Nalezeno na webu


Jurij Dum

4.9. 2014

Dvě jaderné mocnosti, Rusko a Čína, v podstatě, začínají rozvíjet vlastní vojenské spojenectví, které bude protiváhou antagonistické alianci. Doslova tak odborníci a sociální sítě komentují „bezprecedentně se utužující“ partnerství mezi těmito dvěma „velkými sousedy“, a stejně tak i prohlášení nevyššího čínského představitele o „zintenzivnění čínsko-ruské spolupráce v oblasti zákonné ochrany bezpečnosti.“

„Nejdůležitější zpráva dne, o rusko-čínském „NATO“, proběhla bez povšimnutí. To je vlastnost nejdůležitějších zpráv“, píší ruští občané žijící v Číně, „Si Ťin-pching v telefonickém rozhovoru se svým přítelem Vladimirem, rozhodl, že nastal čas. Nastávají zajímavé změny“.

„Vzhledem ke zkomplikované mezinárodní situaci, budou stále nutnější  zintenzívnit kontakty a koordinaci mezi Čínou a Ruskem, zdůraznil šéf čínského státu,“, naznačují, jako vždy „diplomaticky-mnohomluvně“ novináři tiskové agentury „Sin-chua“.

Vlastně, ne náhodou se Spiegel ozval, „Peking a Moskva se připravují podepsat novou dohodu o vojensko-politické spolupráci, která může zcela změnit poměr sil v mezinárodní aréně.“ Nic překvapujícího, pokud si vzpomenete, že již Henry Kissinger prohlásil: „rusko-čínské spojenectví není v zájmu národní bezpečnosti USA!“

A skutečně, Západ se má čeho obávat. Ne náhodou vydávaný Ústředním výborem Komunistické strany Číny „Žen-min ž‘-pao“ otevřeně napsal, že „strategické sblížení mezi Čínou a Ruskem se stává kotvou globální stability,“ a vedení ČLOA (Čínská lidově osvobozenecká armáda) přímo přikázalo Ukrajině „zastavit trestní operaci.“ A i čínské Global Times (ve kterých, se jak víme, nezveřejňují „neodsouhlasené“ texty), prohlašuje: „Ve srovnání s Ruskem a Putinem vypadají Spojené státy a Evropa jako papíroví tygři.“

To však není všechno. Jak uvádí západní tisk „Za kulisami toho probíhá daleko více, odborníci Ruského ministerstvo zahraničí již pracují na návrhu smlouvy o „ vojensko-politické spolupráci „ s Čínou.“ A jde o něco daleko většího, než byla smlouva RF a ČLR podepsaná v roce 2001, „o dobrých sousedských vztazích, přátelství a spolupráci“, i když také tato smlouva předpokládala „vojensko-technickou spolupráci mezi oběma zeměmi“.

Nicméně, při návratu k oficiálnímu čínskému tisku, je třeba připomenout, materiály, ve kterých „Čína nabízí společným úsilím omezovat činnost Spojených států“ a „vidí rusko-čínské poslání ve zkrocení amerických imperiálních ambicí.“

Odborníci, jak si pamatuji, už v roce 2012 uvedli, že „zapojení ruských a čínských vojsk do integračního procesu, změní tyto formace v nejsilnější blok, který bude ještě silnější než NATO se Spojenými státy v čele.“ Vysvětlili, že „pouhé spojení ruského a čínského vojenského potenciálu by mohlo mít pro Washington a jeho spojence odrazující účinek, a v případě, že k vojenské integraci Číny a Ruska dojde, bude to vážná protiváha ke stávající „všepožírající“ politice NATO.

Nu, což. Zdá se, že nadešel čas. Zvláště k rozptýlení mýtu-strašáka, probíraném ať již v odborném nebo hospodském prostředí o „čínských plánech na uchvácení Sibiře a Dálného východu“ (třeba jen tím, že Čína vydává školní glóby s Ukrajinou a Aljaškou v rámci Ruské federace, s čínskými „spornými“ ostrovy a bez nároků na Dálný východ). Nebo, což je nejdůležitější, „smlouva tisíciletí“ za stovky miliard dolarů za ropu a zemní plyn, nemluvě o přechodu Číny a Ruské federace na platby v rublech.

