Volby a jiné tragédie podle Asfalta


Tak je po volbách. Že jen necelá 2% budou dělit Babiše od premiérského křesla, jsem nečekal. Obdobně překvapením je, že po církevních restitucích a představách např. Roithové, že Dejdar, který nevolil vůdce, musí být vyhozen z práce, nebo Hellera, že když už komunisty nelze poslat do koncentráku (nadsázka), je třeba alespoň řádně zvolenému zastupiteli přivodit psychické zhroucení, může ještě někdo volit „demokratickou“ KDU-ČSL. Překvapen jsem proto, že takovéto a podobné názory křesťanů, které představitel obdarované církve oslovuje svými předvolebními dopisy, ve mně nevyvolávají důvěru voliče, ale hrůzu.

Z výsledku voleb je patrné, proč stojí zato šířit západní model demokracie, i kdyby se kvůli tomu mělo vybombardovat půl světa. Je patrné, že demagogie a ohlupování lidí nesou výsledky a že nespokojený lid je kdykoliv ochoten zcela dobrovolně zvolit charismatického vůdce třeba i bez politického programu, který pak lidu v zájmu velkých peněz (jež zaplatí popularitu) klidně i zakroutí krkem.

Důvodem dnešní povolební situace u nás je nespokojenost a dezorientace voliče. Nespokojenost přivodila minulá pravicová vláda, na dezorientaci voliče a jeho příchylnosti k populismu má lví podíl i sociální demokracie, která opozičního charismatického vůdce nenabídla, dostatečně se k příčinám nespokojenosti nevyhranila a namísto krocení vášní proti svému jedinému skutečnému potenciálnímu spojenci na opoziční levici sršela antikomunismem, dokonce se chtěla spojovat s antikomunisticky nenávistnou KDU-ČSL, která je tak středová a nenávistná, jak středovou a nenávistnou byla i NSDAP.

Podobně jako v Německu minulého století, antikomunismus oslabující celou opoziční levici v kombinaci s nespokojeností a napětím ve společnosti přivádí k moci pravicového populistu. Ten první následně zakázal konkurenční politické strany (ne, kormidlo, o kterém mluví křesťan Heller, nezmínil). Ten druhý hovoří o vítězství v dalších volbách a o omezení demokratické názorové plurality prosazením většinového volebního modelu, jež samozřejmě znamená redukci počtu významných politických stran v politické soutěži. Jistě, rovnou zakázat levicové strany jak v minulém století už nejde, dnes tomu brání lidská práva, která zatím nelze omezit tak otevřeně, ale jen nenápadně a neformálně například s argumentem nutné stability budoucích vlád. Jak se těšíte na „demokratický“ stabilní systém dvou pravicových stran většinového modelu po vzoru USA?

Nyní to však ale spíše vypadá, že nějaká vláda hned tak nebude. První k veřejnosti pronesená slova parlamentního nováčka, který evidentně o řízení státu nic neví, byla, že neumožní vznik ani levicové, ani pravicové vlády. Podle Babiše tak snad této zemi asi vlády vůbec netřeba. Protože tato představa dnes snad nejvýznamnějšího politika v zemi neodpovídá žádnému politologickému schématu, nezbývá, než s napětím očekávat, jaký model panování Babišovy originální představy a sepětí politické, ekonomické a mediální moci přinesou.

Zatím však všechny vlády nekontrolované veřejností prostřednictvím opozice přinesly jen totalitu. Vidím proto důvod k obavám v současné ztrátě kontroly moci lidem zapříčiněné totální zmateností voličů – volič, co neformálním vítězem politické soutěže prohlásí stranu bez deklarované politické profilace, přitom stranu, která po vládě korupce spojení politiky s byznysem ani nemůže zakrýt, je skutečně zmatený, a tím nějaké kontroly nezpůsobilý. Je pak jen zvláštní, že nadělat z lidí kontroly nezpůsobilé hlupáky bylo možno už cca 20 let po převratu. Doufám, že stejskalům a jiným budou alespoň uděleny metály.

