P. C. Roberts – Kompletní zlatá rezerva USA zmizela


Uveřejněno dne 30. června 2014  – LQ-Services

 

 

Dnes řekl Dr. Paul Craig Roberts, bývalý úředník ministerstva financí USA, v rozhovoru pro King World News, že kompletní zlatá rezerva Spojených Států, včetně zlata, které je uschováno u Federální rezervní banky (Fed) pro jiné státy, je nyní pryč. To je velmi špatná zpráva pro Německo a ostatní státy, které důvěřovaly Federální rezervní bance, že jejich zlato bezpečně uschová. Níže si přečtěte, co měl Dr. Roberts na srdci v tomto pozoruhodném interwiev.

 

Interview  KWN s Dr. Paulem Craigem Robertsem ze dne 27.06.2014 – vybrané pasáže

 

Eric King:  “Doktore Robertsi, vím, že jste viděl na stránkách společnosti Bloomberg zprávu  o tom, že se Německo údajně náhle zcela spokojilo s tím, že bude mít své zlato uloženo u newyorské Federální rezervní banky. Vypadalo to jako propagandistická zpráva. Co jste si myslel, když jste to četl?

 

Dr. Roberts: “To znamená naprosto jasně, že Spojené státy to zlato již nemají a nemohou ho ani dodat. A že vnutily Německu své podmínky a dotlačily je k tomu, aby přestalo s otázkami, protože není možné ho dodat.

 

USA tedy řekly svému loutkovému státu Německo, aby držel hubu a vydal jiné stanovisko, totiž takové, že je srozuměn s tím, že ponechá své zlato ve FEDu. Možná bylo nutné je podplatit, nebo jim bylo potřeba slíbit nějakou jinou výhodu, ale v zásadě zastavily jakýkoli německý pohyb směrem k vyzvednutí jejich zlata, protože není možné je vrátit.“

 

Eric King: “Jaké dopady to bude mít na ostatní země, které měly u FEDu uložené své zlato? To je přece neslýchané, že Němcům to zlato nevrátí.“

 

Dr. Roberts: “To zkrátka a dobře znamená, že ho nedostane zpátky nikdo. Lidé na trhu se zlatem měli dlouho podezření, že FED spotřebovala všechno zlato USA na pokus dlouhodobě, po celé roky, stlačit cenu zlata. Poté, co spotřebovali zlato USA, začali k tomu používat zlato svěřené Federální rezervní bance do úschovy.

 

Ona (FED) tedy spotřebovala německé zlato. Domnívám se to, protože jsme se v posledních letech, zvláště od té doby, co zlato v roce 2011 dosáhlo svého maxima ve výši okolo $ 1.900 dolarů za unci, stále více mohli spolehnout na to, že na burzu drahých kovů Comex byla vržena obrovská množství nekrytých krátkodobých zlatých investičních certifikátů v hodinách, kdy se neobchodovalo, za účelem vyvinutí tlaku na cenu zlata a tím její snížení.

 

Takže oni chránili dolar před tzv. Quantitative Easingem (pozn. překl.: Quantitative Easing je peněžní politika centrální banky, kdy centrální banka sníží svou úrokovou míru na nulu nebo téměř na nulu, přičemž se nadále uplatňuje expanzivní peněžní politika) tím, že manipulovali s trhem se zlatými certifikáty a trhem s termínovanými vklady za pomoci krátkodobých zlatých investičních papírů. Kdyby bývali ještě měli zlaté zásoby, pak by je bývali mohli poskytnout na leasing obchodníkům se zlatými pruty, aby je tito prodávali na trhu. Byli by stále ještě pracovali s touto technikou.

