Zeman president


Naše populace se dá rozdělit na skupiny podle mnoha kriterií. Jedním z nich je i vztah k Zemanovi jako presidentovi. Existuje skupina, pro které je současný president něco jako Bůh Všemohoucí a cokoli činí dobře činí. Druhá skupina jsou ti, kteří v něm vidí personifikovaného Lucifera, jehož jediným smyslem žití je škodit a škodit. Já osobně se počítám do skupiny třetí. Zeman je presidentem proto, že jím není dobroty barel. A posuzuji jeho kroky s hlavou chladnou bez jakýchkoli emocí. Proto nehledám za jeho kroky nic tajuplného a veškeré jinými popisované konspirace mne nezajímají. A hlavně nebaví.

Mohl bych tu i já jmenovat jeho kroky, které se mně osobně nelíbí, ale k čemu. Je to můj názor a nikomu jej nevnucuji. Je jen veliká škoda, že novinářsko – kulturněfrontní mega akce na podporu starého knížete dokázala lidi natolik rozhádat, že se vůči sobě vymezují způsoby, které nemají s rozumem člověka nic společného.

Zeman je president a jako takový si zaslouží aspoň nějakou úctu k úřadu. Útoky některých pisálků však nejsou obrazem presidenta, jsou obrazem jich samých, jsou obrazem spodiny lidského myšlení. Neměl jsem rád Klause, nevzývám Zemana. Ale nebudu si kazit náladu tím, že budu vyhledávat, rozebírat a překrucovat cokoli, co učinil, činí a bude činit. Proto ani v tomto zamyšlení nerozebírám to, co dosud vykonal.

Bavor podpis_rex

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

70 reakcí na Zeman president

 1. strejda napsal:

  Jw to stručná a jasné prohlášení, nic k čemu by se dalo příliš diskutovat. Je to ale i stanovisko mé a jistě i proto ho považuji za správné a velmi objektivní.
  Nestalo se nic, co by buď znevážilo úřad presidenta nebo překročilo jeho pravomoce. Tak nějak si představuji aktivity presidenta zvoleného přímou volbou občany tohoto státu.

  To se mi líbí

 2. Firefly napsal:

  Nechci hodnotit Zemana. Ale nesouhlasím s Bavorem – úřad ani úředník nejsou modly.

  Prezident je jedním ze správců, které jsme si vybrali ku spravování našeho majetku a našich záležitostí. Jako takový nemá nárok na úctu či jakékoliv úlitby – on je naším služebníkem, naším zaměstnancem. Můžeme si jej posuzovat, kritizovat dle libosti.

  On má odvádět práci, za kterou je placen. On je tu pro nás, ne my pro něj.

  To se mi líbí

  • Laco G. mlynář napsal:

   Já bych řekl Firefly, že to právě prezident Zeman dělá. A kritizovat jej mohou ti co jej volili, ti co volili jinak, nebo nijak by měli mlčet.

   To se mi líbí

   • Petr Pelikán napsal:

    Laco,

    máte ve svém postoji myšlenkovou chybu. Je-li tomu podle Vás tak, že: „Kritizovat jej mohou ti co jej volili, ti co volili jinak, nebo nijak by měli mlčet“, pak se Vás ptám, proč Vy kritizujete ty, které jste sám nevolil – od Nečase, přes Kalouska po Schwarzenberga?

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Chápu, že takováto formulace se vám hodila. Já jsem to vyjádření pochopil tak, že kritizovat počiny prezidenta má každý, ale nemá právo si vymýšlet neexistující počiny a kroky a pak tyto smyšlené napadat. Kritici nečasů, kalousků a fajfků kritizují konkrétní dopady jejich politiky na chod společnosti. Na to mají právo, a mělii by to právo i kritici Zemana – kdyby ovšem kritizovali dopady jeho politiky. Jak dopadlo na naši kulturní frontu (vhodný pojem pro jeho nekritické kritiky) zakopnutí prezidenta o koberec, jak dopadlo čekání jeden den na jmenování Sobotky premiérem, jak dopadlo přesunutí prezidentského projevu na Štěpána, jak dopadlo nejmenování putny samým prezidentem, jak dopadla chvilková nevolnost při otevírání korunovačních klenotů, jak dopadlo vzdání se amnestie ve prospěch zlodějů a podvodníků (tady ale chápu proč chtějí raděj Klause či fajfku), a tak by se dala dál roivíjet témata našeho mediálního mainstreamu.
     Zeman pomáhá té většině, která ho zvolila. I těm kdo ho nevolili a chtějí změnu k lepšímu. Vadí to té menšině, která nechtěla změnu.

     To se mi líbí

     • Petr Pelikán napsal:

      Petřepavle,

      je vidět, že ne každý má stejný názor a stejné priority. Jak Zeman pomáhá té Vámi označené „většině“ je viditelné na jeho taktickém a té většině škodlivém jednání kolem jmenování nového premiéra a pseudodiskuzi o „ministrech odbornících“ – tři měsíce prázdných slov, aby nakonec příští středu ministry jmenoval. Samozřejmě ku prospěchu té Vaší většiny – novou vládu ta většina mohla mít už měsíce dřív – musela se ale spokojit s tou „odbornou“ (úřednickou).

      Zakopnutí o koberec, přesunutí prezidentského projevu na Štěpána, chvilková nevolnost při otevírání korunovačních klenotů, nejmenování Putny a další – to jsou věci, které zrcadlí osobní postoje, vlastnosti a charakter prezidenta Zemana. Zda tyto události většině škodí, či ne, to není podstatné – otázkou je, zda jeho osobní postoje a charakter, které jsou v jeho politickém jednání viditelné, té většině škodí, či ne? Zda jedná v zájmu té většiny a nebo pro uspokojení svého ega?

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Budu Petře Pelikáne slušný a napíši, že jste … . Nevíte zbla nic o skutečnostech proč se vládnutí Sobotky zdrželo, nebo je úmyslně zamlčujete. Tyhle svoje kecy můžete vnucovat věřícím zabedněncům, ne lidem znalým situace.
       Po Carlosovi a ramštajnovi jste třetím s kterým si zapovídám jakkoli komunikovat.

