Draci, vnuci a dědeček


Vykašlete se na předvolební kecy a než vyrazíte do volebních místností, počtěte si povídání, které poslal Jarda Hudec

Naposledy jsem byl v kině, když se restituovalo panoramatické kino Eden v Plzni někdy hodně počátkem 90.let. Moje Labuť znala staronovou majitelku objektu, tak jsme tam šli jako „víajpí“ a po promítání (marně vzpomínám, co to bylo, Labuť tvrdí, že nějaký Troškův film) šup na raut – to byla tenkrát ještě atrakce. Kino Eden je od roku 2007 zavřené, kino Moskva jakbysmet (vietnamská tržnice), kino Hvězda taky (vietnamská tržnice), nu dá se žít i bez kina, že jó?
Asi před třemi lety jsem byl náhle vyzván, zda bych co vzorný dědeček nevzal do kina vnuky, neb rodiče budou něčím významným zaneprázdněni (asi nějaké sportovní utkání či pitka, řekl bych) a oni tohle musí zrovna teď vidět, kdyby trakaře padaly, a pak u nás přespí. Do tzv. multiplexu v obchodním centru Olympia. Nechal jsem se ujistit rukoudáním od všech protagonistů, že tehdy dvanáctiletý Honza, devítiletý  Martin a osmiletý Ondráš se o mne postarají abych nezabloudil a všude mě doprovodí, včetně toalety.
V den D mi obě snachy kluky předaly v přízemí, udělaly mi křížek na čelo a děj se vůle boží. Nejdřív přišla na řadu zmrzlina, protože byla spousta času. První se pokecal Martin, ale Ondráš i Honza ho kopírovali v rychlém sledu. Po proniknutí do příslušného přetopeného multiplexního prostoru jsem obdržel do náruče bundy všech tří svěřenců, jejich čepice, rukavice a šály. Svůj svrchník také. Pak bylo na řadě povinné čůrání, jak mi snachy nakázaly. Následně jsem směl zaplatit vstupné – pokud si vzpomínám něco kolem osmi set? Nákup obřích kornoutů s popcornem a obdobně velkých kelímků s kolou přišel asi na další tři stovky.  Ne že bych chtěl na vnucích šetřit, ale já jsem chodíval do kina asi za pětikorunu. No ale měli to vymakané – kelímky byly potištěné ve stylu promítaného animovaného filmu „Jak vycvičit draka“ a víčko bylo ozdobené plastovými figurkami hlavního hrdiny či draka.
My jsme si kupovali kofolu za devadesát halířů. Někdy. To až v Přešticích. Z kina v Kačici si pamatuji Tři mušketýry Bernarda Borderiera z roku 1961 s Gérardem Barrayem v hlavní roli. V tom kině se ještě topilo v kamnech, takže přetopeno bylo jen u nich, na opačné straně sálku mrzlo. V naší čtyřčlenné partě spolužáků jsme si hned druhý den rozdělili funkce – Vlastík Brotánek byl Dartaňan, protože byl šéf. Vláďa Rýgl byl největší tak byl Portos, Miloš Kočka nevím proč Aramis a já (taky nevím proč) Átos.
První se polil kolou Honza a nebyl poslední (kurva – to nevydrží dvě hodiny bez pití?). Když jsme se úspěšně usadili a obložili kabáty (šatna nikde), shlédli jsme během prvních patnácti minut asi sto reklam, cíleně zaměřených na dětského diváka. Během druhých patnácti minut asi třicet upoutávek na další báječné filmy, které bude třeba vidět příště. Začal jsem chápat nezbytnost dostatečných zásob na takové představení. Všechno jedno, kluci stejně řvali nadšením.
Pak už přišly na nos brýle a draci vyrazili z plátna. Příběh byl dětsky i dědsky působivý. Mezi drsnými Vikingy byl nedomrlý hrdina, který nechtěl draky zabíjet, zato si jednoho ochočil a začal na něm létat. Příběh vyvrcholil uzavřením nerozborného přátelství mezi draky a Vikingy pod patronací hrdiny, který přece jen trochu povyrostl a zmužněl. Musím říci, že 3D efekty, kdy kolem nás draci řvali i létali po všech stranách, byly perfektní. Z těch tří mých šmejdů získal u mne nejvíce bodů nejmladší, protože v pravou chvíli řekl: „Dědo, ten lítá jako ty na té stíhačce,“ čímž měl na mysli můj nedávný let na L 39 Albatros, který sledovali jako diváci.
Představení skončilo a u východu se shromáždil zástup ukrajinských uklízeček. Když se plně rozednilo, pochopil jsem – půlka popkornu byla nastlána pod sedačkami, identifikaci škod napáchaných kolou jsem nechal na doma. Padesát metrů za východem zjistil prostřední Martin, že ztratil figurku draka. I probojovali jsme se zpět, zatímco nejstarší Honza měl hlídat nejmladšího Ondřeje s úkolem nevzdálit se ani krok od určeného meeting pointu. Od uklízečky jsme se dozvěděli, že nějakou figurku draka tu našla nějaká děvočka a měla agrómnuju rádosť. Martin to vzal jako chlap a nerozbrečel se.
Cestou domů se rozbrečel Ondráš, který ztratil svoji figurku neznámo kde. Jako chlap se zachoval Honza, který mu slíbil svoji, ale podezírám ho že proto, abychom se nevydali figurku hledat. Měl už hlad. Doma nás čekala Labuť s večeří a ujala se své role zlého estébáka (já hrávám toho hodného) a srážela všechny tři po našem rozlehlém bytě létající draky ke stolu.
Po uložení všech tří na kutě jsme jako obvykle vytrvali téměř hodinu, až se uklidní. Jako obvykle marně. Zlý estébák pak po několikerém varování vtrhl do jejich pokoje a exkomunikoval nejmladšího a nejdivočejšího draka do jiné místnosti. Na základě jeho pláče a slibu, že už bude hodný, byl navrácen do kolektivu a zavládlo ticho.
Do multiplexu bych se zase těšil, ale oni už mě sebou nevezmou. Honza už tam chodí s nějakou slečnou (prý), Martin s partou a Ondráš ani nevím – mě už ale nepotřebuje.  Tak jsem zase bez kina.

————————————————————————————-

Nevím, jak vám, ale mně se to líbilo a těším se, že zase někdy dostanu podobnou zásilku

Bavor podpis

Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy vzpomínky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

146 reakcí na Draci, vnuci a dědeček

 1. cobolik pacholik vejlupek napsal:

  hudacku zober svojich hovniarov do lesa,alebo k jarku,zober slaniny,ukaz im,ako sa rozklada ohen,pozaostruj patyky,aby hovniari vedeli,ako sa pecie slanina(spek)poukazuj stromy,ktore,ako sa volaju,aby vedeli rozoznat podla lista,ci caciny,ukaz vtacika,ci mravce ferdu,napijte sa vody z kamena a vyser sa na kino,kde ukazuju kreslene haraburdy,co nikto nevie,co to je,len aby malu holotu zmagorili a vecer hovniari budu spat,jak zabity,bo nie dost,ze prides do bankrupt,ale budu z nich taky magori,jak tie kreslene skazky,lebo mna formovala parta hic,knoflikova valka,michal wolodyjowski a neprodlene winetou,ci knizky jazdci zo zlatej kotliny,jazdci smrti,musel som citat babicku a napisat sloh z ktoreho som mal vzdy 1,jar adely ostroluckej,ci timur a jevo komanda,alebo sa mi tiez pacil ten bez noh,meresiev,ci pavka korcagyn(neviem ake I Y) co na jeniseji budoval most,stal vo vode po krk a okolo neho plavali kryhy,jak autobusy,preto pogyb taky mlady a nepotiahlo ma to,ani do ssm,ani do zvezdy,bo ked ma ucili,ako starsieho uz po 15,ze stachanov narubal vagon uhlia za smenu,uz vtedy som vedel,ze blud,bo som nosil vo vedrach 50 metrakov do pivnice,jak otrok,aby sme v tom burakove nepomrzli,ja nemam este vnuky,ale prve budu vediet povedat kurva a budem sa snazit im vtrepat do sisiek,ze zivot je svina a nie nejake divadilko v nejakej cinema,mozno do boka ,ale ja myslim ze neplano podumat howgh.
  PS>dyufam,ze sa neurazis ze tvojich vnukov volam hovniari a ked hej,zily mi to netrha.

