O Sněhurce a sedmi trpaslících


Byly tu vánoce a k vánocům patří pohádky. Z nich mě zaujala ta o Sněhurce.

Vystupuje v ní královna, která byla moc zlá. Jako každý pravičák, i ona si dětinsky myslela, že je tím nejchytřejším, nejschopnějším a také nejhezčím individualistou na světě. K uspokojení svého ega si dokonce pořídila drahé začarované zrcadlo a chtěla, aby jí lhalo každý den.

I ona toužila po světovládě. Nebojte ale, na rozdíl od Bushe a Obamy nebyla tak zlá, aby přikázala zabíjet lidi po stovkách bombami, když už se někde jinak státní převrat nepovedl. Přikázala jen zabít Sněhurku. I Sněhurka, sličná nástupkyně trůnu, totiž chtěla vládnout spravedlivě pro lid, a ne jako tuctový pravičácký chňapka pro zájem „trhů“, jak dnes nadnárodní buržoazii říkáme, když Marx a jeho terminologie je na indexu. Vrah měl Sněhurku propíchnout v místním lese.

Protože ale i rutinní zabiják má čistější svědomí než pravičák a protože Sněhurka měla více štěstí než Kaddáfi a mnozí jiní, vrahovi se nevinné Sněhurky na poslední chvíli zželelo a zanechal ji v lese živou a zdravou. Tam se Sněhurka seznámila se sedmi trpaslíky. Byli to levicově a kolektivisticky orientovaní průkopníci sociálního státu. Proto Sněhurce poskytli ubytování a stravu nezištně zdarma. Mohli si to dovolit, vybírali totiž v lese od procházejících zbohatlíků daně a byli v tom dobří, vždyť je školil sám progresivně zdaňující Jánošík.

Když se to dozvěděla zlá královna, která samozřejmě jako každý pravičák sociální stát naprosto nesnášela, začala se vztekat asi tak jako Karlovi fanatici, co Zemana pomlouvají od doby, kdy prezidentské volby nevyhrál jejich nadějný nadnárodní imperiální kádr, co pro sudetské zájmy neváhal ani urazit bývalého českého prezidenta a jehož rod utlačoval a obíral český lid už ve středověku. Snad právě tato praxe měla být jeho kvalifikačním předpokladem v aspiraci na českého prezidenta, stěží totiž říci, co jiného tento bipolita kromě účelové demagogie umí. Abychom ale byli ke zlé královně spravedliví, nutno sdělit, že se vztekala méně než nynější vatikánksý správce českého území Duka ve státním rozhlase, když se zrovna dozvěděl, že český lid po ztrátě suverenity, jež si odcinkal v r. 89, nebude obrán i o ten Pražský hrad.

Pro své zájmy pak královna začarovala i sličného prince, aby ji miloval a sloužil zlu. Dnes takovému očarovávání slušných lidí pro privátní sobecký zájem říkáme pravičácká propaganda nebo také antikomunismus. Provádí ji třeba Pehe tým na Aktuálně, který má šéfa vyškoleného přímo v Bildergergu. Ten pak svými články diriguje ostatní křiklouny, co sice nikdy nebyli schopni ani vystudovat nějakou slušnou školu, ale jsou placeni za to, že svými nevzdělanými rozumy zásobují veřejný mediální prostor. Stěží říci, co by se stalo, kdyby i pro novinářskou profesi byly stanoveny nějaké kvalifikační předpoklady, jak je to běžné v jiných profesích. Na novinařinu jsou ale nabíráni snad ti největší nevzdělaní pitomci patrně z obavy, že pokud by veřejnosti sdělované rozumy nebyly hloupé a byly by objektivní, čtenář by se mohl zděsit a propadnout hrůze nad skutečným stavem věci, což by mělo negativní dopad na zisk z reklamy. To by se pak kmotři, kteří celý ten novinářský tyátr platí, moc zlobili. Třeba „vzdělanec a inteligent“ Fendrych proto musí být nejen pro Aktuálně naprostým pokladem.

Ošálený princ sice nevykřikoval: „Co bylo ukradeno, musí být vráceno,“ aby pak porozdával své majetky chamtivé královně, ale byl pravičáckými kouzly tak zmatený, že se vydal do lesa svou milovanou snoubenku Sněhurku spolu s trpaslíky dokonce i zapíchnout mečem. Vidíte, takto zblbnout dokáže propaganda. I my známe militantní propagandu třeba od Hitlera, McCaina a našich nenávistných ulhaných pravdoláskařů, co by se také nejraději ihned vypravili na sedm trpaslíků do Ruska jako pomatený princ a fašisti z minulého století.

