Proti mým zásadám


Když jsem odcházel z Kosy, vyhlásil jsem na toto téma Perpetuum silentium. Zatím se mi daří je držet. Stejně tak jsem se snažil co nejméně hodnotit blog, díky kterému jsem se začal  o blogy zajímat do té míry že jsem se později stal majitelem svého prostoru, tedy Aktuálně.cz. Ale už nemohu mlčet. To, co se tam v současnosti presentuje, představuje tu nejhlubší žumpu blogosféry. A místní administrátor si v ní ještě blaženě pochrochtává. On přece za nic nemůže, on je ten jediný spravedlivý.

A co mne donutilo reagovat tímto způsobem? Byl to poslední blog fanatického lidoveckého svazáčka Hellera. A jeho Stejskalova obhajoba. Prý se tento blog nevyznačuje žádnými prohřešky proti dobrým  mravům a Kodexům blogerů. Přitom jen když vidím Hellerovu fotografii, vidím planoucí oči pátera Koniáše či inkvizitora Bobliga

A pak jsem získal takové informace o tomto fanatikovi, že jsem se musel několika dotazy přesvědčit, že jsem slyšel dobře.

Nedostudovaný učitelský je rád, že rozumí aspoň matematice, když už nerozumí pedagogice. Nemá totiž tu základní  učitelskou schopnost. Tedy schopnost učit. Navíc se při hodinách chová tak, jako by byl na nějaké soukromé akci. Vyřizuje si soukromé hovory a soukromé SMS. Pro toto jeho chování a zároveň neschopnost učit se postupně dostává pod tlak rodičů svých žáků. Možná i proto jsou jeho projevy stále plamennější. Nevím, jaký je problém se tohoto fanatika zbavit, i hospitace nedopadla zrovna příznivě. Pokud však nezasáhne nějaká „vyšší moc“, dá se očekávat, že nejpozději za rok mu vyprší pracovní smlouva a obnovena mu nebude. Otevře se mu tak volná cesta do parlamentu.Pokud bude zvolen.

Po rojení na Kose, jak tehdejší situaci trefně pojmenoval lex, se zde objevují noví čtenáři a diskutující. Prý plačky, jak je nazval kosí Alex. Asi si z toho pojmenování hlavu nikdo lámat nebude. Vždyť Alex je takový Vykladač slov Velkého Vlka, podobný muezzinovi, který z minaretu vyzpěvuje své zvací tóny. Věřící jej poslouchají na slovo, ostatním je k smíchu.

Ale abych situaci ještě více odlehčil nabídnu otázku. Jak daleko je z Austrálie na Fidži? Jen co by bumerangem dohodil a zbytek na katamaránu doplul. Proto si australští Seekers snadno zařadili do svého repertoáru tuto nádhernou melodii.

https://www.youtube.com/watch?v=hhn7EGyh77o

Ale pokud si myslíte, že už jste ji slyšeli dříve, pak máte pravdu. Bylo to takto

https://www.youtube.com/watch?v=HvabjMgLEQM

Omlouvám se předem za porušení mých zásad, ale okolnosti mne přece jen občas přinutí. Nyní se opět zahalím do pláště svého silentia.

A zároveň se omlouvám všem, kteří nemají rádi hudbu Seekers a jejich následníků. Ještě ji zde uslyšíte několikrát.

Bavor podpis

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

96 reakcí na Proti mým zásadám

 1. moskyt napsal:

  Pane Bavore, promluvil jste mi ze srdce. A co se týče Seekers byla to nebo ještě je moc dobrá parta, která UMÍÍÍ.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Co se týká Seekers, tak zatím jejich poslední koncert byl ten Reunion, který jsem uváděl ve středečním Čaji. Ale možná že se ještě občas schází.

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Pane Bavore, tohle taky určitě znáte:

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Naopak, neznám vše, ale sbírám vše. Takže díky za tip, s ním byly další, které jsem neměl a hned to šlo do stahováku.

     To se mi líbí

     • renard napsal:

      Pane Bavore, pokud mohu poprosit, tak s těmi Seekers určitě nepřestávejte. Doslova jsem s nimi omládnul, chopil jsem se kytary a zavzpomínal na naše vlastní pokusy z těch dob 🙂 I když je například mé oblíbené Judith letos už sedmdesát, tak pro mne vždycky zůstane, stejně jako celá skupina, taková, jako tehdy: strhující, inspirující, bezprostřední a okouzlující. Nemohu si sice ve svých končinách bezprostředně užít všech odkazů, které nabízíte (často se tu místo nich objeví jen ksichtík s omluvou, že tato hudba tu není kýmsi povolena k volnému šíření), ale už jsem si našel cestičku, jak i svou sbírku obohatit o to, co jsem dosud neznal, nebo jen zprostředkovaně. Každopádně to hřeje u srdce a takového pocitu není nikdy dost 🙂

      To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  zdravim bavor five.
  neviem, ci ceskej slechte nevadi tu dristanie drotarika,bo ja obycajny poddany z burakova vychodu z doliny torysy pod saris hradom,ktory nasi burany restauruju.
  mne tu cobolsku sisku neprebija nejaky heller ,ale urban co je docista nastartovany,ze zeman povedal nepekne o sudetakoch,cosi nech budu sudetaci radi,ze nedostali opratku do jedneho,ale len kopa do riti a slabe 70kg na rozlucenou.
  viem panacka pali jih cech,bo jeho kraj,kde som stravil v bechyni 2 roky a dozdidove strouhy chodil zo sluzby na pivo,budejovice som tiez navstivil prvykrat na obvodnom vojenskom sude v roku 1983 a potom o 4 roky neskor na zeme zivetelka,kde som videl bujaka 1400kg.
  jasne,ze do boka od tvojho blogu,ale ja cely do boka a taky urban,ked som cital jeho drist,ze sa neboji o sisku,asi tolik bavore five,keby nepasoval moj docista bocny vstup,staci povedat spierdalaj drotarik, ja nie som placka,ale serie ma,ked sa cechov strielalo jak parchavych psov a disident z diag human sa zhrozuje horsie,ako sikmooky z hiroshima.

  To se mi líbí

  • Občan napsal:

   Jen dřístejte, Čobolíku 🙂
   Vždycky, když čtu Váš příspevek, vzpomenu si na moudrého PANA HERCE Jozefa Krónera a jeho libozvučnou záhoráčtinu. A tisíckrát radši si přečtu rozvrkočená upřímná konkrétní slova než uhlazený paušalizující kavárenský plk.
   No, a když už je moc ouvej, tak si zalezu do Katyiných fotek, pustím si k tomu některou ze zdejších muzik a dám duši relax. Tož tak…

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   coboliku
   pokud vám nevadí, že se zařadíte mezi plačky, tak pro mne naopak bude potěšením vás tu vidět

   To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    bavore ja seriem na nejake oznacenia a kde chodim dristat,ci cokolvek pisem je moja ostatna sloboda,co nejaku mam,bo vsade kamera,ktora kuka este aj do dierky z ktorej chciju a nenavidim na smrt ked ma niekto v tom chce mustrovat,neviem ci bude bavorovy potesenim bo moj jazyk dlazdica s nevyberavym slovom,bo taky som a nemienim.,lebo mne ,co aj moje deti v tej riti vedia povedat po cesky su ceske frazy,vole s kym tancis,na co si hrajes a nedelej vopicky burane a najlespia dej si chleba se sadlem.

