Nejsou lidi


K této poznámce mne vyprovokoval táta. Myslím tím zdejšího diskutujícího. Ten v jednom komentáři napsal toto: „na ministrovi záleží……….ovšem když máte s čeho vybírat“. To znamená, že se máme smířit s tím, že ministrem bude kdokoli, kdo se lépe usměje na premiéra? Už kdysi bylo známo úsloví : „Nejsou lidi“ Takže jsme se po čtvrt století svobody ve vzdělávání dopracovali k tomu, že vítěz voleb nemá po sedmi letech v opozici schopné kandidáty na ministry. A ještě se chce, abychom tomu tleskali.

Ne, tomu já tedy tleskat nemíním. Sedm let je dlouhá doba na to, aby si strana, která chce vládnout, dokázala své lidi vychovat. Místo toho se posty obsazují stejně jako za monovlády. Dle zásluh o premiérovo blaho. Proto se může stát ministrem čehokoli rychlokvašný Chovanec. Stejně, jako za Klause byl universálním ministrem Stránský. Proto se ekonom může stát ministrem průmyslu. A můžeme si ty odborníky rozebírat jednoho po druhém.

Nejsou lidi. Ale jsou, jen je třeba opravdu hledat a hlavně chtít hledat. Stejně jako kdysi tehdejší premiér Gross vytáhl jistého Martina Jahna. Z neznáma jej posadil do křesla a neudělal chybu. Však po něm také rychle sáhl Piek z Volkswagenu a dosadil si jej do Škodovky.

Takže lidi jsou, ale nemají vždy příslušnou vstupní legitimaci (jako tenkrát). A trpět tím bude nejen president, ale zejména tato země, země Česká.

Bavor podpis

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

111 reakcí na Nejsou lidi

 1. Občan napsal:

  Chovanec je zvláštní figura.
  Narozen v r. 1970, absolvoval SŠ ekonomickou a pracoval do r. 1989 v ČSSB (nyní ČNB). Co tam mohl ten rok po maturitě bez VŠ a praxe dělat, je mi záhadou.
  Od r. 1990 do r. 2007 podnikal – firma Miller-Sü s.r.o. v r. 2010 zkrachovala (jak může zkrachovat řeznictví-uzenářství, nechápu) a ve firmě Plzeňský nábytek, s.r.o. prodal svůj podíl v . 2007.

  Do ČSSD vstoupil v r. 1997 a již v r. 2002 byl městským zastupitelem v Plzni.
  Takže to je další z ČSSD „princátek“ (patrně tam hrálo roli i angažmá jeho dědečka Františka v ČSSD, který byl členem poválečného plzeňského vedení partaje, náměstkem primátora Plzně a krátce i poslancem Národního shromáždění).
  V Plzni je politika vůbec takový rodinný podnik – viz. Baxové…

  Pro Zemanovy výhrady vůči kandidátům na ministry mám stále větší pochopení, protože se bude nejspíš opakovat nekompetentnost NečasKalouskovy korupice. To, co mu Sobotka přinesl, je totiž docela hrůza. Jediní, kdo mi z toho leze jako přijatelný, jsou Jourová a Chládek.
  Chovanec nemá pro funkci ministra vnitra žádné kvalifikační předpoklady. V životě nebyl ani vteřinu policistou, nemá VŠ vzdělání, nikdy nedělal nic, co by alespoň vzdáleně připomínalo vazbu na vnitro. To snad i ten taxkářský nedouk Kubice, který snad chvíli fungoval jako policajt, na tom byl lépe 😦

  Špatný, špatný, špatný…

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Nyní se pravděpodobně budu opakovat ale podstata proč byl dosazen na post MV právě ten supermoudrý Chovanec tj. natolik inteligentní jedinec,který 8 semestrů zmákl v rámci jednoho, tak to je nejen ten cukříček o kterém zde již psal Lex.
   Proto jsem se nespokojil pouze s tím, že v jakémkoli hnutí či straně se pracuje metodou cukru a biče.
   Použití Chovancovitých v současné vládě je podle analýzy provedené nemluvnětem dáno struktůrou ČSSD,kde na jedné straně existuje vládnoucí stranická elita a na druhé straně dolních x tisíc členů.
   Mezi těmi x tisíci členy ČSSD je odborníků 120 x tolik, než kolik je schopen zaplatit jasně že na úkor tohoto státu, pan Babiš pro svůj projekt ANO.
   Bohužel díky Dienstbierovské klice úřadující více jak 7 let v ČSSD na plný úvazek, je poměr reprezentantů schválený Dienstbierovskou klikou a opravdových odborníků tak žalostný.
   Proto Sobotka, který je držen touto skupinou pražských podnikatelů(oligarchů) semknutých okolo Dienstbiera nemá jinou možnost než použít Dienstbierem schválené kádry do vlády právě nastupující trojkoalice.
   Jedině díky Dienstbierovým oligarchům, kteří používají masmediální manipulační prostředky jak Bakalovy tak i Křetínského, se povedla Špidlovi ta akce antiZeman a Sobotkovi ta domácí zabijačka.
   Já tátu naprosto chápu ale cesta k normálu nevede přes slepou volbu ČSSD ale přes naprostý rozpad stranických struktůr ČSSD a nastavení normálních většinových vnitrostranických pravidel v ČSSD.
   To co je nejhorší je ta současná realita a ta je postavena na tom,že tak jak si vládnoucí elita v ČSSD bude stále více uvědomovat oběktivní realitu(svoje nezvolení v příštích volbách),tak bude tato Sobotkova vláda plnit jakékoliv požadavky KDU – ČSL a Babišova projektu.
   To jak dopadne Sobotkova vláda je předem predikovatelné s P = 0,87 – > Dopadne obdobně jako vláda Nečasova plnící do posledního puntíku nařízení Kalouskovy (Bakalovy) TOP 09 a starostové.
   Proto je budoucnost této republiky ohrožena právě Sobotkovou vládou a to je to nejsmutnější v budoucích 2_ou letech protože Sobotka, to co ustál Nečas, neustojí ani, ani náhodou.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   To co je v současné době to ukázkové z hlediska masmediálních manipulačních praktikv tak to je Dvořákův tah proti Babišovi kocipovaný jako standardní manipulace:
   http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=799255
   No a konečně je naprosto zřejmé jak pan Dvořák po ta dlouhá léta pracoval.

   Z ničeho nic najednou pan Dvořák oživil platná, ovšem dosud neuplatňovaná pravidla, která jeho zaměstnancům zakazují komentovat dění ve veřejnoprávní televizi pro ostatní média.
   Prostě když jde o moji židli tak použiji všechny možné i nemožné prostředky pro její udržení.
   To že na to s vysokou pravděpodobností nemá právo je pouze vedlejší efekt jeho snahy, o udržení si své židle před Babišovými poskoky.

