Proč Washington riskuje válku s Ruskem?


Nation

The Nation, USA

Obležení Donbasu Kyjevem, podporované Obamovou administrativou, vede k eskalaci už tak nebezpečné krize

Katrina van den Heuvel, Stephen F. Cohen

Jak opakovaně upozorňoval časopis The Nation, na Ukrajině může rychle dojít nemyslitelnému: nejen k nové studené válce, která již začala, ale zcela skutečné válce mezi silami NATO v čele s USA a Ruskem. Epicentrem je východní část Ukrajiny, známá jako Donbas. Je to je velký průmyslový region osídlený převážně rusky mluvícími občany Ukrajiny a je úzce propojen se svým obrovským sousedem dlouholetými hospodářskými, politickými, kulturními a rodinnými vazbami.

Katastrofa malajsijského letadla MN17, 17. července měla donutit, USA podporovanou vládu v Kyjevě, k vyhlášení okamžitého zastavení bojů na zemi a leteckých úderů na poblíž ležící města, aby byla uctěna památka 298 obětí, umožnit bezpečný přístup na místo nehody pro mezinárodní vyšetřování a začít mírové rozhovory. Místo toho, s Washingtonem v zádech, Kyjev okamžitě zesílil své útoky v těchto obydlených místech, se slibem, že je „osvobodí“ od proruských „teroristů“, jak nazývá domobranu východní Ukrajiny, a pokračoval v zabíjení nevinných lidí. Moskva v reakci na to, se připravuje k dodání těžkých zbraní „sebeobraně“ Donbasu.

Podle článku v New York Times, z 27. července, může Bílý dům poskytnout Kyjevu tajnou zpravodajskou informaci, které mu umožní určit přesnou polohu a zničit tuto ruskou techniku. To, píší autoři článku, zvyšuje nebezpečí „eskalace s Ruskem“. Vyvolávaje tak vážnou eskalaci, Obamova administrativa, bez nezpochybnitelných důkazů tvrdí, že Rusko „ze svého území děly ostřeluje Ukrajinu“. Avšak, téměř nikdo ve svých reportážích nemluví o tom, že Ukrajina opakovaně ostřeluje území Ruska a 13. července zabila jednoho místního obyvatele.

Ve skutečnosti, Kyjev po mnoho měsíců hraje roli válečné loutky a prominenta Washingtonu v boji proti Rusku. Od počátku politické krize Kyjev navštívili ministr zahraničí John Kerry, ředitel CIA John Brennan a viceprezident Joseph Biden (ten dvakrát). Následovali je „vysoce postavení představitelé vojenských úřadů“, dorazil americký vojenský materiál a finanční pomoc. Navíc, vysoký úředník ministerstva obrany informoval výbor Senátu, že vojenští „poradci“ se již „usadili“ v ukrajinském ministerstvu obrany.

V podstatě by Kyjev nemohl vést tuto válku proti svým vlastním občanům (mluvčí OSN řekl, že dosud bylo zabito nebo zraněno téměř 5000 civilistů, a to je válečný zločin), bez politické, ekonomické a vojenské podpory Obamovy administrativy. Ukrajina, ze které dnes před válkou prchají stovky tisíc uprchlíků, bankrotuje, její průmyslová infrastruktura byla zničena, země se nachází v politickém chaosu, posílá do války ultranacionalisty a povolává do armády muže ve věku do 60 let.

Všechny tyto události se odvíjejí na pozadí klamavých prohlášení Washingtonu, nafukované mainstreamovými médii, o tom, že ukrajinská krize je zcela a úplně plodem „agrese“ ruského prezidenta Vladimira Putina. Ve skutečnosti, on jen reaguje na události.

V listopadu 2013 Evropská unie, s podporou Bílého domu vyvolala krizi tím, že odmítla Putinem navrhovaný plán společné finanční pomoci ze strany EU, Moskvy a USA, a donutila zvoleného ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče ke zbytečné volbě mezi „partnerstvím“ s Evropou nebo Ruskem. Tento návrh obsahoval velké množství tvrdých finančních podmínek, jakož i závazků v oblasti obrany a bezpečnosti. Není divu, že Janukovyč dal přednost mnohem příznivější Putinově finanční nabídce. Donucení k takové volbě prezidenta již hluboce rozdělené země bylo zbytečnou provokací.

