Chvála soběstačnosti


Pod vlivem sankcí se Ruský průmysl začíná stahovat „do sebe“  Rusové zjišťují, že si v mnoha směrech vystačí sami. A protože mají bohaté veškeré zdroje, tedy jak přírodní tak i lidské, pomalu se přeorientovávají na čistý export a omezují import. Dokáží si vše vyrobit sami. A kvalitu svých výrobků dokazují zejména ve vojenské technice. Ale nejen tam

Odcházejí i z našich zemí a tak se firmy navázané na Rusko budou muset přeorientovat. A hledat odbytiště tam, kde bude o jejich, občas dost specifické výrobky zájem. To v lepším případě. Jenže může nastat varianty druhá, firma prostě skončí. V zájmu demokracie na Ukrajině nám naroste počet nezaměstnaných. Ale co bychom pro blaho Kyjevských oligarchů neudělali.

Sankce

 

Takže nás bude zachraňovat nulová inflace, aby si lidé alespoň nějaké zboží či služby byli schopni nakoupit. Už teď se projevuje v obratu všech domácích firem příznivě. I ten cestovní ruch je „zásluhou“ Singrovky zaměřen více na domácí destinace. Asi si budeme také muset vystačit sami. Máme ale smůlu v tom, v čem má to Rusko štěstí. Lidských zdrojů sice bude dost , po kolapsu Ukrajiny pak až moc, ale horší je to s těmi surovinami.  Tam si asi nevystačíme.

Ale hlavně že podpoříme demokracii, nacismus a oligarchii na Ukrajině!

Bavor podpis_rex

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

34 reakcí na Chvála soběstačnosti

 1. strejda napsal:

  Sankce se vyhlašují lehce a přitom je návrat do stavu předsankčního vyloučen. Protiruské sankce navíc znamenají obrovské varování pro Čínu. nebudete skákat jak my pískáme? zavalíme vás sankcemi a zničíme. Tož chytrý Číňan již teď buduje svoji soběstačnost. Svět a EU se bidou divit.
  No a my, Evropané to zaplatíme. Rusko i Čínu.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Na tohle téma je zajímavý článek zde: http://nocheinparteibuch.wordpress.com/2014/08/07/geschickter-zug-von-russland-gegen-westlichen-wirtschaftskrieg/ Strejda gůgl pomůže. A jako lákadlo část článku (překlad gůgl) Zákaz dovozu do mnoha evropských potravin vyvolalo v Evropě lítosti a kritiky. EU stejně jako spolkový ministr zemědělství Christian Schmidt mluvil o politicky motivované kroku. To představuje „konstruktivní spolupráci“ mezi Berlínem a Moskvou o otázkách vývozu zemědělských produktů „nepochybně těžký test,“ řekl Schmidt. CSU politik vyzval Rusko, aby ustoupil.

   Mluvčí Evropské komise prohlásila, že si vyhrazuje právo odpověď dříve, by teď být analyzován rozsah a důsledky pro evropský vývoz. EU vyváží do 2013 druhů ovoce a zeleniny v hodnotě 11,9 miliard eur do Ruska.

   Ruští pult-sankce jsou tedy politicky motivovaný krok. Jaký objev!

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Velice zajímavé, I člověk z úplně jiné názorové platformy potvrzuje, ža současná proukrajinská politika je zcela sebevražedná, pro EU i pro Ukrajince. Tentokrát si bílý muž nevybral nějaké exoty, barevné, šikmooké a tak, ale zaměřil se na sobě podobné etnikum. Co se nepovedlo jinde ve světě má se povést na Ukrajině. Opravdu atlantičtí analytici jsou jen mladí absolventi vybavení jednoduchými příručkami, kteří nerozumí tomu co se děje a co se může stát. Zjímavé snad je, že lid najednou – mimo pár skutečných pitomců – nejásá.
   Někteří si přáli být u toho, když se bude měnit svět. Dočkali se.
   Bohužel se již nedočkáme toho, kam až to dojde. Možná je to dobře.

   To se mi líbí

   • Občan napsal:

    Já se, Strejdo, naopak velmi obávám, že se toho dožijeme v dohledné době. Vlastně mám takový neblahý pocit, že to už zažíváme.
    A vůbec se netěším na to, až nás naše děti proklejí.

