Vždyť na Vánocích je nejdůležitější


Bruno Ferrero 

Kdysi dávno svolala zvířata sněm. Liška se zeptala veverky:“ Co pro tebe znamenají Vánoce?“

Veverka odpověděla: “ Pro mne Vánoce znamenají krásný stromeček ozdobený spoustou svíček a cukrovím, které mám tak ráda. “

Liška se připojila se svou představou: „Pro mne samozřejmě nesmí chybět voňavá pečená husička. Bez pečínky by to opravdové Vánoce nebyly.“

Do řeči se jim vložil medvěd: “ Vánočka! O Vánocích musím mít obrovskou sladkou vánočku!

Slyšet se dala také straka: „Podle mne jsou o Vánocích nejdůležitější krásné a zářící šperky.O Vánocích se má všechno jen třpytit.“

Pozadu nechtěl zůstat ani vůl: „Vánoce dělá Vánocemi teprve šampaňské. Já bych ho vypil klidně dvě láhve!“

A osel, který to už nevydržel se rychle zmocnil slova: “ Vole, zbláznil ses? Vždyť na Vánocích je nejdůležitější Ježíšek. Copak jsi na to zapomněl?“ Vůl se zastyděl,  sklopil velkou hlavu a zabučel .

„A vědí to vůbec lidé?“

nejdulezitejsi

Z knihy „Vánoční příběhy pro potěchu duše“

——————————————————————————————

https://www.youtube.com/watch?v=BXx1pypb65I

Šťastné a veselé všem, kdož v míru přicházíte, vinšuje

Bavor podpis

Příspěvek byl publikován v rubrice Přejaté se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

24 reakcí na Vždyť na Vánocích je nejdůležitější

 1. avespasseri napsal:

  Moc hezký příběh. Ale zas si nejsem jistá, jestli toužím, aby všichni lidi byli oslové… co to chápou :-))))

  To se mi líbí

 2. moskyt napsal:

  Pokoj lidem dobré vůle a příjemné prožití svátků vánočních.

  To se mi líbí

 3. Petrpavel napsal:

  Posílám upřímné poděkování za útulné přístřeší Bavorovi a spolubydlícím, všem přání pohody, radosti, klidu, štěstí a, proč ne?, i té mušky zlaté.
  P.S. Je mi líto, omlouvám se, ale nechci být, a doufám že nejsem osel, natož straka či vůl. O Vánocích jsou pro mě nejdůležitější moje vnučky, ač Ježíšek je jaksi všudypřítomný, a bude nepochybně stále všudypřítomnější.

  To se mi líbí

 4. cobolik pacholik napsal:

  mojim banditom stastne vianoce a hlavne zdravy novy rok,stastie pride samo s nestastim dokopy,ktoreho je vzdy trochu menej praje cobolik pacholik zvany ludva a tym co ne moja banda ani hovno bo taky som a nemienim menit,takze kto kinga slavy ci slnovrat vsetko jedno hlavne je banda,ci doma,ci pri ohniku,ci len tu okolo skielka.ho, ho, hoooo…

  To se mi líbí

 5. cobolik pacholik napsal:

  a kurnik na kerovnika by som zabudol bavore fifth,ci vianoce,ci slnovrat,tebe a tvojej bande,zdravie,pevne nervy a pevnu ruku praje vychodniarska holota.

  To se mi líbí

 6. věra napsal:

  Krásné a pohodové vánoce vám všem i vašim blízkým přeje Věra..

  To se mi líbí

 7. Hudec napsal:

  No jo, Ježíšek….. Jen aby letos dorazil, má toho moc.
  Hezké svátky všem v Bavorově hodovní síni i majiteli samotnému.

  To se mi líbí

 8. severočech napsal:

  Příjemné svátky vánoční všem a adminovi zvláště!

  To se mi líbí

 9. Slim napsal:

  http://blisty.cz/art/71469.html
  Uhl: Kdo byl pro bombardování Srska

  To se mi líbí

 10. Bavor V. napsal:

  A nezapomeňte si pustit tu krásnou dětskou hudbu. Andělé na kůru lépe nezpívají.

  To se mi líbí

 11. kočka šklíba napsal:

  Přeji všem vánoce plné pohody, klidu, štěstí a do nového roku hlavně zdraví. Bavorovi i ostatním děkuji za to, že sem člověk může přijít a podělit se o své názory v příjemném prostředí. Doufám, že se zde všichni budeme scházet i v příštím roce.

  To se mi líbí

 12. Lex napsal:

  Přeji všem radost ze slunovratu.
  Těm, kdo v tom chtějí mít narození Kristovo, radost i z něho.
  L.

  To se mi líbí

 13. rybářka napsal:

  Z celého srdce přeju všem z Bavorova svátky vánoční plné klidu, svornosti i splněných přání.

