Ajdý nebo sKarta?


V současné době hoří boj o plastový obdélníček zvaný sKarta. Že je to nesmysl a správně  nasměrovaný tunel, to už nechce nahlas přiznat jen Kalouskova TOPSTAN009. Všichni ostatní to buď věděli předem a nebo jim to pomaličku pod tlakem veřejnosti a kontrolních úřadů dochází. Poslední variantou jejího využití má být identifikační karta čili ID. Na některých ilustračních záběrech se dokonce objevuje karta s fotografií držitele. Už to, že by se na sKartě objevila fotografie někoho, kdo k tomu nedal souhlas, snad hraničí s trestným činem . Jenže k čemu by měla taková identifikační karta sloužit bez fotografie? Jako doklad své totožnosti máme jinou kartičku, kterou hrdě nazýváme Občanský průkaz.

Zoufalé ministerstvo, vědomo si absolutní zbytečnosti tohoto kousku plastu, hledá zástupné důvody pro jeho využití. Neboť tím nejhlavnějším důvodem pro zachování je obava z toho, že správce sKarty, tedy Česká spořitelna bude požadovat náhradu za zmařenou investici. Právem? Ano, právem, protože má podepsanou smlouvu s oním ministerstvem. A není povinností smluvní strany zkoumat, zda ten, kdo podepisuje smlouvu za druhou stranu, je k tomuto podpisu oprávněn. Vina tedy leží jednoznačně na straně bývalého ministra Drábka a jeho Šišky náměstka.

A nebo snad paní Müllerová-Drábková Kyberhellová doufá, že se snad  povede tu sKartu nenápadně utlumit tak, že ČS sama navrhne její zrušení a prodělek odepíše? Jakožto její klient bych byl zásadně proti, ale vyberu si? Když totiž tu sKartu zruší vláda, ten prodělek budeme platit z daní všichni a Šiška si nepůjde ani „odpočinout“.

Náš chemický financmajstr se odvolává na to, že taková karta je běžná jinde ve světě. Ano, to sice je, ale tam zase není ten náš Občanský průkaz. Prostě nikde nejsou dvě karty se stejným významem.

Ale Obrazárna opět nabízí moskytův pozdrav pro lepší náladu.

Bavor podpis

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

60 reakcí na Ajdý nebo sKarta?

 1. Občan napsal:

  Jen pro dokreslení:
  http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=776547

  Sockarta zatím stála, kromě 2,5 miliardy na její pořízení, patrně 836 milionů Kč. MPSV sice posléze údaj opravilo na 400 mega, ale původně uvedená částka nejspíš bude ta správná.

  Takže sockarta nejenže neušetřila ani kachli, ale náklady na ni jsou pravděpodobně několikanásobně vyšší než ministerstvo udávalo, když ji prosazovalo.

  P.S.: Pane Bavore, omluva za to, že jsem Vám odpoledne svými vstupy k sockartě „hrábl do tématu“.
  Dobrou 🙂

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Občane, odpoledne jste konstatoval, že se Nečas jako obvykle podělal. Důvod Nečasovy „flexibility“ bude tady – chemický Míra S-karty zkrátka chce a přes to nejede vlak:
   http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/miroslav-kalousek.php?itemid=19667
   Nejlepší ministr financí v galaxii Mléčná dráha se drží teze o stokrát opakované lži a nechal někým beze změny opsat všechny Drábkošiškovské argumenty. Zřejmě hodlá postupně vybavit nejméně jednou S-kartou každého občana…

   To se mi líbí

 2. aztli napsal:

  Dobrý den , a to je jako debetní platební karta ? Ta sockarta ?
  Myslím, že na platebních kartách snad ani nesmí být snímek osoby , bylo by to v rozporu s pravidly pro vydávání karet , a bezpečnostními prvky . A navíc se mi zdá , že platební karty , ať je vydává jakákoliv banka, tak jsou provozovány kartovými společnostmi , např. American Express , Diners Club , JCB Card , MasterCard , Visa . Víc jich asi není a tak je povinností banky, jež je distribuuje , dodržovat náležitosti pro platební karty, jinak by porušily smlouvu s těmito kartovými společnostmi . Jinak jsem názoru, že pokud si banka naběhla, tak si to tak trochu zavinila sama, jelikož mohli vědět, že nutit lidi „ke kartám“ je mimo zákon, jelikož bylo konstatováno, že lze povinnosti ukládat jen dle zákona a takový zákon (přijmout povinně kartu) není . Takže banka kalkulovala s něčím ,co předpokládalo povinnost lidí si kartu převzít, což však ve chvíli podpisu nebyla pravda a nyní již ani nebude . Asi těžko bude vyroben zákon , že je povinností převzít jakousi sockartu .
  Takže bych to viděl jako nevymahatelné. To proto, že to byla jen chladná a špinavá obchodní kalkulace , typu spekulace a ta prostě nevyšla . Takže by případný soud je měl vyrazit a ať se soudí proti svým „obchodním“ manažerům , kteří si na tuto „transakci“ brousili zuby a jsou jejich zaměstnanci (té banky) , ti tu „ztrátu “ zavinili svou malou prozíravostí .

  Asi něco podobného, jakoby se domluvila žena s chlapem, že jí poskytne možnost oplodnění, a současně by uzavřeli smlouvu s ověřenými podpisy , kde ona se dobrovolně zřekne případného výživného. Tak chtít jej po chlapovi opravdu nemusí, ale kdyby se dostala do svízelné situace, tak jí na soc úřadě řeknou, aťvymáhá výživné.
  A kdyby se obrátila na soud a chlap by vyrukoval se smlouvou, kterou o na sama nabízela (chlapovi), tak bude odmítnuta jako neplatná, jelikož podobně jako se sockartou, se zakládala na umělém předpokladu, zřeknutí se výživného . Ve skutečnosti jej opravdu vymáhat ani požadovat nemusí nikdy ,ale právo na něj má vždy .
  A podobně i se sockartou a „převzetím“ .

