Na náměstí Tiananmen (Náměstí Nebeského klidu) k žádnému masakru nedošlo 2.


Pokus o kontrarevoluci v Číně

Ve skutečnosti byla vláda USA aktivně zapletena do podpory „prodemokratických“ protestů; prostřednictvím extenzivní, dobře financované, mezinárodně koordinované propagandistické mašinérie, která chrlila klepy, polopravdy a lži, od počátku protestů v polovině dubna 1989.

Cílem vlády USA byla změna režimu v Číně a svržení Komunistické strany Číny, vedoucí síly od revoluce v roce 1949. Protože mnozí aktivisté současného hnutí nebyli v době událostí na Náměstní Tiananmen v roce 1989 dosud na světě nebo byli malými dětmi, je nejlepším aktuálním případem pro to, jak funguje imperialistická destabilizace/změna režimu nedávný pád ukrajinské vlády. Pokojným protestům na náměstích vnitřního města se dostane mezinárodní podpory, peněz a mediální podpory od USA a západních mocností; nakonec se ocitnou pod vedením ozbrojených skupin, vychvalovaných ze strany Wall Street Journal, Fox News a ostatních médií jako bojovníci za svobodu. A nakonec je vláda, kterou si CIA vybrala jako cíl převratu, dokonale démonizována, pokud nasadí policii nebo vojenské síly.

 

V případě „prodemokratických“ protestů v Číně v roce 1989 se vláda USA snažila rozpoutat občanskou válku. „Hlas Ameriky“ posílil své vysílání v čínském jazyce na 11 hodin denně a cílil svými relacemi „přímo na přibližně 2.000 satelitních přijímačů v Číně“, většinou provozovaných Lidovou osvobozeneckou armádou.

Vysílání „Hlasu Ameriky“ pro jednotky Lidové osvobozenecké armády (PLA) bylo plné hlášení, že některé jednotky PLA údajně střílí na jiné, jiné jednotky jsou zase na straně demonstrantů a jiné na straně vlády. „Hlas Ameriky“ a média USA se snažily rozšířit mezi příznivci vlády zmatek a paniku. Právě před 4. červnem vysílali, že čínský ministerský předseda Li Peng byl údajně zastřelen a Deng Xiaping má být blízko smrti.

 

Většina lidí ve vládě USA a médiích očekávala pád čínské vlády působením prozápadních politických sil, tak, jak právě v té době (1988 – 1991) došlo ke zhroucení socialistických vlád ve východní a střední Evropě – v důsledku Gorbačovových prokapitalistických reforem v Sovětském svazu. V Číně bylo „prodemokratické“ protestní hnutí řízeno privilegovanými, dobře propojenými studenty elitních univerzit, kteří výslovně volali po nahrazení socialismu kapitalismem. Vůdci byli zvláště provázáni s USA. Samozřejmě byly na náměstích u toho tisíce dalších studentů, protože nebyli spokojeni s vládou.

 

Ale vedení hnutí, které bylo ve spojení s imperialisty, mělo výslovný plán na svržení vlády. Chai Ling, uznávaná vůdkyně studentů, poskytla večer 4. června západním reportérům interview, ve kterém prohlásila, že je cílem vedení, vést obyvatelstvo do boje za svržení Komunistické strany Číny, který je údajně možný jen v případě, pokud se jim podaří vyprovokovat vládu k násilným útokům na demonstranty. Interview bylo odvysíláno ve filmu“Gate of Heavenly Peace” (Brána Nebeského klidu). Chai Ling též vysvětlila, proč nemohou informovat pěšáky z řad studentů o skutečných plánech vedení.

 

„Usilování o získání bohatství je jednou ze součástí impulsů pro demokracii,“ prohlásil další vysoce postavený vůdce studentů, Wang Dan, v interview pro Washington Post v roce 1993, u příležitosti čtvrtého výročí událostí. Wang Dan byl před a po nepokojích na Náměstí Tiananmen  ve všech médiích USA. Byl slavný svými prohlášeními, proč elitní studentští vůdci nechtějí, aby se k hnutí připojili čínští dělníci. „Hnutí není připraveno na spoluúčast dělníků, protože demokracie musí být nejprve uchopena studenty a intelektuály, než bude možné ji rozšířit na další.“

 

O 25 let později – USA se znovu pokoušejí o změnu režimu a kontrarevoluci v Číně

Akce čínské vlády, rozprášit takzvané demokratické hnutí v roce 1989, narazila na hořkou frustraci v politickém establishmentu USA. Jako první zavedli hospodářské sankce vůči Číně, ale účinek byl minimální. A banky na Wall Street brzy pochopily, že firmy a banky USA by v 90. letech ztratily nejvíc, pokud by se pokusily Čínu kompletně izolovat právě ve chvíli, kdy Čína otevřela svůj gigantický domácí trh práce a zboží pro přímé investice západních firem. Pro největší banky a firmy měly přednost jejich výnosy a politici z Washingtonu v této otázce následovali třídu miliardářů.