       To se mi líbí

       • Petr Pelikán napsal:

        Nemýlím-li se, není to Vaše první (a obávám se, že ani poslední) zapovězení komunikace – tomu říkám konzistence. A samozřejmě já nevím nic – vůbec nic – o skutečnostech, proč se vládnutí Sobotky zdrželo. Vy víte vše. Patříte k těm zasvěceným.

        Sestavit vládu mohl pan Sobotka až poté, kdy k tomu byl pověřen. Do té doby nemohl vůbec nic. Mohlo se totiž také stát, že by prezident Zeman pověřil sestavením vlády někoho jiného – viz. třeba schůzka v Lánech. Pan prezident potřeboval několik měsíců ke zjištění, koho pověří sestavením vlády – to není o snaze ku prospěchu většiny, to je o politických tahanicích a zvětšování prostoru pravomocí.

        To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Když už zmiňujete to jmenování vlády, tak si od těch měsíců odečtěte spory uvnitř ČSSD, spory Babiš-KDU, Bělobrádek v USA, spory kolem ministerstev a vyjde vám ten čas o polovičku kratší. Oni sami Zemanovi přihrávali. Zeman jen využívá slabin „vítězů“. A zrovna z Německa je ta poznámka „vtipná“.

       To se mi líbí

       • Petr Pelikán napsal:

        Bavore,

        koaliční jednání, spory během nich, stejně tak jako vnitrostranické spory, doprovází většinou sestavování nové vlády po volbách. Po předčasných volbách o to silněji. Normálně tomu ale předchází pověření jedné osoby k sestavení vlády – dokud není někdo pověřen, nemůže nic sestavovat a nemůže také vést závazná koaliční jednání. Co kdyby vůbec nebyl sestavením vlády pověřen?

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Jenom maličkost. Kdy byl pověřen Petr Nečas? V okamžiku, kdy byl schopen předložit dohodu o koalici. Takže nejprve musí být někdo, kdo je schopen vládu sestavit. Ten musí vést jednání s těmi, kteří by s ním mohli jít a teprve pak je možné jej pověřit. Co kdyby Zeman pověřil Sobotku a ten nezískal partnera?

        To se mi líbí

       • Petrpavel napsal:

        Bavore, je to marný, je to marný ….

        To se mi líbí

       • Petr Pelikán napsal:

        A jen tak namátkou:

        Ústava České republiky

        Článek 68

        (1) Vláda je odpovědna Poslanecké sněmovně.
        (2) Předsedu vlády jmenuje prezident republiky a na jeho návrh jmenuje ostatní členy vlády a pověřuje je řízením ministerstev nebo jiných úřadů.
        (3) Vláda předstoupí do třiceti dnů po svém jmenování před Poslaneckou sněmovnu a požádá ji o vyslovení důvěry.
        (4) Pokud nově jmenovaná vláda nezíská v Poslanecké sněmovně důvěru, postupuje se podle odstavce 2 a 3. Jestliže ani takto jmenovaná vláda nezíská důvěru Poslanecké sněmovny, jmenuje prezident republiky předsedu vlády na návrh předsedy Poslanecké sněmovny.
        (5) V ostatních případech prezident republiky jmenuje a odvolává na návrh předsedy vlády ostatní členy vlády a pověřuje je řízením ministerstev nebo jiných úřadů.

        Ústava neříká, že předsedu vlády jmenuje prezident až po úspěšných koaličních jednáních.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ale také neříká kdy ho jmenuje

        To se mi líbí

       • Petr Pelikán napsal:

        Samozřejmě, proto také prezident Zeman, aby pomohl té „většině“, aby byla ČR funkční, s tím jmenováním předsedy vlády čekal déle, než bylo nutné. K prospěchu pro tu většinu. Aby odborníky nahradili odborníci! Ten výsledek jeho zdržování, odborníci, kteří jím budou konečně ve středu jmenováni, jsou onou většinou přijímáni jako konečné dobro pro ČR a díky Miloši Zemanovi dojde k jejímu rozkvětu. Vše pro blaho lidu!

        To se mi líbí

       • Minorita napsal:

        Tak tak Bavore, z Reichu to je doslova taškařice, neb když jeden zvedne sukni denacifikace, tak by měl mít po ruce kýbl… „Kvalita“ českého živlu v oněch končinách je kolísavá, a hlavně nečitelná, aneb okřídlené who is who neplatí … Navíc západní soused jelimanstvim nikdy netrpěl, a netrpí … Za to zde bylo vždy spousta užitečných , ať už z přesvědčení, nebo za groš, a těch je drtivá většina … 😉 … Nakonec praxe, realita nach Deutschland usvědčují z totálního jelimanství, zlodějiny a schopnosti zaprodat kohokoli, cokoli za jistý bakšiš právě zdejší hlavy pomazané … Jde o obdobu pingla z 80-tých let kousek od hranic. Co vše bylo možné za marku, a zhorsovalo se to … Dnes se pouze změnily kulisy, názvosloví, objemy a „zboží“ k prodeji, duch zůstal zachován… Bohužel pro nás , plebs …

        To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Pelikáne, odkopal jste se po x té pouze a jenom Vy, nikdo jiný … U Vás o to horší, že údajně z hmotně a vlivove zainteresovaného zahraničí, souseda, a navíc opakovaně stylem a argumentací fracka v pubertě tendenčne se snažícího se komusi zavděčit, kohosi zaujmout – ještě kousek, a rovnítko mezi presstitutem z tisku bohemského a Vámi bude na místě …

       To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     To spíše vy jste nepochopil a Laco trochu směstnal. Kritizovat jej mohou ti co jej volili a ti co volili jinak. Ostatní mají mlčet. S čímž také souhlasím. Kdo nevolil, má být zticha, protože neudělal nic ani pro ani proti.

     To se mi líbí

     • Petr Pelikán napsal:

      Domnívám se, Bavore, že Laco nic nesměstnal. Kdyby to myslel tak, jak si to vykládáte Vy, napsal by to tak – to není marginální významový rozdíl.

      Stejně tak nesouhlasím s tím, že ti, co nevolili, by měli mlčet. Třeba někdo nevolil proto, že oba dva konečné kandidáty považoval za stejně nevhodné a špatné. Věděl, že ať ten, či onen – oba dva nestojí za nic. Oba dva kandidáti pro něj byli již před volbou hodni kritiky, natož pak po volbě.