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Souhlasím s Vámi, že to již zažíváme, ale velmi se obávám že to bude dlouhý a špatný proces, jehož konec je v nedohlednu.
     Pro nás určitě. Ale budou to spíš temná desetiletí než staletí.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Někde jsem četla, něco o sedmiletých cyklech akorát jsme tomu nevěnovala moc pozornosti… tak kdo ví…

      To se mi líbí

      • K-k. napsal:

       že by bible? Kniha Genesis? Josef vyložil faraonův sen o sedmi kravách tučných a sedmi hubených…

       To se mi líbí

 2. Cech napsal:

  Ten správný postoj Ruska měl být podle EU asi jiný, než zasáhnout v podstatě obnovitelné zdroje EU.
  http://www.novarepublika.cz/2014/08/evropa-zuri-ze-si-putin-dovolil-odvetu.html
  To že se již nikdy nenavrátí možnost uplatnit onen převis obnovitelných zdrojů EU, za dovoz těch neobnovitelných surovin je nyní všem již naprosto jasné.
  Tu díru kterou zaplácne Bělorusko a ostatní místní a na druhe straně Argentina,Brazílie a ostatní obr producenti hovězího, vepřového aj..
  Proto souhlasím se strejdou, již nikdy nebude moci EU za obnovitelné zdroje dovážet potřebné suroviny.

  To se mi líbí

 3. Jethro napsal:

  Dost zajímavá informace je, že fašounci hrozí embargem na přepravu ruského plynu (nejen) do Evropy. Pěkně se nám to roztáčí.

  To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Aktuální žebříček oblíbenosti
  Anketa

  Kdo z nynějších významných světových politiků je podle vás největší zločinec a měl by hnít mnoho let v haagském žaláři?

  Vladimir Putin. (8 %)
  Barack Obama. (56 %)
  Oleksandr Turčynov/Arsenij Jaceňuk. (25 %)
  Benjamin Netanjahu. (3 %)
  David Cameron. (2 %)
  François Hollande. (3 %)
  Angela Merkelová. (3 %)
  Ti hlasující snad nečetli Bursíka s Pehem, jinak si to neumím vysvětlit.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Nějak nám zapadla tahle zprávička http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/bezradnym-australanum-pomohou-s-patranim-po-mh370-nizozemci/r~b823a2261d5311e4807c002590604f2e/ To by v tom byl američan, aby se ty oběti nenašly. Z Holandska do Austrálie je dovezou docela legálně.

   To se mi líbí

   • Gábina napsal:

    To si opravdu myslíte, že tomu tak bude ? Ty oběti v Holandsku až budou identifikovány, tak budou předány pozůstalým. Nebo myslíte, že australští manželé s polským jménem Duczynští z Austrálie jsou najatí komparsisti, aby sehráli truchlící po neexistující dceři s jménem Fatima, která měla vymyšlenou identitu, nikdy neexistovala, nikdy nestudovala v Německu obor vesmírné inženýrství a „jako“ snila o životě v Perthu? To je dost podivné. To potom do toho domnělého komplotu zatahujete přímo geometrickou řadou neuvěřitelný počet „zasvěcených“.
    A že Holanďané budou pomáhat s pátráním na mořském dně, tak asi jste neuvážil, že Holanďané jsou námořní země a mají jako jedni z mnoha za staletí nejvíce zkušeností, stačí si uvědomit, jak je vlastně jejich země zvětšená na úkor moře pomocí hrází a přečerpávání vody, asi jsou znalí práce na mořském dně, tak kdo jiný je pro takovou práci perspektivnější, nebo víte o nějaké třeba ruské firmě, která něco takového již dokázala,(třeba vysušit a přesolit Aralské jezero, jenže tohle je Indický oceán) potopenou ponorku Kursk vytahovali například asi Norové, sovětskou elektrárnu postavenou na příkaz KSSS na Ukrajině sanuje evropská unie, nedělám si iluze, že nezištně. Většina firem, co pátrá po potopených pokladech a lodích starých i nových, má něco společného s Holandskem, kupodivu námořníci a potápěči z vnitrozemské země jako Švýcarsko nebo Maďarsko, tam většinou nefigurují, asi to bude nějaký komplot. Tak snad by bylo lepší trochu omezené důvěry s ohledem na pozůstalé, ale pro Vás to je jen komplot. Dá se tak trochu říci, co se Rusům nepovedlo, tak je dnes mimo Ruskou federaci a tak mohou říkat, že se jich to netýká, čili placení náprav škod je přenecháno těm druhým, to je velmi „chytré“, a takhle to udělají se vším a s každým, kdo jim sedne na lep.Aralské jezero je dnes v samostatném Kazachstánu, tak eto vaše dělo podobně Černobyl je dnes na samostatné Ukrajině, eto vaše dělo, že to ale zpunktoval vrchní sovět pod vedením Rusů. eto uže davno.
    Rozhodně si myslím, že je lépe se na věci dívat s odstupem nemalovat si nic, všechno je jinak.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     V jedné věci máte úplnou pravdu. Všechno je jinak.
     Zejména to „co se Rusům nepovedlo“. Oni to nebudovali s tím, že to jednou bude patřit někomu jinému. A pokud se někdo ze sojuzu odtrhnul, tak holt se vším všudy. S dobrým i špatným.
     A co se týká letadla – tohle není můj okamžitý nápad, ale s tou variantou „letadla mrtvých“ a s komparsem už přišli Němci.