  To se mi líbí

 2. cobolik pacholik vejlupek napsal:

  je jasne jak svina,ze som necital do konca,bo ja reagujem v mihu oka,co potom vychadza,ze pisem blud,ale mne pasuje nazdar.

  To se mi líbí

 3. cobolik pacholik vejlupek napsal:

  este fajne bavore,je fajne,ze si tu vrypal clanek hudacka,bo o tych mocnych volbach v cesku sa pise,jak keby uz zejtra znamenalo jiz vcera a ja myslim,ze bude dalej ticho po pesine.

  To se mi líbí

 4. Občan napsal:

  My jsme byli naposled v opravdickém kině ještě na Smíchově v 1. pol. 90. let na Asterixovi. To se tam sice již neprodávalo Eskymo za padesátník, ale šatna za kačku ještě fungovala. Seděli jsem na bezvadně klapacích dřevěných sedačkách, jejichž skupinky se daly různě posunovat, což jsme jako děti a mládež zhusta činívali 🙂
  Pak byla kina „zprivatizována“, což znamená, že z jednoho se stala herna, z druhého hospoda a ze třetího kdovíco.

  Od té doby už jsme byli jen dvakrát v multiplexu, z čehož jsem byl perplex. Hlavně z cen všeho vč. vstupenky. Jak to dělají s návštěvou podobných zařízení nízkopříjmové rodiny s dětmi, nevím; nejspíš tam nechodí a stahují si filmy z netu.
  Největším zážitkem byla definitivně poslední návštěva, kdy nějací rodiče nic netušíce posadili své malé dítko do masivního sedadla, které se s ním sklaplo a potomek v něm uvízl přeložený napůl. Sedadlo kupodivu nešlo rozevřít a řvoucího malého diváka musel vyprostit až přivolaný údržbář; ani se moc nedivím hysterii maminky, protože osvobozené dítko bylo dost otřesené a lehce zhmožděné.

  To se mi líbí

 5. čtenář napsal:

  hezké povídání,plný počet hvězd
  nemusíte být bez kina,jestli jste s labutí neviděli Atlas mraků,tak doporučuji

  Měšťanská beseda,zítra v 19h.

  To se mi líbí

 6. Slim napsal:

  Hezky jste nás naladil Hudče! 😀

  V kinu Eden jsem coby vojcl viděl Bitvu v Ardennách. Bylo to pěkný léto v 68.
  Až pojedu za pár týdnů zase do Plzně, nepůjdu do kina, ale bylo mi slíbeno, že mě vemou na exkurzi do Prazdroje. Jsem na tamní ležák zvědav.

  Jinak v Praze fungují jako docela dobrá připomínka starého Klubu v Klimentské kina Aero a Oko. Nijak mi nevadí, když si můžu sklenici s kofolou, nebo kafé vzít do hlediště, je poloprázdno, takže nic nehrozí.
  A jednou za čas se dá vybrat. Viděl jsem tam Sicko, nebo taky Vozvraščenije. To půl ženských v sále regulérně brečelo. http://www.csfd.cz/film/155545-navrat/

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Pokud máte v Prazdroji nějakou konexi, tak se nechte zavést na pivo na tzv. šalandu, to je veřejnosti nepřístupné. Tam mají pivo vařené ještě původním stylem, načepují vám ho přímo z kádě – žádné cylindrické tanky atd. Rozdíl pozná každý.

   To se mi líbí

 7. Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volící však KSČM napsal:

  Pane Hudec, od začátku do konce se to čte jako Švejk.
  Zkouším to na vnuky různě, aby se co nejdříve dozvěděli, které okno je gotické, které románské, ti méně hyperaktivní z nich i otráveně reagují, ale stejně jsou nadšeni nejvíc z křivých zrcadel v obludáriu.
  No jsou to děti, říká moje Koala.
  Asi má pravdu, všeho do času.

  Ale ty prachy, že jó ? No kapitálismusu co byste chtěl !
  Za Husáka byste se v L39 nesvezl.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   To L39 jsem tam podstrčil záměrně, zda bude nějaká reakce. Byl jsem si to vyzkoušet a je to neuvěřitelný zážitek. Myslel jsem jako další téma. Jenomže to by k tomu chtělo dát přístup na videozáznam z toho letu a to nevím jak udělat, neb jsem počítačový imbecil. Třeba tu odborníci poradí, mám to na DVD, ale nevím jaký to má objem, asi dost velký, je toho asi 20 minut.
   Co říkají zdejší odborníci?

   To se mi líbí

   • wiki napsal:

    Na DVD prehravatelnem i bez pocitace?

    http://www.slunecnice.cz/sw/all-free-dvd-to-avi-converter/

    To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Nejsem zdaleka odborník, jsem samouk z nutnosti.
    Z DVD bych překopíroval do PC, tam raděj sestříhal (youtube pro videa delší než 15 min. vyžaduje „zvýšit svůj limit“) na kratší dobu na prográmku, který je součástí Windows (já na XP mám Windows Movie Maker, přes „Úlohy“, „Import videa“ a pak intiutivně stříhat a uložit), překonvertoval (Free Video Converter je ke stažení zdarma, užívám ke spokojenosti) na nějaký formát který možno vkládat na youtube.cz (wmv, mpeg4,avi atd., já užívám pro nízký objem dat wmv a stačí), založil si tam účet a nahrál tam.
    Ale budou asi jednodušší způsoby (rajče.cz, nějaká úschovna apod.) které jsou mi tajemstvím. Vím, že jsem asi nepomohl 😦 .
    Za dva-tři roky jsem se to trochu naučil … a teď už, poněvadž vnučka přestala před dvěma roky aktivně s mod. gymn. zase zapomněl …

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Když je dnes ten slavostní den 🙂 , dovolil bych si představit jednu vytrvalou poctivou voličku poctivých lidovců :

     To se mi líbí

   • pepan napsal:

    no není to o stříhání, hodím odkaz na možnost povozit se ve veteránovi, Delfínovi, jinak taky nazývaném „koloběžka“:

    http://www.blueskyservice.cz/let-stihackou/

    – samozřejmě, stejně jako Albatros to není žádná stíhačka, ale zážitek to musí být docela dobrej….

    To se mi líbí

   • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volící však KSČM napsal:

    Pane Hudec, nejlépe se videa zveřejňují prostřednictvím internetu na YouTube. Stačí mít účet ( e-mailový ) na gmail.com ( založíte si jej na http://www.google.cz během 3 minut ) a potom se Vám otevře možnost nahrávat videa na YouTube, což je zdarma služba Google a sem na WordPress je jednoduše sdílet. Dokonce si můžete nastavit zpeněžení svého videa. Návštěvníkům bude v dolním pásu zobrazována krátká reklama a Vám se posypou centíky na účet. Ještě nedávno byly u začátečnických účtů délky nahraných videí omezeny 15ti minutami přehrávání, tak potom stačí video rozdělit napůl například pomocí programu Windows Live Movie Maker, který je v každém PC ( nasosat do WLMM , označit počátek a konec videa a uložit na harddisk ve formátu wmv ).
    Viel Spass.

    To se mi líbí

 8. Petrpavel napsal:

  Přesně takhle si to představuji, a proto případnou návštěvu kina přenechávám našim mladším. Ale oni taky nějak nechodí, musím se zeptat proč?
  Do kina tedy ne, ale přiznám se bez mučení, že jednou mě dcera a jednou vnučka přemluvily k posilnění se v Mekáči. Nejsem anarchista, ale příště půjdu s nimi až půjdou před něj manifestovat za… Za co vlastně?
  Pobavil jste mě. To je právě dnes a zítra drahý tovar 🙂 .

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   V mekáči jsem jednou byl a stačilo. Teď se všichni spíš chystáme na svatomartinskou husu, to je vítaná příležitost, aby se sešla celá rodina, což se moc často nedaří, neb s přibývajícím věkem (všech) se zájmy tříští a dělí a odklánějí do různých azimutů.