      To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Pelikáne, nedělejte z toho onu Sofiinu volbu… Kavárensky rádoby všeobjímajícne generujete neprůstřelné důvody „nevolby“ … Že stejných pohnutek s klidným svědomím nemusí nikdo nikam, neb ksindl je kompletně všude, a není ten, co by se zavděčil všem …

       To se mi líbí

      • Laco G. mlynář napsal:

       Pane Pelikáne, až nyní jsem se dostal k tomu, abych Vám odpověděl.
       Poslední prezidentská volba byla věru hodně zvláštní. Tvrdím, že to bylo poprvé, co od roku 1989 promluvila mlčící většina. A zároveň to byl také ten největší průzkum veřejného mínění, na jehož obdobu by nedala dohromady peníze žádná agentura na světě.
       Střetli se v té volbě dva protipóly, reprezentující dva tábory, ten co vyhrál, byl tábor obyčejných lidí, kteří žijí z ruky do huby, od výplaty k výplatě, ten druhý tábor těch, co jsou za vodou. Tedy plus minus.
       Pak tu byla ovšem ještě skupina třetí, to byli lidé, kteří nevolili z různých důvodů ani jednoho kandidáta.
       Možná je to příkré, ale tvrdím, že kdo nevolil jednoho ani druhého, nemá právo kritizovat VÝKON FUNKCE PREZIDENTA nyní aktuálně v podání Miloše Zemana. Nevolil´s, bylo ti to jedno, tak jsi kibic a drž hubu, jak se říká.
       Pokud někdo volil Schwarzenberga, již tou volbou se k prezidentu Zemanovi vyjádřil a mnozí tak učinili hned po volbě znovu, když jako správní demokraté odmítli uznat porážku a že jich bylo a dosud je. Jejich kritika je většinou emociální a neobjektivní, proto by se neměli, dokud jim nevychladnou hlavy k práci prezidenta vyjadřovat.
       Já samozřejmě kritizuji Schwarzenberga, ale ne v souvislosti s funkcí prezidenta, neboť tu naštěstí nevykonává. Jsem si jist, že Schwarzenberg je zemský škůdce, který nejen při výkonu funkce ministra Česko těžce mnohokrát konkrétně poškodil.

       To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Taky jsem nevolil.
      Neříká on Zeman také, že jenom blbec se nepoučí z vlastních chyb? Jemu ta myšlenka pomáhá v konání, proč by nemohla pomoci i mě 🙂 ?

      To se mi líbí

    • Zdena napsal:

     pak se Vás ptám, proč Vy kritizujete ty, které jste sám nevolil – od Nečase, přes Kalouska po Schwarzenberga?

     Jednoduchá odpověď. Může je kritizovat Laco, můžu je kritizovat já, protože jsme volili někoho jiného 🙂 My totiž víme, co jsou ti Vámi jmenovaní zač. 🙂
     To, že by měli mlčet Ti, kteří se k volbám neobtěžují, vystihl Laco G. přesně, žádná myšlenková chyba v tom není. Týká se to nejen volby prezidentské, ale také voleb parlamentních, krajských, komunálních… Vždy se dá zvolit menší zlo před tím větším 🙂 .

     To se mi líbí

     • Petr Pelikán napsal:

      Laco napsal: “Kritizovat jej mohou ti co jej volili, ti co volili jinak, nebo nijak by měli mlčet

      To s Vaším rozhodem vůbec nekoresponduje!

      To se mi líbí

      • Zdena napsal:

       Tak jo, když si to přečtu znovu, tak to vyznívá jinak.
       Ale stejně i tak tam nenalézám myšlenkovou chybu a s Lacem budu souhlasit 🙂 Ti co při prezidentské volbě v druhém kole volili jinak – knížete – volili proti zájmu našeho státu. Kníže se už dostatečně projevil jako škodná ve dvou minulých vládách a v tom jak tento stát reprezentoval v zahraničí.
       Mlčet by měli i ti, kdo nevolili vůbec, protože této škodné nestavěli do cesty žádnou překážku. :-), 🙂

       P.S. Tímto se i já zavazuji, že již nikdy na Petra Pelikána nezareaguji. 🙂

       To se mi líbí

  • severočech napsal:

   „nemá nárok na úctu“ – to je postoj, který reprezentuje úplnou ztrátu slušnosti.
   Nárok na vzájemnou úctu je axiomem slušnosti. Kritizovat mohu, ale způsob Zeleného Raoula je neslušný.

   To se mi líbí

   • Zdena napsal:

    Souhlasím s Vámi, severočechu. Za úplnou ztrátu slušnosti považuji i takové počiny, jako je nevpuštění hlavy státu na území státní vysoké školy. Za úplnou ztrátu slušnosti považuji pískání na píšťalku při projevu. A nemusí se jednat zrovna o projev prezidenta..
    Kupodivu k takovým neslušným a vulgárním projevům přistupují spíš ti, co tíhnou doprava. To, že takové chování zavedli i na půdě parlamentu pravicoví poslanci ( zvednuté prostředníčky) je neoddiskutovatelné. Titíž (Topolánek, Vondra) podporují i pravicové umělce, jejichž zářným příkladem je David Černý. Taková Entropa za milión, růžový tank, placka s Čírem, fakáč na Vltavě. Takový druh umění pro mne představuje naprostý deficit slušnosti.

    To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    😉 Kdepak, nárok je irelevantní, odpor je marný, kdokoli bude asimilován … 😉 … Tak jednoduché to přece je 😉 … Nebo že by … ?

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   President je sice nejvyšší úředník, ale president je zároveň představitel státu a jeho úřad požívá v civilisovaném světě určitou úctu. Nikoli idol či modla. Ale obyčejná lidská úcta.

   To se mi líbí

 3. Hudec napsal:

  Přesně tak. S hlubokým vnitřním odporem jsem „to hodil“ Zemanovi jen proto, aby se nestal prezidentem knížepán. A doufal jsem, že bude se Zemanem legrace, což se zatím naplňuje. Někdy mě nezřízeně štve, ale ne natolik, abych si nějakými úvahami o něm blokoval těch pár mozkových závitů, které mi ještě zbývají. Naštvání přejde rychle, protože Zemanův vliv na můj život je celkem marginální. Jindy si tiše konstatuji, že má pravdu a dobře činí.