     To se mi líbí

    • oh napsal:

     Dívat se na věci s odstupem je vážně dobrý nápad. Možná byste se ho, Gábino, mohla občas přidržet.
     Především bude drobný rozdíl mezi zkušenostmi se stavěním hrází a zvětšováním Holandska a pátráním po předmětu ztraceném kdesi v moři, navíc často ve velkých hloubkách. Černé skříňky z Airbusu Air France (let 447, Rio de Janeiro -> Paříž), ztraceného 1.6. 2009 byly nalezeny až téměř o dva roky později, koncem dubna 2011 – a to Francouzi znali přibližnou oblast, kde se letadlo zřítilo a kde tedy mají pátrat. To se o letu MH370 nedá říct ani omylem.
     http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/grafika-kam-se-podel-let-c-370-a-kde-po-nem-patraji/r~ef4363ccb03411e3b4c00025900fea04/r~4920195cb06d11e3a81d002590604f2e/
     Zejména si povšimněte třetího obrázku s červenou kružnicí. Ta označuje oblast, kde všude, vzhledem k zásobě paliva a poslední známé pozici, by MH370 mohl teoreticky být. Připadá mi to jako zatraceně velký kus zeměkoule na prohledání a pro všelijaké konspirační teorie zahrnuje i značný podíl pevniny…
     Když se díváte na věci s odstupem, možná byste mi mohla objasnit souvislost mezi příkazem KSSS postavit Černobylskou elektrárnu a katastrofou na jejím 4. bloku. Nebo snad ten „příkaz KSSS“ obsahoval také pokyn: „vyhoďte to do povětří“?
     Stejné reaktory RBMK 1000 jsou i v dalších elektrárnách přímo v Rusku: v Kursku a Leningradu (Sankt-Petěrburgu) – po 4 blocích a ve Smolensku 3 bloky. Tam, pokud vím, nic nebouchlo. Možná tam jenom mají na velínu příčetnější obsluhu. 😉
     S jistým odstupem lze konstatovat, že na ekologické pohromy a katastrofy nemá někdejší SSSR patent ani monopol. Namátkou uvedu americkou Dust Bowl, známou Bhópálskou prskavku firmy Union Carbide, průmyslový rybolov a současný aktuální celosvětový hit – biopaliva.
     Jak již uvedl domácí pán, když se trhnete od většího celku, je to se vším všudy a všechny výhody i problémy, které jsou na vaší části dříve společného území, jsou už jen a jen vaše. Tedy, pokud se při oddělení nedohodnete jinak.
     Domnívám se také, že lze s jistým odstupem tvrdit, že řeči o tom, jak byl vrchní sovět pod vedením Rusů a ostatní národnosti SSSR krutě postihoval ruský útlak, spadají do kategorie označované spisovatelem Ludvíkem Součkem jako „obecně oblíbený omyl“.

     To se mi líbí

 5. K-k. napsal:

  OT: Pane Bavore, mejlík…

  To se mi líbí

 6. jaa napsal:

  Ále no tak, proč tak černě??? Už bábi říkala, že“ každé zlo je na něco dobré“. Holt se přestane jezdi autama, vělké náklady konečně půjdou přes železnici – místo kamiony, místní rozvozy se budou – jako v asii dělat rikšama upravenýma na náíkladní. Stejně to není jako kdysi , když přijela Tatra Z velkoskladu a vyložila v prodejně celou korbu..Vzduch bude čistější, , lidi budou mít pohyb atkže taky budou zdravější, nebo budou jezdit m|HD. Silnice se uvolní, kamionů ubyde – když se zboží nebude vozit sem – tam. Silnice se taky budou míň opotřebovávat a dýl vydrží. A z toho, že by přebytkové zboží jako levné zaplavilo obchody taky nic nebude… Ono i to dovážení se tím pádem prodraží.. takže o moc levnějí něbud e a bude výhodnější nakupovat místní… holt budeme taky samozásobitelé. Vlastně dojde na slova Babiše na soběstačnost v potravinách… jak tomu chlapovi fšecko vychází – bude to asi pracovité nedělňátko:-))

  To se mi líbí

 7. jaa napsal:

  Fu a k těm surovinám .. bude se víc třídit, sbírat a materiáelm nás bude zásobovat Asie – když každou elektroniku, strojá nástroje ledničky musíte co 2-3 roky obnovovat – víte co je to surovin za rok.. , těžba uhlí se udrží bez doplatků.. takže ušetříme.. ono by se těch výhod našlo…a jé je.