 

Vycházím tedy z toho, že zlaté zásoby byly spotřebovány někdy v roce 2011, protože od té doby kontrolují cenu zlata především  prostřednictvím nekrytými krátkodobých cenných papírů, a to v průběhu fází trhu, ve kterých jsou obchody slabé nebo vůbec žádné.“

 

Eric King: “Vedli jsme rozhovor s Chrisem Powellem, a ten mluvil o skutečnosti, že je na trhu neuvěřitelné množství papírového zlata.  Řekl, že Německo, některé další země a také investiční banky činné na trhu londýnské asociace LBMA (London Bullion Market Association) = tzv. „bullion banky“ – drží tolik papírového zlata. Dále řekl:

 

“Jednoho dne budou tyto země požadovat vydání a ten výpadek bude nekonečně horší, než v letech 1968 a 1971, neboť všechno toto imaginární papírové zlato tam venku vůbec není možné dodat. Centrální banky pak pochopí, že u tzv. „bullion bank“ dojde ke katastrofě – že v důsledku výpadku určité banky se svými nekrytými krátkodobými investičními certifikáty padnou a že západní centrální banky nemají žádný kov, aby tyto „bullion banky“ zajistili tak, jak to za normálních okolností dělají. Pak vypukne na trhu se zlatem peklo a uvidíme to, co popsal William Kaye jako největší short squeeze, který svět kdy viděl.“ (pozn. překl.: short squeeze =  situace, kdy značný převis poptávky vyžene cenu akcie nebo jiného aktiva vzhůru v důsledku nedostatku akcií na volném trhu. Jindy by si investor mohl obchod rozmyslet a tuto vysokou cenu nezaplatit, ale v situaci „short squeeze“ musí obchodník, který spekuluje na pokles, tento obchod uskutečnit za každé situace. Obchodník si totiž nejprve akcii vypůjčil, následně prodal a teď ji musí koupit zpět za účelem jejího vrácení).

 

Eric King: “Vidí to  Chris Powell správně?”

 

Dr. Roberts: „Ano, věřím, že nejhorší součástí katastrofy bude únik od papírových měn, a už nebude možné uniknout ke zlatu, protože to budou mít všechno Číňani. (směje se). Mohlo by to ve skutečnosti dopadnout ještě hůř, než řekl Chris.“

 

Zdroj: King World News, 27.06.2014

Paul Craig Roberts – Kompletní zlatá rezerva USA už je pryč

Práva na obsah vlastní kompletně autor původního článku.

překladrejnocka

Příspěvek byl publikován v rubrice Přejaté se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

25 reakcí na P. C. Roberts – Kompletní zlatá rezerva USA zmizela

 1. Slim napsal:

  Pokud jde o ekonomii, ten Roberts je cvok
  http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2675874/nakaza-rakouske-ekonomie.html

  To se mi líbí

  • hans napsal:

   Spíš jsou cvoci v Patrii, když plodí takové nesmysly.

   Logika Robetse je jednoduchá – Američani odmítli německé zlato Němcům vydat i jen ukázat. Je pro to myslitelný jiný důvod, než že dotyčné zlato dávno prodali?

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    To nenapsali v Patrii. 😀

    To se mi líbí

   • Petr Pelikán napsal:

    Američani Němcům zlato vydat či ukázat neodmítli.

    http://www.bundesbank.de/Redaktion/DE/Interviews/2014_02_19_thiele_handelsblatt.html?searchArchive=0&submit=Suchen&searchIssued=0&templateQueryString=Goldreserven

    Es gibt diese Gerüchte, das Gold in New York sei entweder nicht mehr da oder Sie hätten nicht uneingeschränkt Zugriff darauf. Warum haben Sie nicht, um solchen Gerüchten zu begegnen, Wirtschaftsprüfer oder andere Externe zu den Verlagerungen hinzuzugezogen?

