Kde je pravda? – pokračování


Dne 30.9. jsem zde psal o problémech na rekonstrukci D1 – podívat se můžete zde:

https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2013/09/30/kde-je-pravda/ . Naše veřejnonesvéprávné oblbovadlo dne 16.10. uvedlo, že došlo k dohodě mezi firmou a státem o navýšení ceny za chybu v projektu. A hned byly zahájeny práce v plném rozsahu. Samozřejmě ale budou vznikat komplikace způsobené zpožděním. Zpožděním, které dodavatel ale nezavinil. Teď se bude ŘSD snažit shodit vinu na projektanta. Záleží na tom, zda projektant se opravdu dopustil chyby a nebo dostal špatné podklady. Takže první výhra je na straně firmy. V tomto případě po právu. Za chybu úředníka nemůže trpět někdo, kdo neměl možnost na ni přijít. Takže pokračování příště…

Bavor podpis

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na Kde je pravda? – pokračování

  1. Lex napsal:

    V situaci nevidím žádný problém, jen v způsobu jeho řešení na obou stranách, jak se o něm dovídáme. Je-li situace reálně jinak, než předpokládal projekt (a je jedno, zda situaci, kdy bylo vycházeno z jiných předpokladů o podloží, než je skutečnost, někdo zavinil – spíše to poddimenzované podloží nikdo nepředpokládal), pak zkrátka a dobře budou muset být úhrady za stavební práce prováděné navíc zaplaceny. Jako VÍCEPRÁCE, jak je obvyklé. Ale žádným paušálem (jak požaduje stavební firma anebo naopak, jak ho tlačí dolů ŘSD), ale podle skutečného objemu vykonaných víceprací. K tomu je stavební deník a stavební dozor, jestli se nemýlím. Jinými slovy – k vysoutěžené ceně průběžné proplácení víceprací. A šmytec.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.