Myslím, že zbytečnost protiakcí (v krajním případě i válečných) proti takovému spojenectví, chápou i na Západě. No a americkými odborníky prezentované „projekty jaderné války USA s Ruskem a Čínou“ zůstanou pouze „virtuálními rozcvičkami“ amerických generálů, kteří, jak víme, se (společně s důstojníky a vojáky jaderných sil) čas od času probudí, popijí, „šlehnou si“ a ztratí kontrolu nad jadernými zbraněmi.

V každém případě, byť to může znít pateticky, ale éra unipolárního světa s USA jako hegemonem, je opravdu minulostí.

https://plus.google.com/108294426557595553883/posts/Q8zGtuvx7dm

moskyt

Příspěvek byl publikován v rubrice moskytiéra se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

56 reakcí na Nalezeno na webu

 1. Petrpavel napsal:

  Ten článek vlévá naději do žil, ale : potřebujeme opět bipolární svět?
  Nebylo by lepší kdyby po uši zadlužené USA (přesněji jejich 1 % vlastníků téměř veškerého bohatství země) si konečně utáhly opasky a nesnažily se o další vlnu šíleného zbrojení za účelem získat převahu a s její pomocí se dobrat přístupu k cizím zdrojům?

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   „…Kiska v Popradu ztratil politické body …“ – zajímalo by mě dozvědět se od těch ovčanů čím je dříve získal?

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Nevím ale z hlediska volby slovenských voličů, bylo více jak zajímavé sledovat Dobrého anděla a Roberta Fica v onom volebním klání.
    Kiska vsadil na to, že o hlasy voličů se uchází coby občanský kandidát a že dlouholetí politici nedokázali vyřešit problémy země.
    „Všem, jakož i mně, záleží na tom, aby v našem státě všechno neovládala jedna strana. Vláda potřebuje zdravou protiváhu v pozici prezidenta.“

    Tedy naprosto shodné využití známého podvědomého nastavení – > konec vlády jedné strany neboli Smer-SD získal post premiéra i předsedy parlamentu a je nutné ho zastavit.

    Kiska prostě musel vyhrát za každou cenu(Fico mohl dělat co chtěl), no a nyní se konečně dozvídáme proč.
    Tak nějak mi to prezidentské klání připomínalo anti_Paroubek kampaň, téměř shodný scénář,který jak je vidět platí jak na Čechy, tak i na Slováky.

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Anti_Paroubek byl ještě boj mezi stranami, ne snad pravice versus levice, ale privatizační mafiáni versus relativní slušňáci.
     Pro_Babiš je už totéž co pro_Kiska – a platí to pro všechny neználky na celém světě, Československo nemůže být výjímkou.

     To se mi líbí

   • oh napsal:

    Jak to dělal svého času Vláďa Dlouhý, že byl nejoblíbenějším politikem?

    To se mi líbí

  • oh napsal:

   Zato v Polsku se vyskytl uvědomělý majitel hospody
   http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/347161-v-restauraci-v-sopotech-hosty-z-ruska-neobslouzi.html
   Kanadské vládě se nelíbí, když nad jejich lodí v Černém moři přeletí ruské vojenské letadlo (tentokrát bez rušičky).
   http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/347176-kanada-si-stezuje-na-provokaci-rusu-jejich-letouny-krouzily-nad-fregatou-toronto.html
   Když kanadská vláda cítí potřebu někde daleko v cizině ukazovat NATO svaly, tak se snad dá nějaké přivítání od domácích očekávat – nevšímat si i nezvaných návštěv není zdvořilé. V kanadských vodách by se jim nic takového stát nemohlo.

   To se mi líbí

 2. hans napsal:

  Téda, ty glóbusy bych chtěl vidět.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Jestli mají popisy v čínštině, bylo by to pěkné do sbírky k mým dvěma rudým knížkám citátů předsedy Mao – Ce – tunga – jedna je v perfektní češtině a pochází z roku 1968 z čínského velvyslanectví v Praze, druhá je originál koupený v Číně někdy v roce 1994…. Teď ten globus k tomu… to by bylo něco!
   🙂