   To se mi líbí

   • Občan napsal:

    Jo.
    A dík 🙂

    Oni se Babišovci začínají také vybarvovat:
    http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=799144
    Šedivý na obraně a Marvanová na „spravedlnosti“, to bude průser jak Kilimandžáro. Zejména Šedivý, který je momentálně v izraelském angažmá.

    To se mi líbí

    • Občan napsal:

     Radek Polma je také „doost divnej“; vč. kvalifikace pro cokoli:
     http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/828-radek-polma

     Pokud by někdy vstoupil v účinnost nějaký zákon o státní službě, se svým vzděláním by mohl v nejlepším případě dělat řadového úředníka bez rozhodovací pravomoci a nikoli ředitele kanceláře Asociace krajů. V čem spočívá to jeho „bezpečnostní expertství“, se mi vypátrat nepovedlo; provozování bezpečnostní agentury to snad, propánakrále, není?!

     Jak lezou zpod šutru jména, je to čím dál horší…

     To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  Jsou lidi, a je jich dost, ale v jiných stranách než jsou strany tzv. demokratické, a mimo tyto strany také. Jenomže my přece máme tu demokraturu, není-liž pravda? Užívejme si jí…svobodně 🙂 .

  To se mi líbí

 3. Petr Pelikán napsal:

  Bavore,

  lidi nejsou mimo jiné proto, že v ČR najdete málo těch, kteří jsou ochotni převzít odpovědnost, jejímž důsledkem je, že stojí na pranýři společnosti. Kritiků bez odpovědnosti se najde víc než dost.

  Stejně tak existuje svůdná, prezidentem Zemanem účelově krmená, představa o údajných nezbytných kvalifikačních předpokladech kandidátů, se kterými si on sám, v době, kdy byl premiérem, nedělal žádnou hlavu.

  Bylo by zajímavé zjistit, jakou představu má jednotlivec o nutných předpokladech kandidáta na post ministra, či na post poslance – následně pak konfrontovat představy se skutečností. Nedělám si žádné představy. V Německu existuje příznačné přísloví:

  „Der Bundestag ist mal voller und mal leerer, aber immer voller Lehrer.“ (Sněmovna je někdy plnější a někdy prázdnější, ale vždy plná učitelů)

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Nevím, kolik moudrých lidí nechce převzít odpovědnost, ale je evidentní, že žádný z nich nebyl osloven. A to, že Sobotka půjde s celou vládou do háje, je vidět i na podpoře, které se mu dostává zprava. Ačkoli by měl usilovat o podporu zleva.

   To se mi líbí

   • Petr Pelikán napsal:

    Bavore,

    hodně moudrých lidí hledá odpovědnost a profesní uznání raději v soukromém ekonomickém sektoru. Politické sféře, kde jste dnes a denně na pranýři – ať důvodně, převážně ale bezdůvodně – se velká část vyhýbá.

    Zda podpora zprava, či zleva je z mého pohledu nepodstatné. Dnes je již opravdu trochu těžké rozlišit, co je levice a co pravice. Jak sám víte, je v poslední době i ČSSD označována skoro za pravici.

    Že by šel Sobotka s celou vládou do háje, o tom trochu pochybuji. Zatím ještě není jmenovaná a sněmovnou schválená – proto radši počkejme.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Kolik lidí chce nebo nechce do vlády se nedovíme dříve, než je někdo osloví. A Sobotka neoslovil nikoho. Takže vše kolem je nepodstatná omáčka. Až budeme vědět, že ten a ten člověk odmítl tena ten post, pak můžeme spekulovat dál. Ale zatím se jen uspokojují partajní zájmy. Prostě od monovlády se dodnes nic nezměnilo.

     To se mi líbí

     • Petr Pelikán napsal:

      Bavore,

      domnívám se, že jen pan Sobotka ví, koho oslovil či neoslovil. A jen pan Sobotka a zastupitelé stávající koalice vědí, jak a proč se dohodli na současných známých personáliích. Obávám se, že pan Sobotka nemá jedinečné právo výběru, ale právo na vzájemnou dohodu. Ostatní je nepodstatná omáčka.

      To se mi líbí

      • strejda napsal:

       Pokud je tomu tak jak píštete je s podivem, že se vůbec pouštíte do diskuse. Od počátku je Vaše psaní opravdu jen omáčka, taková universální na vše se hodící. Přečtěte si ještě jednou co jste napsal a jistě pochopíte.

       To se mi líbí

      • brtnikvbrlohu napsal:

       Nechci se nikoho dotknout, ale trvání na svém stanovisku pane P.P. svědčí o naprosté neznalosti partokracie u zvadlé růže (nechci říkat bezmezné naivitě) – viz okolnosti kolem I. Švihlíkové před parlamentními volbami.

       To se mi líbí

       • Petr Pelikán napsal:

        Brtníku, já mám svůj vlastní pohled ne věc, o partajní politice osobně nemám valné mínění – ale ono za vlasy přitržené volání po ministrech odbornících – protože to pro lidi zní hezky – a jemu následující emoce, nesdílím. Je-li to pro Vás trvání na svém stanovisku, neberu Vám to. Nic to ale na mém pohledu nezmění.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Bývalo naše stavebnictví na vysoké úrovni – pochopitelně s ohledem na dobu – a velkou zásluhu na tom měl jistý Toman. Původně ředitel PS České Budějovice – později ministr stavebnictví. A taková je i moje představa o odbornících. Aby mu žádný referentík nemohl chcát na nohy.

        To se mi líbí

   • Občan napsal:

    A ani mu ta „podpora“ není podezřelá…
    Pan Cech/Čech mi v 9:19 a 13:39 vyloženě promluvil z duše, byť hořce.

    To se mi líbí

 4. Strejda Olin napsal:

  Neumím si představit, že by vyučený číšník šel dělat mistra do chemičky, učitel biologie a tělocviku provozního restaurace, řidič autobusu primáře interny a hajnej ředitele divadla.
  Vždy nám bylo vtloukáno do hlavy, že existuje profesní kariéra, která začíná vzděláním pro danou profesi (střední, střední s maturitou, vysoké a dále) a pokračuje mnohaletou praxí v oboru odzdola nahoru. A že ten, kdo zvládne svoji profesi a osvědčí se jako schopný organizátor a řídící pracovník se může stát třeba i ministrem. Protože jen ten, kdo dokonale rozumí problematice oboru a má schopnost ŘOP (dnes manažer), může řídit obor z pozice ministra.
  Současně jsme kritizovali, že víc než na odborné schopnosti a profesionalitu se hledí na stranickou příslušnost ( já sám jsem však poznal, že když měl jít někdo do vyšší funkce, musel mít především odborné schopnosti – vzdělání a praxi a kádrové předpoklady. Byl-li současně straník, nebyl problém. Nebyl-li straník, bylo mu členství nabídnuto. Na druhé straně neměl-li straník potřebné vzdělání ani praxi, měl velmi malou šanci funkci dostat. Měl-li alespoň praxi, mohl si vzdělání doplnit).
  Čo bolo, to bolo, těrazky žijeme v demokracii a „nejsme jako oni“. Přesto při kariéře ve státní a veřejné službě víc jak kdykoli předtím záleží na té správné partajní knížce. Souhlasím s názory, že lidí je dost, že strany by měly mít vytipované své kádrové zálohy a nomenklaturní kádry a že ministr by měl být za 1) skutečný profík s dokonalou znalostí oboru, za 2) být schopným manažerem, za 3) být politikem.
  Je však docela možné, že ti nejschopnější z nás podnikají nebo jsou na vysokých postech v soukromé sféře a stát s jeho 10 miliony občanů řídí ti méně schopní, diletanti, podlézavci, tlučhubové, šplhouni a lidé všehoschopní.