   To se mi líbí

 9. Bavor V. napsal:

  Klasická kina se ztrácejí. Mně to vyvolalo vzpomínku na jedno strakonické kino, do, kterého jsem občas zašel se svou láskou – nynější Bavorovnou. Už není. Vrátilo se původnímu majiteli, ten ho zavřel a občas se tam objeví nějaký obchod. Druhé naštěstí prošlo rekonstrukcí a patří městu. A nakonec jako náhrada je ještě malý kulturní sálek U Mravenčí skály. Jenže my jsme tací nenároční diváci a neumíme pochopit hloubku současných českých uměleckých počinů, takže naposledy jsme viděli Iron Lady.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Tak, zrovna včera jsme si říkali s Labutí, pro koho čeští filmaři vlastně ty své depresivní pokusy točí…? Asi pro festivaly?

   To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Pro peníze, pane Hudče, pro peníze.
    Zkuste tady http://www.mkcr.cz/cz/statni-fondy/statni-fond-pro-podporu-a-rozvoj-ceske-kinematografie/podporene-projekty-225/
    Ale nezkoušejte, v tom excelu se to dlouho načítá a skoro prd se dovíte, KOMU ty prachy šly. To dříve to bylo jasnější.
    No prostě – penízky na náklady (byť zčásti) ze společného státního, příjmy hezky – „malá domů“.
    Nemůžete se pak divit, že pro takového Hře bejka jsou největší pohromou „hnědá a rudá prasata“ – no, však víte, že!

    To se mi líbí

    • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volící však KSČM napsal:

     Dnešní doba založená na pravidlu „Chléb ( plesnivý ) a hry z TV “ je pro pražské kavárníky ideální. Představte si, že ČT má rozpočet nějakých 7 miliard složených z peněz obyčejných blbých prasat platících á 135,– Kč/měsíčně ( Hřebejk ), 45,– Kč rozhlas a peněz z reklamy u privátních televizí a rozhlasu, opět zaplacených těmi prasaty z paneláku v nakoupeném zboží. A zkuste tu měsíční daň nezaplatit.
     Jenže ty terabajty hodin vysílání se musí nějak natočit a někomu za to natočení zaplatit.
     Fakt zlatá doba. A samozřejmě, že tu nejde vůbec o kvalitu. Je důležité zaplácnout vysílací prostor.
     Nedávno jsem mluvil s jedním produkčním, prý krize ? Nevím co to je, máme reklamu vykoupenou na 4 měsíce dopředu.

     Řešením tohoto marastu by mohlo být :
     – že lidi přestane bavit dívat se na oblbováky v bedně
     – zruší televizi a rozhlas a přestanou platit kavárenské povaleče sprostou daní á 135,– a á 45,–.

     To se mi líbí

     • lujjza napsal:

      No jo, Laco, jenomže mám-li PC, mám i možnost koukat na filmy (nebo co, už si to nepamatuju úplně přesně….. pídila jsem se po možnosti odhlásit televizi, a zaseklo se to právě na tom PC a nějaký kartě, nebo co :-)……. tak jsem to nechala plavat)…

      To se mi líbí

      • oh napsal:

       Máte-li PC a nemáte v něm TV kartu – udělátko, které umožňuje přijímat pozemní, satelitní nebo kabelové TV vysílání, příklady zde: http://www.mironet.cz/tv-prijem+c25048/ – nemusíte platit TV poplatky. (zákon č. 348/2005Sb., §2). https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/doc/zakon.pdf
       Sledování TV po internetu, např. i-vysílání ČT, zatím nevyžaduje placení TV poplatků.
       Takže pokud se to zaseklo na vlastnictví PC, zkusili to na vás. Mělo by stačit čestné prohlášení, že nic takového nevlastníte.

       To se mi líbí

       • lujjza napsal:

        oh
        moc děkuju…..
        projela jsem si ten „mironet“…. žádná součástka mi nepřipadá povědomá, což ovšem nic neznamená …. 🙂
        Budu muset počkat, až se zastaví syn, on bude vědět, co do té mašiny nastrkal 🙂

        To se mi líbí

 10. Strejda Olin - 21 napsal:

  Já si myslím, že po převratu jsem v kině nebyl a dnes mě to už neláká. Chodit do kina patřilo „tenkrát“ k životnímu stylu a byla to jakási samozřejmost. U nás jsme měli kina tři – ČAS, které vyhořelo a už nikdy nebylo obnoveno, OKO (a potom ještě různá jména) a kino U Vorlíčků. Tam se topilo v kamnech, což přinášelo různé komické situace. Zážitky asi jako každý z vás – téměř vždy vyprodáno, buffet s eskymem a cukrátky, šatna za padesátník, dětské filmy v neděli odpoledne atd. Potom v osmašedesátém postavili a otevřeli nejmodernější kino v ČSSR – panoramatické, 70 mm „Panorama“. To bylo opravdu něco nevídaného – velké vzdušné foyer, ve kterém bývaly výstavy obrazů, občerstvení s barovým pultem, stolky a křesílky, ohromný kinosál jako amfiteátr a širokánské plátno, stereozvuk. Všude mramor, travertin, dřevo, sklo. Pamatuji, že vstupenky na některé filmy jsem si musel zamlouvat týden dopředu. O cenách nebudu mluvit, byla jiná doba. Ale protože kulturu stát silně dotoval, bylo to dostupné absolutně všem a do rozpočtu to nijak nezasahovalo. Přestože „jít do kina“ bylo tenkrát běžné, normální a časté, vždy to byl takový malinký svátek. Nejen, že se člověl „lépe“ oblékl (oblek, sako a kravata nebyl žádná výjimka), ale téměř vždy jsme si po kině šli ještě někam „sednout“ na dvojku. Nesmím zapomenout na velký fenomén té doby – letní kino. Vzpomínáte na tu atmosféru při promítání Angeliky, Četníků ze Saint-Tropez, Kleopatry, Slunce, seno…, a senzačních například francouzských filmů s Delonem, Belmondem, Gabénem, Girardotovou, Venturou aj.?

  To se mi líbí

  • věra napsal:

   V Ústí bylo za mého mnoho kin, kromě jiných i letní, byla jsem velice častým návštěvníkem, a do kina jsem chodila ráda. Vzpomínám na kino (snad Čas) na Mírovém náměstí, kde šlo od dopoledne až do večera pásmo krátkých filmů a kam nás rodiče občas usadili a šli nakoupit – třeba dárky na vánoce (totéž bylo, myslím, i na nádraží Pha – střed, kde se dal jakžtakž smysluplně vyplnit čas při čekání na vlak).
   Naši rádi vyprávěli historku, jak se s mým tehdy asi pětiletým bráškou vydali do kina na pohádku a nenápadně se plížili z kina už během týdeníku – ukazovali tam totiž záběry na jakousi si chatrč z klestí, v níž údajně bydlel ve Finsku Lenin a bráška velmi hlasitě a zřetelně zeptal, co to bylo je ten Lenin za zvíře – teď nevím, jestli mám udělat smajlíka :-). No a letní kino, to bylo něco – byli jsme tam s bandou zrovna na té vzpomínané Angelice. Jinak co mě většinou ničilo byly povinné „školní“ návštěvy kina, většinou to bylo k nepřežití..