V únoru se pouliční protesty proti Janukovyčomu řešení staly tak silné a prudké, že evropští ministři zahraničních věcí museli uzavřít dohodu o kompromisu, kterou mlčky podpořil i Putin. Janukovyč měl vytvořit koaliční vládu; bojůvkáři v ulicích Kyjeva měli být odzbrojeni; volba prezidenta byla přeložena na prosinec; Evropa, Washington a Moskva měly společným úsilím zachránit Ukrajinu před finančním krachem. Ale o několik hodin později, byla tato dohoda rozbitá ultranacionalistickými násilnými akcemi v ulicích Kyjeva. Janukovyč utekl, a byla sestavena nová vláda. Bílý dům okamžitě podpořil převrat.

Existuje-li ve Washingtonu nějaká profesionální „rozvědka“, mohla předpokládat, jaká bude Putinova reakce. Mnoho let pokračující rozšiřování NATO k hranicím Ruska a nepodařený pokus USA z roku 2008 „urychleným způsobem“ přijmout Ukrajinu do NATO, ho přesvědčil, že nová vláda v Kyjevě s podporou Spojených států, má v úmyslu zmocnit se celé Ukrajině, včetně Krymu, který se stal její součástí v nedávné době, a kde je důležitá námořní základna. V březnu, Putin sjednotil Krym s Ruskem.

Takže předvídatelná reakce Kremlu na události v Kyjevě ještě více podnítila povstání na jihovýchodě Ukrajiny proti únorovému převratu, které v té době už probíhalo. Během několika týdnů byla Ukrajiny v plamenech občanské války, která by mohla získat mezinárodní charakter.

Od dubna Putina a jeho ministr zahraničí Sergej Lavrov důsledně požadují vyhlásit příměří a zahájit jednání mezi Kyjevem a povstalci. Kyjev, s podporou Obamovy administrativy, odmítá dlouhé příměří, které je schopno vytvořit reálnou šanci k mírovým rozhovorům a místo toho zesiluje válku proti svým spoluobčanům, nazývaje je teroristy. Podle New York Times, Bílý dům uvažuje o další eskalaci, která s sebou přináší zlověstné následky.

To je také věc „rozvědky“, jest-li, jí vůbec někdo ve Washingtonu naslouchá. Z historických, vnitřní a geopolitických důvodů Putin, stejně jako kterýkoliv jiný kremelský vůdce, jaké si dovedete představit, nemůže dopustit, aby Donbas padl před Kyjevem, a také o čem je přesvědčena Moskva, Washingtonem a NATO. Pokud Putin opravdu dá obráncům Donbasu těžké zbraně, tak jen proto, že je to jediná alternativa k přímé vojenské intervenci Ruska, protože všechny diplomatické návrhy Moskvy byly Kyjevem odmítnuty. Podle této alternativy, mohou ruská letadla chránit východní Ukrajinu před kyjevskou armádou a letectvem. Ale také poslat nemusí. Kremelští jestřábi, tito kolegové washingtonských zastánců tvrdé linie, říkají Putinovi, dnes musíme bojovat v Donbasu, jinak zítra budeme muset bojovat na Krymu. Neboli, jak shrnuje jejich pozici vedoucí moskevského Carnegieho centra, „není to už jen boj o Ukrajinu, je to bitva za Rusko“.

Jestliže zvítězí jestřábi na obou stranách, může to vést k plnohodnotné válce. Došlo někdy k něčemu podobnému v novodobé historii americké demokracie, aby tak ponurá a strašná možnost se nesetkala s masovými veřejnými protesty, nevyvolala debaty v největších médiích masové informace? Způsob, jak ven z této situace, je zřejmý každému zběhlému pozorovateli: okamžité příměří, které by mělo začít v Kyjevě, a začátek jednání o budoucnosti Ukrajiny, obecné obrysy, které jsou dobře známé všem účastníkům, této osudové krize.

Originál: Why Is Washington Risking War With Russia?

http://inosmi.ru/world/20140731/222056657.html

převod z ruštiny:moskyt

Příspěvek byl publikován v rubrice moskytiéra se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

46 reakcí na Proč Washington riskuje válku s Ruskem?