  To se mi líbí

  • Petr Pelikán napsal:

   Klement Gottwald – stolařský dělník
   Antonín Zápotocký – kameník
   Antonín Novotný – strojní zámečník

   to jsou reference – odborné schopnosti, vzdělání, praxe a kádrové předpoklady.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Ani jeden z nich nebyl ministrem

    To se mi líbí

    • Petr Pelikán napsal:

     Samozřejmě, že ne – byli to jen prezidenti – nepodstatná funkce.

     To se mi líbí

    • Petr Pelikán napsal:

     A nejen prezidenti, Gottwald a Zápotocký také premiéři – ti, kteří vybírají ty ministry – odborníky.

     To se mi líbí

     • strejda napsal:

      Havel byl kulisák, proč jste na něho zapomněl?

      To se mi líbí

      • Petr Pelikán napsal:

       Nezapomněl:

       1. Václav Havel měl maturitu
       2. Nemohl volně studovat – humanitní studium mu nebylo povoleno
       3. studoval na ekonomické fakultě Českého vysokého učení technického. Pokusil se přestoupit na filmovou fakultu Akademie múzických umění, byl však odmítnut a nebyl přijat zpět na České vysoké učení technické.
       4.Dálkově studoval divadelní fakultu Akademie múzických umění, kterou absolvoval roku 1966.

       To se mi líbí

       • Občan napsal:

        Vám vůbec nepřijde divné, že toho buržoasního synka bolševik úplně klidně pustil na gympl, na ekonomickou fakultu ČVUT (to vše v nejhorším období 50. let) a o pár let později i na sice večerní, nicméně studium DAMU?

        To se mi líbí

       • pepan napsal:

        hele, P und P, nezvedá se vám kufr ze sebe sama?
        Co takovej Ivan Havel, takto bratr zesnulého a zvěčnělého exprezidenta. Bolševik ho pustil jak na střední, tak na VŠ. Ani, za celej svůj život, jako brácha protispolečenského „živla“ nemusel k lopatě. Tak trochu schizofrenie, ne?
        U nás na vesnici, „chození“ do kostela znamenala stopku pro gympl. A to ty rodiny rozhodně nebyly proti režimu.
        To sou teda paradoxy, co?
        Co vás pudí k tomu soustavnému nepřetržitému psaní hovadin?
        Vám snad nedošlo, že na tomto fóru jsou převážně pamětníci?
        Ale co se snažím, vám jde přece v první řadě o odklony od tématu a kalit vodu.

        To se mi líbí

       • pepan napsal:

        sorry Občane, napsal jste to líp, reagoval jsem na právě přečtené a k vám jsem ještě nedošel.

        To se mi líbí

 5. severočech napsal:

  Ke Strejdovi Olinovi:
  „Na druhé straně neměl-li straník potřebné vzdělání ani praxi, měl velmi malou šanci funkci dostat. Měl-li alespoň praxi, mohl si vzdělání doplnit).“
  Z vlastní dlouholeté zkušenosti vím, že krapet nedovzdělaní soudruzi se dostali klidně na vedoucí místa (a obvykle měli k ruce na referentském místě nestraníka inteligenta). To se v lednu 1990 rychle otočilo a dotyční soudruzi byli vesměs vypoklonkování ( většinou šli do důchodu, často předčasného). U nás byl jediný charakter, z ÚV dosazený personální ředitel novému řediteli v lednu 1990 oznámil, že odchází z funkce a prosí, aby byl jmenován šéfem údržby ( což pak vykonával perfektně).

  To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Souhlasím, byla to špatná praxe, nemělo to tak být. Ale snad právě k nápravě těchto a jiných chyb a špatností přišel 17.listopad. Už je to čtvrtstoletí a náprava v nedohlednu.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Je zajímavé, že s něčím podobným jsem se tehdy nesetkal. Ale je pravda, že jsem se pohyboval v malých firmách (OSP apod.) a tam se na kvalifikaci koukalo více než na rudou knížku.

    To se mi líbí

 6. Pepanov napsal:

  Petr Pelikán. Nikdo mne zatím nevysvětlil jak je možné, Václav nemohl studovat a jeho bratr ano?

  To se mi líbí

  • Petr Pelikán napsal:

   Proč se ptáte mně?

   To se mi líbí

  • Volyne napsal:

   Asi proto, ze bratr studoval matematiku a ne humanitni obory, ci DAMU, to da rozum. Petr Pavel to podrobne popsal na jinem miste.

   To se mi líbí

   • Volyne napsal:

    Pardon, chyba Petr Pelikan a ne Petr Pavel…

    To se mi líbí

    • Občan napsal:

     ČVUT byla setsakra prestižní škola, kam vůbec nebylo snadné se dostat. Přesto se tam dostali oba mladí Havlové; Ivan dokonce na automatizaci a počítače. V době nejhorších politických persekucí.
     A aby toho nebylo málo, tak Ivan Havel v r. 1971 ❗ získal doktorát na Berkeley v USA. Fakt „persekuce“ jak noha…

     Jenže SKUTEČNÁ politická persekuce vypadala úplně jinak. To byl postižený rád, když mu povolili alespoň podřadný učňák a po vyučení byl vděčný i za závozníka u kafilerky. Takto postižených lidí bylo pěkných pár tisíc a režim mnohým z nich SKUTEČNĚ zničil životy. Za „persekuci“ havloidního typu by plakali vděkem.

     To se mi líbí

     • Ahele napsal:

      Doplnění: byl rovněž Csc. Kdo si z minulosti ještě pamatuje, a to dokonce ještě v už uvolněných osmdesátých letech, tak na kandidaturu bylo zbytečné se hlásit, pokud dotyčný nebyl členem KSČ. Lze pamětníky doložit, že ale ani komunista nemohl být blb
      a musel vědět. Zadarmo se to rozhodně nedávalo ani angažovaným.

