Zeman: Stavebnictví by mělo mít svého náměstka ministra


Vypadá to, jako by si pan president přečetl diskusi o ministrech a mé vzpomínce na ministra stavebnictví.  

15.1.2014, Zdroj: ČTK

Stavebnictví, které se v České republice dostalo v posledních letech do těžkého útlumu, by si podle prezidenta Miloše Zemana zasloužilo mít svého náměstka na ministerstvu průmyslu. Zeman to uvedl při dnešní návštěvě firmy Lias Vintířov, která vyrábí stavební materiály.

Zeman také zváží také doplnění svého poradního týmu o odborníka na stavebnictví. Prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR Václav Matyáš to vítá, podle kandidáta na ministra Jana Mládka (ČSSD) je předčasné to nyní řešit.

Jak  Zeman řekl při setkání se zaměstnanci Liasu Vintířov, při projevu při příležitosti jmenování nové vlády zdůrazní potřebu státních investic. „Bez investic do bytové výstavby, dopravní infrastruktury a podobně se česká ekonomika z krize nedostane nikdy,“ řekl Zeman. A náměstek, který by nebyl jmenován na základě stranické funkce, ale znalosti oboru stavebnictví, by podle Zemana pomohl. Chce na toto téma mluvit i s kandidátem na ministra průmyslu Mládkem.

Prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR Václav Matyáš v reakci ČTK řekl, že tato pozice je potřebná a její zřízení má proto logiku a opodstatnění. „Je to jedna z věcí, kterou dlouhodobě, minimálně pět let, prosazujeme. Nyní je stavebnictví rozloženo mezi pět ministerstev, což je neudržitelné,“ prohlásil Matyáš s tím, že stavebnictví by si zastoupení na úrovni ministerského náměstka zasloužilo.

„V minulosti za Petra Nečase jsme zřídili poradní sbor premiéra pro stavebnictví, což ale bylo nesystémové řešení,“ dodal Matyáš, který by tohle téma chtěl řešit s budoucím šéfem resortu na společné schůzce. Kandidát na ministra průmyslu a obchodu Mládek však považuje komentáře k tomuto tématu za předčasné. „Je to námět k debatě až bude ustavena vláda,“ vzkázal Mládek.

Právě stavebnictví je podle Zemana indikátorem ekonomické situace. A podle generálního ředitele Liasu Rudolfa Borýska se propadá už pátým rokem. „Z 550 miliard obratu v roce 2008 kleslo stavebnictví na 385 miliard v loňském roce, což o 30 procent méně,“ uvedl Borýsek. Podobně na tom je i jeho podnik, i když pokles nebyl tak razantní. „Z 750 milionů v roce 2013 jsme klesli na očekávaných asi 500 milionů,“ řekl ČTK.

Propad v obratu se dotknul i zaměstnanců. Z původních 250 zaměstnanců před krizí jich ve firmě nyní zůstalo jen 155. Jak ale poznamenal prezident Zeman, proti jiným firmám v regionu, například porcelánkám, berou zdejší pracovníci více. V průměru 25.000 korun, u dělnických profesí 20.000 korun. „Až za rok přijedu znova, nebudu se ptát na výši platů, ale na to, jestli se počet zaměstnanců už navýšil,“ řekl Zeman.

Podle Borýska se ale stavební trh ještě v příštím roce z krize nevzpamatuje. „Je to zřejmé ze státního rozpočtu, ale i počtu stavebních povolení, který nestoupá,“ dodal Borýsek.

České stavebnictví se už pět let nachází v krizi. Zatímco ještě v roce 2008 činila stavební produkce 547,5 miliardy korun, za celý předloňský rok se prostavělo 424 miliard korun. Od roku 2009 české stavebnictví přišlo o 277 miliard korun. Nedostatek peněz způsobil, že začaly krachovat první stavební firmy. Zatímco ještě v roce 2008 na českém trhu působilo 767 firem s více než 50 zaměstnanci, o čtyři roky později jich bylo 603. Výrazně se snížil i počet všech lidí, které stavebnictví zaměstnává. Před začátkem propadu, tedy v roce 2008, v oboru pracovalo 416.142 lidí, na konci roku 2012 jejich počet klesl na 380.586, propadl tedy o 11,3 procenta. Stavební produkce od počátku roku 2013 do konce loňského listopadu klesla ve srovnání se stejným obdobím konjunkturního roku 2008 o 25,9 procenta, uvedl ČSÚ.

Bavor podpis_rex

Příspěvek byl publikován v rubrice Stavebnictví se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

66 reakcí na Zeman: Stavebnictví by mělo mít svého náměstka ministra

 1. Petrpavel napsal:

  Náměstka pro ministra pro hutnictví, hornictví, teplárenství, obuvnictví, sklářství…? Leckde klesla výroba a počet pracovníků.
  Pomůže náměstek? Sobě určitě, k dobře placenému pracovnímu místu. Pár spřáteleným firmám určitě, k dobře placeným státním zakázkám. Dokolečka dokola. Antisystémově.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Stavebnictví mívalo vždy svého ministra. Protože je to stejně specifický obor jako zemědělství. Ostatně býval i Ministr těžkého průmyslu a Ministr lehkého průmyslu a obchodu. A právě stavebnictví je tím „teploměrem“ ekonomiky. A dokud stavebnictví hoří, je pořád všechno v háji (a u nás ještě dál…).

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    To mělo své opodstatnění v době plánovaného hospodářství. Dnes nemá ministerstvo žádné páky k ovlivňování čehokoli. Může jenom utrácet ze státního rozpočtu. A to dělá každé, a čím jich bude víc, tím víc budou zbytečně utrácet.
    Tvrdím, že je to systémově špatně : má-li ministerstvo ovlivňovat, řídit, spravovat rezort, musí mít na to páky, pravomoci, a ty jim byly systémově odebrány ve prospěch soukromých subjektů. Máme-li kapitalismus, musí být pro všechny, i pro kapitalisty. Ne socialismus pro kapitalisty, a kapitalismus pro zaměstnance.
    Státní zakázky státním firmám!

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Tak, jako min.zem. i tento obor lze ovlivňovat z vládních pozic. A pokud by pod tento orgán patřila i výstavba komunikací, rekonstrukce a obnova státních majetků atp., měl by takový i jen náměstek svůj význam. Protože by mohl na tyto investiční potřeby státu získat i potřebné financování. A navíc třeba u těch komunikací by se definitivně odloučilo ŘSD od firem.