 1. cobolik pacholik napsal:

  je len otazka casu,kedy sa traktar nastartuje a pochybujem,ze us army tam zasiahne,ci nejake sily NATO,bo to by znamenalo medzinarodny konflikt,co sa tiez neda vylucit,bo vtedy bude treba naozaj brusit noze,nic by este strasne pre europu nehrozilo,ked tam traktar vpadne,ale zima je predo dverami a ked chocholici,co uz pobrunuju po pod nos,ze zastavia tranzit oil a gas,to vtedy uz nebude sranda,rusi budu hovorit,ze dodavaju a ukrajina,ze nic neide usa bude hovorit,ze je to od rusov neludsky akt k europe a zapadna europa bude pritakavat jak mongoloid,nemecko musi jasne pridrzat rusku a vtedy,bo to v zaujme jeho holoty a celej holoty europy amici sklapnu,bo amerika miesa svoje karty a blbeckovia v europe myslia,ze oni hraju tiez vysoku hru,oni hraju tolko,ze moze byt zima a pre nejake srandy nejakych skurvenych skupin sa narobi problemov,ze v zime moze byt velmi horuco,bo ja buran vidim sam,ze je to uz o drzku,opakovat stale,keby taku revoluciu robili rusi v puerto rico a po celej south amerika,to by amik uz davno strielal ostrou,co budu robit amici,ked mexico zacne podporovat independent san diego,toledo,proste polovica californie a cast teaxas bo tam kopa holoty z mexico bude sa chcet vratit k svojim,odpoved viem hned teraz,nema pomyslenia,bo obratia cele mexico aj s panenkou mariou z guadelupy v prach,myslim,ze kazdu chvilu mozno cakat krok traktarov,co bude kazdy cumiet a otvorene povedia,ze bude po jich a ked nie su na vsetko pripraveny,bo jak ich znam oni vzdy pripraveny a su schopny nasadenia,co nema v ludskej historii obdobu a vtedy,vtedy….myslim ,ze nevedia ani v dc,ale na ploscadke myslim vedia a vyseru sa na vsetko bo tam hotovych 140 milionov traktarov,umriet za ich mat a ostatok sveta?myslia,ze to bude jak niekde na nintendo hra nejakej war,ale kym prekuknu nestihnu sa ani posrat vcetne nas bo mi sa poserieme tiez.
  PS.jake dlhe som nadristal,pisem cely cas o posrani,ale je velka pravdepodobnost,ze to tak moze byt…

  To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  dodatok,ani nie som este posraty,ale dedukujem ,ze len kus z mojho dristu do 2 mesiacov,ked nie skor naberie realitu uz budem vediet potom navzdy,ked sa mi to este zide,ak bude moznost v dalsom zivote,ze nie som prorok,len drotar s dobrym nosom a myslim takej holoty jak ja beha po svete viac,jak si vobec viem predstavit,bo neverim,ze ja slaby strednacek by som nieco prevratne predpovedal,myslim to vie,co kazdy treti,co sa len kus kuka z boka na tuto scenku hranu mocnymy hercami,ale uz dost coboliku toho dristania bo uz aj tu moja rodina mi hovori na co si hrajes vole…

  To se mi líbí

 3. Hudec napsal:

  Tak nám to vyšetřování sestřeleného boeingu ovinula nějaká mlha mlčení, nezdá se vám? A taky nikde nevidím ty stovky/tisíce pozůstalých, takové ty v médiích moderně oblíbené HLP („hluboké lidské příběhy“).
  Smrdí to už celé jak bolavá noha.
  Trochu to zapadlo, ale sem se to teď hodí, tak na to upozorním. Pan Bavor umístil do obrazárny jeden můj drobný poznatek k polskému „veřejnému mínění“. Kdo máte chuť a čas, mrkněte na to třeba a sdělte mi názor. Třeba máte nějakou podobnou zkušenost ze zahraničí.
  P.S.: Dosti amatérsky jsem trochu napodobil Moskyta…. 🙂 .