    To se mi líbí

 3. Hudec napsal:

  Celé aktulane.cz, ale hlavně páně Stejskalovy blogy, se teď pozvednou na zcela novou úroveň, když je koupil Bakala.
  No konečně!
  Kdy, pane Bavore, nabídnete tento prostor třeba Babišovi? Možná byste na tom dost utržil…. 🙂

  Internetová scéna je samozřejmě velmi roztříštěná do mnoha fragmentů. A je zřejmé, že SKUTEČNĚ nezávislé blogy, Váš ale i ten vlkův například a jistě spousta jiných, které neznám, jsou pro vládnoucí žábou na prameni, neb jim kalí vodu jinak, než oni kalit potřebují.
  Dosavadní „nezávislost“ aktulalne.cz jistě nelze přeceňovat, ale vlastník (americký fond Warburg Pincus) se do obsahu asi až tak moc nemontoval. S tím je nepochybně konec. Celou akci realizuje pro Bakalu Kamil Čermák, kdysi ČT, pak mluvčí ministra Dlouhého. Odešel s jeho náměstkem Sabelou do SPT Telecom, později za Romanových časů získal poměrně vysokou pozici v ČEZu.
  Zkušenosti z byznisu a z médií – co asi tak lze očekávat?
  Hezký den všem přeju.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Přesně popsáno pane Hudec. Ještě že mě nenapadlo na aktuálně.cz chodit a zvyknout si…jako u vlka. Vlk je možná nezávislý, to ano, ale je někam společensky a politicky zařazen, nedokáže své dojmy korigovat tak, aby jeho blog přestal být závislý na jeho politické závislosti – na imaginárním středu, kam lze zahrnout při manipulaci s fakty všechno co tu dosud 23 let vládlo.
   http://www.novinky.cz/ekonomika/300545-bakala-koupil-internetovou-spolecnost-centrum-holdings.html

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Celou transakci ještě musí schválit ÚOHS, ale tady problémy neočekávám. Tento úřad by nepoznal kartelovou dohodu, ani kdyby kontrolory praštila přímo do nosu. VolímKarlové se budou moci povznést do nových výšin státotvornosti.
   Jen ti blogeři to občas kazí a pak z úvodní stránky blogů mizí téměř nadsvětelnou rychlostí: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petra-bielinova.php?itemid=19832
   Ministerstvo průmyslu na zakázku poslalo kontrolu (prý na základě anonymu!), jsem zvědav, zda taky na něco přijdou. Papíry k zakázce určitě budou naprosto dokonalé, to bývá u tunelů zvykem.

   To se mi líbí

 4. Bavor V. napsal:

  Na 17:00 je připraveno mimořádné vydání s varováním pro dnešní noc!

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   Doufám, že se nám nepokusíte zarazit dnešní noční lety! 😦

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    To bych si nedovolil, ještě mne pak uhranete 🙂

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Nevím ale jestli ovládáte svůj NIMBUS 2000 stejně jako spoušť fotoaparátu, tak bude již velkým potěšením Vás vidět při příletu, natož při volné sestavě a akrobacii.

    No a co se týče A.cz jsem rád,že se plně potvrdila platnost teorie která, jasně definuje nutnost vytvoření pevné vazby mezi Českou vládnoucí elitou, a mediální Českou korporací, která pro ni tuto vládu mediálně zabezpečuje.
    Tím, že skuteční vládci vlastní všemožná média a mají potenciál dosáhnout na veřejnoprávní zdělovací prostředky, které naprosto bezostyšně a naprosto veřejně využívají ve svůj prospěch a tím zabezpečují pro současnou vládnoucí politickou skupinu tvorbu onoho jediného přípustného soudržného(mediálně povoleného a proto oficiálního)názoru.
    Tímto způsobem je současná vládnoucí elita schopna vytvořit, to tolik potřebné standardní české(předem definované)myšlení.
    Je to ten druhý důvod proč jsem začal psát,ten první je pro to, že jsem se nechtěl smířit s tím jak čistý dřel koně za státní prachy.

    To se mi líbí

 5. nettle napsal:

  Často mívám chuť na aktuálně napsat, že to jsou ty konce, do kterých to editor dohlížející na „slušnost“ dopracoval. Velká většina dobrých blogerů i diskutérů (často byla diskuze ještě zajímavější než samotný text) už Stejskalův blog opustila. Ale proč to tam psát, když to stejně nikoho nezajímá, oni si půjdou dál podle svého. Dnes ztráta času vůbec číst. Takže si postěžuju tady s Vámi, Bavore V., a vůbec se Vám nedivím, že jste to sem pro úlevu duše hodil.
  A ty opravdu nezávislé blogy vadí, podle toho jak i tam pomalu pronikají rozbíječi stránek a debat.
  A horlivý Alex? Vlkovy blogy čtu velmi pozorně, Alexovy výklady vynechávám. Zdá se, že právě on pozorně nečte. Nepřipadám si tu mezi vámi jako mezi plačkami, cítím se tu dobře, i když víc čtu, než píšu.

  To se mi líbí

 6. Lex napsal:

  Po Vaší anonci, Bavore, jsem nakoukl na akt.cz -ale jen na to pehe, dále jsem neměl odvahu. I tak to se mnou dost zacloumalo.
  Nicméně jsem si dovolil přičinit příspěvek v 12.45. Pak jsem si všiml té Vaši noticky, kterou jste zavěsil v době, kdy já jsem svůj text psal.
  Jó, doba vymknutá z kloubů.

  To se mi líbí

 7. vlk napsal:

  Bavore,
  velmi bych přivítal, kdybyste pro příště držell přísně vaše zásady. Tedy máte li opravdu nějaké.
  Pokud si chcete vyřídit účty s Aktuálně, je to vaše věc a je mi to jedno.
  Nicméně, pokud cítíte potřebu se při té příležitosti otřít o Kosu a dále ještě jednou v naprosto nepředmětné situaci a navíc to toho ještě osobně zatáhnout Alexe, pak je to pro mne špína.
  Nebudu zkoumat, proč jste tu potřebu měl a co vás k tomuhle podivnému jednání vedlo. si jste si chtěl připadat dvojnásobně lepší. Takže si užijte svého pocitu.
  Nikdy jsme neměl potřebu váš blog jakkoli komentovat a většinou ani číst. Stalo se tak pouze tehdy, když mi někdo i napsal , že Kos a nebo já jsme zase zde nějak přemíláni. Ani pak jsem necítil potřebu jakkoli zasáhnout.
  Tentokráte je to jinak.
  Netuším proč jste to udělal a ani mne to nezajímá.
  Důvodů může být mnoho.
  Od prostého že jste si prostě chtěl kopnout do kosy, zprostředkovaně mne a přímo do Alexe. Asi abyste byl ještě větší chlap.
  Až po to, že se například prostřednictvím vyvolané hádky snažíte přetáhnout další čtenáře z kosy, z kterých jste udělal svůj kmen. Kdysi jsme vám poskytl první publikační prostor, dokoncxc jsem nereagoval ani na to když jste se osamostatnil a začal anancovat tenhle prostor u mne. Reakce přišla až v době, kdy se váš prostor začal vymezovat vůči mně a KOse. Od té doby nepovoluji žádné odkazy na Bavora. Ale pořád jsem zachovával klid.
  Sděluji vám tímto, že buď svůj blog upravíte, tak aby dnešní článek neměl s Kosou nic společného a to přímo i nepřímo a totéž se týká Alexe a zmínky o něm nebo jste od tohoto okamžiku na Kose persona non grata.
  Těším se na poznámky typu, že mi tečou nervy, že vám závidím váš úspěch a tak podobně. Bavím se tim už teď.
  A ještě něco. veškerou korespondenci s e mnou můžete vést pouze zde. NA Kose budete okamžitě mazán, na soukromé maily nebudu odpovídat. Třetí osoby prosím, aby s e do toho nevměšovaly. Není to jejich věc. Děkuji.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Vlku
   nikdy jsem se nesnažil dotknout se vás. Kromě toho jsem byl naopak dlouho zticha já, když se na Kose objevovaly poznámky typu „punčocháře ze Strakonic“. A to, že Alex označil mé návštěvníky za plačky, také nemůžete vyvrátit. Proto jsem se otřel o Alexe. Jako reakci.
   Co se týká korespondence s vámi, tak jednak jste ji sám přerušil dávno, takže nevím, čím vyhrožujete, jednak co se týká Kosy, je to pro mne už jen Read only. Nemusíte odpovídat. Nestojím o to.