     To se mi líbí

 2. brtnikvbrlohu napsal:

  Slyšeli jste slovo boží – pardon pravicové 🙂

  To se mi líbí

 3. Strejda Olin napsal:

  Poslouchali jste úvodní projev Martina Kuby na kongresu ODS? Slyšeli jste, co říkal o tom, jak se má strana zachovat, když nemá dostatečný mandát k prosazení svého programu? Říkal přesně to, co si já myslím o pozici ČSSD po loňských volbách – že sociální demokraté měli jasně říct, že od voličů nedostali tolik hlasů, které by jim umožnily realizovat ve vládě to, co jim slíbili, že nepůjdou cestou ústupků od svých zásad a proto se na vládě podílet nebudou. Je lepší být silnou opozicí, než mít slabou vládnoucí pozici.
  ČSSD mě nijak nepřekvapila. Chová se přesně tak, jak se chovala vždy již od svého vzniku. Koryta, funkce a křesla jsou pro její papaláše důležitější, než je služba levicovým voličům. Já mám pocit, že ČSSD by chtěla hájit a prosazovat zájmy všech – velkých, středních i malých podnikatelů a současně jejich zaměstnanců. Nezaměstnaných i těch, kteří pracovat nechtějí. Chudých i bohatých. Evropské unie i Česka. Taková politika, aby se všichni měli dobře a byli spokojení neexistuje. To je iluze. Život takový není.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Myslím si totéž. Navíc socdem po tom tzv. puči už není ani stranou středu, takže jí bratření s koal. partnery vyhovuje a v pohodě se může vymlouvat na to, že nedostala silný mandát. Premiérská sesle ve Strakovce je příliš lákavé sousto a ta šance by se už nemusela opakovat. V opozici shánět hlasy pro levounský program je zbytečná dřina, za to jim ti občané nestojí. Navíc penězovody také žádné, tak proč si trhat žíly.

   To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     A kdo to nechce poslouchat celé, tak od cca12.30 min. je to jen politická situace uvnitř Parlamentu.

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Díky Rosťo, s manželkou jsme se poučili i pobavili. Co nám taky jiného zbývá?

      To se mi líbí

     • věra napsal:

      S chutí jsem si to, Rosťo, poslechla, a když už jsem tam byla, mrkla jsem na všechny hosty a podívala se na rozhovor s mým oblíbencem, B. B. Kingem, super…

      To se mi líbí

   • pepan napsal:

    to, že socani nejsou stranou pro své voliče potvrdili nominací Michaely Marxové-Tominové. Podle toho co sama píše na „aktualne“, je jen takový chytřejší klon Bursíkojc Kateřiny fuck Jacques.
    Docela přesně to popsal Ivan David:
    „Lidskoprávní“ levice
    Má pravicový původ ze kterého si přinesla vypjatý individualismus tradičních středních tříd…..Spoléhá na individuální nebo skupinové akce typu prohlášení, výzev, demonstrací a happeningů nebo schůzí a konferencí bez jasného plánu a dlouhodobých cílů…..Její zástupce je možné potkat zejména ve vysokoškolském hlavně humanitním univerzitním prostředí, v neziskových organizacích závislých na grantech, v nadacích, ve svobodných povoláních, na veřejnosti v kavárnách, restauracích, knihovnách a levných klubových prostorách. Někdy se věnují společensky záslužné, jindy bezvýznamné nebo parazitní činnosti. Dominujícími tématy jsou jinakost, rovnoprávnost pohlaví (v jiných oblastech na rovnoprávnosti nelpí), práva minorit, životní prostředí a svoboda (bez odpovědnosti).
    Sociální práva často nepokládají za důležitá,……Individuálním motivem k účasti na akcích „lidskoprávní“ levice je částečně intelektuální exhibice, částečně názorová konformita ve specifickém pracovním a sociálním prostředí. Někdy se takto orientovaní jedinci s „levicí“ neidentifikují a své postoje pokládají jen za „moderní“ a „racionální“. Neoliberální režim není obvykle identifikován jako problém, každý stoupenec této orientace hledá individuální příležitosti pro sebe a pomoc (většinou spíše charitativní) pro znevýhodněné skupiny.“
    zdroj:
    http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/ctyri-leva/

    To se mi líbí

   • Jos napsal:

    Strejda Olin 18.1.2014 v 11:34 Rosťa 18.1.2014 v 12:16,
    Pánové ve vaší úvaze jsou totální chyby.
    Chyba 1. Strana v opozici neprosadí prostě vůbec nic. Je jen do počtu. A může se užvanit v té opozici k smrti.
    Chyba 2) nejzásadnější. Sice neustále mluvíte o křeslech, korytářství, prospěchářství atd, vše co nám neustále předkládá žumpa českých medií, aby zatáhla, docela úspěšně, ČSSD do maléru, ke kterému se propracovaly pravicové pseudopolitické party jako je ODS, TOP09 atd. Ovšem neuvědomujete si, že to čím se taková strana jako je ČSSD odlišuje od takových uskupení jako je ODS,TOP09 a výrazně Babišovy či Okamurovy party , je zakladní paradigma té strany. Jsou věci, přes které nejede v ČSSD vlak. Nebo se snad domníváte, že by politika ČSSD ve vládě mohla vůbec napadnout taková zvěrstva, jako byly Julínkovy poplatky, Topolánkova deforma, která rozvrátila sociální systémy, Nečasovy úpravy DPH až na př. po církevní restituce?
    Základní paradigma ČSSD něco takového zcela vylučuje.Pro takové věci není v ČSSD místo a nejel by přes to vlak. Takový politik by rychle skončil. Má nepřekročitelné meze, dané paradigmatem ČSSD. Naopak, u ODS víme, že bude vždy hájit jen zájmy horních 10 000 a to ještě jen těch spřátelených. A pokud běžný občan volí ODS, je blázen a není si vůbec vědomý svých zájmů.
    Proto je pro drtivou většinu občanů výhodné angažmá Sobotky ve vedení vlády. A já považuji jeho rozhodnutí za správné.

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Jak si Josi vysvětlujete spolupráci ČSSD s těmi partami ODS, TOP na krajích a ve městech a obcích? Kde je jejich paradigma?
     Ty nepřekročitelné m,eze o kterých hovoříte, to jsou planá velkohubá prohlášení před volbami že s ODS, s TOP, s pravicí nikdy, a pak skutek utek. Vždy pak po volbách však vyhraje ono s KSČM či jinou levicí nikdy, před volbami jemně špitané.
     Strana buď má tvář nebo nemá. Ne že někdy ano, a většinou ne, a okecá se to. Svou tvář ukázala nejlépe na celostátní úrovni v roce 2002, kdy mohla klidně vládnout pohodlně a suverénně levicově s KSČM (111 mandátů). Proč nenabídli KSČM a lidovcům či zeleným koalici v roce 2006, proč nenabídli VV v roce 2010 koalici s KSČM, proč v 2013 nenavrhli hnutím ANO a Úsvit (obě hnutí nechtěla do vlády) mešinovou vládu ČSSD+ KSČM?
     Bohumínské usnesení platí!!!
     Sobotka není ve vládě kvůli Vám, mě, nám, ten je tam kvůli svému sebenaplněnéí a naplnění ambicí a kapes svých spolustraníků na vedoucích pozicích strany.
     Ne, ne, lhát se nemá. Ani v politice…