   To se mi líbí

 11. věra napsal:

  Pane Hudče, moc jste mě pobavil, děkuji. Vámi vzpomínaný titul jsem měla tu čest vidět několikrát na dvd, moje vnučka přišla dráčkům asi tak před dvěma lety na chuť, takže jsem to s ní prožívala 🙂

  To se mi líbí

 12. Slim napsal:

  Hluboký hlas velkého kosa značí. 🙂 To se mi líbí.
  Snad smím prozradit, že zítra bude jeden opravdu SONORNÍ.

  http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/316830-muzi-s-hlubokym-hlasem-maji-sklony-k-nevere.html

  To se mi líbí

 13. Strejda Olin - 21 napsal:

  Já zase rozbiju Bavorovi snahu o „uklidnění“ vášní. Omlouvám se.
  VĚTŠINA REKTORŮ ČESKÝCH VYSOKÝCH ŠKOL A UNIVERZIT SE POSTAVILA PROTI PREZIDENTU ZEMANOVI na protest…. atd.
  Protože se akademická obec a řada lidí ohání AKADEMICKÝMI SVOBODAMI a já o nich nic nevím, snažil jsem se poučit a hledal jsem jejich definici a obsah na internetu. Hledal, hledal, ale marně! Jen jsem se dočetl, že mezi základní akademická práva a svobody patří:
  – svoboda vědy, výzkumu a umělecké tvorby
  – svoboda výuky…
  – svoboda volby zaměření…
  – právo volit akademické orgány…
  – právo používat akademické insignie…
  Fertig, tečka! Tedy nic o nějakém výlučném postavení, o onačejších právech a svobodách v porovnání s ostatními, o nedotknutelnosti a výjimečnosti. Tedy – nic zvláštního, co by nějak pány profesory, docenty a studenty označovalo za nějaký zvláštní a chráněný druh s výjimkami z Ústavy a zákonů této země.
  Vysoké školy a univerzity jsou z valné části financovány státem. Tedy bádají, zkoumají, vynalézají, hloubají, učí a studují za veřejné peníze, za peníze nás všech daňových poplatníků. Nemyslím si proto, že stavět se na zadní, odmítat pozvání prezidenta republiky a dávat na jevo pohrdání je projevem jakýchsi akademických svobod, ale projevem neúcty k demokraticky zvolené hlavě státu!

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Oline,
   jaká náhoda – jinde jsem napsal – „Jen tak na okraj (už jsem naznačil v prvním vstupu) – dovedete si představit, že rektor STÁTNÍ univerzity nepustí nejvyššího představitele STÁTU, prezidenta republiky, na půdu univerzity na besedu se studenty?
   Tohle má být ta “elita národa”? A namísto toho, aby jeho rozhodnutí bylo ze všech stran pranýřováno a takový rektor by si už veřejně ani neškrtnul (samozřejmě, chápu a souhlasím s tím, že vedení prezidenta nepustilo na besedu se zaměstnanci soukromé firmy TPCA, která by přitom musela přerušit výrobu), spustí vuvuzely všech sdělovacích prostředku kampaň proti PREZIDENTOVI, že ten rektor nebyl pozván na oslavu 28. října (a samozřejmě, bodří studenti hned vyzvou ostatní rektory, a řada z nich – z těch STÁTNÍCH UNIVERZIT – se připojí k bojkotu.
   Morálka naruby.
   A tahle pakáž chce kázat o morálce. Jak to zpíval nezapomenutelný Karel Kryl?
   S touhle chátrou chcete nacházet usmíření?
   Ta “druhá strana” tuhle situaci nenávisti nevytváří.
   Bude hůř.

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Strejdo Oline, kolo dějin se točí a nadchází změna. Ono se to krásně povídá o demokracii a střídání pravých a levých vlád. Povídá. Realita je jiná, plná koryty změní majitele a to je víc než smutné. Když přichází k těm korytům pravice je ticho. Tisk nepatří chudákům ale boháčům. Ovšem když je to naopak, tak začíná šou. Putinem na Letné to začíná, Zemanem pokračuje et cetera. Teď se teprve máme na co těšit. Bude veselo. Naše pravice bude bubnovat do boje proti komunismu. Ten nás právě teď nejvíc ohrožuje. A levicový, silný, president na hradě je krásný terč.

   To se mi líbí

  • Občan napsal:

   V této souvislosti mě dnes pobavil rektor JČU, který jedním dechem pronesl, že Zeman ho nepozval a tím to pro něho skončilo; načež se málem rozplakal vzteky, že nedostal pozvánku a náledoval asi tříminutový velmi emotivní výlev o ohrožení demokracie v ČR prezidentem Zemanem.
   Přičemž to je právě JČU, která si na své akademické půdě pěstuje fašisoidního fanatika Hellera, který zcela nepochybně je tvorem bezprostředně ohrožujícím demokracii v ČR.

   Rovněž mě zaujalo, že ačkoli již byly otevřeny volební místnosti, propaganda na ČT nejenže neskončila, ale politická kampaň se na její obrazovce dále stupňuje.

   Strejdo Oline, někteří „akademici“ čtou zásadně pouze mezi řádky a v textu zákona pak dokáží najít cokoli se jim hodí. A vo to gou 😆
   Čtete Pratchetta?

   To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Občane,
    řekl bych, že dneska to Miloš Zeman panu rektorovi vysvětlil. Před časem ho pozval na předávání prezidentských glejtů nových profesorů (možná tam byl i některý z JČU) a pan rektor pohrdnul. Proč by ho zval znovu?!!! Když on pan rektor (někdy u některých se mi to slovo velmi stírá s výrazem „rektum“) potřebuje to pozvání na to, aby veřejně a ostentativně dal prezidentovi najevo, že se ho břídí.
    Já se břídím takových rektálních rektorů.

    To se mi líbí

    • Občan napsal:

     Krásně řečeno 🙂
     Já jsem na Zemana koukal, když to říkal. A myslel to smrtelně vážně.

     Tak, občanská povinnost splněna a teď už můžeme jen čekat…

     To se mi líbí

  • anna napsal:

   Třeba půjdou páni rektoři na kafe s naší „premiérkou“, tu taky nepozval.☺A.

   To se mi líbí

 14. čtenář napsal:

  v několika příspěvcích se objevily názory ohledně privatizace kin,chtěl bych k tomuto říci,že to není tak jak si myslíte,provozovat kino je velmi drahá hračka,bez dotací nemůže kino přežít.
  Proto byla většina kin prodána a vůbec se nedivte tomu,že tam jsou dnes nějaké tržnice,i to je nakonec lepší než prázdná chátrající budova.
  I dnes jsou malé obce rády,když se jim podaří prodat kino i se zařízením třeba i za 1 Kč,pokud se jim kupující zaváže k tomu,že ho bude provozovat.

  To se mi líbí

  • věra napsal:

   Moskyte, že by tam byl už v padesátých letech noční podnik :-)? To snad až později, ne? Nebyla tam v přízemí nějaká lidová jídelna nebo něco takového?

   To se mi líbí

  • věra napsal:

   No, já jdu ve tři hodiny do našeho bývalého kina volit..

   To se mi líbí

  • Strejda Olin - 21 napsal:

   Myslím, že biografům odzvonilo. Tak jako mnohému jinému. To je prostě vývoj. Udržet kino v provozu bez dotací nelze. V této souvislosti je však (mírně řečeno) podivné dotování některých divadel. Snad by bylo přesnější – některých hereckých souborů. Mnohé z nich mají takovou představu, že si budou hrát co chtějí a jak chtějí, nikdo jim do toho nebude mluvit, ale nikoliv za utržené vstupné, nikoliv na principu tržní ekonomiky, ale z veřejných peněz. Když občas vidím ukázky z uváděných inscenací, to tzv. alternativní divadlo, avantgardu a někdy doslova šmíru, pochybuji, jestli by se uživili z návštěvnosti. Na druhé straně se titíž herci a režiséři velmi aktivně a nepřátelsky vyjadřují k tehdejší „kulturní politice strany“ a dnešní levici vůbec.

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    snad ještě neodzvonilo úplně,není to ale jenom vývoj,je to i o tom,že dnešní divák je lenoch,nemíní se vzdát při návštěvě kina auta,no a v parkování mu multiplex vyhoví,oproti těm kinům v centrech měst.
    s tím ostatním souhlasím do posledního písmene.

    To se mi líbí

    • Lex napsal:

     Čtenáři,
     v šedesátých letech jsem byl sedm roků (bez vojny pět) promítačem ve venkovském kině. Ve středu a neděli po jednom představení, v sobotu dvě (někdy na „trhák“ i v neděli).
     Dneska už do kina dávno nechodím, naposled jsem pravidelně chodil při svém několikaletém působení v Praze koncem sedmdesátých a začátkem osmdesátých let. To byla doba „Postřižin“, „Blízkých setkání třetího druhu“ – a třeba také „Bitvy v Ardenách“, která je sice z roku 1965, ale k nám přišla asi až tehdy, a já o ní mohu říct přesně to, co ten glosátor „golfista“ na ČSFD – „Viděl jsem poprvé v Alfě na 70mm a ve scéně snímané z Jeepu jedoucím po polní silnici se mi vážně udělalo špatně. Jinak ale nadprůměrný válečný film o jedné z největších tankových bitev s výbornými Robertem Shawem a Henry Fondou“.
     Myslím si, jako vy, že kina jen tak nezahynou. Ale není to primárně o té dopravě. Ten rozhodující důvod, podle mne, spočívá v tom, že na rozdíl od těch šedesátých – i pozdějších – let, kdy se do kina chodilo ZA PŘÍBĚHEM ztvárněným ve filmu, dnes se do multiplexů chodí za ZÁŽITKEM (za prožitkem, za adrenalinem, na show, ke které patří to všechno okolo).
     Kino „tehdy“ bylo něco jako knížka (zhuštěná do 90 minut). Knížky existují i dnes. a jsou pořád lidé, kteří je čtou pro „příběh“. Kdežto dnešní kino je o něčem zcela jiném. Čest výjimkám. Ale ty výjimky mi stačí vidět v Tv, nepotřebuju k tomu příběhu ten balast.

