Putin – skutečný vlastenec


VoltaireBoulevard Voltaire, Francie

 1. srpen 2014

Jak tomu je vždy ve válečných časech (a Západ v čele se světlonošem demokracie Spojenými státy, v posledním půlroce vede proti Rusku skutečnou i ideologickou válku) buldozery propagandy s horlivými služebníky amerického impéria drtí vše svými těžkými pásy, a slaboši, kteří se ocitnou pod takovou informační palbou, nakonec začnou věřit všemu, co se jim řekne, a snadno spolknout hozenou návnadu.

Vladimirovi Putinovi, vysloužilému agentovi sovětské tajné služby (je to však opravdu o tolik horší, než být zaměstnancem velké banky nebo mezinárodní společnosti, jako mnozí z našich vůdců?), jsou připisovány ty nejhorší lidské vlastnosti, a nám se s velice vážnou tváří tvrdí, že moderní Rusko, je pouhým klonem Sovětského svazu, a že se tato země opět utápí v diktatuře.

Není nutné, být naivní slepec. Putin to není americký demokrat. Ani britský konzervativec. A už vůbec ne francouzský socialista. Putin to není Barroso, Juncker, Schultz nebo Bayrou. Nenásleduje příkladu Willyho Brandta, Henriho Keye, Jacquese Chiraca, Mahatmy Gandhího, nebo Nelsona Mandely. Jemu je daleko bližší Richelieu a Bismarck. Což je velmi užitečné, protože to chce i drtivá většina jeho lidu, a právě to mu několikrát přineslo opakované vítězství ve volbách a nyní to slouží jako základ popularity a legitimity, na které se jeho západní protějšky usilovně snaží vrhnout stín (i když mu je tajně závidí).

Vladimir Putin je skutečný vlastenec své země. Tento člověk se neustále snaží obnovit sílu státu, která zanikla, za idealisty Gorbačova a slabocha Jelcina. Tento člověk tvrdě a rozhodně pracuje na dosažení jediného cíle, vrátit zemi její bývalou velikost. V poslední době se mu v jeho boji podařilo dosáhnout tří významných vítězství v různých oblastech, a to bez ohledu na americké manévry a hloupé nepřátelství Evropské unie. Za prvé, to byla Olympiáda v Soči, kterou se rozhodly bojkotovat ty stejné krásné a čisté duše, které bez sebemenších výčitek svědomí obchodují a podepisují prohlášení s čínskou diktaturou a ropnými emiráty. Dále je to vznik Euroasijské unie. A nakonec, bez jediného výstřelu, návrat ruského Krymu.

Není žádným tajemstvím, že se Putin snaží za pomocí ekonomického svazu (a při možnosti prostřednictvím sbližování institucí) vrátit na oběžnou dráhu Ruska Ukrajinu a Bělorusko, tyto nové, staré státy, jejichž dějiny a kultura jsou tak úzce spjaty s dějinami a kulturou jeho rodné země. Každý ví, že sní o velkém Rusku. Přesto nám však nicméně den za dnem znovu a znovu dokazuje, že kvůli tomu není ochoten, uvrhnout svět do nenapravitelného, ponořit jej do chaosu, aby celé lidstvo platilo za přemrštěné a abnormální ambice jediného člověka. Putinova zahraniční politika trpělivě, krok za krokem, postupuje kupředu, v závislosti na čase a chybách soupeřů, k dosažení vytýčených cílů. Sonduje soupeře, ale uznává a respektuje omezení, kterým čelí.

