Příměří


Takže bylo dojednáno příměří a dokonce začalo platit. A Tmavý muž v Bílém domě hned vykřikuje, že je to výsledek protiruských sankcí. Jak gorilí samec se v prsa bije válečník Rasmussen a jeho výkřiky mají každého soupeře odradit. (Zaslechl jsem povzdech důstojníka: Někdy se stydím, že jako voják jsem příslušníkem sil NATO 😉 )

Ale jsou to opravdu sankce, co přimělo obě strany k přerušení bojů? Samozřejmě, že ne.  Aliance se samozřejmě bohapustě vytahuje. Ale pak jsou tu ještě dvě konspirativní možnost. Jednak vojenští analytici neumí vyhodnotit situaci Ukrů a nebo ji vyhodnotili správně, ale neprozradí nám, že Porošenkovi bylo nařízeno příměří uzavřít. A proč to nešlo dříve? To je jasné. V okamžiku, kdy se Ukrům podařilo povstalce zatlačit až k Doněcku a Lugansku a  postup dále byl téměř jistý, nebyl důvod na nějaké příměří. Ale když se situace obrátila a mohutná ofensiva doněcké a luhanské milice hrozila totální porážkou Ukrů, bylo nutné rychle tento postup zastavit. A příměří je přece jen možností zkonsolidovat polorozpadlou armádu.

Putin_kapesnik

Zatím však vojska leží ve svých stávajících pozicích a čeká se na to, komu dříve povolí nervy.

Vyjednávací pozice pro další vývoj sice více nahrává povstalcům, přesto není tak výhodná, jak by si sami přáli. Doněcko a Lugansko se možná osamostatní, ale celá „Novorossia“ to nebude.  Porošenkovi ale zřejmě nezbude nic jiného než na tuto variantu kývnout, pokud nechce další boje, které by jej mohly dostihnout až v Kyjevě.

Otázkou ovšem dál zůstává, jak se zachovají ostatní kyjevští křiklouni. Jaceňuk, Jaroš, Ljaško či Kolomojski. Ti mohou být nebezpeční i samému Porošenkovi. Můžeme jen doufat, že americké tajné služby nenechají padnout svého agenta, ale paralyzují jeho protivníky. V opačném případě Bůh s námi.

Bavor podpis_rex

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

41 reakcí na Příměří

 1. Cech napsal:

  Z hlediska Porošenka je to opět naprosto výhodné zabezpečení forestalling war, získá výhodu pro následující úder.

  Prostě Rusko na „jeho strategii“ není schopno adekvátně reagovat a začíná se projevovat ona skvěle vymyšlená „Porošenkova“ strategie vybombardovaných a vyhnaných proruských ukrajinských civilistů.
  Prostě ten milion uprchlíků které se podařilo „Porošenkovi“ poslat do Ruska začíná fungovat.
  Proto i Rusko kývlo na toto forestalling war „příměří“ :
  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krize-na-ukrajine/272940/takhle-vypada-porusovani-primeri-na-ukrajine-u-mariupolu-se-opet-valcilo.html
  Naprosto jasně definovaná „Porošenkova“ strategie – > přepravit a rozmístit nově dodanou zahraniční výzbroj tj. US tanky a další bojovou techniku k rozhodujícímu úderu ještě do zimy.
  Následně již plynule zásobovat znovuobnovenou frontu z dohodnutých kontraktů, které vzešly ze sumitu NATO viz :
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4772-kyjev-uvedl-pocet-vojaku-kteri-zahynuli-v-donbasu-italie-doda-ukrajine-90-obrnenych-vozu
  Ne „Porošenko“ nemusel ustoupit ze svých cílů ani o milimetr stačilo si prostě počkat na dopad vybombardování vyhnání a likvidace civilistů na východě a výsledek mu postupně spadne sám do klína i bez dobře vycvičené armády a navíc ještě také eliminoval na východě země obrovské množství proruských ukrajinců.
  Jak by řekl klasik, no neberte to.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   A vy tomu věříte?

