S Nečasem ruku v ruce


Když se postavil do čela ODS Pan Čistý Petr Nečas, bylo mnoha politickým odborníkům jasné, že si jej zvolili ti, kteří potřebují být neviděni. A potřebují v čele silné – tehdy – strany slabou poslušnou loutku. Tento kalkul téměř vyšel nebýt opravdu silné osobnosti padákového chemika Miroslava Kalouska. Ten modrým kmotrům začal bourat jejich bábovičky a začal si budovat svou vlastní představu o vládnutí. Nečas mu svou povahou pomáhal jak jen mohl. A v okamžiku, kdy se pokusil o nějaký půlobrat, z Hradu pozdvihl obočí mocný Klaus a Nečas opět stáhl ocas mezi nohy. Jeho postavení chytře vystihla i jistá kantýnská, nechala se najmenovat mocnou ředitelkou a ve chvíli, kdy Péťa potřeboval opět stáhnou svůj ocas mezi nohy, nabídla mu mezinoží své.

Situace ve státě byla politicky neklidná, ale opoziční předseda tohoto stavu nedokázal využít, naopak se začal schovávat za jistou „korektnost“ opozice. Něco, co asi ve světě nikdo nechápal. Ale protože kroky Kalouskovy vlády neomylně směřovaly k totálnímu propadu koaličního vládnutí, utěšoval se jak on tak většina jeho spolustraníků  jistotou klidného vítězství v jakýchkoli volbách. Stav, kdy nevýrazný presidentský kandidát vypadl již v prvním kole, nebyl brán jako výstražný prst Prozřetelnosti. Naopak se jak předseda tak onen neúspěšný kandidát vymezili proti levicovějšímu kandidátovi ve prospěch předsedy jedné z vládnoucích stran.

Nečas byl svou konkubínou stržen do propasti vládní krize a v okamžiku, kdy bylo nemožné vyvolat předčasné volby bez souhlasu vládních stád, začal předseda opoziční strany svou odrhovačku ve stylu flašinetu a vykřikoval: „Já chci volby, já chci volby…“ nevěda, jak jich dosáhnout. I situace, která byla tehdy jediná možná, tedy úřednická vláda jako cesta k oněm vysněným vítězným volbám, mu neotevřela oči a bojoval proti presidentovi i jeho vládě, až jej museli spolustraníci i levicovější občané upozornit, že jeho písnička potřebuje předehru. A tou byla právě Rusnokovu vláda.

Nakonec se dospělo k tomu, co prohlašoval president při jmenování dočasné vlády, tedy k oněm předčasným volbám. A opoziční předseda, ukolébávaný propady vládních stran nezaregistroval, že i jeho strana nenápadně klesá v preferencích a naopak vzrůstá podpora Babišovu hnutí. A to tak výrazně, že to zaregistroval i bývalý předseda, úspěšný bursovní spekulant a právník Gross. Volební kampaň, kterou předseda vedl spolu s dalšími dvěmi místopředsedy, byla místy nevýrazná, místy chabá, místy žádná. A přesto, že vládní propadáci přímo nabízeli nahrávky na smeče, uspokojení vůdci kampaně vůbec nereagovali. Takže došlo k totálnímu propadu z původních circa 30% na pouhých circa 20%. Ale i toto je vydáváno za vítězství. Zatím zaslepení straníci se jej stále drží. Čekají snad, až dojde k Nečasově cestě?

Nečas nebo Sobotka, mohli by si podat ruce. Oba mají za sebou silná slova, ale velice slabé činy.

