Příručka odpovědného voliče


Volby se blíží a ti, co očekávají, že jim Nedělní chvilka v této předčasně volební situaci poradí, nemohou být zklamáni. Dnešní článek si proto dovolí přispět do plejády různých příruček a doporučení několika zcela nestrannými a nezaujatými radami pro odpovědného voliče.

Důležitou informací je, že k volbám je třeba se dostavit. Dostavujeme se v hojném počtu, aby hlasů pro levicové strany bylo co nejvíce. Pokud cestou potkáme nějaké pravičáky, pokusíme se je nějakým způsobem zmást, aby ti „ze všech nejschopnější“ ani do té volební místnosti netrefili. Vzhledem k jejich prachbídnému orientačnímu smyslu, který prokazují svou zcela zmatenou politickou orientací, to jistě nebude problém. Čím méně popletených se do volebních místností dostaví, tím lépe, vždyť všechny právní úkony musí být prosty omylu a volba pravičáků je bezesporu těžkým omylem.

Ve volební místnosti se chováme slušně, abychom levičákům nedělali ostudu. Volební lístek levicové strany dáme do obálky a vhodíme do urny. Bohužel lístek musí být v obálce jen jeden, byť bychom levičáky nejraději volili všemi deseti a bude možná těžké odolat. Lísky pravičáckých stran, které měly vůbec tu odvahu chodit lidem na oči, odpovědný volič roztrhá, pomačká, spálí a popel zadupe do země na tom nejodlehlejším místě. V žádném případě žádné pravičácké lístky do volebních uren nevhazujeme, jsou to jen nástrahy ďáblovy.

Z volebních místností odcházíme spořádaně s pocitem dobře vykonané práce. Pokud potkáme nerozhodnuté voliče, měli bychom je přesvědčit o jediné možné správné volbě, aby při své cestě k realizaci volebního práva nesešli na scestí. K přesvědčování slouží různé prostředky. Pravičáci velmi často používají strašení a lhaní, zdá se, že nic jiného nabídnout ani neumí. V těchto metodách jsou experti, proto bude asi těžké něco nového vymyslet. Strašení Řeckem, státním dluhem, upalováním živnostníků, krvelačnými komunisty, despotickým prezidentem, ztrátou parlamentní demokracie a podobně již tu bylo, zbývá snad už jen strašit čertem. Chřastění řetězem a halekání „bu bu bu“ ale bude způsobilé postrašit tak akorát pravičáka, ne voliče s jistou mírou rozumu. Vedle strašení pravičáci přesvědčují i lhaním. To netřeba, již holá pravda o pravičácích a jejich politice by u každého soudného voliče měla vyvolat děs a hrůzu.

S tím, že je těžké přesvědčit nerozhodnutého voliče, mají zkušenosti i v zahraničí. Nejhorší je přesvědčování mezi manžely. Pravda, každý z nich by mohl volit někoho jiného, ale v některých zemích platí přísná majetková pravidla v rodině. Volební lístky nabyté v době manželství jsou ve společném jmění a musí s nimi být naloženo na základě dohody mezi dvěma rovnými manžely. Situaci v rodinách pravičáků, kteří rovnost mezi lidmi neuznávají, autor nezná. Kdo ví, třeba namísto dohody mezi rovnými rozhoduje tak obdivovaná konkurence, možná dokonce konkurence ve fyzické síle jak v pravěku. U pravicových konzervativců dbajících tradic je to možné.

Potíže, které přísné právo vyvolává, lze ukázat na případu z Kanady, který je ke shlédnutí zde. Hned na začátku vidíme, že před volbami má manželka těžké spaní. Je to citlivá žena plná lásky, a protože láska a levice je totéž, jak jsme si vysvětlili již v povídání o Dukovi, manželka by se o volební lísky nejraději podělila s levicovou Novou demokratickou stranou Kanady. Naproti tomu, již od prvního pohledu zachmuřelý manžel, egocentrik bez lásky, u kterého již jen krůček chybí k nenávisti třeba ke komunistům, zkrátka typický pravičák, chce společné volební lísky nacpat zpátečnickým pravičákům v Konzervativní straně. Manželka se ho snaží přesvědčit pro volbu demokratů, ne zpátečníků, takto:

Nemysli, že nemám pocit čehosi špatného. Tak dlouho jsi nejsladší částí mého života, ale nyní když se dívám do tvých očí, je tam chlad, a ty i já víme, že dnes v noci bouře nebude. Stává se to vážným. Myslíš teď na sebe, nebo na nás?