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Strašně se omlouvám ale zde se nejedná o důvěru, pouze jsem si dovolil představit model který má váhu P = 0,84.
    No a spojil jsem to i s Vámi dokládaným VI. bodem sumitu NATO.
    V šestém bodě se hovoří o větší evropské účasti. Neboli ono současné a budoucí průběžné chudnutí většiny EU obyvatel, především tedy střední třídy. Následně to důležité je, že vojáci NATO mohou sloužit především ke střelbě do nespokojených občanů, kteří budou masmediálními manipulačními prostředky označeni za extremisty a teroristy jako pokračování demokratických tradic.
    Proto se omlouvám za poněkud jiný pohled na současnou masmediální manipulační podstatu, kterou je u nás obklopováno příměří na Ukrajině.
    Z mé strany to prosím není otázka důvěry či nedůvěry ale snaha použít minulá fakta na co nejrealističtější popis současnosti.

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Přesná vize naší nedaleké budoucnosti : „…Následně to důležité je, že vojáci NATO mohou sloužit především ke střelbě do nespokojených občanů, kteří budou masmediálními manipulačními prostředky označeni za extremisty a teroristy jako pokračování demokratických tradic….“

     To se mi líbí

    • Renard napsal:

     Občane, jak se počítá váha modelu, konkrétně toho ukrajinského? Mám sice ve statistice jisté základy, ale přiznám se, že toto mi zcela uniká.

     To se mi líbí

     • Občan napsal:

      Sice nejsem pan Čech/Cech, ale dovolím si domnívat se, že jde o výpočet pravděpodobnosti 🙂
      Jinak se obávám, že má se svým odhadem velmi dobrou trefu. Všechno zatím nasvědčuje tomu, že Ukraruina byla vybrána jako dějiště předehry WWIII a že nyní dochází „jenom“ k přeskupování front.

      To se mi líbí

      • Renard napsal:

       Pane Občane, omlouvám se. To oslovení Čecha mělo velké O jen proto, že bylo na začátku věty – jinak to bylo ve smyslu písničky ze Starců na chmelu: „kecáme, kecáme, to si vzíti nedáme, jemže, občane, taky makáme“ 😉

       Že jde o pravděpodobnost, jsem pochopil, ale stejně mi to není jasné. Výpočet pravděpodobnosti si dovedu představit tam, kde ji pak lze statistitcky nebo experimentálně ověřit (třeba chování částic podle standardního fyzikálního modelu, s přimhouřením očí třeba i vývoj finančních trhů), ale rozhodně ne v jediné a jedinečné události. Taková pravděpodobnost výhry v loterii je nula nula nic – a přesto lidé vyhrávají. Když se parašutistovu neotevře padák, tak je zase vysoká pravděpodobnost, že zahyne, a přesto může přežít. Jinými slovy – taková „pravděpodobnost“ nemá žádnou jinou vypovídací schopnost, než tu o svém autorovi. Chlap by napsal, že si myslí, že to bude právě tak, jak Občan píše, a v jeho případě – alespoň takový na mne už dlouho dělá dojem – že si přeje, aby to tak dopadlo. Anebo třeba naopak, že si myslí, že to tak dopadne, i když se mu to nelíbí. Schovávat se za nějaké pofiderní číslo, které má snad vyvolávat dojem jakési objektivnosti, na lidské vůli prakticky nezávislé, mi připadá trochu zbabělé. Přiznávám proto, že ta otázka měla být přátelským rýpnutím.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Já můžu s P=0,99 prohlásit, že se mi čtení Cechových předpovědí líbí ač se třeba vyplní s pravděpodobností P=0,02. S pravděpodobností P=1,02 (po stachanovsku) mu držím palce.
       Taky jsem to Renarde pochopil jenom jako přátelské rýpnutí. Cech snad stejně pochopí mých P=0,02 🙂 .

       To se mi líbí

     • Cech napsal:

      Máte pravdu a následně si dám pozor a budu se vyjadřovat lépe.
      Jedná se o váhový interval, vyjádřený následně hodnotou pravděpodobnosti složené z jednotlivých příspěvků v (ks ((CTR) a l (GLOB))).
      Omlouvám se Renarde a příště si dám mnohem větší pozor na použití správného výraziva.
      Tož nějaké to posypání hlavy popelem z mé strany je nutné chápu, že věci se mají nazývat pravými jmény a já to porušil.