    Es wundert mich, dass das Handelsblatt solchen abstrusen Gerüchten Aufmerksamkeit schenkt. Ich war persönlich im Juni 2012 mit für die Verwaltung der Goldreserven zuständigen Beschäftigten der Bundesbank in New York und habe mir im Tresor angesehen, wie dort unser Gold gelagert wird. Die Amerikaner haben nie gemauert oder gebremst. Im Gegenteil: Die Zusammenarbeit ist in jeder Hinsicht ausgesprochen konstruktiv. Unsere eigene Revision war im vergangenen Jahr bei der Entnahme der Goldbarren vor Ort und hat alles genau kontrolliert. Der Umschmelzprozess wird außerdem von unabhängigen Sachverständigen überwacht.

    tedy

    Existují pověsti, že zlato v New Yorku buď není, nebo k němu nemáte neomezený přístup. Proč jste, abyste těm pověstím čelil, nepovolal k přemístění hospodářské revizory a další externí?

    Udivuje mě, že Handelsblatt těmto těžko pochopitelným pověstím věnuje pozornost. Já osobně jsem byl v červnu 2012, společně se zaměstnancem Bundesbanky, který je zodpovědný za správu zlaté rezervy v New Yorku a podíval jsem se trezoru, jak je tam naše zlato uloženo. Američané nikdy nezdili nebo zpomalovali. Naopak, spolupráce je v každém ohledu velmi konstruktivní. Naše vlastní revize byla v minulém roce při odebrání zlatých prutů na místě a všechno přesně kontrolovala. Proces přetavení je také monitorován nezávislými odborníky.

    To se mi líbí

    • Joda napsal:

     A co asi měla bundesbanka na ty pověsti říct. Co by se asi v Německu dělo, kdyby řekla, že na těch pověstech je byť jen zrnko pravdy.

     To se mi líbí

     • Petr Pelikán napsal:

      Jodo,

      kdyby na těch pověstech bylo zrnko pravdy, Bundesbanka nic neřekla, aby nebyla panika, pak by ale přesto vláda nebyla nečinná. Současný finanční rozpočet SRN by vypadal jinak.

      Ale můžete klidně nevěřit nikomu a ničemu – jestli Vám to pomůže pro budoucnost.

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Můžu se mýlit,ale teoreticky je přece Bundersbanka nezávislá na vládě? Tedy není ji povinna, ani nesmí, informovat o svých postupech a zjištěních. Prakticky snad ne? Že by jste v Německu měli totalitu jako u nás?

       To se mi líbí

   • est napsal:

    Třeba ho neprodali 🙂 A teď dumají, jak se bezbolestně vrátit ke zlatému standardu. Kdoví co všechno je v dnešním praštěném světě možné.

    To se mi líbí

 2. Hudec napsal:

  Ekonomii rozumím jako koza petrželi, ale jestli to zlato ve Fort Knoxu by mě fakt zajímalo.

  Podle mého amatérského soudu cvičí s cenou zlata velcí hráči. Teď se motá někde kolem 1300 USD, což je o skoro 600 méně, než v době, kdy byla cena na vrcholu. Vyhlížím okamžik, kdy půjde cena nahoru, což bych považoval za signál nějaké znovu se blížící finanční krize („bezpečný přístav“). Ale ono to tak asi nefunguje.
  Řekl bych, že pro obyčejného Čecha (jako jsme tu vesměs my všichni) nemá cenu kupovat (a prodávat) papírové zlato, protože těžko můžeme předvídat vývoj jeho ceny. Pád z 1900 na 1300 je varující – prachmizerná investice.
  Pro nás, předposrané, je možná dobré mít v trezoru něco slitků či mincí a medailí ryzosti 999 v nějaké rozumné hodnotě – jako „krabičku poslední záchrany“. Kdyby skutečně došlo k naplnění katastrofických vizí o pádu dolaru a tím celého měnového systému, byly by to prostředky k dočasnému přežití. Možná….
  Mít zlato v trezoru je umrtvená investice, obtížně realizovatelná. Ale pocit je to celkem příjemný, i když se nejedná o žádné milióny.
  🙂

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Hlavně nikomu neříkejte, že nějaké zlato máto doma uložené. Stačí jeden velmi odhodlaný muž s pistolí u hlavy Vaší nebo hlavy Vám blízké a příjemné (to je metafora, ale jasná). Při skutečném pádu bude přežití sázka do loterie. Svět je příliš propojen. Zkušenosti bych hledal v Somálsku a podobně. V silných klanech. Někdo přežije, ale je předem nejasné kdo a co je pro to nutné udělat.
   Moje maminka, moudrá to žena, která zažila dvě velké války 20.století říkávala. Moje největší přání je v takovém případě zemřít hned na počátku.

