Jak nic nedělat


Existuje několik kategorií lidí. Jsou lidé činorodí, kteří neposedí a stále něco podnikají. Naopak jsou lidé leniví, ti jsou ovšem velice často autory mnoha zlepšováků, které jim mají onu lenost podpořit. A pak jsou lidé práce se štítící. Ti nejsou schopni ani nic vytvořit ani nic vymyslet. V jejich hlavách je pouze jediná myšlenka. Jak to udělat, aby nemuseli nic dělat. Pokud mají v hlavě aspoň nějaké ty piliny, u nich hrdě a nadbytečně nazývané mozek, dokáží takový způsob obživy najít. Nejčastěji se z nich stávají politici. Začnou třeba útoky proti úspěšnější osobě a vyvolávají protestní akce a řetězové hladovky. Poté zkusí patlamentní volby. A pokud neuspějí, nastoupí alespoň jako asistenti poslance. A jejich hlavní pracovní náplní bude příprava na Eurovolby.

Jak to dopadne dál, jasné ještě není, ale jistá škola se takového netáhla ráda zbaví. Už dal výpověď.

Bavor podpis

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

23 reakcí na Jak nic nedělat

 1. Občan napsal:

  Tywoe, tak to je teda meganejvětší hustomazec 😯

  No, alespoň definitivně víme, co jsou klerofašouni zač a co od nich můžeme v Parlamentu čekat.
  „Bravo“, Bohušu…

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   co dodat…? 😦

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Pro dva neboli pod obojí.
   To podstatné co lze poměrně lehce dohledat je systém ovládání společnosti pomocí učitelského a profesorského teroru.
   Pokud se něco KDU – ČSL podařilo tak je to převzetí rozhodujícího podílu v utváření názoru na společnost.
   Snaha zabezpečit finanční prostředky pro obnovení nekontrolovatelného vlivu v české společnosti nevyšla naprázdno.Církevní restituce jsou schopny zabezpečit dostatek finančních prostředků na zpracování celé jedné generace.
   Opět to působení je kupodivu celoplošné jak pan Šimon tak pan Martin jsou velmi schopní manipulátoři a v případě, že jsou ohroženy jejich zájmy, tak bez jakýchkoli skurpulí použijí studentského živého štítu.
   V obou případech se nejedná o sebemenší snahu hájit společenské hodnoty ale jen pouze své zájmy.
   Vedlejším produktem jejich činnosti má být(a fakticky opravdu je) narůstající vliv katolické církve na společnost.
   Klidná síla evidentně směřuje k podpoře nejvyšší – > k podpoře našich oligarchů.
   Jsou sice prchavé okamžiky kdy se i částečně ve svých zájmech střetnou jako například u pana Moravce kdy oligarcha požaduje více finančních prostředků do konkrétního technického výzkumu a KDU – ČSL potom ústy pana Moravce se přeřekne, že se nebude dostávat na výzkum společensko vědních(církevních) oborů zkoumání, protože teologické obory zkoumání skomírají.

   Oddělení praxe Teologické fakulty ČB sice nebylo ořezáno a navýšení rozpočtu o 16 % bylo realizováno ale katolická teologická fakulta UK navýšila pouze o 12 % a to uznejte je žalostně málo.

   To se mi líbí

 2. Hudec napsal:

  Mezi slova, která nejvíce nesnáším, patří „pokora“. Ale čím jsem starší, začínám ji více chápat. Rád ten výraz nadále nemám, zavání mi přílišným zneužíváním a farizejstvím a kdo se jím nejvíc ohání, bývá zpravidla skutečné pokory prost.
  U toho živočicha, o němž, pane Bavore, nejspíš píšete, postrádám byť i jen nepatrné reziduum takové vlastnosti. Tak nějak ve smyslu – „Co kdybych neměl tak úplně pravdu?“
  Bohužel se od takových lidí nelze úplně distancovat, neb se nám tlačí do života a vytěsňují/snaží se vytěsnit nás z veřejného prostoru.
  Jsou majitelé jediné posvěcené pravdy.
  Jak se jim bránit? To bych sám rád věděl, leč nabízí se mi bonmot (tehdy jsme tomu ovšem tak neříkali) z časů vojny: „Tady zavládne krutý, ale spravedlivý teror!“
  Trochu organizovaného teroru, chtělo by se mi říci, ale poněkud se stydím.
  Trochu ozbrojené pěsti.
  Asi přeháním, ale sere mě.
  Dámy, nechť, prosím, prominou. Ale je možná taky…..

  To se mi líbí

  • rybářka napsal:

   Nesnášíte pane Hudče slovo pokora ? Máte tedy rád pýchu. Pak tato doba je zcela vaše. Doba namachrovaných frajerů vlastnících prázdnou makovici, drahý bourák a sebevědomí až na půdu. Slečen, které doposud vlastní silou nevydělaly ani korunu, však už přesně ze svého okruhu vyloučily tzv. socky, nehodné jejich velikosti, protože jejich oblečení pochází z frcu. Prostřednictvím své, o sedm let mladší sestry a toho, co se za ní táhne mi pokaždé naskočí husí kůže. Myslím, že byste si doopravdy užil. Tam po pokoře a její nejbižší příbuzné skromnosti není ani stopy.
   Vzpomenete li na své začátky literární, pak to, co vás vypracovalo do nynější úrovně byla spíš pokora a skromnost, než pýcha.
   Slovo “ pokora“ je jen slovo. Jeho význam je však obrovsky cenný. Jako spousta jiného, bylo zneužito církví. Slovo za to nemůže. Pokora není hrbení se před křížem, je to vyjádření obdivu a úcty, k tomu, co lidé jako vy, a moře lidí v minulosti i současnosti vytvořili, či vytváří k potěše nás všech ostatních. Pokora je i respekt. K životu, druhému člověku, lásce, přírodě…Nedokážu to vyjádřit. To dokážete vy.
   Z pýchy vznikají lidé typu Heller, Benda…

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    To je do háje logika, Nikol! Ty první dvě věty.