 

Ale kontrarevoluce v Číně opět pozvedá hlavu. Reformy zavedené po Maově smrti otevřely zemi pro zahraniční investice. Toto strategické řešení bylo vyvinuto za účelem rychlého překonání dědictví chudoby a statutu rozvojové  země díky importu zahraničních technologií. Jako protihodnotu utržily západní firmy gigantické zisky. Vedení Komunistické strany po Maovi počítalo s tím, že tato strategie se Číně vyplatí díky rychlému transferu technologií z imperialistického světa. A skutečně, Čína učinila velké ekonomické pokroky. Ale spolu s ekonomickým rozvojem přichází jiná věc: Vytváří se i větší třída kapitalistů uvnitř Číny a podstatná část této třídy a jejích dětí je obklopena všemi druhy institucí, financovaných vládou USA, jejími finančními orgány a jejími akademickými středisky. Také Komunistická strana je rozdělena do proamerických a prosocialistických frakcí a tendencí. Dnes vyvíjí vláda USA na Čínu větší vojenský tlak než kdy předtím. Urychluje boj proti vzestupu Číny upevňováním nových vojenských a strategických aliancí s jinými asijskými zeměmi. Kromě toho doufá, že při dostatečném tlaku získají v čínském vedení navrch některé z osob, které jsou pro vydání Severní Koreje.

 

Pokud by kontrarevoluce v Číně byla úspěšná, byly by důsledky pro čínský lid a pro Čínu katastrofální. Čína by byla s největší pravděpodobností jakožto národ rozštěpena, jak se to stalo se Sovětským svazem, když byla svržena Komunistická strana Sovětského svazu. Stejný osud potkal někdejší Jugoslávii. Kontrarevoluce a rozdrobení by hodilo Čínu rázem zpět. Zarazilo by spektakulární pokojný vzestup Číny z rozvojové země. Již po desetiletí trvají uvnitř zahraničně-politických kruhů USA vážné diskuse o roztříštění Číny, které by oslabilo Čínu jako národ a dovolilo by USA a západním mocnostem urvat nejlukrativnější části. To je přesně ten scénář, který uvrhl Čínu do století ponížení, v němž zemi ovládaly kapitalistické síly.

 

Čínská revoluce prošla mnoha fázemi, vítězstvími, ústupy a porážkami. Její rozpory jsou nesčetné. Ale Čína stále stojí. V konfrontaci mezi světovým imperialismem a Lidovou republikou Čína by měli pokrokoví lidé vědět, kde stojí – ne stranou.

rejnocka

Příspěvek byl publikován v rubrice Přejaté se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

45 reakcí na Na náměstí Tiananmen (Náměstí Nebeského klidu) k žádnému masakru nedošlo 2.

 1. tresen napsal:

  Tak mě napadlo, že kdyby jednou v Číně skončila vláda jedné strany, čínští pracující by se pak mohli dočkat dokonce i nějakých těch sociálních vymožeností, o kterých zatím jen slýchají.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Hlavně těch, které máme tady, nezaměstnanost, bezdomovectví, netrestaná korupce etc.

   To se mi líbí

   • tresen napsal:

    I to je možné. Ale taky třeba zdravotního pojištění, bezplatného školství a podobně. Dejme tomu, že by si takovou možnost mohli zvolit, pokud by o to stáli. Třeba by stáli i o možnost přihlásit se k trvalému pobytu podle své volby a žít pak i s rodinou legálně tam, kde pracují.

    To se mi líbí

    • brtnikvbrlohu napsal:

     Ty má svatá dobroto 🙂 Navrhuji nominovat na vtip roku!