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    „Armáda se musí sžít s lidem, aby lid v ní viděl svoji armádu. Taková armáda bude nepřemožitelná“ – str. 188
    „V třídní společnosti žije každý člověk jako příslušník určité třídy a není myšlenky, která by nenesla třídní pečeť“ – str. 9
    „Revoluce – to není pořádání hostiny, to není psaní literárního díla, to není kreslení nebo vyšívání; nelze ji provádět tak jemně, tak klidně a delikátně, tak mírně, milosrdně, uctivě, zdrženlivě a velkodušně. Revoluce je vzbouření, je to násliný akt, jímž jedna třída svrhuje třídu druhou.“ – str. 12
    „Komunismus je ucelená ideologie proletariátu a zároveň nový společenský řád. Tato ideologie a tento společenský řád se ode všech ostatních ideologií a společenských řádů liší; je to nejdokonalejší, nejpokrokovější a nejracionálnější ideologie a společenský řád v dějinách lidstva. …..“ – str. 27
    „Socialistický řád nakonec nahradí kapitalistický řád – to je objektivní zákon nezávislý na lidské vůli. …“ – str. 28
    …..

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Petřepavle, nemám vás rád, protože mě nutíte řešit problém. Já ty dvě knížečky nemohu najít (jako skoro nikdy žádné knížky v tom svém bordelu zvaném knihovna nebo nějaké písemnosti v tom druhém bordelu hrdě nazvaném archiv). Někde tu jsou, určitě na místě, o němž jsem si řekl, že tam je vždycky snadno najdu.
     Takže vaše citace nemohu zkontrolovat! Zda nekomolíte myšlenky velkého lodivoda….
     🙂

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Komolím : násliný akt … 🙂
      Ta červená knížečka je nezlikvidovatelná, má zvláštní formát, po každé debordelizaci vždy odněkud vykoukne.
      A ten překlad je opravdu výborný, není to jako současné překlady z angličtiny.

      To se mi líbí

      • Hudec napsal:

       Ano, ta čeština překladu je naprosto brilantní!

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Radím : hledejte pečlivě!
       Já si schovávám jenom tuto rudou knížečku, tu druhou už jsem někde zabordelil – tahle je důležitější : Číňané tu budou určitě ještě dřív než se dostanou u nás k moci zase komunisté 🙂 .

       To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Lexi, připomněl jste mi jeden zážitek. V 90. letech jsem přes přítelkyni měl v Dejvicích jednoho známého, který vyrostl v 60. letech v Číně – jeho táta byl obchodní rada konzulátu v Šanghaji a pak v Pekingu – chodil tam do školy, takže uměl dokonale několik dialektů čínštiny. Jeho největším skvostem byly noviny z kulturní revoluce, vydávané na rýžovém papíru. Když to překládal, úplně nás polévala hrůza – tak šílené bylo, co tam psali. Pak se živil coby překladatel obchodních firem, co nakupovali/prodávali v Číně. Ukazoval mi fotky nějakého skladu, tam byly balíky čaje pro českou balírnu Jemča – a na nich bylo čínsky napsáno „Špatný čaj pro evropské psy“. Prý si teprve v Čajně uvědomíte, co je to absolutní rasismus. No ale podle posledních zpráv se to již polepšilo, stejně jako v Japonsku. Ovšem jen vnějškově, je to jen slabý nátěr – jakmile získají Číňané dominanci, pojede to znovu. Jako když Japonci obsadili holandské kolonie.

    BTW, doporučuji skvělý až prorocky pojatý film Casshern. Ta kombinace azbuky, čínštiny/japonštiny mi nedává spát, v téhle souvislosti.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Promiňte Hudče, píši na dvou monitorech a už nevím co kam. Takže jsem to chtěl adresovat Vám, ne Lexovi, samozřejmě. Sorry.
     (taky jsem Vám mohl napsat kus kódu v C++ nebo Ruby, to mám na dalších monitorech, ale naštěstí ještě tak utahaný a nepozorný nejsem).

