Rusko nic nezapomene, nic neodpustí


Tento rozhovor jsme našli na Novorus.ru. O jeho pravdivosti nejsme tak úplně přesvědčeni. Ale v nejhorším případě tu platí jeden italský citát: Si non é vero, é ben trovatto (není-li to pravda, je to dobře vymyšleno)

novoros7.10. 2014

Rozhovor s Georgem W. Bushem v prosinci roku1992.

Nerozpakoval se vypálit takový kalibr, že se kouř dosud, upřímně řečeno, ještě nerozptýlil

Pane prezidente, vy si myslíte, že ztráta Ukrajiny je pro Rusy požehnáním, ale bývalý poradce pro národní bezpečnost…

– Myslíte Brzezinského? Vesnický hlupáček Jimmy nedokázal v politice rozlišit jablka od kravince, a proto naslouchal idiotům a klaunům. Dobrovolně jsem odstoupil z funkce ředitele CIA, aby mé jméno nebylo s takovou klauniádou spojováno. Brzezinski napsal, že bez Ukrajiny se Rusko nikdy nestane Impériem. Tak tomu v oněch dnech bylo. Ale to bylo pravidlo 20. století, a my budeme žít v 21. století …, právě rozpad Sovětského svazu je moje největší porážka. Obávám se, že to je zahraničně-politická katastrofa, jejíž velikost jsme dosud nepochopili.

Nemohl byste vysvětlit svou myšlenku? Koneckonců, vy sám jste pro vítězství nad Sovětským svazem vynaložil tolik úsilí?

– Ano vynaložil, ale na vítězství, ne na naši porážku. Sovětský svaz byl velmi důležitý pro Spojené státy. Dávno již neměl vojenskou schopnost porazit naši zemi, ale mohl nám způsobit škodu, nepřijatelnou. A my jsme se ho báli jako divokého vlka nebo medvěda. Naučili jsme se sledovat závory našeho domu, sledovali jsme v jaké jsme formě. Nicméně … nyní, když Svaz neexistuje, jsme my, Američané, začali zapomínat na nebezpečí. Lidé tloustnou a tyjí, a to jsou příznaky naší porážky. Koneckonců, existence Svazu nám byla prospěšná, avšak současná situace, násobí politická rizika a nejistoty a podle mého názoru je to přímá cesta ke katastrofě. Myslím, že jsem udělal všechno pro to, aby Svaz zůstal velký, hladový a nemohoucí. Krmil jsem ho vlastní rukou a učil ho své laskavosti. V naší pokladně nebyly žádné peníze a tak jsem poskytnul humanitární pomoc Svazu ze svých osobních prostředků.

Chcete říct, že celá humanitární pomoc Rusům, všechna ta kuřecí stehna… – Všechno to bylo z mých osobních prostředků. Rusové potřebovali peníze a já jsem je podporoval, jak jen to bylo možné. Potřebovali jídlo, tak jsem přikázal krmit je ze svých osobních prostředků. Někteří lidé se na tom podíleli se mnou, ale ani cent jsme neutratili z federální pokladny. Ani cent!

Tak to nechápu, proč jste to dělal?

– Proto, že „Přítel v nouzi je přítel navždy.“ Špatně chápete, co se stalo. Rusko není poraženo, naopak, velmi zesílilo a my potřebujeme, aby to byl náš přítel, proto jsem zadarmo krmil všechny ty Rusy. Ale ti, kdo nade mnou vyhráli, chtějí jen rabovat. Rusové to nezapomenou a jednoho dne nám předloží účet.

Nechápu, proč si myslíte, že Rusko zesílilo? Vždyť bylo právě poraženo…

– Rusko a Svaz jsou jako Matrjošky. Byly do sebe vloženy. Ve skutečnosti jsme soutěžili s Ruskem, které mělo podobu Svazu, to znamená, že mělo svázané nohy. Nyní má nohy po rozpadu Svazu rozvázané. Rusko překoná své současné problémy a bude zlejší a silnější a s dobrou pamětí o každém, kdo mu teď ublížil. Ale já bych chtěl být takovým přítelem Ruska, jako jsem byl nepřítelem Sovětů. Sázet je třeba na nejlepšího koně. Chcete vědět, čím měl svázané nohy? Je to v číslech, Svaz měl dvě bezedné díry, kam tekly všechny rozpočtové přebytky, zemědělství a sociální pomoc. Najednou může mít soudobé Rusko předchozí příjmy a nemusí utrácet peníze na tyto nerentabilní výdaje a tak se v příštích letech stane silnějším a nebezpečnějším než byl SSSR.

Nechápu, proč může Rusko snížit své výdaje na sociální pomoc a zemědělství?

– Je to všechno v číslech. Klíčoví spotřebitelé zemědělských dotací ve Svazu byli na Ukrajině. Ukrajina odejde a Rusko zavře v rozpočtu „černou díru“ dotací venkovu. Rozhodující spotřebitelé sociální pomoci byli ve střední Asii a na Kavkaze. Najednou Svaz není a Rusko, hlavní přispěvatel do svazového rozpočtu, zastaví dotace početným muslimským republikám. A to další jsou jen kupecké počty, Ukrajina, Střední Asie a Zakavkazsko budou mít rozpočtové deficity a propadnou se do propasti zoufalství, Rusko s rozpočtovým přebytkem a pokladnou větší a silnější než byla sovětská. A pak se vítězně vrátí a všechno nám připomene, a naše ekonomika je už nad propastí, má nulový zisk. Můj soupeř Clinton, slibuje, že bude „stimulovat ekonomiku“, znamená to, že se zadlužíme a naše ekonomika bude ve stavu, kdy už si nemůžeme dovolit půjčovat. To znamená, že budeme mít ztrátový rozpočet a časem budeme nazí a bosí a Rusové bohatí a mocní. A kvůli přátelství se silným a mocným, moje kuřecí stehýnka zadarmo ve chvíli kdy neměli co jíst, přinesou obrovské dividendy. A přinesly by ještě větší, kdybych mohl udržet smečku věčně nenasytných hyen a šakalů před drancováním … Jen, kdyby se nám bylo bývalo podařilo udržet Svaz před rozpadem, přivyknul by na naší laskavou ruku a byl by nakonec krotký jako pokojový psík… Ale nedá se nic dělat. Všichni tito šakalové rozhodují o sobě sami. Znám Rusy, nic neodpustí, nic nezapomenou.