      To se mi líbí

 7. Lex napsal:

  Bavore,
  chtěl jsem přidat pár slov, ale jak jsem si tak pročetl diskusi, zjistil jsem, že už je plná, že už tu vlastně všechno bylo objasněno v řadě vstupů z jedné adresy.
  Nic na tom nemění, že při čtení toho „Gottwalda, Zápotockého či Novotného“ se mi dokola vtírá otázka, o kom že byl vlastně natočen jeden docela hloupoučký film http://www.csfd.cz/film/7045-jeste-vetsi-blbec-nez-jsme-doufali/

  Jo, a zjistil jsem jednu velmi zajímavou věc (ale to je zcela případné pro současnost) – že v souvislosti s tím, o čem píše Olin, tj. o kádrové politice KSČ, existovalo usnesení předsednictva strany z 6. listopadu 1970 s názvem „O kádrové a personální práci“ následně potvrzené XIV. sjezdem (stačí zadat do vyhledavače „ke kádrové a personální práci“.
  No, a že ten materiál na internetu nenajdete, zato tam najdete řadu odkazů na jeho PRODEJ. můžete si vybrat a KOUPIT z široké nabídky.

  To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Z dokumentu v odkazu P.P. ze dne 12.10.71: „…aby byli pověřováni odborníci – členové strany.“

   To se mi líbí

   • Petr Pelikán napsal:

    Strejdo Oline,

    v onom dokumentu stojí psáno:

    „To vyžaduje zabezpečovat prostřednictvím komunistů v okresním zemědělském sdružení (výrobní zemědělské správě), aby zejména tam, kde je nízký počet komunistů a vliv strany je dosud slabý, byli funkcemi v JZD a na státních statcích pověřováni odborníci – členové strany.“

    Jinýmy slovy – jste-li členem strany, jste odborník.

    To se mi líbí

    • Strejda Olin napsal:

     Jinými slovy – ty odborníky, kteří jsou členy strany, neboli komunisty odborníky.

     To se mi líbí

     • Petr Pelikán napsal:

      „aby zejména tam, kde je nízký počet komunistů a vliv strany je dosud slabý, byli funkcemi v JZD a na státních statcích pověřováni odborníci – členové strany“

      Ne, že by tam nebyli odborníci, ale bylo tam málo komunistů a vliv strany byl slabý, proto byl odborníkem a měl šanci jen ten, kdo byl členem strany a nebo se jím stal – byl-li odborník, ale nebyl členem strany a nechtěl se jím stát – neměl dostat šanci. Nešlo o hledání odborníků, ale o zajištění komunistické strany a komunistické ideologie. Přečtěte si i ty další dokumenty.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Překroutit lze cokoli. Prostě neuznáte původní myšlenku, že bylo potřeba odborníků, ale přednost měli ti, kteří ke své odbornosti měli i správnou knížku. Zatímco dnes Sobotkovi stačí jen ta správná knížka.

       To se mi líbí

       • K-k. napsal:

        přesně tak, pane Bavore jenže když někdo přesvědčen být nechce, tak ho nepřesvědčíte…

        To se mi líbí

       • Petr Pelikán napsal:

        Bavore,

        Sobotka tu „odbornost“, na rozdíl od Zemana, nestaví populisticky do popředí – přičemž si přesto myslím, že všechny tři koaliční strany při svých jednáních mimo jiné také zvažovali vhodnost jednotlivých kandidátů (v kontextu diskuze o kanibalech a analfabetech). Každá koaliční strana sama pro sebe a všichni dohromady pak při koaličních jednáních. A dovolím si, na základě výsledků dohodnuté koalice a rozdělení ministerských postů tvrdit, že Vaše doměnka, že Sobotkovi dnes stačí jen ta správná knížka, je trochu povrchní a nesprávná.

        Co se týká překroucení – já vůbec nepopírám Vámi vyloženou původní myšlenku, že bylo potřeba odborníků, ale přednost měli ti, kteří ke své odbornosti měli i správnou knížku. Jen také dodávám, proč tomu tak bylo. Vám zřejmě, na rozdíl ode mne, nevadí plná diskriminace určité části společnosti.

        Doporučím Vám z mého odkazu výše tento dokument:

        Směrnice ÚV KSČ k přijímání kandidátů členství v KSČ z července 1971

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Odbornost není nic populistického. Leda že by populismus byl i Listopad, kde se požadovali odborníci do vlády. A já tu neobhajuji komunistické metody, jen je nepřekrucuji a a priori neodsuzuji vše, co se tenkrát dělo. A co se týká oné odbornosti Sobotkových ministrů tak Chovanec na MV, Mládek na MP a Stropnický na MO jsou ty nejkřiklavější případy. Naopak Jourovou třeba osobně považuji za velice vhodnou.

        To se mi líbí

       • Petr Pelikán napsal:

        Znamená to snad, že já a priori odsuzuji vše, co se tenkrát, za minulého režimu, zde dělo? Já odsuzuji onen diskriminační a zločinný systém a jeho principy – to ale neznamená, že všichni a vše bylo špatné – to nikde netvrdím.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Překroutil jste původní význam slov a kromě toho i pěkně odspinoval od původního tématu – kvalifikace Sobotkových ministrů.

        To se mi líbí

       • Petr Pelikán napsal:

        Jste-li toho názoru, neberu Vám ho. Já jsem kádrovou politiku KSČ do diskuze nepřinesl.

        To se mi líbí

      • Strejda Olin napsal:

       P.P. já znám ty dokumenty z doby, kdy byly aktuální. A nejen to, znám tu dobu (ročník 1950). Bylo tomu odpradávna a je tomu tak i dnes, že si každý šéf a vedoucí zajišťuje svoji pozici prostřednictvím „svých“ lidí (nebo o to usiluje). Tomu odpovídala i kádrová a personální politika KSČ při zajišťování její vedoucí úlohy. Byl to transparentní princip a samotná jeho myšlenka neznamená nic zlého. K jejímu pochopení je však nutné znát souvislosti, které (aniž bych vás jakkoli podceňoval, nebo k vám neměl úctu) vy neznáte a nikdy znát nebudete. I kdybyste je nastudoval, minul vás osobní dotyk oné doby. Studiem historických dokumentů můžeme dosáhnout určitého porozumnění danné doby, ale nikdy ji nebudeme chápat stejně, jako její přímí účastníci. Je to o to složitější, že i ti přímí účastníci zaujímali v danné době různé pozice na společenském žebříčku, patřili do různých sociálních skupin a vrstev, byli tou dobou každý jinak „zasaženi“ atd.atd. Pravdivost jejich svědectví potvrdí doba a 25 let je doba příliš krátká.

       To se mi líbí

       • Petr Pelikán napsal:

        Strejdo Oline,

        já jsem do Německa odešel až na přelomu let 1992/1993. Já jsem se v ČSSR narodil a vyrost. Dobu normalizace znám osobně, stejně tak jako diskriminaci jednotlivců. Já vím z osobní zkušenosti a zkušenosti mojí rodiny, čeho byli komunisti schopni – tento osobní dotyk doby mi nikdo nevezme a nikdo nezmění. Přesto nevidím jen černo-bíle, vím že ne vše bylo špatné.