     To se mi líbí

     • wiki napsal:

      Lex napsal: … ty výjimky mi stačí vidět v Tv…

      Např. takový Avatar v TV (a to i ve 3D-TV) „neni o ničem“ ;-). Ač si třeba rybářka myslí o žebříčcích své, občas má smysl dát na „hlas lidu“ …

      http://www.boxofficemojo.com/alltime/world/

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       wiki
       přiznám se bez mučení, že jsem ani jeden z těchto „pokladů“ neviděl a ani po tom netoužím. Já jsem spíš na ty „Saturniny“

       To se mi líbí

       • Lex napsal:

        Bavore,
        tak jsem ten žebříček teď taky zkouknul a musím říct, že mi fakt nechybí, že jsem z toho nic neviděl. Už asi zůstanu nedotčeným – no, ale přece, ten můj „Forrest Gump“ tam taky je – na 62. místě! Špicááááááá!
        Ten Kroner tam není.

        Bože, a takový „Doktor Živago“, ten původní s Omarem Sharifem a neuvěřitelně vtírající se pod kůži průvodní melodií u nás známou jako „Krásné je žít…“.
        A dalo by se vyjmenovat hodně, hodně skutečných filmových pokladů. Jenže nic pro dnešního mladého diváka v multiplexu.

        To se mi líbí

       • wiki napsal:

        Mám tu i jinou verzi žebříčku – tentokrát i s O. Sharifem 😆 : http://www.boxofficemojo.com/alltime/adjusted.htm

        To se mi líbí

       • wiki napsal:

        Sice není vhodné kritizovat „pana domácího“, ale třeba o příspěvek níže zmíněný Kolja je IMHO podobná „komerce“ 😉 jak díla Jamese Camerona. A viděl jsem oboje … :-).

        To se mi líbí

      • Lex napsal:

       wiki,
       ve které fabrice ten Avar, či jak se jmenuje, hakuje? Nebo je na pracáku? Nebo snad fabrikant či velkostatkář?

       Ale vůbec nejsme v rozporu. Kdo potřebuje k příběhu efekty, show, kravál ze všech stran, popcorn, colu, muckání (či co všechno) milenců v sedadlech za sebou, souhlasím. Souhlasím i s tím (ač tu o tom není řeč), že něco zcela jiného je živé divadlo v sále, než přímý přenos v televizi (ale tam se to už tak jmenuje „DIVADLO“), podobně hudební koncert, ať komorní, symfonický nebo třeba rockový, nebo kupříkladu automobilové či motocyklové závody etc. etc.

       Já jsem měl na mysli třeba takový „Obchod na korze“, „Ostře sledované vlaky“, „Rozmarné léto“, „Obecnou školu“ nebo třeba „Kolju“. Také třeba „Forest Gump“, „Přelet nad kukaččím hnízdem“ a …… dalo by se pokračovat.

       To se mi líbí

      • Občan napsal:

       „Alenka v říši divů“ je světlá vyjímka. Opravdu skvostně udělaný film a tvůrci se navíc drželi předlohy. Ale taky jsme ji viděli v TV (jenom nechápu, proč to dávali v noci).
       A „Ratatouille“ – stejně krásný příběh jako „Karlík a továrna na čokoládu“; takový dickensovský.

       To se mi líbí

       • pepan napsal:

        – myslím, že je to režisérem, Tim Burton. + samozřejmě nepřehlédnutelný Johny Depp.
        Marný taky není od Monty Pythonovského Terry Gillama Baron Prášil nebo Imaginárium doktora Parnase. Orgie fantazie, obrazotvornosti, částečnej únik od reality, v nejbližší době asi potřebný. Zlo v těchto dvou příbězích vždy nezvítězí, jak odlišné od reality.

        To se mi líbí

 15. moskyt napsal:

  Učinil jsem , co jsem měl učinit. 🙂

  To se mi líbí

 16. Slim napsal:

  Bavore, mejlík

  To se mi líbí

 17. Miluše napsal:

  Pane Hudec, Vaši vnuci mají skvělého dědečka, Vaše snachy bezvadného tchána a Vaše paní Lubuť si také vybrala dobře. Kluci budou mít celoživotní zážitek, zatím někde „uložený“ a jak sami dobře víme, později se všechny podobné akce vybavují. Já si třeba vzpomínám, jak nás,vnoučata, vedl dědeček do Národního divadla a že jsem se tenkrát styděla za jeho klobouk. Byla to taková hučka, jakou nosil herec Marvan, když hrál policejní rady a podobné role. Ale dědovi vděčím za mnohé, sepisoval scénáře k jakýmsi muzikálům, které se hrály na sešlostech nazvaných „Veselé děti smutných rodičů“. Když už nás to přestalo bavit, odešla
  chlapská část rodiny hrát na dvorek fotbal. Osvědčil se i jako dobrý trenér (takový Klabzuba), protože „vychoval“ známé fotbalisty. Jeden z bratranců byl i účastníkem mistrovství světa v Chile.
  Tak to je moje předvolební rozjímání a poděkování za hezký článek pana Hudce. 🙂

  To se mi líbí

 18. rybářka napsal:

  Moc pěkný článek. Počteníčko, jaké já ráda. Chození do kina mne v životě nějak minulo. Kdybych měla poctivě přiznat pravdu, tak já své dětství i pozdější roky studijní, celé pročetla. U filmu nelze zastavit na chvilku čas a vymazlit se s krásnou skladbou věty, nebo celé stati, pomaličku číst znovu i několikrát, prostě si vychutnávat text. Ve verši i próze. Někdy se skleničkou vína. Film prostě profrčí. Televizi mám jenom pro sledování sportu, nebo některých hudebních pořadů, či DVD, nejraději všek také hudebních.
  Do pohody mne dnes dostal smích, při čtení příběhu s velmi sugestivní představou například nedomrlého hrdiny drsných Vikingů, co přece jen trochu nakonec zmužněl, či popisu celého průběhu návštěvy kina. s milými vnuky. Krásné pane Hudče, těším se na vaši další povídku. Za tuto děkuji, smích dokázal zahnat i únavu. Jsem ráda, že píšete, nikoli točíte filmy, psát umíte krásně.

  To se mi líbí

  • Miluše napsal:

   Rybářko, jak jste se měla ve Francii? Doufám, že nám něco o své cestě napíšete.
   Možná až zítra – při „muzice“ ?
   🙂

   To se mi líbí

   • rybářka napsal:

    Děkuji za optání, Miluško. Francie je nádherná, nejen její muzea a obrazárny, ale především jsou nádherní její lidé. Taková pohoda tam. Těším se na zítřejší Muziku. I Čaj o páté byl zdařilý. Nemám ho ještě celý vyposlechnutý.

