Ráno vstanu a všechno pomluvím


Jedna paní povídala…, nebo spíše psala, že je všechno špatně a nic není dobře a všichni kradou a…

Strakonické náměstí bylo původně dlážděno velkými i malými kostkami. Kde jsou momentálně použity či uskladněny, to samozřejmě nevím, ale ta paní už ví, že někomu zdobí dvůr, jinému garáž a vůbec…

Že by jako občanka města vznesla dotaz na Úřad a chtěla vědět, jak bylo s kostkami naloženo, to sice neudělá, ale přesto ví, že byly ukradeny.

Strakonické učiliště vydalo zákaz kouření před budovou učiliště. A učňové se promptně přesunuli před sousední objekt. Tam už na ně pravomoc ředitele nedosáhne. A tak se hromadí vajgly u sousedů. Není to dobře, ale ředitel školy nemůže zasáhnout na území, které mu nepatří. Ten lotr. Přesunul problém jinam. Asi místo toho měl před školu umístit popelníky.

Zahradnictví Města se stará o městskou zeleň a kromě keřů či květin vysazuje i okrasnou zeleninu. Nejedlou. I to je problém. Co když si někdo okrasné zelíčko splete se zelím ke knedlíku a bude ho trhat? Na to bych mohl odpovědět podobně. A co když si někdo místo v Květince „koupí“ kytici na veřejném záhonu?

A vrcholem neúcty je postavení busty slavného rodáka a dudáka do parčíčku před kino. Chudák dudák se nám udusí zplodinami vycházejícími z výfuků projíždějících aut. Já se sice domnívám, že busta nemá plic, leč bude ten vzduch muset dýchat.

Už dlouho jsem nečetl tolik jedu a nenávisti k okolí. Inu asi někdo musí dělat „toho zlého“. Jinak si články té autorky vysvětlit neumím.

Nominujte svého favorita na Bůvolí hlavu

Bavor podpis_rex

Příspěvek byl publikován v rubrice Strakonice se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

27 reakcí na Ráno vstanu a všechno pomluvím

 1. oldwomen napsal:

  Jj, lidstvo spěje k záhubě. Lidi lžou a kradou a souloží a poledne ani neděli nedrží….
  Proč se zeptat přímo? Vymýšlení a šíření konspiračních teorií je zábavnější.

  To se mi líbí

 2. Petr Pelikán napsal:

  Bavore,

  domnívám se, že k pochopení Vašeho rozhořčení by bylo dobré, znát jeho podnět. Nebylo by špatné, dát alespoň odkaz na článek či psaní oné paní, nebo ho citovat.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Myslím, že není nutné cokoli citovat nebo dávat odkazy (není kam, Strakonicko na síti není) To, co jsem kritizoval jsou vlastně slova té paní. Její plivání je v každé větě už obsaženo. Pokud jste to nepochopil.

   To se mi líbí

 3. avespasseri napsal:

  Vše kritizovat je takový náš folklór 🙂 Takže já paní kritizovat nebudu :-))

  To se mi líbí

 4. Kutil napsal:

  Nejen jadna paní povídala, a jenom paní, a jenom lidská bytost… (úsměv) …jo, kdyby měl člověk dát na to, jakou nenávist prezentuje určitá část blogosféry, podle které je u nás špatně naprosto všechno, to by bylo veselo.