Od počátku ukrajinské krize Washington, Londýn, Paříž a samozřejmě Varšava, Riga, Tallinn a Vilnius (ty lze svým způsobem pochopit kvůli nějakým uchovaným bolestným vzpomínkám) nemluvě už o Kyjevu s jeho novým prezidentem, který náhle překočoval z továrny na čokoládu do velké politiky, ti všichni nakonec přišli o zbytky chladnokrevnosti. Dnes, jsou svatosvatě přesvědčení, že mohou najít cestu z obtížné situace pomocí urážek, sankcí, vyhrožováním, ponižováním, a demonstrací síly, které chatrně skrývají zmatek a hroznou slabost. Opravdu je tak nutné vypořádat se s Putinem? Je to ten správný způsob, jak by se mělo zacházet s Ruskem? A musíme se právě tak chovat k disentu části ukrajinského národa? Mnoha lidem nepochopitelný a neprozíravý, americký zájem pravděpodobně spočívá v co největším oslabení jediné mocnosti a jediné osoby (kromě Angely Merkelové), která je schopná zabránit rostoucí americké dominanci v Evropě. Ale čemu je podobné chování evropských států, které jsou připraveny okamžitě běžet za svým páníčkem jako pudlové, setři a špicové? Na základě čeho jsme se postavili na Porošenkovu stranu a stali se součástí jeho „lágru“? Skutečně spočívá osud Francie v tom, aby se stala 51. americkým státem? Evropa chce, aby se s ní počítalo, ale to však nebude možné bez Ruska a už vůbec ne proti Rusku.

http://www.imperiya.by/news.html?id=140840 ruský překlad

http://www.bvoltaire.fr/dominiquejamet/poutine-patriote-russe-2,99789 originál

moskyt

Příspěvek byl publikován v rubrice moskytiéra se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

75 reakcí na Putin – skutečný vlastenec

 1. strejda napsal:

  K tomu článku není co dodat. Evropa se bezmyšlenkovitě pustila do velkého experimentu s Ukrajinou. Je třeba si to pamatovat pro časy kdy dojde k nutné rekonstrukci ukrajinského státu. Evropa svým rozhodováním těžce poškodila tuto zemi a bude muset za to zaplatit obrovské peníze. Její daňoví poplatníci a voliči si to musí uvědomit.
  Zároveň se podařilo narušit obchod Rusko – EU. To je již tragédie. EU potřebuje ruský plyn, ale Rusko brzy nebude potřebovat EU. Kupovat bude jinde a evropané budou muset platit v hotovosti. Pokud dojde k odklonu od dolaru, nebude to rychlé, ale bude to, a plat bude za ruble, bude mít EU velké starosti. Rusko donucené se usilovně snažit o přežití může pozvednout svoji ekonomickou úroveň a zvýšit jak soběstačnost, tak především technickou úroveň výroby.
  Evropa se neodstěhovala z Evropy a tak musí najít nějaký modus vivendi s Ruskem. Může se jí stát, že díky své neschopnosti bude nucena přijmout to, co se ji nabídne. Stane se slabou. Z jedné strany USA, z druhé RF a pozadí Čína. Neveselá perspektiva.
  A na obzoru velká válka.

  To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  co plati na rusku holotu,ze z nich robia debilkov a ten ich putin robi toto,co v tej ruskej mentalite je,ze ked ju pritisnu to sa zomkne okolo svojho vodcu,co ten kabegista urcite je,ci olimpiada to nejak myslim nerusa tu holotu,ale taky krym to stalo traktarov velmi mnoho a ze by len tak pustili to nema pomyslenia,kedysi ty z pod kvitnucej visne prisli s navrhom a bolo to v case,ked sa to tam sypalo po jelcinovy,ze za kurilske ostrovy zaplatia hned v hotovosti na drevo 10 miliard u$d a dalsie 10 na splatky 20 rokov,predstavitel ruskej vlady len povedal samurajom,ze ruska krv to nie voda poland spring,co sa predava za peniaz.
  cim viac do nich rypu a dobre vedia pokial mozu tak ten ich novy car je tam noseny na rukach,dalej china,india brazil a kopa dalsej holoty na svete drzi traktarom, a vedia,ze by bolo po nich,akokolvek sa snazia bulikat ruska holota to tvrda jak kamen a to kladivko s menom putin,co po tom kameni klepe,len tak zvoni,bo tu sa klepe po vate a hlavne radova holota ci uz vo francii,ci reichu tiez vie svoje,bo ta z prerie to nevie ktora bije u nich doma nie toboz niekde na druhej strane mlaky,bo ked pride do tuheho,co je najvacsie nebespecenstvo pre celosvetovu holotu a stale totu opakukjem jedno bude iste ze ivani budu ppipraveny umierat,a stradat, a v tych spravnych statoch to bude omnoho tazsie,lebo volke tiez z pociatku hystericky hjlovali bo v pravom case a chvili im maliar z reichu namloval pekny obrazok,ale potom aj ten maly skurvy syn nedal rady,aby volke verila v ostatocne vitazstvo,aj teraz volke vedia bo maju viacej v palici aj ty z prerie,ze ked im tie werke tak dobre nepojdu jak isli,ked vanuskovy robili frau angela bude mala po ptakach, bo v bundes parlament je dost takych,co jasne,ze nema rad rusku holotu,bo ich dedovia sa nikdy nevratili z dovlenky v rusku,ale to su iny ludia v inej dobe a biznis dnes to prve miesto,frau angela neisla do chocholova na nakupy,ale pokukat s kym sa da situacia napravit bo to v zivotnych zaujmoch reichu,bo kopa pluby a ropy ide cez chocholov a rus jak spomnul minister priemyslu od volke,ze ani v njahorsich casoch cold war sa nestalo,aby rusia nesplnila dodavky a vtedy este nebola taky big brother s china,hoci viem je tam viacej aspektov,ale germani si musia uvedomit,ze bez vaniu to budu mali velmi tazkle pre nejake prikyvovanie,ta srbska holota,caka na vstup do unie a prehlasila,ze do traktara doda vsetko,co traktar pozaduje,co bude problem ze netncia jak hra unia a seru na to tiez pravoslavny plus zlatej dul pre taky maly stat a este mam vapros co sa deje so spravou z vysetrovania malaya air lines,docista ticho,