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Přidávám se ke Krajanovi Hudcovi a upozorňuji, že Obrazárna se stává téměř nedílnou součástí.
   http//bavor.blogspot.cz/2014/08/b-side.html
   http://bavor.blogspot.cz/2014/08/zadrzeli-jsme-invazi-rusu.html
   A omluvte jistou nefunkčnost odkazů, WP se zase zbláznil.

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Hudče, výborná práce. Naprostá pravda o tom, že se ze své kotlinky ani pořádně nepodíváme do blízkého okolí. Ve všech kauzách. Patrně se našim mocným nelíbí myšlenka, že bychom si mohli rozumět a společně notovat.
    Škoda, že tu není nějaká hungarofil. Bylo by velice zajímavé číst, co si maďarský pajtas myslí o Zakarpatí. Na příklad.

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Já si myslím, že Gábina to včera dost objasnila.

   To se mi líbí

  • moskyt napsal:

   Kyber-Berkut prolomil účet sekretáře Kolomojského. Jsou tam náznaky, malajce sestřelili raketou a sučkem. Akce byla zajišťovaná připravovaná předem mediálně s TV. http://colonelcassad.livejournal.com/ Titulek článku: „Вы с шефом совсем охренели в своем Днепрожидовске“ (Vám i šéfovi v tom Dněprožidovsku úplně vypadnul mozek)

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Nevím ale vyjednávat je možné pouze pokud obě strany sporu dospěli k bodu řešení.

   Neboli pokud potřebuji vyčistit prostor Donbasu za každou cenu, tak prostě vyjednávat nebudu.
   Nechce se mi zde opět připomínat ta slova upřimného ukrajinského novináře co opravdu Kyjev (jako nedílná součást NATO) potřebuje.
   http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/za-zivot-ukrajinskeho-vojaka-zaplatite-desitkami-svych-pohrozil-porosenko-separatistum–1373297
   Sestřel MH17 byl použit pro zabezpečení sankcí EU vůči Rusku a je nutné si přiznat, že svůj účel bezezbytku splnil.
   Sankce jsou nastaveny tak, že Rusko se vydovádí na EU a USA a Kanady se to netýká.
   Proto také Kanada nebo chcete li NATO, mohla poskytnout potřebnou pomoc Ukrajině proti stále se stupňující Ruské agresi.
   http://www.freepub.cz/2014/ukrajinu-dorazilo-letadlo-kanady-vojenskou-pomoci/
   Ta zásadní otázka zní :
   Je Rusko schopno provést adekvátní operace a reagovat ( „MÍROVÝMI PROSTŘEDKY“ ) na tyto výzvy NATO, nebo vzhledem ke svým možnostem musí ustoupit.
   NIC VÍC NIC MÉNĚ – > BUĎ ano A NEBO ne.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Návrh na protiakci Ruska předkládá kanadská novinářka A.Turner. Ve středu vás s ním seznámím.

    To se mi líbí

   • K-k. napsal:

    jaké jsou za dabéí situace „mírové prostředky“, které by nemohly být vydávány za doklad ruské agrese? Kdo chce psa bít – a oni moc chtějí!

    To se mi líbí

    • K-k. napsal:

     alekuš: „za dané situace…“ mělo bejt

     To se mi líbí

     • Cech napsal:

      Omlouvám se ale není to zas tak složité.

      Mírovými prostředky se rozumí eliminace právě nasazovaných bojových prostředků včetně eliminace plného nasazení specielních vojsk NATO na Ukrajině, tak aby nedošlo k té III a asi poslední ww.
      Nasazované prostředky NATO jsou tyto :
      a) zásah pradců USA jejiž počet z původních 180 se zvýšil na 500 (prozatím eliminováni pouze tři)
      b) uvedení do přímého boje dvou dělostřeleckých oddílů polské armády (armády NATO) vyzbrojených DANAMI
      c) Velmi rychlý přísun a použití právě z Kanady dodaných a nadále dle potřeby dododávaných bojových prostřadků NATO včetně vycvičených obsluh
      d) Další dlouhodobé nasazení nově přeskupených oddílů Academi,kteří bojují společně s bojovníky pravého sektoru a poláky tj. oddíly ASBS spolu s ukrajinskou armádou.