Naštěstí ale trpaslíci prince přemohli a Sněhurku ochránili. Ta pak prince znovu úplně očarovala po svém, totiž skutečnou láskou. Učinila tak sexem. Stačil k tomu jeden polibek, ale pořádný. Přečarovaný princ poznal, prozřel a ihned, jak konečně správně pochopil světaběh, přidal se k láskyplným a hodným levičákům, protože byl inteligentní a měl dobré srdce. Společně pak pravičačku s jejím zlem, nenávistí, šálící a militantní propagandou i hloupými přisluhovači sesadili z trůnu a všem nevzdělaným protilidovým slouhům a manipulátorům přikázali doopravdy pracovat, což je pro pravičáka, který by nejraději nad vším jen hloupě (zdvořile říkáme postmoderně) pindal a okrádal jiné, ten nejhorší trest. Spokojeně pak všichni žili až do smrti.

Spokojený nový rok, hodně štěstí a levičácké lásky (né té pravdoláskařské prolhané nenávisti) i Všem čtenářům Chvilky poezie přeje
pohádkář Asfalt

Příspěvek byl publikován v rubrice Nedělní chvilka poezie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

23 reakcí na O Sněhurce a sedmi trpaslících

 1. Petrpavel napsal:

  Hezká pohádka. Pohádka …
  Copak tahle královna, ta byla jasná : zlotřilá, bojovná, intrikářská, zlá, tvrdá, nesmiřitelná, pohádková i realistická. Ale nepochopím lidi, malé či velké, kteří uvěří že v reálném životě mohou být „král či královna“ poctiví, pracovití, spravedliví, vlídní a milí ke svým „poddaným“. Z principu nemohou, brzo by jimi být přestali, ať už jenom o funkci, či dokonce o hlavu kratší
  Vše má svůj řád, svá pravidla. Levicová královna (podnikavec, kmotr) je protimluv. Stejně jako pravicový poddaný (zaměstnanec, osvč). Pokud nejsou ovšem hlupáky, tehdy je to vysvětlitelné..
  U vlka tomu říkají třídní nepřátelství, já pravím, že jenom (či spíše by měla být, ač pro mnohé není, aniž o tom sami vědí) košile je bližší než kabát.

  To se mi líbí

  • moskyt napsal:

   Ale ta o Karkulce a Vlkovi je úplně jiná pohádka, nebo ne? 🙂

   To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   To je na Vás děsně dojemný. Na vlkovo nechodíte už dlouho a opakovaně, ale vidím Vás tam každou chvíli a pro ty místní, co jsou o něco důslednější než Vy a nechoděj tam doopravdy (nebo to aspoň úspěšně předstírají), tady pořádáte denní reporty, co se tam děje. Nepřipadáte si mírně schizofrenní?

   To se mi líbí

  • Asfalt napsal:

   Moc lze uplatňovat třemi způsoby. Cukrem, bičem a přesvědčením. Např. můžete zloděje odměňovat za to, že nebudou krást, ale brzo vám na to nebudou stačit peníze, můžete zloděje trestat za to, že kradou, ale pokud jich bude moc, tak je nepochytáte ani neodsoudíte. Nezvývá než lidi přesvědčit, že krást se nemá. Bez tohoto přesvědčení společenské vztahy žádaným směrem (k tomu, aby se nekradlo) neuregulujete.
   K přesvědčení nejlépe slouží emoce a propaganda je náležitě využívá a excituje. Vedle zlé královny, kterou jsme dříve vychovávali děti (další generace už budou mít asi pohádky ne o sobecké královně, ale o hodné podnikatelce a nezodpovědné socce Sněhurce, co si měla otrávené jablko před požitím zkontrolovat), proto tak máme i zlého prezidenta, který chlastá a porušuje Ústavu rano, v poledne i večer.

   To se mi líbí

 2. Občan napsal:

  Dost dobrý, Asfalte!
  By jeden neřek´, kolik aktuálního života se skrývá v prastaré pohádce 😉

  To se mi líbí

  • Asfalt napsal:

   Díky.
   Přiznávám, že ve starých pohádkách poslední dobou překvapivě nacházím i to, co jsem dříve neviděl. A nejen v pohádkách. Jsou teorie, kterým jsem dříve nerozuměl, ale nová doba je vysvětlila naprosto polopatě 🙂

   To se mi líbí

 3. cobolik pacholik napsal:

  toto nie je pohadka,ale tvrda realita zahalena snehurkou…

  To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  Děkuji asfalte ale realita je vždycky strašně tvrdá a nějaké to jablko či ty blko to nevyřeší.
  Pohádky jsou zde proto aby lid obecný, nepropadl naprosto úplné skepsi do které by upadl, pokud by byl krmen pouze realitou.