Ano, ano. Když v rodině někdo vůbec začne uvažovat o volbě pravičáků, je to vážné. To se pak v očích bývalých nejsladších částí života objeví pravičácký chlad a je to zlé, i když zrovna meteorologové nepředpovídají bouřková nebezpečí nebo přívalové deště. Otázka, zda manžel myslí už jen na sebe, a je tak již pravicovým egoistou, nebo zůstává nadále v manželství levicovým kolektivistou, je pak zcela namístě.

Neříkej, co se chystáš říct, podívej se zpět předtím, než opustíš můj život. Buď si jist předtím než zabouchneš dveře, předtím než hodíš kostkami, lásko, mysli dvakrát (my říkáme dvakrát měř, jednou řež, ale v Kanadě už pravičáci zprivatizovali všechny pily).

Jistě, návrh na volbu pravičáků by v žádné rodině ani vysloven být neměl, natož aby kvůli tomu někdo bouchal dveřmi. Pravosklonný rodinný příslušník a volič by tak skutečně měl myslet dvakrát.

Lásko, mysli dvakrát pro naši lásku, pro vzpomínky, pro oheň a víru, co byly mezi námi.
Lásko, vím, že to není snadné, když duše žádá jít dál, protože když jsi v půli cesty tam, jsi i v půli cesty zpět. Lásko, myslíš na sebe, nebo na nás?

Smutné to jen poslouchat. Skutečně těžký musí být život s pravičákem. Ověřovací individualisticko-kolektivistická otázka je důležitá. Když se odpovědi nedočkáte, je třeba ji položit znovu.

Neříkej, co se chystáš říct, podívej se zpět předtím, než opustíš můj život. Buď si jist předtím než zabouchneš dveře, předtím než hodíš kostkami, lásko, mysli dvakrát Lásko, je to vážné.

Ano, rozhodnutí ve volbách je vážné a ženě v konzervativně přísném manželství, která chce lásku, nezbývá nic jiné, než se s lásky neschopným pravičákem rozvést. To mají z toho, že předtím pořád jen volili pravicové konzervativce, co myslí jen na sebe, mamoní majetky a kašlou na lid, a proto ani neuzákonili moderní liberální vztahy mezi manžely.

Myslíš na sebe, nebo na nás?
Neříkej, co chceš říct. Ne, ne, ne! Ohlédni se zpět předtím než opustíš můj život. Buď si jist, než zavřeš dveře, předtím, než hodíš kostkami.

No, ony ty volby vlastně tak trochu jsou jako hra v kostky.

Nedělej, co se chystáš udělat. Moje všechno závisí na tobě a cokoliv je třeba, obětuji. Předtím než hodíš kostkami, mysli dvakrát.

Co dodat? Obětavá levicová manželka bez smlouvy o zúžení rozsahu společného majetku. Běžný případ.
Naštěstí, jak vidíme na videu, nakonec manžel odolal úkladům pravičáků, našel v sobě lásku a stal se tak také levičákem. Nyní mohou jít oba společně k volbám. Uf, to jsem si oddechl.

Tak to vidíte přátelé. Ti pravičáci nedají a nedají pokoj, dokonce nám v Kanadě rozvrací rodiny kolegů se správným názorem, kteří jsou levičáky právě proto, že jsou plní lásky, ne nenávisti, jež naopak naplňuje pravičáky. A to se ani nestydí. To je hanba, co. No nic, co už s nestydatými pravičáky. Asfalt je sám rád, že to alespoň ve zdokumentovaném případu tak dobře dopadlo. Třeba láska levice zvítězí i v našich volbách, ke kterým si určitě nezapomeňte vzít tuto příručku, aby proběhly bez nesnází.

