Cena za průchozí myšlenku (manipulaci) aneb proč je dobré vlastnit 5+2 i když je to jen „vesnické Metro“


Tímto článkem plní Cech svůj slib panu Hudcovi. Ale i pro nás ostatní může být poučný.

Cílem, který by bylo velmi obtížné rozkrývat a amatérsky se zaručeně nepodaří plně rozkrýt, je ona mocenská struktura fungování veřejnoprávních a jim na roveň postavených médií v procesu manipulace s veřejností.
Prostě popsat jak to funguje v Česku bez ministerstva propagandy.
To co je v současných skromných možnostech a co tak nějak částečně může eliminovat drtivý dopad, je postupné rozkrývání používaných novinářských technik mediální manipulace.

Myšlenkou, kterou je nutné se zabývat až na prvním místě, tak to je cena novináři vyprodukované fikce.

Je nutné si jednoznačně uvědomit přínos toho kterého novináře, pro požadovanou fikci (jako zadavatel potřebuji prosadit masmediální šablonu „fikci“ s minimálními náklady) a zde si dovoluji podotknout, že pan Babiš učinil obrovský krok vpřed. Jemu se podařilo najít mnohem schůdnější cestu k prosazování šablony masmediální manipulace, než jak se bláhově domnívali Kellner s Bakalou, že musí učinit.

Jeho řešení je opravdu vynikající a má budoucnost. Jednoznačně vyhodnotil, že platit obrovské částky držitelům „mediální pravdy“ je nevýhodné, vycházel z jasných ukazatelů:

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Prumerny-plat-novinaru-loni-vzrostl-na-temer-38-tisic-korun-240398

Při průměrné mzdě českých novinářů tedy 37. 594 Kč, kdy výše průměrného platu novináře je přibližně o 13 – 14 tisíc vyšší než průměrná mzda v ČR.

Je jasné jakmile pan Babiš zjistil, že cena redaktorů se kvadraticky zvyšuje vzhledem k tomu, že tržby z reklam a výtisků se snižují. Kdy příjmy z inzerce se snížili na 16,5 miliardy korun a pokles prodeje výtisků zaznamenaly časopisy a většina deníků, tak je jasné proč musel odstartovat vlastní projekt 5+2.

http://hn.ihned.cz/c1-59396920-babisovi-je-cesko-male-bude-pect-chleba-i-v-nemecku

Ne není snad nutné dále vysvětlovat proč ono zabezpečení „minimálního fónu“ (vlastními prostředky) vlastní manipulační šablonou je 4 x výhodnější jak platit Kellnerovi nebo Bakalovi za jeho „fundovanou podporu“.

Protože platit paní Zlámalové a Martinu Weissovi oněch 70 000 – 120 000 měsíčně, bez záruky za „průchod myšlenky“, je podle pana Babiše jasný nesmysl, tedy ono obrovské vyhazování peněz za nejasný výsledek.

Na rozdíl od ztracených investic Kellnera v Rusku a vinic Bakaly, je jasné, že pekárny jsou výrobci koncového produktu, ale Babiš hodlá posilovat i v dalších oblastech, jak velice správně zopakoval.

„Můj Agrofert ovládá kolem 200 firem a loni oznámil nekonsolidované tržby přes 200 miliard korun. V Německu už vlastním největšího tamního výrobce dusíkatých hnojiv SKW Piesteritz a moje společnost Agrofert Deutschland obchodující se zemědělskými a chemickými komoditami má jasnou budoucnost.“

No a nyní prosím můžete vznášet konsolidovaný odpor ale pouze k mantinelu německých investic, proto se snažení Kellnero_Bakalových přeplacených novinářů (s oním 120 000 platem) vzývající StB+Babiš jeví jako opravdová kulička na cvrnkání.