   To se mi líbí

   • vlk napsal:

    Bavore,
    buďte tak laskav a dokažte mi toho punčocháře ze Strakonic. Pokud se vám to podaří, rád se omluvím. Veřejně, Zde i na své Kose. Jak zareagujete vy, když se vám to nepodaří?.
    Netuším, zd a vás nebo někoho jiného Alex označil za plačky. nezaregistroval jsem to.
    Nicméně ani Kosa, ani já, ani Alex nemají s Aktuálně, Stejskalem a Hellerem co do činění. Není tam žádná souvislost.. nechápu, proč jste si nás vzal do úst. Nechtěl jsme nic jiného než úpravu – malou a obsahově bezvýznamnou. Jestliže je hlavním tématem to, co udáváte. To jste více méně odmítl.
    Amo, korespondenci jsme s vámi přerušil už dávno. V klidu,bez jakýchkoli gest. Nic mne nenutí si dopisovat s každým.
    píšete cosi o výhružkách.
    Já napsal tohle:
    A ještě něco. veškerou korespondenci s e mnou můžete vést pouze zde.
    Byl byste tak laskav a našel tam tu vyhrůžku. Já vás jen upozornil, že mimo tento prostor s vámi žádný kontakt vést nehodlám. Vyhrůžka by to byla tehdy, kdybych hrozil nějakou protiakcí!
    Na další konverzaci opravdu s vámi nemám zájem. Ale jsem připraven se vám veřejně omluvit – viz úvod tohoto diskusního příspěvku. Vyhrazuji si ovšem právo na reakci, bude li k ní důvod. Když ne, rád si odpustím potěšení zde publikovat. Tak jako jsem si odpustil doposud.

    To se mi líbí

    • Lex napsal:

     Vlku,
     jistě nepochybuješ o mé loajalitě k tobě. Ale jsem loajální i k Bavorovi – takže na tu druhou otázku ohledně Alexe – http://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/04/20/uz-zase-sahaji-na-dane/#comments dovolím si přepastovat – „Alex napsal: Duben 20, 2013 v 23.58
     Pane Petře Hlochu, jaksi Vám uchází skutečnost, že jste autora napadl první – byl jste na to upozorněn, ale zda se, že jste nějaké “objektivně” imunní. Vlk děl názor, Vy též – to kdo se Nečasovsky zesměšňuje zkuste nechat na čtenáři. Neumíte-li to pochopit, nedivte se, dostane-li se Vám stejné čočky. Pak ovšem nedělejte udiveného. Ostatně zdalrka nejste první plačka – místo na pofoukání bebínek, těch, kteří si začli, ale neunesli zrcadlení vzdychá u pana Bavora dost a dost.“.

     Pokud jde o toho „punčocháře“, myslím, že se Bavor mýl. Že to nebyl „punčochář“, ale „kloboučník“ – vím, že jsem si to spojil s výrobou fezů ve Fezku Strakonice, to jsem ještě nevěděl, že Bavor je živnostník ve stavebnictví. Dost mě to označení zděsilo, ale nereagoval jsem, jak říkám, jsem loajální k vám oběma, nemám důvod se míchat do vašich případných půtek.

     Ale ten Alex si to od Bavora vysloužil poprávu. Bavor se navíc tím výstupem zastává svých čtenářů a diskutérů, ne sebe, ne on, ale ti diskutéři byli Alexem takto hanebně označeni.
     Já sám za sebe, za Jardu Hudce, za strejdu Olina – jen tak namátkou, ale i za řadu dalších musím řícts, že nejsme žádné plačky. I když samozřejmě ctím, že to může být jeho názor. Pak ale je legitimní názor Bavora na něj.
     Myslím, že i ty bys udělal to samé, že by ses zastal svých autorů, čtenářů i diskutérů, které by si někde někdo dovolil nazvat „plačkami“.

     To se mi líbí

     • vlk napsal:

      Lexi
      jakkoli tohle jde opravdd mimo tebe, když už jsi zasáhl a vstoupil, buď tak laskav a szkus mi objasnit nějakou souvislost pojmů Kosa, Alex, plačky s AAktuálně a Stejskalem?
      Můžeš mi vyjasnit, jak s tím souvisí tohle?
      Po rojení na Kose, jak tehdejší situaci trefně pojmenoval lex, se zde objevují noví čtenáři a diskutující. Prý plačky, jak je nazval kosí Alex. Asi si z toho pojmenování hlavu nikdo lámat nebude. Vždyť Alex je takový Vykladač slov Velkého Vlka, podobný muezzinovi, který z minaretu vyzpěvuje své zvací tóny. Věřící jej poslouchají na slovo, ostatním je k smíchu.

      Třeba něco zásadního přehlížím.
      A mohl bys připojit svoji definici pojmu nevyprovokovaný útok?
      Díky

      To se mi líbí

     • vlk napsal:

      Mimochodem, ani kloboučník to nebyl.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Nechce se mi to prohledávat, ale byl to „kupčík s fezy“

       To se mi líbí

       • vlk napsal:

        ANo, v předmětné souvislosti.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Nevím, jaká byla předmětná souvislost v době, kdy jsem odcházel na základě svého rozhodnutí a zároveň jsem to i vysvětlil proč. Takže za to, že jsem odešel v klidu jsem byl napaden?
        Co se týká spojitostí Kosy a A.cz je jediná. Můj způsob glosování, kdy se v jednom krátkém článečku může objevit i několik rozdílných témat. Místní čtenáři to znají. Že to nepochopí náhodný návštěvník není můj problém, ale jeho.

        To se mi líbí

       • vlk napsal:

        Předmětná souvislost byla jednoduchá! začal jste zcel a drsným způsobem lovit čtenáře u mne. Proto kupčík. Přesto, že já vás do té doby s anancemi na váš blog šanoval! prostě začal jste vykrádat někoho jiného.
        Na to, na co jsou zdejší zvyklí s e nevymlouvejte. ! Měl jste možnost celou věc rozumně napravit. Teď po vašem vyjádření- cituji:
        Co se týká spojitostí Kosy a A.cz je jediná. Můj způsob glosování, kdy se v jednom krátkém článečku může objevit i několik rozdílných témat.
        padá i varianta, že to prostě bylo neúmyslné. To zatažení Kosy, Alex e i mne do do tohohle vašeho sloupku. Jediný výklad té věty je, že jste to udělal naprosto vědomě.
        Zkuste mi ještě vykládat cosi o svých zásadách.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Čtenáře jsem „lovil“ v době, kdy jsem ještě na Kose publikoval. Později jsem se Kose víceméně vyhýbal – tedy jsem ani nikoho nemohl lovit. Takže si jen vymýšlíte nesmysly. Ta formulace totiž byla zcela jiná. Napadl jste tehdy mne a Halladina společně. Protože Hall obnovil svůj blog a já jsem měl svůj. Až do dnešního dne jsem si vás i vážil. Těmito výstupy jste u mne klesl pod Stejskala.Že jsem v článku zmínil Alexe úmyslně jsem nikde nepopíral. Zmínil jsem ho právě proto, že se otřel o lidi, které považuji za své přátele. A pokud by to udělal znovu, otřu se o něj znovu. Jinak mne Kosa v podstatě nezajímá a chodím tam minimálně a spíše na upozornění. Rozešli jsme se tímto ve všem.