Autor vůbec netuší proč, ale někteří mu tady pořád nadávají do populistů a demagogů. Jde asi o pravicově orientované čtenáře, přestože se autor tak snaží napsat o pravičácích vždy jen to nejpěknější, co vůbec napsat lze. Nepřikrášlená pravda by byla horší. V upřimné snaze, aby i pravicový čtenář v článku nalezl něco, co se mu bude líbit, autor odkazuje i na propagační video s výmluvným názvem Volím pravici. Snad materiál pravicového čtenáře potěší a i tento čtenář pak ocení vstřícnost a snahu autora.

Napsal lásky znalec Asfalt,
manželský a volební poradce se specializací pro předčasné situace

————————————————————————————-

Děkuji za inspiraci před volbami. Předpokládám, že nebudu sám

Bavor podpis

Příspěvek byl publikován v rubrice Nedělní chvilka poezie se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

52 reakcí na Příručka odpovědného voliče

 1. lujjza napsal:

  Asfalt
  Vy jste se zase vyřádil :-)….. zodpovědně a srozumitelně sepsanej manuál….. obzvláště důležitý pro levicové prvovoliče…… pokud něco tak exotického vůbec existuje….. 🙂

  To se mi líbí

  • Asfalt napsal:

   Řádím rááád a je to na mně doufám znááát,
   řádím rááád, i když soused šel už dávno spááát.
   Řádím rááád a lujjza se tu může smááát,
   řádím rááád, i když pravičák na to hanu bude psááát.

   To se mi líbí

 2. Hudec napsal:

  No tak dobře no….
  S hlubokým odporem jsem volil Zemana (a styděl jsem se sám před sebou), ale pořád lepší než fajfka.
  S odporem ještě hlubším budu teď volit levici, ale pořád lepší, než k volbám nejít. O tzv. pravici lépe vůbec nemluvit.
  Řešení z nouze, řekl bych.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Tzv. pravice – přesný pojem. Kdyby tady byla řádná konzervativní pravice s téměř neměnnými předem danými pravidly hry, zajištěním právního prostředí, podporou řádného podnikání i řádné námezdní práce … to by byla jednoduchá volba.
   Jenomže naše oblbovadla by takové straně říkala fašistická nebo komunistická – jak které, samozřejmě 😦 .

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Špatně jsem se vyjádřil : „…konzervativní levostředopravá, jinými slovy je jedno kam by se zařazovala, strana…“ by mělo být .

    To se mi líbí

  • Asfalt napsal:

   No hurá, hurá, hurá. 🙂

   To se mi líbí

 3. Petrpavel napsal:

  Návod k použití kroužkování :
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/246808-zakrouzkujte-si-sveho-favorita-zamichate-tak-slozenim-ve-snemovne/
  P.S. Všichni, kdo se řadíte do střední třídy (takových je, pozoruhodně, většina, viz Kellerův postřeh), nezapomeňte volit ODS (jak velí jejich bilboard – až ho najdu, zobrazím – umí někdo hledat lépe než já?) ) – máte naději se s nimi posunout opět níže a níže …

  To se mi líbí

 4. lujjza napsal:

  Karel Janeček, předseda správní rady Nadačního fondu proti korupci, Nadačního fondu pro vědu a výzkum, Nadačního fondu pomoci, zakladatel občanského sdružení Pozitivní evoluce, předseda dozorčí rady společnosti RSJ, a.s…………
  napsal „Koho budu volit“ http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/karel-janecek.php?itemid=21344

  ……….. podle toho, koho chce volit, můžu jen říct – panebože, a tenhle člověk prej má něco proti korupci…. ještě před rokem nebo dvěma (causa Michálek) jsem o něm měla lepší mínění…

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Na podzim se vybarvuje nejen listí …

   To se mi líbí

  • zdenekb napsal:

   Také mě to zaujalo. Nejvíc to, co napsal k TOP09 – prý její volba není chyba a je pro něj ze současného Parlamentu nejpřijatelnější. Kalousek s Drábkem jsou jen takové pihy na spanilé knížecí tváři. Alespoň je jasné, jak pozitivní evolucionář vidí svět.