     To se mi líbí

     • Vladimír-Faust napsal:

      brtníku (byť i v brlohu)
      Vám určitě nezůstalo utajeno (myšleno v tom brlohu), že tresen má poněkud alternativní pohled, který asi nejlíp inzerovala paní Šiklová „lepší mýliti se s Bushem, než mít pravdu s Putinem“.
      Vlastní stín opravdu, ale opravdu překročit nelze…
      Obecně vzato jest mi záhadou, proč USA považují svou cestu za jedinou pravou… vždyť v poslední době je jejich zahraniční politika „nepřetržitá řada průšvihů po sobě jdoucích“.
      Pro příklad stačí jenom vznik IS…

      To se mi líbí

      • MInorita napsal:

       USA a zahraniční politika ??? Otázkou vlastně je, co kdy a v kterém případě považují za zahraničí, pokud vlastně vědí, kde že se sporná oblast nachází, neb i zeměpis není z nejsilnějších disciplín jejich aparátu … 🙂
       K první části – naprosto platí Vaše definice …

       To se mi líbí

      • brtnikvbrlohu napsal:

       Fauste mne dorazily ty sociální výdobytky které by zavedl libkap. 🙂 A to snesu hodně!

       To se mi líbí

    • moskyt napsal:

     „V roce 2003 mělo zdravotní pojištění 29.7% obyvatel (venkov 21%, město 55%), v roce 2011 již 95.7% (venkov 97.4%, město 90.9%). To znamená, že nyní je více než 1.28 mld. Číňanů kryto zdravotním pojištěním v jednom ze 3 hlavních programů (pro městské pracující obyvatelstvo, pro venkovské obyvatelstvo…)“ http://www.medop.cz/medop/zdravotni-politika/reforma-zdravotnictvi-v-cine

     To se mi líbí

     • moskyt napsal:

      Základní školství je bezplatné. http://czech.cri.cn/chinaabc/chapter8/chapter80101.htm

      To se mi líbí

      • Rosťa napsal:

       Moskyte, ať jsou Vaše argumenty třeba neprůstřelné, platí ta věta od Šiklové o tom, že je lepší se mýliti s Bushem ……… Tak to prostě třešně vidí a viděti budou. A vůbec, koho dnes zajímá pravda? Je potřeba stát na té správné straně barikády. Do r. 89 s CCCP na věčné časy a dnes zase v nerozborném přátelství s “ kolébkou demokracie „. Kdo se nezařadí a začne nedejbože myslet, dostane cejch ( rusofil, putinofil, komouš, levoun …. doplnit dle potřeby ).

       To se mi líbí

     • moskyt napsal:

      Já nemám rád, když mne někdo tahá za fusekli. A že v očích těchto lidí budu rusofil, komouš a já nevím co ještě, neměl bych na to být spíš hrdý? Vždyť do druhého tábora patří „humanitární bombarďák“, fajfka a jiné „celebrity“ a mezi ně bych velice nerad patřil.

      To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      to je sice fajn,že mají zdr.pojištění,ale ta jejich spoluúčast je tedy dost vysoká.
      programy pro městské a vesnické obyvatelstvo znamenají i to,že mají na vesnicích menší rozsah poskytovaných služeb,jen jsem se to dočetl někde jinde.
      takže si myslím,že tresen nepřímo narážela na toto.

      To se mi líbí

      • moskyt napsal:

       1,5 mld. lidí, kde na to vzít. Znám bohaté země kde ještě nedávno neměli vůbec žádnou zdravotní péči uzákoněnou. 😉

       To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Bylo by fajn kdyby se dastlai na úroveň demokratické Indie. A získali i sociální vymoženosti Indů včetně jejich zdravotného pojištění a školství. Indie je od svého založení demokratický stát plně pod vlivem Západu. Rozvoj její demokracie a kvality života je udivující. Je to země velikostí a možnostmi srovnatelná s Čínou. Výsladky ovšem srovnatelné nejsou.

     To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Milá tresni, ten znáte?
     Přijdou k tomu současnému čínskému nejvyššímu „maocetungovi“ (nevím, jak se jmenuje, vy možná z hlavy také ne, a googlit se mi nechce) a povídají mu:
     „Máme problém. Češi nám vyhlásili válku“
     „no, to je problém,“ povídá ten čínský nejvyšší, „ale co se dá dělat. Když nám Češi vyhlásili válku, tak musíme bojovat. Ale zjistěte nejdřív, ve kterém hotelu bydlí.“
     Tak mi to připadá, když my z naší kotliny radíme Číňanům, jak mají řídit svojí zemi. Á propos, kdy jste byla, tresni, v Číně a kde a jak často? To jen, zda jste to viděla na vlastní oči, nebo jen na CNN.