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Tentokrát souhlasím s nickem aztli.
   Jelikož každá platební karta paracuje s implementací HF, která musí být jednosměrná, tzn.že k ní neexistuje inverzní algoritmus.
   Taktéž k otisku nelze v časově omezeném úseku, jednoznačně najít text, z kterého byl tento otisk vypočítán.
   Proto se karty tak nějak mění co 2 roky atd.

   Prostě používat tank, nebo obrněný transportér k tažení pluhu,to chce opravdu obrovskou fantazii,kterou nám tady Mirek předvádí.

   V případě sKaret byl porušen zákon,to zanamená ten kdo je za ně zodpovědný půjde za mříže a to je to celé nic víc nic méně.
   Rozebírat to jak podat žalobu na Drábka&Šišku, to je Lexova parketa to já prosím neřeším.
   To co je bohužel něco tak (superkorumpoizního == totálně oblbujícího Českou veřejnost) to je prohlášení paní Ing. Ludmily Müllerové, že se prostě pouze upraví zákon a tím pádem se vlastně nikdo neprovinil.

   Nevím nejsem tak nějak schopen pochopit onu podstatu právního státu.
   Když poruším zákon tak nepůjdu do vězení, ale dám Nečas_Kalouskově vládě podnět na opravu mnou porušeného zákona a oni to odhlasují v souladu s moji potřebou, no a já jsem nevinnen.

   Tento postup musí bohužel vysvětlit Lex neboť já jej nechápu.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    No ještě prosím se omlouvám za neaktuálnost.
    Proto prosím doplňuji.

    Prostě ona známá věta.
    Naposledy se Vás ptám:
    „Kdo zmačkl to červené tlačítko“ — > nakonec co je nám do Nového Zélandu !!

    http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Sockarty-Ministryne-Mullerova-vytahla-pisemnou-dohodu-s-Necasem-268607
    Tak nevím má-li tento právní stát právo na další existenci.

    To se mi líbí

    • Občan napsal:

     Kyberhellová je prostě zoufalá, protože (jak přesně napsal nick „oh“) má zadání od Kalouska a přes to vlak nejede.

     Na identifikaci máme občanku a na ní rodné číslo; tím to celé vadne. Dokonce ani banka se s klientem nebaví bez občanky – bez ohledu na to, kolik jiných kartiček má ve šrajtofli. Totéž platí o jakémkoli osobním platebním, úředním, studijním a jiném styku.
     Takže ty její bláboly o identifikaci nějakou s-kartou na ÚP jsou lež jako věž. Protože jediným LEGÁLNÍM identifikátorem v ČR je rodné číslo.
     No, a na bezhotovostní platební styk má člověk platební kartu a pin (který je opět poskytnut jen na základě předložení občanky) ke SVÉMU účtu, pokud jej má zřízen. NUTIT kohokoli ke zřízení účtu v bance je protiústavní. Protože jeidnou zákonnou podmínkou pr výplatu čehokoli je účast v pojistném systému, zpřesněná splněním kriterií jako je věk, doba pojištění, odpracovaná doba, narození dítěte a potvrzení o momentálním nebo trvalém zdravotním stavu.

     Takže celá S-karta je nesmysl, nesmysl a nesmysl a lumpárna a tunel.
     Jedinou neznámou tak je – CO dostal Kalousek od Erste Group/České spořitelny. Eventuálně CO na něho Erste Group ví…

     To se mi líbí

 3. Občan napsal:

  Aztli:
  Dobré ráno, Aztli,
  to jste vystihl přesně. Drábkošiškoidní spekulace.
  A krom toho má stejný účel jako mívala různá „znamení hanby“. Cejchuje „držitele“ coby socku.

  oh:
  Já na toho tvora raději nereagoval, protože bych jen velmi obtížně udržel emoce na uzdě 🙂
  No a ta postava, co včera obhajovala neuposlechnutí premiérova „doporučení“, se stále více podobá Kybersadistovi jak vejce vejci. Nejen vizuálně, ale i tím zvláštním robotickým projevem. Buď je naprostá sociopatka, nebo se financchemika bojí (ostatně má proč; její trestní stíhání bylo sice odloženo, ale to se dá změnit).

  To se mi líbí

 4. Petrpavel napsal:

  Docela mě deptá ta diskuse na všech frontách o tom, zda a proč je S-karta potřebná či nepotřebná, zda je porušeno nějaké tajemství,ustanovení, zákon, zda ji nechat či zrušit.
  Je to typické pro všechny tunely a podvody. Rozebírat vše do nekonečna, do zemdlení těch co poukazují na tunel, podvod, do rozmělnění, do dalšího tunelu, podvodu, který zastře ten předchozí a zapomene se na něj.
  Dokud nebudeme umět nazvat tunel tunelem, amnestii nezákonným puštěním kamarádů-zlodějů na svobodu, dokud nebudou Šiška, Drábek, Klaus (v těchto případech) natvrdo a okamžitě sedět a nebude jim zabaven veškerý majetek, nic se nezmění. Vše ostatní jsou plané řeči. Stále více lidem bude naprosto logicky jedno, kdo a jak tohle bude umět zařídit. Zatím se jede dál …. a pojede, nevyhraje-li volby nějaká radikální síla, to si pište! A obávám se, že ani KSČM tady by nic nezmohla, „jen“ by v těch tunelech nepokračovala. Málo pro médii a politiky celého tzv. demokratického spektra odleva doprava přesvědčeného a přesvědčovaného „demokrata“, co? … Líbí? Nelíbí? Je to úplně jedno. Zadělali a zaděláváme si na to sami, sami si to vypijeme.
  P.S. Ten systém sociálního zabezpečení (registr aut, jízdenky MHD v Praze, vodovody…) přece před tunely fungoval, a dobře!