        A je zajímavé, že v této záležitosti poukazujete na skutečnost, že je nutné, hledět na danou dobu jejíma očima – ne pohledem současným.

        To se mi líbí

       • Strejda Olin napsal:

        P.P. nechci být indiskrétní a už se to tu jednou probíralo – jaký jste ročník? Tzv. normalizaci nastartovalo Poučení z krizového vývoje… (prosinec 1970). V souvislostmi s prověrkami v KSČ bylo ze strany vyloučeno 327 tisíc členů (22%) a práci „ztratilo“ (nezůstali bez práce odkázáni na podporu a charitu) údajně 350 tisíc lidí (6%). Kolik lidí za uplynulých 24 let v souvislosti se změnou režimu a nástupem nových partají do vlády po každých volbách přišlo o práci? Momentálně je bez možnosti živit se prací (byli z práce vyhozeni nebo je nikdo nechce) 600 000 lidí = 7% (od notorických lenochů a povalečů přes kvalifikované pracovníky až po akademicky vzdělané) a životní úroveň dalších milionů je, mírně řečeno, mizerná. Obsazování funkcí se dál děje na základě stranickosti, o fungování cenzury, propagandy a ideologickém boji snad nepochybujete. Tož tak o normalizaci. Budeme-li se tu bavit o praktických, osobních prožitcích, kolik vám tedy v roce 1970 bylo let?

        To se mi líbí

       • Petr Pelikán napsal:

        Strejdo Oline,

        Vaše porovnání „ztrát“ velmi silně kulhá – u dnešní nezaměstnanosti se nejedná o vědomou a cílenou diskriminaci politicky nevhodných osob. Nemíním zde rozvádět diskuzi o ekonomii pracovního trhu (takový odborník na ekonomii také nejsem), ani rozebírat způsoby „zaměstnanosti“ a její efektivity za bývalého režimu – i to jsem zažil. Ale takto srovnávat nelze.

        Můj datum narození nehraje vůbec žádnou roli. Já i moje rodina máme své zkušenosti s minulým režimem. Životopis Vám ale předkádat nebudu.

        To se mi líbí

       • Strejda Olin napsal:

        Tak jo, já se bez vašeho životopisu obejdu a dál vás budu považovat za „teoretika“, který ví o socialismu z vlastních zkušeností prd! Abych tu diskutoval s „dětmi“, to mě fakt nebaví. Stačí mi podobné diskuse s vnoučaty, mající „znalosti“ o minulém režimu získané ze školy a filmů typu Tankový prapor, Černí baroni, Vyprávěj, Zdivočelá země a TV pořadů Retro.

        To se mi líbí

       • Petr Pelikán napsal:

        Strejdo Oline,

        Já jsem minulý režim zažil – nebyl mi rodinou vyprávěn, ale považujte mě za koho chcete. To je Vaše plné právo.

        To se mi líbí

       • Petrpavel napsal:

        Petře Pelikáne, považovat sám sebe můžete za kohokoliv, na internetové diskusi ale jste posuzován podle svých příspěvků, ať se Vám to líbí nebo ne.
        P.S. Vyčítám si, že jsem se právě teď příliš k Vaší osobě rozepsal. Doufám, že už to nikdy neudělám 🙂 .

        To se mi líbí

 8. Bavor V. napsal:

  Pro odlehčení jedna známá písnička https://www.youtube.com/watch?v=ZVqSqSc9dgQ

  To se mi líbí

 9. Rosťa napsal:

  K pravdivému článku od Lexe se toho moc přidat nedá. Snad jen to, že by se u socdem pár skoroodborníků našlo, ale ti nepatří do Sobotkodienstbierovy chovné stáje, čímž máme samozřejmě po žížalkách. To tam klidně mohla zůstat Karolínka s Vlastičkou. Saša Promopro by to zezadu jistil. Ale stejně za vše může Zeman. Já to četl a když to psal Steigerwald, tak to musí být pravda.

  To se mi líbí

 10. Asfalt napsal:

  Omlouvám se, pokud budu působit příliš sebestředně, ale k tématu proporcionality odborného a laického řízení si dovolím ocitovat toto z http://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/07/16/pohadky-dvou-politickych-systemu/ :

  K meritokracii Li vysvětluje kariérní řád, kterým musí každý vrcholový čínský politik projít. Jako příklad uvádí současného prezidenta Číny, který ve tři desetiletí trvajícím kariérním postupu musel prokázat svou kompetenci od managera vesnice až po nejvyšší stupeň řízení státu. Do protikladu pak dává jen zvoleného G. Bushe a Obamu, o kterých Li tvrdí, že v čínských poměrech by mohli s jejich managerskou průpravou vykonávat jen šéfy malého venkovského okrsku.
  Lidé na Západě považují za jediné kritérium legitimity vlády volby. Li klade protiotázkou: A co odbornost vlády? Legitimitu čínského politického modelu pak dokládá důvěrou lidí a jejich pozitivním budoucím očekáváním. Z promítaných obrázků (zde uvedeny jen dva) je patrné, že v uvedených kritériích Západ v porovnání s Čínou zcela prohrává.

  Zdá se mi, že to v tomto státě to stále více vypadá jak v Kocourkově. Jistěže ministr nemusí splňovat akademická kritéria odbornosti. Na druhé straně ministr, který o oboru nic neví, je skutečně ministr Kocourkova.

  To se mi líbí

  • Občan napsal:

   Proto taky Čína šlape i dnes jak hodinky a celý „západ“ jí upachtěně funí daleko za zády.
   Mimochodem – pan Špidla byl členem týmu, který Číňanům pomáhal zavádět systémy (dnes již plně funkční) veřejného penzijního, zdravotního a zaměstnanostního pojištění. Je jedním z mála oslovených; přesto nebude ministrem.

   Na vnitro měl Sobotka dva zkušené kandidáty – Balabána a Hamáčka. Ani jeden ministrem nebude. A tak by se dalo pokračovat k celé vládě.

   To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Když ono se, Asfalte, v tom Kocourkově některým “ líp “ hospodaří . Jak by se živila třeba odkláněcí firma Kocourek s.r.o ? Nebo jak sehnat finance na tak základní věc, jako je nákup fotbalové Slávie? V Číně si těchto úspěšných neváží, dokonce je léčí čímsi o průměru 9 mm. Jest možno i sedm pětašedesát za příplatek jako nadstandard.

   To se mi líbí

  • pepan napsal:

   – kdyby jenom takovej politickej tajtrlík, jako je ministr.
   I takovek slovutnej akademik, jako je prof. Putna, nemusí splnit jasně dané kritéria odbornosti. O to větší virvál Pravda und Láska spustí, když na to kdokoliv poukáže.

