Rusko + Čína – Spojené státy americké


Rusko a Cina

 

YA.P.R.A.A.F

Padl mi do oka zajímavý článek: „Nevyhnutelnost války: politicko ekonomická povaha konfliktu mezi USA a Ruskou federací“, od Semjona Uralova.

V něm ukazuje po položkách, že  co a kde se říká nejhlavněji, že může být horká světová válka s přechodem do jaderné. Pouze jednotliví hráči v tomto závaru se  trochu změnili.Čína nebyla v té první válce 1914-1918 mezi hráči, ale teď je jedním z hlavních, a možní i  favorit. A odpůrci evropského kontinentu hrají v různých týmech. Británie, Francie a Německo jsou překvapivě ve stejném týmu. A Rusko, Rusko je jediné nepočítaje baťku Lukašenka. Čína nás podporuje z východu, ale je otázkou, jestli chce stát na vedlejší koleji? I když (čínští) moudří lidé pochopili, že po Rusku přijde řada na ně. A nedej bože, aby se to stalo …
Ivan Paršikov

Přečtěte si článek níže a popřemýšlejte …

Projev Baracka Obamy  na půdě OSN, kde fakticky vyzval ke globální křížové výpravě proti Rusku, by měl být považován za historická událost.
Je pravděpodobné, že v budoucích učebnicích dějepisu bude výchozím bodem pro vstup do globální války. V USA je  nevyhnutelnost vtažení do globálního konfliktu také pochopitelné. Lze doporučit článek republikánského politického ekonoma Paula Craiga Robertse. Klíčovým bodem je, že  Rusko a Čína nejsou sto plně pochopit, že jsou vedeni v rámci scénáře přímého vojenského konfliktu, a jestli to nepochopí, pak je  nevyhnutelná jaderná válka – jako poslední odstrašující faktor.

Integrační obrat Ruska k Číně a jihovýchodní Asii se stal argumentem pro Spojené státy, aby vzali  kurz na globální válku. Naši konkurenti by se stále byli schopni smířit s ekonomickým modelem světa, kde se Rusko je světová spíž a Čína světová dílna. Vytěžené zdroje a průmyslová výroba se dostanou na světový trh pouze prostřednictvím celosvětové WTO, a potom vyměněny za americké dolary se vrátí se do Ruska a Číny v podobě dluhu.

Nicméně integrace zdrojového Ruska a produkční Číny ukončí globální obchodní systém, který posledních 50 let pracuje  v zájmu finančního kapitálu Spojených států a Velké Británie.

Konflikt kapitálů

Svět globálního finančního kapitálu je v hluboké krizi. Post-industriální model spekulace a nekontrolovaných emisí se vyčerpal.

Rusko je zemí průmyslového kapitálu. Ano, hlavně surovinového. Ale jak ukazuje zkušenost Rosoboronexportu – inženýrský kapitál Ruska není zaměřen jen na civilní sektory ekonomiky.

Dnes už finanční kapitál nevidí jinou možnost, než vtáhnout obrovskou zemi s průmyslovým kapitálem do svého paradigma rozvoje. To jest spekulativními způsoby snížit likviditu reálné ekonomiky, pak koupit za výhodné ceny nejsladší aktiva. Proto posedlost kolapsu cen ropy a zemního plynu. Aby virtuální akcií na virtuální burse v reálném podniku „Gazprom“ stály o 50% méně.
Ale tento režim funguje pouze v případě, že země průmyslového kapitálu je připravena hrát podle burzovních pravidel. V případě Ruska – emisní centrum potichounku od transakce ustupuje. Navíc – průmyslový kapitál v průběhu poklesu cen akcií je vykupuje sám, čímž vytěsňuje zahraniční agenty z počtu akcionářů.

Trvá koncentraci průmyslového kapitálu Ruské federace s kapitálem Běloruska a Kazachstánu.Proto Euroasijská integrace tak dráždí Státní departement – super-koncentrace průmyslového kapitálu v rámci kontinentu vytváří hrozbu pro globální dominanci finančního kapitálu.

Proto  finanční kapitál dospěl k závěru, že s výjimkou válečných prostředků průmyslový kapitál koncese nedostane. A nejen ruský.To znamená, že způsobem sankcí nyní krotí i průmyslový kapitál Německa. Který přirozeně tíhne k průmyslovému kapitálu Ruska.

Zaostalost jako výhoda

K další světové krizi Rusko opět přišlo se zaostalým kapitálem. Před sto lety Rusko přišlo s kastovní společností, netvořící plnohodnotnou vládní buržoazní třídu a průmyslový kapitál. Že majetky v odvetě uspořádaly Euromajdan v Petrohradě – a byly vyhozeny.