  Předkládám k úvaze svůj dojem, výsledek svého podprahového sledování.
  Jeví se mi, že mediální masáž ve prospěch knížepána před prezidentskou volbou byla bodem zlomu.
  Jeví se mi, že to začíná být trochu jako za socíku – lidé (dost dramaticky) přestávají médiím věřit, v podstatě (s nadsázkou) si říkají: „Když v televizi říkají a v novinách píší „a“, tak to bude určitě nějak jinak, třeba „b“ nebo možná i „z“.
  Jeví se mi, že masa je samozřejmě manipulovatelná, ale všechno má své meze. Jako před 25 a více lety – vy jste tenkrát věřili tomu, co se psalo v novinách? Dnes to začíná být podobné, nemáte obdobný pocit?

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Samozřejmě, že novinám a televizi nevěřím už drahnou dobu, stejně tak, jako jsem jim nevěřil do roku 1989. Chvíli se dalo věřit v roce 1968 a začátkem roku 1990. Mimo tyto chvilky bylo a je nutno umět „číst mezi řádky“. Dnes je to jednodušší, ne proto, že by byla větší svoboda jak nám právě ten mainstream hlásá, ale proto že se technicky rozvinulo internetové zpravodajství a publicistika.
   V čem je doba horší, je to, že tehdy tomu způsobu zvolenému k cestě za lepšími zítřky už nevěřilo i mnoho komunistů, a tak mnohdy mlčeli. Hájilo ten režim málo lidí a hájilo ho poměrně propagandisticky, a v defenzivě. Dnes už je mnoho vlivných a bezcharakterních lidí, a jejich rodin, kterým právě tento režim a systém dopomohl k vlivu, moci a nezaslouženému (prací) bohatství. Určitě je tomu tak, že právě mnoho těchto pochází z parazitující vrstvy za socialismu (řezníci, estébáci, veksláci, taxikáři, karieristé, zelináři….) a z „disidentů“ za socialismu á la plastici, havlové, meloucháři, vondrové, nemakačenkové apod. Určitě nejsem sám, kdo si všiml, že v diskusích i na novinkách.cz (prý levicových) i třeba „tam“ (prý u středových) je přístup mnoha hodně razantní, agresivní a silně demagogický. Už se tam neargumentuje, tam se jen hrozí a vyhrožuje.
   V tom je ta beznaděj. Je jich relativně dost a jsou agresivní, nebezpeční a odhodlaní si zachovat privilegia získaná nastolením a podporou stejného režimu jako je v jiných oligarchistických společnostech na tzv. západě. S těmi spolůečnostmi jsme spojeni smluvně : EU a NATO. Jak uniknout?

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Nevím, nemohu tak hluboce posuzovat dopad manipulačních sekvencí současné pro_Babišovské manipulační skupiny presstitutů pane Hudec,zde se spíše kloním k Vašemu názoru.
   Ovšem dle mého mínění dosavadní mediální cíl byl nastaven na support ODS a TOP 09 a starostové.
   Proto také v tomto duchu současný propad ODS do nevolitelných procent uvolnil velkou část kapacity mediálně manipulujících právě v její prospěch.
   Propad do nevolitelna to je ta část reality, co naprosto jednoznačně velí jak Pepovi z Honkongu tak i ostaním sponzorům přesunout svůj věnovaný podíl k jiným stranám, tak aby se zhodnotil – > neboť v současnosti cpát peníze do ODS, tak to je může rovnou pepa z Honkongu vyhazovat oknem.
   Tento jev je naprosto viditelný na hlavními roztleskávači ODS kterými byla a stále ještě je Dvořákova ČT.
   Babi_koncern používá dlé mého skromného ménění mnohem sofistikovanějších metod přesvědčování(masmediální manipulace), která není a nikdy nebude tak snadno detekovatelná, jak ono vzepětí našich umělců = > volím Karel.
   Cíle které si stanovil pan Babiš jsou ve svém dopadu na občana 100 x horší, než kdyby snad i von. Karel prolomil svůj zák. č. 143/1947 Sb. .
   Proto je součesné cvičení podej, přines, podrž, kousni, prováděné panem Babišem na Dienstbierově Sobotkovi opravdu pro občany pohroma srovnatelná pouze se zemětřesením tak 7 – 8 Rs v celé ČR .
   Po získání MF si nyní pan Babiš vytváří prostor tak aby clona jeho lidí zabezpečila naprosto neprůhledné manipulace ke kterým se chystá na MF.
   http://www.novinky.cz/domaci/325474-babis-ukecavam-lidi-s-pulmilionovym-platem-aby-delali-namestky-nikoho-od-cssd-nechci.html
   Proti tomu byl Ing. Miroslav Kalousek naprosto průhledný a také naprosto dohledatelný, no prostě nejlepší ministr financí pro normálního občana.

   Toto cílené divení nám pan Babiš předvede možná ještě mnoho a mnohokrát :
   http://ekonomika.idnes.cz/v-cnb-podle-babise-lezi-volne-miliardy-d8r-/ekonomika.aspx?c=A140123_203108_ekonomika_zt

   No a tak s již tradičním 2 – 3 měsíčním zpožďovacím cyklem, je fikce v naprosté tichosti zaměněna za realitu.
   Ano takto pracuje ANO_manipulační šablona určená pro voliče, je to sice obdoba již popsaného systému zaměřeného na společné nastolování agendy a socializaci elit. Celý tento systém který zabezpečuje Babiše je vysoce uzavřený, tyranizující a má obrovský socializační potenciál. Díky tomu reprodukuje mocenské rozložení AGROFERTU ve společnosti a udržuje Kalouskem vybojované status quo.
   Z občanů Česka pak záměrně činí “diváky-outsidery” a konzumenty, kteří pouze sledují Babišova média, jenž naprosto jasně vědí co bude za 10 let ale naprosto nevědí co bylo včera, namísto toho aby masově připustily účastníky do veřejné diskuse.
   Na Česko opět novinka a celkem dobře fungující.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Přeju si, aby jste se mýlil.
    A myslím si že se mýlíte…
    Čas ukáže, nic jiného nelze konstatovat.