        To se mi líbí

       • Slim napsal:

        Bavore,
        nechte tu sprostotu bez reakce.

        To se mi líbí

       • vlk napsal:

        Správně Sliime, ta vaše o kus dál tak tu je opravdu vhodné nechat bez povšimnutí!

        To se mi líbí

       • Minorita napsal:

        Hmmm, to byl hustý osobní nájezd, místně nevídaný nájezd a atak v osobním tónu Vlku, virtuální vendeta … Tohle jste za potřebí opravdu neměl. Vaše věc, Váš boj.
        A klid pane Bavore …

        To se mi líbí

     • Alex napsal:

      Nehodlám se nijak zapojovat, pokládám to za nesmyslné. Jenom Lexi VELMI děkuji za to přepastování onoho textu. Myslím, že je z něho vše naprosto zřejmé, zvláště pokud někdo četl i to před ním. Jinak vlku s těmi plačkami (vztaženými na všechny v rozporu s mým textem) tady začal Lex, Bavor už se jen přidal a rozvinul teze Lexe do své polohy. Jen se musím smát Bavorovým formulacím stran toho vykladače a meluzína. Je to tím půvabnější, čím více on a Lex jsou vykladači mého textu. Jnak mne jak Lex tak Bavor jen pobavili, beru to jako neporozumění. Nic víc. A Vám se pane Bavore omlouvám za vstup. Opravdu některé věci zase nemusím já. A to se netýká zdaleka jen Vás. Rád si věci vyjasňuji přímo, ne za zády druhého a bez jeho přítomnosti. Ostatně týká se to i Lexe. Některé věci bych ze své strany pokládal tak trochu za zbabělost. Nejsme holt stejní.

      To se mi líbí

      • Slim napsal:

       Alexi, nebyl jste zde postrádán.

       To se mi líbí

       • Ivča napsal:

        Ach jo, mírumilovný a příjemný blog se okamžitě mění v kolbiště plné agrese, když sem zavítá vlk se svým ocáskem Alexem.
        Číst tu cosi o zásadách od někoho, kdo lovil čtenáře na blozích Aktuálně.cz, tak na to už musí být hodně silný žaludek.

        Bavore, prosím , nereagujte nebo se to tu rozplizne v obvyklé dryáčnické poměřování svalů.

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ivčo, vás jsem tu ještě neviděl, proto vás vítám. Nebojte se, jsem „demokrat“ a pro dnešek jsem je zabanoval. Už mne to také nebaví, kromě toho mám dost práce a ruší mne to.

        To se mi líbí

       • Ivča napsal:

        Bavore, děkuji.Zatím si tu užívám té mírumilovnosti, krásných fotek a nostalgických vzpomínek.A občas zaťukám a vstoupím :-).

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        I já děkuji, a vstupte častěji, krásnějšího pohlaví je zde stále pomálu 😉

        To se mi líbí

      • vlk napsal:

       Alexi
       dlouho jsem se rozhodoval, zda tě upozorním tady na to. Nakonec jsem si řekl, že tě z toho vynechám . Protože si tu sprosťárnu nezasloužíš. A stačí, co už bylo. Objevil jsi to. Mně ni c psát nemusíš chlape.
       Nechápu, proč to BAvor udělal. To už jsme psal. Al e asi si připadá jako lepší autor. Tím, že najede do druhých. Přísloví o dobrém skutku, po zásluze potrestaném znáš stejně jako já.

       To se mi líbí

       • Alex napsal:

        Petře, nech to tu být. Opravdu to nemá smysl. Každý si hledá společnost podle svých priorit. Tak to prostě je. A mně ty přídomky opravdu nevadí. Je to jen názor těch lidí, ale také jejich vlastní vizitka. Víc k tomu tady opravdu není co dodat. A my dva sem prostě nepatříme.

        To se mi líbí

   • vlk napsal:

    ještě drobnost, kdybych nebyl na váš dnešní kus a to otření upozorněn hned asi třemi lidmi, ani bych sem nepáchnul.

    To se mi líbí

  • Občan napsal:

   Vlku,

   nepíšete pravdu.
   1) Jste jasně nedávno napsal, že si nepřejete jakékoli odkazy speciálně na páně Bavorův blog
   2) Bez písmenka vysvětlení jste, rovněž velmi nedávno,jeden takový odkaz dokonce rovnou smazal i s něčím příspěvkem.

   Nechtěl jsem se do toho vměšovat, ale tohle už je dost přes míru.
   Projevil jste averzi vůči některým lidem, aniž jste pro to měl/máte nejmenší důvod. Tím jste si sám vyhnal jak některé čtenáře, tak některé přispěvatele; je proto nepatřičné vinit z toho někoho jiného.

   To se mi líbí

   • vlk napsal:

    Kdo z nás dvou lže je zřejmé každému, kdos si přečte to, co jsme napsal ve svém prvním příspěvku. Konkrétně toto:
    Kdysi jsme vám poskytl první publikační prostor, dokoncxc jsem nereagoval ani na to když jste se osamostatnil a začal anancovat tenhle prostor u mne. Reakce přišla až v době, kdy se váš prostor začal vymezovat vůči mně a KOse. Od té doby nepovoluji žádné odkazy na Bavora.
    žádal jsme třetí strany , aby se nevměšovaly.
    A jestli mám nebo nemám důvod k averzi k některým lidem právem či neprávem je jaksi moje věc,. Nikoli vaše.
    Mně je jedno jestli někdo z Kosy přešel sem. Nebo ne. Ani by mne nic takového nenapadlo si myslet.
    Nicméně Bavorovi jsme kdysi já umožnil publikovat. Ne on mně. Podobně, když s založil svůj blog, nechal jsem ho na něj dávat odkazy u sebe. Jakkoli mi bylo jasné, že u mne hledá čtenářskou základnu.
    Ale rozhodně nehodlám trpět žádné nájezdy ani na Kosu, ani na sebe ani nenechám jen tak urážet Alexe. Bavor měl a má snadnou roli věc vyřešit – jednoduchou úpravou dnešního článku. O nic jiného jsme ho nežádal. Slušně..
    Evidentně se k tomu nechystá. OK. A že se vloží takoví, jako vy? tak to mi bylo jasné předem.
    Jen suše konstatuji, že ti, ke kterým jsme projevil averzi silné nutkání chodit na Kosu dál. Snadno uhodnete koho myslím.

    To se mi líbí

  • Petr Pelikán napsal:

   Vlku,

   ten, kdo sedí ve skleníku, by neměl házet kamenem. Ten, kdo není schopen dodržet vlastní stanovené zásady, nemá nárok požadovat dodržení zásad od druhých, apelovat na jejich morálku. O to více takto arogantním způsobem. Jak osobním napadením majitele zdejšího blogu, tak dokonce stanovením podmínek. Jste si jistý, že měříte každému stejným metrem, jak jste zvyklý tvrdit? Dovolím si Vám připomenout Vaše zásady pro Váš blog. A dovolím si Vám připomenout, že tento prostor není Váš prostor, ale prostor Bavora.