   To se mi líbí

 11. varadero napsal:

  Nejsou lidi ,ale jsou jenže to by to nesmělo být tak jak napsal cech v 9:15 pak se nedivte že ministrem bude člověk který vedomě vystudoval titul za 9 měsícu místo 4 let

  To se mi líbí

 12. Lex napsal:

  Přece jen vstoupím, a to se dvěma poznámkami.
  1. Jsou nebo „nejsou lidi“? Já se spíše přikláním k názoru, že „nejsou“. Tím vrcholným politikem fakt nemůže být „Jarda z ulice“, byť se o něm ví, že „je dobrej“.
  Vrcholným politikem by měla být osoba (podobně jak popisuje Asfalt (a zásady pro výchovu kádrů v KSČ), která spolu s osvojováním si odborné problematiky (samozřejmě i studiem na školách) od maličkého politička místní úrovně roste pře regionální až na centrální úroveň. Ta osoba, než se stane vrcholným politikem, musí být trochu známá svým pozitivním působením v dosavadním politickém životě.
  Bavorem vzpomenutý příklad Martina Jahna není příkladem signifikantním. Jeho případ byl záležitostí „kouzla okamžiku“, byl dílem určitých okolností, a navíc, jestli se nepletu, Martin Jahn byl místopředsedou vlády pro ekonomiku, ale nevedl žádný rezort. Byl to – podle mne – takový nejvyšší státní úředník a koordinátor, něco jako kdysi byli tajemníci KSČ, kteří do všeho mluvili a rozkazovali, ve všem měli pravdu, ale za nic neodpovídali – odpovídali konkrétní soudruzi ředitelé, generální ředitelé a náměstci ministrů.
  Ano, ministrem se může stát také nestranický odborník, je ale nezbytné, aby ve věci politiky byl loajální vůči politice strany, za kterou svůj post zastává (v současné době třeba ministr Picek, ale polistopadová historie zná podobných případů více).
  Řekl bych, že člověk, který se má stát nebo už je VRCHOLNÝM POLITIKEM jako představitel státu (u opozice to tak „netlačí“), by měl být jistou CELEBRITOU v tom pozitivním slova smyslu. Měl by být organickou součástí entity, kterou bych nazval „elity“.

  Jaký je ale skutečný stav soudobých českých ELIT se flagrantně ukázalo na tom, koho byly schopny ze svého středu vygenerovat jako kandidáty na prvního přímo voleného prezidenta. Děs a hrůza. A řekl bych, že Miloš Zeman se může ohánět těmi hlasy, kterými zvítězil a porazil ve druhém kole Schwarzenbergra, ale ruku na srce, jsem přesvědčen, že těch, kdo Zemana volili jako SVÉHO kandidáta, byla totální menšina, většina jsme jej volili PROTI „knížeti s fajfkou, čírem, dalekohledem a agresívní podporou Volímkchárlů – své vlastní volby nelituju, kdybych volil „číro“ a on se stál prezidentem, asi bych měl dávno po sopuce, kterou bych „čestně smyl svůj hřích“.

  A ještě k Chovancovi (už nějakou dobu bych spíše parafrázoval „nevychovancovi“).
  Myslím, že jeho hendikep vůbec není v nedostatku vzdělání ani v tom, že by nesplňoval dříve zmíněné požadavky na vrcholného politika. Z jeho osobních stránek –
  „Datum narození:
  31.1.1970
  Zaměstnání:
  do roku 1989 – Československá banka
  od roku 1989 – podnikání v oblasti maloobchodu/velkoobchodu a služeb
  Politika:
  od roku 1997 – člen ČSSD
  2002-2010 – člen Zastupitelstva města Plzně
  od 2008 – člen Zastupitelstva Plzeňského kraje
  2008-září 2010 – 1. náměstek hejtmanky Plzeňského kraje
  od září 2010 – hejtman Plzeňského kraje
  od února 2011 – předseda krajského výkonného výboru ČSSD
  2011 – stínový ministr dopravy
  březen 2013 – místopředseda ČSSD (kompetence-komunální politika, vztah k Hospodářské komoře, vztah s mladými sociálními demokraty, se sociálně demokratickými ženami a seniory ČSSD, organizační zajištění voleb 2014)
  Zájmy:
  rybolov, politika, historie“.

  Je to právě ten, kdo vyrostl v komunální politice přes onu regionální až na post hejtmana. Co bychom chtěli více.
  Tím, co ho diskvalifikuje, je jeho podíl na celé záležitosti „pučistů“ a stín na charakteru, který vedle té účasti na následcích „puče“ na něj vrhá samotná skutečnost osobního angažmá na TURBOSTUDIU na FP ZčU Plzeň.
  Prostě, s těmihle dvěma „šrámy“ by si o něj ve vrcholné politice nikdo neměl ani „opřít kolo“, jakkoliv by jinak asi mohl být úspěšným ministrem (paradoxní je, že byl stínovým ministrem DOPRAVY, nikoliv vnitra – ale na druhé straně, každý hejtman je tak trochu ministrem vnitra!).

  To se mi líbí

  • Občan napsal:

   Vyskytnutí se Jahna je takové zvláštní. Ročník 1970; od promoce (1994) do r. 2004 se vyskytoval v Czechinvestu vč. ředitelování této společnosti.
   Pozn.: Czechinvest je také taková zajímavá společnůstka. Ačkoli dělá kšefty za miliardy, není ani zapsaná v OR, protože je příspěvkovou organizací MPO. Se státní dotací v letech 2006-2012 ve výši 380 000 000.- Kč (OP Podnikání a inovace, OP Průmysl a podnikání a OP Lidské zdroje a zaměstnanost)!

   V tom VW mu to moc dlouho nevydrželo – člen představenstva od dubna 2006 do dubna 2008. Od dubna 2009 dozorčí rada. A teď nějaké kšefty v Rusku. Neumím si představit, tak by taková postava mohla začít zničehonic hájit zájmy České republiky, když od promoce doteď kope za zájmy zahraničních autokoncernů a jiných „investorů“ – tedy vývozců kapitálu z ČR.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Ale to nebylo myšleno tak že by se měl Jahn vrátit.

    To se mi líbí

    • Občan napsal:

     Optimisto 🙂
     Jahn byl od. r. 2004 do r. 2010, kdy už se naplno angažoval PROTI zájmům ČR, členem „Rady vlády pro vědu a výzkum“. V letech 2004-2006 byl dokonce jejím předsedou.
     V období 2006-2010 se snažil protlačit likvidaci Akademi věd ČR a zpoplatnění VŠ studia.

     Vzhledem k tomu, jak se Babiš začíná vybarvovat, můžeme se nadít lecčeho.

     To se mi líbí

 13. Firefly napsal:

  Proč nejsou lidi ? Protože kdo chce do politiky ?

  Odborníci a manažeři vydělají mimo politiku lepší peníze. Nikdo netahá jejich ksichty bláatem, nikdo nezkoumá jejich rodiny, osobní věci. Samá negativa.

  Takže kdo tam poleze ?