    To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Já vím Petřepavle já se mýlím často a veřejně si to i přiznávám, protože jsem pouze obyčejný člověk.
     Bohužel tento scénář nemodeluji já – > ten mi vymodelovalo nemluvně, na základě použitých manipulačních sekvencí ve volební kampani pana Babiše.
     Doufejme proto oba že 4_ři body volebního programu byly jen pro to, že pan Babíš počítal s 10 – 18 % .
     Jinak pokud se potvrdí, že počítal s tím co deklaroval na úplném začátku při vstupu do volební kampaně tj. 25 % zisku tak má bohužel nemluvně pravdu.

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      🙂 Překvapením není nikdy a nebude konec. Dělám hrdinu, ale Vám věřím hodně, takže … uvidíme.

      To se mi líbí

      • Cech napsal:

       To co jsem se bál zde prezentovat, je jeden model od kterého odskočili i Babišovi úhlavní nepřátele a to zřejmě vůli Petrovu impériu.
       To co zústalo jako zbytkový model po intervenci ČNB. Nebylo to v novinách, pouze v televizi.
       Tato sekvence se týká domluvy Babiše se Zemanem, že potřebujeme euro a to sofort . Zaorálek prohlásil, že Babiš přebírá euroskeptický pohled, který vždycky zastávala ODS.
       No a pan Babiš se lehce přeřekl, že to tomu neodpovídá.
       V případě pana Babiše to bohužel nebyla jenom zdvořilost.
       Proto v pohledu na ten známý zásah České národní banky, kdy podnikatelé, byť to dříve odmítali, řekli, že by euro sofort také.
       Posun České republiky k € proto nyní může být rychlejší a směna € = Kč v současnosti naprosto zlividuje důchodce.
       Posune 42 % populace Česka do naprosté nicoty tj. na život jim bude scházet cca.20 % finančních prostředků.
       Proto stále váhám s uveřejněním této analýzy nemluvněte, prostě tomu nechci uvěřit – > takové svi… že by se Domluvil Petr s Andym a oba na tom narejžovali a ČNB jim to zabezpečila a ve finále češi a hlavně důchodci zaplatili, tak to prostě doposud nemohu polknout.

       To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Opakuji posté : Zkusme chvíli počkat se svými soudy na Babiše i Okamuru. Nepodléhejme propagandě tak, jako jsme podlehli v případě Bártových, větší škody než Kalousek a Vondra a Dráberk a Řebíček a fajfka a Langer a …. na ministerstvech nemůže udělat nikdo!
    Dejme jim šanci.
    A nezapomeňme, že právě socani (a lidovci) už ji několikrát měli a nevyužili! Kdo tedy má dělat tu lepší politiku když KSČM pořád nevolí víc než 10 až 20 procent?

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Další systémový střet, jsem zvědav jak dopadne :
     http://www.novinky.cz/domaci/325516-koalicni-stret-sobotka-trva-na-namestcich-cssd-na-ministerstvech-ano.html
     Očekávám, že systémově 😦 .

     To se mi líbí

     • Cech napsal:

      To nemluvně mě likviduje na každém kroku – > zase mělo pravdu !!
      http://www.novinky.cz/domaci/325528-babis-si-dupl-z-cssd-zadny-namestek-pro-dane-jen-poradce-jinak-mate-smulu.html

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Jestli to, co avizujete bude pravda …
       Pořád ještě to mám 1 : 1.
       Má naděje neumírá, ale topí se.

       To se mi líbí

      • Rosťa napsal:

       Dočkejme času, Babiš tvrdí, že každý jeho krok bude transparentní. Když zklame, nic se neděje. Zatím nás zklamal skoro káždý, takže jsme celkem zvyklí.

       To se mi líbí

       • Cech napsal:

        To co hodlá náš ministr financí mediálně zabalit do balíčku polikatelného pro Českého volyče.
        Je něco o čem se v normální demokracii ani nesní, proto nyní ze sebe musí udělat naprosto neznalého Babiše a mluvit o něčem a zodpovídat za něco, co je pro náš stát sice naprosto klíčové, ale tvářit se Babišovsky, že o tom nemá ani páru.
        No a potom v klidu prohlásit, že státní finanční rezervy by nechal v péči jakési blíže neurčené agentury, a kdyby bylo opravdu nejhůř a to s Babišem zaručeně bude, tak sáhne na rezervy České národní banky.
        Protože buhužel doposud k tomu nemá žádnou pravomoc proto musí použít vlastní clonu.
        Prostě nikdo jiný krom ANO na MF nesmí tento krok zmapovat, protože to je svi … na jakou se nezmohl ani Ing. Miroslav Kalousek a že ten toho dokázal opravdu hodně !!

        To se mi líbí

       • Lex napsal:

        Cechu,
        nejsem ekonom, makro už vůbec ne, ale „něco“ mi v tom, co píšete ve vztahu k ČNB a tomu, co hlásá její mluvčí, nesedí – „Sama národní banka spravuje devizové rezervy, které ze stejného důvodu (intervenční nákupy – pozn. Lex) překročily bilion korun. Ale ani na ty si ministr financí nemůže pomýšlet. „Právo nakládat s nimi náleží pouze ČNB,“ uvedl Tomáš Zimmermann z tiskového odboru banky.“ http://ekonomika.idnes.cz/v-cnb-podle-babise-lezi-volne-miliardy-d8r-/ekonomika.aspx?c=A140123_203108_ekonomika_zt
        Nezdá se mi normální, aby stát skomíral na dluhy, zatímco centrální banka si své „devizové rezervy“ vytváří tak, že tiskne bez jakéhokoliv omezení nové peníze (české koruny), nebo je jen elektronicky emituje, a za ně intervenčně nakupuje valuty nebo devizy. To se to vytvářejí „devizové rezervy“, když ty „peníze“, za které je nakupují, nejsou ničím podložené, přesněji jsou podložené INFLACÍ, která ale nepostihuje tu ČNB, ale právě a jen ten stát, na jehož úkor ta činnost centrální banky dopadá, přesněji jen občané (osoby fyzické i právnické) toho státu, kteří tu inflaci „konzumují“ (uvědomuji si, že inflace pomáhá „bojovat“ se státním dluhem, ale v tomto podání je to něco asi jako prd do tunelu).
        Musím říct, že tohle musí být snem každého ekonomického subjektu – nekontrolovaně si tisknout peníze a nenést důsledky toho počínání (já vím, některé státy to dělají).