   To se mi líbí

  • Zdena napsal:

   Nedokážu to doložit, ale mám pocit, že při prezidentských volbách jsem zaslechla, že jedna z firem, co patří Janečkovi, či jeho otci, sponzorovala pana knížete… Na stránkách dnešního Iděsu jsou pro změnu fotky, jak se miliardář Janeček nechal fotit s Miss Doležalovou coby bezdomovci… Prý pro dobrou věc- pro Armádu spásy- novou to církev…

   To se mi líbí

 5. Strejda Olin napsal:

  Ve volbách do Parlamentu ČR v letech 1996 až 2010 získala levice (reprezentovaná v Poslanecké sněmovně ČSSD a KSČM) celkem 474 mandátů z tisíce možných. V průměru je volilo 41,46% voličů. Z toho jasně vyplývá, že pravice (reprezentovaná ODS a ostatními v podstatě pravicovými stranami) obsadila 526 křesel (v průměru je volilo 58,54% voličů) a měla tedy rozhodující slovo a tím pádem nese i odpovědnost za současný stav. Tak to vidím já a podle toho (a podle svých životních priorit) budu také příští týden volit.

  To se mi líbí

 6. táta napsal:

  Asfalte
  opět sem se pobavil,ač je to nadnesená satira,stále mi zaráží jak po 7 letech pravice je plno voličů co by měli být spíš voliči levice,bud nepujdou nebo experimentují…takže vtom světle tato satira má jiný nádech…

  To se mi líbí

  • Asfalt napsal:

   Díky táto, jsem rád, že článek pobavil.
   Experimentující volič podle mě vyjadřuje nespokojenost a napětí ve společnosti. Je to obdobná reakce jako v minulých volbách, kdy voliči VV očekávali s novým subjektem nějakou zásadnější změnu, tehdy v politické kultuře, dnes v dalších či jiných věcech. Volí toho, koho volí, protože se podle mého názoru neorientují a není moc ani divu, že se neorientují.

   To se mi líbí

 7. Lex napsal:

  Asfalte, opět jen bravo! nad vaším lehkým perem (psacím).
  K nadcházejícím volbám nad posledními předvolebními průzkumy musím říct, že jestli to dopadne, jak ty průzkumy ukazují (a jak jsme po zkušenosti s volbami u nás vcelku očekávali), tedy že opět zvítězí sociální demokracie, ale pravice bude mít většinu, vy…u se definitivně na politiku, na jakoukoliv angažovanost a stanu se pravicovým egoistou.
  Protože se patrně definitivně potvrdí, že ovčanstvo má, co si plným právem zaslouží.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Mně to, Lexi, připomíná ten váš skvělý vtip o pekle. „Voni to tak chtěj…“

   To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Jo, pane Hudče,
    česká „lůza“ se neobejde bez nepřítele, neobejde se bez toho, kdo „za to může“. Jak krásné byly ty časy „tehdy“. Tehdy za to mohla jednoznačně STRANA A VLÁDA. A byla to pravda. Dneska za to může politický nepřítel, kterého si za tím účelem musíme instalovat, jinak bychom neměli na koho nadávat.
    Víte, „slavný“ Jakešův projev na Červeném Hrádku byl poprávu vysmívaný. Většinou je z něho totiž známa ta pasáž o „bojlerech“, o Hance Zagorové, milé holce a o „statisíce, miliony berou, Jandové a ti druzí,,,,“. Jenže v jiných pasážích toho projevu bylo i mnoho pravdivého, dost toho, jak se to – ne „má“ (už bylo pozdě) – ale MĚLO dělat už aspoň deset roků. A kdyby dělalo, možná by nebylo ani Listopadu. Rozhodně ne tak přelomového – z čistého „socialismu“ do čistého „kapitalismu“ (žel, české provenience).

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Mně to povídejte…. Málem mě vyhodili z rádia (nebyl jsem žádný disident ani zapřisáhlý odpůrce režimu, jen jsem měl trochu pověst drzého šaška a těm se ledacos odpustí), když jsem při srpnovém výročí v roce 1989 řekl na stranické schůzi, že buď tu perestrojku uděláme my a doopravdy pořádně a rychle, včetně přehodnocení roku 68, nebo to udělá někdo za nás a mazat (řekl jsem tehdy „srát“) se s tím nebude. Ale jestli už vlastně není pozdě, soudruzi….¨
     Bylo.