 

Poezie dnes ve Sváteční chvilce poezie nebude, protože fóry nějak nejdou přes pysky. Asi proto, že stojíme s dlouhou kravatou na bedně od visky.

——————————————————————————————

A já jen doufám, že humor se do našich duší navrátí a nebude šibeniční

Bavor podpis

Příspěvek byl publikován v rubrice Nedělní chvilka poezie se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

41 reakcí na Volby a jiné tragédie podle Asfalta

 1. Rosťa napsal:

  Jediné pozitivum voleb je, že se ten pomatený Heller nedostal do Sněmovny. I když to také není moc pozitivní, protože bude dál oblbovat děcka ve škole. Co je horší???

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Horší je, že lidovci tam jsou a Heller bude mít „politické krytí“.

   To se mi líbí

   • moskyt napsal:

    A hlavně tam mají hlavního „politruka“, správnější by asi bylo říct feldkuráta Hermana. 😉

    To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Když se tu onehdy ten „Halíř“ probíral, dal jsem takový tip – spíše prognózu, protože vycházela ze statistiky. Že se do sněmovny nedostane, i kdyby to KDU syplo přes pět procent. Počítal jsem max. s prvním na kandidátce s tím, že „Halíř“ si své záměry, se kterými kandidoval, může strčit z klobouk.
   Mám „bingo“.

   To se mi líbí

 2. Lex napsal:

  Dobře, Asfalte, když vtip, tak jsem kouknul do své zásobárny a vytáhla ten nejpřípadnější:

  „Žena přijde ke svému doktorovi a svěřuje se mu, že její manžel našel zálibu v análním sexu a ona si není jistá, jestli je to dobrý nápad.
  Doktor: „A líbí se vám to?“
  „Ale ano, je to tak zvláštně jiné, ale příjemné.“
  „No vidíte. Pokud vás to nebolí, tak není žádný důvod se análnímu sexu vyhýbat, pokud si dáte pozor, abyste neotěhotněla.“
  „Počkejte, ono se dá i při análním styku otěhotnět?“
  „No jistě! Jak myslíte, že se rodí politici?“

  Veselý večer, týden, měsíc, rok, příští čtyři roky je prostě o srandu postaráno – i když odhaduji, že ta „sranda“ dlouho nevydrží, nejdéle dva roky křečí, ať ji budou dělat Šavel s Pavlem nebo Čert s Káčou.
  L.

  To se mi líbí

 3. Strejda Olin - levicový volič napsal:

  Co si občané zvolili, to po zásluze mají! Už 8x svobodně volili své zástupce a pokaždé nadpoloviční většinou NE levicové strany. Konkrétně v 64,3 procentech. Nás levicových voličů je tedy v 23letém průměru pouhých 35,7% (tomu koneckonců téměř „na chlup“ odpovídá i součet hlasů ČSSD+KSČM v těchto volbách – 35,36%). Dvě třetiny občanů si přejí pravicovou politiku. Navzdory hospodářským výsledkům, navzdory státnímu dluhu, korupci, vládě kmotrů, zhoršování životní úrovně a všem svinstvům, na které denodenně nadávají.

  To se mi líbí

  • moskyt napsal:

   Ono to není tak jednoduché. Většina lidí se vlastním hodnocením zařazuje k tzv. střední třídě, i když má holé řitě. Viz dlouhodobé výzkumy prof. Kellera. A k jejich ovlivňování potom stačí velice jednoduchá hesla a slogany. Tito lidé si vůbec neuvědomují rozdíl mezi tím. když autentická levice říká, že bohatství a prostředky na všechny sociální potřeby státu je nutné vytvořit prací a nebo, když pravice říká, že je toho možné dosáhnout snížením daní. Kdyby se tihle lidé porozhlédli po Evropě, tak by zjistili, že nejnižší daně jsou v Bulharku a nejvyšší ve Skandinávii.
   Levice má jeden velký úkol sednout a bez ohledu na osobní animozity jednat. Nakopat do zadků současné profesionální politiky, kterým jde v podstatě o politikaření a ne o službu občanům , poslat k čertu všechny ty, kdo se snaží smířit socialismus s neoliberalismem. Takovou politiku nelze dělat na zelené louce, tak je nutné neoliberální koncept měnit v koncept sociální a postupně socialistický. O tom mluvili prof. Krejčí, dr. David na vratimovském semináři. Znovu bych doporučil článek Pavla Sirůčka Levicové mýty, který je v Obrazárně páně Bavora. Většina z nás už tuhle práci dělat nebude, je to na těch mladších. Podporujme tedy takové lidi jako je Ilona Švihlíková, oni si to zaslouží, protože převzali kolík levicového myšlení a pokračují v cestě, na jejímž začátku byli naši dědové a pradědové. V cestě, která přináší emancipaci lidí práce a přetváří buržoazní koncept ddemokracie v jejich prospěch. Připoměl bych slova jedné staré písně. „…i kdybychom padli všichni…Omlouvám se jestli to zní příliš nadneseně a pateticky, ale já musím dostat ze sebe ten vztek a zklamání z uplynulých dnů. http://www.youtube.com/watch?v=NxqdirTjGF4 🙂