  To se mi líbí

 3. cobolik pacholik napsal:

  preklepov jak svina prominte.

  To se mi líbí

 4. Hudec napsal:

  Tady na jiznim pobrezi Krety, ciste subjektivne, po hovorech s nekolika mistnimi (zije tu jedna provdana mlada Ceska, Radka z Blovic, ktera mi tlumoci), to vypada, ze mistni jsou notne skodolibi, do ceho si EU vlezla. Nalada silne proruska. Vicemene jsou radi, ze jejich recky problem subjektivne znacne zmensi v porovnani s tim soucasnym ale hlavne budoucim problemem ukrajinskym. Ale moc to neprozivaji, ziji vlastnimi problemy. Hlavne ubytkem turistu, ktery je i pro mne (jezdim sem od roku 1995) zde v Paleochore zrejmy. Zdravim od Lybijskeho more.

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   tu výraznou proruskost bych nečekala! Že by to bylo dáno „sympatiemi“ k EU? Zdravím – to je fajn, že jste nakouknul! 🙂

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Mě naopak ta proruskost vůbec nepřekvapuje. Naopak, když jsem tam byla, je to asi 5 let, tak jsem si všimla, že jsou na mnoha zdech, dopravních značkách atd., srpy s kladivem, pěticípé hvězdy a podobně. A mám dojem, že na Krétě byla i před 2. světovou válkou velmi silná komunistická strana.

    To se mi líbí

 5. lujjza napsal:

  Mrkněte na to, co se nám to sešlo včera pod sv. Václavem na „Den nezávislosti Ukrajiny“….. projeďte si všechny obrázky:
  http://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Den-nezavislosti-Ukrajiny-779#

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   no, mám takovej pocit, že nebejt vlajek, nemají tam co fotit…

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Hlevně ta jedna vlajka ta je hustá. Není u nás náhodou zakázaná propagace některých hnutí?

    To se mi líbí

    • K-k. napsal:

     ta banderovská? Ale to jsou přece naši parchanti, ti jsou hodní… 😦

     To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Je to názorná ukázka dnešní Ukrajiny. Stojí si tak 1:1. Zmiňuji se o tom v diskusi u pana otce Laca. S tou modrožlutou se EU a Rusko domluví. S tou druhou ne. Už také verbují do partyzánských oddílů. Jistě ne pro Novorus, Tam by se nimi nepárali. Copak asi pak bude říkat Zaurálek.

     To se mi líbí

 6. K-k. napsal:

  převážně zblblý mláďata… No, u nás má taky Člověk v plísni středoškoláky zpracovaný…

  To se mi líbí

 7. jaa napsal:

  Ne že bych byla škodolibá, nevímčeho chtějí dosáhnout ale tuším, že až se začne propouštět z důvodů ztráty trhů, a lidi to pocítí na vlastní kůži, moc sympatii k ukrajinským spolipracovníkům nebude .. Demonstrovat by měli především doma.a nikoliv tady. .