     To se mi líbí

 3. Lex napsal:

  Moskyte,
  ty články v zahraničních „mienkotvorných“ titulech přesně potvrzují, co jsem napsal včera pod „Příměřím“ (samozřejmě, aniž jsem ty „vaše“ články znal) – cituji: „Samozřejmě, nikdo z nás fakticky o realitě a pozadí ukrajinského konfliktu, o “osobách a jejich SKUTEČNÉM obsazení” nic neví, nemáme potuchy, jaké REÁLNÉ velmocenské ambice tam KDO uplatňuje, o uskutečňování globální politiky a diplomacii také víme velké kulové.
  Jen tu a tam požvaníme a pospekulujeme o tom, co nám propaganda z jedné nebo druhé zainteresované strany prostřednictvím žumpalistů a presstitutů aktuálně upustí – oni také vědí velké kulové, a ta třetí eventuální strana se ostentativně distancuje z hlediska OFICIÁLNÍ podpory a účasti.“.
  Je směšné, kdyby to nebylo k pláči, pozorovat a poslouchat ty kašpárky z EU /s našimi vyorálky jakbysmet/, kterak pro ně ty protiruské tzv. „sankce“ mají řešit ukrajinsko-ukrajinský konflikt. Oni fakt nevědí – netuší, že poskakují, jak „čmoud“ píská písničku namířenou prdlačku švagrová o Ukrajině, ale o ekonomické decimaci Ruska, o destabilizaci tamních poměrů k vyvolání „oranžové revoluce“, svržení prezidenta Putina a konečném politickém i ekonomickém ovládnutí té země? Písničku o tom, že ukrajinský „konflikt“ byl vyfabrikován právě z těchto důvodů, aby bylo jakoby čím odůvodnit tu „decimaci“ a destabilizaci Ruska, a aby jim ještě půl světa připrdávalo z rozkoše (ti naši už upouštějí i pevnější sediment).
  25. února (už je to hodně dávno, že? – to ještě ani nebyl „náš“ Krym atd., dokonce ani smlouva s Janukovyčem pošlapaná Pravým sektorem a celým Majdanem na druhý den) jsem o tom napsal celý článeček – „Proč to ještě nikdo neřekl nahlas“ umístěný v Obrazárně.
  Zatím každý, kdo se od roku 1973, kdy vznikly „petrodolary“, pokusil narušit tohle ekonomické nevolnictví USA, to „odskákal“. Hugo Chávez jen palácovým převratem zorganizovaným CIA, a svým několikadenním zatčením, než to prasklo a CIA to odpískala, Saddám Husajn už skončil na oprátce, aby tři měsíce na to se Irák na čele s US loutkovou vládou vrátil k „osvědčenému“ dolaru.
  No, a tak.

  A k Cechovi, který mě k napsání těch slov svými vstupy přiměl, bych rád ještě poznamenal – „Cechu, jak já vám rozumím!!! Sarkasmus z bezmoci. Asi jediná adekvátní reakce.“.
  L.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Omlouvám se Lexi jestli jsem byl až moc velký provokatér ale ono to není o provokaci ale je to o „popisu“ budoucího možného.
   S Vaším článkem v obrazárně tj. “Proč to ještě nikdo neřekl nahlas” souhlasím a je dle mého mínění nesporný.
   To co mně děsí, je ona doposud neznámá hranice kam je schopna EU po tom ostří břitvy dokráčet ?
   Neboli co je ta hrozná věc, proti které z mého pohledu je nutné se postavit naplno a vždy ?
   Tak to je současně probíhající masmediální výroba souhlasu s možnou válkou.
   No a dokladem toho, že se nejedná pouze o fiktivní masmediální cvičení, jsou právě ty kroky realizované na Ukrajině.
   No a to je to, co mně opravdu ale opravdu velmi znepokojuje – > jinak normálně řečeno mně to přímo ohromně se*e.

   To se mi líbí

  • moskyt napsal:

   Včera mi oadla do oka a velice pobavila annonce na pořad Druhá světová válka v barvě. Cituji: „A.H. nikdy nezastíral svou nenávist ke komunismu a v přírodním bohatství , nacházejícím se na území Sovětského svazu, spatřoval kořist, která umožní Třetí říši opanovat svět.“ Stačí zaměnit název osoby a současný název státu. Cíle jsou stále stejné. A Ukrajina? Ta je jen instrumentem k jejich dosažení.

   To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Ano, souhlas.
   Cvičení ovčanstva v přivykání na zabíjení jako na nějaký běžný, z mezí normálu nevybočující jev. V kterýchkoliv zprávách – jen čísla, počty zabitých. Podle toho, na které straně ty hlásné trouby stojí (u nás je to jasné), jde o „zavražděné“ nebo o „zlikvidované“. Jen máloco je tak ošidné, jako určování, na čí straně je pravda a na čí straně je vina.

   A to ovčanstvo ještě říhá rozkoší. A na čele toho ovčanstva knížata, preláti a jejich politicko partajní opice, levicoví liberálové i pravicoví neoconi, majitelé židovských pokladů a kont, i muslimští muezzini svolávající z minaretů v teple švýcarských měst a dalších západních civilizovaných zemí k modlitbám a boji proti západním civilizacím.