   To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Moskyte,
    podepisuji to o té střední třídě s holými řitěmi, s jistým zadostiučiněním beru skutečnost, že volební výsledek levice (ČSSD – sic! – a KSČM) je v letošních volbách téměř shodný jako v těch minulých v r. 2010, získali o něco víc jak dvanáct tisíc hlasů dokonce více. Zato ODS a TOP 009 dostala méně o více jak 978 tisíc hlasů. Jestliže KDU ČSL z toho získala proti minulým volbách více o 107 253 hlasů, znamená to, že autentická pravice přišla o více jak 870 tisíc hlasů. K nim připočtěme těch 569 339, které v minulých volbách dostaly VV, které letos nekandidovaly, pak mám k dispozici 1. 439 968 hlasů.
    Babišovci z toho dostali 927 248 a okamurovci 342 339, tj. dohromady 1.269 581 hlasů. Jak vidno, hlasy, o které přišla pravice (a VV) bohatě pokryly hlasy babišovců a okamurovců, a ještě zbylo třeba na Piráty a další.
    Proč to píšu?
    Aby bylo jasno, odkud se rekrutují ti, co si myslí, že patří ke střední třídě, ačkoliv mají holé řitě, takže klidně své hlasy dají populistům, co jim nejen dají koblihu, ale třeba slíbí, že jim darují kalhoty, aby nechodili na veřejnost s nahým ohanbím. Jsou to ti, co se sytí tím, co odpadne z panských stolů, a proto si myslí, že patří k panstvu.

    To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Připojuji se k doporučení. Fakt si to přečtěte:
    http://bavor.blogspot.cz/2013/10/levicove-myty.html

    To se mi líbí

  • Občan napsal:

   2/3 dostavivších se voličů.
   Jenže nezapomínejme na to, že skoro polovina jich neráčila zvednou řiť ze sofa.
   Což znamená, že těm je to úplně jedno, ať jim vládne cokoli. Důvod, proč rezignovali, neznáme a nedozvíme se jej, protože se jich na to nikdo nezeptá.

   Přitom by to nebyl až takový problém, kdyby MV ČR oslovilo nezúčastnivší se, dotázalo se jich na důvod a zveřejnilo anonymizovaný přehled důvodů. Neboť MV ČR má k dispozici voličské seznamy a z nich lze jednoznačně zjistit, kdo volit byl a kdo ne.
   Metodiku průzkumu by MV ČR samozřejmě muselo pečlivě konzultovat s ÚOOÚ, nicnémě se domnívám, že takový průzkum by byl proveditelný.