     To se mi líbí

     • Anonymní napsal:

      Možná jsem to špatně vysvětlil, možná mi špatně rozumíte. To paradigma o kterém jsem hovořil, to nejsou jednotlivé části volebních programů, nebo prohlášení typu nikdy s tím nebo oním. To jsou věci, které jsou spojeny se samotnou existencí takové strany. Bez kterých vlastně přestává existovat. Uvedu příklad, pokud by strana zelených začala propagovat trucky, nepřežila by to. Okamžitě by jí opustili všichni členové. Totéž na př. pokud by se politik ČSSD pokoušel spustit něco takového jako Julínek, nebo církevní restituce. Okamžitě by skončil, protože za takové věci by ho jeho spolustraníci vyobcovali. Chci tím říci, že některé strany mají prostor vymezen nepřekročitelnými hranicemi svým paradigmatem. A to je to jediné a relevantní, s čím může volič počítat. Žádné povznesené věty ve volebním programu, žádná vzletná prohlášení nemají podobnou váhu. Výmluv na př. na koaliční partnery známe dost. Kromě toho, každá skupina lidí má nějaké rozložení vlastností, dané na př. Gaussovou křivkou. Najdou se v ní šmejdi i lidé schopní. A samozřejmě lidé charakterní i bezcharakterní. Jenže právě to paradigma vytváří hranice, které i největší šmejd v zájmu pudu sebezáchovy překračuje těžko. Prot také, chtíc-nechtíc, politik třeba z ČSSD musí zohledňovat především obecný zájem a prospěch, nikoliv zájem jedince či malé skupiny. Na svinstvo má prostor omezený. Pro strany, které se žádným závazným paradigmatem neřídí, to je ODS, TOP09, a samozřejmě podnikatelské projekty VV, ANO, Okamurovo společenství platí jediné. Ne jajich volební sliby, programy a pod. se lze vykašlat. Není žádný nástroj,jak je k plnění jejich slibů donutit. Jejich volební programy mají váhu asi tak jako žvásty blondýnek. Můžou na ně směle a beztrestně zcela zapomenout. A proč tvoří ČSSD různé koalice s ODS, TOP09 apod v obcích a na krajích? Protože nelze počítat s tím, že by dosáhli takového výsledku aby mohli vše dělat podle svých not. Vždy se najde dost bláznů mezi voliči, kteří volí třeba Kalouskopartaj TOP09. A kolik těch slabomyslných je na př. mezi mými spoluobčany v Praze netřeba zmiňovat. A z opozice se neovlivní vůbec nic. A v koalici s těmi stranami lze ovlivnit často hodně. To jsem si nevymyslel. To je zkušenost, kterou udělala řada lidí.

      To se mi líbí

      • Jos napsal:

       Omlouvám se, zapomněl jsem podpis Jos

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Nemám Josi problém Vašim argumentům rozumět. Realisticky vzato máte pravdu.
       Ale já jsem idealista. Je to můj problém, ne Váš 🙂 .
       Pište častěj.
       P.S. Asi takhle jako Vy teď jsem se díval na politiku ČSSD za Paroubka. Tam to bylo podloženo výsledky, uvidíme nyní.

       To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Zajímavý z tohoto pohledu je i rozhovor v dnešním Právu s Babišem. Nelze myslím najít jinde než v tištěném vydání.Říká např.: “ ..Poslední dobou si nerozumíme hlavně v tom, že se nám na ministerstva snaží nacpat svoje náměstky. Moc jich nechceme, ale pan Sobotka nám říká, že je to tradice. ..“ „… rozdíl mezi ANO a ostatními stranami je, že nemusím bojovat o přežití v rámci vlastního hnutí a že bych potřeboval nakrmit jednotlivé krajské organizace..“, „…kdybych měl dnes porovnat Františka Mrázka s některými našimi politiky, tak to byl ještě slušný člověk…“, „…stát narval 4,5 miliardy do nefunkčního systému, který měl on-line monitorovat státní pokladnu a ukázat jak se hospodaří…Proč třeba stát na každou hloupost najímá externí firmy, když tu práci zvládnou úředníci?…,“…celá kampaň proti mě je strach organizovaného zločinu, který tuto zemi zdevastoval, že Babiš přijde a bude se snažit udělat pořádek…“,“…udělám poradu..zavolám si náměstky a zeptám se jich….co by se adlo ve veřejné správě ve prospěch státu vylepšit, ale dosud to nemohli z politických důvodů udělat..“, „..od státu nechci ani korunu, všěechno budu mít svoje – ochranku, auto i řidiče…,“…pro mě by bylo daleko jednodušší si koupit nějakou stranu, dělat kšefty a být v zákulisí než na férovku říct, co mám…“.
   Není lepší altruistický kapitalita než socanský aparátčík?

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    O tom, že nejvíc peněz se ztrácí přes ty náměstky mluví právě Ringo v tom mém odkazu. Proto je o ty posty taková rvačka.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     On je také rozdíl mezi náměstkem politickým, který musí krmit pokladnu a náměstkem odborným, jehož politická příslušnost není až tak rozhodující.

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Odborný náměstek je novinka. Babišova. Odkoukal to od komoušů před rokem 1989. Vždy po 1989 dosud byli političtí.
      „Chceme opdborníky“, nebylo tohle heslem listopadu? Tragikomická vzpomínka…

      To se mi líbí

   • Občan napsal:

    Není.
    Z vyjádření Babiše jsem vyrozuměl, že by moc rád, aby „jeho“ resortům nikdo nekoukal pod pracky. Což je obzvlášť pikantní ve vztahu ke správě státní kasy.
    A protože si s ním v tomhle velmi notuje i Bělobrádek, čichám v té snaze o partajní usurpování si resortů maximální křivárnu.

    Babiš se vůbec začíná zajímavě vybarvovat. Ale ať si jeho i Bělobrádka užije Sobotka zplna hrdla. Má, co chtěl.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Ale já v tom zase nic tak špatného nevidím. Pokud budou náměstky odborníci, na partaji nezáleží.

     To se mi líbí

     • Občan napsal:

      Ono by na tom celkem nebylo nic až tak špatného, kdyby šlo o tři programově totožné partaje, lišící se jen drobnými prováděcími detaily.
      Jenže taková okolnost nenastala a v „koalici“ jsou tři navzájem více či méně antagonistické subjekty (já vím; poté, co se ČSSD vyvrbila, spíš formálně antagonistické). Takže vzájemná kontrola prostřednictvím náměstků je namístě. Proto vnímám snahu KDU-ČSL a ANO o znemožnění takové kontroly negativně.