      To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Podobně reaguje i komentátor Novosti Novorossii http://novorus.info/news/interesno/27642-da-zdravstvuet-petr-poroshenko.html a porovnává to s Napoleonem a Hitlerem

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Neviděl bych to tak černě, přestože historie mluví jinak. Nevěřím, že to tam řídí diletanti a tato zima rozhodne.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     oj – že tato zima, no potěš ten nahoře. Podle předpovědí má být – dlouhá ,studená, hodně sněhu jo a podstatně dřív. Takže vyplní-li se to, tak i ta příroda jim nahrává – jako už tolikrát. že Porošenkova strategie… no jen jestli to není jeho kapsa… asi toho do Ruska vyvážel dost…. Rusko je veliké a údajně jeho cukrdlata byla docela oblíbená… tož nevím… Na náhody nevěřím.

     To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Cechu, vy patrně opravdu věříte tomu co píšete. Obzvlášť pikantní je vaše pravděpodobnost P=0.84. Pochybuji, že to na někoho udělá dojem.

   Ale k faktům. Milion uprchlíků z Ukrajiny v Rusku může být lehce milion bezdomovců na Ukrajině. Rusko není povinno je doma živit. Je příměří a tak má Ukrajina povinnosti se o ně postarat. Těch 10% bojeschopných, většinou po vojenské službě může lehce posílt novoruské milice. Nějaký tan tank si jistě vypůjčí.
   US tanky, to myslíte opravdu vážně? Mně to v modelu vychází na P=0,01. Ostatně USA to veřejně popřely. Pokud jste byl na vojně u bojové jedenotky, tak jistě víte, že přeškolení trvá nějaký ten měsíc. A ruské, tedy ukrajinské tanky se od těch US liší opravdu hodně. To není sezení za pákami a nabíjení děl. Je tam rozsáhlá elektronika.
   A chudák Porošenko. Varianta, že vyhraje nebo bude viset na kandelábru je tak 1 : 1. Vy si opravdu, ale opravdu, myslíte, že má Porošenko situaci v rukou? Že ho nějaký puč nezbaví moci?
   Řekl bych, mimo odvolání na bod VI. z jednání NATO, který jste opsal od Kollera, že se mýlíte naproto ve všem. Máme štěstí. Nebudeme muset dlouho čekat. Co bude dříve, US tanky na Ukrajině nebo Porošenko na útěku, když to a ním dobře dopadne. Já sázím na Porošenka vašich P=0,84

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Mýliti se je lidské, pouze bláznovství je v omylu setrvávati.

    http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_08/RF-vyclenila-pro-ukrajinske-bezence-jednu-miliardu-rublu-0081/
    Tyto výdaje RF nejsou nikterak malé a jednoznačně jsou výhodou „Porošenkova“ plánu.
    Pokud budete ochoten akceptovat Informace domobrany ze 6.září. tedy že v rajonu Debalcevo se nachází 32 těchto tanků a u Artemevska jich je 13. Nevím potom těch 10 promile dostává vážnou trhlinu ve Vašem výpočtu.
    Nebo jste špatně nastavil počáteční váhu při stanovení relevantnosti vstupů.

    To že je možné použít Kollera, kterého nick Rosťa použil jako autoritu pro svoji úvahu při nastavení současných a budoucích zájmů NATO pro Ukrajinu a EU je pouze ono dokreslení možné reality.
    No ale zase na druhou stranu z Vašeho pohledu je nutné se držet tvrzení, USA které výše uvedené veřejně popřely.
    No doufejme že USA mluví pravdu a já se mýlím.
    Tož tak.

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     O tancích americké výroby na Ukrajině opravdu nevím, uvedené informace jsou velmi nespolehlivé. Jistě to znáte, jedna babička viděla nějaké vojenské monstrum na kolech a když ji ukázali fotku, poznala že je to BUK.
     Dodávat Ukrajině moderní US tanky, aby se dostaly do ruských rukou, by byla velká nerozvážnost. Myslím si, že váhu a okolnosti jsem dosadil správně. Jedno procento sedí. Jinak, prognózy dělám na desítky %.
     Ale nechme přátelského sporu. Zima a volby se blíží. Pak, tak dva týdny po volbách (jakou vidíte prvděpodobnost jejich konání?), si povíme jak nám to vyšlo.