   No, a tak tu žijem.

   To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Reakce na Cecha

    To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Pouze si dovolím podotknout, že i přes velmi dobře fungující masmediální stroj, je možné těžit z jeho chyb.
     http://www.novarepublika.cz/2014/09/porosenko-navstivil-mariupol-za.html

     Prostě ta národní „Ukrajinská“ ochranka „Ukrajinského“ prezidenta , to je opravdu špica.

     Možná že právě Academi nyní stále ve větším počtu,působicí jak v přímo v Kyjevě, tak na celém území Ukrajiny, nedává šance pravému sektoru narušit již vyplánovaný sled událostí.
     Prostě když je něco na Ukrajině naprosto běžné, tak to mainstream také nevidí.
     Takže otupování pozornosti masmediální manipulací, je jak vidět někdy i pro ni samotnou kontraproduktivní.
     Vždyť Porošenko přece vždy používal Academi místo ukrajinců, že ano, no tak co to nezveřejnit.

     To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Ano, tak to vypadá. Ale my Češi máme jednu velkou výhodu – už to na nás zkoušeli tolikrát, že i ten největší pitomec ví, která bije. Tedy až na těch asi 20% zcela ambiciózních vypatlanců, co tím získají něco o co jim nesmírně jde. Například moc. Nebo lepší auto a placatější televizi. A pak to zase ztratí. Nebo ne. Na tom nesejde, stejně jde o zbytné věci, které zajímají jenom blázny.

    Každopádně jde o tvrdou válečnou propagandu. Utěšuji se tím, že je to poprvé, kdy je k dispozici internet jako nezávislý kanál a mocní s tím ještě neumí pracovat, neuchválili to – je to doufejme neuchvatitelné – a tudíž jim jejich hry nevyjdou.

    To se mi líbí

  • Joda napsal:

   Lex napsal :
   Oni fakt nevědí – netuší, že poskakují, jak “čmoud” píská písničku namířenou prdlačku švagrová o Ukrajině, ale o ekonomické decimaci Ruska, o destabilizaci tamních poměrů k vyvolání “oranžové revoluce”, svržení prezidenta Putina a konečném politickém i ekonomickém ovládnutí té země?
   Obávám se, že si nepoložili otázku „Pokud by byl (hypoteticky) odstraněn Putin, ten co přijde po něm bude lepší, nebo horší?“ Ostatně čemu se divím, oni si nepoložili otázku „Pokud bude odstraněn Bašár Asad, ten co přijde po něm bude lepší, nebo horší?“ , stejně jako si nepoložili otázku „Když odstraníme Saddáma Husajna, ten co přijde po něm bude lepší, nebo horší?“ a otázku „Když odstraníme Muamara Kadáfího, ten co přijde po něm bude lepší, nebo horší?“ . V obou posledních případech vidíme, že to co přišlo po nich je mnohem, mnohem horší.

   To se mi líbí

   • moskyt napsal:

    Horší, lepší. Přes plná ústa nebo snad huby, demokracie, lidských práv a svobod, je vůbec nezajímá jak dopadne řešení takové otázky pro obyvatele těchto zemí. To je prostě pod jejich rozlišovací úroveň. Páni světa, kteří si nepřipouští, že žádný strom neroste do nebe.

    To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Jodo,
    obávám se, že „čmoud“ a ti, co ho vodí, vědí dobře, že ty země před destabilizací by se nepřiklonily na jejich stranu. Otázka tedy, podle mne, zní – „Co udělat, aby se nepřiklonily na druhou stranu?“.
    A odpověď? Destabilizovat tyhle země, aby měly k řešení své vlastní vnitřní problémy a antagonismy, které je plně zaměstnají (ať to stojí jakékoliv stohy mrtvol), jen když přestanou být hrozbou, že budou našimi nepřáteli.

    Pravda, mohu se mýlit. Zvlášť, když ONI jsou demokrati a ochránci lidských práv (jen neinzerují nahlas, že jen těch svých – i když, i tohle už před pozítří třinácti lety to řekl tehdejší prezident USA Bush – „Nikomu nedovolíme, aby nám sahal na NÁŠ životní způsob.“.