Rusko nyní vstupuje do nové krize, která pravděpodobně skončí světovou válkou, za výhodnějších podmínek. Ruská ekonomika je strukturálně zdravější. Ekonomika Čím méně je země zatížena výměny derivátními schématy, kde je jasné, kdo co vlastní a kdo ho vyrábí – čím více má šanci vyjít vítězně z této války.

Vzhledem k tomu, že finanční kapitál Číny je také nedostatečně rozvinutý ve srovnání s průmyslovým kapitálem, můžeme říci, že šance na kontinentální hospodářskou unie je velmi vysoká. Ve skutečnosti máme co do činění s tvorbou superekonomiky Eurasie, která je schopna zajistit pro sebe i zdroje i technologie i úvěry a trhy.Hospodářská unie Ruska a Číny dělá stávající systém světového obchodu bezvýznamným.

Ale WTO  je jediným globálním nástrojem, který umožňuje, aby Spojené státy mohly nějakým způsobem regulovat svou vlastní spotřebu a nekontrolovaně vydávat bankovky.

Vytvořením superekonomiky v Eurasii se stane vzorem pro ostatní kontinenty. Úspěšná Euroasijská integrace zahájí vytváření takových superekonomik v Jižní Americe a v Africe. A to není hrozbou jen pro Spojené státy, ale celou světovou finanční elitu. To proto, že kolaps světového obchodu staví finanční kapitál do podřízeného postavení ve vztahu k průmyslovému kapitálu.

Proto ve skutečnosti Obama vyzývá svět do války s Ruskem. Prezident Spojených států je naprosto upřímný ve svém patosu – žádná jiná možnost, než světová válka, jak předložily jeho elity, prostě není. Protože finanční kapitál vyžaduje maximální zničení průmyslu po celém světě, zejména v Eurasii. Válka – je to jediný způsob, jak obnovit nelikvidní aktiva a vrátit je do likvidity.

Proto je kurs přímého vojenského konfliktu Spojených států a Ruska s Čínou nevyhnutelný.Stejně jako před 100 lety, je to konflikt mezi dvěma systémy – průmyslového a akciového stylu ekonomiky. Jedinou otázkou je, na jaké úrovni je možné zastavit hrozbu Spojených států – zastavit veškerou ekonomickou bitvu, nebo to přejde do jaderné války.

Simon Uralov
novorosCentral News Agency Novorossia
Novorus.info

 

 

Bavor podpis_rex

Příspěvek byl publikován v rubrice novoros se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

21 reakcí na Rusko + Čína – Spojené státy americké

 1. Petrpavel napsal:

  Víte, že tvrdím, že Ukrajina mě nezajímá. Snažím se výhýbat zprávám z ní a k ní.
  Od začátku tohohle dlouhého videa jsem věděl, že ho musím vyposlechnout až do konce. Je to svědectví. Svědectví, na které možná budeme vzpomínat jako na něco, co jsme neměli, nesměli přeslechnout, a přeslechli. Nic jsme neudělali. „Naši“ politici, ne všichni (kdo si toho všimne?), ale většina, naopak dělají vše pro opakování smutné historie.
  Jak ty dějiny jsou stále zoufale stejné, dokola se opakující vzestupy a pády, vítězství zhrublé menšiny, prohry pohodlné většiny. No nic, jenom po té třetí světové budou přeživší vzpomínat, hodnotit a vyznamenávat (in memoriam, jak jinak?), stejně jako po té první, druhé … bude-li tu ještě nekdo živý.
  http://outsidermedia.cz/natalie-vitrenko-pra%c5%besk%c3%a9-antifa%c5%a1istick%c3%a9-jaro/

  To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  Mnozí tady se diví proč volím na centrální úrovni (na místní ne, nedává to smysl – nezmění systém ani kdyby chtěli sebevíc) KSČM. Dnes sem dávám druhý odkaz, který mě zaujal. K minimální mzdě. ČSSD ji, aby formálně splnila volební slib, za skřípění zubů ANO a KDU, u nás zvyšuje o mizerých 700 korun za velkého křiku.
  Proč tedy volím tak, jak volím? Kdo se staví k Ukrajinskému nacismu i ke zvýšení minimální mzdy (a snížení oněch deseti až pětisetnásobků průměrné mzdy u stále rostoucího počtu manažerských pozic) stejně jako já? Jen KSČM! Zdejší čtenáři, jste snad pro nacismus a jste proti slušné minimální mzdě umožňující žít lidsky?
  http://outsidermedia.cz/kysel%c3%a9-jablko-minim%c3%a1ln%c3%ad-mzdy-aneb-fale%c5%a1n%c3%a1-neoliber%c3%a1ln%c3%ad-dilemata/

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Vše bych podepsal až na to, že žádný Lenin na obzoru není. Jistě je, a to, že ho zatím neznáme, znamená jen to, že ho neznáme. Nic víc.