      To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Vážně jsem zvědav na rozuzlení. Bude-li nějaké. Budeme-li schopni a ochotni je nestranně posoudit.
     Raděj vládu jedné strany? Které?

     To se mi líbí

    • Cech napsal:

     To co dělá Babiš je zakonzervování současného stavu,který zde poměrně těžce vybojoval pan Kalousek.
     Náklady státu na nějakého normálního politika jsou naprosto mizivé ve srovnání s náklady tohoto státu na sanaci Babišova impéria.
     Prostě Babišova tiskárna na peníze – > pardón Babišova chemická výroba odsává přímo ze státních prostředků 25 % svého zisku.Dále je nutné připočítat nepřímé toky státních peněz atd.
     No ale cílem okamžiku není rozkrývat tento všeobecně známý fakt.
     Jeho vyjádření to jak pro něho by bylo daleko jednodušší si koupit nějakou stranu, dělat kšefty a být v zákulisí než na férovku říct, co mám atd. atd.

     Nikoliv !!
     Babiš neměl jinou možnost než založit opak toho co zde již existovalo.
     Vzhledem k tomu, že ten první co si koupil(spolu vytvořil) Klausovu stranu již natolik splynul s Českem, že rozhodování Petra Kellnera a bankovní rady ČNB je naprosto totožné.
     Ten druhý již vlastnil svůj politický projekt a měl taktéž přímé zastoupení ve vládě rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci.
     Taktéž vzhledem k tomu, že se podařilo tomu druhému pomocí desertního Milana dosadit do veřejnoprávní televize svého člověka z novy, proto a jen proto, by nákup politické strany pro Babiše představoval tak obrovské náklady, které převyšovaly jeho možnosti(v to doufali jak Petr tak Zdeněk).
     Proto Babiš koupil od MUDr. Hnízdila jeho zaknihované hnutí a použil jej, jako svůj soukromý politický projekt s cílem zabezpečit stabilizaci svého impéria.
     To jediné co nás může udivovat je, ten opravdu nízký rozpočet, za který si tento podnikatel koupil Česko.
     Proto prosím v případě pana Babiše jeho ochranky, jeho státních úředníků atd. opravdu můžeme mluvit o tom jak je nepotřebuje, protože on je opravdu nepotřebuje – > on vlastně vlastní tento stát.
     No a tahanice Babiše o Dvořákovu(Bakalovu) českou televizi,to je kapitola sama pro sebe o tom snad jindy.
     Prozatím sám nevím a vzhledem k tomu, že jsme na úplném startu nové éry, tak také nevím kam dovede Česko takto nastavený FIREMNÍ STÁT.
     Ta jistřička naděje je, že Sobotkova hrůzovláda se záhy položí a pan Babiš následně sestaví vládu společně s lidovci a TOP 09 a starostové a že rvačka o kořist (s těmi předešlými dvěma) zvanou „církevní restituce“ bude pro něho smrtelná.
     To opravdu nejhorší je, že ta kořist je natolik veliká, že pro všechny zúčastněné bude lepší se dohodnout a oškubat toho jejich „Českého voliče“, tak jak je v případě Babiše známe tj. vždy na kost.

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Je dobře zviklávat, tak, jak to Cechu děláte.
      Je pravdou, že každá jiskřička naděje zatím vždycky zhasla. Otázkou zůstává, jestli zhasla proto, že byla neupřímná nebo naopak proto, že byla upřímná a bylo ji třeba ve „vyšším“ zájmu sfouknout (mám na mysli třeba původní DEU Hromádkové, ČSSD Paroubka, možná i VV Bártů).
      Připadám si v této době podobně jako během husákovské normalizace: taky jsem si myslel, jako teď, že ten režim je tu navěky a tak jsem vítal každou, byť malou, změnu ke zlepšení. Malé dobré zlepšení v rámci teoreticky dobrého (zločinného pro malou manšinu) , leč v reálu nevalného režimu. Jenomže ten dnešní režim je špatný (zločinný pro velkou většinu), nikoli nevalný. To vidím jako zásadní problém.

      To se mi líbí

     • Občan napsal:

      Já k tomu nemohu než opět říci „Jo.“ 🙂

      Hnízdila jsem zrovna včera tak trošku pitval a našel jsem zajímavé nitky vedoucí ke „kakovému“ Michalovi a vůbec do finančních kruhů. Stejně tak mě zaujaly jeho vazby na Janečka, se kterým se pokoušel (možná ještě pokouší) vyrobit „sluníčkovou“ náboženskou sektu. Kutá, Jeník, jako brableneček kutá a buduje. Neviděn, nenápadný a pilný.
      Andy má své zájmy zajištěné ze všech stran (má na to opravdu schopné až všehoschopné lidi, kteří si dávají velký pozor na to, aby nebyli vidět). Nebo možná jeho prostřednictvím „jisté skupiny“ (já si pořád ještě nejsem jistý, jestli Andy není nakonec jenom takový doře placený UI).

      V téhle souvislosti jsem zaznamenal jednu na první pohled drobnost – veřejně přístupné registry živností přestanou zveřejňovat adresu majitelů živnostenských oprávnění.
      Což znamená, že o podnikatelstvu už nepůjde zjistit nic. ANi o Babiších a jim podobných. Pokud někd bude chtít něco zjistit, bude muset na úřad, prokázat se občanskou a za informaci zaplatit. Ten poplatek by až tak nevadil; ale to, že bude evidováno kdo si co kdy zjišťoval, to problém JE.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Jenže ona je to zároveň ochrana před různými vyděrači a podobnými nestvůrami. I živnostník je jen člověk a má také právo na ochranu. Stejně tak, jak mizí některé údaje z Katastrofického ústavu. Za poplatek a vědět kdo, aby se případně mohl najít vyděrač či podvodník.

       To se mi líbí

      • Cech napsal:

       To s těmi regisry, to opravdu uniklo,prostě občanka a nemám problém na něho poslat “ své státní (firemní) úředníky.
       Andy je fakt dobrej.

       To se mi líbí

   • wiki napsal:

    Tady je to celé:

    Babiš: S premiérem jsme oba úplně z jiného světa

    * Pane předsedo, prezident Miloš Zeman si od příštího týdne bude na Hrad zvát kandidáty na členy vlády. Vy k němu jdete jako adept na vicepremiéra a ministra financí mezi prvními, příští týden ve středu. Už se na schůzku připravujete?

    Budu se na ni chystat až večer předem nebo dopoledne před schůzkou. U svých kolegů – ministrů z ANO – se chci hlavně informovat, jak to vypadá s výběrem spolupracovníků na resorty, hlavně u Martina Stropnického (kandidát na ministra obrany). Naši ministři spolupracují, společně vytváříme týmy na resorty a domlouváme se na postupech.

