Z čeho pramení mediální starostlivost o osud rozpolcené společnosti a ČSSD


Cech mi poslal následující úvod k malému pojednání o našich masmédiích.

http://www.reflex.cz/clanek/nazory/49463/bohumil-dolezal-stane-se-z-milose-zemana-cesky-ataturk.html

Ne nejsem Zemanovec ani náhodou ale ta péče o přežití, té opoziční strany je více jak dojemná proto je dobré se ji poněkud věnovat ve světle posledních událostí:

a) boje o NKÚ,
b) srovnání (odhlasování příslušného zákona zadaného paní Müllerovou) v souladu s
Drábkovým tunelem neboli sKartou,
c) bagatelizací Drábkovy statistiky nezaměstnanosti v souvislosti se skutečnou
nezaměstnaností,
http://www.novinky.cz/ekonomika/292662-nezamestnanost-je-v-cesku-rekordni.html

Zde prosím je to nutné pojmout poněkud odlišně od Drábkovy statistiky, je nutné se opět přiblížit skutečnosti, protože ta co nevidět stejně vyplave na povrch.
Proto je nutné Drábkovo hausnumero 585 809 opravit na skutečných 738096 se stat. chybou ± 8857,1544 člověka.
d) Končící prohibicí na účet Karla Schwarzenberga

Použití silových metod propagandy jde pomalu tam, kam patří, proto se do popředí opět posunula šablona masmediální manipulace založená na starostlivosti o protivníka.

Samotná výroba souhlasu se prozatím nastavila na plošné prosazování slibně se vyvíjející Brněnské koalice pořádané JUDr. Haškem.
Pro současnou vládnoucí elitu je důležité, aby těžce vybojované rozhodnutí pro své vlastní dobro(netřeba do nekonečna jmenovat systém kroků od 10 – 15 % snížení platů st.zam. Až po církevní restituce), prodala a následně zafixovala voličům.
Viz ČB studentské tvarování procesu veřejného mínění.
Použití téměř nezištné starostlivosti o osud ČSSD jak v ČB tak v celém Česku umožňuje opět onu manipulaci na podprahové úrovni a proto se naší elitě opět otvírají ony netušené možnosti.

Důsledkem oněch obav o osud českého voliče se naše demokracie dostává do kouta.

No a nyní na úvod.

Prosazení ztracené pozice, která utrpěla masmediálním US stylem deklarace schopností naší elity jako něčeho co jediné je obdařeno jakousi mašinérii znalostí, která musí obejít nekompetentního občana.
Následně onoho českého občana definovat jako primární vadu demokracie (viz Hřebejk).
Hrozba, která je zásadní a pro současnou vládnoucí elitu nejožehavější
Je to vysmeknutí se velké části občanů z cíleného řízení použitelnými masmediálními prostředky. Zlomení onoho kouzla přímé mediální manipulace.

Při prezidentské volbě se najednou proti vůli naší vládnoucí elity uplatnilo neorganizované veřejné mínění.
Zdánlivě nemožné se stalo skutečností normálně zvítězila soudnost národa, která kdysi bývala produktem svobodné komunikace mezi lidmi, v níž se přetavily soudy založené na nadpolitických existenciálních kategoriích, etika, tradice, životní zkušenost či smysl pro lidskost.

Protože volba Miloše Zemana jak se domnívám, byla pro mnoho voličů pouze volba pro zachování svobodné vůle národa.
Byla to volba proti pošlapání voliče, který má v souladu s doktrínou naší vládnoucí elity pouze fascinovaně zírat, ale dění které mu není schváleno se účastnit nesmí.

No a ono se to trochu posunulo a proto nastává období kdy naše vládnoucí elita prostřednictvím mediokracie „pečuje o blaho „svého“ voliče“ viz:

„Protože to nejhorší co Ing. Miloš Zeman představuje a před čím je nutné opravdu důrazně varovat je jeho pomstychtivá povaha a cílený rozklad dávno již rozložené ČSSD“.

No a tak vzhůru na vymezení opravdové levice kterou ovládné Zeman.