   To se mi líbí

 8. Slim napsal:

  Bavore,
  vracím se z cest a žasnu! Ale dřív než si přečtu novinky z vlčího doupěte:

  Sobotní muzika DOŠLA NĚJAKÝM OMYLEM úhony. Patrně jste přehlédl druhou část článku. Kde byla mj. celá kreutzerka, dál Beeth. pátá sonáta a samozřejmě i Janáčkův kvartet, o kterém se (k mému zděšení!) zmiňovala rybářka.

  Až budete mít čas, chápu že teď se rozhořelo něco aktuálnějšího, poprosil bych o doplnění. Díky

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Slime
   moc a moc se omlouvám, hned to napravím. Škoda, že jste nemohl reagovat dříve. To mne opravdu velice mrzí. Ani nevím, jak k tomu došlo. Ještě jednou se omlouvám jak vám tak všem návštěvníkům. 😦

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    V pohodě. Utrousíme upozornění v 17.00. 🙂

    To se mi líbí

    • rybářka napsal:

     Slime, šmarjápano, co jsem zase vymňoukla v té poslední Muzice ? Píšete, že jsem se k vašemu zděšení zmínila o Janáčkově kvartetu. Proč zděšení ? Je tam něco špatně ?

     To se mi líbí

     • Slim napsal:

      Ale ne, naopak, měla jste naprosto recht! Ale on se závěr článku ztratil. Mrkněte se na ten článek znova, teď je úplnej.

      To se mi líbí

 9. tresen napsal:

  Udržet jakous takous úroveň diskusí na Akt.cz byl nadlidský úkol.
  Za to, že to jde do háje, Stejskal nemůže.
  Z těch, co tam chodili a dokázali mluvit věcně, nezbyl skoro nikdo. Kéž by ti nynější, co nepolemizují s myšlenkou, ale útočí ad hominem, byli aspoň vtipní. Už to není k ničemu.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Naopak. Je to právě Stejskalova vina, že si hrál na jazykového puristu, ale přehlížel právě ty útoky. Protože tím se jen potvrzuje to, co tvrdím již delší dobu. Slovo samo neublíží ani neurazí. Ublížit či urazit lze i naprosto spisovnou češtinou (to umí mistrovsky Zeman). Naopak kanec, idiot i hovno mohou v určitém případě sednout jako prdel na hrnec. A protože Stejskal mazal ty neslušná slova ale nechával působit Yosify, hoveny či jarpory, tak ti, kteří dovedli i diskusích poučit, se raději přestěhovali jinam. Tam, kde je nikdo neuráží.

   To se mi líbí

 10. tata napsal:

  tresen

  vtom se shodnem,nedával bych vinu STEJSKALOVI,má své názory s kterými sem mnohdy nesouhlasil ale schytával to zprava i s leva.Samozřejmě víc s leva nebot přece je mírně v pravo.PODLE MĚ tak velky blog nejde udržet ve slušné rovině,už tam víceméně nakukuji s nostalgie jinak to nemá význam.

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Nevím co se tam děje, ale souhlasím, velký blog je určitě problém

   A navíc, FREKVENCE komentářů. Jak už jsem tu – spolu s jinými – psal, Bavor velmi vhodně našel formát Glossaria, kde nemusí hledat jednotící myšlenku. Tohle je velký problém např. kosy, denně psát dobře dokáže jen génius.

   Jen často ovšem zvládne i grafoman. 😀

   To se mi líbí

 11. Občan napsal:

  Off topic, ale přesto žhavě aktuální:

  Petr Nečas otevřeně vyhlásil třídní boj v sociálních službách – http://domaci.eurozpravy.cz/politika/69504-necas-slibil-penize-socialnim-sluzbam-levicovym-krajum-je-ale-nedam-vzkazuje/

  A to přesto, že něco podobného máme §§ Trestního zákoníku
  § 401 (Útok proti lidskosti) odst. 1 písm e) plus odst. 2 – perzekuce skupiny obyvatelstva na POLITICKÉM, rasovém, národnostním, etnickém, kulturním nebo náboženském základě, z důvodu pohlaví nebo z jiného podobného důvodu,
  § 402 (apartheid a DISKRIMINACE skupiny lidí) celý; zejm. odst. 1 – Kdo uplatňuje apartheid nebo rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou nebo TŘÍDNÍ segregaci nebo jinou podobnou DISKRIMINACI skupiny lidí,
  Ale také § 329 odst. 1 celý a odst. 2 zejména písm. b) (zneužití pravomoci úřední osoby), nebo §§ 355 a 356 (zločiny z nenávisti rasové, náboženské, třídní apod.)

  Hezky nám ta „rozpočtově odpovědná a protikorupční“ hnědne, moc pěkně.
  Jsem moc zvědav, jestli na to vůbec zareaguje některá z opozičních pol. stran; a pokud ano, jestli se o tom dozvíme.

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Občane,
   píšu vám schválně až tady, abych nerozdmýchával onu nežádoucí interferenci.
   Jeden zřejmý blud je, že blog je vlastnictvím svého majitele. Tak by tomu bylo, kdyby neměl žádných diskutérů.
   Přitom mnozí, zrovna já, četli kosu kvůli diskusím a komentářům lidí jako Jethro, Laco, nebo Xaver. Určitě ne kvůli příspěvkům jejího majitele

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Slime, ale tady je i souvislost s A.cz. Jak už psala i tresen, bývalo tam hodně inteligentních diskutérů, kteří tomu blogu dávali šťávu a dokázali pobavit i poučit. Proto nemohu souhlasit s tatou, že není v moci majitele (správce) blogu udržet diskusi v rozumných mezích. Že by nemohl Stejskal zabanovat jarpora? KLidně. Udělal to jiným, jenže ti mluvili „doleva“.

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Možná máte pravdu, já s Aktuálně nemám moc zkušeností.
     A pak je tady taky ta frekvence. Já jsem vybíravý čtenář, odchovaný povětšinou klasiky, ale vy zvládáte to denní psaní příjemně lehkým tónem.
     Není to každému majiteli blogu dáno a má to výhodu. Nemusíte tady hasit nějaké vášně roznícené zbujelými egy.
     Asi přepneme program, ne, 🙂

     To se mi líbí

  • tata napsal:

   OBČAN

   TAKY SEM to chtěl vypíchnout,v normální demokracii by to bylo na skončení funkce,protože takto přímo napsat že vlastně někoho vylučuje kvuli politickému přesvedčení je trestné.

   Bavore……..tady bych až tak s vámi nesouhlasil………i když samozřejmě že to striktní dodržování sprostych slov mělo smysl na začátku pozdějc už to nestíhal a občas měl své vidění,ale kdo nedělá chyby že.OVŠEM PODLE mě nemohl vyloženě banovat třeba JARPORA jak jste psal MYSLÍM SI O NĚM SVÉ……….ALE NA TAKTO VELKÉM BLOGU ho nemáte za co banovat,ano urážet se dá i slušně a daleko více neš sprostotou……ale dejme tomu si to mužete dovolit VY kde hlasate a stojíte o věcnou diskuzi zde by neuspěl ale STEJSKAL HO banovat nemohl navíc měl nazorově kněmu blíž než k nám,TO samé Yosify…….to co píše jsou vytvory bud profi rozbíječe za nakým učelem,nebo je to jen člověk co si zatemnělostí svým viděním nevidí na špičku nosu ale zas za co ho banovat,na velkém blogu musite respektovat jiná pravidla než zde……….pravda je taková čím větší blog a navštěvnost tím větší pravděpodobnost trotla……….přece jen VY SI VTOMTO SMĚRU MUŽETE POHLÍDAT…………STEJSKAL…….SI TO NEMOHL DOVOLIT,i kvuli tomu že konkrétně tyto dva kdyby zabanoval asi by mohl mýt problém………..nebot jeho zaměstnavatel určitě takové nazory co měli vítal……….