  To se mi líbí

 8. cobolik pacholik napsal:

  nic nebude lahke pre traktarov,svoju sebestacnost,tak rychlo nevybuduju,lebo dost toho dovazali,bo im sa naozaj oplatilo maju zlateho prachu, maju suroviny,myslim,ze kazdy normalny zjadac chleba o mojom razeni a mojho kuku to vie,bo ty,co vidia toto svetlejsie jak ja,nebudem brat iluze,ale co viem tak na 90%,ze ruska holota to tvrda holota z ich historie je jasne,ze utiahnu opasok,co by sa tri tretiny sveta prestiklo,ale oni nie bo to mentalita a este motivacia,ze ich maju za debilkou zohra svoju rolu,my neviem,jak by sme sa dali a ritiari to by sa posrakulkali,keby mu do novin zabalil len horuci zemiak,dalej dnes mulat rozhodol,ze us air force zacne bombardovat ISIL,ktory prenasleduje urcitu religijnu skupinu,ktora uteka smerom do hor pred istou smrtou na hranici s tureckom,nepride mi na rozum meno tych ludi,ani tych kopeckov,ale je ich okolo 40 000 a v iraq parlamnet ich predstavitelka so smrtelnou hrozou prosila o ochranu jej holoty a ostatny clenovia parlamentu okolo 30 ludi stalo okolo nej na podporu jej ziadosti,co mi v krku bolo cudne ,ked som ju pocuval a cital titulky,bo vie,ze ide o moc a jej holota je pre nu vsetko,mulat povedal,ze emerika nemoze byt slepa, pred pokusom o genocidu urcitych human,ktorym hrozi ista smrt,lebo pashmerga kurdska,ich prestala chranit a odisla chranit svoju holotu,alebo braklo penazi to uz neviem,co ma prve napadlo rychlejsie jak jadrova reakcia,ze ked mulat toto dristal,preco nedrista podobne,ked sa rezu chocholy a ked sion brothers za slaby mesiac zabili slabe 2000 hadrackej holoty vcetne zien a deti,toto ma privadza do sialu,hned by som mu povedal mr.obama toto je vysledok v tom iraq,vasej operacie freedom path(cesta slobody)us governemnt je za to plne s jeho prizdisracmy zraly nie pred tribunal,ale rovno pod stenu,za utrpenie holoty o ukrajine plati s tou hadrackou holotou do kopy jak by smet,boha,kedy sa ozve niekto,co ho nejak beru vazne a povie toto,co ja tu,bo ja tu kricim,len do tmy v mene tej nevinnej holoty,ktora umiera,pre nejaku kurvu.
  PS.ked ma niekto podobny kuk,ci pocit aspon jeden
  ,nemusi nic pisat,len hej,alebo nie,alebo nech mi vytmavy,ze to vidim prilis cierne a ukaze mi,kde sa mylim,bo mylit sa je ludske,ale nie v otazke,ked je v sazke zivot nevinnej holoty,to ma zerie jak svina.

  To se mi líbí

  • Vladimír - Faust napsal:

   Hej, cobolíku, hej…
   podobný kuk mám i já.
   A ještě před tímhle totálním průšvihem jsem na bývalé Zemi ticha psával:
   Budujte Malévil, malověrní, budujte Malévil… a velmi se obávám, že už nám nezbývá čas. Jde to příliš rychle!

   To se mi líbí

  • Občan napsal:

   Že máme skoro na všechno stejný kuk, to už , Čoboldo, dávno víte.

   Pohoří, kam nešťastní jazídi/jezídi utekli, se jmenuje Šandžár; a jsou tam ve smrtící pasti.
   Pohoří je totiž kousek od syrské hranice, daleko od turecké, v široširé poušti plné opuštěných vesnic a vyschlých koryt potoků a říček.
   Původně jsem myslel, že jsou v jiných horách, severně nad Mosulem, relativně nedaleko tureckých hranic. Až později jsem si v zahraničním tisku našel jejich správnou lokaci.

