří jen o deklaraci, v jejímž textu pak najdeme i toto – „Účelem této Deklarace není doslovná precizace jednotlivých práv a povinností při realizaci společného záměru. Stanovení jednotlivých práv a povinností bude předmětem samostatné dohody, jejíž uzavření je podmínkou pro realizaci jakýchkoli právních úkonů ve smyslu této Deklarace ze strany jejích účastníků.“
    Tu dohodu jsem však už nikde nenašel.
    Takže nakonec skutečně všechno může být jinak. Uvidíme, co se vyklube z Marksové. A jistě se vyklube.

    To se mi líbí

    • Petr Pelikán napsal:

     Nevím, na jakém podkladě velmi, velmi zavádějící? Možná také proto, že to MPSV uvádí na svých oficiálních stránkách?

     Mimochodem, obsah článku LN se obsahově kryje s Vaším odkazem (a já o tom mám osobní znalosti).

     A nerad se pletu, ale o dotaci pracovních míst v lesním hospodářství se nejedná a dokonce najdete kontext k článku pana Bavora:

     „Prostřednictvím vytváření pracovních míst v rámci APZ je možno zajistit realizaci společenské a sociální odpovědnosti vůči obtížně umístitelným uchazečům o zaměstnání. Patří mezi ně nejen už zmiňovaní mladí a lidé nad 50 let. Ale také uchazeči po rodičovské dovolené, lidé se zdravotním postižením, zkrátka všichni, u kterých dochází ke kumulaci pracovního znevýhodnění a je možné zajistit jim práci v místech jejich bydliště. Jsem velice ráda, že ČBK tak promptně zareagovala na naši nabídku. Mohu potvrdit, že Úřad práce ČR udělá vše proto, abychom dnes oficiálně stvrzené partnerství dovedli až do zdárného konce,“ doplňuje generální ředitelka ÚP ČR Marie Bílková.

     a k zamyšlení je následné:

     Úřad práce ČR oslovil loni na podzim prostřednictvím dopisu generální ředitelky podniky se státní účastí a další instituce (např. České dráhy, a.s., Správu železniční dopravní cesty, s. p., Řízení letového provozu České republiky, s. p., Ředitelství vodních cest ČR a Ředitelství silnic a dálnic ČR). V něm žádal o pomoc při řešení nezaměstnanosti. Zároveň adresátům nabídl finanční i „lidskou“ pomoc v rámci APZ, pokud přijmou dlouhodobě evidované uchazeče o zaměstnání. Většina z oslovených firem se neozvala. Několik reakcí přišlo až poté, co tehdejší ministr práce a sociálních věcí František Koníček oslovil své resortní kolegy. Naopak Česká biskupská konference odpověděla záhy a její představitelé si vyslechli další podrobnosti možné spolupráce. Výsledkem je dnes podepsaná společná Deklarace. Dalším podnikem, se kterým se ÚP ČR dohodl na spolupráci, jsou Lesy ČR.

     To se mi líbí

    • Lex napsal:

     Asi proto, že žijete mimo českou realitu, nemáte tušení „wo co go“. Kupř. koho představuje, koho reprezentuje, „čím dítětem“ je Marie Bílková. A tím pádem ani nechápete, proč ten jekot po jejím odvolání – samozřejmě z určité strany.
     Pomůžu Vám. Je to dítě TOP 09, na prvním místě – zde pojmenovávaného „kybersadista“ – Jaromíra Drábka. Že ji jmenovala Ludmila Müllerová, je jen shoda okolností (že zavřeli Šišku a musel jít „do kytek“ i Drábek).
     Tak Vám také uniká, že onen „kybersadista“ byl hrobařem původního poslání úřadů práce, a že s realizací tohoto úkolu pokračovala i jeho dítě Marie Bílková jako generální ředitelka.
     Jenže teď je jiná doba, pane. Věci se začínají stavět z hlavy na nohy (jak by kdysi napsali klasikové). Jestli si myslíte, že Marie Bílková, která ten systém a poslání úřadů práce v dresu TOP 09 bourala (ať si tisková mluvčí ÚP ČR říká jak chce, že úřad „stabilizovala“), je tím pravým člověkem, aby řídila nové směřování systému, pak, budiž, ale potom – (Mt 5,3).

     A pokud jde o ty tučně vytištěné pasáže Vašeho druhého hlavního odstavce, platí totéž, jako jsem napsal před chvílí a vzal si na pomoc sv. Marouše.
     Jde o žvásty, nic jiného. Ty oslovené firmy jsou v recesi, zápasí s PROPOUŠTĚNÍM dosavadních pracovníků, nemají ty samé „starosti“, jako „církev svatá“, které se dostalo (třeba i zpět) rozsáhlých peněz a majetků, která zřizuje své hospodářské organizace, které musí obsadit lidmi.
     Někdo musí zajistit rozmnožování těch peněz a majetků, pravda, i když papež František….. .
     Nic, než manipulace, oblbování.