   Nenažranost bohatých vždy vedla ke kolapsu systému. Když vždy, tak povede i nyní. Co je na tom smutného je, že poprvé v dějinách nemusí být nikde chudí. Ekonomika je na takové úrovni, že si na přiměřený život vydělá.

   To se mi líbí

  • tata napsal:

   Musel jsem dát palec dolu protože……citace….u nás zvyšuje o mizerých 700 korun za velkého křiku.
   ONO TO vždy musí být realistické uvážení a je vidět podle tohoto jak cokoliv ČSSD UDĚLÁ pro VÁS to bude vždy znaménko – přesně podle tohoto schématu dost často postupujete i v jiných oblastech……..třeba nedávno o zastupiteli ODS.

   rozumný člověk nehodnotí podle simpatií ale skutečnosti…………700 korun je pro lidi kterým je to určeno nemalá částka………minimální mzda podléhá mnoha faktorům.Je snadná vykřikovat že by měla byt zvednuta třeba o 2 tisíce,,byla by i tato částka dostatečná??? to číslo 2000 sem placnul jako příklad…..ve skutečnosti i 2 tisíce by byli malo, ale musí na to byt,i druhá strana to jest zaměstnavetal musí souhlasit a zvolit určitý kompromis

   TYTO dva příspěvky o kterých se zminuji a s 3 palci nahoru občas by se to chtělo zamyslet

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Nevím nejsem natolik fundovaný ekonom, abych mohl porovnávat minimální mzdu v Německu s tou naší ale metoda Lumíra Aschenbrennera je dobrá.

    On podle svědectví opravdu fungoval jako starosta Slovan, bez znatelných výkyvů a plnil řadu věcí i v době nejvyšší hvězdné slávy ODS pro lidi.
    Také vybudoval krásnou radnici, která byla oceněna za arch. a má prý krásné kyvadlo.
    To co se již neříká je, že nmohonásobně výhodnější bylo renovovat budovu v držení města vzdálenou od té nové radnice prý cca. 100 m.
    Nikterak se nezastávám Petrapavla ale i já vnímám současnou snahu kandidáta do senátu jako populistickou atrakci pro ODS, která v režimu koalice za každou cenu potřebuje ovládnout ještě co se dá.
    Musím souhlasit že ODS má relativně čistého kandidáta, který krom toho že obsazoval prokazatelně předsedu dozorčí rady při svém starostování, nebyl zapleten do žádné pro ODS typické úplatkářské aféry.
    Svoji kandidaturu do Senátu pro jistotu pan Ing. Lumír Aschenbrenner zabezpečil jako Koalici pro Plzeň ve složení:
    ODS,
    Koruna Česká,
    Svobodní,
    Strana soukromníků ČR,
    Svaz PTP,
    Konfederace politických vězňů.
    To co mi tak nějak na onom starostovi Slovan vadilo je, že se snažil vnutit Číňanům svůj názor na lidská práva.

    To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Tato, četl jste vůbec ten odkazovaný článek?
    Reálné není to, co si necháme nakukat, ale to co je skutečně reálné.
    Za komunistů pracovala za takovouto minimální mzdu (samozřejmě vzato se započítáním inflace za posledních 25 let) pouze uklizečka která se objevila v práci na dvě hodiny denně … a vy to víte. V Německu mají sice produktivitu možná o polovinu vyšší, ale platy vyšší určitě několikrát. Čím to?
    A nezapomeňte přispívat na ukrajinské fašisty, ať nemusí posílat tolik prostředků vláda ČSSD.
    Ostatně, nechci nikoho přesvědčovat, jen si tak plácám 🙂 .

    To se mi líbí

    • tata napsal:

     JAK jsem napsal i 2000 tisíce by bylo málo………….ale chtělo by to chápat souvislosti……
     jako že voliči dali hodně hlasů Ano což je strana od středu napravo v dáném složení vlády je 700 kč realná možnost……….to co jste napsal je jen nevnímaní situace a kopnutí do kotníku.