  To se mi líbí

  • Asfalt napsal:

   Také díky. Lidové pohádky jsou asi o tužbách, ty propagandistické o uzdě na lidi. Viz soft power (ovládání přesvědčením) v mém příspěvku výše. Moje pohádka je o názoru a o kritice toho, co se mi nelíbí.

   To se mi líbí

 5. Rosťa napsal:

  Pěkná pohádka a asfaltovi velký dík.

  To se mi líbí

 6. strejda napsal:

  Pohádkou je jen předposlední odstavec začínající „Naštěstí..“ Ale alespoň to. I krátká pohádka potěší.

  To se mi líbí

 7. Miluše napsal:

  Asfalte, díky za pohádku. Teď bychom ale potřebovali nějakou o Českém Honzovi, který by zatočil s tou saní Korupicí, nebo kdyby se našla Chytrá horákyně, která by budoucím mocipánům poradila, jak se zbavit výběrčích daní, co hrabou pouze pro sebe. Zatím ji nepovolali, chytrou Ilonku. Ale Děd Vševěd, bývalý vládce, prý se chystá radit jak na to.
  Chtělo by to kouzelné: „Obušku, z pytle ven!“ 🙂

  To se mi líbí

  • rybářka napsal:

   Super Miluško. Jenže zdá se, že pokud tento národ nebude jíst jitrničky jaké svět neviděl, tak obušek k akci nevyzvou.

   To se mi líbí

  • Asfalt napsal:

   Díky moc Miluše i za Vaše dřívější příspěvky, na které jsem neodpověděl. Potěšily.
   S dalšími pohádkami uvidíme. Potíž je totiž v tom, že např. Český Honza byl natolik chytrý (dnes říkáme odborník), že ani vládnout nechtěl, zatímco realita dneška je taková, že chce vládnout kdejaký „neodborník“ (chci být slušný), co s rezortem, kterému má šéfovat, vůbec nikdy ani do styku nepřišel.
   Propaganda v tom má jasno. Teoretici režimu založeném na neformálním vlivu asi vychází z předpokladu, že čím větší blb, tím lépé ho půjde ovládat a šidit tak všechny. Ale co ti chudáci adresáti takové neumětelské moci? Propaganda usiluje o model z pohádky o Pyšné princezně, kde byl pasivní král a přechytalí rádcové. To ano.

   To se mi líbí

 8. Petr Pelikán napsal:

  V komentářích k článku „Na čí odpovědnost“ dal Strejda Olin odkaz na překlad první kapitoly knihy “Political Correctness:” A Short History of an Ideology Williama S. Lind https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2014/01/09/na-ci-odpovednost/comment-page-1/#comment-24801 .

  Tato „pohádka“ je plným příkladem směsi „ekonomického marxismu“ a „politické korektnosti“ včetně všech odpovídajících klišé.

  To se mi líbí

  • Asfalt napsal:

   Článek přečtu někdy později. Jsem rád, že je „politicky korektní“ (byť přesně nevím, co tím myslíte). Ale jak chápu já korektnost, tak to zní dobře. Snad to nebude nějaká terminologicky spinová bouda.

   To se mi líbí

 9. Witch napsal:

  Ona tahle filmová verze byla krapet jiná, trpaslíci byli kriminálníci, kteří o Sněhurku nestáli, vyhoštění jakožto tělesně postižení atd. Nepřevyprávěl jste film, ale nějaký vlastní příběh NA MOTIVY této verze. To jste asi měl upřesnit. 😦

  To se mi líbí

  • Asfalt napsal:

   Ano, byl jsem inspirován filmovou verzí. Tam trpaslíci bohatým brali a chudým dávali (snad si to nepamatuji špatně) jako Jánošík. Nechtěl jsem být pak příliš extenzivní v pojmenování profese trpaslíků, kterou dnes státy provádí v progresivním zdanění fyzických a právnických osob. Jistě, musíme rozlišovat daň, poplatek a pojistné, je zde otázka míry solidarity a zásluhovosti, dále třeba mít na paměti monopol státní moci, ve kterém přerozdělovat smí jen stát, ne jánošíci a trpaslíci, ale jsme v pohádce, za kterou nečekám impaktní faktory.
   Jinak přiznávám, že motivy memotivy jsou mi šumafuk. Pokud jsem se odchýlil od nějaké verze, budu alespoň rád, že mé autorské dílo splní podmínku originality 🙂

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.