  – ti, co chtějí vydělat bokem
  – ti, co neumí vydělat jinak
  – ti, co si chtějí udělat jméno a pak odejít do privátu
  – ti, co si chtejí užít chvíli slávy
  – ti, co chtějí moc pro své vlastní potěšení z moci.

  a možná, možná, pár idealistů, kteří na to mají, chtějí pomoci státu a tak oželí lepší místo jinde, a pro stát pak pracují fér a bez vedelších prebend. Kolik ? Pár ? Není dva moc ?

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Carlosi,
   nemám problém s tím, co tu píšete. Jen tak trochu s čísly. Kolik je takových skutečně dobrých „pozic“ v privátu, kromě bank?
   Kolik takových pozic se každoročně otevírá nebo obnovuje?
   Kolik absolventů VŠ každoročně vychrlí české veřejné VŠ a k nim i ta soukromá učiliště na výrobu titulů?
   Kolik „skvělých odborníků“ se dostane na „fleky“ s platem nad 50 tisíc, nad 100 tisíc, nad půl mega měsíčně?

   Kamaráde, ty „dobrý fleky“ jsou obsazeny, jsou zabukovány na desítky let dopředu a nových se objevuje pár za rok.

   Ale třeba se pletu. To víte, důchodce z venkova, ne genius, co dává lidem práci (nebo jak to říkáte.)

   To se mi líbí

   • Firefly napsal:

    Kolik je takových dobrých pozic ? V privátu, vysoko ve státních podnicích, nezapomeňme na vlastníky privátu ? Rozhodně mnoho, mnohonásobně víc než 300, což je součet poslanců, senátorů a členů vlády – tedy vrcholných politiků.

    50 tisíc je plat nižšího managementu – pakliže mluvím o bankách, právních firmách poradenských společnostech, zahraničních obchodkách atd. I ta 100 je v pohodě dosažitelná. Mimochodem, vše bez jakéhokoliv bukování a podobně.

    Nepřemluvíte mě. Já v tom žiju …

    To se mi líbí

    • Lex napsal:

     Nepřemlouvám, Carlosi,
     já bych si vás jako vrcholového politika nepřál.
     S tím pojmem „mnoho“násobně bych příliš nežongloval. Stačilo by asi „násobně“.
     Apropós, pominul jste otázka na počet takových volných fleků za rok.

     To se mi líbí

 14. Strejda Olin napsal:

  Myslím, že problém děláme větším, než je.
  Bráno selským rozumem, když někdo něco dělá a výsledkem jeho práce má být užitečný a kvalitní produkt, musí mít k práci dobrý vztah, musí své práci rozumět, musí tu práci umět, mít určitý talent, příslušné vzdělání a praxi. Je jedno, jestli se jedná o ministra, lékaře, starostu, pekaře, zedníka, učitele, herce, sedláka nebo premiéra vlády.
  Nikdo učený s nebe naspadl, ale do politiky a do vlády jako by padali géniové. Někteří jsou schopni nejen vykonávat tři, pět i více funkcí, ale jsou odborníky na vše (a také ochotni ke všemu plus střídat partaje jak fusekle). Takoví „univerzální vojáci“. Podle toho také náš stát vypadá. Každé čtyři (v tom lepším případě) roky do toho kecá někdo jiný, všichni vědí všechno a nikdo neví nic, pět let je pro ně nejvzálenější perspektiva.
  Howgh!

  To se mi líbí

 15. táta napsal:

  BAVORE.
  protože je to tak trochu o mě,že třeba to nebyl záměr,ale bohužel výklad toho jak je to napsané spíše ukazuje že já tomu tleskám……..netleskám……..jen nevidím ani jednu stranu uplně černou ani bílou………bohužel narážím z obou stran.
  KDYŽ dnes nepíšete že ZEMAN je škudce…….narazíte u jedněch když,když vidíte jinak že ZEMAN SICE má oprávněnou kritiku……..ale jak si dovolíte myslet s jeho doložitelných obklopováním,,odborníků,, že to ale asi těžko dělá proto co říká opět narazíte.

  PROBOHA proč se musí vytvořit bud ten nebo onen tábor……proč musí byt spravné bud černé nebo bilé.
  KOLIK vlád zde mělo většinu odborníků……..žádná
  To není tleskání to je konstatování…………..koho volit………vždyt doklad je PREZIDENTSKÁ volba…… pro většinu to byla volba jen menšího zla……….
  NAJEDNOU SE pro mnohé objevilo větší zlo v SOBOTKOVI V POŘÁDKU……..
  A NAJEDNOU všechny kroky i ty..co byste jinak kritizovali jsou správné……..

  KDYŽ to čtu neumím vyhmátnout tu podstatu……..zkusím to na příkladu……toto napsal PAN Pelikán
  CITACE………
  Brtníku, já mám svůj vlastní pohled ne věc, o partajní politice osobně nemám valné mínění – ale ono za vlasy přitržené volání po ministrech odbornících – protože to pro lidi zní hezky – a jemu následující emoce, nesdílím.

  PROČ NESOUHLASIT…….tak to skutečně v naší politice chodí………ona ta ZEMANOVA snad měla odborníky,nebo snad ted na hradě MLYNÁŘ je pro nás akceptovatelný……….

  ale má to pokračování……….on to ale popře vtom pokračování……..protože vidí to špatné…….jen svým pohledem……….aby to neviděl u svého pohledu………citace…..

  Petr Pelikán napsal:
  13.1.2014 v 12:18
  Nezapomněl:

  1. Václav Havel měl maturitu
  2. Nemohl volně studovat – humanitní studium mu nebylo povoleno
  3. studoval na ekonomické fakultě Českého vysokého učení technického. Pokusil se přestoupit na filmovou fakultu Akademie múzických umění, byl však odmítnut a nebyl přijat zpět na České vysoké učení technické.
  4.Dálkově studoval divadelní fakultu Akademie múzických umění, kterou absolvoval roku 1966.
  to je snad odbornost na prezidenta?

  FAKT MĚ přestalo bavit patřit k nákému klanu,stale vysvětlovat překrucování toho co napíšu,Zemana SEM VOLIL jako menší zlo a to plně naplnil nelituji,VOLIL JSEM čssd……zde je to horší………už jsem myslel jak mě nemůže víc ZKLAMAT……..zklamala tou aferou A JEDNO ŽE JÍ VIDÍM jinak než většina zde…….dopad je stejný……..

  CO STOHO VYVODIT……TU současnou pravici rozhodně né……..KSČ možnost……bohužel ona není schopná ziskat 50 procent,tudíž co stím změním……..jen svůj pocit . nejít k volbám

  CO MĚ ovšem flustruje daleko víc jak politika,tam už vím že v dohledné době není naděj……ovšem ta nesmiřitelnost když si dovolite nepatřit do jednoho nebo druhého tábora

  To se mi líbí

  • Petr Pelikán napsal:

   Táto,

   vybral jste si velmi špatný příklad. To, co Vy označujete za pokračování a popření mnou předem psaného, je Vaše překroucení skutečností. Obě moje výpovědi nejsou ve vzájemném rozporu – bez ohledu na to, že se na sebe nevztahují.

