Sledování sledovanosti


 

Přítel Slim se občas zajímá o to, jak asi je tento prostor sledován. A tak se i já denně dívám, jak si vlastně vedeme. Není to nejhorší. Ale jak je to objektivní? Všechny statistiky, které  wordpress nabízí jsou vlastně zkreslující, Je pravda, že mezi Top 10 se poslední dobou udržujeme cekem setrvale. Ale co to znamená? Podle čeho se to vlastně měří? Na to jsem dosud nepřišel. Protože článek, který byl otevřen vícekrát než jiný se ve statistice neobjeví, ale objevuje se tam ten slabší. A stejné je to s počtem komentářů. Nezáleží na jejich počtu, ale na jakési libovůli sledovacího programu WP.

A pokud nemá článek alespoň jeden komentář, nedostává se do základního přehledu sledovanosti, přesto že už má hvězdičky a v podrobnějším režimu má více otevření než jiné, které se v přehledu objevují. Takže se z celých statistik dovídám pouze to,  že jsme v poslední době většinou v Top 10 a to jak mezi blogy, tak i mezi jednotlivými článečky.

A proto pro občasné i pravidelné milé spoluautory mám jednu útěchu. Ačkoli třeba se neobjevuje mnoho komentářů, návštěvníci jsou v počtu dostatečném.

A co se týká Obrazárny na Blogspotu, tak tam je situace ještě komplikovanější. Tam jakoby se datum shlédnutí posouvalo do daleké minulosti, protože přesto, že jsou na některé příspěvky přímé odkazy, tak se u nich vůbec neobjevuje zápis o shlédnutí. A přitom ve WP je zaznamenáno, že na ten odkaz určitý počet návštěvníků kliknul.

Takže závěrem. Je takové sledování vůbec důležité? Podle mého názoru je nejdůležitější, že se tady společně setkáváme a když už nic lepšího, tak si alespoň postěžujeme, pobavíme se, v něčem se i poučíme  a věřím tomu, že je nám všem přitom dobře. Bez ohledu na  nějaká ta „přesvědčení“.

Alespoň já to tak cítím.Bavor podpis

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

38 reakcí na Sledování sledovanosti

 1. moskyt napsal:

  Pane Bavore, úplně souhlasím se závěrem vaší glosy, že nějaké statistiky v tomto případě nejsou vůbec důležité, a za sebe jsem rád, že jsem tenhle blog objevil a našel na něm lidi se kterými jsem naladěn na stejnou strunu. Ať vám blog dlouho vydrží, a také ať blog dlouho vydrží i nám.

  To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  Sledovanost je mrška. Všichni říkáme, že nám na ní nezáleží, ale …
  Když jsem se na svém kanálu na youtube dostal přes sto tisíc zhlédnutí a pak najednou to „samo“ zničehonic začalo ukazovat kolem šedesáti tisíc, musel jsem to vydýchávat 🙂 . Dodnes nevím proč?
  Nebudu první, ale určitě ani poslední kdo poděkuje za pěkné místo ke spočinutí. Sledovanost nesledovanost…

  To se mi líbí

 3. věra napsal:

  I já sem chodím velmi pravidelně, i když se teď méně vyjadřuji. Ale sleduji, čtu a poslouchám pečlivě :-).. Se sledovaností bych si si starosti taky nedělala, hlavní je, že se tu u vás, pane Bavore, cítíme dobře..

  To se mi líbí

 4. Slim napsal:

  Šlo spíš o zvědavost. Na kose jednou někdo dal tuto adresu, z které lze poznat, jak je blog na tom.
  http://www.toplist.cz/stat/?menu=1024&menu=512&weekday=1&n=1243443&show_stats=1

  Tak jsem si myslel, že výměnou nějakého identifikátoru bychom mohli kouknout i na sebe.
  Fakt ale je, že u velkého bločku se asi nelze ubránit návštěvám různých magorů, kdežto u menšího mají menší motivaci.

  Něco pro ranní rozcvičení. 🙂
  http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/299995-palinova-zada-nalet-na-prahu-svet-skocil-na-americkou-satiru.html

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Především musím poděkovat Vám pane Bavore V za tento prostor, který mohu sledovat a číst jako normální člověk s vypnutými filtry provládního spamu.
   O to více ale zde musím prohánět své zlenivělé neurony a pečlivě naslouchat zdejším většinou velmi seriozním úvahám.