    * Věříte, že prezidenta přesvědčíte, že Stropnický je tím pravým člověkem na šéfa obrany? Měl k němu velké výhrady, protože není na obranu odborník.

    Věřím, že prezidenta přesvědčíme. Kdo je to totiž odborník? Jen někdo, kdo vystudoval určitou vysokou školu? To asi ne. Je to člověk, který by měl přijít do resortu a ovládat nějaké manažerské procesy, což pan Stropnický umí. Abychom něco změnili, tak stačí zastavit plýtvání a nevýhodné obchody pro stát a změnit přístup veřejné správy, která nechápe, co to znamená šetřit, a nafukuje státní rozpočet, aby ho ke konci roku udala za každou cenu.

    * Jak byste popsal svůj vztah k prezidentovi? Zdá se, že k sobě máte mnohem blíž, než má k premiérovi a předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi.

    Pan prezident je profesionál a v politice nejde o to, kdo koho má rád, ale o pragmatismus. V poslední době jsme se s prezidentem ostatně potkali jen dvakrát, předtím jsem ho viděl jen během privatizace Unipetrolu (2001).

    * A jaké máte s novým premiérem vztahy?

    Myslím si, že dobré. Je ale jasné, že jsme oba úplně z jiného světa. Často mi nerozumí a také se mě ptá, kde na svoje plány chci vzít peníze. Poslední dobou si nerozumíme hlavně v tom, že se nám na ministerstva snaží nacpat svoje náměstky. Moc jich nechceme, ale pan Sobotka nám říká, že to je tradice. (Pokračování na str. 7) (Pokračování ze str. 1)

    S premiérem jsme oba úplně z jiného světa, říká Andrej Babiš

    * Hlavně tvrdí, že s tím počítá koaliční smlouva.

    Myslím si, že v koaliční smlouvě se nepíše o náměstcích, ale o odbornících. Otázka je, nakolik půjde o politické nominace odborníků. ANO má čistě odbornické nominace. Já například při výběru spolupracovníků postupuji obdobně, jako jsem to dělal ve firmě. To znamená, že hledám lidi, kteří dané problematice rozumějí a jsou v ní jako doma. Vezměte si jen resort financí, kolik je tam agend – celní správa, finanční správa, finanční úřady, výběry daní, státní pokladna, rozpočet nebo finanční a analytický útvar. Vždy jsem o sobě říkal, že neumím nic, ale že se snažím vybrat do svého týmu lidi, kteří jsou odborníci a jsou i většinou šikovnější než já.

    * Proč se tak bráníte náměstkům z ostatních stran? Vždyť k resortům přistupujete jako k nějaké stranické kořisti nebo ke své firmě.

    Principiálně se nám političtí náměstci nelíbí, ale budeme o tom debatovat. Pan Sobotka mi nabídl nějaké lidi na resorty a s našimi ministry se budeme bavit o tom, jestli nám vyhovují, nebo ne. Nemáme třeba nic proti tomu, aby například zástupci ostatních stran chodili na poradu ministra. Rozdíl mezi ANO, které mělo nedostatek ministrů a politických nominantů, a ostatními stranami je, že nemusím bojovat o přežití v rámci vlastního hnutí a že bych potřeboval nakrmit jednotlivé krajské organizace.

    * Kdo bude ve vašem týmu na ministerstvu financí?

    Celé dny i víkendy trávím hledáním lidí a vstřebáváním informací z resortů. Dokonce mám dva lidi, kteří se mají skvěle, ale půjdou se do státní správy obětovat jako já. O koho jde, vám zatím neřeknu.

    * Při hledání ministrů jste se spíš obklopil lidmi, které znáte. Richard Brabec, který má být ministrem životního prostředí, je váš bývalý manažer, budoucího šéfa dopravy Antonína Prachaře znáte 15 let. Hrálo to při výběru roli?

    Je určitě důležité mít dlouhodobý vztah s člověkem a znát se s ním. Mimochodem pan Prachař není můj kamarád, ale je to náš dlouhodobý externí dodavatel dopravních služeb. I při hledání ministrů jsem se snažil nejdřív hledat odborníky. Na ministerstvo životního prostředí jsem nejdřív oslovil Ladislava Mika z Evropské komise nebo exministryni Rut Bízkovou a na resort dopravy šéfa Řízení letového provozu Jana Klase.

    * Neovlivnilo váš výběr spíš to, že zcela nedůvěřujete svým poslancům? Už jste poznal všechny poslance ANO?

    Znám je, ale neznám je všechny dobře. Jde však o zkušené lidi.

    * Ptám se proto, že jste měli se svými poslanci zatím nejvíc problémů. Miloslava Bačiaka jste donutili rezignovat kvůli tomu, že zatajil minulost politruka, Jana Sobotku kvůli nepřiznaným dluhům. Teď poslanec ANO Pavel Čihák čelí v médiích podezření, že organizace spravující silnice za Davida Ratha ve Středočeském kraji pod jeho vedením platila milióny za neuskutečněné služby. S řešením zatím ANO váhá. Proč?

    Ty informace nejsou pozitivní, což sehrálo roli v tom, že jsme pana Čiháka nenominovali na ministra dopravy. V poslaneckém klubu jsme to řešili a tento týden jsme vyzvali pana Čiháka, aby reagoval a kauzu vysvětlil. Pan Čihák se musí obhájit, zatím ale k tomu nedostal prostor.

    * Zeman razí názor, že by ministerstva měli vést odborníci. Vystudoval jste sice na VŠE v Bratislavě zahraniční obchod, jste ale tím odborníkem, který má vést finance?

    Stačí si porovnat můj život s dnešními politiky a z toho si třeba uděláte obrázek, jestli budu v životě schopný, nebo ne. Když ale budu špatný šéf a měl bych být přítěží pro ANO nebo pro tuto zemi, tak situaci určitě sebekriticky zhodnotím a v resortu nebudu. Když má člověk být zodpovědný za resort, je to ještě horší, než kdyby byl ve firmě. Když ve svém podniku udělám nějakou hloupost, a za svůj život jsem jich udělal dost a přišel jsem o miliardy, jsou to stále jen moje peníze. Nyní to nebudou moje peníze, ale budu za ně odpovědný. Sice nic neumím, ale loni v červenci mělo ANO 0,5 procenta a to, co jsme dokázali, v Evropě nedokázal nikdo. A kdybych nebyl původem Slovák, dobře mluvil česky a neměl špatný kádrový profil, který mimochodem dnes většinu lidí nezajímá, tak jsme mohli dostat třicet procent hlasů. I když se tomu každý směje, je to pro mě oběť, co se týče mé firmy, mé rodiny i mého zdraví. Politika nikdy nebyla mým životním cílem, to je moje největší trauma. Dnes ji dělám proto, že odmítám žít ve státě, kde nějací veksláci a pumpaři řídí stát a kradou daně. Do veřejné správy jdu kvůli tomu, že stát je v úplném rozkladu a že ho nikdo neřídí. Politici se proměnili na organizovaný zločin a země funguje setrvačností. Kdybych měl dnes porovnat Františka Mrázka s některými našimi politiky, tak to byl ještě slušný člověk.