     To se mi líbí

     • Cech napsal:

      No to co dodává USA na Ukrajinu, když se dostane do Ruských rukou, tak to je asi to samé jako když Rusové dostanou do svých rukou náš skot nebo KUB.
      Jinak co se týče obrněnců se jedná hlavně o BVP CV 90.
      Já vím on ten příslušný příslušník domobrany vycvičený v bývalé armádě CCCP ví prd stejně jako ta babička která poznala ten BUK.
      Jediný rozdíl je v tom že ten příslušník domobrany umí s tím BUKEM střílet.
      Nebo chce li umí řídit palbu z 9S18M1 Kupol−M1.
      Já vím že je to nepodstatné ale bohužel při palbě určující.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Pane Čech, jak píši dole, vidím to všechno právě naopak. Připomíná to velmi pěkně zcela šílené kroky Američanů a NATO z posledních let, které vedly k porážce v Iráku, Afghanistánu, Sýrii. Je zkrátka vidět, že to je akce naprostých diletantů – vojáků se nikdo neptal, jak to může dopadnout. Připadá mi, že tuhle válku plánovali jen PR manažeři a mediální experti, spolu s americkými politickými gangstery.

       Jak to správně napsal dnes Koller nebo jinými slovy Krejčí, je to čirá idiocie. Ve finále se proti Západu postaví i Banderostán. Západní Ukrajinci jsou natolik naprogramovaní zfalšovanou historií a zhysterizovaní, že až jim dojdou ukrajinští Rusové (nebo se ukážou příliš vyzbrojení a zavilí), vrhnou se postupně na Poláky, Čechy, Bulhary, židy, … a zároveň také na Američany, kteří zklamou jejich nesplnitelné naděje – a další US Ambassy skončí v plamenech.

       Takže žádné americké nebo NATO základny na území Ruiny nebudou. A jestli jo, tak to bude jako v Afghanistánu – nebudou moci vystrčit nos, jinam jim ho někdo ustřelí. Vojensky by taková základna proti Rusku neměla žádnou hodnotu – při prvním náznaku skutečné války by se změnila v plasmu.

       To se mi líbí

 2. Hudec napsal:

  Celkem prd o tom vím (asi jako většina ostatních zde, s výjimkou nicku Cech), ale zatím se mi jeví, že Putin postupoval, na to, že byl zatlačen ke zdi, takticky v celku mistrně – do té ze západu tolik žádoucí války se prostě zatáhnout nenechal a vytěžil co mohl.
  Ukrajina je vyčerpaná a až na fašistické výjimky se už běžným Ukrajincům bojovat vůbec nechce. Sílu, která by je k tomu donutila, nevidím.
  S tou výzbrojí pro Ukrajince USA a EU to nebude tak kách a u složitější techniky vyžaduje nějaký čas výcvik s ní – to není jako popadnou kalašnikova a úrááá…..
  Netrpím u ruských zájmech žádnou iluzí, ale současný boj některých Čechů proti Rusku se mi jeví jako typické vedení minulé války. Přijeli k nám v 68. a jsou to nepřátelé. Sice nepopravovali ani nevyhrožovali vyhlazením, ale jsou to už nepřátelé na „věčné časy“. Na rozdíl od Němců, kteří k nám také vtrhli, popravovali, vypalovali, vyhrožovali úplným vyhubením, ale dneska jsou to naši nejlepší kámoši (taky jim tu už skoro všechno patří….). Není to legrační?
  Opakuji stále dokola – Rus je zvyklý trpět a vydrží hrozné věci (ta myšlenky není moje původní), takže až přijde zima, přijde jako vždycky jeho čas.
  Doporučuji přečíst dnešního Vidláka u konkurence (pardon, Bavore) – to by mělo být poučné i pro nás, abychom se nad ty nešťastné Ukrajince až tak moc nevytahovali.