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   jen ještě další „sranda “ na obzoru. Francouzská vláda prý podala demisi… no teda UFF

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   No, řekl bych, že se to hodí na Rusy, a využije se sílící amerikanizace IQ obstojné části veřejnosti … Náležitě se to přibarví, hnojometi budou úpět napříč medii o proradnosti Rusa, bude mávat fanglema, a třeba kníža přijde s další várkou „vtipných“placek … Budou pořádány happeningy na různých místech , jež budou štědře dotované, a především za přítomnosti novinářské spodiny a špíny …
   Vajíčka na socany a Paroubka potřebovaly placený kompars chlapců v tmavých Audi a BMW za rohem – nyní, o pár let později, bych to viděl z velké části na dobrovolnou účast „opravdu bystrých“ jedinců, skupin…
   Stádní, davový efekt, možnost vyvrhnout nenávist a žluč , a ještě za to dostat buď zaplaceno, najíst, nebo se dokonce dostat na TV obrazovku či obal plátku -> neberte to … 🙂 …

   To se mi líbí

 8. Rosťa napsal:

  Za překlad Moskytovi palec nahoru. Ten článek je zatraceně pravdivý a opravdu se Evropa svou blbostí plácá v močůvce a ještě si pochrochtává, jak krásně voní. Celou tu šlamastiku však má na svědomí Gorby. Tam bych nesouhlasil, že byl idealista. Spíše naivní trdlo, které si naběhlo na americké vidle. Nemohl počítat, že se baví s gentlemany, kteří budou držet slovo.
  Rusofobové otloukají Putinovi o hlavu, že byl u ruských tajných služeb. Kdyby byl u amerických, tak by byl hrdina? A co už vůbec nechápu je, že ten tzv. demokratický svět, který se válí v nemalých problémech mu neustále žvaní do způsobu vedení RF. Co jim vadí? Že jeho popularita doma dosahuje astronomické výše a oni ji nemají ani omylem? Já bych také chtěl, aby čeleď zaorálkovitých byla na pracáku a stát řídili machři, za které se nemusím stydět. A především, aby nelezli neustále někomu někam. Do r. 89 v otvoru CCCP, po plyšové taškařici havloidů prozměnu v rektu USA. Je to hnus.

  To se mi líbí

 9. Rosťa napsal:

  Prof. Zelený také stojí za přečtení. Ekonomickému „šarlatánství “ nerozumím a nemohu hodnotit, ale jinak s jeho názory souzním.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Profesor-Zeleny-Vse-na-svete-uz-bude-jinak-Meli-byste-se-bat-nasich-politiku-kdyz-tak-vidim-jejich-pristup-k-Ukrajine-A-volit-jinak-331960

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Co je to platný, když mladejm tlučou do hlavy úplně něco jinýho a žádný poučení z historie.. to se v dnešních školách neučí.. bohužel…

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Je to samozřejmě problém. A ne malý, protože na VŠ učí takové veličiny, jako Urban, Pehe a pěkná řádka pazgřivců z té Stejskalovy žumpy. Nemám z toho radost.

    To se mi líbí

 10. oh napsal:

  OT Absolutní selhání údajných pražských intelektuálních „elit“ od pádu komunismu je mi naprostou záhadou. Může tu bezostyšnost – a bohužel – i omezenost, neslušnost, někdo vysvětlit? – ptá se Jan Čulík.
  http://www.blisty.cz/art/74445.html

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Jan Čulík nenapsal jeden detail. Velmi podstatný. David Peter nemluvil jako soukromá osoba. To by po něm ani pes neštěkl.
   Je to vrchní pražský rabín, vysoká autorita na jednom z nejvyšším postu v Česku. Vykladač víry a garant práva. Člověk, který byl do svého úřadu vybrán.
   Víra je opravdu opiem lidstva a je jedno jaká je. Celý svět trpí fanatiky víry, kteří hájí jen a jen to své.