   Asi to je dost slabá útěcha, co? 🙂

   To se mi líbí

 4. Hudec napsal:

  Ale což, život je plný překvapení, a stejně jde dál.
  Říkal jsem si, že socanská vláda sice nebude nic moc (na základě osobní zkušenosti s některými z nich), ale že ta dosavadní tzv. pravice to už přehání a když se ocitne v opozici, tak jen dobře.
  Nu a vida, život moje rozpolcení vyřešil za mne. Že si socan nechá tu příležitost uniknout, to bych by býval nikdy neřekl, i když jsem sledoval jejich klesající preference. Počítal jsem s tím, že bude mít komunistu za zády. Nu a komunista za zády je, ale jen zírá. Jestli se těšil na nějakou tu trafiku pro zasloužilé, tak je asi smutný, ale za tragedii to určitě nepovažuje podle známého hesla „čím hůře – tím lépe“. Když to půjde takhle dál (třeba k předčasným volbám, co já vím), tak komunista zase jen posílí, řekl bych. Co by to znamenalo? Zase jen štěpení levice. Kurnik, nekoupil si nakonec on ten pan Kobliha i ty socany?
  Pic kozu do vazu…. No to asi ne. On je asi socan přitroublý od přírody a blbne sám od sebe a zadarmo.
  Darmo mudrovat.
  Flexibilita asi bude příkazem doby, zdá se mi. My pamětníci a třtiny ve větru, klátící se nad už otevřeným vlastním hrobem to naštěstí známe, tak jaká tragédie?

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Pane Hudče,
   většina stran má to štěpení za sebou, některé proto i zanikly „durch und durch“. Myslím, že pod předchozím článkem jsem to popsal. Každý jsme věděli – a oni socialisté nejlíp – že jejich jednota je jen navenek a jen programová, nikoliv personální. Když jsou léta „tučná“, tak to ale vcelku nevadí, je dost „salátku“ pro všechny „slimáčky“. Když jde ale z hrubých do tenkých, začíná se neznat bratr. Slimáčků hodně a salátku málo. Programová jednota stále je, ale viník se hledat musí. A že by Bohuslav Sobotka nebyl hlavní viník toho srabu, tomu může věřit ten, co seno … no, ten, který chce, protože je to tak, jak řekl Škromach – „Celá ta situace ukázala, kdo vede rozkol. Převzal (Sobotka) na sebe autoritativní vedení ve straně. Bude záležet na předsedovi strany, jak se k tomu postaví. Ta vůle tady ale není. Na předsednictvu jsme se shodli, že na tento neúspěch (volební) by měl reagovat,“.
   Podle mne je to jen logické – kdo převezme rozhodování, musí nést i odpovědnost. „Jinde“ jsem k tomu napsal i toto – „Já jsem vůbec neřekl, že Sobotka měl neprodleně rezignovat na svou funkci. Jenom jsem si představoval, že jako Chlap v této situaci měl jasně říci – “Náš volební výsledek je nepochybně zklamáním, nemůžeme to zakrývat, a to přesto, že nám zřejmě umožní zahájit jednání o sestavení sněmovny a vlády. S ohledem na to, že jsem to byl já, kdo požádal o schválení způsobu volební kampaně, ve které jsem převzal roli dominantní úlohy, NABÍZÍM orgánům a členům strany svou rezignaci s tím, ať o ní rozhodne Ústřední výkonný výbor jako nejvyšší stranický orgán mezi sjezdy, který svolám na termín do čtrnácti dnů (čl. 31 odst. 3 Stanov ČSSD). Do té doby vás, vážené předsednictvo strany žádám, abyste mi zatím ponechali důvěru zůstat vedoucím vyjednávacího týmu pro jednání o povolební situaci před ustavením sněmovny, a pokud by ÚVV mou rezignaci nepřijal, i pro nominaci na funkci předsedy vlády ČR. Pokud by moje rezignace byla ÚVV přijata, opustím své místo i ve vyjednávacím týmu a nepřijmu ani případnou nominaci na funkci předsedy vlády.”.
   Asi by pro tuhle chvíli bylo po problému, resp. problém by nevznikl.
   Jenže Bohuslav Sobotka není „Chlap“ – a popravdě, těžko si něco takového dovedu představit jako předsedu vlády – takový Nečas politicky naruby.
   Čímž neříkám, že bych tam chtěl vidět Haška. Problém je ale v tom, že zatímco centrální socdem politici vedou partaj od deseti k pěti, hejtmani loni zopakovali úspěch z roku 2008.
   A jak jsem se dověděl teď ze zpráv Tv, všichni hejtmani stojí stran včerejšího usnesení předsednictva ČSSD za Haškem.
   Prostě – prdel, pane Asfalt!!!!