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Ještě takový obrázek pro pochopení toho, co mám na mysli : všichni ti kritici, anylytici a rozebírači především v internetových médiích (v tištěných médiíích a v televizích píší a mluví přeplacení goebelsové) se na pokračující devastaci ekonomického, veřejného, společenského a politického prostoru dívají stejným pohledem jako dva profesoři zajatí indiány, čekající na popravu, a bavící se o tom, zda nebezpečnější brouk je tesařík krovový nebo tesařík fialový, nedělajíc nic proti svému brzkému konci …

   To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Bývaly kdysi Pracovní knížky (nepamatuji) a myslím, že se osvědčily. Bývaly kdysi Občanské průkazy (pamatuji) o několika stránkách, kde byla uvedena celá řada praktických údajů. Býval docela jednoduchý systém jízdenek MHD. Postupně se během uplynulých 23. let řada věcí měnila (kolikrát třeba OP a ŘP?). Prý za účelem jednoduchosti, ekonomičnosti, praktičnosti, flexibilitě, víceúčelnosti apod. Kolik asi miliard jsme za tyto „hurá akce“ a „geniální nápady“ zaplatili? Kolik miliard nás stály všelijaké projekty typu Praha olympijská, Státní maturity, Opencard, sKarta a další, na jejichž výčet by nám deset prstů nestačilo? Myslím, že průměrná životnost jednoho ministra je 2,5 roku. Většina „nových košťat“ chtěla dobře mést a tak rušili „nápady“ minulé a přijímali „nápady“ nové. Na úřadech se „hejbaly škatulata“, staré struktury odcházely a byly nahrazeny novými a všechno to bylo neefektivní, neekonomické, jakoby státní pokladna byla bezedná.
   Měli tenkrát pravdu, když říkali „Nejsme jako oni“. Jsou několikanásobně horší!

   To se mi líbí

 5. Hudec napsal:

  No jo, pro Drábka spol. se ta karetní partie vyvíjí poněkud něšťastně, už jim do karet nakouklo moc lidí.
  Mají zkrátka smůlu v kartách. Ovšem třeba je to pořád ještě lepší, než historka, kterou popisuje Hašek ústy dobrého vojáka Švejka (v té pasáži, kde se druhý jmenovaný loučí s polním kurátem Katzem). Přepisovat to sem nebudu, je to dlouhé, ale radím všem, kdo mají tuto moudrou knihu doma, aby v ní zalistovali (podle vydání někde kolem str.135 – 140).

  Odehrává se v „jedný hospodě za Stoletou kavárnou“, kam chodil hrát karty klempíř Vejvoda. Jednak je to nehorázná legrace a druhak to ukazuje, jaké to může být neštěstí. mít štěstí v kartách.

  Dovolím si jen stručnou citaci, která ostatně dílem sKartu charakterizuje už teď, ale především bych si přál, aby ji charakterizovala co nejrychleji úplně:
  „Tohle jsem ještě nežral,“ řekl policejní inspektor, když viděl takový závratný sumy, „tohle je ještě horší než Monte Carlo“. Vejvodu jako udavače pustili a slíbili, že dostane zákonitou jednu třetinu odměny ze zabaveného banku, asi sto šedesát miliónů, von se ale do rána z toho zbláznil a ráno chodil po Praze vobjednávat si nedobytný pokladny na tucty. Tomu se říká štěstí v kartách.

  P.S.: V té knize je všechno. Úplně. Lepší než Bible kralická…. 🙂

  To se mi líbí

 6. Lex napsal:

  Ano, Cechu,
  souvislosti s podezřením ze spáchání trestného činu ohledně sKaret jsou nabíledni.
  Prozradím vám tu moji korespondenci s Úřadem na ochranu osobních údajů, který rozhodl, že věci ohledně sKaret jsou v rozporu se zákonem.
  Pobavíte se, kterak jsem diskutoval s tiskovou mluvčí ÚOOÚ PhDr. Hanou Štěpánkovou:

  „Dobrý den!
  V dnešních novinách jsem se dočetl, že Úřad zjistil neoprávněné nakládání s osobními údaji ze strany MInisterstva práce a sociálních věcí v souvislosti s tzv. sKartami – viz např.
  „Ministerstvo práce a sociálních věcí podle Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) nakládá neoprávněně s osobními údaji při zpracovávání dat žadatelů o sKarty. Úřad proto nařídil tento stav do konce června odstranit. Ministerstvu hrozí až desetimiliónová pokuta.„Došlo a dochází k předávání osobních a někdy i citlivých údajů soukromému subjektu neoprávněně,“ konstatoval ve středu předseda ÚOOÚ Igor Němec. Úřad proto nařídil ministerstvu, aby tento „závadný stav“ odstranil do konce letošního června.“ http://www.novinky.cz/domaci/291728-u-skaret-ministerstvo-neopravnene-naklada-s-osobnimi-udaji.html
  Dovolte proto, abych vyslovil dotaz, zda Úřad jako státní orgán postupoval v tomto případě v souladu s ustanovením § 8 odst. 1 věta druhá trestního řádu, které stanoví – cituji – „Státní orgány jsou dále povinny neprodleně oznamovat státnímu zástupci nebo policejním orgánům skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin.“.
  Že o skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin „neoprávněné nakládání s osobními údaji“ podle § 180 trestního zákoníku jde, zřejmě nemůže být pochyb.
  Děkuji za odpověď“

