Ukrajina, Krym a Žanna


Ať dopadne vyjednávání mezi vládou a teroristy jak chce, jedno je už dnes jasné. Unie spolu s USA bojují studenou válku proti Rusku. Ukrajina v současném geopolitickém rozměru není původní Kyjevská Rus. Více než polovinu svého území dostala přičleněnu uměle. Naposledy to byl poloostrov Krym. Proto vám ještě jednou pustím písničku Žanny Bičevské. A poslouchejte dobře. V jedné sloce se tam zpívá „stanět snova russkim paluostrov Krym“.

Ta písnička původně má mít úplně jiný význam. Ale pod dojmem současného dění jako by trochu byla i vizionářská.

Takže tady je ta Žanna Vladimirovna Bičevskaja

https://www.youtube.com/watch?v=4Rs-Qg2F274

A zítra ještě Asfaltův příspěvek na Ukrajinské téma.

Bavor podpis_rex

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 reakcí na Ukrajina, Krym a Žanna

 1. Hudec napsal:

  Na Asfaltův komentář jsem moc zvědav.
  Probíhající mediální masáž je celkem robustní a už je opravdu obtížné se v ní orientovat.
  A Žanna Bičevskaja? Bob Dylan v sukních!

  To se mi líbí

 2. Jos napsal:

  Obávám se, že ta studená válka proti Rusku je místy hodně horká. Srbsko, Kosovo, Syrie, teď Ukrajina stále stejný scénář. A Rusku ten Krym přeji. Vybojovalo si ho krvavě kdysi dávno. A přišlo o něj trapně snadno, když se v Rusku dostal k moci jeden Ukrajinec. Co z toho plyne? Nepouštějme si k moci v ČR cizince. Jako je Schwarzenberg, Babiš a jiní Slováci, ale také třeba Zieleniecz. Ten na př. udělal republice obrovskou škodu při podpisu Česko německé deklarace.

  To se mi líbí

 3. cobolik pacholik napsal:

  jos,hlavne daj pozor na tych od sion brothers…

  To se mi líbí

 4. vonrammstein napsal:

  Mám morálně-filosofickej problém. Miluju Okudžavu. Mám rád Žannu. Okudžava nesnášel Žannu. Nebo aspoň to, co vyváděla s jeho písničkama. A co fčíl kurva s tem? O. K., řešení rovnice=Vysockij. Ale i tam si Žanna přisadila.
  Klip k písničce z Koníčka Hrbáčka, nebo co to je, by dojal k slzám nejspíš i Caligulu. Minimálně do pěti let věku.
  S tím Krymem bych byl hodně vopatrnej. Ne snad, že by tam historicky nepatřil. Ale kozáci jsou komplet proti. Nevím, jestli se někdo z vás setkal s krymskejma kozákama. Já jo. A určitě bych si dal pozor, abych jim neoponoval moc hlasitě.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.