    To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Jsou filmy které v telce nevyzní,. Taky máte moc jiných podnětů kolem. Vzal jsem v poslední době pár mládežnic na staré dobré věci do kina, ale už to nějak nebylo ono. Staré potrhané kopie. Taková Smrt v Benátkách nebo Šakal se kdysi na tom širokém plátně sledovaly s bezdechým napětím, Teď je to nějak pryč. Mladá generace se těžko soustřeďuje, aspoň na věci mimo svoje zájmy, staré zase bolí záda při dlouhém sezení..
   Neumím si představit, že bych s někým ještě jednou šel na Andreje Rubleva s jeho 215 minutama. Ten zrovna chválí inteligenti na čsfd, ale obecně nejsou v módě dlouhé statické scény. Přečtěte si recenze, Muzika se zítra asi o hodinu dvě zpozdí, tak budete mít víc času. Zvlášť, kterou napsal Shadwell
   http://www.csfd.cz/film/32345-andrej-rublev/

   To se mi líbí

 19. Bavor V. napsal:

  Lexi
  jestli si vzpomenete, tak před časem jsem tady dával video o „cirkusu“ Bayern. Teď jsem ho hledal a narazil jsem na podobní video ze zápasu Bayern-Plzeň. Už je nepřístupné. Kdopak je asi zakázal? OSA to asi nebude 😉

  To se mi líbí

 20. Slim napsal:

  Tohle video se zřejmě dočká nejvíc dabingů v dějinách. 🙂

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   To je fakt dobrý!
   P.S. Všímáte si, jak se výhýbám volebnímu zpravodajství? Jsem zvědav, jak dlouho mi to vydrží. Musím jít na procházku 🙂 .

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Taky jsem se vyhýbal. Do 17:00 a pak jsem jenom zaklel, 108 se stala přeludem.
    Jediná věc, co mě těší, že Sobotka s Zaorem možná pochopí že se jim něco nepovedlo. Jsou oba zralí na rezignaci. Jsem zvědav, co přinese kohovolit, budou-li mít zase model, kdo odkud a kam přeběhl.

    Roztříštění protestních hlasů udělalo ze skládání vlády hlavolam. Miloš bude zase na koni.. Au merde!

    To se mi líbí

    • K-k. napsal:

     no, je to zběsilý… :/

     To se mi líbí

     • bara napsal:

      No, když uvážím, že si tak nějak už od prezidentské volby myslím, že Zeman a Babiš jsou z jedný stáje… Na první pokus předseda vítězné strany vládu nesestaví, druhej pokus může Zeman dát druhému v pořadí :))
      Teda nevim, co od toho čekat …

      To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Už jsem to napsal jinde na obdobnou výtku Sobotkovi, tak jen zkopíruji :
     Nenadávaj na zrcadlo (Sobotku) když máš (český voliči) křivou h..u.
     Ne, ne, i kdyby v čele ČSSD stál sám Dobrotivý bůh českým koblihám se nezavděčí. Proboha, nevyčítejte těm, kdo si to nezaslouží…

     To se mi líbí

     • pepan napsal:

      tak si bez dovolení taky vkopíruju:

      Je pár hodin po volbách, až už neúspěšnej prezidentskej exkandidát zase prokazuje, že mu chybí jakkákoliv forma alespoň elementární inteligence. Bohužel jsem ho taky v prvním kole volil:

      http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dienstbier-vini-z-neuspechu-CSSD-prezidenta-Milose-Zemana-291159

      Měli by se „přátelé“ zamknout v Liháči a pěkně si to tam pěstmi vyříkat. A pak, po sérii pořádných úderů na mozkovnu se jim snad rozsvítí. že za takový utrpěný volební úspěch můžou poděkovat akorát sami sobě.
      Karty byly dopředu známý, tupý a nemyslící volební elektorát a sockomouše nenávidící „média“. Tak s tím měli počítat. žvanění v předvolebních debatách nestačí, čechoun se rozhoduje emotivně, tu volí fajfku, jindy zase blondýny. Jak už tady někdo napsal, Babiš vlezl i do TV estrád.

      no a včil na Radiojournalu, zlodějka ze samoobsluhy ze Ždáru, „premiérka pro rozbouřené doby“ Němcová přišla s objevem, že za volební výsledek může virózní prezident Zeman.
      Kdyby prý jmenoval ji, byla přece podpořena známou „stojedničkou“, předčasných voleb netřeba.
      – tomu se nemůžu ani zasmát

      To se mi líbí

     • Slim napsal:

      Tak co si o tom myslíte teď, PP ?

      To se mi líbí

 21. Petrpavel napsal:

  Myslím si, že vnímání filmové tvorby a vůbec přímá účast v kině souvisí hodně s věkem. Vzpomínám jak jsem nechápal svého otce když mi na mé nadšené „recenze“ filmů říkal, že filmy v televizi (v kině už vůbec ne) ho nezajímají, že jsou to jenom vymyšlené příběhy které nemají nic společného s realitou, a že se raděj podívá na dokumenty, nejlépe o přírodě či lidech. Dnes mu dávám za pravdu. Také mám dnes pocit, že o lidech a jejich pocitech a počinech, jejich důvodech a pohnutkách, jejich chování dobré či špatném vím už tolik, že žádný příběh (vykonstruovaný v hlavě scénáristy) mi nemůže dát něco navíc. Ano, přinutím-li se dívat na nějaký hodnotný (to slovo berte s rezervou) film, tak mě zaujme, naštve či rozpláče, nenechá mě v klidu. Ale po skončení je tu myšlenka : tohle jsme přece dávno věděl, nechal jsem se nachytat. A co s tím (rozšířením dobra, zatnutím zla) mohu udělat? Nic víc, nic míň než dělám dosud.
  Dobrý film nevychovává, jenom špatný…Kterým směrem je zbytečné psát.
  A sedět dvě hodiny v kině je také pro mnohé -sátníky problém 🙂 .

  To se mi líbí

  • Občan napsal:

   No, ano 🙂 My jsme skončili u Viasatu, tu a tam Zoomu a pečlivého výběru dokumentů z dalších kanálů (jééé, to napsaný to vypadá doost divně :lol:)
   Ze zábavy nám zbyly „Vraždy v Midsomeru“ a staré „Kobry 11“ – a knížky, převážně odborné. Z půdy pomalu stěhujeme pozapomenutou předplyšákovou beletrii, protože kromě Pratchetta a Fulghuma tu novou skoro nekupujeme. Ač se nám svět zdánlivě zvětšil, ve skutečnosti je o dost menší než předtím.

   Tak, vážení, je rozhodnuto…

   To se mi líbí

 22. Lex napsal:

  Říká se mi to dost těžce, ale myslím, že se dnes ukázalo, že český OVČAN, těch dolních deset milionů, si nezaslouží nic jiného, než dřít rypákem v zemi.
  Mají, co si zaslouží.
  Říká se mi to o to hůř, když u nás, tj. v MS kraji dosáhli ČSSD a KSČM dohromady 44 % a TOP 09, ODS a KDU ČSL dohromady necelých 19 % hlasů. Źel, i u nás získal Babiš sám skoro 19 procent.
  Nicméně, jsme součásti celku, tak si to vyrochňáme s ostatními.

  To se mi líbí

 23. Slim napsal:

  Bavore, ať je jak chce, Muzika jede.

  To se mi líbí

 24. oldwomen napsal:

  Dívala jsem se na výsledky v naší obci. Volit přišlo skoro sedmdesát jedna procent oprávněných voličů. To je slušný. Žel Babišovi to hodilo dvacet tři procent volících a je lokálním absolutním vítězem. Nechápu. ČSSD osmnáct, komunisti čtrnáct, křesťani také skoro čtrnáct (bydlím ve vesnici, kde je nepraktikujích katolíků minimum, „kostel“ je denně, někdy dvakrát, přesto mezi komunisty a katolíky je rozdíl DVOU hlasů), Úsvit dostal jedenáct procent. TOPka 4,75 a ODS 4,25.
  Tož připustím sviňu a rozšířím kozí stádo a poplácám se po rameni za znovu zaplnění králíkárny.
  Bo výsledky voleb jsou průser.

  To se mi líbí

 25. Občan napsal:

  Moji milí, promiňte mi ten výraz, ale je to v prdeli 😦

  To, co skutečně vyhrálo volby, je totiž mnohem horší než byla předchozí sedmiletá korupice.
  Navíc volby de facto vyhrál Kalousek, protože TOP09 nakonec urvala 12%.

