Kdyby…


Asi každý zná nějaké úsloví na „kdyby“:

Kdyby pes…

Kdyby byly ryby…

Kdybychom..  tak si mažeme na chleba

A tak každý z nás ví, že „kdyby je kdyby“ a není skutečností. Přesto na „kdyby“ chtějí postavit svůj nárok na odškodné tři trafikanti – pardon bývalí poslanci, kteří odstoupili z ušlechtilých důvodů. A vycházejí z předpokladu, že kdyby nebyli ve vazbě, mohli být dnes váženými poslanci. Zapomínají přitom na jeden fakt, který se jich vlastně dotýká jen okrajově, ale má pro to kdyby naprosto zásadní význam. ODS padla kvůli úplně jinému skandálu. A na ten žádné „kdyby“ neplatí. Vlastně ano. Kdyby Nečas zachovával manželskou věrnost… Jenže je tu ono kdyby. Nečas zanášel a vybral si k tomu tu nejnevhodnější slepičku. Správný hospodář vždy tvrdil že „Co je v domě není pro mě“. Tím si udržoval svůj dům v patřičné poslušnosti. A kdykoli toto úsloví porušil, následky byly aspoň nepříjemné, pokud nebyly tragické. Takže odvolávat se na to, že by bývali byli poslanci a dokonce předsedy výborů může jen fantasta nebo blbec.

Na místě toho, kdo rozhoduje o jejich odškodnění bych já použil jedno ze známých úsloví.

Kdyby…

Bavor podpis_rex

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

29 reakcí na Kdyby…

 1. Petrpavel napsal:

  Jsou zhovadilosti, kde schází slova … to by chtělo střelnou zbraň spojenou s odvahou Jana.

  To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  Kdyby…byl zaveden (podle návrhu významného odboráře) čtyřdenní pracovní týden :
  http://www.blisty.cz/art/71968.html

  To se mi líbí

 3. oh napsal:

  Taky pro ně mám pár kdyby: Kdyby podle svého (údajného) svědomí hlasovali, místo aby se projevovali odstoupením, nebyli by obviněni a ve vazbě.
  A co teprve, kdyby po odstoupení šli na pracák, jako každý normální člověk v podobné situaci… 😉

  To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  Pokusím se popsat příčinu proč, bývalí poslanci, kteří odstoupili z ušlechtilých důvodů se musí hájit.

  Protože ODS, coby jediná a zásadní nositelka odkazu OF, je v současné době díky JUDr. Ivo Ištvánovi v té opravdu prekerní situaci,do které se dostala bohužel pouze díky zpolitizovanému zásahu právě takových jako je JUDr. Ivo Ištvan.
  Celému národu(úplně naprosto všem lidem) je více jak jasné, že již nyní, tedy v příštích volbách prostě bude ta většina volit právě ODS.

  No a bohužel jestli chceme či nechceme, je nutné přímo ukázat na viníka,který svým zpolitizovaným jednáním bezesporu na objednávku pravděpodobně Zemana, cíleně potopil vládu rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci.
  Proto kvůli takovému Ištvánovi a jemu podobným politicky manipulujícím zastupitelům ve státní správě, se posty členů ODS ve sdtátní správě, ty které ODS promyšleně a v zásadě podle odbornosti obsazovala kvalifikovanými lidmi oddanými právě odkazu OF musí ODS udržet.
  Proto tak jak na některé posty ve státní správě a justici,hlavně okolo finančního sektoru doposud v držení ODS útočí nové věci veřejné s názvem ANO,kreré představují pouze a jen hnutí na jedno použití.
  Tak těmto snahám o rozkolísání celé po léta pracně budované státní správy musí ODS říci jednoznačně NE,dokud to jde.
  Se státními úředníky jak na justici tak na MF ale i v policii, tam se s nimi hýbat nesmí.

  Je pouze nutné se zbavit zpolitizovaných fanatiků typu Ištvan.