  Paní Štěpánková promptně (ale, podle mne dosti arogantně, odpověděla):

  „Vážený pane doktore,
  Zajisté máte pravdu, ale Úřad nekonstatoval, že byl spáchán trestný čin, pouze v rámci svých kompetencí uzavřel kontrolu, a to zjištěním, že došlo k porušení zákona o ochraně osobních údajů a na základě tohoto zjištění zahajuje správní řízení, které bude rozhodovat o pokutě.
  Tiskovou zprávu z dnešní tiskové konference můžete nahlédnout nawww.uoou.cz/Tiskové konference.
  S pozdravem
  PhDr. Hana Štěpánková
  tisková mluvčí,
  ředitelka tiskového odboru
  Úřad pro ochranu osobních údajů“

  No, s takovou na mě – a tak reaguji:

  „Paní doktorko,
  děkuji za odpověď, žel, s jejím obsahem se nemohu zcela ztotožnit. Píšete, že „Úřad nekonstazoval, že byl spáchán trestný čin…“. To nepochybně. To ani Úřadu nepřísluší, na rozdíl od orgánů činných v trestním řízení a v konečném stádiu soudu.
  Ono ustanovení § 8 odst. 1 trestního řádu (jak jsem Vám ho citoval) také z toho důvodu operuje toliko s termínem „skutečnosti NASVĚDČUJÍCÍ tomu, že byl spáchán trestný čin….“.
  Pokud si pak zjištění´“Úřadu“ konfrontujete se zněním skutkové podstaty trestného činu podle § 180 trestního zákoníku, ztěží můžete popřít, že nastal následek presumovaný tímto ustanovením trestního zákoníku, a tedy že tu ono „nasvědčování“ existuje. Proto je na místě oznámení státnímu zástupci nebo policejnímu orgánu, kteří jediní jsou v počáteční fázi tyto skutečnosti kompetentní posoudit.
  Správní řízení vedené s „Ministerstvem“ nemá na eventuální trestný čin spáchaný v rámci jeho činnosti při nakládání s osobními údaji žádný vliv. Správní řízení se vede s ministerstvem jako právnickou osobou, a vychází z principu objektivní odpověnosti. Naproti tomu v rámci onoho ministerstva bezpochyby existují fyzické osoby, úředníci a další, kteří nesou osobní – subjektivní – odpovědnost za nastálý následek, tj. za předávání osobních údajů velkého množství lidí neoprávněné osobě .
  Zjištění těchto odpovědných osob a posouzení míry jejich zavinění a individuální odpovědnosti nemůže nenásledovat po Úřadem zjištěném skutkovém stavu.
  Hezký den!“

  Ale kdepak, paní ředitelka tiskového doboru –

  „Vážený pane doktore,
  prosím, respektujte spolu s Úřadem postup, že vše má svůj příslušný čas. Ujišťuji Vás, že §8, odst. 1 si je kontrolující dobře vědoma. Rozhodnutí Úřadu o porušení zákona o ochraně osobních údajů bude v právní moci v pondělí 4. 2. 2013, v souladu s tím budou následovat další kroky.
  S pozdravem
  PhDr. Hana Štěpánková“

  Tak jsem respektoval. A protože jsste mi to dneska připomněl, tak jsem se tedy znovu ozval:

  „Vážená paní Štěpánková,
  od naší poslední korespondence v předmětné věci uplynuly už více jak dva měsíce a rozhodnutí Úřadu, jak jste mi psala, nabylo právní moci 4. února letošního roku.
  Proto mi dovolte opakovat svůj původní dotaz – „Splnil Úřad svou zákonnou povinnost oznámit věc státnímu zástupci nebo policejnímu orgánu? Pokud ano, kterému. Pokud ne, proč.“
  Děkuji, a jsem s pozdravem“.

  Co myslíte, dostanu odpověď? a jakou?
  Já tipuju podle hesla – „Pes, který štěká, nekouše“, že vše jde do ztracena, jako vždy. Na česko-polskéom pomezí (Těšínsku) na podobnou situaci mají dost přiléhavý slogan (snad pan Bavor promine, že je tak trochu až příliš „lidový“) – „Kurwa kurwě řiť něurvě!“
  L.

  To se mi líbí

  • Občan napsal:

   Odpověď asi znám, ale nechtělo by se mi dávat tiskové mluvce návod k výmluvě.
   A tak jen mlhavě nastíním – § 158 odst. 1) TŘ

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Děkuji a držím pěsti protože palce v tomto případě zaručeně nestačí.

   To obrovské + je, že se Vaše trápení nyní stalo veřejným statkem a na odpověď nečeká pouze Lex ale dalších asi 800 lidí.
   Děkuji a s hlubokou úctou smekám Cech.
   Tam kde Já jsem pouze schopen doložit holý nesmysl v použití platební karty jako identifikátoru, na základě logiky použití HF a nezbytné minimální bezpečnosti provozu platební karty jako otisku, tak Vy jste toto zjištění použil ve znění práva a za to Vám děkuji.

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Lexi
   jednak obdiv vaší odvaze i trpělivosti, jednak slovo „kurva“ již používal Karel Čapek a že to byl nějaký strážce jazyka.