     To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Lexi, stále ještě nedozrály podmínky ke změně. Všechno má svůj čas. Pro nás vždy byly a budou rozhodujícími a určujícími změny vnější (1918, 1948, 1968, 1989). A ty na sebe, myslím, nedají dlouho čekat. I kdyby levice zvítězila nadpoloviční většinou, nic podstatného se nezmění. Sociální demokracie nic podstatného měnit nechce (a nikdy nechtěla) a ani koneckonců nemůže. Na to už přišli „klasikové“ před půldruhým stoletím. Všechny ty dělnické spolky a „revoluční“ strany žily (a žijí) v mylné představě, že s aristokracií i buržoazií se dá vyjednávat. Naivně očekávají, že se snad dobrovolně a spravedlivěji rozdělí o své bohatství, moc a vládu. Prdlajs! Kašlou na všeobecný prospěch, na dělníky, zaměstnance i střední stav. Ten zejména je jim u pr*ele, toho kdykoliv bez výčitek rozmáčknou jako štěnici. Je to stroj na zisk a ten nemilosrdně semele všechno, co mu v tom brání. Novodobá buržoazie má dostatek prostředků k tomu, aby si koupila politiky, parlamenty, vlády, justici i masmédia. Žádný strom však neroste až do nebe.
   Život v kapitalismu je jen náhoda a štěstí. Jednou jsi dole a jednou nahoře. Ti, co jsou nahoře, volí pravici, protože doufají, že tam zůstanou navždy. Ti, co jsou dole, ji také volí, protože doufají, že se dostanou nahoru. Ti, co jsou na samém dnu, volí levici. Protože jim v podstatě již nic jiného nezbývá a „topící se i stébla chytá“.
   Pak je tu ještě jedna skupina voličů, která nechce svůj život založit na náhodě a štěstí, ale na jasných pravidlech poctivé práce a spravedlivého odměňování, demokracie, svobody a rovnosti před zákonem, zdravého rozumu a solidarity. Jsou to „normální“ a obyčejní lidé, kteří chtějí jen slušný život mezi slušnými lidmi. Nechtějí žít na nevypočitatelných vlnách náhody a štěstí, ale na klidné hladině základních sociálních a životních jistot. Skromně a důstojně.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Poslední odstavec : to je program té „mé“ konzervativní levostředopravé strany. Kde ji najít? (Idea by se našla, leč byla lidmi pokažena. I když pořád lepší klopotně přes chyby a nedostatky směřovat k ideálu, než vědět, že směřujeme do …… Proto bud uvolit tak, jak budu volit) 😦
    Ano, je to jen teoretický výkřik. Ničeho podobného se nedočkáme. Z mnoha důvodů. Hlavní : je zabetonováno v celém světě a pokusy o světlé výjmky jsou a budou ničeny silou. Netřeba jmenovat kým a kdo je tou výjímkou … jenomže tam se zase cítí ukřivděni ti miliony pracujících „okrádaní“ milardáři.

    To se mi líbí

  • Asfalt napsal:

   Díky Lexi.
   Myslím, že představa o monopolu ČSSD na levici, který překryje všechny pravicové subjekty je nereálná a jeví se mi to již delší dobu. Dnešní situace proto pro mne není velkým překvapením. Celkem viním ČSSD za jejich antikomunismus, který je nekaloutěžním jednáním pravice, na němž se ČSSD zcela hloupě podílí, čímž pak nedokáže prosadit ani názor svých voličů. Přitom hlasy pro KSČM nejsou hlasy „té strany“, ale parciální názor lidu, který demokrat neignoruje. Naši „demokraté“ ale ano. Neschopnost, nedostatek demokratické kultury, nebo něco jiného?
   Další věc je politická kultura. Koaličního partnera má hledat vítěz voleb a další subjekty ho jako vítěze mají respektovat, protože reprezentuje majoritní vůli lidu. Spiklenectví, aby majoritní vůle nemohla být prosazena, není podle mě vpořádku.
   Občanstvo možná nemá to, co si zaslouží, ale to, co určily zákonitosti sociální kontroly, mediálního ohlupování, nevzdělanosti, peněz atd.