  To se mi líbí

 5. Strejda Olin napsal:

  Jaké z článku plyne ponaučení?
  a) že si lidé nemají všímat věcí, po kterých jim nic není (nehasit, co je nepálí)?
  b) že si mají všímat a mají právo „nešvary“ kritizovat?
  c) že si mají všímat a řešit je s příslušnými úřady a institucemi?
  Denně jsme svědky toho, jak se krade, jak se darebáci obohacují na všem, co jim přijde pod ruku. Nejen na komunální úrovni, ale v celostátním měřítku. Takže to logicky bylo první, co dotyčnou „drbnu“ napadlo. Ano, pokud kvůli tomu nemohla spát, měla se jít na MěÚ zeptat.
  Pozemek před učňákem je jeho, nebo obecní? Má právo škola na nějaké zákazy mimo školu? Má vůbec cenu takové zákazy vydávat? Stejnou hovadinu vidím z okna – střední škola a oplocený pozemek, kde platí zákaz kouření. Před bránou skupiny pokuřujících studentů. Ráno i o přestávkách. Nebojujeme proti kouření, ale šikanujeme kuřáky.
  O čem jiném by také lokální tisk měl psát, než o lokálních problémech? Čtenáři prostě redakci posílají své názory, třeba na okrasnou zeleninu nebo umístění busty. Já bych na tom nic špatného neviděl.
  Kritizovat je náš folklór? Bylo by lepší a prospěšnější držet hubu a krok? Máme chválit něco, co město, technické služby dělají za naše peníze a je jejich povinnost? Máme chválit, že jsme dostali včas výplatu, že nás ošetřil lékař, že funguje doprava, že úředník vykonává své povinnosti, že nám policie pomáhá a chrání, že nás letos ještě nepřepadli, nevykradli? Za co bychom měli chválit poslance, senátory a vládu?

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Respektuji váš názor a omlouvá vás jediné. Neuvedl jsem totiž, že tato drbna – jinak redaktorka plátku (tedy ne názor čtenáře), je schopna ve špatné proměnit i to, že někdo někomu za něco poděkoval. A jinak ještě zpět k článku. Myslíte si, že když se „obecně krade“, tak je možné bez znalosti věci napadat jiné, že kradou?
   Myslíte si, že důvodem pro „nevysazení“ okrasné zeleniny může být to, že lidé kradou a mohli by si ji ukrást domů k jídlu?
   A myslíte si, že důvodem ke kritice umístěná busty kamkoli jsou výfukové plyny, které budou dotyčné bustě kouřit pod nos?
   Já se domnívám, že může existovat tisíc jiných kritizování hodných nešvarů, ale tento článek (navíc v kontextu „tvorby“ autorky, který neznáte) Ostatně již jeden její článeček jsem zde rozebíral https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2013/11/23/zakazane-ovoce/

   To se mi líbí

 6. Občan napsal:

  Tohle – http://tisk.cirkev.cz/res/data/173/019561.pdf?seek=1 – bohužel není „jedna paní povídala“.
  Círekvní nenažranci nejenže chtějí shrábnout 20% republiky a k tomu desítky giga Kč cash, ale dokonce chtějí, aby JIM stát platil nevolníky, kteří budou otročit „na panském“.

  Nějak se mi nedaří zjistit o personě Bílkové žádné informace kromě toho, že se od r. 1991 do cca r. 2010 vyskytovala na MPSV, pak krátce na MF, od r. 2012 opět na MPSV a nyní je ředitelkou GŘ ÚP ČR.
  Figuruje ve dvou obchodních společnostech:
  Institut kontroly, obecně prospěná společnost (člen správní rady a zakladatel)
  MUFIS (Municipální finanční společnost), a.s. (v letech 2012-2013 členka představenstva; v této společnosti působil i nechvalně proslulý jihlavský František Dohnal, který byl mj. i prezidentem NKÚ)

  A tak již jen na okraj přemýšlím, zda o to věděla či ví Marx-Tominová z ČSSD, shodou okolností ministryně PSV.
  Pokud ano a nejenže okamžitě nevyrazila s Bílkovou dveře, ale ani nemukla, tak to je jen další varování před volbou ČSSD a na okamžité její odvolání z funkce.
  Pokud o tom ani nevěděla, tak to je spíš na její zavření do blázince, protože v tom případě je ještě mnohem nekompetentnější než zpočátku vypadala.

  To se mi líbí

  • oldwomen napsal:

   Občane, jsem ráda, že jsem Vás potkala. Zmiňuji se o Vás u sebe a zajímal by mne Váš názor. Jsem zde modře vybarvena, tak stačí jeden klik na můj nick 🙂

   To se mi líbí

   • Občan napsal:

    Šmarjá, kde a v jaké souvislosti?
    Zrovna k Vám jukám a nevím, kde se hledat 🙂

    To se mi líbí

    • oldwomen napsal:

     Úplně dole v diskuzi.