   To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Vůbec ale vůbec nemíním snižovat význam jakéholi pokusu vzepřít se násilí pokornou formou odkazem na platné zákony,ale tvrdím jedno : v matriarchátu platí, že pravdu má maminka, a v mafiokapitalistické demokracii že pravdu má mafián, ať sedí kde sedí. Zbavili-li jsme se možnosti demokratizovat postupně, evolučně, a jen lhář bude tvrdit, že k demokratizaci postupně před rokem 1989 nedocházelo a odstraněním a rozpadem sovětské moci by se ten postup jen urychlil, zvolili jsme nedemokracii, máme ji.
   Evolučně, ale postupně spíše revolučně, nabývá stoprocentní moci nějakých pět procent obyvatel a nikdo jiný tomu nemůže zabránit než my sami, oněch 95 %. Ale bohužel z těch 95-ti procent to tak 25 % ví, ale nezná recept – já také ne a nikdo z nás zde, 30 % to ještě neví a dalších 40 % to nikdy vědět nebude…

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Klobouček dolů, pane Lexi … Kouzelně názorné …

   To se mi líbí

 7. Bavor V. napsal:

  Copak se děje, že Kalouskovi zase něco nevychází
  http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/podnikani/clanek.phtml?id=776627

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Bavore,
   je opravdu úžasné a hodné smeknutí klobouku a hluboké poklony, kterak si Ústavní soud vytřel ……, no, jak nesouhlasí s chemickým Mírou, jak jeho kydy poslal do zadele – http://www.concourt.cz/clanek/GetFile?id=7947
   Zejména se mi líbí, kterak se vypořádal s vyhrožováním arbitrážemi za zmaření ochrany investic – cituji: „Navíc je třeba připomenout, že pokud by se mělo jednat o arbitráže zahájené podle mezinárodních smluv na ochranu investic, mohli by řízení iniciovat toliko zahraniční provozovatelé, což je však s ohledem na ustanovení § 4 odst. 4 loterijního zákona vyloučeno.“ – to ustanovení zní – „Povolení k provozování loterií a jiných podobných her může být vydáno pouze právnické osobě, která má sídlo na území České republiky. Povolení nelze vydat tuzemské právnické osobě se zahraniční majetkovou účastí ani právnické osobě, ve které má tato společnost majetkovou účast. „.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Lexi
    škoda, že tohle vysvětlení nám bude náš statečný ochránce peněz zatloukat a bude lkát nad těmi zmařenými investicemi.

    To se mi líbí

 8. Lex napsal:

  Občane,
  je samozřejmě povinností policejního orgánu postupovat z vlastní iniciativy na základě „čehokoliv“. To ale nezbavuje státní orgán plnění své zákonné povinnosti podle § 8/1 trestního řádu.

  To se mi líbí

  • Občan napsal:

   🙂
   No, to mne právě napadlo, že použije ta mluvka jako výmluvu. Že zveřejnili tiskovou zprávu a že to OČTŘ tudíž vědí a mohou konat samostatně.
   A že jsou si samozřejmě vědomi své povinnosti, ale protože běží řízení a blabla, tak ať konají orgán samy.

   To se mi líbí

 9. Cech napsal:

  Pouze pro doplnění jak funguje masmediální tlak si dovolím narušit kontinuitu.

  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Server-Prazska-radnice-dala-penize-TV-Nova-A-je-to-divne-268644

  Společnost CET 21, která televizní stanici Nova provozuje, obdržela od pražského magistrátu celkem čtrnáct a půl milionu korun za „prezentaci Hlavního města Prahy formou obchodních sdělení“, tedy v podstatě reklamu, která se ale tváří jako seriózní zpravodajství.
  Magistrát uzavřel smlouvu s CET 21, aniž by proběhlo výběrové řízení. „Na zadávání veřejné zakázky týkající se programového obsahu, jakož i nákupu vysílacího času veřejným zadavatelem, se působnost zákona o veřejných zakázkách nevztahuje,“ hájila postup ředitelka odboru komunikace Radka Hrstková.

  Tak zde prosím je to pouze jedna kapka v moři, jak si český občan platí ze svých daní masmediální manipulátory.
  Moc se omlouvám za vyrušení ale tyto zprávy opravdu zmizí rychleji, jak Kubice po volbách v roce 2014.

  To se mi líbí

 10. tata napsal:

  VÁŽENÍ

  víte co je hořko smutné………….že třeba zde a i na KOSE se píšou tak závažné věci co by v jiném demokratickém státě mělo katastrofální dopad pro ty lidi,zde po tom oficialní média skorem ani nevzdechnou a lidi co se jich to týká Z NÁS MAJ TAK ŠVANDU…….jak si třeba vysvětlit že DRÁBEK není obviněn………..navíc co mě deprimuje nejvíc věčině lidí to nevadí vtom smyslu aby vyšli do ulic…………….ten marasmus už opravdu dosáhl vrcholu když si spomenu co jsem psal po volbách ani ve snu mi nenapadlo že tu katastrofu,definici v mých představách tyto překonali uplně ve všech směrech ta besostyšnost jak si s jakéhokoliv prušvyhu nic nedělají……….když zlomek toho by všude jinde každému zlomil vaz

  To se mi líbí

 11. Jethro napsal:

  Ano. S-karty, to je klasická Drábkova sviňárna a média nějak netuší, co s tím. Ono se totiž ve všemožných diskusích argumentuje o všem možném, naposled včera v bedně sama paní velká ministryně, ale podstata toho průseru je vtom, že ÚOHS zrušil celý Drábkův tendr na software na poskytování dávek a tak musí ministerstvo tuto aplikaci zastavit, vypsat nové výběrové řízení, a, a, a, … A o tom se mlčí. Karty jsou prkotina.
  Ale ono se to všechno hýbe tak rychle, že by pan Bavor musel vyvěšovat glosy 4x denně.
  Žhavá aktuálnost pro mne je dění na ÚSTR a třeba zcela neuvěřitelné a nehorázné veřejné tvrzení pana premiéra, že Sosani připravují likvidací vědeckého výzkumu v této oblasti půdu pro nástup koministů a že z ÚSTR chtějí vybudovat Ústav Marxismu Leninismu (!!) – to je citace.
  Pan premiér je buď zoufale blbý, nekritický anebo nemocný.
  Dnes mne potěšil Fendrych, který se rozohňuje nad odvoláním antikomunisty (citát) z čela tohoto nestranného vědeckého ústavu, kde největší „kapacity“ zkoumají, jak naroubovat Mašínům odboj, třeba jen ve formě naplánovaného atentátu na Gottwalda. Ano, jistě. Antikomunista je ten pravý do čela zkoumání období socialismu v ČSR.
  Máme se smát anebo brečet?