Bavor podpis

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

50 reakcí na S Nečasem ruku v ruce

  • Petrpavel napsal:

   Je to tak : s Paroubkem nikdy nemůžu nesouhlasit.
   Jako bych to vládnutí-nevládnutí ve vládě osamocené ČSSD viděl, to štěkání na chvíli odkopnutých haškovců, ten pád do bezvýzmamna.
   A to ještě není jisté, zda tu vládu Sobotka vůbec sestaví. S Marťany nechce, vezme za vděk pozemskými lidožrouty co se mu nabízí?
   Zasloužený osud pro ČSSD. Nezasloužený osud pro Paroubka, a tím i pro nás …

   To se mi líbí

 1. Cech napsal:

  Není snadné přesně definovat Haškovu chybu,protože ultra levice a ultrapravice jsou natolik ultra až jsou totožné.
  Opravdu mne trvalo poměrně dlouho než jsem pochopil Dientsbierův tah, Bohuslav Sobotka, který je řekněme to zjednodušeně, pouze jeho loutkou,byl použit Dientsbierem k jeho cestě do vlády, kde bude zastupovat zájmy svého rodinného přítele, tak jak to předvedl v prezidentských volbách.

  Následně Bakalo_media využily hlouposti Haškova křídla s utajováním Lánské schůzky a s využitím umělecké avantgardy, kde spolu s dalšími havlisty v ČSSD i mimo ni odpracovali již nám všem dobře známou antiParoubek manipulační šablonu.
  Proto jako téměř vždy, když používá pan Dientsbier manipulační metody a opírá se při tom o Bakalo_mediální manipulační zdroje tak je nám již několikrát, naservírovaná záporná reklamní pseudokomunistická šablona.
  Bakalo_mediální kartel ve spolupráci s Pražskou uměleckou a rádoby vědeckou elitou představil již známou masmediální šablonu,která pro veřejnost namaluje Sobotkovy ultralevičáky co možná nejpřesvědčivěji.
  Základem Dienstbierovy manipulační strategie je vytvořit fikci ČSSD se Sobotkou, tak aby připomínla polokomunistický spolek s blíže nevyjasněnou orientací.

  No a realita je úplně na opačném konci tohoto spinu.

  Pro masmediální podporu Bakalova projektu TOP 09 a starostové je naprosto zásadní mít svého člověka v Sobotkově vládě.
  Je jasné že Schwarzenbergova hvězda dohasíná a po knížeti to může vzít jedině Kalousek.

  Dakážete si představit pana Kalouska, bez přímé podpory pana Dientsbiera ve vládě, já ne, tak proto musel zvítězit Sobotka i kdyby ho tam měl Kalousek dokopat.

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Názor populární, leč pomýlený.
   V podstatě lze říci, že to obtížné na porozumění ekonomii je, najít si dobrého učitele. Guru, chcete-li. To není snadné, předpokládá to dlouhodobé testování zda předpovědi dotyčných se splnily. Zeptejte se za rok, nebo dva, zda se stalo to, co dotyčná píše.

   Jeden z dobrých a prověřených je Márty Wolf z FT.
   http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2488370/nemecko-tihou-pro-cely-svet.html

   Jinak neumělé a hlavně nesoustavné pokusy o „osvětu“ vzdávám, např. občanova reakce ukazuje, že lidová tvořivost vždy vítězí.. 😀

   To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Milý Slime,

    existují dva světy, ten virtuální a ten reálný. Ten virtuální má dvě podoby – na prvním místě tu, kterou nám zprostředkovávají media (co nebylo v novinách, to není na světě) – a o tom, jak ten virtuální svět vypadá, rozhodují konkrétní redaktoři, šéfredaktoři a majitelé těch medií výběrem zpráv a komentářů, které nám podsouvají, výběrem, který eliminuje zprávy, které se nemáme dovědět a forsíruje zprávy, které odpovídají ekonomickým zájmům majitelů medií a politickým zájmům mocných (což je vlastně ta samá množina, samozřejmě těch ekonomicky mocných je daleko víc, než jen ti majitelé medií). Druhou podobou virtuálního světa je svět finančníků a svět bankovní. K nim patří i národní banky, které ve všech zemích „našeho“ kruhu mají zcela nezávislé a prakticky nekontrolovatelné postavení, a jsou tak vlastně mocnější než vlády a parlamenty těch států. Lidé, kteří je tvoří, žiji v materiálním světě, o kterém se nám ani nezdá, v příjmových dimenzích, které u nás několikanásobně překonávají příjmy prezidenta, předsedy vlády, šéfů parlamentních komor atd. Ačkoliv jsou to také zaměstnanci státu sui generis, ne, že ne.