  To se mi líbí

 3. Hudec napsal:

  Pardon, ještě drobnost.
  Moc se těším, co se dozvíme převratného o tom sestřeleném boeingu. Viník je přece dávno znám (Putin), tak se snad dozvíme, jak to dokázal…. Možná silou své ďábelské vůle…. mizera jeden!

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Holanďani slíbili, že prý 9.září. tedy snad zítra – pokud nemysleli nějaké 9.září. 🙂

   To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    No jo, pravda.
    9.září „pamatuji“ už šedesátkrát, to zítřejší bude jedenašedesáté. Snad se toho ve vztahu k onomu boeingu správného 9.září ještě dožiju.
    Pane Bavore, jedna drobnost ve vztahu k Řecku. Dnes jsem se dočetl, že po šesti letech propadu HDP nastartovalo Řecko opět růst ekonomiky. Škoda, že nejsem ekonom (zde vyzývám jednoho spolumilovníka vína k názoru) a analytik, to bych uměl spočítat, o kolik celkem to Řecko „propadlo“ za těch šest let a zda je vůbec prakticky možné propadnout ještě více, aniž by se v něm úplně zastavil ekonomický život. Ten propad se prostě někdy zastavit musel, pokud tam měl zůstat nějaký Řek na živu. Vydávat to za úspěch…..

    To se mi líbí

    • Cech napsal:

     No to podstatné je že :
     http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Putin-pry-nepripusti-na-Ukrajine-takovy-konec-konfliktu-ktery-by-se-dal-vykladat-jako-jeho-porazka-327675
     Takze to podstatné je :
     http://franticbeholder.salon24.pl/571797,ukrainska-porazka-putina
     Ve svém důsledku vlastně je Putin poražen .
     To jediné co je nutné dořeřit, jak tato porážka Putina bude implementována v rámci EU.

     To se mi líbí

     • Lex napsal:

      Cechu,
      co kdybyste už těm, co to dosud nepoznali, otevřeně „přiznal“, že si tu z lidí děláte prdel!
      Jo, černý humor, kanadské vtípky, satira…..
      Ne každý je ochoten si přiznat, že si z něj děláte kšandy, když stran Putinovy „porážky“ argumentujete článkem ausgerechnet z německého „Aktuálně.cz“ (Centrum) spáchaného dva tři dny po havárii malajského boeinga, či dokonce polskými žvásty „prosze pana“, co mají relevanci asi tak Tiahnyboka, Dimitry Jaroše nebo podobných kašpárků.
      No, a tak.
      Srandisto!
      I když, samozřejmě – znáte, jak to říkal ten starý rabín……..

      To se mi líbí

      • Zdena napsal:

       Já si dovoluji, Lexi, oponovat, podle mne si z nás Čech prdel nedělá, on veškeré své příspěvky myslí vážně…je to s ním vážné (asi) 🙂

       To se mi líbí

      • Lex napsal:

       Zdeno,
       a já si myslím, že ano.
       Samozřejmě, nikdo z nás fakticky o realitě a pozadí ukrajinského konfliktu, o „osobách a jejich SKUTEČNÉM obsazení“ nic neví, nemáme potuchy, jaké REÁLNÉ velmocenské ambice tam KDO uplatňuje, o uskutečňování globální politiky a diplomacii také víme velké kulové.
       Jen tu a tam požvaníme a pospekulujeme o tom, co nám propaganda z jedné nebo druhé zainteresované strany prostřednictvím žumpalistů a presstitutů aktuálně upustí – oni také vědí velké kulové, a ta třetí eventuální strana se ostentativně distancuje z hlediska OFICIÁLNÍ podpory a účasti.
       No, a do toho nás ten zmíněný glosátor jakoby „utlouká“ argumenty v podobě novinářských vyblitků více jak šest týdnů starých anebo z pera jednoho polského šovinisty.
       On přece dobře ví, že ten článek z Aktuálně, jak ho opapouškovaly Parlamentní listy, se zabývá situací v době, kdy „Hitler klepal na brány Moskvy“, zatímco dnes jsme někde v době po porážce Pauluse (samozřejmě, ještě zatraceně daleko do konce války).
       Nechtějte po mě, abych si o něm myslel něco nehezkého!
       Já v něm vidím toho srandistu.
       A šmytec.