   Jenže amíci je pouze použili jako krycí objekt pro prosazování svých zájmů; stejně jako křesťany, šíity a malé denominace vyhnané z Bakhdidy. Jako ostatně vždy.
   Jediné, co bombardovali, bylo dělostřelecké postavení ISIL na přístupové cestě k Ibrílu/Arbilu, protože tam je mezinárodní letiště, US vojen…pardon…“konzultantská“ základna a US „konzulát“. Křesťany a jazidy mají u zadele – nemají totiž ani ropná pole, ani základny, ani letiště.
   I ti momentálně chránění Kurdové jsou jim jenom užitečnými idioty. Ovládají totiž ropné pole u Mosulu, z něhož dodávají přes Turecko ropu Izraeli. TO je ten „americký zájem“, ty „lický práva“. Až ten ropný rybníček ovládne ISIL, spláchnou amíci Kurdy do hajzlu a klidně uzavřou dohodu s ISIL. A Turci zase budou jezdit lovit Kurdy do své obory v severním Iráku…

   On je totiž milý ISIL „nepřítelem“ jenom v přesně stanovených iráckých lokalitách, v nichž mají amíci své lidi a své zájmy. Všude jinde v Iráku, Sýrii a teď už i Libanonu to jsou spojenci nebo tolerovaná „opozice“, již USA, Turecko a Izrael podporují jak finančně, tak vojensky a logisticky. Protože hodlají použít ISIL na špinavou práci proti Íránu.

   To se mi líbí

   • Zedo napsal:

    Ahoj ,

    dostal jsem toto šokující video, kdo má silné nervy ať to zkoukne až do konce aby si udělal obrázek o tom, co je ISIL zač.

    http://cassad.net/tv/videos/616/

    To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    ostatna veta citizen trefa do cierneho,iranu sa boji hlavne sion brothers,bo ked budu mali svoju prskavku znacky atom bomb,to chazarik bud bude drzat klapacku,alebo pojde s dymom,nakoniec ISIL,neviem,aku by mal vyzbroj,perzan to ina holota do vojny a traktar so zlutaskom by mu dal modre z neba,bo zlutasek berie ropu a traktar to kamos,bo dobra brzda provozu ten perzan v tom bordely tam.

    To se mi líbí

 9. cobolik pacholik napsal:

  fajne vladimire fauste,panacka nejak nepoznam,ale je fajne,ze mas podobny kuk a s tym zamkom to sa neobavaj vladimire aj ten pojde do hajzlu a len dobre,bo sa neslucha holotu,tu,ale vysoko politicky,financo gramotne vzdelanych ,ktory si myslia,ze maju taky zamok,ale aj ony pojdu s dymom bo ja nemyslim,ze to ide rychle,ale pomaly a isto.

  To se mi líbí

  • Vladimír - Faust napsal:

   Cobolíku, pacholíku… známe se od vlka z Kosy.
   A ten Malévil není zámek (resp. je, ale v tomto kontextu to není podstatné)… prostě pan Merle (spisovatel) nastínil situaci poté, kdy ve Francii přežijí jen ojedinělé skupiny lidí – jedna z nich na hradě Malévil. A musí se samozásobit, ubránit atd. atd. Pan Merle, jelikož je fakt výborný spisovatel, tak to domýšlí až do těch poměrně neradostných konců.
   V mém pojetí je Malévil prostá soběstačnost (byť i v malém) – kdo žije na venkově, ví o čem mluvím.
   A to se obávám, že je budoucnost lidstva.

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    no vladimire fauste,tam som panacka videl a ci sme na seba reagovali to nepamatam a na kosu uz davno nechodim,a ani neviem,co sa tam deje bo stale strasenie to ma nebavi a ostal mi len bavor,bo ja na inkasie dristacky nikde nechodim,bo ja vyberava kurva.

    To se mi líbí

  • oh napsal:

   Pane Bavore, obávám se, že tentokrát se wordpress rozhodl poněkud zažertovat s vámi a odkaz z 12:51 poupravil do podoby, která vede zpět na vaše stránky. (Ta část kurzívou je tam navíc a pro fungování odkazu je nutno jí z něj vymazat.)
   //poznamkypanabavora.wordpress.com/2014/08/08/chvala-sobestacnosti/comment-page-1/deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/08/09/eu-und-russland-steuerzahler-werden-zur-finanzierung-des-krieges-gezwungen/

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.