        To se mi líbí

 4. avespasseri napsal:

  Ono je velmi těžké nehodnotit něco (cokoliv), co se nám nelíbí. A nelíbit se nám to může z různých důvodů. Extrémy ale nikam nevedou – zatracovat, nebo vynášet do nebes. Ono nakonec nikam nevede ani to hodnocení… dotyční jsou prostě takoví, jací jsou, a nemají potřebu to nijak měnit… a ještě naštvete ty, kteří za ním stojí :-))))

  To se mi líbí

 5. Petrpavel napsal:

  Je mi neskutečně smutno a bolí to, když vidím kam až jsme se dostali. Jsou štváni a uštváváni slušní poctivci. Hajzly s jejich advokáty či justicí – hajzly. Případy Ištván, Lessy, Jounová, Rath (tyhle jsou na vrcholu, ale jsou určitě další a další) mě děsí. Kam už jsme došli.
  http://www.novinky.cz/domaci/325475-odskodne-pro-exposlance-by-mohl-dostat-k-uhrade-istvan.html

  To se mi líbí

 6. Zdena napsal:

  Teď momentálně probírají Babiše na ČT1. Nevolila jsem ho. Po volbách jsem byla jejich výsledkem dost zděšená. Jenže, naděje umírá poslední… Po procitnutí ze sna, že naši zem povede levicová vláda musel i Zeman spočítat ztráty a zisky a přemýšlet jak dál. Jako pragmatik si uvědomil, že pokud má v současné situaci být sestavena vláda a situace v naší zemi má nabrat trochu jiné směřování, že bude muset vsadit víc na Babiše než na Sobotku.
  To, že Zeman si dovolil mít jisté požadavky a výhrady k jednotlivým navrhovaným ministrům mu mediální žumpa opět omlacuje o hlavu. Proto mne toto pondělí celkem potěšil Ivan Hofman, když řekl, že jsou podle něho tyto prezidentovy požadavky naprosto oprávněné. Vždyť za chod našeho státu také nese svou odpovědnost spolu s vládou

  To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Samozřejmě, že má 😉 … Když si jeden z hrůzou uvědomí, co za „materiál“ je instalováno i do vládních funkcí , tak se modlí k tomu „německému“ umělci Mozartovi , a prosí za odpuštění … Jooo, a to jsme se smáli Jakešovi netuše, co za taškařici předvedou následníci … Chce to hroší kůži a kachní žaludek obhajovat „reformní“ ksindl , disent trpící na prestižních oborech i tehdy komplikovaně dostupných alma mater či fakult … Jak tvrdí Lex – Zemanovým největším prohřeškem je to, že je -ať udělá cokoliv, stejně bude zle… Apropo, kdo reálně kvalitnější, s politickou praxí, znalostí zdejších specifik, dokázala tato společnost, tento stát, národ v oné volbě vygenerovat ? No, směle s návrhy na stůl, třeba se pobavíme nominací kulisáka číslo 2 ….

   To se mi líbí

 7. Lex napsal:

  Tak jsem tady narazil na žvásty zpoza hranic o zdržování jmenování vlády či nového premiéra, a kdyby byl jmenován, jak by to všechno bylo rychlejší a lepší a tak dále a tak dále.

  Co kdyby týž autor třeba svoje knížecí rady z Norimberka byl věnoval těm u nich doma?
  Jakže to bylo tam u nich, v Německu? Kdy tam měli volby? Někdy kolem 20. září 2013, jestli se nemýlím. A jak dopadly? „Božská Angie“ více než jedenačtyřicet procent!!! 22. září bylo jasno, kdo bude sestavovat vládu a kdo bude novým kancléřem. Nebylo třeba žádného pověření spolkovým prezidentem či kýmkoliv jiným.
  A jakže to dopadlo?
  „Bezmála tři měsíce po volbách má Německo novou vládu. Kancléřka Angela Merkelová (CDU), šéf sociální demokracie (SPD) Sigmar Gabriel a předseda bavorské Křesťanskosociální unie (CDU) Horst Seehofer v pondělí podepsali koaliční smlouvu.
  Formálně tak stvrdili vytvoření velké koalice, na němž se strany dohodly na konci listopadu.
  Vláda začne zemi řídit v úterý (17. prosince – pozn. Lex). V tentýž den se stane potřetí kancléřkou křesťanská demokratka Merkelová.“ http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=797912
  Hle – bez tří dnů tři měsíce.
  A v Česku?
  Vláda bude jmenována ve středu 29. ledna 2014 (tedy, pokud se koaliční slepenec nerozpadne dříve kvůli náměstkům nebo z jiného důvodu). Pravda, jsou to tři měsíce a tři dni. Jenže tady musel do hry vstoupit ten „zdržovatel“, to nejde přehlédnou, jak musel škodit.
  Jo, a taky ten český vítěz voleb nezískal ani polovinu z volebního výsledku „Angie“ – prdel, ne?

  Takže – to mám nejradši, takové ty – jak by řekl „Ostravak ostravski“ – „dřysty“, kdy hlava se diví, co huba mluví. A jestliže to ta huba mluví plánovitě, tedy s rozmyslem, pak ještě hůř. Pak už totiž nezbývá, než si myslet o autorovi své. Co? No asi to, proč se s ním i vášnivý diskutér Petrpavel rozhodl přestat polemizovat.
  Co nadiskutuješ s kafemlejnkem? Nic jiného, jak melta tak jak tak z něho nevypadne.

  To se mi líbí

  • jonáš napsal:

   Kdyby zpoza hranic, ale já si to v tunelu přepínám na radiolžurnál, protože tam normální rádia nemaj signál, a tam o tom melou z fošovky úplně stejně. Prej rekord.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Směl bych váš termín upravit na „radiolžudál“?