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Přesně. MPSV neví jak se z průseru s obsluhou dávek dostat.

   A mimochodem, zítra se vytasí ministerstvo financí s dalším odhadem růstu ekonomiky. Tentokrát určitě budou dávat pokles v tomto roce.

   To se mi líbí

  • Občan napsal:

   A nebo se bojí; hodně se bojí.
   Protože ví, co po jeho pseudopremiérování – neboť faktickým premiérem je Kalousek – zbude a že je politicky (a tím možná i existenčně) odepsaný. Prací se nikdy neživil a pokud nesežene nějakou trafiku, může skončit i dost špatně.
   Krom toho je mu jasné, že se může ocitnout i v kriminále, protože až půjdou „tlustý do tenkejch“, Kalousek potopí kohokoli, aby zachránil svou alkoholem prosáklou kůži.

   Ad „ústrk“ – zaujalo mě, jak jim pěkně nabobtnal rozpočet. Doposud se v souvislosti s touhle žumpou hovořilo o částce kolem 90 mega ročně a ejhle – dnes jeden z těch „expertů“ proflákl, že letos „hospodaří“ už s příjemnými 215 mega. Na cca 120 zaměstnanců dost zajímavá sumička. A to ještě dostává ročně ze SR kolem tří mega dotaci na „informační a komunikační technologie“ a skoro mega na „reprodukci majetku“.

   To se mi líbí

  • Zdena napsal:

   Tak zhruba před třemi týdny měli bývalého šéfa toho povedeného spolku ÚSTR v Jak to vidí na ČR 2. Jedna posluchačka tam poslala dotaz, jak je možné, že v dnešní době je daleko větší množství lidí potýkajících se s bídou než za totality. Herman, ten to ovšem viděl jinak. To on znal za totáče taky j e d n o h o, kterému musel pomáhat. Toho dotyčného prý tenkrát vyhodili z vysoké školy a on neměl ani na boty a ani na košili.
   ÚSTRk zkoumá pravděpodobně jen to, co bylo za totáče špatně. V rámci objektivity bych navrhovala založit ještě jeden obdobný ústav, který bude zkoumat pro změnu to, co bylo tenkrát dobré. Rozpočet tohoto nového ústavu by stačil v podstatě na stejné úrovni, jako má ÚSTRk. My, daňoví poplatníci to zacálujem 🙂

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Moje žena vymyslela nový způsob využití sKarty. Paní ministryně Müllerová-Drábková-Kyberhellová by s nimi mohla objíždět jarmarky a prodávat je jako škrabky na zamrzlá okna u aut. Na to je taková sKarta vůbec nejlepší. Zatím to nemáme ještě patentované, takže to paní ministryně klidně může udělat. 🙂

   To se mi líbí

   • Občan napsal:

    To by mohl být docela slušný kšeft alespoň na dvě sezóny – protože jsou značkové.
    Při troše fantazie by mohly jít použít i jako lžíce na obouvání polobotek nebo špachtlička na roztírání krému a čokolády na dorty. Jo, a taky shrabovátko na nakrájenou cibuli a česnek.

    Jako „4 v jednom“ by to byl za cenu 250.- Kč docela trhák .-D

    To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Pozor na Simply Clever řešení Škody , a její technologický hit c duchu sloganu: Náskok díky technice , nebo-li škrabka na sklo umístěná na víčku nádrže 🙂 … Leda, že by onu kartu standartizovali podle požadavků automobilky , pak by se mohli stát prvododavatelem, což je rito, ne … 🙂 …

    To se mi líbí

 12. Bavor V. napsal:

  Tak jsem měl upřímnou snahu se aspoň chvíli dívat na mme Jílkovou.Jenže ve chvíli, kdy premiér Nečas nenese odpovědnost za člena vlády, který je sice z jeho vlády ale z jiné partaje, musel jsem bednu vypnout, protože jsem si chtěl uchovat večeři v žaludku.

  To se mi líbí

  • Občan napsal:

   Masochisto 😀
   Kdyby se ta paní alespoň pořádně připravila, tak by ten pořed měl i určitý smysl. Jenže ona chodí nejen zoufale nepřipravená, ale navíc ani neumí moderovat a chová se tam jak na pavlači.

   Já čuchám nějaký další velký průser, protože Nečas i Kalousek už nějaký ten týden vypadají oba na infarkt. A jenom chlastem to asi nebude.

   By se mic htělo glosovat, protože bych tu měl pár číslíček, která by jejich infarktóznost vysvětlovala. Ale počkám na zítřek 🙂

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Já myslím, že jsou to ty dávky

    To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Všimli jste si jak když se začali několikrát překřikovat Nečas s Haškem, vždy se obracela s výtkou k Haškovi a nikdy k Nečasovi?
    Podmíněný zvířecí reflex redaktorů a moderátorů naší ČT …

    To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   O jakého bobříka se to pane Bavore snažíte, že se sám dobrovolně v hodinách téměř nočních vystavujete vizuálně šířenému „psychickému teroru“ 🙂 ???