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Nemyslím, že uvažují dlouhodobě. Prostě jedou po krátkodobých efektech, co bude potom, to je nad jejich obzor. Pochopitelně to ve výsledku povede i k jejich zániku.

    Pochybuji tedy, že jejich zamýšleným cílem je chaos a úplný rozvrat. Jen jsou prostě tak blbí a omezení, že jejich super plány vždy tak končí.

    Alias je to rozvedení myšlenky: „Když vidíš něco komplikovaného v událostech, neočekávej sofistikované plány, kterým nerozumíš; různá tajemná spiknutí – když můžeš dosadit lidskou blbost, většinou se trefíš“. Occamova břitva, svým legračním způsobem.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Prostě špatné plány (a špatně provedené) končí vždy chaosem. To je fyzika – zákon termodynamiky. Entropie roste, pokud …

     OT: Největší sranda je, že nikdo vlastně neví (fyzikálně), proč při „dobrých plánech“ (informaci, inteligenci etc) entropie klesá. Nemá to žádný fyzikální výraz – je několik hypotéz (některé prohlášeny za teorie), ale …

     To se mi líbí

 4. Jathro napsal:

  Jedno OT ale pro mne dost velké zklamání: Předběžná zpráva o sestřelení letadla … „Boeing 777 se podle Nizozemců rozpadl za letu kvůli velkému počtu vysokoenergetických předmětů, které trup letounu prorazily zvnějšku.
  No, jestli to hoši chtějí hrát takto, tak získali rok času a to už se na to docela zapomene.
  To, že trup zasáhl velký počet vysokoenergetických předmětů jsme věděli na 99% už před tím vyšetřováním. Je malá šance, že v té zprávě bude více, ale spíš ne. Zpráva o ničem.

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Zato v BBC (a na Blistech) už vědí, že to byl ruský BUK a ruská posádka.
   ParisMatch zveřejnil jakési (jako obvykle rozmazané) fotky a dokonce i KD je poněkud ostražitý.
   „K tomu dodává, z dovolené, Karel Dolejší: „Vloni jsem musel odmítnout analýzu syrského chemického útoku z pera blogera s nickem Brown Moses. Teď je v centru [tohoto] projektu Bellingcat. Čtěte opatrně.“
   – See more at: http://www.blisty.cz/art/74638.html

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    To je prosté opakování 2 měsíce staré mediální manipulace – ledabyle zfalšované fotky a videa, která odhalí po chvilce u počítače i děti. Manipulace s čísly vozidel, Photoshopové přenesení BUKu na jiný kamión. Etc, etc. …
    Zábavná jsou i ta videa. Na jednom je například pro odstranění pochybností o manipulaci přidaný letící pták. Jako podvědomý doklad plynulosti a nesestříhání. To funguje do té chvíle, než si to pustíte po obrázcích – pták letí v pozadí, ale v momentě, kdy by měl zmizet za sloupem v popředí, je najednou před ním. Prostě to tam ve finále, po editaci a sestříhání, doplněno.

    Zábavné na tom je, že znovu vytažení těchto falešných karet – falešný hráč už byl na internetu usvědčen a pověšen před dvěma měsíci – najednou někdo znovu vytáhne, a KáDéčko o tom napíše blábol na Blicích listech. Ó tempora, ó mores.

    To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   „Nahrčel jsem do stroje“ zábavný článek na tohle téma k vlkovi. Pořád bych na tom nic neměnil, nové informace se neobjevily.

   Nicméně Malajcům se tento podivný způsob vyšetřování nelíbí a už od včerejška mají na místě trosek svoje lidi. Vydají brzy vlastní zprávu.

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Byl skvělý, myslím že většina zdejších ho četla. Pokud někdo ne, tak to udělejte 🙂

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Díky. BTW, když vidím na diskusi Vás, vždy si vzpomenu, jak jste to pokaždé skvěle a elegantně nakouřila té kreatuře SŠ u Vlka, když tam ještě „plukovnice“ psala. No teď už bude jistě generálka, tak mezi prostý lid nepíše (a Vlk diskuse zarazil, škoda, ale nedivím se, …).

     Chystám se napsat update, stejně nevážně laděný, ale čekám na reálné informace od Malajců – odjinud zřejmě nepřijdou. Mám sice i neoficiální signály, ale to nemohu použít.