   To se mi líbí

  • Gábina napsal:

   Dovolila bych si o tom pochybovat, kdyby totiž všichni začali jako platit tím zlatem,tak by to byla obdoba poměrů na Klondyku, na nějakou oficiální cenu za unci z Troyes se Vám v tu chvíli každý vykašle, bude platit okamžitý zákon nabídky a poptávky obdobný tomu, co byl na Klondyku, jediné, čeho bylo dostatek, bylo zlato(ale ne každý ho měl „dostatek“), ale pak krumpáč stál jako pár nuggetů a po přepočtu na oficiální ceny(ale nereálné na Klondyku) měl tehdy cenu jako pneumatická sbíječka s kompresorem z autobazaru stavebních strojů)
   Takže se to dá chápat dvojím způsobem,buď cena zlata na Klondyku byla tak „nízká“, že ani 20 gr nestačilo na jeden krumpáč v obvyklé ceně Kč 100,- a papírově to představovalo dle dnešních cen třeba 10 000 až 20 000 Kč) a nebo cena krumpáčů stoupla z kč 100 na Kč 10 000 – Kč 20 000 neboli na pořízení jednoho bylo třeba více zlata.
   Takže by pak jeden zlatý prsten nestačil ani na měsíční stravu.
   Pak by leda nastal barterový obchod,

   To se mi líbí

 3. cobolik pacholik napsal:

  FED to ustredny vybor a hlavny cinitel ideoologie zlateho prachu,jak komunisticka intenacionala,jeho politruci zvany ekonomovia,ci financne vzdelany maju na vlas podobne skoly,jak boli tie o marxizmu,kde budu rozpravat svoje kydy o nicom,len aby holotu nalakovali a hlavne zmagorili,co sa hovori,ze je to filozofia,ktoru kazdy nemoze pochopit na vlas jak kumunisticka a spisy lenina. bo odkedy je svet svetom jedna plaus jedna je dva a hnidy z urcitej zaujmovej skupiny hovoria,ze milion,bo jedno plati tiez po tisicrocia,nemozno kradnut ani v maonarchii,socializme,fasizme,ci demokracii,lebo sa tak kradne a lakuje,aby z hovna bola zlata tehla,co sa aj hovori a uz neraz len za ostatne 100 rokov bolo jasne,ze hovno,vsade je nejaka miera,len v ideologii mier nema tam sa cigani az tiskne,aby nejaka skupina mohla zit na ukor holoty,moja odborna studia razenia tvrdeho buranstva je proklete primitivna,ale k realite blizko,jak nos medzi oci.

  To se mi líbí

 4. Petrpavel napsal:

  Všichni tady jste nevzdělaní blbové, vzkazuje vám poslankyně za ODS Jana Černochová. Říkali to v televizi.
  „…Myslím si, že lidem chybí národní hrdost a uvědomělost o tom, že bez armády bychom nebyli suverénním státem a bez armády bychom nedokázali to, co se nám podařilo. Včera uváděli v televizi statistiku a říkali, že vesměs lidé vzdělanější podporují armádu a naše vojáky na misích. Možná do diskusí pod články přispívají lidé méně vzdělaní nebo pod závojem anonymity si léčí své frustrace, těžko říci.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ze-krvacime-za-cizi-zajmy-Proboha-Jana-Cernochova-tvrde-odpovida-Petru-Machovi-doktoru-Mackovi-i-komunistum-326300

  To se mi líbí

  • Jethro napsal:

   Jana Černochová je totální blbka – ovšem pravověrná. Srovnává naše vojáky v Afgu s našimi letci ve IIWW v Británii. No – jak jsem řekl už na začátku.