    A pak je tu svět reálný, tj. ten, který bezprostředně prožíváme svými smysly, svět našeho skutečného materiálního bytí, svět našeho konzumu, svět našeho rozumu, vzdělání, zkušeností, emocí, sociálních vazeb.
    A ten se sakra liší od toho virtuálního.

    Zatímco ta podoba finanční a bankovní virtuálního života se zabývá „problémy“, na které jste tu dnes a snad včera poukázal odkazem na ty články, tj. podoba tvorby a šíbrování čísel, za kterými se skrývají prý peníze – ale ne jejich, jen peníze „ničí“, jak argumentoval Tomšík, peníze, které si oni naemitují, aby za ně získali zase někým „naemitované“ „prý“ peníze, ve skutečnosti cifry bez hodnoty, dopad na reálnou podobu života je tragický.

    Ten finanční a bankovní svět pracuje s „obrácenými hodnotami“. Ano, centrální banka jakoby zbohatne, když nekrytými penězi nakoupí valuty a devizy. Jenže ty nakoupené valuty a devizy jsou také nekryté – nekryté hodnotami. Jsou kryté jen inflací, tj. tím „hovnem“, které z toho dopadne dolů na ty, co za to nemohou, protože podstata toho průseru spočívá v tom, že vytvořený produkt přeměněný na peníze, které vygeneroval, je rozdělen naprosto nepřiměřeně, jen z malinké části mezi ty, kteří do té produkce vložili svou pracovní sílu, a z obrovské části mezi ty, kteří do něho vložili kapitál (byť tvořený zase jen prázdnými čísly, a jejich vlastnictví spočívá v tom, že ti lidé jsou oprávněni s nimi manipulovat). Takže výsledkem je skutečnost, že u těch vlastníků kapitálu (těch prázdných elektronických jedniček a nul se znaménkem „plus“) se ty cifry dále nadouvají a majitelé těch kont si za ně pořizují nic nepřinášející luxus, zbytečné mrakodrapy, zbytečné vystavěné ostrovy třeba ve tvaru palmového listu, letadla s vnitřním vybavením ze zlata, diamantů a nejdražších kožešin, stejně tak jachty etc. etc.,, a především si za ty jedničky a nuly s plusovým znaménkem kupují státní rozpočty celých států, jejich politiku i politiky samé,
    zatímco ti, co do těch produktů vkládají svou pracovní sílu, žijí z ruky do huby, a mnozí z nich s prázdnou rukou hladem i na krchov.

    A tragédií těchto převrácených hodnot, které v našem případě hlásají ti vaši autoři a Tomšík (skláním se před jeho tituly a sebejistotou), je , když odpovědnost za ten hnůj v přímém přenosu hodí na těch dolních deset milionů, kteří byli za posledních sedm let jejich bačování dohnání na samotné dno materiální existence, že to je jejich vina, že nenakupují v dostatečném množství a dostatečně radostně to, co jim ti jejich „ekonomičtí vlastníci“ předhodí na trn.

    Vy fakt nevidíte tu podstatu, vy nevnímáte to převrácení hodnot, vy nechápete to, že ti, mezi něž patří oni bankéři a finančníci, přivedli hospodářství na buben? A že ti sami, kteří tu sněť způsobili a dále ji prohlubují, nám káží, že jejich teorie jsou ty jediné způsobilé ji léčit?

    Znáte ten vtip, jak ten jeden farmář přišel za šamanem, že mu chcípají slepice, co má dělat. A on mu poradil nějaký rituál. Za čtrnáct dní farmář přijde znovu, že mu slepice dále chcípají, a šaman mu poradil jiný rituál. Za další dva týdny potká šaman toho farmáře a ptá se na slepice, ale doví se, že už dalších rituálů netřeba, že už všechny slepice pochcípaly. A šaman na to odpoví – „Ale to je mi hrozně líto, já měl ještě tolik skvělých nápadů!“.