       Ale pravda, všechno může být jinak, jak říkal ten starý rabín. A člověk už nemůže věřit ani sám sobě, jak říkala ta blondýna, co rýžákem drhla rifle (já vím, že jsem to už nejmíň dvakrát psal, ale je to vystihující – pozn. Lex) a nadávala – „A to jsem si myslela, že si jenom prdnu!“.
       L.

       To se mi líbí

      • Lex napsal:

       A teď jsem za vola já.
       Oprávněně. Co sem lezu!

       To se mi líbí

  • moskyt napsal:

   Vláda SRN nemá žádné důkazy, že malajský Boeing, který havaroval na východě Ukrajiny, byl zasažen raketou, říká se v oficiální reakci vlády na dotaz frakce Levicové strany ve Spolkovém sněmu.

   To se mi líbí

 4. moskyt napsal:

  „K adekvátnímu posouzení probíhajícího je třeba dobře chápat, že Západ, především Spojené státy, udělal strategickou chybu. A ne jen jednu. První spočívala v tom, že sankce měly rozdělit ruskou populaci. Stal se pravý opak a obliba Putina vyšplhala do nepředstavitelných výšin. Druhá, že silná jednotná fronta EU, Spojených států a „celého pokrokového lidstvo“ donutí Putina souhlasit se ztrátou pevninské části Ukrajiny a spokojit se s návratem Krymu.
  Tato chyba byla již fatální. Podstata spočívá v tom, že tento krok celému Rusku a Kremlu připomněl, co sliboval Západ výměnou za odchod Sovětského svazu z Evropy, včetně slibu nerozšiřovaní NATO na východ. Dnes, všem názorně ukázali, že zbytek Ukrajiny bez dvou oblastí bude nejen rusofobním státem, ale že se tato oblast stane nejloajálnější a mohutnou základnou Spojených států v podbřišku Ruska. I taková maličkost jako je zásobování Krymu elektrickou energií a vodou, bude věčným problémem a zdrojem vydírání.
  Ani Rusko, ani Putin, nikdy nebudou souhlasit s raketovými základnami pod Bělgorodem, leteckou divizí v Čugujevu a křídlatými raketami v Sumách. A tak je nevyhnutelné, prostě jen zmrazit na rok (pouze na rok!), stávající status quo.
  A celá úloha papíru podepsaného 5. září v Minsku, spočívá výhradně v demonstrování všem, že mír byl porušený právě Porošenkovým režimem a v rozporu s přáními Ruska.
  Bezprostředním výsledkem, toho budou těžké boje o Mariupol se současným útokem Kyjevu věrných vojsk roztínavým úderem od Debalceva. A následná porážka na jihu u Mariupolu a další kotel mnohatisícové skupiny ve vlastním Debalcevu. A to zrovna uprostřed předvolebních hádek v Kyjevě.
  A za dva týdny si nikdo ani nevzpomene na dokument, který byl podepsán v Minsku.“

  Závěr článku blogera mikle1 „Ani mír, ani válku“. http://mikle1.livejournal.com/4629711.html

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Přesně tak. Základní věcí je časový faktor.

   Kyjev přišel v srpnu o ty nejkvalitnější jednotky, jeho ozbrojená síla je v koncích. Armáda bojovat nechce, náckové bojovat neumí – jsou dobří na vraždění civilistů, ale pokud po nich někdo také střílí, už takové nadšení neprojevují. Junta zvolila hitlerovskou hru vabank – vyškrábla všechno co jí zůstalo, soustřeďuje útočné oddíly u Debalceva a chce se vrátit k části původního plánu rozetnout povstalecké území napůl – a také zamezit vyšetření trosek MH17. Na jihu chce ubránit Mariupol. Je to pro ně ruská ruleta – může to velmi snadno skončit monumentální porážkou, novým kotlem na severu a útěkem na jihu.