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Poslankyně za ODS si poněkud plete pojem a průjem.
   Nemám nejmenší problém s Českou armádou. Mám problém s tím, k čemu českou armádu používají naši opravdu, ale opravdu velmi drazí politici, včetně Jany Černochové. A taky s tím, jak svou činností i nečinností napomáhají úspěšnému rozkrádání peněz na tuto armádu.

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Aneb co vše je schopné se v dnešních politických stranách uživit, „zazářit“, a co se mediálně vystavuje … 🙂 … Demonstrace koncentrované idiocie …
    Opravdu je proč se smát Jakešovi a Kabrhelové ve srovnání s dneškem ??? Vždyť těch s IQ houpacího koně je v politice „něúrekom“ , blbost je věčná a debilita se šíří minimálně rychlostí světla …

    To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No ono je to velmi obtížné protože co Jana to starostlivá žena.
   http://vitbarta.cz/mimo-praci/431-prereknuti-peake-zive-v-ct-cervicek-a-cernochova-si-budou-muset-davat-sex.htm#.U72PHZR_ukw
   No ale na druhou stranu v rámci aliance jak se dá lehce spočítat, činí náklady na padlého Čecha = 1/25 nákladů na padlého vojáka USA.
   Proto nasazení Čechů v rámci aliance je finančně velmi výhodné.Velmi dobře vycvičení ukáznění a v rámci aliance tvořící nejlacinější silu, která je vděčná za jakoukoli misi.
   Proto to cvičení politiků jak musí celé Česko truchlit, neboť je to mnohem levnější než srovnatelné finanční ohodnocení vojáků a zabezpečení pozůstalých.

   To se mi líbí

 5. Petrpavel napsal:

  Česká armáda brání v Afgánistánu světový mír, a komunisti otravují svými hloupými starostmi. Jaká malost!
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Kasova-KSCM-Nastavme-funkcni-politiku-socialnich-bytu-326282

  To se mi líbí

 6. Strejda Olin napsal:

  Armáda ČR není nic jiného, než profesionální vojáci, dobrovolně ochotní za žold bojovat kdekoliv a proti komukoliv, plně si uvědomující rizika tohoto džobu. Armáda by měla chránit a bránit stát a jeho suverenitu při napadení nepřítelem. Dnes nás prý ohrožuje nepřítel i tisíce kilometrů daleko a silně pochybuji o tom, že některý z těchto „nepřátel“ kdy něco o Česku slyšel, natož aby věděl, kde se nachází. Já osobně žádné zájmy, které by byly ohroženy, v cizině nemám. Vy ano?
  Co říkáte na název seriálu dokumentů ČT „Naše Velká válka“? Copak 1. SV byla NAŠÍ válkou?

  To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Viděl jsem na ČT 2 první díl desetidílného dokumentu, který (pokud ho neznáte) vřele doporučuji.
   http://www.ceskatelevize.cz/porady/10488437622-americke-stoleti-ocima-olivera-stonea/

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Strejdou Oline, nebyla a věděli jsme to 80 let. To se ale musí změnit. Naše milovaná monarchie byla rozbita nezodpovědnými avanturisty z níž mnozí ji jen za jídlo a nízký žold ničili v cizích službách. Přitom česka fojak, dobra fojak, rád umíral za císaře pána, toho starého i toho mladého. No, může být něco krásnějšího než se hnát s bajonetem na hlavni na proradného Srba a jeho střeva si obtočit kolem hlavně? Tedy, pokud on dřív nědělá totéž vám. A vaše poslední myšlenky pak budou na rakousko-uherskou vlast a jejího mocnáře. Taková slast!
   Tak vidíte, byla to Naše válka a my ji prohráli. Tak si teď nesmíme vyskakovat a musíme přinést oběti.

   To se mi líbí

 7. K-k. napsal:

  OT: pane Bavore, posel jede… 🙂

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.