    To se mi líbí

   • K-k. napsal:

    Rybářko a není spíš problém v tom, že Hudec nesnáší zneužívání SLOVA pokora?

    To se mi líbí

    • strejda napsal:

     Není dobré za někoho mluvit, ale pan Hudec to myslí přesně jako vy, nebo já a další. Nesnáší to někdy děsivé zneužívání dlouho ustálených pojmů. Dnešní doba natolik relativizovala mnohé pojmy, že někdo vůbec nemá chuť je používat.
     Míval jsem hodně přátel, nemám dnes žádného. O nikom nemohu říci, je to můj přítel. Zařadil bych se jedním slovem do elity do které nepařím. A kamarád je něco jiného.
     Buďme tedy s Hudcem pokorní, ale nemluvme o tom. Když nic jiného, nebudeme alespoň směšní. Být dnes pokorný je fujtajbl, doba si žádá jiné. Chytré, akční, skvělé, sebevědomé a úspěšné.

     To se mi líbí

     • rybářka napsal:

      Strejdo, podle vašich příspěvků usuzuji, že jste velmi jemný, citlivý člověk. Tak velmi mne rozhodilo to zneuznání slova “ pokora „, vzala jsem psa, vyzvedla koně a celé odpoledne se společně toulali lesem i polními cestami. Koně jsem nechala jít svým tempem i trasu volil on. A přemýšlela v tichu a pocitu sounáležitosti s prostředím o významu slova “ pokora “ . Já strejdo nemůžu jinak, než to slovo ctít. To slovo není na to, aby jej člověk vyslovoval. To je na to aby jej člověk v sobě cítil, když slyší hudbu, nebo čte krásný verš, vidí obraz, od kterého se nemůže utrhnout, někdy jsou díla stará tak úchvatná. že se k nim musíte vracet, jako by dávné věky s vámi hovořily o své době. Já bych ráda ( Vám) řekla, kdy pokoru cítím nejvíc. Ale neumím to. Je to nejvyyší úcta před dílem druhého. Nebo před dokonalostí přírody. Či její krásou, nebo silou. Já doufám, že mi rozumíte. Posílám vám maličkou a krásnou báseň od básníka, který to také neuměl říci a přesto to řekl.
      Pokora – Jiří Wolker

      Stanu se menším a ještě menším,
      až budu nejmenším na celém světě.
      Po ránu, na louce, v létě
      po kvítku vztáhnu se nejmenším.
      zašeptám, až obejmu se s ním:

      „Chlapečku bosý,
      nebe dlaň o tebe opřelo si
      kapičkou rosy,
      aby nespadlo“.

      To se mi líbí

      • Miluše napsal:

       Rybářko, jste „krásná duše“, jakých je málo. A já si moc cením, že se s Vámi na těchto stránkách potkávám. Když zůstanete takovou a doba Vás nezmění, možná si někdy hodně „zapláčete“ , ale lidé jako jste Vy jsou důležití pro ty, kteří jsou zoufalí
       a potřebují se někomu svěřit, nikdo jiný jim nepomůže. Vy to dokážete. 🙂

       To se mi líbí

       • Slim napsal:

        To možná ano, ale vázne jí logické vyjadřování, naší belle âme. To jak si přeložila Hudcova slova bylo na kouli.

        Teď v 18.30 dává Vltava Toscu z Met.

        To se mi líbí

       • rybářka napsal:

        Děkuju Miluško, tuhle chválu si nezasloužím, úplně mne přivádí do rozpaků, přesto mě vaše slova těší. Děkuju.

        To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Myslím, že pan Hudec dostatečně vysvětlil, proč nesnáší slovo „pokora“, možná měl napsat kdo je nejčastěji vyslovuje, katoličtí funkcionáři a fanatici. Slovo samo je neutrální, až když ho někdo používá nabude významu a pak ho můžeme hodnotit.

    To se mi líbí

 3. Občan napsal:

  Chacháá, už jsem taky zabanovanej 😆
  Napsal jsem brzy ráno zcela korektní a věcný komentář ke „svěřeneckému fondu“ dle NOZ a hups! – od té chvíle mé příspěvky „čekají na schválení“.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Nepsal jste cosi, kde by se mohlo vyskytnout moje jméno? Třeba jak to dělají v Bavorsku?

   To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   no ale že vám to dalo práce, Občane! 😀

   To se mi líbí

   • K-k. napsal:

    ale asi jste se radoval předčasně – zřejmě jste schvalovacím řízením prošel… 😉

    To se mi líbí

    • Občan napsal:

     Nojo, no, tak jenom dvě hoďky 😉

     To se mi líbí

     • Laco Grőssling napsal:

      Občane, já jsem to věčné doprošování Vlka a jeho emotivní výlevy a okopávání definitivně utnul dnes přechodem na vlastní platformu. Ten článek o svěřeneckých fondech patří k tomu lepšímu, ale jak začne psát o prezidentovi, tak se nezná. No škoda, asi se to už nezmění. Asi tam zůstane sám s paní S.Š. Axelem a Hladisem.

      To se mi líbí

  • Slim napsal:

   „Nesuďte ukvapeně, praví Evangelium, odrazil ho kardinál“ (tedy Athose).
   To je dobrá rada.

   To se mi líbí

 4. varadero napsal:

  No vrána k vráně sedá KDU s ČSSD si lehá.

  To se mi líbí

 5. Slim napsal:

  Poslík vám nese odpověď, Bavore. (Nakoukl jsem do oné schránky náhodou asi po týdnu)

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.