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Já myslím, že kdyby se Čulík zamyslel sám nad sebou a KD, tak by se tak blbě neptal.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Blicí listy, to je jedno velké selhání samo o sobě. Čulík nemá asi doma zrcadlo, to je vidět od začátku toho pomlouvačného protičeského plátku. Škoda slov.
   Občas tam byl prima článek, který by jinde nevyšel, to je tak jediné. Jinak hnůj odjakživa, s občasnými světlými výkyvy – třeba Kotrba občas psal pěkně, bez ohledu na jeho ideologické brýle.
   Ohledně selhání elit, to je těžké, když se za elitu prohlašují ti, kteří žádnou elitou nejsou.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Já to, jako obvykle ,vidím kapánek jináč. Vzpomeńte, že v době kdy vznikly, jsme byli a/omámeni netem a za b/ neexistovala zde žádná „kritika“ systému a žádné než oslavné a souhlasející informace. . Takže se v diskuzi objevovaly nepříjemné – nehodící se debaty, načež byla diskuze pravdoláskaři a privatizátory -uzavřena protože , se to nehodilo do krámu. Je to vlastně takový netištěný novodobý DIKOBRAZ blahé paměti . Pokud pamatujete, taky se jim tam občas „povedla“ satira co říkala nepříjemné věci..
   Tak i blistům se občas povede něco dobrého ,ale ten základ či směrování , je poměrně – tedy podle mne – úplně jiné. Stačí se jen málinko nad články zamyslet stylem CUI BONO, i když je fajn, že v odkazech /plné znění či další informace/se dá najít víc než v obsahu./ účelově sesmoleno/. A tak taky já k blistům přistupuji…..

   To se mi líbí

 11. Gábina napsal:

  Tak co se otevřených aut týče, tak eskamotéři ve variété ukazují publiku, že je krabice nebo bedna prázdná a nechají ji náhodnému diváku rozřezávat . A dokonce ji nechají publiku prohmatat a trik přesto funguje .
  A přesto lidé chodí na představení dál.
  Takže očividně prázdná auta na jedné silnici mohla splnit svůj účel jako prázdná bedna ve variété .
  To hlavní se odehrává jinde.

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   No vždyť říkám: měli ty fabriky po kapsách! Gábino, proboha, stěhovala jste někdy něco jinýho, než velkej nákup z auta do bytu? Snad i kdybyste jen stěhovala domácnost z města do města, došlo by vám, že je to během toho času, co měl ten transport k diskozici, prostě nezvládnutelný. A to pomíjím takový maličkosti jako je třeba váha a rozměr strojů ve vztahu k nosnosti aut a podobně.
   Ale vlastně to je jedno, vy přece VÍTE! A všechny argumenty jsou tím pádem k ničemu…

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Samozřejmě se to hlavní odehrává jinde. Ale nejde o stroje. Tady se jedná o mediální válku, kdy je tak 80-90% informací desinformačních. Co si kdo vymyslí, to vypustí. To je ale možno považovat za normální. Je svoboda projevu. A tak i třeba Peter může blábolit o kečupu místo o krvi. Za škodu pak nese odpovědnost. Stejně tak ministr, či kdo, o kamionech plných strojů na výrobu munice. Majnkot, ty asi v Doněcké republice potřebují, aby nemuseli dovážet z Ruska.
   Normální ovšem není, že naprostých blábolů se chytí novináři, kteří velmi dobře ví, že je to jen mlha nebo lež. Ale hodí se jim to do krámu. To již normální není a ze zpravodajství se stává žumpa. Nikdo nikomu nevěří. Tedy mimo prosťáčků. To je ten svobodný svět po kterém jsme toužili.
   Falšuje se současnost i minulost stejnou měrou. Za peníze je možné naprosto všechno. Naštěstí stále ještě se nedá podplatit každý.
   Takže nejsou třeba žádné eskamotáže, vše se zvládne ve verbální rovině.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Mno, copak byste tak chtěl v okurkové sezoně. V baráku je relativní klid, fakt že někdo vřískal, když jej polili vodou z ledem -nikoho tak nějak nevzruší… Dělaj co mohou aby si jidášský groš zasloužili.