   To se mi líbí

 8. Petr Pelikán napsal:

  Můj komentář si dnes ponechám pro sebe. Jednu poznámku si ale neodpustím:

  Chápu sympatie autora pro Celine Dión, ale silně pochybuji o tom, že příklad z Kanady je dobrým příkladem pro „Příručku odpovědného voliče v ČR“ – především v kontextu výsledku posledních kanadských voleb z roku 2011 – přesto, že Nová demokratická strana Kanady na úkor liberálů (také levicově orientovaní) posílila, získala pravicová konzervativní strana většinu v parlamentu.

  Nomen atque omen?

  To se mi líbí

 9. Petr Pelikán napsal:

  Extrakt „neo“? Chápu, že je těžké, najít východně naší republiky vzorné příklady pro „Příručku odpovědného voliče“. Kapitalistický západ (USA, Kanada) má zřejmě lepší nabídku – vyjdu-li alespoň z dosavadní nabídky a tvrzení autora:

  Tak to vidíte přátelé, v USA nežijí jen bombardovači a povýšenci, ale i mladé dnes již levicové inteligentky.

  Tak to vidíte přátelé. Ti pravičáci nedají a nedají pokoj, dokonce nám v Kanadě rozvrací rodiny kolegů se správným názorem, kteří jsou levičáky právě proto, že jsou plní lásky, ne nenávisti, jež naopak naplňuje pravičáky.

  To se mi líbí

  • Asfalt napsal:

   No ono spíš než o lepší nabídku jde o to, že Britney je z USA a Celine z Kanady.

   To se mi líbí

   • Petr Pelikán napsal:

    Zajímavé, zajímavé a ještě jednou zajímavé. A už jsem se skoro nechal přesvědčit, že to na těch interpretkách vůbec není, ale na textu a choreografii klipu.

    To se mi líbí

    • Asfalt napsal:

     To máte tak. Něco je někdy na interpretkách, něco jindy na textu, jindy zase něco na choreografii. Svět zkrátka může být mnohotvárnější než jedno nazpaměť naučené řešení nebo než hlásá nějaká ideologie. Je to jako když jedna a jedna mohou být dvě, ale i třeba tři nebo jedenáct. Záleží na podmínkách, s nimiž je řešená úloha spjata. Schopnost vlastní invencí správně řešit úlohy vnějšího světa v jejích podmínkách se pak nazývá inteligencí. Ta by pak měla bránit fanatismu černobílého vidění světa i nesprávným (někdo by možná řekl hloupým) závěrům.

     To se mi líbí

     • Petr Pelikán napsal:

      Asfalte, máte pravdu, svět může být mnohotvárnější než jedno nazpaměť naučené řešení!

      Možná, že to je důvod, proč jsme v roce 89 vyměnili „autoritativní model demokracie na platformě jednoho vědeckého názoru“ modelem laické pluralitní demokracie.

      To se mi líbí

 10. čtenář napsal:

  bože,ti pravičáci jsou fakt zaslepení.

  Levicově smýšlejícímu manželovi by okamžitě bylo vše jasné,ženě která ho chce zabavit diskuzí ohledně voleb by nevěnoval pozornost a šel by se podívat pod postel a do skříní.
  Kdo to kdy viděl,aby manželka otevírala manželovi,který se vrací z noční šichty a byla už takto brzo po ránu nalíčená.
  Chvílemi jsem doufal,že alespoň v té stodole po něm začne pátrat,ale on ne,on jako zaslepený milující pravičák namísto toho aby prohledal stodolu,tak se raději chopí poslední nezprivatizované pily a pustí se zase do práce,na vedlejšák jako živnostník.

  Bodejďt by neměla pocit čehosi špatného a neříkala mu,že je tak dlouho nejsladší částí jejího života.
  Zaslepených milujících pravičáků,co mají dva úvazky,tak takových už mnoho nenajde.
  No,prozatím to pro manželku dobře dopadlo,její jednání kvůli kterému má pocit čehosi špatného zůstalo neodhaleno.
  Řekněme si i proč manželce jde o to aby se manžel stal levičákem.
  Pískovna ve které manžel pracuje ještě nebyla zprivatizována,takže manželce jde o zachování pracovních míst aby se i nadále mohla věnovat svým nočním aktivitám.