    * Nesnažíte se teď spíš o rétorické cvičení pro voliče?

    Není to rétorické cvičení. Dám vám konkrétní příklady. Stát narval 4,5 miliardy do nefunkčního systému, který měl on-line monitorovat státní pokladnu a ukázat, jak se hospodaří. To už dnes má většina států, dokonce i ti Slováci to mají. Proč stát třeba na každou hloupost najímá externí firmy, když tu práci zvládnou úředníci? V plno směrech jsme v Evropě nejhorší. Nejsou peníze na nemocnice, na platy, na důchody. Nemáme zákon o státní službě, chybí tu regulátor vody a plno dalších věcí. Kdo dnes ví, jak VZP rozděluje 260 miliard, jak resorty nakupují, od koho a za jakých podmínek? Vezměte si dopravní infrastrukturu. Vždyť nás celá Evropa objede. Nemáme ani dálniční síť a naše vlaky v průměru jezdí rychlostí 40 až 70 kilometrů za hodinu. Rychlovlaky, které jezdí 320 kilometrů za hodinu jako ve Francii, nemáme jen proto, že jeden nejmenovaný spolumajitel Škody Transportation si to nepřál, protože jeho lokomotivy jezdí jen 160 kilometrů v hodině. Podívejte se na řízení dluhů státu. Pokud mám 1680 miliard dluhů a 300 miliard se mi poflakuje na účtu ČNB, tak být to v soukromé firmě, dal bych, lidově řečeno, někomu po čuni. Přitom by se ty peníze mohly logicky použít na snížení dluhu, aby stát platil menší úroky. Příkladů, kde se dá změnit myšlení a ušetřit, jsou stovky. Stát se má řídit jako firma a řeknu to třeba tisíckrát. Je to o penězích. A kde jsou dnes peníze? V eurofondech, v jejichž čerpání jsme jedni z nejhorších v Evropě, a v daních. Většina občanů a podnikatelů si dnes říká: „Když se krade nahoře, tak my dole si to také upravíme.“ A pak výběr daní drhne.

    * Sobotka tvrdí, že až vás přestane bavit politika a odejdete z ní, tak skončí i ANO. Co si o tom myslíte?

    Nikdy bych do politiky nešel, kdyby stát řádně fungoval. Politika mě vůbec nebaví – ty kecy ve Sněmovně, jak se politici předvádějí před kamerami a jak lidem vymývají mozky. Také říkám, že nejsem politik, protože neumím mluvit a ještě k tomu mluvím špatně česky. Nedávno jsem měl rozhovor v rozhlase a jednu odpověď jsme museli točit čtyřikrát, protože jsem nebyl schopen 40 sekund souvisle mluvit. Jsem nespokojený občan, který šel do politiky, protože politici nejsou schopni řídit zemi ve prospěch občanů. A teď cítím obrovskou zodpovědnost vůči miliónu voličů, kteří v našem hnutí vidí naději na změnu.

    * V úterý se Sněmovna sejde k projednávání zákona o státní službě, o němž všichni tvrdí, že to je paskvil.

    To také je.

    * A není vám trapné, že se kvůli vám tak spěchá, aby zákon prošel v prvním čtení? Prezident řekl, že po vás nebude chtít negativní lustrační osvědčení, když Sněmovna zákon v prvním čtení schválí.

    Za prvé žádné lustrační osvědčení nepotřebuji. Za druhé lustrační zákon měl být dávno zrušen, jsme jediní, kdo se nevyrovnali s minulostí. A za třetí jsem byl estébáky terorizován a vydírán. Nikdy jsem nic nepodepsal, nikdy jsem s nimi nespolupracoval. Celá kampaň proti mně je strach organizovaného zločinu, který tuto zemi zdevastoval, že Babiš přijde a bude se snažit udělat pořádek. A to, že si prezident dal jako podmínku první čtení, tak to je pravda, stejně jako že se to dělá, aby se mu vyhovělo.

    * Ale dělá se to hlavně proto, abyste mohl být ve vládě.

    Ano, nechci dělat z lidí hlupáky. Ale děje se to i proto, že ANO řeklo, že bez Babiše do vlády nepůjde. A pak bylo na výběr, že bude vláda se mnou, anebo nebude. Máte pravdu, že podmínka prvního čtení vypadá hloupě, ale za dvanáct let s tím zákonem nebyl nikdo schopen něco udělat. Za dvanáct let! Přitom skoro všichni politici podepsali návrhy Rekonstrukce státu, včetně přijetí služebního zákona. A myslím, že dva měsíce, které budou mezi prvním a druhým čtením, budou stačit na důkladnou revizi zákona.

    * Máte představu, kolik bude jeho zavedení stát? Opozice vládní návrh služebního zákona odhaduje kvůli benefitům pro úředníky na šest miliard.

    Myslím si, že by služební zákon mohl být rozpočtově neutrální. Když máte balík peněz, o které se dělí určitá skupina lidí, a ta si má vylepšit své podmínky, tak se logicky ta skupina musí zmenšit. Je otázka, jestli existují personální rezervy v resortech, zatím to nevím.

    * Netvrdila koalice, že nechce šetřit na lidech, ale na výdajích státu?

    Nechceme šetřit na lidech, ale je otázka, nakolik jsou ministerstva funkční a zda všichni, kdo tam pracují, jsou vytíženi a dělají svoji práci dobře. Ostatně na to budeme mít rok, abychom to zjistili, než začne platit služební zákon. Sám nevím, do čeho jdu, nikdy jsem na ministerstvu nepracoval.

    * Jak bude vypadat první den na ministerstvu financí pod vaším vedením?

    Půl hodiny po uvedení do resortu udělám poradu. Zavolám si na ni náměstky a zeptám se jich, co mají na starosti, a také po nich budu chtít vědět, aby mi řekli, co by se dalo ve veřejné správě ve prospěch státu vylepšit, ale dosud to nemohli z politických důvodů udělat. Potom si budu chtít promluvit s každým ředitelem odboru. Nejdu ale na resort s nějakým vagónem personálních náhradníků.

    * Jako ministr financí nebudete mít standardně nárok na ochranku. Necháte si vlastní bodyguardy, auto i řidiče?

    Od státu nechci ani korunu, všechno budu mít svoje – ochranku, auto i řidiče. Principiálně nechci dělat státní kase náklady. Zdá se mi to zbytečné, musíme šetřit a jako ministr by člověk měl jít příkladem. Nebudu třeba létat speciálem do Bruselu, poletím klidně linkou nebo si zaplatím vlastní cestu letadlem.