    Vám osobně se nechce zvracet? To vám závidím.

    To se mi líbí

    • Jethro napsal:

     Ty virtuální peníze hezky zpodobnil Jan Werich v pohádce sůl nad zlato – jak tam s tím vozejčkem žebral…
     Tys to ale Lexi vyjádřil pregnantněji.
     Souhlas. Úplný

     To se mi líbí

     • renard napsal:

      Ode mne také. Škoda,že se nedají hvězdičkovat jednotlivé komentáře.

      To se mi líbí

     • Lex napsal:

      Jsem rád, Jethro, že jsi zavítal a přečetl si i mne.
      To víš, já když chci vyslovit nějaký názor, tak to neumím jednou větou. Ani nechci. Jednou větou mohu tak někoho poslat do – no, však víš kam.
      Takže jsem dlouhý, což chce sebezapření, aby to někdo četl. Navíc, takové blbiny, když přece všem je jasné, že na náš – těch dolních deseti milionů – recept na blahobyt tu máme ČNB a její neuvěřitelné vzdělané a i jinak erudované teoretiky kapitalistického šíbrování.
      Škoda, že nečetli i Marxe.
      Dík za kvítka.
      L.

      To se mi líbí

    • Strejda Olin napsal:

     Lexi, je dobré, že umíš jít na podstatu, „vyfoukat“ plevy a obnažit zrno. Lidem je nutné polopaticky odhalovat příčiny následků, jichž jsme každodenně svědky.
     Dávám palec nahoru!

     To se mi líbí

     • Lex napsal:

      Člověče, Oline,
      víš, že jsem si kdysi ve všeobecném (oprávněném) hanění Klause a jeho ekonomických teorií i praxe bagatelizoval jeho tvrzení, že podstatný díl odpovědnosti za ekonomický úpadek v době jeho vládnutí náleží České národní bance, v jejímž čele (1993 – 2000) stál Josef Tošovský?
      Dneska (postupně už několik let) jsem dospěl k přesvědčení, že tohle Klausovo tvrzení bude hodně blízko pravdy, že bude asi patřit k těm fragmentům v činnosti Václava Klause, kterých si vážím (už jsem je tu vícekrát opakoval).

      To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Při povinném respektu, mýlíte se Lexi a to snad ve všem. Ale jak jsem říkal, ztratil jsem naději a tudíž i motivaci to komentovat, je toho příliš.

     Poznamenám jediné: jsou dvě různé věci. Hrozba deflace, která tu je a je přirozená. To je důsledek katastrofálního El-kalousova nepochopení podstaty hosp. politiky. Ekonomika, která je ta dlouho v recesi je obvykle do deflace tlačena. V tomto směru ČNB zaspala, je jasné proč (názorová nejednota). K sobě je přivedla až akce ECB.

     A druhá věc je lék, který k terapii zvolili. Ten je diskutabilní a já se ho nezastávám. ECB ovšem byla výš s úrokovou sazbou, tak měli kam snižovat. ČNB už TUTO možnost neměla. Možná mohla užít ještě něco dalšího.. KONEC.

     Zvracet se mi chce, ale to proto, že beru Wobenzym. 🙂

     To se mi líbí

     • Lex napsal:

      Jsem velmi rád, že se mýlím proti šíbrům, kteří chtějí vymýtit nachlazení infikováním bacilu tuberkulózy. Ano, to nachlazení vymizí.