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    No ono lze ovlivňovat i výběrem blogerů a pamatuji se, není to tak dávno,, kdy Stejskalovi navrhoval jako blogerku právě Švíhlíkovou, jeho vyjádření znělo, parafrázuji, ta tu určitě blog mít nebude nebo podobně.
    I já mu kdysi, když jsem si ho ještě docela vážila, navrhovala k zemědělství dva autory,a to prezidenta AK ČR a nyní už senátora Velebu a předsedu Zemědělského svazu ČR, tehdy Jirovského. Nevěřím, že oba ho odmítli. Myslím, že je ani neoslovil, přitom ten co tam jediný o zemědělství píše, Petr Havel, je naprostá nula, která je odborníkům pro smích. Přitom se domnívám, že obor zemědělství je velmi důležitý, co velmi důležitý, životně důležitý a dějí se tam také pěkné levárny. A bohužel nikde není zemědělství věnována odpovídající pozornost, jen když se objeví nějaký skandál jako BSE nebo protesty.

    To se mi líbí

 12. Strejda Olin napsal:

  Díky tématickému cílení blogů se kolem nich začne vytvářet specifická komunita uživatelů (…) Mezi autorem blogu a komunitou vzniká často velice osobní vztah (Wikipedie).
  Neutrální politický blog, jakýsi diskusní klub nezávislých a nestranných komentátorů, nemůže dlouho existovat. Respektive může, pokud majitel vyvěsí článek a „děj se vůle boží“. Téměř na sto procent se pod článkem strhne bitva levičáků a pravičáků, kde ujíždějí nervy, padají silná a vulgární slova a s argumenty se málokdo zdržuje (např. Blog i.Dnes.cz). Jestliže se ale autor rozhodne svůj blog moderovat a držet v intencích, které si vytýčil, dlouho mu to nevydrží a začne tu více, tu méně příspěvky i diskusi „cenzurovat“. Což se těm nebo tamtěm přestane líbit a odcházejí.
  Zatím jsem se setkal se třemi typy blogů (popravdě, moc jich neznám a ani nevyhledávám):
  1) jednostranně odborně a zájmově zaměřené – rybáři, zahrádkáři, chovatelé, sběratelé, básníci, milovníci dechovky ap. Pokud k některým nepatříte, nebaví vás to a blog nenavštěvujete. Také třeba na blogu pěstitelů kaktusů nikdo nepíše o kvalitě potravin, o marasmu ve společnosti, nebo o situaci v Číně;
  2) osobní blogy, či spíše deníčky, soukromé zápisky, ve kterých autor sděluje „světu“ co viděl, co dělal, kde byl, co si myslí apod. Spíš je to takový „dámský klub“, kde se žvatlá, lichotí a všichni se tam mají rádi. Návštěvnost je tristní;
  3) politické blogy, kde se brzo pozná levá nebo pravá orientace autora. Já jsem levičák a do „tábora“ pravičáků nechodím. Dozvěděl bych se tam, že jsem bolševik, komouš, sockom, lůza, estébák, vůl a debil a je mi doporučováno odstěhovat se na Kubu nebo do KLDR. Na pravicovém blogu je to v opačném gardu. Takže – co se zakrátko stane? Ta nejpřirozenější věc: „kolem autora se vytvoří specifická komunita uživatelů“. Komunita stejně nebo velmi podobně smýšlejících lidí, často podobného věku a životních zkušeností. Tito lidé se mezi ostatními cítí dobře, bezpečně a je rád, že se svými názory není sám. To vůbec neznamená, že by si pochlebovali, že by se nedokázali přít a hádat. Ale má to formu, slušnost a respekt k druhým. Přilétne-li do takového hejna „bílá vrána“, je záhy vyklována. Pokládám to za přirozené. Nevykládejte mi, že milovník opery bude docházet do hardrockového klubu, když rock nemůže ani slyšet. Neuvidíte ho ani na diskotéce, kde řve techno a nejméně sto svářečů sváří elektrikou.
  Proto já navštěvuji Brejle, Bavora, Do kapsy a blog OW. Občas se mrknu jinam, ale nejsem tam doma, mezi svými. S mnohými z vás jsem navázal velice osobní virtuální vztah. Díky!

  To se mi líbí

 13. Petrpavel napsal:

  Čtu tu, mlčím, ale tohle si pro sebe nechci nechat :
  http://www.vasevec.cz/vip-blogy/david-rath-v-rozhovoru-pro-vasi-vec-bradacova-ma-strach

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Tady by mě zajímal Lexův názor (Občanův je mi snad jasný).
   Je tohle normální průběh ostře sledované kauzy, nebo se tu zakrývá nedostatek důkazů?

   To se mi líbí

   • Občan napsal:

    Spíš neexistence důkazů…
    Ale to niiic, nic jsem neřek´; jen tak zrovinka náhodou jdu okolo 😀

    Když jsem dnes slyšel Jiráta, jak na základě svých DOMNĚNEK „doporučuje“ soudu, aby proboha toho Ratha nepouštěl, tak mě tak napadlo, v jaké kaši pak asi musí být obyčejný bezchechtákový čičmunda, kterého někdo do něčeho namočil. Třeba ti chudáci z vykradené pošty na Praze 6.

    Bradáčová se má proč bát. Taťkovy veřejnozakázkové kšefty, blamáž s Rathem a odstranění Martince, to dost těžko ustojí. Zvlášť, když SKUTEČNÍ grázlové spokojeně běhají po svobodě a ona prokazatelně jako vrchní státní zástupce nehnula prstem, aby se jejich kauzy hnuly.
    Vlastně, když to tak vezmu kolem a kolem – od jejího nástupu do funkce zmizely všechny SKUTEČNÉ kauzy bezpečně v zapomnění.

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Bezchechtákový čičmunda je přesně tam, kde záda ztrácejí slušné pojmenování.
     Ti chudáci z pošty se provinili tím, že v parném létě otevřeli okno v prvním patře. Po loupeži byla přijata jakási opatření – radnice přemístila zastávku autobusu, z jedné strany uzavřela prostor, kde dříve autobus stavěl a udělala z něj parkoviště, takže by tam už nemělo jít s náklaďákem najet. Ochranka na roh budovy namontovala novou kameru. Mříže na tom okně, pokud vím, nejsou dodnes – to by asi poštu zruinovalo. Že na oknech místnosti s pokladnou mříže nebyly už před loupeží, za to nikdo z vedení pošty samozřejmě nemohl. Soud ovšem přijal jako důkaz porušení předpisů ze strany zaměstnanců (zákaz otevírání oken) dokument zřetelně dodatečně upravovaný, z něhož nebylo patrno, kdy byly úpravy provedeny. Bezchchtákoví čičmundové.by asi dopadli lépe, kdyby se na vyloupení pošty přímo podíleli.
     A zpoždění prohlídky na pražském magistrátu, které umožnilo skartovat důležitější část dokumentů o OpenCard, to byla zaručeně jen náhoda. Stejně jako skutečnost, že „zcela jasný“ případ Rath je místo u soudu již rok projednáván výhradně v médiích, ale určitě už v ……….. soud už určitě začne.
     Nové koště dobře mete a pražské koberce jsou velké a husté – pod ty se toho vejde…

     To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Slime,
    žádný objektivní názor se říci nedá. Informace máme pouze z medií. Validita těch informací je skoro nulová.
    Svůj názor na spor Bradáčová/Martinec jsem řekl v Glosatoriu. Nemám co dodat.
    Nevím jak Miroslav Němec, ale já nemám sebemenší důvod věřit jak Bradáčové, tak Martincovi (byť jsem nakloněn více na jeho stranu jako Němec). Od Bradáčové vane podivný odér.
    Čímž neříkám, že od Martince vane ozón. Použít takové prostředky sledování a zpravodajské techniky, jako bylo u Davida Ratha, na kteréhokoliv člena vlády, poslance či senátora, budou asi za katrem všichni.
    Takže od Martince smrdí ta účelovost – i když vlastně nemohu tvrdit, že právě od Martince, protože Davida Ratha „rozpracovával“ někdo jiný, není-liž pravda, a ten jistý snad otamtud odešel s tím, že je ochoten se vrátit až tehdy, když tam Martinec nebude – nebo tak nějak. Už nevím.
    Čí člověk je Červíček snad netřeba zdůrazňovat. Všimli jste si, jak se nemluví o Langrovi? Že by si Rchelieu nesmočil? – nevěřím.