    * Jako ministr financí budete mít kvůli Agrofertu takový potenciální střet zájmů jako v této zemi málokdo. Na tyto otázky jste háklivý a často je zlehčujete. Copak ale tuto situaci nevnímáte?

    Samozřejmě že bych mohl mít velký střet zájmů. Ale byl bych úplný blázen, kdybych situace zneužil. Například na zemědělství nemám žádný střet zájmů, protože všechny dotace jsou nárokové. Máte půdu, máte dotaci. Máte krávu, máte dotaci. Kdo jsem, všichni věděli. Uvědomte si, že by pro mě bylo mnohem jednodušší si koupit nějakou stranu, dělat kšefty a být v zákulisí než na férovku říct, co mám.

    * Nelákalo by vás bokem si sjednat byznys pro Agrofert, kdybyste byl na oficiální cestě v zahraničí?

    Copak s nějakým politikem něco dojednáte? Konexe jsem měl předtím, než jsem šel do politiky. Na zahraničních cestách bych samozřejmě reprezentoval stát. To, že mám střet zájmů, neznamená, že budu situaci zneužívat. Nebudu v žádném pokušení. Moje životní cíle a moje ego se již naplnily. Už si nepotřebuji cokoli dokazovat.

    * Mezi svátky jste ve tváři zarostl, teď jste se zase oholil. Také jste si postěžoval, že jste přibral pět kilogramů. Co ty změny?

    Oholil jsem se, protože mně to špatně roste, nemám strojek a plno lidí mi říkalo, že vypadám lépe bez vousů. A ztloustl jsem asi proto, že před spaním jím spoustu čokolády, zřejmě ze stresu. Však taky ty kilogramy budu muset teď nějak shodit.

    ***

    Často mi nerozumí a také se mě ptá, kde na svoje plány chci vzít peníze Ztloustl jsem asi proto, že před spaním jím spoustu čokolády, zřejmě ze stresu. Však taky ty kilogramy budu muset teď nějak shodit

    Pokud mám 1680 miliard dluhů a 300 miliard se mi poflakuje na účtu, tak být v soukromé firmě dal bych někomu po čuni

    Jan Rovenský

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     * Ptám se proto, že jste měli se svými poslanci zatím nejvíc problémů. Miloslava Bačiaka jste donutili rezignovat kvůli tomu, že zatajil minulost politruka, Jana Sobotku kvůli nepřiznaným dluhům. Teď poslanec ANO Pavel Čihák čelí v médiích podezření, že organizace spravující silnice za Davida Ratha ve Středočeském kraji pod jeho vedením platila milióny za neuskutečněné služby. S řešením zatím ANO váhá. Proč?

     Ty informace nejsou pozitivní, což sehrálo roli v tom, že jsme pana Čiháka nenominovali na ministra dopravy. V poslaneckém klubu jsme to řešili a tento týden jsme vyzvali pana Čiháka, aby reagoval a kauzu vysvětlil. Pan Čihák se musí obhájit, zatím ale k tomu nedostal prostor.
     Trochu to připomíná VeVerky, ale v principu to vypadá dobře. Žádná jiná partaj se takto ke svým poslancům nechová. Radši je obhajuje.

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Hlavně zatím nevypadají jako pytel blech jako byly VV. Zdá se, že autorita vůdce hnutí zatím funguje. Ale ono se to asi v krátké době vyvrbí. Jsem vážně zvědavý.
      Lorencová a Komárek – oheň a voda, ta akových dvojic tam může být.

      To se mi líbí

  • zdenekb napsal:

   Je otázka, zdali by volič takový „principiální“ postoj ocenil příště tím, že socdem nasype přes 50% hlasů, aby tedy konečně mohla realizovat, co slíbila (a neposkvrnila se „pravicovou kolaborací“). Já bych jí spíš vyčítal, že umožnila pokračování Kalouska (koalice ANO-KDU-ODS-TOP09) a další zhoršování situace, i když tomu mohla zabránit a uskutečnit ze svého programu alespoň něco. „Služba voličům“ z opozice a s padesáti hlasy je dost obtížná úloha. S výsledkem voleb spokojený samozřejmě nejsem, ale s povolebním vyjednáváním ano. Resp. nevidím lepší (reálnou) alternativu. Navíc mám dojem, že „touhu po korytech“ socanům dnes nejvíc vyčítají ti, co to stejně hodili komunistům nebo zemanovcům. Co to hodnocení koaliční dohody nechat především na voličích ČSSD? 😉

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Určitě by to volič socdem kvitoval s větším povděkem, o čemž se přesvědčíme už brzy. Mimochodem, ten největší potlesk Sobotka dostává celou dobu z té pravé strany. A to jistě nejsou voliči komoušů, či Zemana.

    To se mi líbí

    • zdenekb napsal:

     Tu jistotu („určitě“) vám závidím. Pokud má být volební úspěch levice dosažen pomocí doražení těch nejslabších, připadá mi to jako dost vysoká cena. To jsou mi milejší „ideově nečisté“ koaliční ústupky a třeba jen mírné zlepšení situace. Ale mluvím jen za jednoho voliče socdem, samozřejmě. Preference socdem pravděpodobně spadnou, asi i proto, že si náhradní realitu (pokračování Kalouska) volič zkrátka neprožije. Možná by pak uvažoval jinak. No a myslím, že Sobotka má (zatím) podporu členské základny, potlesk odjinud nejde změřit.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Asi bych ho chvíli nechal na pokoji. I když mne „osobnostní vyprahlost“ štve, uvidíme, co se povede. Do roka a do dne nebo do rohu a do dna.

      To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Mimochodem, Zdenku, co vy a dané téma? Přece jen jste také z oboru.

      To se mi líbí

     • zdenekb napsal:

      Musím přiznat, že na téma článku nemám jasný názor. Byl bych pro, kdyby ta funkce náměstkka k něčemu byla… a co se týče byrokracie, tak tam zrovna z oboru nejsem… 😉

      To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      zdenekb
      Gajdůšková se jasně vyjádřila, že socdem tu není pro bezdomovce, ale pro střední třídu, takže nevím, o jakých nejslabších píšete?

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Já vím, že socdem není jen Gajdůšková, je to i Mládek či gendertetka Marks-Tomin, ale věřím tomu, že jsou i Foldynové.

       To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       A nemyslete si, že „obracím“. Ne, jen si myslím, že bychom měli chvilku nechat tuhle partičku, aby se předvedla. Ostatně nám nic jiného stejně nezbývá.

       To se mi líbí

       • Rosťa napsal:

        Pane Bavore, Foldyna je bezesporu férový chlap, ovšem problém je v tom, že opratě v socdem nedrží. Ty drží jiní, ale to už jsme tady rozebrali několikrát. Pokud by je drželi Foldynové, výsledek voleb by vypadal jinak. Ale teď je to už jedno.