     No, a nakonec musím opět připomenout, že jste, co se týče zdejších poměrů, „mimoň“.
     Jinak byste věděl, kdo a jak čerpá od Úřadu práce dotace na „částečné krytí mzdových nákladů“.
     Prozradím Vám tajemství – jeden můj velmi blízký člověk, „ajťák“ ve velké firmě už tři roky nezměnil židli a kancelář, pořád nosí vizitku té původní firmy, ale plátcem jeho mzdy je za tu dobu už třetí subjekt. Vždycky ten, který na ty „své nové lidi“ opatří od úřadu práce příspěvek na částečné krytí mzdových nákladů. A ti pracovníci, kterých se to týká, nikdy nebyli ani minutu „na úřadu práce“. Mám velké, velké podezření, že takto se to děje i s těmi „novými“ zaměstnanci církví. I s Marií Bílkovou, která „stabilizovala Úřad práce ČR“.
     Takhle to chodí v Bananistánu, kde výnosy jsou určeny do privátu a ztráty jsou socializovány.
     Ale to bych se už opakoval.
     Můžeme se k tomu vrátit za rok a říci si, kolik opravdu dlouhodobě nezaměstnaných z kategorií, o kterých jsou v té bajce řeči, církve zaměstnaly a na kolik pracovních míst skutečně pobírají dotace z Úřadu práce.

     Hovg,
     skončil jsem. Vy víte, že jsem porušil své pravidlo, že s „kafemlýnky“, s „jarpory“ a s „trolly“ se nediskutuje.

     To se mi líbí

     • Slim napsal:

      Nejsem si jist, zda to není trochu zbrklý, či jednostranný soud.

      Nic o tom sice nevím, ale znám shodou okolností dva tři vedoucí oddělení z krajově různých ÚP, kteří rozhodně nejsou exponenty TOPky, a oni posuzují paní Bílkovou spíše kladně. (Jistě, je to tam pěkně složité, po minulých letech.)

      Navíc, čtu v dnešních novinách:
      „Zaměstnanci ÚP se za svou ředitelku okamžitě postavili… „M. Bílková dokázala stabilizovat rozvrácený úřad“… “

      „Její odvolání bylo překvapeními pro sněmovní sociální výbor. Jeho šéf Jaroslav Zavadil uvedl, že s její prací je velmi spokojen. Postup Marksové zaskočil rovněž lidovce i opoziční obč. demokraty. Výsledky úřadu pod vedení Bílkové chválí rovněž představitelé odborů i zaměstnavatelů.
      .. MB působí ve službách zaměstnanosti resortu práce od r. 1991. “
      LN, 25.10, str. 9

      Já jsem měl spíš dojem – a opět zdůrazňuju, jen povrchní dojem laika – že je to zase nějaké bláznivina té Marks&Spencerové.
      Je známo, jak se ženy jistého věku dovedou navzájem snášet a jak jsou objektivní.

      To se mi líbí

      • Lex napsal:

       Jistě, Slime, i já jsem – chválabohu – outsider – ten úřad jsem nikdy na nic nepotřeboval – takže může být, že je to zbrklý či jednostranný pohled. Tak, jako pohled tiskové mluvčí a vedoucích pracovníků toho úřadu může také být jednostranný – kdo už člověka pochválí, když se nepochválí sám, že ano.
       Přesto si myslím, že rozhodující je, pro koho ten úřad byl zřízen a měl plnit úkoly – zda pro generální ředitele, jejich tiskové mluvčí, pro vedoucí krajských expozitur, pro zaměstnance toho úřadu, nebo PRO LIDI, pro které je jeho agenda určena. A těch se někdo ptal?
       Já jen vím, že kybersadista ten úřad systémově z hlediska podstaty jeho existence rozvrátil. A domnívám se, že to bude tak, jak píšu, že tato vláda, potažmo ČSSD, v jejímž „šuplíku“ ta problematika je, potažmo ministryně práce a sociálních věcí Marksová má o systému ÚP jiný názor, než TOP 09 a KDU-ČSL (abychom byli zpátky u „Deklarace“).
       Marksovou neznám, nikdy jsem o ni nehledal žádné informace, měl jsem pocit, že jde o „džendrtetku“, jakými se to v současné „demokratické“ levici jen hemží, a její nominací na post MPSV jsem byl dost zaskočen.
       Nicméně, nepamatuji si od jejího jmenování na její jediný krok, jediné mediální vyjádření, na názor prezentovaný v rámci problematiky, s nímž bych měl problém. Naopak.
       Takže i když o formálních důvodech odvolání Bílkové nic nevím, myslím si, že to bude tak nějak, jak si myslím.
       Samozřejmě se mohu mýlit. Ale stran jejího zastání stranami „zprava“ si také myslím, že to „téte á téte“ s Biskupskou konferencí v tom má velké slovo. Furt do omrzení včera ve zprávách na všech televizích tu smyčku z podpisu deklarace s Dukou a preláty jen tak pro nic za nic nevysílali.