   Ale nic jiného dělat nemohou než dělají – pokud by jen seděli na zadku a čekali , co se stane, tak povstalci převezmou iniciativu a pomocí rychlých úderů do malé hloubky za frontu budou postupně decimovat kyjevské jednotky. Jejich speciální oddíly mohou současně narušovat Kyjevu zásobovací linie. Iniciativa povstalců více než vyváží jejich menší síly.

   Junta také sedí na sudu prachu svých nacistických jednotek, jejichž loajalita je velmi pochybná – a může se změnit každou hodinu. Kdy vyrazí Jaroš nebo Nacigardy přímo na kyjevskou vládu ? Je to na spadnutí.

   Jediná šance junty je posílit vlastní ozbrojené síly mobilizací a novou výzbrojí. Jenže aby výslekem nebyl zase jen kanonenfutr, museli by noví braci projít minimálně 3-4 měsíčním výcvikem.

   A junta tolik času nemá – i kdybychom pominuli vojenskou stránku, tak ekonomicky a z hlediska zdrojů energie, potravin, pohonných hmot – a blíží se zima, za 4 měsíce budou tuhé mrazy, vojáci nemají zimní vybavení, obyvatelstvo bude mrznout.

   Ani v případě dodání sofistikované výzbroje ze Západu se situace příliš nezmění. Pokud nebude dodávka kompexní, tj. i s obsluhou ve velkém množství – desetitisíce vycvičených a sehraných vojáků – tak by to mohlo vést pouze k dalšímu dozbrojení povstalců.
   Přesně stejně jako v Iráku, kdy irácká armáda téměř bez boje odevzdala nejmodernější výzbroj ISILu.

   Zbývá dodat, že sofistikovaná výzbroj vyžaduje mnohem vyšší úroveň plánování, spolupráce, velení, řízení, komunikace – jinak je její kladný efekt minimální, proti zastaralé a jednoduché výzbroji z 60. až 80. let minulého století. Ta je mnohdy efektivnější, pokud výše zmíněné není splněno.

   Když se k tomu všemu připočítá počasí – rasputica, následně rychle mrazy, které letos mají být obzvlášť vydatné – ruský generál Zima je zřejmě velký vlastenec – tak situaci Ukrošů nevidím moc dobře. Ani kdyby jim pomohl Západ několika divizemi – nemělo by to význam, vedlo by to jen ke ztrátám a ostudě. Navíc by to Rusové mohli všechno snadno eliminovat dodávkami vyspělých ručních zbraní, EFP nástrah, … byl by to nový Irák, ale místo hadrových hlav, které nic neumí, by stáli proti vzdělaným a vycvičeným Rusům (Ukrajinským).

   Časový faktor hraje naproti tomu značně pro povstalce – jejich milion uprchlíků v Rusku, plus 3 miliony tam běžně pracujících Ukrajinců (převážně z Novorosie) zcela jistě nesleduje situaci pasivně – kdyby 5% z nich v současnosti procházelo na ruských základnách výcvikem, tak každý den jich na bitevním poli může být více a více. Nakonec, obrat ve válečné situaci nastal velmi pravděpodobně právě proto, že z Ruska začali nastupovat do boje první vlny Ukrajinců po tříměsíčním zrychleném výcviku.

   To se mi líbí

   • moskyt napsal:

    Přesně, proskakovaly při počátku kontraofenzívy zprávy o 1200 – 1500 vycvičených domobrancích, kteří přišli z výcvikových táborů. A tady se informace rozchází, Rusko nebo výcvikové báze v LNR. Proto jsou opolčenci okamžitě schopni používat provozuschopnou techniku získanou na bojišti.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Je to kombinace obojího. Výcvikové základny jsou dnes i v DNR, jakmile si zabezpečili zázemí a ukrošské letectvo bylo decimováno, a je to mimo dolet Točky-U a dalších dálkovějších raket (Smerč, Uragan).