Takže diskutujte

Bavor podpis

Příspěvek byl publikován v rubrice Od přátel se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

16 reakcí na Cena za průchozí myšlenku (manipulaci) aneb proč je dobré vlastnit 5+2 i když je to jen „vesnické Metro“

 1. Petrpavel napsal:

  Ovlivněn zdejší diskusí jsem si včera poctivě přečetl nové 5+2. Dříve jsem je srovnával s Metrem. Chybně, myslím. Je to čtivé čtení. Srovnatelné s leckterými placenými tiskovinami.
  Je mojí chybou nebo předností, že občas, a to často, téměř vždy, chápu-nechápu, zda jde o reklamní nebo autorský či redakční článek?

  To se mi líbí

 2. wiki napsal:

  to autor: V souvislosti s obsahem článku jsem plně nepochopil poznámku o Bakalových vinicích, produkujících mj. „Highest rated South African wine ever“.

  http://www.kleinconstantia.com/our-wines/vin-de-constance/2007

  To se mi líbí

  • Občan napsal:

   Nemá to nějakou souvislost s jeho kšeftováním se státními dluhopisy ČR?
   Nakoupí velké množství českých dluhoipisů a výnos z nich VYVEZE do JAR. Takže pro ČR ja taková investice ztracená obdobně jako zisky společností podnikajících na území ČR, vyvezené do domicilů matek.

   To se mi líbí

   • wiki napsal:

    Uvnitř členského státu EU (=mj. garance volného pohybu kapitálu ;-)) nemá IMHO valný smysl někomu odklon peněz/zisků ze státu A do státu B vyčítat.

    Prostě někdo si na večer koupí láhev dobrého vína a na sportovní vyžití kolo, kdežto jiný má větší měřítka/možnosti, a tak si namísto toho koupí celé špičkové vinařství + profi cyklo stáj (a aby byl doma klid, tak pro manželku „na hraní“ soutěž Miss …).

    To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Omlouvám se za pozdní reakci ale opravdu mi to dnes nevyšlo.
   Cílem bylo pouze připomenout,že oba jak Kellner tak Bakala nejlépe a nejvýnosněji podnikají klondajk stylem, což je bez masmediální podpory nemyslitelné.
   Zato s podporou jejich novinářů, jsou jejich zisky na úkor českého DP na rozdíl od zahraničí přímo záviděníhodné.
   No a proto lze pouze ocenit „Babišovo německé pečení chleba“, protože tam to již nejde klondajk stylem.
   Tak nějak na příkladu ukázat, jak nesmyslné je prát se s novináři, jak to do nedávna předváděl Zeman a doposud předvádí Paroubek.
   Ukázka jak to jde, když se Babiš pere s majiteli médií a novináře následně formuje jinou „tržní cenou jejich služeb“.

   To se mi líbí

 3. věra napsal:

  S 5 + 2 jsem se ještě nesetkala :-). Jinak se těším na večer, za chvíli pro mě přijede kamarádka a jedeme do blízké obce na Radima Hladíka a Blue Effect 🙂

  To se mi líbí

  • rybářka napsal:

   Pěkný hudební zážitek. Moc dobrá kapela, hned mi naskočí film “ Pelíšky „.

   To se mi líbí

   • věra napsal:

    No, už jsem zpátky, bylo to super, Hladík je stále fantastický. Dvě a půl hodiny perfektní muziky. A potěšilo mě, že tam byly zastoupeny všechny generace.. Kámoška je o generaci mladší a byly tam i odrostlejší děti a všichni jsme se dobře bavili :-)..

    To se mi líbí

 4. tresen napsal:

  Možná jsem takhle navečer obzvlášť natvrdlá, takže mi význam některých pasáží článku úplně uniká. Třeba tahle věta je pro mě dočista nesrozumitelná:
  No a nyní prosím můžete vznášet konsolidovaný odpor ale pouze k mantinelu německých investic, proto se snažení Kellnero_Bakalových přeplacených novinářů (s oním 120 000 platem) vzývající StB+Babiš jeví jako opravdová kulička na cvrnkání.

  Nebyl by někdo té dobroty a neřekl mi, vo co gou?

  To se mi líbí

 5. Hudec napsal:

  doufám, že uznáte moji omluvenku za nepřítomnost. Měl jsem ve čtvrtek umrtí v blízké rodině, tak jsem měl jiném starosti. Jak se mi uvolní program, hned se tomuto textu budu (a rád) věnovat.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.