     To se mi líbí

   • tresen napsal:

    Mimochodem, Čína je příklad, že v prokorupčně nastaveném systému není šance, že by korupční chování vymýtily i ty nejtěžší tresty, jako jsou třeba známé veřejné popravy.

    To se mi líbí

    • tata napsal:

     tresen

     ano s Váším pohledem vnímání světa nepochopíte o čem je článek……….ted to neberte jako kritiku………..je to konstatování rozdílného pohledu na svět .

     Určitě ani jeden z nás by asi nechtěl žít v ČÍNĚ…………TO co jste napsala je vytrženo z kontextu,proč………nemužete prostě srovnávat………..evropský standart a čínský.

     Trochu ignorujete mentalitu,podmínky…………co by jim přinesl kapitalismus………..myslíte že lepší životní uroven POCHYBUJI…………SPÍŠ uzemní rozpory ,možná dokonce válku a rozkouskování…………viz Ukrajina

     To se mi líbí

    • hans napsal:

     To je pravda, zkušenost z mírou korupce v liberálně-kapitalistickém režimu Kuomintangu ve 20-30. letech jednoznačně potvrzuje, že je-li nějaké nastavení režimu, tak nic nepomůže.

     Potvrzuje to i česká současnost – s liberálně-kapitalistickým nastavením režimu je jedno zda volíme modré, havlolidi, oranžové…

     Jen nechápu, proč Číňanům doporučujete režim nastavit ještě více prokorupčeně než dnes.

     To se mi líbí

 2. tata napsal:

  JA bych to v případě TRESEN tak nehrotil…….. v pohledu pravolevém moc jasných argumentů není………..spíš se mi zdá že v některých svych pohledech je upřimná podle mého pohledu najivní……..to samé ale muže vnímat můj pohled

  To se mi líbí

  • Vladimír-Faust napsal:

   Ale tato, výjimečně nikdo nic nehrotí (dokonce ani já ne). A ano, tresen to (naivitu, jak jste ohleduplně napsal) fakt nehraje – znám ji dokonce déle, než většina ze zde přítomných.
   Osobně si myslím, že o to je to horší… protože ta citovaná věta Šiklové se mnou v době vyřčení fakt otřásla.
   Pravda – lež – omyl… no fuj. Pravda je pravda a lež je lež… přiznávám právo na omyl, ovšem setrvávati v omylu je trochu hloupost.
   A že tato „politika omylu“ se již dávno demaskovala jako lež, je bohužel smutný fakt.i

   Tresen níže: nechodím sem tak často, abych „třeskutou sestavu“ vztahoval na sebe. A jak tak situace vypadá, zase se odmlčím… takže klídek. Nicméně kdybys totéž napsala na tzv. pravicový blog (třeba Šumavský), obávám se, že bys ani tam neuspěla. Koneckonců, můžeš to zkusit 🙂

   To se mi líbí

 3. tresen napsal:

  Tak třeba zase někdy jindy, v méně třeskuté sestavě. 🙂
  Ale ten článek z Medopu, na který dal odkaz Moskyt, si fakt přečtěte. Je dobrý.

  To se mi líbí

 4. Petr Pelikán napsal:

  Poté, co jsem si přečetl komentáře, mně napadlo jediné: „Proletáři všech zemí, spojte se!“

  Je hezké číst, jak je zde převážná většina schopná vnímat věci jako manipulované OBOUSTRANNĚ! A velmi obdivuji věcnost, otevřenost, trpělivost a zdvořilost diskuse!

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Nějak vám uniklo, že se diskuse vůbec nedotkla článku, protože na to tresen nedokázala reagovat. Místo toho vypustila mlhu, kterou bylo možné rychle rozehnat. Takže o manipulaci nelze mluvit. Nebylo s kým. Zkusíte to sám?