     OTOM odeasakovi……….bud jste použil špatná slova ale tak jak jste reagoval to bylo ve smyslu kdo je v ODS NEMUŽE BYT SLUŠNÝ………….DOKONCE VTOM SMYSLU vám to tam někdo vytknul………tečka

     To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Pro minimální mzdu platí v EU norma, že by měla činit polovinu průměrné mzdy. U nás by to tedy bylo nějakých 12 500 Kč (78 korun na hodinu). Dnes je min. mzda 8 500 Kč, tedy asi 53 Kč na hodinu. Za tu cenu už nepracují ani nádeníci, ani meloucháři. Kdo dnes pracuje, jak stanoví Zákoník práce, max. 40 hodin týdně za 53 korun hrubého? Že se proti tomu podnikatelé na zadní je jasné. Oni by totiž kvůli odvodům a zisku nejraději vypláceli co nejméně. Třeba 5 tisíc oficiálně a 5 tisíc neoficiálně. Oškubali by tak stát a zaměstnanec by zaplakal při nemoci nebo přiznaném důchodu. Nehledě na to, že mnoha lidem se vyplatí být raději na podpoře, než na minimální mzdě, ze které ještě vynaloží značnou část výplaty za dojíždění. A tak berou pár tisíc podporu a k tomu mají čas si na černo přivydělat další tisíce. A poškozeným je tu opět stát. Babiš to říká správně – špatným hospodařením, nevybíráním daní a nehospodárností stát přichází o miliardy. Např. zcela špatný a korektní přístup k cikánům a jim podobným příživníkům nás stojí ročně desítky miliard.
    Pracující občané vytvoří dost velké bohatství na vše potřebné. Jen se musí spravedlivě rozdělit, hospodařit a šetřit. Tohle zabezpečit nedokázala žádná vláda. A od toho tu přece vláda je!

    To se mi líbí

 3. strejda napsal:

  Jak si na tom stojí USA se svojí politikou a schopnostmi ukazuje tato jejiná věta z dnešních zpráv. Týká se eboly, ale je mnohen obsažnější

  Systém, o němž prezident Obama donedávna tvrdil, že je nejlepší na světě, přitom neselhal poprvé.

  Je to obecný úkaz. USA se tak nechali zblbnout svojí vlastní virtuální realitou a propagandou, že jsou od skutečnosti na hony vzdáleny. Vzpomeňme na letecký výsadek do Íránu před lety. Pár rezavých helikoptér ani nevyletělo. Špatně vycvičení piloti se za naprostého klidu srazili ještě na zemi. Několik mrtvých aniž by jedinkrát vystřelili.

  Můžeme předpokládat, dokud ještě žijeme, že jejich odhady buou stejně špatné. Pustí se do něčeho čemu nerozumí a na co nejsou připraveni. Za posledního jásotu svých obdivovatelů, kteří si neuvědomují, že se účet vystavuje až po mejdanu. A vystavuje ho vítěz. V Evropě je zcela jasný. Již ve staré škole jsme se učili, že Evropa je jen přívěsek, poloostrov Asie.
  A že by měli mít Rusové a Číňané nějaké ohledy na Čechy? 🙂

  To se mi líbí

 4. Slim napsal:

  http://nationalinterest.org/feature/how-russia-sees-the-ukraine-crisis-11461

  Zajímavý je odstavec ve kterém se mluví o midterm elections.

  To se mi líbí

 5. Renard napsal:

  Pokud jde o srovnávání hospodářství (a jiných aspektů života) u nás dříve a nyní, vřele doporučuji Štěpána Kotrbu: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Stepan-Kotrba-k-25-letum-od-plysaku-Husakovych-zvastu-jsme-meli-dost-chteli-jsme-jiny-socialismus-Nadeji-zabila-Albrightova-Byla-dohoda-KGB-a-CIA-Havel-byl-vybran-predem-341545
  O demokracii a věcech okolo pochopitelně fundovaně píše Oskar Krejčí: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/prof-oskar-krejci-nebezpecna-iluze-demokracie/

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Rád jsem si početl i zaanketoval …
   Neví někdo proč všechny výsledky hlasování na Parlamentních listech se mi líbí, a všechny výsledky hlasování ve volbách se mi nelíbí?

   To se mi líbí

 6. Bavor V. napsal:

  Nejen pro Rosťu a Petrapavla je zde článek v Obrazárně http://bavor.blogspot.cz/2014/10/o-volebni-korupci.html

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Rozmarné povídání. Díky. Skoro bych řekl, že autor fandí mé nevolbě. Ale možná, že ji kritizuje. Čert aby se v tom vyznal. Zdá se, že se v tom plácá stejně jako já.
   Kdo by se neplácal?

   To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Kouknul jsem tam.

   To se mi líbí

 7. Renard napsal:

  A ještě něco o způsobech novinářské práce. Je to o Německu, ale platí to asi všeobecně: http://literarky.parlamentnilisty.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/18529-udo-ulfkotte-koupeni-novinai

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.