        To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Jakou má Sobotka a vedení socanů „podporu“ členské základny si můžete poslechnout od F.R.Čecha ve výše uvedeném odkazu na pořad „Na plovárně“…
      Poznal jsem to sám. Pár vstoupivších nadšenců kteří rychle končí, obslužné „kádry“ – dlouholetí kamarádi, něco jako parta v hospodě, klubu, a pak nově vstoupivší a rychle se deroucí nahoru tzv.“osobnosti“ profláklé v jiných stranách či organizacích. Jinak nic.
      Foldyna, David…vzácné výjímky, bez naděje na postup, trpěné.

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Jo, a zapomněl jsem na velmi mladé členy – socany. Ti cítí příležitost na dobré „zaměstnání“, uplatní se nanejvýš jeden z deseti. Ten nejdravější, nejhorší.

       To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    „…Navíc mám dojem, že “touhu po korytech” socanům dnes nejvíc vyčítají ti, co to stejně hodili komunistům nebo zemanovcům..“.
    To není dojem, to je pravda. Logicky. Tleská tzv. pravice mající stejné ambice jako socani.
    A jiste není nezajímavé, že tu touhu po korytech jim vyčítají i další nesystémová (chcete-li protisystémoá) uskupení ANO i Úsvit! Viz Babišova vyjádření, viz Okamurova vyjádření.

    To se mi líbí

 4. brtnikvbrlohu napsal:

  Kateřino, trpajzlíci Ti doručili něco na čtení, a.. pokud by se i Tribun, Bavor nebo Taras zajímali o filosofii, tak jim to přepošli.
  PS – není to lehké čtení, ani moc optimistické.

  To se mi líbí

 5. Strejda Olin napsal:

  24. kongres ODS v téměř přímém přenosu ČT24. Jsem zvědavý, kolik nám toho ČT zprostředkuje z příštího sjezdu KSČM (třetí nejsilnější strana, 14,91% hlasů, 33 mandátů).
  Mimochodem, komisařka Němcová mě svým projevem nezklamala a delegáti mi udělali radost – 66 hlasů z 537 🙂

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   I vy masochisto 🙂

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Nevydržel bych se dívat ani minutu…
    Ale zvolili dobře, to se musí nechat. Mají svého „fajfku“!
    Už vidím ta kvanta volyčů volících pana profesora (i když třeba nekandiduje, nebo kandiduje jinde 🙂 ), který tak způsobně mluví, vypadá jako slušný člověk – nemá vyholenou hlavu a řetězy na krku, a možná dokonce zatím nic neukradl (jenom dělá „stěnu“ těm vyholeným za slušný bakšiš). A průzkumové agentury mají zase záminku navyšovat volební preference.

    To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Prostě je věcí celého národa aby se Fialová ODS opět postavila na nohy a mohla tento národ opět vest další vládou rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci k lep.. ….. no atd.

   Tento systém, který si pouze v Česku může takto Dvořák uplatňoval a bude uplatňovat do té doby, pokud ho konečně někdo nevyhodí proboha.

   To se mi líbí

 6. K-k. napsal:

  OT: Pane Bavore, na cestě je další zásilka – čekejte oznámení od Úschovny 😉

  To se mi líbí

 7. Petrpavel napsal:

  Lexi, Oline, Bavore a další… taky vás to tak bolí jako mě? Myslím ten výsledek hlasování – vox populi.
  Má cokoli cenu….?
  (A ta fotka tam vybraná…levicový deník?)
  http://www.novinky.cz/domaci/324943-expremier-paroubek-chce-byt-europoslancem-povede-kandidatku-lev-21.html
  Názor s nejvíce souhlasnými hlasy (70)
  Radek Peka, Praha
  Sobota, 18.ledna 2014, 18:51:54 |
  | +70
  Ten už toho udělal dost. Zadlužil nás jak prase.
  Názor s nejvíce nesouhlasnými hlasy (27)

  Jiří Zajíc, Kdyně
  Sobota, 18.ledna 2014, 18:57:36 |
  -27
  Jeden z mála chytrých lidí,kteří v politice jsou.A pane Peka,zadlužil nác úplně někdo jiný a vy to dobře víte.Od 90tého roku jsme slyšeli jenom to,aby jsme si utahovali opasky,jak ten západ dotáhnem a on se nám naopak vzdálil,To je vizitka té Vaší strany.Taky tak dopadli.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Co byste chtěl. To je výsledek mediální štvanice odporné novinářské žumpy. Díky těmto takélidem jsme tam, kde jsme.

   To se mi líbí

  • Občan napsal:

   Mají taková příznačná jména – Bezecný, Boháč, Bohatec, Baštýř, Dědič, Drobil, Drábek, Farský, Gazdík, Chlad, Nečas, Němcová, Pecková, Putnová, Roztočil, Smutný, Vysloužil, Vidím.
   Evokují mi motivaci a dopady „církevních restitucí“.

   Když na to tak koukám, dá se z těch jmen sestavit docela zajímavá věta:
   Bezectní nabaštění boháči rozdrobili a roztočili s chladnou (hlavou) dědictví (po předcích), aby si tak vysloužili možnost gazdovat a drábovat na farských (majetcích) ve službách převážně německých (vlastníků). „Lidu“ tím zasadili pěknou pecku a je jim úplně putna, že tím (národu) způsobili (ekonomicko-společenský) nečas a smutek.
   Ale ono se třeba ještě uvidí…

   To se mi líbí

 8. brtnikvbrlohu napsal:

  Sice trochu mimo téma ale — přišel mi odkaz na tohle :
  http://www.sandel.cz/
  „Michael Sandel je profesorem Harvard University a jeho životním tématem je spravedlnost. Právě jeho kurz s názvem „Justice“ se stal nejnavštěvovanějším v celé historii Harvardu. V roce 2005 byl tento kurz natočen a vznikla tak nejprve on-line verze a později 12-ti dílný televizní seriál. Tento seriál je dnes zdarma k dispozici na stránkách Harvardu i na Youtube.“
  Má to české titulky.

  To se mi líbí

 9. varadero napsal:

  Co bylo ukradeno musí být vráceno až se vrátí peníze z kterýma platil Nečas svou v té době milenku je jedno od kuď je vemou at se třeba straníci na něj složí do té doby ODS nemá žádne právo v této zemi existovat.

  To se mi líbí

 10. Občan napsal:

  Se nám „Bohuš“ pochlapil.
  Místo toho, aby se věnoval vládnutí, legislativě, vyšetření a nápravě topolnečaskalouskovitých zločinů, bude nová „trojkolka“ přezkoumávat rozhodnutí Rusnokovy vlády (zaslechnuto na ČT24).

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.