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Uniká záměrně klasicky vícero věcí, především fakt o tom, jak podobné typy shodně reagují na podněty třeba ve formě článku, jak se přitahují, obhajují, dojemně samovolně souzní , aniž by je k tomu kdokoli ponoukal, že 🙂 …

    To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Pane Pelikáne, já vaši ironii beru.
   Jenomže ono celkem reálně hrozí, že se ti „proletáři“ v případě pokračování současného vývoje fakt spojí. Aniž bych tu chtěl panu domácímu ubírat čtenáře, něco tak trochu na toto téma píše dnes velmi působivě Vidlák u Vlka. Tak jako on to napsat neumím, tak vás tam raději odkážu. Pokud to přečtete, možná také dojdete k názoru, že v domě oběšencově bychom neměli mluvit o provaze.
   S tou ne/schopností vnímat věci oboustranně můžete mít u nás mnohých už tak trochu pravdu, ale tady vás poprosím o pochopení. Jsme totiž tak jednostranně a už tak dlouho masírováni médii a připadáme si tak bezmocní něco s tím udělat, nějak ty lži zastavit, nějak ty výmysly alespoň omezit, aby třeba nepůsobily tak tragicky jednostranně na mládež, že už nás nějaké velké pokusy o objektivitu přestávají bavit.
   Omlouvám se, že používám plurál, třeba to jiní tak necítí a nevnímají, ale spíš bych řekl, že ano.
   Stav společnosti se spíše vyhrocuje a myslím, že vina nás, většinou vašich oponentů, to není.
   Potěším Slima:
   „To je jisté, že tohle musí jednou všechno prasknout a že to nemůže trvat věčně. Zkuste pumpovat slávu do prasete, tak vám nakonec přece jen vybouchne.“

   To se mi líbí

   • Petr Pelikán napsal:

    Pane Hudče,

    článek Vidláka jsem si přečetl. Jistě je na jeho pohledu něco pravdy, ale nemyslím si, že vystihuje skutečnosti tak, jak jsou. Jeho pohled je podle mého názoru víc černobílý – a to je škoda.

    Nejsem toho názoru, že by reálně hrozilo, že se ti „proletáři“ v případě pokračování současného vývoje fakt spojí. Velké většině z nich v tom brání jak věk, tak i nevůle, podílet se aktivně na společenském vývoji.

    Velká část zde, stejně jako to píšete Vy, hovoří o jednostranné masáži médii atd. Porovnává se minulost a přítomnost, jak níže píše Čobolík – Svobodná Evropa tehdy, současná média dnes a podobně. O tom, že dnes, na rozdíl od tehdejší doby, nemáte problém takováto „alternativní“ média sledovat a nemáte osobní problém, když je sledujete a ten výběr je mnohem větší, o tom se ale nikdo nezmiňuje. A důsledkem té obrovské nabídky různých zpráv, zpravodajství a názorů je skutečnost, že jen velmi malá část konzumentů těch všemožných mediálních prezentací ověřuje jejich seriozitu. Velká část jen to zprostředkované přebírá (každý podle svého přesvědčení) a prezentuje to jako skutečnost, jako fakt. Dochází k velmi silné paušalizaci a povrchnosti.

    Zpráva či sdělení jako takové není pro většinu podstatné – dnes je podstatnější, kdo a ne co sdělil.

    Pod článkem „17.září aneb kdo zahájil válku“ napsal Lex v jeho komentáři Lacovi následující slova:

    „Laco, příteli ze mlýna,
    i já jsem členem toho spolku, jak níže píše Godot kapitán Hudec. Zprávy a podobné pořady na displeji s obrázky a zvukem, co mi do naší díry nosí primárně satelit, nesleduji už drahnou dobu. Ne, že tu a tam chvilku nezkouknu (abych se přesvědčil, že se nic nezměnilo, resp. změnilo k horšímu), nedělní polední „one man shov“ zaklínače hadů VM nesleduji zcela programově, naskakují mi osypky, jen ho zahlédnu (moc jsem kvitoval Zemana, jak mu vzkázal, že do toho jeho doupěte už nevstrčí ani nos – já vím, řekl to kulantně, ale na rozdíl ode mě přidal i oprávněnou urážku na jeho osobu).
    Pokud náhodou (že vzácně nemám právě co jiného dělat) sedím a běží televizní zprávy, není to proto, abych se něco dověděl. Jde o kulisu a – viz výše.
    Tu a tam projedu teletext, ale jinak výhradně internet. Žel, neovládám jazyky, takže jedině české píšící portály. A alternativní zdroje.“

    která ukazují podstatu problému. Hovoří se o mediální manipulaci, hovoří se o jednostranné masáži médií, ale na jakém podkladě – čímž nechci říct, že by žádná nebyla. A Lex není jediný, kdo se takto vyjádřil.