      No a těchto bodů je asi 24 ale nechce se mi to rozepisovat, proto tak nějak jednodušeji – >
      Pokud bude Rusko schopné tyto aktivity NATO „MÍROVĚ“ eliminovat, tak nebude III ww no a pokud to nezvládne tak:
      a) přestane Rusko existovat
      b) bude III WW

      To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Polákům nevěřím, ale názory běžných lidí, mě zajímají. Pana Hudce tímto chválím a jeden palec hore.

   To se mi líbí

 4. Slim napsal:

  Hekrdlovo poněkud pozdní prozření, že DR je řízen taškáři.
  http://www.blisty.cz/art/74272.html

  To se mi líbí

 5. Bavor V. napsal:

  Připomenu ještě dnešní článek http://bavor.blogspot.cz/2014/08/b-side.html

  To se mi líbí

 6. strejda napsal:

  Hodí se to sem i nehodí. Jeden vtip, co dnes přistál v mé poště.

  V porodnici položili vedle sebe tři novorozence – chlapečky:
  Čecha, Němce a Rusa.
  Ale zapomněli je označit, takže se jim popletli.
  Přijdou matky a teď, babo raď, jak je od sebe odlišit, který je
  čí?
  A tak Němka zařvala: „Heil Hitler!“
  A skutečně – jedno novorozeně vyskočilo do pozoru a zvedlo pravici.
  Němka k němu šla a vzala si ho do náruče.
  Najednou přistoupí i Ruska a bere si na ruku jedno ze zbývajících
  dětí.
  A Češka se ptá: „Hej, Rusando, jak jsi poznala, že tenhle je
  tvůj?“
  Ruska odpovídá:
  „To je jednoduchý – když Němka zařvala, tak ten můj zaťal
  pěstičky a ten tvůj se posral …

  A tak je tomu dodnes ..

  To se mi líbí

 7. Rosťa napsal:

  Ne všichni Amíci mají v hlavě vymeteno
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Putinuv-pritel-akcni-herec-Steven-Seagal-koncertoval-o-vikendu-na-Krymu-330278

  Pane Bavore, Gábina posílá příspěvky ve stejnou dobu, jako ta naše milovaná S. Šauerová z “ kolébky demokracie „. Že by náhoda?

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Neznám IP paní SŠ, ale myslím si, že jejích „kvalit“ zdaleka nedosahuje. Gábina je naivní dítě. SŠ je podrazák.

   To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Přestaňte jí ostrakizovat.
   Zřejmě má něco společného s Holandskem, možná tam pracuje.

   A s tím „letem mrtvých“ měla samozřejmě pravdu, o takové blbosti byste neměli vůbec ani uvažovat, ať už je na tom letu kolik chce podivností… 😦

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Nepřijde mně, že by někdo někoho odněkud vylučoval. Když něco napíše, je jasné, že se může někdo ozvat. S tím musí počítat. Obzvlášť na stránkách, které všechno zlo světa nepřipisují Rusovi, což je evidentně proti její životní filosofii. Stačí, jak se rozohnila kolem jaderek. To, že u nás “ veverky “ jedou bez problémů leta letoucí a ještě pojedou ( tedy pokud nám Rus dodá palivo, páč ty články od bratrů z Westinghousů se kroutily jak žížaly ), to jaksi neakceptuje. Ale Rus může za to, že Ukrouš se vyprd na údržbu. Logika jak noha. Rozebral bych toho víc, ale nechce se mi to tady plevelit.

    To se mi líbí

 8. Asfalt napsal:

  Kyjev je v početní a technické převaze. Jaké důsledky by měla porážka Novoruska v Rusku a pro Rusko? Myslíte, že Moskva nechá Novorusko padnout? Nebo myslíte, že Novorusko zvítězí nad přesilou?

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   rusko nemysli tak,jak asfalt,novorusko naisto kuka na cara v moskve,ze nieco podnikne a je na beton jasne,ze podnikne,proste zahlasi,jak hlasi amerika,ze su to jeho zivotne zaujmy a tie dristacky zapadu a hlavne tych preklatych prolhanych hovorcov od vselijakeho government,to budu velmi rozmyslat,co povedat,bo vtedy sa skonci rez a pride na noze,traktare to hotovy umierat to najmenej pochybujem,ale o ritiaroch?to nemam ziadne iluzie.