Ano průšvih silného mandátu který drží v ruce je ona tvrdá rána zdělovadlům, které jakékoli třeba i zdravé levicové tendence systematicky diskreditují.
Ano průšvih velkorysosti, s kterou odstartoval Miloš a která se mu rozhodně vyplatí, je najednou ono zrcadlo zloby protivníků.
Ano průšvih který odstartovat a to skončení nesmyslnéhho boje proti novinářům, který pozvolna nahrazuje bojem proti vlastníkům médií.
Ano průšvih utlumení svých „bonmotů“ a domnělých vtipných poznámky.
Ano průšvih potlačení onoho puzení urážet jiné lidi. Najednou už jako prezident neoznačuje nikoho za „P“ či „I“ a „lépe označení“, se začínají klasifikovat sami.
Ano průšvih distanc od nyní dosluhujícího prezidenta. Pracuje se na úrovni názorů a pomíjí se bulvární potyčky, alias Paroubek.
Ano průšvih překročení odkazu Václava Klause a zarážka přímé pomoci zločincům zodpovědným za miliardové škody.

To co se prozatím naším prostředkům mediální manipulace líbí je možnost použít nedávná prohlášení z oblasti zahraniční politiky a to podpora útoku na Írán, doporučení izraelské vládě, k vyhnání svých arabských občanů s doporučením udělat to tak jako jsme my kdysi vyhnali Němce.
Současné tápání a možná do jisté míry i neschopnost zvýšit svoji podporu u mládeže.
To je prosím na úvod vše.
K dalšímu manipulačnímu klišé posledních let, které je prosazováno šablonou masmediální manipulace(bohužel implementované od střední po VŠ):
Naprosto vše sociální v Česku navazuje na komunistickou minulost. A proto především mladí, úspěšní a soutěživí musí čelit dvojímu nebezpečí a to jak zadlužení, tak právě nastupujícímu socialismu.
K této nádherné šabloně masmediální manipulace příště.

Takže se budeme těšit na další pokračování

Bavor podpis

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Od přátel se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

18 reakcí na Z čeho pramení mediální starostlivost o osud rozpolcené společnosti a ČSSD

  • Občan napsal:

   Jsem se včera přistihl, že ze „zpravodajství“ už čtu jenom titulky a pouze když mě něco vyjímečně zaujme, rozkliknu článek. Po jeho přečtení se odeberu na zahraniční infoservery a snažím se info ověřit 😉

   To se mi líbí

   • Občan napsal:

    Pár slov k výborné „čechobavorské“ analýze:
    Pan Čech mi dal svým výpočtem docela zabrat. Protože jsem matematicky negramotný (opravdu; a je to dost značný handicap) chvilku mi trvá, než nějaký výpočet pochopím 😀 Ale to číslo je v souladu s tím, co nás učili v sociologii o „statistikách“ nezaměstnanosti.
    Horší bylo zjištění, že ILO (a tím i Eurostat) pracuje s tak neskutečným zkreslením a s neuvěřitelným „sběrem dat“, že výsledkem jsou totální hausnumera. Takže podle „statistiky“ ILO má ČR pouhých cca 362 000 nezaměstnaných!

    S NKÚ je problém.
    Poté, co jej Dohnal rozvrátil personálně i funkčně, se tam POD VEDENÍM ČSSD zklidnila situace a NKÚ funguje a kontroluje bez jediného problému; a to korupice neodpouští. PROTO mu byl ořezán rozpočet tak, že musí stále ještě propouštět, resp. neobsazovat volná místa.
    Kala by mohl být zfleku presidentem a měl by podporu skoro celého Kolegia a naprosté většiny kontrolorů. PROTO se presidentem NKÚ stát nesmí. O místo se zuřivě hlásí exot Kubera a jistě se vynoří další „zasloužilí“. Ovšem Kubera, to by byl kozel zahradníkem par excellence – jako „šibal“ skoro stejný jako byl Dohnal, ale ještě mnohem větší hulvát. Ostatní „šibalové“ už trafiky dostali, takže má, pro NKÚ bohužel, dost velkou šanci
    A co se pravomocí týče- za současného personálního a finančního stavu by NKÚ neměl nejmenší šanci stíhat SKUTEČNOU kontrolu hospodaření územněsprávních celků. Samozřejmě by ji mohl provádět čistě formálně; ale pak by byla stejně k ničemu, jako když nejsou kontrolovány vůbec.