  PS: to propagační video volím pravici je fakt bomba,jsem se zase jednou pořádně zasmál.

  To se mi líbí

  • Asfalt napsal:

   No on sice manžel byl pravičák, ale stal se z něho levičák, proto je jasné, že inteligencí disponuje. Pokud by manželka otevřela manželu vracejícímu se z noční šichty rozcuchaná a neupravená, pak by to bylo jasné a sdílel bych Vaše podezření, že v noci dělala nepřístojnosti, když četla letáky k volbám. Pak bych i já hledal ve skříni a pod postelí propagační materiály různých politických stran, které by manželku chtěly svést. Avšak právě proto, že manželu přispěchala otevřít již upravená, znamená, že k obarvení rtů načerveno měla čas a žádnou nepřístojností zaneprázdněna nebyla. Myslím proto, že manželka v noci řádně spala, a to sama bez propagačních letáků, které by pak ve skříni a pod postelí samozřejmě najít nešlo, a manžel by hledal zbytečně. Inteligentní budoucí levičák tak šetřil síly svým důvtipem, za který by se nemusel stydět ani Sherlok Holmes.
   I s tou pilou bych nesouhlasil. Nešlo o poslední neprivatizovanou. Mám ověřeno ze spolehlivých zdrojů, že šlo o pilu zprivatizovanou místním vlastníkem půjčovny ručního nářadí, který drží monopol na místním segmetu trhu, odmítá platit pokuty antimonopolního úřadu a doslova sdírá své zákazníky vyšokými cenami. Chudáci manželé pak neměli ani na nedělní řízek, když polovinu svých příjmů museli dávat kapitalistickému vydřiduchovi za zprivatizovanou pilu z půjčovny. Tak je to. Když pro vydřiducha konečně přišla kanadská policie (protože ten individualistický pravičák neplatil ani daně), zjistilo se, že nečekaně 3 hodiny před zásahem emigroval do ČR, kde ho zaměstnal Babiš. Tady se teď bude mít dobře jako všichni zločinci (pokud ovšem nezakročí svýcarská justice).

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    no jo,a jsme u toho,tak se na něj podívejme na ptáčka kanadského,vždyť on vůbec nebyl pravičák a pouze si na něj hrál,ve volbách vždy volil levici a styděl se to přiznat i manželce.
    Copak by si pravičák půjčoval pilu v půjčovně?
    Nikdy! Pravičák by přece tu pilu z půjčovny ukradl a nikoliv že by platil nájem,ještě tak vysoký,že by neměli na řízek.Ještě tak trochu bych věřil tomu,že si ji půjčil a potom neplatil nájem,protože by byl krytý dobře sepsanou smlouvu,to by udělal pravičák.

    Jak jsem nakoupil,tak prodávám,pravičáci jenom kradou.
    Byl to levičák jak poleno,nedokázal ani pilu ukrást a solidárně platil za pronájem částku rovnající se polovině měsíčního příjmu rodiny.
    Byl to levičák už když se vracel domů z noční a manželka zbytečně vstávala.

    To se mi líbí

 11. Občan napsal:

  Asfalte,
  jděte se s tím bodnout. Proč to, sakra, napíšete pokaždý tak, že k tomu není v podstatě co dodat? 😆

  Jinak posílám pomyslnou děkovací květinku speciálně dvěma voličům – Rybářce a Hudcovi – za jejich rozhodnutí.

  To se mi líbí

 12. Slim napsal:

  A tady je něco pro Asfalta. Je vidět, že ani kladný, ani záporný lídr ohlasů zatím nečetl jeho sloupky. Proto – VYTRVAT s osvětou
  http://www.novinky.cz/diskuse?id=338425&articleId=/koktejl/316902-obama-hbite-zachytil-omdlevajici-zenu-pry-se-to-stava-kdyz-mluvi-moc-dlouho.html&sectionId=7

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.