   To se mi líbí

 5. oh napsal:

  Soudce Lynch zatím sedí v saloonu a popíjí, tak dýchejte, bude hůř…
  Babišovo prohlášení netřeba přeceňovat. Je v malostranské bonanze nový a tak musí nejprve splnit první povinnost každého řádného i neřádného zlatokopa: vykolíkovat si vlastní claim.

  Jeden „elektrikářský“ vtípek:
  Jaký je rozdíl mezi českým politikem a baterií?
  Každá baterie má alespoň jedno plus!

  To se mi líbí

 6. moskyt napsal:

  Ve Výmarské republice se také nakonec spojila NSDAP se středovým katolickým Centrem pokud si dobře vzpomínám.

  To se mi líbí

 7. Anonymní napsal:

  Pro dokončení plánovaného nákupu některých státních institucí v současnosti soukromý projekt pana Babiše potřebuje do doby než převezme plnou kontrolu nad řízením „vládu levice“.
  Než nastaví svoji cestu zlepšování ekonomiky potřebuje nutně oběť, potřebuje byť jen na pár měsíců či na rok „vládu levice“.
  Tak aby Babiš spolu s ostatními oligarchy jako loutkovodiči levice měli nyní konečně dostatek času na dobudování rozhodujících postů ve státní správě jako dědičných.
  Cestu kterou hodlá prosadit Babiš je cesta kterou nám zde v Česku již ukázala firma Foxsconn.
  Chceme li přežít tak tuhle vládu musí sestavovat Babiš jinak jde ČSSD nenávratně a na mnoho let pod kytky.

  Proto je to opravdu velmi důmyslné prostě rozštěpená ČSSD nebude skládat vládu a padne to na Babiše.
  Fakt dobrý co vymysleli Hašek se Sobotkou na nic lepšiho by snad nepřišel ani Kalousek a to je opravdu dobrý manipulátor.

  To se mi líbí

 8. Občan napsal:

  Tak jsme dnes zahájili program „Sami sobě a maximálně své rodině“ a vyrazili na výlet.

  Výsledkem je auto plné opadaných a prořezových větví z ovocných stromů – tedy dalšího půl kubíku vysoce kvalitního topiva, 5 kilo vynikajících hrušek z jedné aleje a tři kila ořechů z jiné. Všechno poctivě posbírané, žádný polní ani jiný pych 😉
  A jako bonus nádherné odpoledne s teplotou přes 20° C, strávené v přírodě, jedno káně hodující na čemsi pozorované na vzdálenost asi 2 metry, stádečko laní a tři pidlmotejlové, kteří zřejmě zapomněli zazimovat. Spokojenost maximální!

  To se mi líbí

 9. věra napsal:

  Občane, udělali jste to dnes dobře, i já jsem se odtrhla od těch politických „nepříjemností“ a to díky jedné z mých nejlepších kamarádek. Nečekaně přijela, a protože tu bylo krásně, sedly jsme si spolu na terasu, pojedly, popily kávu a pořádně pokecaly. Teď jsem přišla z venku, ještě je tam 16°, nádhera.

  To se mi líbí

 10. Lex napsal:

  Jakkoliv je mi už „bouře ve sklenici vody ČSSD“ jedno, nemohu nesouhlasit s názory, které předložil Michal Hašek členům a sympatizantům sociální demokracie ve svém otevřeném dopise –
  „Vážené přítelkyně, vážení přátelé,

  dovolte mi začít několika čísly – 26.4, 32.3, 30.2, 32.3, 22.08. To jsou volební výsledky ČSSD v letech 1996, 1998, 2002, 2006 a 2010.
  Volební výsledek 20.45 je tak nejhorším výsledkem ČSSD v historii samostatné České republiky. Oproti minulým neúspěšným volbám jsme přišli o dalších více než 130 tisíc voličů.

  Odmítám se tvářit, že tento výsledek je úspěchem pro naši stranu. Zvláště pak v situaci, kdy jsme kandidovali z opozice a naši hlavní soupeři byli těžce poznamenáni výsledky svého děsivého vládnutí a rozvratem celé země.