  Teď nastane obyčejným lidem skutečný boj o holé přežití, protože babišobakalice nám udělá ze života peklo.
  Takže, ačkoli jsme se tomu dlouho bránili, asi budeme následovat Oldwomen a pořídíme králíky, slepice, obděláme celou zahrádku a pořídíme velký mrazák na sbírané ovoce, houby a lesní plody. A definitivně se vzdáme svého posledního hobby…

  To se mi líbí

 26. Zdena napsal:

  V naší malé vesnici s necelými třemi sty voličů byla účast u voleb 68,01 %
  35,32 – ČSSD
  25,87 – KSČM
  14,42 – ANO 2011
  5,47 – KDU-ČSL
  Prd je nám to platný…

  Slyšeli jste Babiše?
  Do vlády nepůjde, ODS nepodpoří, TOP 09 nepodpoří, ČSSD nepodpoří… Ale jeho strana je demokratická a tak když se uvnitř ANO domluví, tak možná do vlády půjdou….. Nestačila jsem zírat a kroutit hlavou…
  Za co se ten náš národ tak trestá, takové sebepoškozování …
  V roce 2010 jsem byla při počítání hlasů (na státní úrovni) mírně vyděšená, letos, promiňte mi ten výraz, jsem neskonale nasraná!

  To se mi líbí

 27. moskyt napsal:

  Prostě volby vyhrály Kostelecké uzeniny.

  To se mi líbí

  • pepan napsal:

   volič chtěl církevní „restituce“, vypisování dalších dluhopisů, další defraudace eráru a v neposlední řadě taky imunitu pro Kalouska. Jak prosté.

   To se mi líbí

 28. Petrpavel napsal:

  Nejsem překvapen, a nemohl jsem tedy být ani zklamán, volebním výsledkem.
  Ostatně v tipovací soutěži na počet % vítěze voleb v jiné debatě jsem vyhrál se svým tipem 20,7 %, pořadí mi zamíchal jenom Babiš (taková maličkost, že? 🙂 ), tipoval jsem ČSSD, KSČM, TOP 09 …
  KSČM posílila. Po tom, co nás teď čeká dál, posílí příště ještě víc.
  Budu se učit být větším a větším sobcem směrem ke svým milým volýcím spoluobčanům. Počkám si na lepší časy. Přijdou. Pro mě pozdě, ale přijdou.

  To se mi líbí

 29. táta napsal:

  vážení
  LEVICE DOSTALA NA FRAK po 7 letech toho co zde bylo dopadnout jak dopadlo je drtivá porážka a je možno konstatovat,vy co si stěžujete,kteří melete s posledního.
  KTERÉ jsem se snažil bránit nic jiného si nezasloužíte………..já osobně sem se o sebe uměl postarat,budu celkem obstojně žít i s MARTANY……….JEN PŘI náké katastrofě bych se mohl dostat do potíží a věřím že i to bych uměl vyřešit………………..takže ZVOLILI JSTE SI co máte,dokázali jste že nic jiného si nezasloužíte.

  MOŽNÁ že se mýlím v osobě BABIŠE NEMÁM PATENT NA ROZUM……….PAK JE JEŠTĚ MALÁ NADĚJE………………..rád se všem omluvím………..nejsem fanatik nemusí být podle mého vnímaní světa…………..ale zatím co BABIŠ říká,nepujde s levicí,nepujde do vlády……….jak ty sliby teda zařídí?

  To se mi líbí

  • bara napsal:

   Tož na frak dostala akorát ČSSD, komunisti jsou víceméně stabilně na svejch. A se tomu ani nedivim, po Špidlech, Grossích, Buzkovejch, Tvrdíkách, Sobotkách atd. atd. a dalších nefachčenkách, musej přepřáhnout, bo na to prostě nemaj.

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    A navíc, ten kdo dostal opravdu na frak byla pravice. Všimli jste si, že na rozdíl od Švarcíka (kterýmu tohle všechno je přece jen tak trochu ukradený) nebyl Kalous moc dobře naloženej?

    To se mi líbí

    • táta napsal:

     BÁRA,SLIM
     BOHUŽEL vidíte trochu jak s klapkami na očích každy teda v jiném směru
     BÁRA HODNOTÍ s pohledu komunistů vtom má sice pravdu,ale duležitá je levice jako celek
     takže na frak dostala levice.NEVIDĚT TO JE VELICE KRÁTKOZRAKÉ………PROHRA čssd je i prohra voliče co volil KSČ
     slim……..opět kratkozraké pravice muže sestavit vládu s možností prosadit pravicový program,že oslabila TOP A PROPADLA ODS je vtomto pohledu neduležité

     To se mi líbí

     • bara napsal:

      Tato, jedna věc je pohled na celek, druhá věc je vlastní půlka. Vcelku je pořád ve společnosti síla doprava, s tím nic nenadělám.
      Na své půlce nemám zájem držet ve stáji kriply, ostudu dělaj a připadalaj mi jak „Venca s Essexem v Liverpoolu“. Nemaj tam co dělat. Když půjdou od válu, jenom dobře. Volnej flek se dá obsadit, do plnýho štontu druhýho nedáš.

      To se mi líbí

     • Slim napsal:

      Proč se pořád snažíte vidět věci z horší strany? To jsou vaše klapky

      To se mi líbí

    • zdenekb napsal:

     Po sedmi hodinách zírání na výsledky zkouším najít pozitiva:

     1) Kalous (pravděpodobně) vyndá pazoury z našich kapes
     2) Mahátma Heller nebude hladovět v poslanecké kantýně
     3) slepice nebude premierkou, ale povede ODS do zaslouženého zapomění
     4) i Karel už ví kam jde…
     5) Zeman krapet ubere ve svém rozletu, protože jeho sekta se dokonale ztrapnila

     …ale to je tak vše. Za největší průser považuji voliče ‚přešlé‘ od levice k Babišovi.
     Obávám se, že jim kobliha Penam brzo přestane chutnat.

     To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    baro, nezapomeňte : jediná KSČM z bývalých parlamentních stran posílila – o cca 100 000 hlasů!

    To se mi líbí

 30. Občan napsal:

  Muháháháááchachachaaa :mrgreen:
  http://www.novinky.cz/domaci/317439-babis-je-pripraven-jednat-o-vlade.html

  Kolik uplynulo minut od chvíle, co Babiš blábolil s kým vším nepůjde do vlády?
  Máme se opravdu na co „těšit“…

  To se mi líbí

   • Občan napsal:

    Jako analýza to je dobrý. Do okamžiku, kdy si člověk uvědomí, co to bude obnášet.

    Stát se nedá řídit jako firma. Občany nelze vyhodit z občanství a poslat je na OSN jako na pracák.

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     To nemá, souhlasím. Ale proč by Andrej nemoh něčemu posloužit. Jahody a růže přece taky HNOJÍTE.
     Třeba sestřelí Kalouska. Nebo pomůže s restitucemi. Duka dnes nemá klidný večer. Tak se k němu nepřidávejte.
     Uvažte, jak jsme na to byli 12. června!!

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Nepřibude nám nová dvojice k Schwarzenbergovi s Kalouskem, ve stejném postavení – šašek pro dav a krk který kroutí hlavou onoho šaška : Babiš a Komárek?
      Kdo poslouchal dnes Babiše tuší, že role šaška mu bude sedět dokonale. A lid to má rád.

      To se mi líbí

     • Občan napsal:

      Že by až tak sofistikovaně? 🙂
      To je právě to, čemu ani omylem nevěřím. Že by byl ochotný posloužit čemukoli dobrému; leda nevědomky.
      Naopak jsem přesvědčen, že cokoli udělá, udělá především pro sebe. Pokud by z toho mělo něco kápnout i pro jiné, tak si pečlivě ohlídá, aby to byly opravdu jenom drobky a i těch aby bylo naprosté minimum. A to ještě pečlivě prozkoumá, jestli by je nemohl použít pro sebe nebo nějak výhodně zpeněžit.

      Nevěřím totiž člověku, který na jednu stranu pindá o nízkých daních, jistotách pro „investory“, podmínkách pro podnikání a o pravidlech rovných pro všechny, a na druhu stranu si s pokerovým ksichtem bere stamiliony na dotacích.

      Kdyby zveřejnil platy řadových zaměstnanců (pekařů, dělníků. řidičů náklaďáků atd.), počty firemních školek pro řadové zaměstnance svých podniků, počty bytů, které nechal postavit pro své řadové zaměstnance a výši nájemného v nich, kolik pekařů, řidičů, skladníků, dělníků apod. jsou kmenoví zaměstnanci jeho podniků, pak bych byl ochotný zvážit svou nedůvěru k němu.
      Nebo kdyby třeba sdělil, jak konkrétně hodlá zajistit práci absolventům a lidem 50+ (jedno z jeho heslíček).
      Ale žádné takové informace nelze najít a já nerad lidi dvojí tváře.