       To se mi líbí

      • Slim napsal:

       S kybersadistou jistě nejsme v rozporu. Ale ten Zavadil? Ten už by o tom měl přece něco vědět.
       Nicméně, jsouce v tom oba amatéry, věnujme se raději hudbě.
       Pěkný večer

       To se mi líbí

 7. Petrpavel napsal:

  Je to stejné, v malém (P 11), ve větším (Praha) i ve velkém (ČR). Chudáci noví vládnoucí, budou-li chtít něco málo zlepšit. Kde na to vzít?
  Zde konstatování jak to vypadá ve větším :
  „Nové vedení Prahy to nebude mít lehké. ……….
  Nové vedení Prahy především bude muset obnovit akceschopnost magistrátu. Čtvrtstoletí stupňující se devastace úřadu vyústilo v jeho nefunkčnost. Bude muset zásadně omezit rozhazování peněz daňových poplatníků. Jinak může i přebohatá Praha časem zbankrotovat. Bude muset přestat finančně škrtit své městské části. I mnohé z nich by mohly zbankrotovat. ……… Vzhledem k výsledkům voleb to nebude mít nové vedení hlavního města jednoduché, nebude mu co závidět.“
  http://www.halonoviny.cz/articles/view/30526723
  Zde v malém :
  “ ….Zastupitelé Hnutí pro Prahu 11 podali při projednávání rozpočtu desítky pozměňovacích návrhů, které by zachovaly onu 1.000.000.000,- z privatizace do dalších let, část z nich pak chtěli využít na rekonstrukci veřejných budov, sportovní, kulturní a zájmovou činnost občanů JM. Všechny návrhy byly koalicí zamítnuty. …… HPP11 se dále bude snažit o vypovězení jednoznačně nevýhodných smluv a o využití finančních prostředků ve prospěch všech občanů, nikoli úzkých zájmových skupin….“
  http://www.hpp11.cz/index.php/aktuality-zprav/322-pravda-o-rozpoctu-mc-praha-11-aneb-kam-se-podely-vase-penize#comment-553
  Ve velkém to všichni znáte dobře …

  To se mi líbí

 8. Petrpavel napsal:

  Dávám onomu pisateli komentáře palec nahoru. KSČM ani jiná levice nemá v náruči EU A NATO u nás šanci, snad tedy takhle…? Příšerná představa,ale asi realistická.
  „Gatta • 24. Říjen 2014
  Kapitál – tedy ti skutečně bohatí a zvláště nadnárodní koncerny tady vládnou od 90. roků – Babiš tedy není žádná novinka.
  Novinka je to, že v jeho představě správy státu vypustil tu starou a dosud suverenní „mezivrstvu politiků“.
  Je to ohrožení parlamentní demokracie?
  Možná ano, určitě je to ohrožení parlamentní demokracie „Czech made“, ale možná je to záchrana pro společnost. Nevyhnutelný krok k ukončení našeho společenského marasmu.“
  http://outsidermedia.cz/%c4%8desk%c3%bd-n%c3%a1rodn%c3%ad-z%c3%a1jem-v-re%c5%beii-%c4%8deskoslovensk%c3%bdch-oligarch%c5%af/

  To se mi líbí

 9. moskyt napsal:

  Dnešní Putinova řeč na Valdaji. http://www.segodnia.ru/content/150077
  «Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi. Ale tak to není! МMedvěd se nikoho ptát nebude. Tajgu nikomu nedá», — řekl Putin.

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   To je zajímavý odkaz, díky.
   Ale mimochodem, Púťovi už by měli říct, že sedět s tak roztaženejma nohama není moc estetické. On si snad myslí, že je na tatami

   To se mi líbí

 10. Lex napsal:

  No, a když už je tu řeč o Rusku, dám taky jeden odkaz https://www.youtube.com/watch?v=LVwuN37XM88
  Stojí za to sledovat a číst překlad těch deset minut.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.