    To se mi líbí

  • oh napsal:

   JIstě. To hlavní se odehrává jinde, v hlavách kyjevských propagandistů, nájemných pisálků a jejich sluníčkových čtenářů.
   Jen my, naivní hlupáci, co jsme někdy viděli strojírenskou fabriku zevnitř, furt hloupě věříme, že Pán Všeho Zla Putin nemá k dispozici klingonský maskovací systém a přenosové zařízení a myslíme si, že na demontáž strojního zařízení jsou zapotřebí kvalifikovaní lidé – technici, ne bývalí vojáci, těžká transportní a nakládací technika a také čas. Tedy, pokud to zařízení chcete taky ještě někdy použít. A že by se taková operace dost blbě schovávala před objektivy špionážních družic. (Jo, tady přijde na řadu to klingonské maskování…)
   Taky si bůhvíproč myslím, že by si s tím propagandistickým pokřikem mohli dát alespoň tolik práce, aby předkládali uvěřitelné lži. Dost mě uráží, když jsou mi k uvěření předkládány absurdní nesmysly s očekáváním, že je bez námitek spolknu…

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   No vidíte a Německá ARD se diví, jak je možné všech 282 aut vyložit za den a vy byste po nich chtěla aby Rusové ještě něco nakládali 🙂

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   To je patrně hoax. Pokud by nebyl, tak je zcela zničena důvěra v objektivní vyšetřování čehokoli. V současmosti, minulosti i budoucnosti. Spolu s dalšími skutečnostmi vývoje především ekonomického a mocenského by to byl další krok ukazující na to, že lidstvo dospělo na hranice své vnitřní i vnější expanze. A neví jak dál.

   To se mi líbí

   • K-k. napsal:

    těžko říct. Je to hodně neuvěřitelný… 😦

    To se mi líbí

   • oh napsal:

    Kdyby nebyl, nefungovalo by to. To letadlo bylo malajsijské a Malajsie je tedy účastníkem vyšetřování, nelze jí z toho vyšachovat a především jí nelze zabránit, aby si vydala vlastní verzi vyšetřovací zprávy, kdyby se jí ta společná nezamlouvala. Nikdo by to neměl vědět líp, než právě Holanďani – po srážce dvou Boeingů 747 na Tenerife roku 1977 právě to udělali.

    To se mi líbí

 12. ji5 napsal:

  Podle mezinárodní dohody z roku 1991 zůstala Rusku odpovědnost za vyšetřování leteckých katastrof na území bývalého SSSR. To byl také důvod, proč měly černé skříňky putovat do Moskvy.

  Vyšetřování se obvykle účastní další zůčastněné strany, například letecká společnost a výrobce letadla. Ve hře jsou vždy obrovské peníze a tak se v závěrečné zprávě střetávají různé zájmy. Výrobci letadel neradi vidí návrhy na konstrukční změny.

  Oficiální závěrečná zpráva je vždy jen jedna, může obsahovat nesouhlasné stanovisko některé ze zúčastěných stran, ale nevyžaduje jejich bezvýhradný souhlas.

  K původnímu článku lze dodat dvě poznámky:

  Věta „Každý ví, že (Putin) sní o velkém Rusku“ je v podstatě nesmyslná a pochází ze západní propagandy. Stejné se, naprosto nesmyslně tvrdilo o MIloševičovi a jeho představě „Velkého Srbska“. Rusko je i po rozpadu SSSR dosti velké a nemá potřebu dobývat další území.

  V článku chybí konstatování, že snahou Američanů je oslabit a pokud možno rozdrobit Rusko tak, aby mohli získat kontrolu nad obrovskou surovinovou základnou Ruska. Odtud pramení výroky, že Rusko je „regionální mocnost“ (čti – je moc malé na to aby si mohlo dovolit ohrožovat životní zájmy USA). Součástí této rétoriky jsou třeba výroky o tom, že by se Sibiř měla federalizovat.

  Druhá poznámka se týká výroku „Putin, to není americký demokrat“. Ačkoli s dalším textem za ní je možno souhlasit, je dobré vidět, že se Putin od oněch údajných demokratů neliší. Ti mají svoji moc stejně dobře obhrábnutou, jako on. Skutečná demokracie, tedy vláda lidu stejně nikde neexistuje.