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Vždyť jsem psal, že jsem to chtěl zkusit, ale netrvalo to ani pět minut a bylo to na vomitus. A já mám svůj břich raději než mme Jílkovou. 🙂

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     Rozumím … 🙂 … Mám ten dojem, že miláčkové vůči veřejnosti za přispění ochotných medií praktikují argumentační deep throat … 🙂 …

     To se mi líbí

 13. tata napsal:

  Bavore

  NO CO ŘÍCT,když třeba čtete diskuzi na aktualně……….http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pavel-belobradek.php?itemid=19688&from=0#nucleus_cf

  sup ,neo………..je možné že takovíto lidé co se prezentují jak jsou uspěšní,klidně omlouvají takovou jasnou svinárnu a takovími argumenty co se nedají obhájit,dejme tomu na začátku,dneska už je tolik věcných argumentů co to naprosto nezpochybnitelně dokazují že Drábek lhal,přesto to obhajují to opravdu nechápu

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   tato
   přesně to je důvod, proč by si tady ani jeden z nich ani neškrtnul. Neo, jarpor, sup a hoven (nebo jak si dneska říká), to sem nesmí.

   To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Já myslím, že by si neměl škrtnout ve slušném médiu ani Bělobrádek. Antikomunistický řezník který sice nemá rád „zrádce“ Kalouska, a tak dělá ramena, ale je přesně stejný jako on,a přesně stejné jsou i obě jejich strany.

   To se mi líbí

  • Anonymní napsal:

   tato ale kvůli přesně takovým lidem, jako jsou uvedené nicky,a neo se tak odkopal, že skutečně působí jako fašoun,tady máme to co máme a bohužel, já se domnívám, že těch asi 30% obyvatel, převážně mladých, pořád ty gaunery volit bude a vzhledem k nevoličům, klidně mohou dát dohromady i většinu, zvláště když i inteligentní lidé jako je vlk (odhlédněme od jeho chování) zřejmě připouštějí i volbu KDU, což je to samé jako TOP09

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Ano, je to tak … Volba KDÚ je volba jiné Topky, nebo.li by došlo k velkému smiřování ě odpouštění ovečkám pomýleným , a ve finále hlas opět pro Mirka … Zdravý člověk by to neměl dělat, ale vzhledem k místní realitě, a prý rostoucím preferencím Topinek ( kdo ví, kde a jak je onen průzkum realizován 🙂 ), to řeknu po jejich: Pánbůh s námi …

    To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Tato, jedna technická : Kdy Drábek ( a spol.) mluvili pravdu ??? 🙂

   To se mi líbí

 14. kočka šklíba napsal:

  pardon kočka šklíba

  To se mi líbí

 15. Občan napsal:

  Tak tohle je, vážení, fakt dost hustá bomba!
  http://euro.e15.cz/archiv/propadajici-premiant-778760

  MPSV/Erste nakupuje několikanásobně předražené sockarty od společnosti Monet+, a.s., která luxuje přes MPSV veřejné finance už víc jak 10 let!!!
  Stejnou dobu spolupracuje i s Erste Group/ČS.
  A je provozovatelem Kybersadistova IDTax!!!!!
  A je dodavatelem v rámci dalšího megatunelu – totiž pražské OPENCARD!!!!!
  A chystá se tunelovat SR i přes MF ČR (e-účtenky) – http://www.komora.cz/Files/FITPRO/Prezentace/17_sympozium/Gabrhelik_2011_iDTAX_Gabrhelik.pdf
  http://www.icc-cr.cz/idtax/3-workshop-k-projektu-idtax (dávám to bez http, aby se to zobrazilo)

  To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Noooo, lítají tam slušné částky … Ještě se mohli chlapci z tisku snažit, a částky pro názornost sečíst ( což by v opačném případě bylo IHNED provedeno ), a konfrontovat ono číslo s tím, které tvrdošíjně a lživě používá managenemt MPSV … JInak jde o tunel jak má vypadat , kluci jsou kreativní …
   Platí přece ono Grossmanovské: Nechci slevu zadarmo …

   To se mi líbí

 16. Witch napsal:

  Sledovala jsem ten boj zblízka. Už v listopadu 2011 jsem totiž na odborné konferenci slyšela svědectví o jednání svazu postižených na MPSV, byl to veřejně přednesený příspěvek hlavní referující. Volně cituji: „Byli jsme při jednání o změnách pravidel, dávek a s-Kartě. Byla tam i slečna z ministerstva financí a panu náměstkovi Šiškovi namítla, že sice píše o úsporách, ale nikde nevyčíslil náklady a že má pocit, že budou značné. Pan Šiška se k ní naklonil, něco jí pošeptal a od té chvíle již slečna nic neřekla. Po jednání jsem se přímo na ministerstvu divila, ajká je tam nálada. Bylo mi známou úřednicí řečeno, že když namítnou něco logického proti změnám, hrozí jim vyhazov. Pár lidí už odejito bylo.“
  Poté jsme byli seznámeni s nebezpečím s-karty a něco málo zákulisím (Šiška snad byl v představenstvu společnosti, která se párkrát proměnila a k níž stále náležela jediná firma v republice, která má software, schopný vyčíst z s-karty údaje o nákupu), o tom, že tam je víc údajů, než na nových občankách, v rozporu se zákonem, a že podobnou kartu od r. 2014 budou mít povinně všichni nemocenští pojištěnci. S podobně podrobnými údaji.
  Vděčíme ohromné práci a zápasu zdravotně postižených za to, jak neprošly třeba navrhované změny zpřísnění posouzení schopnosti sebeobsluhy a samostatnosti, jak bojovali proti kartě. Vděčíme také spoustě řadových sociálních pracovníků, kteří shromáždili data z praxe a na své osobní riziko podepřeli argumentaci Svazu důkazy v několika tématech boje a vyjednávání. Oni neměli moc zdrojů z pobytovek a tohle jim hodně pomohlo. Ačkoliv málokdo může vystát ouřady, tak to byla doslova osobní statečnost jak řadových, tak vedoucích, protože už od června 2011 bylo všem otevřeně (na seminářích) říkáno, že komu se to nelíbí, ať jde, že jsou zodpovědní za hladký průběh a detaily nikoho nezajímají…
  Potom se už dostali do obrazu „normální“ lidé.
  Bohužel jsou tu i mrtví. Několik přepracovaných úředníků v lednu a únoru na úřadech práce, další přecházejí zhoršený zdravotní stav a jsou v pasti, práce není a ani nejsou dost zdraví. Ti už nikoho nezajímají, souvislost se neprokáže.
  Zaplaťpánbu i za veřejnost, že se bouřila a reptala tak, jak to bylo.