     To se mi líbí

     • moskyt napsal:

      Malajci jedou do Moskvy na rozhovory. S Medvěděvem, Šojgu, Lavrovem a Pučkovem.

      To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      Díky :), no Šauerová asi občas píše na aktuálně pod nickem Skysurf, pokud to není ona, tak její jednovaječné dvojče ;). Jenže na aktuálně již nepíši, zatím mně to nikdy nestálo za to od zavedení nového formátu diskuzí.
      No mně diskuze schází u vlka a to hodně, je to již jen odvar původního blogu.

      To se mi líbí

      • oh napsal:

       Na aktualne ovšem o hodně přicházíte. Já se tam nedávno v diskuzi dozvěděl, že v Iráku se žádné ZHN nenašly, protože byly přesunuty do Sýrie. 🙂

       To se mi líbí

 5. strejda napsal:

  Rusko-čínské spojenectví, o tom je článek, je nezbytná a vyvolaná reakce na vývoj světa. Není to jen Ukrajina a IS, co světem hýbe.
  Novináři a lid, pokud se vůbec o něco zajímá, se starají o taktiku a krátkodobý výhled. Politici EU na tom nejsou o nic lépe. Politici RF a ČLR si ale uvědomují, že se jedná o budoucnost za deset až padesát let. Největším zájmem Číňanů je udržet silné Rusko, bát se ho nemusí, ambice jít na jih nemá. A oni potřebují přístup k surovinám Sibiře a Arktidy. Ty si od Ruska koupí, to je čínská politika, proč se proto prát. A Rusko jim je rádo prodá. Kdyby se ale NATO dostalo na území Sibiře, tak Čína jako velmoc navždy končí. Stane se z ní vazal a poskok USA.
  Čína také potřebuje udržet latentní konflikt USA-EU a RF. Tam se nemusí moc snažit, spíš ho tlumit na nižší úroveň.
  To vše jsou strategické úvahy na fundamentální úrovni.
  Dalším atributem spolupráce RF a ČLR je ekonomická expanze Číny do blízkého okolí, obsazení Tajvanu a vybudování silných ekonomických vazeb s Afrikou. K tomu bude pomoc Ruska výhodná, nikoli ale nezbytná. Může-li se Krym vrátit Rusku, tak se stejně dobře jednou vrátí i Tajvan Číně.
  Čína se bude dívat do Pacifiku a Rusko do Arktidy. Oba státy budou mít bezpečně krytá záda. Dokáží tedy i s menšími prostředky udržet svoji hegemonii. USA i EU se budou vyčerpávat zbytečným zbrojením tak dlouho, až jim dojde dech. Mezitím posílí Brazílie a celá Latinská Amerika a Indie s Indonésií.
  Z tohoto pohledu se jeví prohlášení typu: raději Američana v bytě než Rusa na dvorku, jako pábení chovance ústavu. Svět se neřídí podle přání českých novinářů, má vlastní dynamiku. Nositelé takových blábolů na to doplatí. Místo toho, aby se připravovali na to přijde, tak žvatlají jako malé děti.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Přesné !
   Skoro to vypadá, že USA (a jejich kolonie/vazal EU) se nakazili virem Brežněvismu. Zdá se mi to úplně stejně pitomé, opakují stejné chyby, včetně toho zbrojení a kašlání na lidi.
   Nakonec dopadnou jako sovětská říše, doufejme, že bez globální války.

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Doufejme, nic jiného nám nezbývá. Ale když se očistíme od všeho balastu, a že ho je, tak máme komunismus jako snahu o spravedlnost a důstojný život všech lidí a kapitalismus jako systém maximalizace zisku pro schopné.
    Proto komunismus dokázal ustoupit bez boje. Komunismus ano, šlo o život lidí. A zisk? Kde v něm vidíte lidi?

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Ten rozdíl v zadání pro komunismus (socialismus) a pro kapitalismus je evidentní. Pro mě zásadní.
     Přes nedokonalosti reálného socialismu, při rozumném uvažování u slušného poctivého člověka, nemůže převážit touha po kapitalismu. Ale kolik procent lidí je rozumných, uvažujících, slušných, poctivých?

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Já si myslím, že si děláte marné iluze. Vždy a všude se najdou duševní impotenti, kteří znásilní kdejakou dobrou myšlenku. To není systémem jako takovým, ale lidmi a jejich netečností i chamtivostí.