    Jak jinak jsem schopen, bez toho, že média a jejich prezenci sleduji, bez jazykových
    znalostí, ověřit věrohodnost zpráv a zpravodajských pořadů, přesvědčit se o změně/nezměně, než spolehnutím se na prezentaci druhých – a diskuse o veřejné diskusi o zpravodajství ARD v Německu pod tím samým článkem to potvrzuje.

    Na jakém základě pak ověřuji věrohodnost „alternativních médií?

    Byl jsem tento „volební víkend“ v Čechách – nedostal jsem pocit, že by se stav společnosti spíš vyhrocoval – on spíš stagnuje.

    To se mi líbí

    • tata napsal:

     Těžko posuzovat jestli se vyhrocuje nebo stagnuje je to úhel pohledu.Já bych se taky spíše přiklonil ktomu že stagnuje ale uplně s jiného uhlu respektive posouzení.Proč protože z toho co jste napsal berete stagnaci jako důkaz že nic nehrozí že defakto je vše v klidu.Můj pohled na stagnaci je uplně jiný……….je to promarněná naděje vašich ideí,vašeho pohledu že kapitalistická společnost je něco dokonalejšího není………když pomineme neodiskutovatelně zločiná 50 léta……………..mužete namítnout že to se nedá pominout………ano přípomínat ………ale začatky kapitalismu nebyli taky bez podobných věcí…………….když pak postavíme kapitalismus versus socialsmus 70 let……..bude to uhel pohledu…….když postavím kapitalismus současný u nás už pro mě vyhrává ten socialismus…………zatím nehrozí skutečně náké spojení proletariátu v krátkém horizontu,je otázka jak dlouho se mladá generace nechá oblbovat,vždy rozhoduje hlavně mladá generace,ta současná je zatím zaujmutá nezájmem o politiku,mnohé mladým ten nezájem umožnují rodiče že jim uhrabávají cestičku,jenže pruzkumi ukazují že společnost se začiná dělit………ve smyslu rozevírání nůžek……to zákonitě dopadne především na mladé……….je moc příznaků že kapitalismus dosáhl už vrcholu………dá se říci že po celém světě se začíná šetřit na té vykladní skříni kapitalismu…………jak dlouho to bude trvat se nedá odhadnout………..ale ta stagnace právě ukazuje ten pád dolu

     To se mi líbí

     • Petr Pelikán napsal:

      Táto,

      nevím, odkud to máte: je to promarněná naděje vašich ideí,vašeho pohledu že kapitalistická společnost je něco dokonalejšího není

      Moc toho o mých ideích nevíte!

      je moc příznaků že kapitalismus dosáhl už vrcholu………dá se říci že po celém světě se začíná šetřit na té vykladní skříni kapitalismu…………jak dlouho to bude trvat se nedá odhadnout………..ale ta stagnace právě ukazuje ten pád dolu

      Nevím, jestli si toho jste vědom, ale na východ od nás, jmenovitě v Rusku (a nejen tam), k žádnému šetření na té výkladní skříni kapitalismu nedochází, tam svého vrcholu ještě nedosáhl a nedá se odhadnout, kdy ho dosáhne. Tam se teprve dvě desetiletí pokouší dohonit to, na co jinde bylo třeba staletí. A nerad se pletu, ale globalizace není v koncích, ale teprve na počátku!

      BTW. Časem už se zpátky vrátit nemůžete!

      To se mi líbí

      • tata napsal:

       PANE Pelikán

       Ne zlobte se ono je to těžké,když člověk VÁM NAPÍŠE naprosto nekonfliktně se snahou bezkonfliktně diskutovat………..je jasné že člověk odhaduje podle toho co píšete a dá se stopro říci že mi oba jsme na protipolu………..tím nehodnotím který protipol je ten správný.

       ANO je možné že není na vrcholu můj dojem je že je……..opět uhel pohledu.