   Strejdovi Olinovi, který ve svém komentáři hovořil o narocích na „odbornost“ za minulého režimu, jsem uvedl několik příkladů, na které reagoval strejda provokativní poznámkou ohledně Václava Havla, na kterou jsem mu odpověděl. Ne proto, abych dokázal, že Václava Havla pro jeho vzdělání považuji za kvalifikovaného odborníka pro politiku – proto jsem to neuvedl.

   Pro Vaši frustraci ze současné situace mám přesto pochopení.

   To se mi líbí

 16. Rosťa napsal:

  Hlásání z rádia
  Václav Fischer dostal zpět Boeing 747 a soudí se s ČR o cca 350 mio. Karneval sponzorovaný z našich šrajtoflí vesele pokračuje dál.

  To se mi líbí

   • K-k. napsal:

    chcete říct, že dohnal Krčálova bratra k sebevraždě? Zatracenej chlap!

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Zatím to není úplně jisté. Musíme počkat, až co na to Fendrych s Lipoldem. Popřípadě vedle Pehe s Hvížďalou. Ti mají informace z první ruky.

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Ano, smutný humor, to je to poslední a jediné, co nám zbývá …
      Málo, co? Ale zaplaťbůh alespoň za to.
      Není tu vlastně nějaká vylepšená totální totalita totálně schopných, svobodných, korumpujících a jakobyliberálních zbohatlíků prosazovaná totálně zkorumpovanými neschopnými, nesvobodnými a neoliberálními politiky? Totalita přece nejvíc svědčí podle teoretiků politickému humoru.
      Jednat a mluvit vážně ztratilo smysl.

      To se mi líbí

     • Lex napsal:

      Případně ještě někteří jiní, třeba „tam“.
      Dneska mi to nedalo a „tam“ působím. Dostávám to zleva i zprava. To víte, člověk, co má svůj vlastní rozum, nemá v „našem stádu“ co do činění.

      To se mi líbí

      • Rosťa napsal:

       Jejda, Lexi, musíte mít sakra dobrý žaludek. Nejsem závistivý, ale ten Vám závidím. Já jsem si “ tam “ zakázal a docela mi to svědčí. Škoda, že si Vás nemohu přečíst.

       To se mi líbí

       • Petrpavel napsal:

        Rosťo, poté co jsem si „tam“ přečetl vymodřený vzkaz pana majitele Lexovi, včera v 0:02 , tedy po uzávěrce diskuse, jsem si taky zrušil odkaz „tam“ ve svých Oblíbených položkách. Křivák. Nervy mám jen jedny.

        To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Prošel jsem si to „tam“ cítíc se jako mezi nášlapnými minami. Stejně jako Rosťa se snažím žádnou další nenastražovat (i dnes bude mít ze mě ramštajn radost, odolal jsem 🙂 ).
       Ta diskuse „tam“ je dobrý důkaz, že žádné zprava ani zleva neexistuje. Jen zdravý lidský rozum versus nezdravá zaťatost a neobjektivnost.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Zdá se mi „tam“ nejpřesnější charakteristikou socanů tato, i proto, že jsem k nim krátce kvůli Paroubkovi vlezl :
       „Jan Čermák napsal:
       Leden 14, 2014 v 14.22
       Protože jsem dlouho uvažoval, že tam vlezu /ČSSD/ dovolil bych si taky “nesouhlasit” a vložit svůj pohled. Totiž, že ty partaje jsou skutečně 2, ale ne Zemanovci a ostatní, ale opravdoví socdemáci jaksi z přesvědčení, to je členská základna, a funkcionáři. To jsou ty co z toho mají prachy, řeší svý mocenský hry a vzájemně si jsou po krku, a určují kandidátky …a tak. Bude se to samo trošku prolínat a bude se to týkat téměř všech partají /ODS byla skupina 2 kompletní poslední dobou/ , ale přijde mi to přesnější.“

       To se mi líbí

      • Zdena napsal:

       Jak víte, že nemám pravdu? Vy zřejmě u těch jednání sedíte, nebo snad ne? Vy ve své fanatické tuposti jste ani nepostřehl, že jsem se držel autentických výroků Mlhy!

       To nahoře je vyjmuto z jedné včerejší reakce šéfa „tam toho prostoru“ na příspěvek diskutujícího Jose…. fanatické tuposti se mohou dopustit i lidé jinak velice inteligentní…

       To se mi líbí

       • Rosťa napsal:

        Inteligentní lidé se nenechají unášet nenávistí k lidem jiného názoru. Fanatismus je holt mrcha.

        To se mi líbí

       • Petrpavel napsal:

        Ještě bych pro přesnost dodal. že sociální či společenská inteligence je jinou kategorií než inteligence technická či finančněekonomická.

        To se mi líbí

    • Občan napsal:

     Tutově. Možná ho i osobně zamordoval.

     Kdoví, co v tom bylo. Jeden oblíbený a skromný místní společenský aktivista, druhý profesionální politik; to může nadělat v rodině dost problémů. A jestli se ten pan Jiří staral o staré rodiče, a odnedávna i o babičku, a ještě k tomu o vlastní rodinu se třemi dětmi, navíc na Vysočině, kde je o práci a trošku slušnější výdělek sakra nouze, mohly mu starosti prostě „jen“ přerůst přes hlavu.
     http://jihlava.idnes.cz/zemrel-bratr-kandidata-na-ministra-krcala-f16-/jihlava-zpravy.aspx?c=A140114_173509_jihlava-zpravy_klu

     Presstitutská žumpa to jistě bude živit co nejdéle a nejhutněji, vč. nejrůznějších spekulací.

     To se mi líbí

 17. Zdena napsal:

  Lidi, jedním uchem poslouchám naši veřejnoprávní.. Tak za 20 minut probrali: změnu v hledání ministra práce, budoucí volby ODS, obří tanky v zemi někde na Zlínsku – chystající se soud. Skandál – milostný současného francouzského prezidenta… situaci v Egyptě. To, že je prezident v Karlovarském kraji na návštěvě se od nich nedozvíme? Až teď je to takové nedůležité…

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   A to tam ani neukázali ty tři protestující? Dva dospělé a jedno děcko z šesté třídy? Že by jim to uniklo?

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Ale ukázali, ale nějak se nevedlo Zemana zesměšnit, protože studenti měli opravdu zájem diskutovat a ne protestovat.

    To se mi líbí

    • Zdena napsal:

     Právě proto to byla pro ČT naprosto nedůležitá zpráva. Z těch tří s transparentem se jim žádným trikem nepodařilo nasnímat obrázek davů znechucený prezidentem 🙂

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Že by v drtinové veřejnoprávní byli tak neschopní, aby z těch třech neudělali dav rozhořčených? Na co si je volímkarlové platí?

      To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.