    Nechme se překvapit.
    Uvidíme, jak dopadne soud s Lessym – odkazy na komentáře od soudu jsem tu už dával. Uvidíme, kam půjde Martinec. Uvidíme, jestli si nechá pomluvu od Bradáčové, která ho stála místo, líbit.

    Možná, že Miroslav Němec má informace, které já nemám (ani nemohu, a ani nechci mít),

    To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Díky, to je docela zajímavé.
    A jak je to s tím rokem basy? MUSÍ ho 14.5. pustit, nebo mu mohou překvalifikovat obvinění a držet ho dál?

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     ZMĚNIT obvinění

     To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Já mám dojem, že na tohle obvinění tam může být tři roky.

     To se mi líbí

     • aztli napsal:

      Dobrý den,

      Nevím jistě , ale prý , rok přípravné řízení a rok jednání před soudem.

      A pokud by nebyl do posledního dne od prvního dne omezení na svobodě těchto dvou asi kalendářích let stále ještě odsouzen, tak má být propuštěn a další soudní přelíčení již v civilu .

      Ale také, ESPL přijal již dosti dávno doporučení, aby se tohoto institutu nevyužívalo a aby byl po roce od prvného dne omezení na svobodě propuštěn bez ohledu na okolnost, zda k soudnímu projednávání dojde do roka či později .

      Nejedná se o vraždu , nebyl nikdy soudně trestán , je bezúhonný zřejmě , tak mu maximální trest ani nemá co hrozit .

      Takže se také může i stát, že pokud mu nebudou moci nic přišít velkého , tak se jej budou aspoň snažit odsoudit metodou ber kde ber , na tolik , kolik stráví aktuálně ve vazební cele , neboli po vynesení odsuzujícího verdiktu bude konstatováno, že si jej vlastně předseděl , asi jako svérázná forma předplatného a půjde rovnou domů . Jestli se bude chtít odvolávat, mohl by ještě „dosedět“ a to asi nebude chtít .

      Pero quién sabé , quisá algún día conoserámos

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Existuje ještě varianta, že bude sedět přesně do dne vyhlášení výsledků parlamentních voleb. Protože v tu chvíli přestane být poslancem.

       To se mi líbí

 14. Rosťa napsal:

  Koukám a nestačím se divit. Pan vlk se svým věrným souputníkem Alexem si přišel vyřizovat účty způsobem, který do tohoto civilizovaného prostoru tak nějak nepatří.
  A. cz se stala žumpou, na které se točí Pehe, Urban, Lipold, Hvížďala, Heller a několik podobných obrázků, o jejichž morálních kvalitách se dá s úspěchem pochybovat. Když se pod těmito, veskrze protičeskými články slétnou Šauerová, mb, resl, Jossif K, pravda, Bestia T …. nemá to chybu. A pan Stejskal se nějak živit musí, takže na takové malichernosti, jako je vlastní čest či morálka se moc ohlídat nemůže. Obzvlášť, když to teď celé putuje k Bakalovi.
  A pokud jde o D. Ratha, tak tam něco nevoní. Kdyby nic, tak ten diametrálně rozdílný přístup k lidem, kteří mají na triku sekery ve stamilionech.

  To se mi líbí

 15. tata napsal:

  VAŽENÍ

  JE MI SMUTNO když vidím jak lidem kterým v podstatě jde o stejnou věc,řeší babovičky…….nebudu se vměšovat……jedno ale musím napsat a to sám za sebe………mě nikdo nemusel přetahovat většina znás VŽDY CHODILA na dva tři bloky………….takže mluvit o nákém přetahování ……….chodím tam kde mě to zajímá…….mám svou hlavu……….to jediné k tomuto podotknu…………kopat do báboviček mě nikdy nebavilo

  To se mi líbí

 16. tata napsal:

  Bavor V. napsal:
  30.4.2013 v 20:10

  nevím jak pozorně a jak dlouho jste sledoval aktualně…………v mnohém sem nesouhlasil s panem STEJSKALEM,ale ban dostal kdo tam vnášel sprostoty,ano občas i podle mě ty sprostoty přehledl z prava…….jenže budme objektivní on je mirný pravičák…………..dokážem vidět mi vždy objektivně?JÁ MYSLÍM ŽE KAŽDY Z NÁS JE poplatný svému pohledu,uplně nestraný není nikdo znás ač se oto upřímně snažíme aspon teda soudím podle sebe.

  Víte že mám svuj názor na JARPORA—ALE OPRAVDU SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT že zato co píše by byl možný BAN………….

  ALE JE TO muj pohled zde bych ho nerad potkával a chápal bych že zde né,na aktualně bych silně nesouhlasil aby byl zabanován to bych teda nechápal

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Stejskal není mírný pravičák. Slouží svému pánovi. To je rozdíl.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    JEDNO nevylučuje druhé,ruce na srdce proti zaměstnavateli si nikdy nedovolíte tolik co anonymní,budme objektivní,proč člověk co má jiné názory musí být zloduch,STEJSKAL má stále konzistentní názory s kterými většinově nesouhlasím viz Mašíny ale respektuji a podle toho i hodnotí reakce takže je logické že z leva názor už je pro něj přes míru jako pro nás mnohdy pravicový ano vymklo se mu to přesto aktualně byl blog kam sem rád chodil………………….ale byl to blog kde se dlouho proti jiným dalo slušně debatovat

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Tato, domnívám se, že Stejskal má nalajnováno, co smí a co nesmí. Proto třeba ti Vámi zmiňovaní Mašíni. Neumím si dost dobře představit slušného člověka, který bude velebit zavraždění účetního s penězi na výplaty, za něž si dotyční následně koupili motocykl. Stejskal je bezesporu vzdělaný člověk se širokým rozhledem, nicméně pracuje ve stejném režimu, jako povětšinou méně vzdělaná děvčata na E 55. Jen se prodává malinko jinak.