  No a snad jsem na nic nezapoměl a poskládal to srozumitelně, to co vylezlo z nemluvněte.Proto prosím mne nekamenujte za slovosled, nejsem profík jako Jarda.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Zase promiňte ten dodatek ale jak za ODS dokáže kopat třeba i Iva Bezděková,která vždy vystupovala jako skalní zastánkyně spravedlnosti a je jedno komu měřila.
   http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=800447
   Proto až nyní je konečně možné doložit její angažovanost v akci privatizace zvané Julínek.
   Opravdu je nutné si uvědomít Petrův axiom,pakliže je ohrožena tvoje židle, uděláš 1000 x víc než když tě budu uplácet penězi.
   No a měl on ten Petr v podstatě pravdu, až na to že nebyl z vesnice a proto neznal hospodářství jako správný hospodář.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Komu že to prosím patří aktuálně.cz, nějak se mi ti dva-tři vlastníci „všeho“ v Česku pletou?
    Rvačka o kořist pokračuje…

    To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No a nyní jak funguje souhra mezi ČNB a současnou vládnoucí trojkoalicí a neb když si Singr hlídá židli.
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zaoralek-Meli-bychom-co-nejdrive-prijmout-euro-301884
   Prostě jakmile ČNB dostane € na 36 Kč, tak honem na něho musíme přejít, než se to zvrtne, no naprosto správně pane Zaorálek.
   Tímto se Vám podaří dostat 42 % českého obyvatelstva do stavu hluboké nouze.
   No a taktéž Vás pane Zaorálek všichni důchodci naprosto chápou prostě ono těch průměrných 305 € je pro Diensbierovu kliku tak lákavé.
   Takže to co nám pan Zaorálek zdělil je konečně jasné, státní dluh zaplatí dolních 10 mio a hlavně důchodci.
   Takto nějak je možné překládat ona současná vystoupení členů Diestdierovy (Sobotkovy) vlády vyvážené trojkoalice z pohledu logiky jejich činů..

   To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Jak že to říkala ta kočí krasavice z VV : „..ODS má v rukou justici a policii…
   Ištvána uštvat, nechat ho zaplatit ušlé příjmy z lumpáren celé minulé vládě a koalici za celý rok který zbýval do konce jejich volebního období!
   Na co nebude mít, zaplatíme rádi my všichni. Alespoň podle volebních výsledků to tak vypadá …

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Protože:
   http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/326109-babis-ucitelum-policistum-ani-hasicum-se-pridavat-nebude.html
   To jediné v čem má pan Babiš pravdu je,že :
   Pro něj Slovensko je pouze inspirací v efektivitě výběru daní, ale tak jak zatížilo Slovensko podnikatele tak to zase néééé o tom pan Babiš nechce ani slyšet.
   Takto vypadá když se zadaří a oligarcha může přímo řídist svůj stát jako firmu.
   Na Slovensku se to podařilo odvrátit ale u nás bohužel ne.
   No tak si vychutnejme přímé řízení státu oligarchou,bohužel v čem má pan Babiš pravdu je to že Slovákům můžeme nyní státní správu a politickou rovnováhu včetně € pouze závidět.
   Protože pan Babiš z toho co je použito jak on říká proti podnikatelům nehodlá zavádět absolutně nic.

   To se mi líbí

 5. Petrpavel napsal:

  Kdyby paměť sloužila jak má …
  Třeba teď běžící na ČT pořad Příběhy slavných o Luďku Nekudovi, jak jako člen KSČ trpěl ústrky svých politických nadřízených, vyprávěl tam kdekdo, přátelé, manželka, syn, těžko to snášel až došlo k hroznému konci, díky těm útrapám od komoušů : vracejíc se opilý v noci domů s kamarády, spadl ze schodů a rozbil si hlavu. Další oběť totality.

  To se mi líbí

  • Petr Pelikán napsal:

   Tento týden v úterý 20:15 byl na ZDF první díl dokumentace o životě v DDR s názvem „Nicht alles war schlecht – Teil 1: Liebe, Frust und Freiheit“ (Ne všechno bylo špatné – první díl: Láska, zklamání a svoboda): http://zeit.zdf.de/ZDF/zdfportal/programdata/554e767c-004d-36a6-9be7-ceec661f1b5a/20261744?doDispatch=1

   Příští úterý bude druhý díl: „Sehnsucht, Trotz und Rock ‚n‘ Roll“ (Touha, vzdor a Rock ‚n‘ Roll)

   Někdy paměť slouží, jak má.

   To se mi líbí

  • tresen napsal:

   To je zvláštní náhoda. Já jsem se ve stejnou dobu dívala na jiný kanál ČT, kde taky dávali pořad o Luďku Nekudovi. Jak si sice pořád stěžoval, že mu v televizi házejí klacky pod nohy, ale hlavně jak byl před kamarády vždycky studem bez sebe, když se jim pokoušel nějak vysvětlit, proč do té strany vlezl.
   Vyšel z toho obrázek velmi talentovaného člověka, leč nepevného charakteru. Té své vady si asi byl vědom /vyložený hajzl to asi nebyl/, takže není divu, že se to odrazilo v jeho psychice.
   Vzpomněla jsem si při té příležitosti, že jsme se na jeho Sešlost vždycky těšili. Byla to taková hravě poetická oáza, totálně mimoběžná k většinové estrádní produkci té smutné doby. Jeho smrt mě tenkrát hodně mrzela.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Souhlasím s Vámi, Sešlosti se mi taky líbily, mě šlo konkrétně o tento pořad a vůbec práci ČT, kde musí hanobit i nehanoibitelné…
    Fascinuje mě, že znáte jeho pocity 🙂 . Kéž by ti dnešní „charakteři“ si byli svého hajzlovství alespoň vědomi, jejich psychika je bohužel skvělá, svědomí nemaje.
    Proč by měl kamarádům vysvětlovat proč vstoupil do té které strany? Dělá to někdo snad teď? Proč to žádají jenom antikomunisté od komunistů?
    Kdyby tady fungovalo právo, byly by téměř všechny zakázané, a fungovala by tu už zase jenom jedna strana, nástupkyně té zmiňované …

    To se mi líbí

    • tresen napsal:

     Jeho pocity mohu znát jen zprostředkovaně, právě jen díky výpovědím jeho kamarádů a známých. Asi ty své pocity před nimi vyjadřoval, jinak by je neznali ani oni.
     Samozřejmě nikomu nemusel nic vysvětlovat. Ale nejspíš cítil potřebu.
     Jinak zřejmě vzájemně tápeme co do terminologie. Myslela jsem, že komunista je pro vás ten, co věří v komunismus.
     Poslední věta je pro mě záhadou, vůbec nechápu, co jste vlastně chtěl říct. Ale můžete si to tajemství klidně nechat od cesty.

     To se mi líbí

 6. Rosťa napsal:

  Já ho měl rád. Své řemeslo uměl a s Císlerem to byla dvojka k pohledání. Pořad jsem neviděl, ale fakt je, že neměl na růžích u vrchnosti ustláno. Stejně jako mnoho jiných komiků měl občas stopstav. Pokud si dobře pamatuji, tak mu nějaký pořad nevzala televize a trochu ten smutek zapil. Chápu ho. Nicméně je ho škoda, protože vtipálků se nám nedostává. Asi proto se vysílají perly světové tvorby, jako je například Partička.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Ten pořad nebyl o „rád-nerad“. To byla propaganda. Mě se taky líbily jeho pořady.
   Slovy těch kdo ho taky měli rádi, a jistě víc než my, ale házet jeho prohřešky vůči rodině či vůči zaměstnavateli či vůči svému zdraví na politickou situaci … to je síla.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    V teletníku je všechno propaganda a v drtinoprávní obzvlášť. Nedívejte se na to, nebude Vás to rozčilovat. Už jsem Vám rozmluvil psinec, tak to rozšířím na pořady, které zavání manipulací. Se zhoršující se situací pro občana těch pořadů bude přibývat. On totiž ten polistopadový vývoj jde po ose – restrikce – sankce – pauperizace obyvatelsva, což pro majitele tohoto státu znamená, že musí poplivat vše dobré, co naši předci vybojovali pro naše dobro a předhazovat věci, které se jim evidentně nepovedly. To je zákon propagandy. Ti staří, co se oblbnout nedají, vymřou, no a ti mladí …… dílo zkázy dokonáno jest. A jdu si dát panáka. Za střízliva se to tu nedá. Myslím v republice, ne u pana Bavora.

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Nebojte se o mě 🙂 , moje sledování je mihotavé – když jím nebo jdu náhodou kolem zapnuté telky.
     Teď jsem ale viděl celého Kováčika u drtinové (na pc, v naší televizi žena po 18-té vždy vaří s Primou, poté krimi a VIP též na Primě – dobře se jí u toho spí) a jde to, když se to v klidu, se sebevědomím a argumenty umí. Nějak zmlklá mi připadala.

     To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     🙂

     To se mi líbí

 7. Petrpavel napsal:

  Dnes večer v Hydeparku prof. Vostatek. Jeden z nejfundovanějších kritiků II. pilíře důchodové reformy, proto taky přestal být zván do médií. Podívám se – co se stalo, že je pozván?

  To se mi líbí

 8. Petrpavel napsal:

  Kdyby … měli v Severní Koreji soutěž X-faktor nebo Severní Korea hledá talent 🙂 :

  To se mi líbí

 9. Petrpavel napsal:

  Vzhledem k tomu že jako vždy u průzkumů pro ČT trochu cinknuté, dobrý, ba skvělý výsledek :
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/260385-ve-volbach-by-ted-zvitezila-cssd-ods-se-dal-propada/

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.