  V naší straně se často hovoří o existenci dvou křídel a realisticky to nelze zpochybnit. Sociální demokracie je strana, která by měla být široce rozkročena a oslovovat voliče od středu po krajní levici. A za normální situace není na pluralitě názorů vůbec nic špatného.

  Do voleb však může vést stranu jen lídr a jen lídr může rozhodovat o volební strategii. Proto jsem zcela akceptoval, že si Bohuslav Sobotka převzal přímé řízení volební kampaně, sestavil volební štáb a osobně určoval témata a podobu kampaně. Z kompetence politického grémia strany také vyjmul některé klíčové útvary Lidového domu a grémium mělo velmi omezený přístup k politickým analýzám či průzkumům veřejného mínění.

  Nelíbila se mi, a podobně i mým dalším kolegům ve vedení, kampaň postavená na jedné tváři. Nelíbilo se mi, že se stranou nebylo možné spojit další populární tváře z řad hejtmanů, starostů a dalších významných osobností. Předseda strany osobně zamítl billboardy a další nosiče, na kterých bychom byli prezentováni jako společný tým.

  Za fatální chybu považuji zákaz individuálních kampaní a vyhrožování dokonce trestními oznámeními kandidátům a aparátu strany. Tento krok zcela zadusil tak potřebnou iniciativu členské základny a v zásadě vedl k tomu, že jsme kampaň oproti minulým letům vedli bez potřebného nadšení a velmi omezenou.

  Přitom byla předsedou tolerována kampaň pánů Patočky a Dienstbiera „ČSSD v kroužku“, která zákaz individuálních kampaní nerespektovala a současně naznačovala, že někteří kandidáti ČSSD bez ohledu na rozhodnutí místních organizací jsou nevhodní a nevolitelní. I tento krok se podepsal na konečném volebním výsledku.

  Přesto všechno jsem veřejně mlčel a právě v zájmu jednoty strany tuto strategii předsedy akceptoval. I proto, že předseda odůvodnil své kroky ambicí překročit 33% získaných hlasů.

  Výsledek již všichni známe. Za poslední měsíc jsme ztratili 10% voličů a sledovali famózní kampaň ANO Andreje Babiše. Jsem zklamán, že Bohuslav Sobotka nenašel odvahu přijmout odpovědnost podobně jako Jiří Paroubek.

  Máme právo, jako členové vedení sociální demokracie, říci svůj osobní názor v předsednictvu sociální demokracie. Je jasné, že o tomto názoru bude dále diskutovat poslanecký klub, ÚVV a mimořádný sjezd.

  Je pro mě neuvěřitelné, jestliže člověk, který způsobil s výsledkem 16% první letošní volební fiasko, Jiří Dienstbier, vede proti 2/3 předsednictva ČSSD zdrcující kampaň.

  Je smutné sledovat, že v této pomlouvačné kampani zcela souzní s představiteli TOP09 Karlem Schwarzenbergem a Miroslavem Kalouskem.

  Neumím ani popsat své pocity, když vidím, že k největším kritiků rozhodnutí většiny předsednictva patří vykroužkovaní krajští předsedové z čel našich kandidátek Hana Orgoníková nebo Miroslav Váňa.

  Musíme si do budoucna vybrat, jakým směrem vykročíme a zda naší stranu povedou politici schopní získávat důvěru voličů a vyhrávat volby nebo zda chceme skončit jako ODS.

  V této chvíli je pro mě absolutní prioritou jednání o sestavení vlády v čele se sociální demokracií, a proto chci jednat s levicovým prezidentem, kterého jsme pomohli zvolit.

  Do programu budoucí vlády musíme prosadit maximum závazků z našeho volebního programu a sestavit silnou vládu, ve které ČSSD bude skutečným lídrem. Společně s kolegy z vyjednávacího týmu chceme navrhnout vládu, ve které budou za ČSSD úspěšní politici reprezentující celou sociální demokracii.

  Osobně mě mrzí, že Bohuslav Sobotka odmítá vůbec přemýšlet o své odpovědnosti za volební výsledek a kolegy z předsednictva ČSSD označuje za pučisty. Jeho setrvání ve funkci rozkládá sociální demokracii a poškozuje stranu v očích voličů.

