Dušičkové téma – 4


 Paní Katy poslala čtvrtý díl s nepředpokládaným koncem. Ale i takový bývá život člověka.

Dušičkové téma čtvrté a poslední. Tentokrát ne vyprávěcí a vlastivědné – ono by bylo o čem vyprávět, ale nemám k tomu fotky. A tak se s vámi jenom tak potichu projdu hřbitovem, kterému podzim upravil nádhernou dušičkovou výzdobu a budu beze slov vzpomínat na všechny, kteří už odešli kamsi do dáli – a kteří tu stále jsou, protože jsem na ně nezapomněla.

obr.1

obr.2

obr.3

obr.4

obr.5

obr.6

obr.7

obr.8

A než z hřbitova odejdu, zapálím ještě svíčku tady, u paty centrálního kříže, sednu si na lavičku, dívám se na blikající plamínek a v duchu si povídám se všemi, které jsem měla ráda a kteří spí někde bůhvíkde. A říkám jim všechno, co jsem jim nestačila říct, dokud byli tady. Při příští návštěvě budu muset svému nejlepšímu kamarádovi říct, jak jsem se těšila, že si zas popovídáme a chystala jsem se mu zavolat. Už nezavolám – v úterý odešel…

Ale on to pochopí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky, Fotopříběhy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

10 reakcí na Dušičkové téma – 4

 1. moskyt napsal:

  Smutné, ale i to je součástí života. Děkuji za krásný seriál i s povídáním.

  To se mi líbí

 2. věra napsal:

  Jako vždy krásné, Katko.. Můj dlouholetý partner a přítel odešel v březnu, už to tolik nebolí, o to víc vzpomínám na naše krásné (a náročné) dovolené na kolech, na časté koupání v nedalekém, již zaniklém lomu, na dlouhé procházky s psíkem, kdy jsme probrali všechno od knížek až po politiku. Naštěstí mám fajn děti a vnoučata, takže nemám moc času na smutnění :-). A děkuji za ty krásné fotky i povídání..

  To se mi líbí

 3. oldwomen napsal:

  Nejvíc mne bolí, že odcházejí bez varování. Zdánlivě zdraví a v plné síle. Mám pocit, že na třetí pětiletku tohoto milénia si Smrťák pořídil novou kosu a bere to šmahem, nekouká napravo ani nalevo.
  Je to pitomost, ale minulou zimu jsem měla hodně úhynů. Veterinář se drbal na hlavě, že to ještě nezažil. Velká zvířata neodcházela jenom mně, ale i znalejším a zavedenějším chovatelům. Nebyla to žádná nákaza. Všechno mozkové a koronární příhody. Utěšovali jsme se, že raději zvíře, než člověk.
  Ta zvířata padala stejně jako letos a předloni odešlí kamarádi. Zničeho nic, bez varování. Mladá.
  Paní K-K, přeji nám, abychom měly, vlastně měli, setrvale víc přátel na tomto břehu, než na tom druhém.

  To se mi líbí

 4. rybářka napsal:

  Nevím jak popsat můj obdiv nad kvalitou fotografického vyjádření velebnosti, důstojnosti a smutné krásy konečného údělu nás všech. Způsob, jakým na této poslední sérii snímků používáte světlo, stavíte kompozici, činí z těchto fotek zážitek, ne nepodobný zážitku, který vyvolává v člověku hudba. Když se na ně dívám, jako bych se vrátila zpět. V hlavě se mi rozezní varhanní hudba Bacha a Schumanna, tak, jak jsem ji vyslechla v Bazilice sv. Bartoloměje letos na jaře.
  Texty, v této hřbitovní sérii byly v naprosté harmonii s fotografiemi.
  Díky

  To se mi líbí

 5. avespasseri napsal:

  Je to holt pravda, život už je prostě takový. Nejhorší je, když odcházejí ti naši nejbližší.
  Hřbitovy mám ale velmi ráda, ráda tam chodívám, nevím vlastně ani proč. Asi má ten prostor mezi životem a smrtí něco do sebe…

  To se mi líbí

 6. Občan napsal:

  K dnešnímu datu a dušičkovému tématu si dovolím sem lípnout tuto písničku:

  Karel Kryl je pro mne jeden z mála disidentů, kteří si zaslouží trvalou vzpomínku a úctu.
  A ta písnička je i po dvaceti letech od vzniku až příliš aktuální.

  To se mi líbí

 7. lujjza napsal:

  Krásné….. díky za obrázky i povídání…. dokážete vykouzlit zvláštní rozjímavou atmosféru, plnou pokory, úcty i vnitřní pohody…
  Těším se na další téma.

  To se mi líbí

 8. Miluše napsal:

  Paní Katy, váš dnešní příspěvek je dojemný. Ať Vám zůstanou pěkné vzpomínky na člověka, se kterým jste si rozumněla. Povídejte si s ním anebo pište „neodeslané“ dopisy. To pomáhá.
  Moc si Vás vážím za názory i krásné příspěvky u pana Bavora. Obohacují můj život a myslím, že nejen ten můj. Děkuji a také se těším na další.

  To se mi líbí

 9. Petrpavel napsal:

  Na Vašich fotografiích K.-k. je, myslím, nejlepší, že „to“ co zvěčňujete je pěkné i bez fotoaparátu. Je to tam, Vy přijdete, poznáte to a zmáčkněte. Zdá se to jednoduché. Stačil by bakelitový Pionýr za 45,-Kč (ten aparát a cenu mi připomněl slavný fotograf Mladého světa a nyní sobotního Práva Miroslav Zajíc vzpomínající tam na své začátky).
  Vždycky se těším a nejsem zklamán.

  To se mi líbí

 10. K-k. napsal:

  Moji milí, děkuju. 🙂
  A právě panu Bavorovi posílám fotopříběh na příští víkend.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.