    To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Myslím, Jonáši,
    že s tím „Radiolžudálem“ – abych udělal úlitbu panu domácímu – je to tak, jako s kdejakou jinou institucí. Ono se řekne třeba „nemocnice“, ale přitom je to ve skutečnosti ten a ten ředitel, ten a ten primář, ten a ten doktor. Stejně je to třeba s „policií“ – nikdy to není „policie“, ale ten a ten inspektor, ten a ten komisař, ten a ten rada, ten a ten vedoucí či ředitel, atd. atd.
    U těch rádiových presstitutů asi taky. Ten a ten „Volímkchárl“ vedoucí zpravodajství, ten a ten „Volímkchárl“ vedoucí vysílání, ten a ten „nezávislý“ redaktor „Volímkchárl“.
    Večer u počítače si pouštím jako podkreslení pracovního programu ČT Události nebo ČT 24 Události komentáře. Zakrátko je ale v posledních dnech vypínám, když začnou o Kyjevu. Ta vytrvalá snůška propagandy, to se nedá bez újmy na „psyché“ přežít.

    To se mi líbí

    • Zdena napsal:

     Právě díky Bavorovu blogu a zdejším diskutujícím si já sama uvědomuji, že na té Ukrajině je to jinak, než jak to líčí naše lživé sdělovací prostředky.. To video ukazující zfanatizované protestanty jak útočí na policajty to tedy bylo dílo!. Nedají pokoj a nedají a půjdou i přes mrtvoly. Budou se tak dlouho snažit ty mrtvé připsat na vrub současné vlády, až se jim to podpoří. Kdo je podporuje je taky zřejmé.. tedy bohužel ne všem, jen těm kdo si najdou i jiné zdroje informací, než jsou ty naše české „oficiální“

     To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Lexi OT, běží posel z Čech až na sever Moravy (či Slezska?)

     To se mi líbí

  • Petr Pelikán napsal:

   Jestli on ten advokát-důchodce při svých neosobně-osobně mířených poznámkách ohledně sestavování vlády v ČR a porovnání s povolebním stavem, koaličních jednáních a sestavováním vlády v Německu také vzal v potaz rozdílnost situací? Z jeho povrchního posouzení a srovnání – on by to nazval „dřysty“ – usuzuji, že zřejmě asi ne. Dovolím si dát pár podnětů k úvaze:

   1. v Německu na rozdíl od ČR nedošlo k předčasným volbám

   2. současné německé vládě nepředchází úřednická vláda odborníků s velmi omezenými pravomocemi, de facto nečinná, bez podpory parlamentu.

   3. kancléřka Merkelová, CDU, CSU a SPD nebyli od vyhlášení výsledků voleb nikým omezeni či bržděni ve vytváření vládní koalice – v ČR už vláda mohla být

   4. pro nikoho v Německu není a nebylo sporné, že kancléřem/kancléřkou a vládu sestavovat bude ten, kdo byl na základě předvolebního rozhodnutí vítězné strany kandidátem jmenován – nesmysly stylu: „Sestavením vlády bude pověřen ten, koho mi po volbách vítězná strana navrhne.“ – proč vlastně před volbami vůbec někdo kandiduje – tady nemáme.

   5. nesmyslné, populistické a v důsledku dokonce ponižující, prezidentem vyvolané diskuze o „odbornících“. Personální sestavení vlády je věcí dohody koaličních partnerů – oni jsou také, na rozdíl od prezidenta, za jednání vlády voličům odpovědní.

   A ještě namátkou, co se týká té doby sestavení vlády – bylo by dobré vzít v úvahu a porovnat rozsah vládního aparátu v ČR a v Německu, včetně konsekvencí, které nastanou, když dojde k vládní krizi.

   Myslet si onen advokát může, co chce. Vždyť i já si myslím své. Neosobně-osobně.

   To se mi líbí

   • Laco G. mlynář napsal:

    Pane Pelikáne, měl bych k tomuto Vašemu diskusnímu příspěvku, jak to bylo s volbami a sestavením vlády v rajchu pár poznámek.
    Předně, v posledních německých volbách nezvítězila pravice s Angelou Merkelovou, nýbrž levice.
    Nebýt toho, že obdobně jako u nás si hraje i německá SPD na nóbl lidi a tak zrazuje své voliče, když dělá že die Linke jsou eklhaft. Nebýt této zrady, protože před volbami SPD nikdy neříkala, že půjde do koalice s Merkel, natož s CSU, alespoň o tom nevím, vládla by v Německu levice, která má v parlamentu většinu.
    A pokud jde o to eklhaft, viděl jsem v Bundestagu projev Gysiho, ve kterém trénoval božskou Angelu z ostudy, když se provalilo, že jí osobně šmíruje hlavní spojenec.
    Tak noblesní projev jsem v našem parlamentu nikdy neslyšel.

    No a pokud jde o tu naši vládu. Prezident čekal, než mu Sobotka sdělí, že má většinu v Parlamentu. Sobotka mu podepsanou koaliční smlouvu, která to stvrzuje, přinesl myslím 13.1.2014. Do té doby se dohadovali a dohadovali a vůbec nebylo jasné, že se dohodnou. Jednu chvíli, kdyby Sobotka nezměkl i v posledních požadavcích, které slíbil svým voličům, by koaliční smlouvu vůbec dohromady nedali, což by znamenalo, že Sobotka končí v politice. Takže prezident postupoval správně, uvážlivě a státnicky, jestli někdo něco zdržoval, potom to byli pánové a dámy z nynější koalice.

    No a že nám vládne vláda bez důvěry ? Ale to doteď vládla v Německu taky, po volbách už FDP například neměla vůbec žádný mandát a přesto její ministři úřadovali, nebo ne ?.
    Tož tak. Jak jsem napsal výše. Lidé, kteří nevolili prezidenta Zemana a dosud se s prohrou svého favorita nesmířili, by prezidenta Zemana neměli kritizovat. Jejich kritika je nutně hrubě neobjektivní.