   No a co se týče rozcvičení pane Slime,tak jsem si najednou uvědomil,že smrt jedné sestřičky je opravdu málo, pro uspokojení cíleného překlopení zájmové části manipulačního prostoru.
   Protože potom stačí jen tak lehce a jasně uveřejnit:
   The Daily Currant který citoval smyšlenou výzvu aljašské exguvernérky Sarah Palinové ke „spálení Pchjongjangu“.
   No a potom se můžeme pouze ptát:
   „Kdo zmačkl to červené tlačítko!“.

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Slime
   přiznám se, že nechci žádnou velkou statistiku. Jsem částečně pověrčivý. Stalo se mi totiž už to, co popisoval Petrpavel. Před nějakým časem, jsem tu uveřejnil nějaká čísla. A den na to čtenost poklesla na polovičku a také nevím proč. A dokonce i pár diskutujících jako by se ztratilo. Takže to nechávám na libovůli wordpressu a nijak zvlášť to neřeším. I když vyšší číslo zahřeje… 😉

   To se mi líbí

 5. Strejda Olin napsal:

  Ač se to nezdá, nebo si to mnozí neuvědomují, je sdělená radost dvojnádobná radost a sdělená starost poloviční starost! I kdyby to měl být jen jeden člověk, nebo pár přátel. Jako třeba zde, nebo na odpočívajících Brejlích.

  To se mi líbí

 6. severočech napsal:

  Tenhle blog je u mne vždy po ránu druhý na řadě na otevření a když jsou tam melodie, tak to hraje i během dne.
  Děkuju.

  To se mi líbí

 7. Bavor V. napsal:

  Včera jsem se tu dohadoval, kdo zpíval jistou písničku. Byli to skutečně Rangers

  To se mi líbí

 8. K-k. napsal:

  Je mi tu dobře. Co víc dodávat…
  Zdravím a odcházím za veverkami – včera se pěkně rojily! Pane Bavore, buď dnes, nebo zítra dostanete dvě zásilky – jedna je hotová už komplet, na druhé se pracuje. 😉

  To se mi líbí

 9. lujjza napsal:

  Děkuji za Váš blog, pane Bavore……….. nakukuju i víckrát za den (podle možností), i když přispívám jen málokdy (to, co bych případně „vypotila“, už obvykle někdo dávno napsal, a lépe a lehčeji a výstižněji)……… většinou jen vložím link na něco, co mě zaujalo, a o čem si myslím, že by to mohlo zajímat i další návštěvníky………

  Raději diskutuji z očí do očí, a zřejmě proto mi dělá problémy „odít myšlenky do písmen“…… proto jsem moc ráda za Vás všechny, kterým to problémy nečiní, a já si můžu počíst 🙂 a s potěšením se znovu a znovu ujišťovat, že chytří a moudří a laskaví a empatičtí lidé ještě EXISTUJÍ, a ne že ne…..

  Kdysi jsem ráda chodívala na Faustův Svět ticha…….. a taky na Brejle (tam jsem přestala chodit tehdy, když se tam usadil „zahradník“, který byl – pro mě nepochopitelně – některými nicky obdivován a povzbuzován), a teď jsou Brejle víceméně v hibernaci…

  Takže ještě jednou – díky, a s nějakejma statistikama a sledovaností si nelamte hlavu 🙂

  To se mi líbí

  • Faust (Svět ticha) napsal:

   No, to jste mě překvapila – s tím Světem ticha.
   Já vím. dlužím Bavorovi povídání – jenomže mám, bohužoužel, osobní starosti (a dost vážně), takže zatím nejsem schopen napsat cokoli. A dokonce ani Alan ne – i když ten je rečný, ajajajaj – právě někoho vyštěkává za plotem.
   Takže dík za zmizelý Svět ticha…

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Byl fajn , Fauste …

    To se mi líbí

    • anna napsal:

     I já jsem do Světa ticha chodila ráda, Fauste. A potěšilo mne, že jste sem, k panu Bavorovi, našel cestu. Takže držím palce, aby Vaše starosti brzy pominuly a zdravím i Alana ☺.A.

     To se mi líbí

   • lujjza napsal:

    Fauste,
    kokrčíkovi Alánkovi podrbání za ouškama (nebo má raději na zádíčkách?)…… a Vám držím pěsti…….