     To se mi líbí

 17. kočka šklíba napsal:

  Nechtěla jsem se zprvu k vlkovi a Alexovi vyjadřovat, jenže jeho neuvěřitelné vstupy mně „donutily“ reagovat. Vlka jsem si vždy vážila a dosud si myslím, že je velmi chytrý, velmi informovaný a jeho, zejména ekonomické texty, jsou skvělé.
  Ale… někdo už mu to dokonce napsal, je velmi podobný povahou Klausovi a Zemanovi (nejde o jeho názory, ale chování). Kdo mu lichotí a kdo ho chválí, je u něj vítán a a obhajován.Současně je ješitný, takže pokud mu na blogy píše někdo „výjimečný“, projevuje se to u něho tím, že je k němu velmi nekritický(viz Šauerová), Případně ho slovně alespoň nenapadne, ačkoliv ho ten dotyčný třeba i kritizuje (viz Laco, Lex,, Hairyfish a několik dalších) Jsou to autority,a odborníci v nelehkých oborech, (mimochodem i pro mě jsou to autority,).
  Dovolí si na anonymní nicky, které s ním nesouhlasí a „napadají“ jeho oblíbence. V tom je zase podobný Stejskalovi A nedokáže přiznat svojí chybu, ptz on přece chyby nedělá ;).
  Alex, no to je opravdu zajímavá osoba. Už u Fausta se snažil vysvětlovat “ jak to kdo myslel“ :D, byl několika nicky upozorněn, že to není žádoucí, ale u vlka se chytil, typická podržtaška ;). No raději jak ho K.-k. jednou trefně nazvala u vlka, tlumočník. Ale to je podle mého další důkaz vlkovy sebestřednosti, jemu není vůbec trapné, že se někdo k němu chová tak devótně . Myslím, že většina by se naopak Alexe snažila upozornit, že nepotřebuje jeho ponížené zastávání, že sám se dokáže obhájit a vysvětllit svoje postoje, ale ne tak vlk. Dělá mu to naopak viditelně dobře.
  Takže tak, u Fausta mně bylo dobře, zde také, u vlka čtu, když se neudržím píši, ale čekám nějakou agresivní reakci vždy, nejméně rudá komisařka 😉 , Takže na jeho blogu mně opravdu dobře není, nicméně je tam mnoho zajímavých textů.

  To se mi líbí

  • Vladimír - Faust napsal:

   Faust děkuje za uznání, milá kočko šklíbo… 🙂
   K tomu sporu se vyjadřovat nehodlám, jen si neodpustím poznámku: vlk mě trpce zklamal. Myslím osobně… toť vše.
   Alex má u mne interní označení: his master´s voice. Přitom to evidentně myslí dobře.
   Dixi

   To se mi líbí

 18. kočka šklíba napsal:

  A ještě z aktuálně výron oblíbenkyně vlka šauerové ::
  Sylva Šauerová napsal(a):

  Dag :
  SSO 2% volebních preferencí, dle dnes zveřejněného průzkumu FFM Factum. K tomu nutno přičíst 13% preferencí pro KSČM a cca tak 1% pro Janu Bobošíkovou. Dohromady s národovci sdruženými v ODS to vydá tak cca na 20%.
  Ostuda našeho právního řádu, tzv. Benešovy dekrety, bude jednou zrušena.
  01. 05. 2013 | 02:00

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   PPM Factum, soukromá placená (kým?) agentura, se vždy mýlí v řádu 20 až 30 %. Takže zase jenom agitace:
   http://www.novinky.cz/domaci/300667-volby-by-vyhrala-cssd-pulka-lidi-by-k-urnam-nesla.html
   K Šauerové : KSČM že bude někdy hlasovat pro zrušení Benešových dekretů? To může napsat jenom nemocný člověk. Asi si ji spletla s Trautenberkovou TOP 09!

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Ty odpornosti, co je schopna Šauerová vyplodit se nedají číst.

    To se mi líbí

    • K-k. napsal:

     ale no tak…vždyť je to přece vážený středový volič a diskutér!
     No noc – jdi vařit, ať tu nějakým rejpáním nevyvolám další nálet. Jak jsem koukala, bojovná nálada trvá… :/
     Pane Bavore, jestli uznáte za vhodné, klidně tenhle komentář smažte – já jen nevydržela „sedět si na tlapkách“.

     To se mi líbí

  • Ivča napsal:

   Kočko, já myslím, že ona tím chtěla říci, že proti je pouze 20% občanů a to těch, co volí KSČM a zmiňované, nikoli to, že komunisti jednou budou pro zrušení Benešových dekretů.
   Ani realita většinových názorů v debatách o BD ji od svatého poslání neodrazuje.Pravda je, že debatuje pouze určitá a stále tatáž výseč lidí, především okolo padesáti let.Ona spoléhá na mlaďochy.

   To se mi líbí

 19. Petrpavel napsal:

  Jenom drobný postřeh : čtu si zajímavé články na novinkách.cz a přelétnu některé nejlépe a nejhůže hodnocené komentáře. Udělal jsem to v noci i teď ráno u jednoho článku, o nepropuštění MUDr. Ratha. Co mě zděsilo? Už i tady je manipulováno veřejným míněmím.! Ty příspěvky, které se honosily v noci vysokými kladnými hodnoceními mají teď vysoce záporné, a naopak. Naprosto převrácené. „Pravicový“ hacker, tajné služby, majitel novinek? Těžko říci …

  To se mi líbí

 20. tata napsal:

  JÁ řeknu ještě jednu věc………………víte jakou radost mají takový JARPOROVÉ,RUMCAJSOVÉ, STOHOTO…??????????…………je duležité kdo komu víc nesedí,kdo okom co napsal ,nechme to spát,muže myt každý vtomto svoji pravdu svůj pohled vždy ale zustane jen ta hořká chut nikomu to nic nepřinese respektive těm víše zmíněnym to přinese radost a to mě teda štve nejvíc

  To se mi líbí

 21. Jethro napsal:

  Vlku i ostatní virtuální přátelé.
  Nebudete mi věřit, ale ono to bolí.

  Vlku, kvůli tobě jsem se kdysi ostýchavě pustil do psaní a s tvým projektem jsem se takřka ztotožnil. Kvůli tobě jsem se pak z veřejného psaní stáhl a diskutuji spíše minimálně. Chodím na kosu a asi deset dalších blogů, kosa bývá obvykle na prvních místech.

  Proč jsem se stáhl? Tři důvody:
  – nemám čas, musím se živit
  – hodně mi neseděla militantní miniválka levičáci versus moudrý střed. To, že jsem byl spláchnut s levičáky do jednoho kanálu je jen perlička, jsem na to hrdý. A vůbec mi nesedl přerod kosy v pravicovo náboženský server jediné pravdy. Oproti tobě Trabanta nepovažuji za autora, který by mi v otázkách filosofických nebo náboženských svými agitkami mohl něco přinést.
  – hodně mi neseděla a nesedí agrese proti diskutujícím. Nikdy jsem ji nepoužíval a nebudu se to učit. Navíc agrese, pochopitelná snad u Višňovského a spol, je pro mne zcela nepochopitelná u dalších, kteří to schytávali a schytávají bez varování s prominutím rovnou na držku. A nejen ti zleva. Carlos by mohl vyprávět.

  Kdysi jsme se názorově střetli o privátnosti tvého prostoru. Myslím, že je to volovina. Pokud publikuješ veřejně, jsi ve veřejném prostoru. Proto mi vcelku nevadí, že se tady ošíváš po zmínce o tvém blogu, ale promiň, tady si vlastník může psát co chce a ty máš právo akorát se k tomu v diskusi vyjádřit. Kdysi bys to asi udělal kultivovaně, s nadhledem. Dnes tady bohužel (a nejen tady) vystupuješ ne jako moudrý Vlk ale jako prskající kočka (ne šklíba). Škoda.

  I přes to všechno chodím k tobě počíst, divím se, co se děje v diskusích, bolí to. Chodím i jinam. A sem chodím proto, že tady nacházím klid. Tedy až do dneška, než ses objevil ty.

  Vím celkem jistě co mi odpovíš. Nedělej to. Dej si pár dnů odstup a zapřemýšlej. A nekopej do lidí, co tě mají rádi a co tě uznávají. Máš dostatek jiných „nepřátel“.

  Panu Bavorovi omluva. První a poslední můj vstup k tomuto tématu.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.