Pochod Spojených států, EU a NATO na východ a jak se Rusku podařilo vysvětlit, že ne všechno je povoleno


18.ZÁŘÍ

InfobalkaniBg

 

Je jasné, že konflikty probíhající po celém světě stále více definují geopolitiku, vztahy a rozpory mezi velmocemi. V tomto ohledu dominují Anglo-Sasové, zastoupení ve Spojenými státy a Velkou Británií, zatímco velké země v kontinentální Evropě  postupně ztrácí i začátky nezávislého chování vůči Spojeným státům (nemyslitelné dovolit si v nové situaci svá samostatná rozhodování z doby první války v Iráku) .

http://novorus.info/thumb/250/0/http://red.novorus.info/uploads/posts/2014-09/1411880373_165207_190obama_nazi.jpg

Unipolární svět, vytvořený po likvidaci Sovětského svazu stále existuje, ale jeho jádro je hluboce narušeno. Lidstvo očekává vznik multipolárního světa na pozadí odporu, který je a bude proti aktuálnímu hegemonu Washingtonu (vzestup Číny, Ruska, Brazílie, Indie, Kazachstánu, Egypta, existence globálních a regionálních aliancí, například zemí BRICS, Euroasijské Společenství a celní unie, různá ekonomická seskupení v Asii, Latinské Americe a Africe, atd ..).

 

V současné době nejvěrnějším a nejposlušnějším spojencem Spojených států je EU, přesněji jeho současný elitní žoldák. A to v blízké budoucnosti přinese zásadní protipohyb v Evropě a ve světě s novým typem národního, sociálního a především geopolitického směru.

Pokud jsou slyšet v EU střízlivé hlasy, přicházejí hlavně z pravého středu, takže vůdci vlevo, s možnou výjimkou Itálie, více či méně projevují solidaritu s demokraty Spojených států a osobně s prezidentem Barackem Obamou. Tím se výrazně snižuje vliv a prestiž evropských levicových stran a jednotlivců, spojených do své celoevropské strany socialistů, na úkor vlastního myšlení v Evropě.

Taková situace, jak bylo právě připomenuto, může způsobit očekávaný proces destabilizace a hluboké krize v Evropě

Může zvýšit míru nespokojenosti s špatnou politikou EU, její servilnosti ke Spojeným státům a nedostatek nápadů, odmítnutí práce Bruselských úředníků na vytvoření společné vlastní armády EU, jiné než struktury Severoatlantického paktu.

T0 je mimořádně důležité pro budoucnost EU: nesmyslem je jedna politicko-ekonomická formace, sjednocující více než 400 milionů Evropanů, která tvrdí, že je samostatná a nezávislá, přitom jako hlavní nástroj její bezpečnosti je NATO – rozšířená forma amerických ozbrojených sil. Neudržitelný argument je, že pouze NATO může zaručit bezpečnost Evropy. Tedy zajistit aby bezpečnost nebyla v dosahu budoucí celoevropské armády s možností spolupracovat s úsilím armád různých zemí, včetně té Spojených států? O tom není pochyb.

Geopolitický faktor – jak ilustruje vývoj na Ukrajině v posledních měsících – stále více bude diktovat život v malých zemí, včetně vnitřní politiky malých členských států EU, které daly Bruselu většinu své suverenity. Stále aktuálnější bude otázka, jak každá z menších zemí bude disponovat „zbytkovou“ svrchovaností – to znamená, že je dělící čára mezi Maďarskem, Rakouskem, Českou republikou a  Slovenskem, stejně jako Finskem, kteří jim umožní, stavět národní hodnoty nad Bruselem uložené normy EU, a mezi většinou malých evropských zemí, kde parlamentní strany a jejich vůdci pečují především o Washington a Brusel, situaci v západní společnosti, a mnohem řidčeji se snaží vyjádřit nezávislé názory.

Tomu přiřazuji i elitu slovanského, pravoslavného Bulharska, souhlasící věrně a podansky hájit americké zájmy v zemi a na Balkáně.

Stejně jako jsem očekával změny, je zřejmé, že proamerické orientace bude i nadále definovat životy našich vojáků, a zejména EU. Vyšší správa Evropské unie se bude projevovat nejen loajálně, ale také velmi závisle na Washingtonu.

Poprvé v historii euroúředníků v souvislosti s napětím mezi Ukrajinou a Ruskem se na první pohled ukázal vztah USA-EU jako mezi vrchnosti a vazalem. Představa, že EU je velká a relativně nezávislé svazový subjekt se zhroutila, byla ve všech směrech vyvrácena.

Nejnázornějším příkladem je zapojení Bruselu v ukrajinských přípravách pro spolupráci s EU, včetně účasti EU v “ barevných revolucí “ Maidanu jako loutka Bílého domu.

Americká strana již přiznala, že v posledních letech vrhla pět miliard eur pro přípravu polovojenských jednotek ukrajinské opozice v členských státech: Polsku a pobaltských republikách. Pro západní demokracie jsou důvěryhodné většinou extrémně nacionalistické, xenofobní, antisemitské a anti-ruské kruhy pro realizaci změny síly na Ukrajině.

Na druhé straně Komise tři roky jednala s prezidentem Janukovyčem o asociaci opět podle diktátu zámořské velmoci, výrazně porušujíc zásady sdružení nebo přijetí nové země EU.

Za další elity zemí EU by nedělaly takový hrubý kompromis – asociace s Ukrajinou, která se zhroutila zastaralým průmyslem, s neutěšenými hospodářskými výsledky s unikátní dominancí oligarchie, s nebezpečně vysokým potenciálem neo-fašismu a vypjatého nacionalismu.