    To se mi líbí

 10. Bavor V. napsal:

  Někdo by si mohl myslet, že jsem si tím článečkem chtěl říci o pochlebování. Ne a věřím, že i vy to chápete. Chtěl jsem jen vyjádřit to, že nad všechny statistiky je společenství Lidí. A já tedy děkuji vám, že patříte mezi Lidi.

  To se mi líbí

 11. Rosťa napsal:

  Je tu fajn. Doufám, že to vydrží.

  To se mi líbí

 12. Lex napsal:

  Neznal jsem moc Váš blog, pane Bavore, dokud nezačalo na Kose něco jako vosí rojení a někteří diskutéři nesignalizovali Váš prostor. Já jsem pak hodně pauzíroval, až jsem k Vám byl „pozván“, fakt už ani nevím kým (škoda). Teď už jsem pravidelným čtenářem – a dá-li příroda, i diskutérem, snad i autorem (dosud jednou).
  A já zase mám „na svědomí“ příchod jiného diskutéra a komentátora, za něhož jsem rád, že moji „nabídku“ využil, protože je skvělý. Myslím, že každý z nás má ve svém okruhu někoho, kdo by byl přínosem zdejší komunity. Ono je to fakt určitá komunita podobně „laděných“ lidí, kterým stojí za to se podělit o svůj názor, pochlubit se a znásobit (jak píše Olin) svou radost, nebo naopak sdělit a umenšit tak na polovinu svou bolest, jak píše tentýž.
  A vůbec jim nevadí názor pana Alexe z vlkovy Kosy ohledně údajných „plaček“ – http://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/04/20/uz-zase-sahaji-na-dane/#comments Duben 20, 2013 v 23.58 že – cituji – „Ostatně zdalrka nejste první plačka – místo na pofoukání bebínek, těch, kteří si začli, ale neunesli zrcadlení vzdychá u pana Bavora dost a dost.“.
  L.

  To se mi líbí

 13. rybářka napsal:

  Také si troufám hlásit se ke všem těmto mnou velmi obdivovaným, nechci být přespříliš sentimentální, ale přesto to řeknu, milovaným lidičkám. Také jsem tu skoro každý den, a nejen já, tady to čte i osazenstvo, sdílící se mnou kancl. Jmenujeme to tu Bavorovem. Erudovanost všech zdejších diskutérů i autorů je obrovská. Ve světě politiky,práva, ekonomiky, hudby, kultury vůbec….
  Vysoce inteligentní, kultivovaní lidé. Jsem velmi poctěna, že mohu alespoň chvíli být součástí jejich společenství.
  Na Kosu chodím číst také. Protože tam je to stejně kvalitní. Vlka si velmi považuju. Chtěla bych svět podle jeho představ. Hrozně bych to chtěla.

  To se mi líbí

  • Zdena napsal:

   rybářko,
   připojuji se k Vaší chvále. Taky každý den zabrousím na oba dva blogy. U Bavora je to takové pohodovější, ale Vlk má můj obdiv taky, i když si hraje víc „na pana domácího“ a kolikrát startuje proti některým diskutujícím víc než je potřeba.
   Když výše vzpomněli toho Janotu .
   Tenkrát po jeho úmrtí na tenisu hned přišel lid s tímto hlášením: “ Oznamujeme, že zítra bude teplota dosahovat 28°C a ve 12.00 hod nastupuje na kurt Miroslav Kalousek…
   🙂

   To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Chtěla bych svět podle jeho představ.
   NO NAZDAR BOTY! Snad vás omlouvá věk, i když přes 20 už ne!

   To se mi líbí

   • rybářka napsal:

    Naprosto nechápu Slime váš údiv nad mými názory. Je mi líto, že si myslíte, že jenom ty vaše jsou stoprocentní. Já si myslím, že tahle země se nepohne ze své beznaděje, pokud se budeme hádat mezi sebou. Pokud budeme fanaticky hájit každý svou pravdu. Tak velmi ostře se vymezovat na pravici a levici, na věřící a nevěřící. Jsme všichni na jedné lodi, velmi tvrdě odíráni. Vlk, proti neřádstvu, co tu bují naplno, statečně bojuje svými články, stejně jako autoři na tomto blogu. Vlk ví, že nad parazitem vyhraje jednota lidu.
    Tento i Vlkův blog čtou i mladí a né, že ne. Když jsem byla ve Francii, viděla jsem, co jednota lidí dokáže. Nevelká skupina rybářů zablokovala ulici. Ptala jsem se přítele, co se děje, ten po krátkém rozhovoru se stávkujícími prohlásil, že stávka je oprávněná, že ji půjde podpořit. Za půl hodiny byla ulice plná. Lidé, mezi nimi i studenti šli podpořit tu
    slabou skupinu rybářů.
    Tady u nás nikdo nikoho nepodporuje. Naopak, takový člověk je ještě vysmíván.
    Vlka si vážím, za vše co už udělal pro úplné pitomce ze škol, třeba jako jsem já. Dost dlouho k němu chodím. I za těmi diskutujícími a autory, kteří jsou tady. Jedno jsem ale pochopila. Vlkovi jde o úplně stejnou věc, jako všem tady, u kterých jsem doma.
    Jestli jsem vás Slime zklamala, tak se omlouvám a je mi to moc líto,

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Jen klid, to se časem poddá. 🙂
     Ve slovech se člověk naučí orientovat s pomocí dobrých autorů. Balzac, Tolstoj..
     Pak slyšíte falešné tóny stejně jako v muzice.

     To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   „Chtěla bych svět podle jeho představ.“
   Také jsem se ulekl. Ale nereagoval.
   Myslím, že vlkova představa je stejně naivní jako je představa budovatelů skutečného nefalšovaného komunismu, jenomže on sní o nefalšovaném kapitalismu. Je to chiméra. Každý z těch teoretických principů má své meze. Komunismus v podcenění lidské vynalézavosti, v dogmatické snaze každou člověčí jednotku srovnat do jakési jednotné latě, v nereflektování i špatných lidských vlastností. A naprosto stejně je možno vyjádřit se o kapitalismu.
   Pro mě důležité je základní zadání obou systémů. Nedokonalým komunismem byl náš socialismus. Nedokonalým kapitalismem je náš mafiokapitalismus.
   Jenomže to zadání směřování ke komunismu přes socialismus mělo šanci dospět k něčemu, co i vlk rád připomíná, ke švédskému modelu. Nebýt okupace v 1968.
   Má šanci dospět tam náš stávající systém-režim? Tvrdím, že nemá. Naopak, bude se stupňovat diferenciace mezi lidmi, bude se stupňovat poskytování úlev těm „nahoře“, těm nejbohatším, těm nejmocnějším, a náklady ponesou stále víc ti „dole“. Je to dáno zadáním kapitalismusu : vládnou ti co mají v rukou výrobní prostředky, vládnou podle svých představ, vládnou tvrdě bez milosti, vládnou s použitím všech možných prostředků, vládnou protože se bojí přijít o svá bezpracná korýtka. Kritizovat je nedává smysl, pokud respektuji jejich nastavení jejich řádu. A vlk respektuje … Ty, kdo poukazují na chyby tohoto systému nazývá extremisty, často podstatně hruběji. Jeho web mi připadá mi jako časopis Dikobraz v době normalizace, taková bezzubá komunální satira.
   Mám jiné představy o svobodné spokojené společnosti lidských jistot a nadějí každého občana..

   To se mi líbí

 14. tata napsal:

  Bavore
  připojuji se k většině je to oaza takové pohody,jako byl svět TICHA ale bohužel stačí jedinej trotl a dokáže vše rozvratit,a on to nemusí byt ani vyloženej trotl typu DANA to je přece jen extrém,doufejme že zde se neobjeví takový……….je rozdil tvrdá diskuze až na dřen nebo takové malé kapky co otravují ovzduší,taky se někdy divím jak lidí co si VÁŽÍM CO PIŠÍ dokaží obhajovat tyto lidi,nejmarkantnější to bylo na brejlích kde sem se nakonec dočetl že ZAHRADNÍK BYL VLASTNĚ VYŠTVÁN………TO jen jak perlička nebot je nás hodně co jdou stejnou cestou.

  KAŽDOPÁDNĚ Bavorovo je ta kvalita a slušnost diskuzí kam rád člověk chodí.

  ted od věci………..malem sem sedl na zadek……….je možné že ve státě kde se vyhazují miliardy a i kradou odsoudí soud zaměstnance pošty za otevření oken…………že kvuli tomu se podařilo ukrást 28 milionu a ty dva maj zaplatit i s uroky přes 2 miliony…………nojo holt spravedlnost je jen pro některé

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.