     Kyjev nemá moc možností – je v maléru. Nemůže se stáhnout a nechat DNR a LNR na pokoji, protože to by po juntě okamžitě vyjeli náckové z Nacigard, Pravého sektoru a část oligarchů. Zároveň není schopen vyhrát – ale asi to ještě jednou zkusí. Nemůže ani čekat a mezitím budouvat novou armádu, dozbrojovat a nechat konflikt ty 4 měsíce stát, protože je bankrot. Za čtyři měsíce ho zničí ekonomika a plošná vzpoura obyvatelstva Banderostánu.

     Vnitřní sponzoři – oligarchové – se také začali distancovat, protože buď ztratí všechno jako Achmetov nebo se distancovali a opevnili v Záporoží – jako Kolomojskij. Nakonec se může klidně stát, že půjdou po Kyjevu spolu s povstalci.

     Vnější sponzoři – EU – čelí masivnímu nesouhlasu obyvatelstva, dosud kamuflovanému prolhanými médii. Ale volby (všude jsou nějaké) se blíží. Kromě toho probleskuje čím dál více nacistická a vražedná povaha režimu, válečné zločiny. Za 4 měsíce se mediální konstrukce zhroutí jak domeček z karet.

     Tak jediný sponzor, který asi zůstane, bude Fashington. Ale ani ten nedokáže uplatit všechny Ukroše, tedy v situaci, kdy režim dopustil široké ozbrojení obyvatelstva, nemá armádu, opírá se o nespolehlivé nacisty a žoldáky oligarchů – to pak nestačí uplatit jen zločince u vlády.

     To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Přesně na to jsem myslel, ale netroufl si formulovat. Kolik procent z milionu je bojeschopných mužů a kolik z nich je ochotno se vrátit a bojovat? Jen pouhé procento z milionu je 10 tisíc, to ví každý blbec…..

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Jj. Pěkně to formuloval Bašta, že kardinální chyba Kyjeva a jeho loutkářů bylo bombardování měst. Místo „strachu a hrůzy“ jako v Iráku (a připomínající ve všeho nejvíce hitlerovské metody) to vyvolalo téměř „leningradský“ nebo „stalingradský efekt“ a místo cca 6000 tisíc povstalců jich najednou je cca 25 tisíc. To, co platilo na Iráčany nebo předtím na Francouze, na Rusáka (ukrajinského) moc neplatí, jak se zdá. Má to právě opačný efekt.

     A to nepochybně další desítky až stovky tisíc procházejí výcvikem, jsou velmi namotivovaní a postupně se formuje jejich kvalitní velení. Je to dobrovolná armáda, jako byly v dějinách například Československé legie – taková bojuje několikanásobně účinněji, je velmi flexibilní a plná osobní iniciativy na všech stupních. Moderním příkladem mohou být třeba Izraelci. Co se týče výzbroje, na Ukrajině je z doby SSSR šest tajných podzemních mega-skladů výzbroje, původně určených pro vojska Varšavské smlouvy.. Legrační je, že na území povstalců jsou čtyři z nich – což je logické, jsou to bývalé hlubinné doly, zbraně tam byly umístěny, aby bylo čím bojovat po jaderných bojích. Tedy je jasné, že nouzi o zbraně mít nebudou, na rozdíl od Ukrošů.

     Kromě toho je splněna další Ho-Či-Minova/Giapova/Maova podmínka asymetrického boje – nenapadnutelné zázemí s nemocnicemi, výcvikovými oblastmi, … – atomově vyzbrojené Rusko, odkud přes ovládanou hranici může proudit pomoc.

     Zkrátka, jsou splněny všechny podmínky prohry Kyjeva. Proto jsem napsal, že spustit vojenskou operaci mohli jen totální nadutí bohorovní idioti. Což u loutkářů z Fašingtonu bezesporu platí. Stačí si chvíli číst Wolfowitze, PNAC, Kagan(oviče), vidět Nullandovou, Psaki, …

     To se mi líbí

 5. moskyt napsal:

  A ještě prof. Krejčí http://www.halonoviny.cz/articles/view/28916971

  To se mi líbí

 6. Lex napsal:

  Kam se ztratil koment „Zdeny“ na můj vstup z 20.27, na který jsem reagoval a když jsem jej v 22.37 zavěsil, Zdena už tam není?
  Kdo tu požírá příspěvky?

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.