  To se mi líbí

 14. Zdena napsal:

  Všem přeji radostné a pohodové svátky vánoční. Jestli chcete, tak si můžete ještě honem napsat Ježíškovi o tučné konto a štíhlou postavu. No třeba to nesplete… 🙂

  To se mi líbí

 15. renard napsal:

  Já té bajce rozumím tak, že každý si má prožít tyto svátky tak, jak to odpovídá jeho povaze a přáním, nikoliv tedy podle nějaké šablony. A také že se alespoň v této době úplně zapomíná na obvyklá nepřátelství. Přeji vám všem, osobně neznámým a přesto milým virtuálním přátelům, aby všechny ty nadcházející dny a večery byly co nejhezčí a pak, až přijdou v novém roce zase ty všední, aby bylo příležitostí k uklidnění bylo více, třeba i výrazně více, než těch k naštvání 🙂

  To se mi líbí

 16. strejda napsal:

  Zvláštní den, ten štědrý. Dnes, Léta Páně 2014. Sluníčko svítí a osvětluje spící krajinu. Sedím u okna a letmo pozoruji řídký pohyb automobilový, jezdí se pomalu a klidně. A po cestách se trousí lidé. Není jich mnoho, ale mladé maminky neopomněly vytáhnout kočárky a svým děťátkám ukázat jak je pěkně na čerstvém a vlahém vzduchu. A kdo dětátko nemá, nahradil ho pejskem. Od velikánských hafanů po malinké jorkšírky, kterých letošní rok nadělil již před Vánoci pěknou řádku.
  Všude je cítit klid a pohoda, nikdo nespěchá, snad se lidé zamýšlejí nad svým životem a osudem. Nad světem ve kterém žijí a který je jejich širším domovem. Slunce je již na cestě zpátky a udělalo pár krůčků na další cestě k nám. Podívat se na to jak si svoji planetu, zemi, rodinu i sami sebe spravujeme.
  Je to tady ta správná chvíle popřát všem příznivcům Bavora i Bavorovi samotnému, nejen pohodový štědrý večer a další svátky, ale celý další rok. Ať máme stále zajímavé a podnětné čtení a pohodovou diskusi, která nám dává poznat šíři všech problémů a nekonečnou pestrost názorů.
  Bavore, hodně síly v roce 2014!

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Strejdo,
   nechci být hnidopich, také to tak příští rok vidím, třeba se to Bohušovi podaří (moc tomu ale nevěřím, to bych se popřel).
   Ale jak to vypadá dneska, o vánocích 2013?!

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Lexi, plně jsem s Vámi souzněl když jste psal o znechucení tuzemskou politikou a rozhodl se pro větší odstup. Já to uděla o volby dříve a nelitoval jsem. Začal jsm se intenzivně zybývyt svými předky a jejich dobou. Ze střípků jsem objasňoval jejich osudy. Moc krásná práce na stará kolena.
    A letošní volby, to byl hřebík do rakve mým politickým zájmům. Sem tam komentář, ale to hlavní jako v osmdesátých letech. Rodina a zájmy. A hlavně ty zájmy, rodina dospěla a první vnoučata již pobrala rozum.
    A tak Bohouš a jeho snahy je dnes pro mně spíš jen šachová partie, kterou hrají někde v parku a vidím ji jen tak bokem. A dívám se jak se nad tím parkem, v dálce, tam u hor, kupí mračna. Temná a stále se zvětšující. A najednou se zdá, že ty šachy v parku je jen taková hra pro pár kubiců. Ale děj je jinda, tam kde se kupí ta mračna.
    Tedy, opravdu hodně veselé v takový krásný den.
    A tak Lexi, těším se na Vaše další komentáře.
    Inspirujete!

    To se mi líbí

 17. Rudi 3 napsal:

  Děkuji majiteli i všem přispívajícím za pohodové stránky kde najdu poučení i krásu ve slově,obrazu i v hudbě. Požehnané vánoce všem přeje Rosťa Hrozek.

  To se mi líbí

 18. moskyt napsal:

  Myslím, že nikoho neurazím v tento sváteční den skladbou J. Lennona http://www.youtube.com/watch?v=XPm3CWvDmvc

  To se mi líbí

 19. K-k. napsal:

  Sice s velikým zpožděním – ale já mám ty letošní Vánoce celé ve znamení velikého zmatku. Prostě dovoluji si tu hromadně popřát všem pravidelným i náhodným návštěvníkům panství pana Bavora krásné Vánoce, úspěšné přežití konce letošního roku a ještě úspěšnější přežívání roku příštího. A moc děkuji panu Bavorovi, že nám umožnil navštěvovat své sídlo.

  To se mi líbí

 20. Petr Pelikán napsal:

  Bavore,
  advent, doba očekávání, skončil a dočkali jsme se vánočních svátků. Proto přeji Vám a všem ostatním šťastné a požehnané vánoční svátky a vyplněný nový rok.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.