  Rozdíl mezi Putinem a jeho americkými protějšky samozřejmě existuje. Americká moc si vlastní pozici ve světě zadefinovala tak, že se nemusí na nikoho ohlížet. Není pro ně soud ať se dopouštějí jakýchkoli zločinů. Navíc mají dostatek nohsledů, kteří s nimi ochotně vytvářejí koalice ochotných.

  Putin musel, a to je důvod, proč je nenáviděn, napravovat šílenosti, které napáchal Jelcin. Píše o tom dost přesvědčivě Naomi Klein ve své knize The Shock Doctrine.

  To se mi líbí

 13. vonrammstein napsal:

  Příliš, přespříliš, čárek, v, textu. K, obsahu, nemám, výhrady.

  To se mi líbí

 14. strejda napsal:

  🙂

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Strejdo, proč na ty fašinoidní havloidy reagujete? Mají svou linii a od té neuhnou. Ty statisíce mrtvých nejen v Iraku, Srbsku a Ukrajině pro ně nic neznamenají.

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Já myslím, že je dobře když se zde vyjádří alternativní inteligenti, kteří již nickem o sobě řeknou vše potřebné 😀 .Alespoň je jasné ,tedy mně, jaká je úroveň těch, co fandí fašounům, úroveň těch, co nevidí ty spousty obětí, ty hrůzy (a to nejen na Ukrajině), pokud vraždí ti jejich oblíbenci. Bude to někdo jako modrý svazák neo, resl, Šauerové, SuP a podobná lidská spodina.

    To se mi líbí

 15. e-liška napsal:

  Pane Bavore, omlouvám se, Je to už pasé a sem to ani nepatří, ale nedá mi to. 21.8. jsem reagovala na váš příspěvek o vyjádření francouzského ministra zahraničí k situaci na Ukrajině a popřela jsem,že řekl to, co napsala Novorosija. Já blbec jsem to jeho vystoupení před parlamentní komisí prosvištěla jen tak chvatně, opravdu šlo zejména o problémy s IS v Iráku, Sýrii atd., ale když jsem si to pustila znovu, tak jsem zjistila, že opravdu od 43. minuty asi deset minut věnoval Ukrajině a řekl vše, co Novorisija napsala. Celé je to zde http://videos.assemblee-nationale.fr/video.5770.2069775.commission-des-affaires-etrangeres-et-de-la-defense–m-laurent-fabius-ministre-des-affaires-etra-20-aout-2014.
  Ještě jednou se omlouvám, příště si dám větší pozor, než něco plácnu. Jinak díky za Vaše stránky, jsou super.

  To se mi líbí

 16. cobolik pacholik napsal:

  vidim,ze sa pepikom nepaci par desiatok chocholov,ked pod vaclavom tancia o svojej samostatnosti,co by pepici robili na take demonstracie prinaleznosti,tu v tej riti na kazdej synagoge bilboard a na nom pise to jak odkaz,ci vyjadrenie vyvolenych, doslovny preklad kdekolvek sme a kdekolvek stojime ,stojime pri israel,taky napis to je vzdy na tych synagogach,ked sion brothers morduju tu hadracku holotu,ked sa pristavil taky clen tak sa ma pytal,preco robim fotku z toho napisu a ja jemu,ze to na palici a on preco? preto,lebo ked budes ty potrebovat ci tvoj kraj pomoc,pamataj ty,co sa kyvu v tej synagoge sa na teba vyseru a zeru vas chlieb.

  To se mi líbí

  • Jeff napsal:

   K těm sion brothers mám pro vás čobolíku následující odkazy (jen pro silné povahy): http://www.lidovky.cz/vrchni-prazsky-rabin-david-peter-pro-patek-ln-rodice-rekli-tak-jsem-sel-1z7-/lide.aspx?c=A140821_171856_ln-media_ele
   toto komentuje J.Čulík poměrně naivně jako „Možná nejobscénnější text, jaký vyšel v českých médiích za poslední čtvrtstoletí“.. – See more at: http://blisty.cz/art/74445.html#sthash.bpeSnPhe.dpuf
   kde ale zapomněl okomentovat fotku kečupu…tam je to vysoce zajímavé ale hlavně pro domácí komunitu, protože z toho je link, zjednodušeně a bez odkazů, které lze snadno dohledat: kečupy Heinz – Henry John Heinz, ( jeho CV=napadl mě kritický film Elii Kazana podle Steinbecka Na východ od ráje s Jamesem Deanem, prodejcem fazolí, kde bojoval s bráchou Aaaronem), Teresa Hainz Kerry, dědička impéria, manžel John Kerry, náměstek náčelníka pro bombardink, kečup Hainz jako cynická krev obětí bombardinku státu Israel, atd. atd. (banka Heinz, hodiny Hainz, vliv Hainz přes zajímavou osobu v ČR)
   http://cs.wikipedia.org/wiki/Heinz
   http://www.biography.com/people/teresa-heinz-kerry-11718235#background-and-education