     To se mi líbí

    • oldwomen napsal:

     Upřesním. Poslední příspěvek na blogu, poslední věta posledního příspěvku v diskuzi.
     ——————————————-
     Protože jste nenakouknul sám, podotýkám, že téma se netýká politiky či politikaření, ani nekritizuje či neadoruje minulost, současnost či budoucnost. Že se zcela míjí s programem jakékoli politické strany či občanského sdružení. A že veškerá podoba s žijícími osobami je náhodná a zcestná.

     To se mi líbí

  • Cech napsal:

   To je to nejhorší co mohlo aktivní politiku zaměstnanosti potkat.
   Jak může neziskovka dát praxi lidem potřebnou do výroby?
   No a aby toho nebylo dost, tak absolventi teologické fakulty budou získávat praxi za peníze daňových poplatníků.
   Česká biskupská konference Úřad práce České republiky , jak to souvisí se zvyšováním technických profesí potřebných v současném průmyslu.
   Jakým způsobem dostane ten potřebný grif elektrikář,strojař,progr.CNC strojů,Konstruktér aj..
   Prostě zde o potřebnou duševní útěchu nejde ale zde se jedná o znovunastolení nevolnictví soudobými moderními prostředky.
   Duka získal majetek a nemá mu na těch polích kdo dělat, prostě musel by ty lidi standardně zaplatit jako každý jiný podnikatel a na to církev není zvyklá.
   Prozatím vždy za církev někdo platil její aktivity a ona využívala pouze výsledky práce za kterou nikdy nezaplatila jako normální podnikatel ale vždy jako feudál.

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Vau, to je mazec občane… Nikdo ani nešpitne, věřte, že bude ticho jako v kostele …

   To se mi líbí

 7. Witch napsal:

  Že by se paní od nás přestěhovala na Strakonicko? Nebo tam má příbuzenstvo? 😉

  To se mi líbí

 8. pepanov napsal:

  Ohledně těch kritiků za každou cenu, bude hůř podle nového občanského zákoníku se lidé budou soudit i jak se říká suché z nosu. Kamarád byl na schůzi organizace zahrádkářů a přišel zhnusen jednáním některých lidí. Říkal že to tam vypadá, že se někteří zahrádkáři budou soudit o to, že sousedův strom zasahuje do jejich pozemku a jiné podobné akce. Asi je to tím, že konečně láska a pravdy zvítězila nad lží a nenávistí..

  To se mi líbí

 9. Petrpavel napsal:

  Provokatéři jedni …nenecháte mě „spát“ 🙂 .
  Přestali jsme, myslím, rozlišovat kritiku v podobě stížnosti a kritiku v podobě brblání. Jinými slovy, uvědomili jsme si většinově, že kritizovat formou stížnosti je v dnešním systému naprosto zbytečné a neproduktivní.
  Za prvé nemáme komu a kam si stěžovat, poněvadž úmyslně je systém nastaven tak, že každý koná ve své kompetenci do které mu nikdo nemá právo, natož povinost, zasahovat. Znáte přece ty rázné odpovědi : no comment, nic vám neřeknu, klidně se suďte.
  Za druhé : výsledek je předem jasný, žádný jiný úředník, politik či orgán nezasáhne do území druhého. Drží basu (a to se týká i zdravotnictví, stavebnictví…). Neexistují nezávislé kontrolní a přezkumné orgány.
  Vzpomínka na několikastupňové řízení s možností odvolání, a na kontrolní orgány s pravomocí (třeba známý VLK – výbor lidové kontroly) je už minulostí starou 25 let … Tak brbláme.
  P.S. Taky jsem si párkrát, já trouba, zkusit stěžovat. Dodnes mám cejch. Nedivím se té paní, že jenom brblá. Asi je taky poučená.

  To se mi líbí

 10. Pingback: Kdo umrtvuje náměstí? | Poznámky pana Bavora

Komentáře nejsou povoleny.