  To se mi líbí

 17. lujjza napsal:

  Kopíruju z A.cz, článek Václava Krásy „Proč musí být zrušeny skarty“, diskusní příspěvek nicka „Dědeček Schwarzkalousek“:
  —————————

  Dědeček Schwarzkalousek napsal(a):
  Přátelé,pane Kráso,

  mám obavu, že nechápete to zásadní :
  Nejde o to, čím je S-karta dnes, ale čím se stane ZÍTRA.

  S – karta může – (a nerýsuje se ani náznak ničeho, co by tomu mělo zabránit) sloužit k totální konrole všech, komu budou postupně vnuceny.

  Tedy nejprve důchodcům, ale i krátkodobě (!!) nezaměstnaným.
  A krátkodobě nezaměstnaným se stane při zvyšující se mobilitě pracovní síly dříve či později zdrcující většina.
  Z absolventů škol pak prakticky každý z Vás,vážení mádl-isovští frikulíni!

  Nejde jen o to, že bude možno v případě nárůstu moci dosavadních vládních mafijních pavučin postupně NASMĚROVAT, kde a co si SMÍTE koupit.

  Nevěřte tomu, že si budete v budoucnosti moci vybírat v hotovosti z bankomatu více než komicky nízké kapesné.

  Nevěřte tomu, že si budete moci koupit potraviny jinde než tam, kde bude zajištěna minimální možná kvalita za maximální možnou cenu.
  Nevěřte tomu, že si budete moci koupit či si doplatit na takové léky,A POTRAVINY které by oddálily a nikoli uspíšily vaše úmrtí. Co by z toho proboha mafie měly?

  Vždyť jde o to, aby penzijním fondům zůstalo co nejvíc peněz, které jste do nich od mládí nacpaly, milé děti.

  Nevěřte tomu, že se někdo snaží zabránit tomu, aby nezodpovědný dědoušek či rómek nezdravě nepopíjel rum, místo aby pojedl zdravý česnek, chřest či navštívil fitcentrum.

  Vždyť popíjí-li dědoušek rum, osmdesát procent důchodu vrací do státního rozpočtu k rozkradení,
  ponechá svým předčasným odúmrtím VĚTŠINU peněz, které si v mádlovském věku uložil do v důchodového systému
  – k rozkradení.
  A nechá dříve vydělat supům pohřebních služeb.

  S-karta
  je budoucí průkaz otroků,
  devadesáti procent obyvatel bez rozdílu věku s povolání.

  S-karta je budoucí řetěz i škrtící garota.
  od dětského kočárku ,
  přes nesplatitelnou půjčku na studium
  až po černou plechovku s vaším popelem !

  Milé děti bez rozdílu věku, pohlaví a vzdělání, poslouchejte hezky pohádky hodného dědečka Schwarzkalouska. Myslí to s vámi dobře.
  12. 04. 2013 | 10:29
  ———————————————————————-
  Ten člověk mi mluví z duše…………….. A obávám se, že TENTO smysl skaret ještě nebyl zcela odhalen, bohužel…….

  To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Amen – nelze dodat nic jiného , v dobrém myšleno …

   To se mi líbí

   • aztli napsal:

    Tak co se karet týče , kdysi jsem jich míval více, ale včas jsem si uvědomil, že je lépe se jich zcela zbavit a žije se mi tak lépe. Osvědčila se mi obdoba toho , co pravil Geoffrey z Peyracu , „Neboť zlato je přítel , otvírá srdce i dveře „.
    Takže jedině hmatatelné peníze .
    A jinak , kromě toho, že to deep throat je zobrazení z „nemravných“ filmů, tak to také znamená , (throat) nejen krk či hrdlo , ale také krmit „koho , čím“ názory či přesvědčením či vnucovat někomu (nějaký názor) . Asi jako krmit uši „někomu“ .Takže to je víceúčelové slovo .
    A jinak použití karty na škrábání oken , to jsem okoukal snad ještě před tímto zřízením od chlapů u geologického průzkumu , tam jsem to viděl poprvé , akorát že tehdy ještě nebyly , tak posloužily nastříhané výstražné tabulky z plastu .
    Ale mohla by je Drábková prodávat na Uhelném trhu , jako kuriositu .

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     Obrat Deep throat ve smyslu demagogické mediální kampaně vůči veřejnosti jsem použil schválně znaje jeho význam 🙂 , neboť to podobenství tam evidentně je … Ona stejně na ty okna posloužila třeba CCS karta – v případě nouze 🙂 …

     To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.