   To se mi líbí

  • moskyt napsal:

   Asfalte, škoda že si netykáte s ruštinou (žádná výčitka, pouze konstatování) u Slima kousek výš jsem dával odkaz na moc dobrý rozhovor. V něm se vaše otázky diskutují. Bohužel, neexistuje to v písemné podobě a překládat mluvené slovo je nad moje síly, přiznávám bez mučení. 😉

   To se mi líbí

 9. Asfalt napsal:

  Také bych se rád zdejších ekonomů zeptal, co by se stalo, kdyby Rusko začalo zádat platby za plyn v rublech nebo juanech (předpokládám, že se tak dosud neděje). Mělo by to nějaký vliv či důsledky?

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Po tom, jak se k nim chováme, budeme rádi, že nám vůbec nějaký pošlou.

   To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   ja nemam financnu gramotnost,ale aj tu mam odpoved,rusko nebude ziadat nejake papieriky smiesne ,bude sa platit v zlate a myslim,ze ani to nepomoze,ked by sa zacala mela,rusko musi jasne dat najavo,co myslim,ze velmi rychlo aj da,ze dost dristaciek a vtedy pane boze pomoz rebelom bo ked sa zacne vojovat to sa nevojuje zlatom ,ci na nejakom diskuznom vecierku,vtedy ty vsetci experti z mocny z poza skielka budu mali vyplasenky ,ze si s nimi nestihnu ani utriet rit.

   To se mi líbí

 10. cobolik pacholik napsal:

  ja boze neviem,precital som si nejaky pepik stetina,drista lepsie jak mi v materskej skolke,ze vraj treba traktare postrasit a urobit velke cvicenie vojskove myslim,nie spartakiadne,vlastne ja som ani ten clanok necital,len prvu vetu a hned reagujem,je to poslanec v eu parlament,boha ty ludia bud stratili vsetku sudnost,alebo maju uz docista strupy na mozgu,on si mysli,ze robit na traktarov bu,bu takym tahom,to sa traktariky poseru,taky clovek reprezentuje pepikovo na medzinarodnej scene,vie on vobec kure hlavu odrubat?ma on sajnu s kym ma do cinenia?to je uz na palici nie jak som pisal do dvoch mesiacov,ale v najblizsich hodinach traktar uderi a potom som zvedavy,jak sa to zacne vsetko srat a hlavne cakam ,ktory hero sa prvy postavia ivanom,takymy debilnymy recamy (neviem,ake y i) si ty ludia neuvedomuju co robia,neverim,ze traktar bude este dlhsie davat zo seba robit debilka,napadlo vobec niekoho jak toho stetinaca,co by robila amerika,ci,china,ci nejaky stat co ma nieco do povedania vo svete,bo pochybujem,ze pepikovo nie toboz cobolovo,maju nejaky hlas,co maju o coboloch neviem,bo tam necitam nikdy v zivote,ale pepici to maju takeho saska co vykrikuje horsie jak kopa buranov z vychodu pijana na sracku,moj drist tiez moze pre nejakeho spravneho razenia typu stetinaca byt buransky,ale ja nemam problem odrubat kure hlavu a kurve co hucka do zabijania to bez mihu oka,a nie z nenavisti tak jak kuru z potreby zozrat tak podobnych stetinacov,tiez zajebat z potreby chranit druhu holotu.
  PS.ja neviem jak take clanky vplyvaju na vas,ja to sa hned zapalim jak retazova reakcia,bo tu doma to nemam s kym prebrat v robote amici,to kukaju na mna jak na sialenca,oni vlastne nemaju ponatia o nejakej situacii doma nie toboz v europe,moja rodina mi hovori,,ze tu na tom bavorove,ked nieco dristam to sa musia vsetci tukat do cela a hlavne mi bolo povedane,ze asi nikto nerozumie mojmu stylu vyjadrovania ja len poviem,ze vedia hovno ,myslim tu doma,bo par naisto vie,co dristam,nehovorim,ze erudovane ,ale ja tu nechodim na nejake sympozium o lingvinistike a spravnosti pouzivania reci ja tu reagujem tot vso, the end.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.