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Jeffe, jen dva odkazy, jen dva.

    To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    serus jeffe,tak som si precital co ten chazarsky slizky sionista drista,vies co jeffe.ja nie som vobec prekvapeny ja som dristal na yeshiva s takymy vygumovanymi buducimy rabajmy z celeho sveta,len im tie pejchy skakal ,jak mi chceli vyvracat,co som ja dristal,hlavne ze v smrti nema rozdiel a oni maju,bo maju shoa,jeffe ja som zil roky v meste,kde ich je jak vsi za tie roky to mesto prerobili na svoj israel,maju svoju policiu,svoje oddelenia v nemocnici,hoci tam byvaju este brudasi gojovia,vsetko maju osobitne bo to samy kosher,deti viac jak cigani u nas, su americania a amerika ich podporuje co aj spravne bo tu sa narodili,ale nech amerika zabudne,ze nieco pre nu urobia a ten novinar,co sa pytal toho zidka v praze,mu mal zajebat a co keby som nieco podobne prehlasil o vasom holocaust,ze tiez pekne hrate,neviem,co pise koran,ale talmud pise jasne a biju to do nich od mala,len zid je nieco a vsetko ostatne to humus,srot a odpap,neviem kolko pepikov videlo jak oni ziju a zachovuju sa,to by kukali jak puky,bo zid pre svoj sion dream zapre aj nos medzi ocamy a ja nimi maximalne pohrdam,bo nase zeny brudne,len zidovky ciste,ked som tym rabajikom povedal,hosi tak tie vase ciste rivky to maju vaginy pod pazuchou?cumeli jak telata,bo to telata vygumovane,mnoho nebude rozumiet co tu vlastne dristam a ze ich ociernujem,mne to uplne jedno bo ja svoj kuk na nich nemenim a pritom chadecky zidek biedny jak kostolna mys,mne ahoj a ja jemu shalom tomu ruku podam,bo to najprv clovek a potom zid,ale holote ani hovno.

    To se mi líbí

    • Jeff napsal:

     Jo. Brothers in Arms.. v dobrém i zlém, jednou tak, pak zas ne, jde o to, co převažuje. Momentálně to je katastrofa a ten Kerry zlikviduje tu takzvaně demokratickou stranu Ameriky… Párkrát jsem taky nocoval v takovém židovském městečku hned u Frankfurtu am Mainz, zavírali tam i odpoledne okenice, když jsi šel okolo. Já mám svou teorii, jak to mezi nimi funguje. Avram Grant jako trenér- outsider v 1.FC Chelsea zničeho nic nastoupil u Abramoviče, majitele klubu. Abramovič, dítě Jelcina prchnul před Putinem, neboť ten by mu zcizený majetek v řádu miliard nekrytých dollars zabavil a ještě by ho nechal vychladnout.. to je ale blbý zvyk Putina a je třeba mu namlátit.. Tak tenhleten Avram to po Mourinhovi v Chelsea za necelý rok skoro rozvrátil a Mourinho je teď zpátky. To je příklad za všechny. Je to i v Praze, myslim v americké Praze, všechno kosher muselo být pro Solomon King, což byla a je firma, co občerstvuje Josefov. Poměrně levně nakoupit, (bylo jim to jedno za kolik), příšerně draze prodat (viz ceník na vratech) a pokud možno vůbec neplatit faktury..
     Dávám radši odkazy…:))

     http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/dire-straits/money-for-nothing-132417
     http://www.kosher.cz/cz/

     To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.