Nedělní chvilka poesie – Pravda o imperialistovi


Přátelé,

Bavor mi sdělil, že Miluše je na pracovní neschopence, a proto by měla Nedělní chvilka poezie zastoupit Poesii na neděli. Po chvíli nadávání jsem přece jen usoudil, že Bavor si nezaslouží být ponechán svému osudu a zuřivosti čtenářů, kteří by snad nesli nelibě, že se v neděli poezie nedočkali. Proto jsem zde namísto Miluše. Vím, že její kvalitu nemohu nahradit, a stejně jako Vy doufám, že její skvělé texty se už příště zase vrátí.

Poezii rozumím jak koza petrželi. Alespoň doufám, že to není ještě horší, osobně jsem s kozou o petrželi ještě nemluvil. Namísto neumělé rešerše věhlasných básníků jsem proto, zahnán do kouta, přistoupil ke svépomoci. Kulturně vyprahlého čtenáře tak dnes obšťastní rýmy mé vlastní tvorby, samozřejmě, na aktuální téma.

 

Ukrajino, země širá,
kdože v dlani své tě svírá?
Duše černá, placaté má uši,
na válečný buben jenom buší.

Fašisti dnes vládnou tobě,
demoška obrací se v hrobě.
Vrazi jsou teď naši kamarádi,
na povel máme je mít rádi.

Kdo se příkazu doby vzpírá,
tomu Provdoláska spílá.
Mnoho těch, co pobírají gáži,
jako profesionální lháři.

Povstaň Ukrajino, probuď lid svůj,
Peklu pošli ten koloniální hnůj.
Schwarzenbergové zaslouší si hany
a vrazi lidu na pazoury dlahy.

 

Doufám přátelé, že jste se ještě nerozutekli po lesích jako ti zajíci, na kterých jsem svoji poezii zkoušel před Vámi. Těm stále při vědomí mohu sdělit, že každé trápení má svůj konec, a proto i umělecký žánr v Asfaltově pojetí vystřídá seriozní žurnalistika.

Redakce Nedělní chvilky se totiž zabývala i takovým problémem, jakým je otázka, proč Amíci už dávno nevlítli na Ukrajinu, když se jim zde příležitost k jejich oblíbenému a obvyklému bombardování, vraždění a ožebračování lidí naskytla. Při hledání odpovědi nám pomůže reportáž z prostředí americké armády, jež je ke zhlédnutí zde.

Na uvedeném skvostu investigativní žurnalistiky vidíme, jak důstojnice v bílých uniformách bez ostychu laškují s mužstvem. V kraválu, který při tom v amerických kasárnách dělají, pořádně neslyšíme, jaké rozkazy mužstvo vlastně dostává. Ale z toho, jak důstojnice, patrně pro názornost, vykrucují pozadí, nelze pochybovat, že rozkaz zní jasně: „Nakopte jim zadky!“

Zdivočelé mužstvo se však vůbec nevrhá na ruského nepřítele, aby rozkaz bez odmlouvání splnilo. Příkazu nejen nedbá, ale mnozí si dokonce dovolují pokřikovat na velitelský sbor jakési: „Huja, huja!“ Jeden vojín zašel až tak daleko, že si do armádních prostor pozval i jakousi civilistku s velmi velmi krátkou sukní a provádí s ní tak prapodivné prostocviky, až se jeden diví, že ty pěkné kalhotky na ní ještě stále drží. Kde k té ženštině vůbec přišel, si netroufám ani hádat. No řeknu Vám, takový nedostatek disciplíny, Bavor snad odpustí, ale musím říci, že přímo bordel, jsem u největšího imperiálního vojska planety nečekal.

Další šok se diváku naskýtá při pohledu na kantýnu nejdražší armády světa. Kam oko dohlédne, tam regály prázdně, k jídlu nic. U pultu se na místo kuchařek poflakují jen jakési uklizečky, co nevychovaně šlapou po barových stoličkách. Jak potom má chudák hladový americký voják přeplavat Atlantik a bojovat s úhlavním nepřítelem lidstva a ruskou zimou?