       MOC nerozumím tomu konci………nevím jestli jste někdy v RUSKU BYL já ano a dost dlouho a pracovně tudíž v místech kde se jako turista nedostanete……nikdy jsem netvrdil že bych v Rusku chtěl žít………natož vykládat něco o vykladní skřini v RUSKU……NEVÍM TŘEBA SE MYLÍM ale právě že sem tam pracoval něco vím omentalitě a poměrech.
       CO mi vyprávíte…….
       .souhlas…citace tam svého vrcholu ještě nedosáhl a nedá se odhadnout, kdy ho dosáhne. Tam se teprve dvě desetiletí pokouší dohonit to, na co jinde bylo třeba staletí.

       tady souhlas jenže to nemá vubec nic společného co píši

       A PRÁVĚ otom to je VY polemizujete s něčím co jsem nenapsal………..a vtom to je vím že jste dost chytrý nato abyste z mého vydedukoval tu odpověd.TUDÍŽ to je to co vám je vytýkáno

       RUSKO nemá vubec vztach s tím co jsem psal o vykladní skříni kapitalismu……… neřikejte že nevíte co se vtomto smyslu považovalo………..Dokavad exzistoval socialistický blog bylo to hlavně NSR………jenže co padl není potřeba dokazovat oco je ten kapitalismus lepší

       samozřejmě že čas nevrátítm……to neznamená že nemužem srovnávat a lidí bude přibívat,když právě čím dál víc ten KAPITALISMUS bude ubírat ve věcech ve kterých byl lepší a přidávat kde to horší co je pro masy.

       OPĚT globalizace je jedna z nejhlavnějších věcí co dělá hrobníka kapitalismu……rozvírá nejvíc ty nůžky………ANO globalizace není na vrcholu,právě její příčiny pohřbí kapitalismus…………..v jakém horizontu času neumím odhadnout alejá se toho předpokládám nedožiji.

       To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Opět hrubá unfair manipulace ze strany Pelikána. Osočil neprávem Lexe z neznalosti vysílání ČT a současné kritiky. Ne, ne, Lex vysílání dlouhodobým pečlivým dřívějším sledováníma současným občasným jistě dobře zná, a právě proto má právo hodnotit a PŘESTAT se zajímat o tento zdroj dezinformací. O tom bylo jeho vyjádření.
     Možná že píši chybně za Lexe (nechť mě prosím opraví sám) , vždyť to, co popisuji je moje zkušenost, ne jeho. Ale : cítí snad někdo, že Lex je mimo skutečnoist, že neví, že není informovaným, že si vymýšlí …?

     To se mi líbí

   • Cech napsal:

    No to co jsem se opravdu snažil pouze velmi hrubě stanovit a nedaří se mi to – > je :
    Kde je onen vrchol masmediální manipulace ?
    Jinými slovy, co vše a jak dlouho lze masmediální manipulací zabezpečit ?
    Zde prosím velmi váhám a ten vrchol, jako by se s rozvojem technik a stále narůstající sofistikovaností posouval výš a výš.
    Proto ten následný pád bude asi opravdu děsivý.