      Také se musím hořce smát – a to je v rámci těch převrácených hodnot – kterak MMF (myslím, že zase není třeba zvlášť rozvádět v čím zájmu kope )svaluje vinu za mizérii globální ekonomiky na úspěšné Německo. To Německo, které – na rozdíl od té země, která ovládá MMF – nevyvezlo své výroby do zahraničí dříve „třetího světa“, aby tamní levná pracovní síla makala za ně samotné, a to tak masivně, až najednou zjistili, že nemá kdo a za co platit daně (pozor – nadsázka), nevyvezlo do těch zemí ty výroby i s nejmodernějšími technologiemi, které pak ty země použily a obešly se bez těch jejich firem, protože na výrobu u nich mají své vlastní firmy atd. atd., případně ty jejich firmy zkoupili (ano, mluvím hlavně o Číně). To Německo, které ne jako ty státy nemalou část svého rozpočtu neinvestuje do černé díry nezvladatelného zbrojení a do ještě větších děr nesmyslných válek.
      Takže to Německo je úspěšné nejen politicky ale i ekonomicky. A to jeho „zlo“ spočívá v tom, že z těch hospodářských úspěchů má obrovské obchodní přebytky. Zatímco ty nejmenované státy ovládající i MMF obchodují nepředstavitelně deficitně a na ty deficity jim málem nestačí rotačky FEDu. Jenže svou inflaci drží na uzdě cestou „petrodolarů“, jejichž pomocí ji infiltrují do celého světa. A běda tomu, kdo by na tom chtěl něco změnit, Hugo Chávez by mohl vyprávět, a zejména Saddám Husajn, ten nebyl jen několik dní internován, ten skončil na oprátce.

      Slime, jsem rád, že se mýlím z pohledu finančního analytika keynesiánského typu, případně jiného. Protože to by na teorii těch problémů tu nesměli být takové osoby jako Hayek nebo Friedman, kteří na totéž měli naprosto odlišné názory – co už takový hloupý Lex! A další. Marxe už jsem zmínil.

      Jistě, máte pravdu, vůbec nedokážu diskutovat v intencích těch jejich teoretických pouček a experimentů ne nepodobných tomu šamanovi, jak jsem psal výše.
      Já nediskutuji o léčení nachlazení tím bacilem tuberkulózy, já poukazuji na příčinu toho „nachlazení“.

      To se mi líbí

      • Slim napsal:

       Marxovo místo je nesporné a mohu skromně poznamenat, že ho docela dobře znám.
       A nikdy jsem Vás nepovažoval za „hloupého“, tím méně tak nazval.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Slime
        možná máte i pravdu – nevím, natolik ekonomice nerozumím – ale moje kapsa mi říká úplně něco jiného a už dlouhodobě. Proto si pořád myslím, že v účetnictví se 1+1=2, ale v ekonomice ani omylem.

        To se mi líbí

       • Lex napsal:

        Slime,
        já nepolemizuju s vámi, byť se stavíte na „jejich“ stranu.
        Já polemizuju s „nimi“.
        A moje polemika není „ekonomická“ (ve smyslu ekonomie jako pavědy), ale filozofická.

        Jinak, asi brzo se na toto téma dočkáme článku „vlka“. Jsem docela zvědav na jeho uchopení věci.

        Apropós – postup ČNB odsuzují autentičtí domácí podnikatelé i řada domácích ekonomů nevyjímaje Klause i Zemana.
        Nebude to tak jednoznačná „meducina“. Já osobně (laik) ji – jak už jsem napsal, z filozofického úhlu pohledu – považuji za zhoubu.
        Ale nepochybně máte pravdu, nejde o izolovaný postup nějaké pidiČNB, jde o zhoubný postup světových finančních šíbrů.
        A tohle mi nikdo nevyvrátí. Je to cesta do ři.i.

        To se mi líbí

     • Občan napsal:

      Slime,
      já bych i chápal, že někdo může uvažovat jenom v makroukazatelích, eventuálně k nim přidat jěště něco málo z oblasti spekulací (tím nemyslím Vás!!!).
      Jenže veškeré to makro i fofr- a další spekulanti stojí a padají s pišišvory, na něž Singerova „meducína“ dopadne (a už dopadá) jak kladivo na čarodějnice. Velkopodnikům a spekulantům spadnou marže. Což je sice mrzuté, ale nijak je to neohrozí – vyhodí pár lidí a trošku zdraží. Jenže ti pišišvoři, co je živí, nepřijdou jen o marže, ale o jakýkoli výdělek. Protože ti si zdražení nemohou dovolit, bo už teď shánějí zákazníky jen horko-těžko.
      Taktéž bych i chápal, že všichni ti pišišvoři, bez kterých se žádná ekonomika neobejde, jsou hluboko pod rozlišovací schopností machýrků z ČNB a „finančních trhů“.
      Ovšem když kleknou pišišvoři, velkoobchodníci a velkofinančníci si mohou své zboží i „produkty“ tak leda nabouchat do uší. Komu jinému než pišišvorům to chtějí prodávat? Mezi sebou?