Letectvo mu v tom moc nepomůže. V hangáru před letadly vidíme jen spoře oděnou pilotku v modrých kraťáskách. Ano, tento úbor sice dobře maskuje na modré obloze, ale Rusko není Havaj, aby si tam piloti mohli poletovat jen tak v bikinách. Na pořádný skafandr však v americké armádě zjevně nemají. Přitom, jak na modré příslušnici jasně vidíme, i s látkou na prosté oblečení musí v USA šetřit jak se dá. Jen si všimněte, jak jsou i ty dva malé kousíčky tkaniny doslova na knop obtažené. Kdyby si náhodou pilotka dala dvě piva, armádní úbor to zákonitě nemůže vydržet a ta chuděra poletí bombardovat cizí kraje s holým zadkem! No ještěže se takového úpadku nedožil Havel, v tomto stavu bombardovacího letectva by musel přehodnotit své představy o humanismu a demokracii.

Tak toto je přátelé realita, zkrátka hrůza. Americká armáda vůbec není připravena na nějaký boj s euroasijským medvědem. Ten se totiž jen tak nenaparuje před publikem v šizené sukýnce, ten má na sobě poctivý kožich. Dokument jasně odhalil nezastřenou skutečnost, proto také v repertuáru naší propagandy samozřejmě chybí.

O to víc věřím, že čtenáři ocení pravdu, kterou jim Poznámky vždy předkládají, dnes za přispění nesestříhané reportáže ivestigativní externí spolupracovnice Christiny Aguilery. Bylo by chybou, kdyby čtenáři hupli na špek všem těm pisálkům pro Bilderberg a dalším válečným štváčům, kterými se to u nás dnes jen hemží jak loupežníky za privatizace.

Mějte se proto na pozoru a nechť Vás pravda provází,
Vás zbrojní expert Asfalt

Asfalt

Příspěvek byl publikován v rubrice Nedělní chvilka poezie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

11 reakcí na Nedělní chvilka poesie – Pravda o imperialistovi

 1. anna napsal:

  Asfalte, Vaše zastoupení paní Miluše hodnotím nejvyšším možným počtem hvězd – samozřejmě pěticípých. Kategoricky odmítám Vaši (sebe)kritiku týkající se úrovně Vašeho literárního skvostu. Pokud byste na ní i nadále trval, nabízím ekvivalent naší petrželové kozy ve spřáteleném jazyce, a to prase (respektive svini) v pomerančích (sviňja v apelsinach). A.

  To se mi líbí

 2. věra napsal:

  Poezii nějak moc nerozumím, ale co nám nabízí Miluška si vždycky přečtu a ohvězdičkuji, i když nekomentuji. Takže Asfalte, hvězdičkuji, a Milušce přeji brzké uzdravení 🙂 ..

  To se mi líbí

 3. Miluše napsal:

  Zdravím Asfalta všechny milovníky poezie! Naštěstí nemarodím, byla jsem jen pár dní ve Františkových Lázních. Zjišťuji, že po dnešní Nedělní chvilce už nebudu mít žádnou šanci se zavděčit, protože dnes je to zkrátka bomba! A navíc vlastní Asfaltova tvorba a to se cení nejvíce.
  Má pravdu Asfalt, že američtí piloti podceňují přípravu a že tudíž to budou mít s civilním obyvatelstvem těžké.
  Jestlipak si uvědomují, že:

  To se mi líbí

 4. Petrpavel napsal:

  Asfalte, s tou nejdražší armádou světa armádou to bude vážně nahnuté 🙂 .
  A tak jako tehdy i teď se musí český národ osvědčit, a on se jistě osvědčí. Postaví opět, pod vedením naší europrotektorátní vlády, ruskému bolševismu hráz, stejně jako v minulosti :

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Nezapomeňte si otevřít druhý odkaz!
   Přihlášky .olů na budování valů přijímají od zítřka kníže a štětina …

   To se mi líbí

 5. Petrpavel napsal:
 6. Petrpavel napsal:

  K Asfaltově úderné básničce jsem našel taky údernou. Když máme tu chvilku poezie 🙂 :
  http://www.liter.cz/basne-politicke-789316-cist

  To se mi líbí

 7. Ernest napsal:

  Vývoj situace na východě Ukrajiny lze sledovat téměř v „přímém přenosu“ v komentářích Igora Ivanoviče Strelkova – velitele „separatistů“ na této adrese:
  http://vk.com/strelkov_info
  Je to psáno azbukou a rusky.

  To se mi líbí

 8. Rosťa napsal:

  Čím to, že mě Asfalt vždy pobaví. Ten jeho humor můžu.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.