Proč se vůdci občanů EU zapojují do „východní  kampaně NATO?

Nejvíce nevinné vysvětlení je to, že touží po rozsáhlém území a počtu obyvatel Ukrajiny.

Před sedmdesáti nebo osmdesáti roky západňák Adolf Hitler – se spoluúčastí vojenských jednotek z většiny evropských zemí vtáhl východ s úmyslem dobýt “ obilnici Evropy „a získat koridor k energetickým zdrojům na Kavkaze. Zatímco “ barevná revoluce “ konající se na Maidan v Kyjevě ukázala strategické plány EU které byly pro rok 2014, že na Ukrajině má být proveden převrat pod záštitou Spojených států. Převrat, jehož úderné oddíly jsou ti samí mladí lidé, vyškolení v Polsku a Pobaltí, vedené tentokrát esy ukrajinských liberálů a banderovců. Jak známo “ barevná revoluce „na Majdanu byla úspěšně dokončena – Prezident Janukovyč byl svržen násilně, na jeho místě, a to i v rozporu s ústavou, byl usazen na Turčinov jako úřadující prezident a předsedou vlády se stal Jaceňuk,  jak na tento post odkazovala náměstkyně amerického ministra zahraničí paní Nuland.

Je těžké mluvit o obraně – po převratu – všech ostatních zvláštních evropských zájmů. Jedinou výjimkou by bylo dovezení levnější bezcelní produkce EU, která povede k další porážce ukrajinské ekonomiky. V opačném případě při první implementací Kijevského scénáře se Evropská komise (vláda) a  EU dostala do pozice provokatéra, který vytváří nebo podněcuje konflikty nebezpečné pro světový mír, zrádně se připojujíc ke geostrategickým plánům Washingtonu.

Za prvé, Komise vžene Evropskou unii v rámci pochodu Spojených států a NATO východním směrem, s cílem vytvořit “ cordon sanitaire „kolem hranice Ruské federace, se schopností organizovat masová hnutí v Rusku proti Putinovi a Kremlu, zatímco pro vojenský střet se výrazně zkrátí vzdálenost do hlavního města Moskvy.

Za druhé, Evropská unie dala svůj “ přínos „k rozdmýchávání protiruské hysterie na Ukrajině, k příchodu vlády,  kde  nenávist k Rusům je alfa a omega ukrajinské národní politiky.

Bruselští byrokraté za předpokladu pomajdanské vlády anti-ruských sil na západní Ukrajině, jako zneprávnění  mnohamilionové populace etnických Rusů ve východní a jižní Ukrajiny, na rusky mluvící Ukrajině.

Za třetí, vedoucí představitelé EU zasáhli nevybíravým způsobem v nejdůležitější oblasti do ruského vlivu a bezprostředních zájmů na Ukrajině, na něž Rusko nemůže nereagovat přímo a bolestně.

Ať už jakákoli demagogie popírá zjevné, nemůže si ale pomoci nevidět , že Ukrajina se připravuje na základnu Severoatlantické smlouvy, tedy má být obsazena silami rychlého nasazení NATO a doplněna americkými vojenskými základnami daleko výraznější důležitosti než americké základny v bývalých socialistických zemích východní Evropy.

Barroso a partneři nepochybně věděli, že účast na porušování tradičních dohod mezi velmocemi, že jeho zasahování do ukrajinských záležitostí zničí strukturu světového míru. Věděli, co se připravuje na Ukrajině s jejich pomoci a jaké jsou důsledky, ale rozhodli se obětovat společné evropské věci

To, myslím, představuje zločin proti našemu kontinentu, a to bez omezení – dříve či později se evropské národy půjdou po všech těch, kteří pošlapali smlouvu generála Charlese de Gaulla pro Evropskou vlast od Vancouveru až po Ural,  pro Evropu humanismu a civilizačního pokroku.

Profesor Čavdar DOBREV

A malý dodatek pro ty, kteří to ještě neviděli https://www.youtube.com/watch?v=V6R5MLflMAY

překlad Google, jazyková úprava

Bavor podpis_rex

Příspěvek byl publikován v rubrice Infobalkani se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Pochod Spojených států, EU a NATO na východ a jak se Rusku podařilo vysvětlit, že ne všechno je povoleno

  1. strejda napsal:

    Je to stále o jednom a totéž. Ozměně EU ze suveréního spojeneckého útvaru a na satelita upadajích USA. To samozřejmě přináší pro evropskou jednotu silbné pnutí. Vojenské, politické i ekonomické. Ukazuje se, že vše se dá zneužít, když se to některým mocným hodí. Přitom je EU vystavena nevídaným a složitým rozhodnutím spojeným s obrovskou a brzy nezvladatelnou imigrací do EU. Imigrací na které se rozhodujícím způsobem EU podílí.
    Centrum moci světa se rozvolňuje. Již není jeden mocný hegemon ale o svá lokální práva se hlásí i další mocní. Je to nezadržitelný proces a čím později ho EU pochopí, tím hůře pro nás. Blížíme se do doby chaosu, kdy budeme vzhlížet k RF a ČLR jako k zemím stability a pokroku.
    Pro Česko se slabou ekonomikou a nekvalitní vnitřní i zahraniční politikou přichází stále těžší časy. Elity si budou jako vždy chtět udržet, případně zvýšit, své životní standardy a tak se bude muset stále více a více brát. Eroze systému bude pokračovat a s ním i společenské napětí. Jak na ně reagovat je již známo a připraveno. Chce si to pamatovat jak, kdy a proč to začalo. Ale i na to je při vymývání mozku pamatováno.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.