    To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   pan pelikan,ja komunu nemusim,bo ja volny clovek hlavne v svojom dumani ja mam svoj svet,co nenaburala,ani komuna,ani ta spravna demokracia,ale uz davnejsie,take 15 rokov,ked sledujem tu spravy v tej riti a vobec necitam predtym nejake ine website,tak velmi malo verim tym spravnym od demokracie,bo vo mne nieco je a kopne ma,ze davaj pozor drotarik bo uz lakuju,ostatna vec co ma priviedla do sialu a stale tu opakujem jak ta ves,dozvedel som sa len po telefone kamos mi volal,co jazdi na kamione po tych preriach tu,ze na ukrajine zostrelili lietadlo,ked som prisiel domov,najmenej na 8 channels som kukal,co sa deje,vsetko americke a britske,bbc,nehovorilo o zostreleni,ale cnn a fox news po 10pm uz dristali otvorene,ze traktare zostreli,potom kerry hovoril na zivo myslim po 3 dnoch a ked sa ho jeden proletar pytal skade ma dokaz,ze vania sundal aero,povedal,ze zo social media a to ma dobilo,oni tu dristaju lepsie,jak som sluchal soudruhov,pan pelikan roky som pocuval slobodnu europu a hlas ameriky a tym som vtedy veril,bo boli blizko k realite,ktora bola u nas,nedristali o bananoch,ale ze sa nas lakuje,teraz,ked pokukam po druhych website,co pisu opak,co cnn tu ci fox,ty su blzsie k realite,jak tie velahlasne truby demokracie,upozornujem pana,ze ja mam nalietane v obidvoch sytemoch tak napoly z mojho zivota v kazdom a najvyzsie som v oraganizacii narodnej fronty dotiahol na pioniera,tak do 8 klasy a potom uz zacali so mnou problemy,videl som tych a dristal z nimi co sa volalo occupancy z wall street,vsetko malda holota,ale s ocamy otvorenymy,ani jeden nebol pionier,ani deda,ci otec proletar,tu vyrastli,studuju,ci robia a revali,ze nemoze tak byt,aby1% vlastnilo vsetko,co 99% vyrobi,jasne to som napisal s tymy % jak letelo ich proletrske heslo,keby s nimi pan podristal,co by koukal jaky to proletari,ale oni ani slova o marxovy,ci iljicovy a to dalej,co som kukal jak alenka v risi divu,ked som stal okolo ortodochnych chazarov a protestovali proti vojne v libanon,ty sa bili jak svina ortodoch chazarky s druhym,jedny rvali israelu smrt a druhy,israel forever a v DC som videl kapitana IDF,ktory dostal politicky azyl,tu v tej riti bo israel mu odnal obcianstvo,ze odmietol vykonavat rozkazy a sluzl israelu 20 rokov,proste povedal,ze tym mordovanin sa nic nevysriesi bo sam ich zabijal a vidi,ze hovno z toho,fajne som tu nadristal a posmominal 10 veci naraz a myslim,ze malokto z toho vyjde,nakoniec co tu pisu druhy a viem,ze par boli aj proletari,bo samy povedali,stojim pri nich murikom,hoci mi komuna ,ked som bol maldy bandita casom fajne dojebala,bo ja seriem na to,kto k jakej knizke sa hlasi,ja slucham,co drista a sortujem lepsie jak zasrnay stbak howgh.
   barz dlhe mozno durne pre niekoho a prsvy proletary to naisto nepolapu bo neduma svojou palici,ale ,co mu nabulikaju.

   To se mi líbí

 5. K-k. napsal:

  OT: Pane Bavore, pošta… 😉

  To se mi líbí

 6. cobolik pacholik napsal:

  este zase do boka ,na ukrajine ,no nie na ukrajine,ale v spravnych mediach nejak ticho o ukrajine(myslim ide zima),tu sledujem blomberg news a posledne asi pat tyzdnov,odstupuju vyskoky ceo z vedenia firiem a olej za posledne dva tyzdne spadol myslim nymex na 85 $ a nejake drobne a brent na 88 $ a nejake drobne(medzi tymy bol vzdy rozdiel 10$) a benzin tu stoji okolo mna najlacnejsi 2.87 $ za gallon(3.78)litra,jak v cesku?,brat mi hovoril ,ze v pepikove nejaky cobol babis robi rosadu,zase nejaky husak tam santi,vy sa nepoucite a bude hur,bo kopa cobolov tam narodena,bo foter cobol mozno 20% pepikov to cobolici,treba davat pozor pepici a drzat ceske panenky na uzde…

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Tato, to je typický blábol. Napřed se vymyslí situace, pak se osobně zhodnotí a nakonec dá rozřešení. Nemá smysl takové sentence ani číst. Již loni v prosinci, jak to letí, takoví lidé považovali Putina a Rusko za poražené a neschopné.
   Na Ukrajině přece vůbec nejde o to uzmout Ukrajině kus území, jedno jestli Krym, Donbas, Oděsu či Charkov, ale o to nedovolit vojenským strukturám NATO přiblížení k centru Ruska. To by v konečné fázi znamenalo zničující světovou válku. V druhém horizontu je to varování, že si Rusko do svých zájmových sfér nedá strkat prsty, třeba do Arktidy.
   Jistě jste si všímnul, že většina českých komentátorů si nevidí ani na špičku nosu. Píší bez hlubšího strategického pohledu. Nechápou co se děje a z toho pak tvoří zcela chybné úvahy. A navzájem se svými nic neříkajícími výplody podporují. Tady platí Lexovo. Je zcela zbytečné to číst a zabývat se tím. Nemá to smysl, jak správně podotkl Petrpavel.
   Bohužel se zdá, že i část politiků je stejně neschopná, to povede k neveselým koncům. Ale o tom píšete i Vy.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Vidíte mi strejdo do duše : odpoledne, když jsem si tatův vzkaz přečetl, mě ano nenapadlo si odkaz rozkliknout …

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.