      To se mi líbí

      • Slim napsal:

       Dáváte-li přednos stálému nasrání, proti gustu..

       To se mi líbí

       • Občan napsal:

        Nasrání už mě přešlo; to jsem radši nepsal nic 🙂

        Teď spíš pragmaticky přemýšlím o následcích. Protože já jsem, Slime, fakt poctivě studoval volební programy a výkřiky pravděpodobně volitelných partají a na ANO jsem se docela zaměřil. Furt jsem čekal, kdy se od nich objeví něco konkrétního. Nestalo se tak. Dlooouhý rozhovory naprosto o ničem (Stropnický byl obzvlášť výživný), kecy-prdy-beďary, ale nula informací.
        Kromě toho připouštím, že by Babiš eventuálně mohl zavinit i něco obecně prospěšného – pokud to poslouží jemu nebo omylem. A půjdu tak daleko, že dokonce připustím, že by mohl mít tolik inteligence, až by ho z toho napadlo, že čím víc zaměstnaných a slušně placených lidí, tím vyšší tržby a větší vejvar z nepřímých daní. Až tak velkorysej já jsem 😉

        To se mi líbí

 31. Občan napsal:

  Jen ještě takový malinkatý „politologický“ dotaz:

  Viděl někdy někde někdo z vás nějaký program čerstvě zvolené babišice?
  Nemyslím tím hesla, ale konkrétní rozpracovaný politický program.

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   a on nějakej program má?

   To se mi líbí

   • Občan napsal:

    No, to je právě to.
    Neměl a nemá; upozorňoval jsem na to kde to jen šlo (marně). Přesto dostal ve volbách 19% všech platných hlasů.

    Chápete tu absurditu? NIKDO z těch, co mu to hodili, se ani jediným neuronem nezajímal o to, zda firma, kterou se chystá poslat do sněmovny, má vůbec nějaký program. Lidi zajímala jen ta kobliha a nic jiného. Ani je nenapadlo podívat se na web, zeptat se, dožadovat se konkrétního programu. Oni ty hlasy naházeli Babišovi úplně naslepo. To snad nemá v historii voleb obdoby.

    To se mi líbí

   • oldwomen napsal:

    Nemá. Má obchodní strategii. A té se bude držet jak lejno košile a snažit se jí plnit minimálně na stopadesát procent. Odpadlo mu placení lobbistů, po celé volební období mu jej bude platit erár.
    Promiňte, chořím, rozčilení mi zvedá horečku…….
    Ale je fakt, že volby mohly dopadnout i hůř. Představte si patnáct, šestnáct stran těsně se překulených přes povinných pět procent. Jupijá jou, to by bylo rodeo.

    To se mi líbí

    • táta napsal:

     NO mě BABIŠ překvapuje mluvil nejrozumněji,třeba se mu budu muset omluvit,nikdy sem neměl problém uznat svoji chybu…zatím je předčasné cokoliv korigovat ale v debatě jsem ho považoval za rozumného

     SLIM je možné že mám klapky nikdy sem netvrdil že mám patent na rozum,patřím k těm co sice tvrdě jde za svým ale když poznám že sem se mýlím nemám problém to na rovinu přiznat

     To se mi líbí

    • K-k. napsal:

     nejen, že nemá program – ale ty kotrmelce, co dělá, ty jsou neskutečné. Do vlády nechce, hlavně, že nevyhrála levice – ale je ochoten jednat o koalici se socdem…pořád si nejsem jistá, jestli to z jeho strany nemůže bejt jenom divadýlko. Že by to (pokaždý) myslel vážně, to se mi nějak nechce věřit… .

     To se mi líbí

     • táta napsal:

      nečetl ale ted ano…….nic zasadního co by mě donutilo změnit něco na tom co jsem napsal,přece píšu
      že sice mluvil rozumně ale je předčasné cokoliv korigovat…….měl sem to napsat lépe.
      předčasné cokoliv korigovat já mu nevěřím ale třeba se mýlím čas ukáže

      To se mi líbí

     • pepan napsal:

      ale to tadu už fšecko bylo, nepamatujete, úspěšné duo Dalík & Topolánek:
      „…budeme s Puchejřem Paroubkem jako že jednat a pak ho kopnem do prdele…“
      tak se to zase opakuje.

      To se mi líbí

    • Lex napsal:

     Ow,
     já jsem s výsledkem voleb spokojen. Ten výsledek pro mě definitivně znamená, že politika je pro mě napříště naprosto nulou. Bez zájmu, díky, já už jsem byl, vyližte si každý sám, co jste si zavařili (nemyslím Vás osobně, nebo „naše“ lidi tady z Bavorovska), myslím tu masu tupých bezmozků.
     Já se mám skvěle. Napříště pro mě existuje jen moje rodina, egoismus v její prospěch a ignorace toho, co se děje za našimi vraty. Možná přestanu přispívat i na humanitu, jak činím řadu let pravidelně čtvrtletně i častěji (ČSČK – nepochybuji, že pan ředitel a všichni kolem něho volili TOP či ODS, ať přispívají oni). Proč bych to měl nadále dělat, jako egoista (z důchodu)?
     Za nějaký čtrnáct dní jedu ke kamarádovi do Přerova pro meruňku a slivovici. Beru ob rok, jak už je pravidlem, že se urodí. Dohromady takových třicet litránků. Medicíny.

     To se mi líbí

     • táta napsal:

      LEXI
      BOHUŽEL snad mi skepse přejde ale také mám co potřebuji a dnes mám názor jako vy…..vyžerte si to vy který nejste schopný zvednout zadek nebo naopak co jste volili proti sobě,já to ustojím za jákékoliv vlády

      To se mi líbí

 32. Lex napsal:

  Kdo jste chodili na Brejle k Honzovi – před chvílí jsem tam http://www.brejle.net/svet-kolem-me/brazdi-vase-celo-chmura-volte-usvit-%e2%80%93-okamura/#comment-16404 zavěsil komentář – „No, není to pr..l, Honzo, že Úsvit celostátně uspěl, uspěl dokonce ve všech krajích (přes pět procent, ne, že by ve všech dosáhl na mandáty), jen, rup ty šraky, v Praze má jen něco přes 3 procenta.
  Takže ani Šarapatka.
  To znamená, že voliči v Praze tě pro nás zachránili k tomu, co umíš nejlíp.“

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   …jsem teď zjistil, že v Praze se ten Šarapatka do sněmovny dostal – sice mi to „rozum nebere“, jak mohl, když tam Úsvit získal jen 3,19 procent, ale budiž, cesty skrutinií jsou nevyzpytatelné.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Šarapatka? To beru. Trošinku jsem zaváhal když jsem ho viděl na prvním místě kandidátky, jestli bych přecejenom neměl změnit to jsem pořád tvrdil že budu volit, ale jen trošinku a chvilinku…Trvám si na tom, že výsledek 4,9 % pro „Okamuru“, jak jsem přál majiteli Brejlí, by byl tím v současnosti nejlepším.

    To se mi líbí

 33. věra napsal:

  U nás v městečku vyhráli socani – 22 %, 21 % komunisti, a Babiš měl 20. Komentovat to radši ani nebudu, možná zítra, až mi trochu odlehne 🙂

  To se mi líbí

 34. Lex napsal:

  Lidičci, kteří se chcete zasmát – doporučuji najít v komentářích http://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/10/26/kdyz-vyhraje-kobliha-a-kecajici-polovicni-japonec/comment-page-1/#comment-59598 madam Sylvu Šauerovou dnes v 20.48, a pak si přečíst těch pár řádků následných komentářů a zejména reakci majitele prostoru v 23.07.
  Víc nebudu prozrazovat…..

  To se mi líbí

 35. táta napsal:

  no jdu spát zbytečné se durdit……….holt máme co si přeje značná část národa……….jezevec,carlos jsou spokojení spadl jim kámen ,ještě ráno CARLOS varoval před levicovou většinou,musíme se smířit stím že takto volí ty spravní jak oba tvrdí

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.