      Ono je v podstatě fuk, jestli ECB (ano, ta ještě měla kam snížit úroky, protože na rozdíl od ČNB ještě nebyla na nule) nebo ČNB. Protože se stalo, že těžce anemickému pacientovi zarazil lékař podávání léků na zvýšení krvetvorby a naordinoval mu pouštění žilou. Co udělá pacient? Umře.

      To se mi líbí

      • Slim napsal:

       JENOM JEDNOU:
       keynesiánští ek. vždy za nejhorší problém považovali nezaměstnanost. Ne nějaké banky a jejich zisky.
       A JMK explicitně varoval před liberalizací fin. trhů. To ostatní ano, ale F.T. ne! Vede to celý systém do oscilací. Na něj navázal Hyman Minsky.

       To se mi líbí

    • věra napsal:

     Díky, Lexi, za vaše komentáře – je to i pro nás, laiky, velmi dobře pochopitelné 🙂

     To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Levi, to co pociťuji intuitivně, aniž bych se zabýval podrobnostmi – nemám na to ani vzdělání ani chuť- mi, a jistě mnoha dalším, povrzujete a servírujete (onu poctivou nezatíženou logiku) jako na podnose. Díky.

     To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   „…Vždyť ČSSD a ANO 2011 se už dohodly na společné bitvě proti – korupci. To bude stejně významné, jako když se na tomtéž shodl premiér Petr Nečas s Karolínou Peake, matkou zakladatelkou LIDEM. …“ – přesně takto dopadne spoluvládnutí těch tří prý předurčených stran.
   Tvrdím jedno : kdyby ČSSD se dohodla před jednáními s ANO a KDU tak, jako spolu jednaly tyto dvě strany a slíbily si společnou účast v případné vládě, s KSČM, mohla uspět.
   83 mandátů spojených k dosažení společného cíle – prvního levicového vládnutí v ČR – by mělo svou sílu. Lidovci by se svými církevními „restitucemi“ a „nezvyšováním korporátních daní“ (vždyť: kde chtějí vzít na ty jimi slibované úlevy pro rodiny s dětmi, a vyšší důchody?) mohli jít k šípku.
   Takto zase ČSSD promarnila další šanci. Poněkolikáte… A je úplně jedno jestli ji vede Sobotka, Hašek nebo kdokoli jiný. Je to v ní geneticky zakódováno…příživnická systémová strana.

   To se mi líbí

 2. Bavor V. napsal:

  Další ukázka toho, kam až dokážou někteří lidé klesnout. A to včetně diskuse http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=795110&sym-ok=12834#anketa-12834

  To se mi líbí

 3. Petr Pelikán napsal:

  Bavore,

  poslední dva týdny jsem byl velmi zaneprázdněný, ale slíbenou odpověď jsem nezapoměl. Dostanu se k tomu během příštího týdne.

  To se mi líbí

 4. Slim napsal:

  TECHNICKÁ.

  Chci požádat wikiho, moskyta nebo někoho z dalších umělců webu.
  Potřeboval bych najít nějaký záznam řeči (rozhlas či TV) Václava Holzknechta.

  Našel jsem dobrý odkaz životopisný
  http://www.hudebnirozhledy.cz/www/index.php?page=clanek&id_clanku=788

  a odkaz na TV pořad, který mi nejde spustit.
  http://tv.sms.cz/televize/CT1/20080318/980208938-Prof-Vaclav-Holzknecht-vypravuje

  DĚKUJI

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.