  Necítím ke Slávkovi ani jeho podporovatelům žádnou nenávist či zlobu. Je mi jen líto kolegů bývalých poslanců nebo nových kandidátů na ně, kteří se díky chybám v kampani do sněmovny nedostanou a budou nám všem v ní hodně chybět.

  Kategoricky odmítám slova o metodách srovnatelných s rokem 1948. Nejsou podle mého názoru na místě. K nim bychom naopak směřovali tím, že rozhodnutí demokraticky zvolených orgánů strany budou skandalizována a brutálně a neférově napadána. Jsem přesvědčen, že náš volební výsledek nebyl dobrý a řekl jsem to na stranické půdě předsednictva ČSSD, kam tato diskuse legitimně patří. Nic více, nic méně.

  Jednoznačně podporuji svolání mimořádného sjezdu a jsem připraven se odpovídat jeho delegátům. Budu jako demokrat respektovat jakékoliv sjezdové rozhodnutí.

  Michal Hašek, statutární místopředseda ČSSD“

  Zdroj: http://www.lidovky.cz/necitim-ke-slavkovi-zlobu-ale-v-zajmu-strany-jsem-mlcel-pise-hasek-1c2-/zpravy-domov.aspx?c=A131028_195401_ln_domov_ani

  To se mi líbí

 11. K-k. napsal:

  OT: Jan Keller dostal od Zemana metál! To teda zírám! 🙂

  To se mi líbí

 12. moskyt napsal:

  A taky Mahler. 🙂

  To se mi líbí

 13. K-k. napsal:

  z těch jmen, co jsem zatím četla, tak nemám námitky proti nikomu. I to vyznamenání Čuby se mi líbí – a Přemysl Janýr ať si trhne… 🙂

  To se mi líbí

 14. Jos napsal:

  Domnívám se, že v těchto volbách se teprve naplno zhodnotila dvacetiletá svinská práce některých politiků, ale hlavně a v první řadě prakticky všech českých medií. Spousta našich spoluobčanů je dokonale zmanipulována a není schopná ani elementární politické úvahy. Výsledkem je oligarcha Babiš, neschopný plynulého projevu, bez politického programu kromě jediného : chci tomu velet a šéfovat. Když z toho vyjde jen další Berlusconi, můžeme mluvit o štěstí. A lidé to volí jako ovce. To je přesně ten průšvih do kterého zavlekla zemi česká lumpenpravice a pravicová media.
  Asfalt píše, že „rovnou zakázat levicové strany už nejde“. No já jsem si vzpomněl na Akci Kondor. To není tak dávno. Desítky tisíc mrtvých levicových politiků, novinářů, studentů a mnoho dalších. Pod záštitou a vedením strážce a přímo záruky demokracie – USA a ve jménu osobní moci oligarchů. Vedle toho jsou zločiny Gotwaldova režimu dětská hrátka. A to vše docela nedávno v 70 a 80 letech 20.století. Tak nevím.

  To se mi líbí

 15. moskyt napsal:

  Jak je vidět, jsme na správné cestě do vytoužené Evropy. Italové měli Berlusconiho a my máme Babiše. Je v tom nějaký rozdíl? Levice v celé západní Evropě přejala neoliberální koncept jako jediný správný a je ve stejné prd*li jako tzv. naše levice, která má už jen, jako téměř v celé Evropě levicový jen název. Buď se ty strany z bláta změní v kámen, nebo je soupeř rozjezdí na prach. Měly by být právy svého názvu, sociálno a demokracie je ten základ a ne neoliberalismus.

  To se mi líbí

 16. Občan napsal:

  Tohle voličům také moc ke cti neslouží:
  http://www.novinky.cz/domaci/317457-snemovna-zestarla-a-ubylo-v-ni-zen.html

  Zejména křesťanští „demokra(d)té“ a jejich voli-či se „vyznamenali“ a nezvolili ani jednu ženu. I to o lecčems svědčí.
  Zato klub KSČM má 30% žen.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.