    To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Ze sobotního článku o fyzikovi německého původu Klausu Fuchsovi : „…Být v Německu v roce 1932 komunistou se rychle stalo životu nebezpečné. Když se Klaus Fuchs jednou na ulici odvážně postavil běsnícím hnědým košilím, byl brutálně zbit a hozen do řeky. …
   U nás to bude za chvíli stejné.
   A, Lexi, nedělejte si naději, se sociálními demokraty to tehdy bylo navlas stejné …. oni nemají žádnou rozlišovací schopnost…

   To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Já vím, Petřepavle, já vím, i když NEJSEM sociální demokrat, volím je jen jako menší zlo z reálně možných. Dosud.
    A citát (1976) Martina Niemöllera, německého teologa a luteránského pastora je dostatečně známý a burcující –
    „Als die Nazis die Kommunisten holten, habe ich geschwiegen, ich war ja kein Kommunist.
    Als sie die Sozialdemokraten einsperrten, habe ich geschwiegen, ich war ja kein Sozialdemokrat.
    Als sie die Gewerkschafter holten, habe ich geschwiegen, ich war ja kein Gewerkschafter.
    Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.“ .
    („Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.
    Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.
    Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.
    Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.“).
    I v podobě, jak měl zaznít v roce 1946, což sice není zadokumentováno, ale je to o to výmluvnější –
    „Nejdřív přišli pro komunisty,
    a já jsem se neozval, protože jsem nebyl komunista.
    Pak přišli pro Židy,
    a já jsem se neozval, protože jsem nebyl Žid.
    Pak přišli pro odboráře,
    a já jsem se neozval, protože jsem nebyl odborář.
    Pak přišli pro katolíky,
    a já jsem se neozval, protože jsem byl protestant.
    Pak přišli pro mě
    a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat.“

    To se mi líbí

 8. Strejda Olin napsal:

  Vzpomínáte ještě, že na Hrad měli namířeno takoví kandidáti, jako třeba Randák, Jakl, Samková, Franz, Bobošíková nebo Vandas s Cibulkou? Že byl nakonec zvolen 2,7 miliony hlasů Zeman se mi jeví jako nejoptimálnější. Na to, že je terčem kritiky, urážek, zesměšňování, neúcty a dehonestace si budu muset zvyknout. Je jiná doba 🙂

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Strejdo Oline, čeští voliči a Zeman někomu překazili velké kšefty, tak velké, že to stále nemohu rozdýchat, natož zapomenout. A tak já jsem spokojený proto, že jsem to Zemanovi „hodil“ˇa ukázal, že ani dobře placení nájemní pisálkové nemohou všechno.

   To se mi líbí

 9. Bavor V. napsal:

  Dnes v 15:00 výjimečně vyjde nový článek, tentokráte o Ukrajině z Asfaltovy klábosnice

  To se mi líbí

 10. Lex napsal:

  Oline,
  „… že je terčem kritiky, urážek, zesměšňování ….“ – myslím, že i podle nás nejednou naprosto oprávněně. Povětšinou za způsoby, ne za skutky samé. Za ty skutky by si naopak v naprosté většině zasloužil uznání. Jen kdyby nebylo předpojatosti, jen kdyby nebylo nenávisti, že lidé (v podání ožralého hřebejka „hnědá a rudá prasata“) jeho prostřednictví znemožnili obsadit Pražský hrad prapraprapotomkem Erkingera ze Seinsheimu a bývalým knížetem, dneska „Kcharlem mit Tabakspfeife und Tschiro oder Hahn“.
  Z výčtu kandidátů, co vyprodukovala pražská kavárna a umělecká scéna (což bývá vlastně jedna množina) mi naskakuje husí kůže.

  To se mi líbí

 11. Rosťa napsal:

  Tak jsem si to tu narychlo projel. Hned ve druhém příspěvku mi Svatojánská muška vysvětlila, že president je vlastně jeho poskok, kterého si může špinit, co hrdlo a ústa ráčí. Že tento “ národní sport “ škodí obrazu republiky, tudíž nám všem co tu žijeme, ho nijak netankuje. Vedle v psinci je to IN. Náš dobrý přítel, katolický proněmecký poskok a rozbíječ diskusí pan Pelikán nám to zase nandal a divím se Lexovi, že nechá zlosti cloumat svým majestátem a na tohoto bodrého muže reaguje, když přece musí poznat, že tento námi všemi milovaný jedinec je zde pracovně. Se divím, že mu není zdraví přednější?
  Většina z nás v prvním kole volila někoho jiného. Já Dienstbiera, za což se stydím a omlouvám se slušným lidem. Ve druhém kole se volilo proti cizákovi, který jako ministr zahraničí neudělal nic, co by mě nepobuřovalo a za vrchol svinstva považuji postoj k bratrům Srbům, kteří historicky byli ochotni nám pomoci vždy, když nám bylo ouvej. Ale je možné, že se mstil za ten atentát na následníka trůnu. To byl sice Habsburk, ale ta šlechta se mezi sebou …. až z toho třeba vyrostl dobroty barel. Nevím.
  President Zeman zatím funguje, jak má. Bohužel se musíme smířit s tím, že havloidi a volímkarlové tu atmosféru nenávisti budou prohlubovat, nebo alespoň udržovat.

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Rosťo,
   u mě naprostý klídek, pohoda – a kdybych kouřil, tak „tabáček“. Napsal jste „bodrého“?
   Fakt jste chtěl použít tohle slovo?
   Znáte přece ten vtip, jak se sešli ti dva a ten jeden odpovídá na otázku toho druhého, že jde k psychiatrovi, že má nějakou vadu, že při řeči mu přeskakují ve slovech písmenka, že třeba chce říct „kostel“, ale vysloví „postel“, nebo že chce manželce říct, že má ty šaty krásné, ale řekne „krátké“, a tak, a že s tím má problémy. A ten první říká – „Tak to já půjdu s tebou, mi se taky stává něco podobného, že mi přeskakují písmenka, a mám s tím problémy, třeba onehdy jsem chtěl říct manželce – „Prosím tě, drahá, mohla bys postavit na kafíčko?“ a místo toho ze mě vyšlo – „Už mě sereš třicet roků!“

   To se mi líbí

 12. Rosťa napsal:

  A Vy neznáte pozdrav: “ Bodré podoledne “ ze seriálu Halo halo v podání toho pošťáka? 😆

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.