Opakuji, to bylo řečeno v roce 1992. Všem se zdá, že Rusko je v „pr**li“, ale Bush sr. věděl své.

Anton Karamazov

Центральное информационное агентство Новороссии

Novorus.info

http://novorus.info/news/cccr/28714-rossiya-nichego-ne-zabudet-nichego-ne-prostit.html

moskyt

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

11 reakcí na Rusko nic nezapomene, nic neodpustí

 1. jaa napsal:

  hmm, tak tedy v tom případě Bush senior přiznal že syna špatně vychoval a že Bush junior vše podělal chi

  To se mi líbí

 2. Slim napsal:

  To je dost podivné, je z toho cítit úvahy provedené „z budoucnosti“. Chtělo by to najít originál
  Co by to mohlo podporovat je tohle.

  On August 1, 1991, just four months before Ukraine declared its independence of Russia, George H. W. Bush warned Kiev’s legislature: ”Americans will not support those who seek independence in order to replace a far-off tyranny with a local despotism. They will not aid those who promote a suicidal nationalism based upon ethnic hatred.” In short, Ukraine’s independence was never part of America’s agenda. From 1933 to 1991, it was never a U.S. vital interest. Bush I was against it.

  A je taky pravda, že z mnoha amerických kroků, je cítit stále vlivný Brzezinski.
  Naproti tomu, ty úvahy o dluhu… A mimochodem, právě Clinton byl poslední prezident, který dluh snížil, asi 3 poslední roky měl přebytkový rozpočet

  To se mi líbí

  • moskyt napsal:

   Jestli se to interview uskutečnilo, tak bych řekl, že po prohraných volbách v prosinci 92, na to že takové velké telefonické interview existovalo, jsem narazil při různých zmínkách na netu. Údajně tam velmi otevřeně mluvil o rodině, SSSR, zahraniční poltice. Bohužel jsem ho nikde nenašel. 😉
   On mluví o tom, co chce Clinton v ekonomice udělat. A pro mluví to, že to ve skutečnosti dopadlo v ekonomice jinak. To, že jeho inteligence je vyšší než-li jeho synstva je známé ale mě to připadá i tak příliš promyšlené právě s těmi náznaky „vzpomínek na budoucnost“.

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Souhlas.
    (A taky mě napadlo, že to že to s Cint. zadlužováním dopadlo jinak, je spíš důkaz autenticity. Ale celkově..)

    To se mi líbí

    • moskyt napsal:

     Ono to povídání o tom jaké bude Rusko v té době, se taky moc nevyplnilo. Než se začalo stavět na nohy, přeci jen nějakých pár roků muselo uběhnout. 🙂

     To se mi líbí

 3. strejda napsal:

  Stručný rozbor ukazuje na novodobé autorství a nepůvodnost. Ale platí moskytovo, je to dobře vymyšleno.
  Jednoduchým, stručným a jasným způsobem je opakovaně vysvětleno o co se jedná a také kam to spějeme i my, Evropané. Může se k tomu přidávat, nemůže se ale měnit.
  Lidé i jejich politici inklinují k jednoduchým a vesměs i nedomyšleným řešení. Strategické myšlení je naprosto nedostakové zboží. Tak nedostatkové, že mnozí ani neví, že existuje. Příkladů i v osobním životě je mnoho.
  Počínaje špatnou výchovou dětí v rodině. Jejich nepřipraveností do reálného života v dospělosti.
  Ale, protože je to jev všeovládající, má to tak asi být. Příroda* ví své.
  * Bůh, jak pro koho.

  To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Ať už je to s článkem jakkoliv, pravda je, že Rus tu kulišárnu cítí jako nebetyčnou křivdu ze strany USA a jeho EU loutek. Proto ta obrovská podpora své hlavy státu, proto žádné reptání na určité zhoršení životního standardu.
  Ironií osudu je, že až se ten bumerang bude z ruských plání vracet, tak boule na našich hlavách se budou jen těžko hojit. Plavec Štětina s Kocábem a celou havloidní smečkou ovšem budou i nadále mávat šavličkami a přilévat olej do ohně. Škodili, škodí a škoditi budou. Stejně jako jejich guru, tč. v pekle se smažící.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Jistě, budeme otloukáni z obou stran. Nemáme charakter a je to o nás i známo. Iluze si můžeme dělat jen sami i sobě. Žádná z variant, které přicházejí v úvahu pro nás není dobrá. Je dobré to vědět až budeme bědovat a vinu svádět na jiné.

   To se mi líbí

 5. Lunka napsal:

  Jsem presvedcena, ze pan Karamazov se na chvili zasnil – a pak vykouzlil tenhle naivni az poeticky rozhovor. Zvlast ty Matrjosky se Bushovi povedly ……….:-)

  To se mi líbí

 6. moskyt napsal:

  Pro uvolnění. Dvě legendy ruského a sovětského námořnictva, Aurora a Krasin v suchém doku v Kronštadtu.
  Odtažení Aurory http://mozila.livejournal.com/16214.html
  Aurora a Krasin společně v suchém doku. http://mozila.livejournal.com/

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.