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Ale to je přesně to, co jsme měl na mysli : je-li systém lepší, spravedlivější, byť reálné provedení není ideální, a ani být s ohledem na mnohost lidských vlastností být nemůže, dává menší naději lidem netečným a chamtivým, a naopak.
       O tom, že nemám iluze svědčí přece to, že dávám přednost, sice nevalnému a mnou tehdy kritizovanému, systému před 1989 před nevalným a mnou teď kritizovaným systémem nynějším.
       Dobrý systém lze vylepšovat, a on byl vylepšován, špatný systém nedává šanci a musí spět jedině k jeho změně.
       Vidíme to na situaci nyní, kdy v dobrém úmyslu správci země se snaží řešit to, co systém systémově logicky a nutně přináší (namátkou : nezaměstnanost, kriminalitu, cikánský problém, bydlení, „socialismus“ pro banky, politiky a podnikatele /zisky pro ně, ztráty pro celou společnost/, korupci, bezdomovectví, chybějící peníze ve veřejném prostoru, zadlužování domácností, obcí, měst, státu, loutkovou armádu, nedůvěryhodnou justici a policii…), a zvolený systém-režim je nepřekročitelnou překážkou.

       To se mi líbí

      • strejda napsal:

       To, co napsla Petrpavel, je asi meritum věci

       Dobrý systém lze vylepšovat, a on byl vylepšován, špatný systém nedává šanci a musí spět jedině k jeho změně.

       To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Souhlas. Dívám se na to tak, že blondýnka je stejně krásná, když se na ní díváte okem liberálního kapitalisty, ortodoxního komunisty nebo prostě je to jedno. Což je můj případ: Krásná blondýna je prostě krásná blondýna. A když to platí o holkách, platí to o všem.
     Tak si dovoluji zjednodušit svět – coby pracovní verzi: Co je dobré je dobré.

     A v souladu s Borisem Vianem, co odporuje výše uvedené tezi – že lidé jsou krásní a v pohodě – nemá cenu vnímat, protože je to ošklivé a tudíž to neexistuje.
     🙂

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Blondýnka nemůže být nikdy krásná když dávám přednost brunetám 🙂 . Zjednodušeně : co je podle mého gusta dobré, je dobré.
      A jsme zase tam, kde je lidstvo, poněvadž jak se říká lidé jsou prostě různé …

      To se mi líbí

      • strejda napsal:

       Mýlíte se, blondýna může být krásná a přesto mohu dát přednost brunetě. A naopak. Skutečná krása není jednoduchá, má mnoho vrstev a zákoutí. Ostatně mít harém jen z brunet nebo blondýnek by bylo časem únavné.
       Každopádně já bych ho měl hodně pestrý. 🙂

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Dtto, Strejdo mluvíte mi z duše. Tak to je.
       (no doufám že nejsme tak daleko v čudu abych musel k výše uvedenému názoru napsat, že je to jen můj subjektivní názor a nic jsem tím nemyslel; a přísahám po 34456x, že terorista nejsem).

       PS. přimlouval bych se za zavedení subkategorie „chlupatky“. Kdysi, když se ještě nepoužívaly ty „svobodné, free, homo/hetero“ a ženy byly pravé ženy, tak neholeno nebylo zakázáno. Modernost ano, ale „vodsuď podsuď“.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Mířil jsem trochu jinam než k hodnocení žen podle barvy vlasů 🙂 . Přistoupil jsem jen na kchodlův příměr.
       Navíc : víme, jak to s tou barvou často bývá …

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       🙂
       Je to tak, podle barvy se to nepozná. Hlavně je problém (s tím příměrem), že místo kapitalismu nebo socialismu máme fašismus, byť kamuflovaný a zatím relativně mírný.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Vezmu-li za základ kapitalismus šedesátých-sedmdesátých let v západní Evropě a socialismus konce osmdesátých let v Evropě východní, pak opravdu máme teď něco mnohem mnohem horšího, i když fašismem bych to nenazýval. Ale na názvu nezáleží, průvodní jevy jsou podobné až stejné. Kleptofašismus?

       To se mi líbí

 6. K-k. napsal:

  http://www.onderzoeksraad.nl/uploads/phase-docs/701/b3923acad0ceprem-rapport-mh-17-en-interactief.pdf – tady je tasestřelovací zpráva celá, kdo má zájem a znalost angličtinyt

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.