    Ad S-Karta:
    Soud zveřejnil informaci, že ÚOHS (předseda Ing. Petr Rafaj, ČSSD (!)) ZDRŽUJE rozhodnutí o Drábkových systémech:
    http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=771099
    Do toho Müllerová opakova sděluje, že DONEZ, S-Karty i „Arbeit macht frei“ zlegalizuje stůj, co stůj. PROČ je jí v tom nápomocna zrovna ČSSD prostřednictvím „svého“ předsedy ÚOHS, to je pro mě nepochopitelné. Stejně jako je pro mě nepochopitelná absolutní apatie odborů – zvlášť ve světle údajů o nezaměstnanosti a situace lidí s nízkými příjmy a bez příjmů.

    Jo, – propagandisté a manipulátoři podávají vskutku údernické výkony. Což se projevuje jak v oblasti kvality „zpravodajství“, tak v oblasti kvality blogů. Prožil jsem za socíku 30 let, ale něco tak strašného jsem nezažil. Dokonce i rodiče, kteří naplno „schytali“ 50. léta, říkali, že to, co se děje teď, je ještě horší. A to všichni stihli pomřít před r. 2010.

    To se mi líbí

 1. zdenekb napsal:

  No tak vůdce studentů p.Heller od včerejška tvaruje veřejné mínění i z blogů Aktuálně.
  A hned prvním článkem nezklamal…

  Jinak je zjevné, že koalice se bude snažit využít zbývající čas k zametání průšvihů a „velkorysými“ ústupky z vlastních pozic, aby ukázali lidumilnost a konstruktivní přístup. Nezvýšíme už žádné daně, nezavedeme školné ani zápisné, nezrušíme stravenky, šiš-karty možná nebudou povinné, za nucené práce budeme dávat alespoň almužnu, apod. A když k tomu najde pár styčných bodů s opozicí (v rámci starostlivosti o soupeře), možná bude za rok a půl opět volitelná, a neprohraje zdaleka tak, jak se dnes zdá. Uvidíme, jak je to s tou pamětí a soudností občanů.

  To se mi líbí

 2. tresen napsal:

  Těžko dnes odhadovat konkrétní procenta, ale pochybovat o tom, že vyhraje ČSSD, ať už ji Zeman zformuje do kuličky anebo do krychličky, se nedá.
  To, že Dienstbier už nemá šanci, je pro levici z dlouhodobé perspektivy smůla. Ale hlavně je to smůla pro všechny, co doufali v celkovou kultivaci politického prostředí.
  Klausisti se chechtají, až jim modré zobáky málem upadnou, protože Zeman znamená rehabilitaci stylu, který jim vyhovuje, hlavně co se týče zachování pravidel v přístupu ke korýtkům. A to je to, oč jim jde. Víc než o volební vítězství.
  O to samozřejmě do budoucna taky. Ale teď vědí, že budou mít důkaz, že snažit se o jiný styl je bláznovství odsouzené k nezdaru.

  To se mi líbí

 3. Slim napsal:

  AKTUÁLNÍ ZPRÁVA Z PATRIE.
  ČR: Běžný účet za prosinec se schodkem 24,3 mld. Kč proti konsensu -13,0 mld. Kč

  PRAVDĚPODOBNĚ JDE O ZAČÁTEK POKLESU ČESKÉHO EXPORTU..

  VE ČTVRTEK VYDÁ EUROSTAT PRVNÍ ODHAD RŮSTU ZEMÍ EU ZA 4.q. BUDEME NAPJATĚ SLEDOVAT PŘEDEVŠÍM VÝKON NĚMECKA

  To se mi líbí

  • Občan napsal:

   Potvrzuji.
   Jen to „českého“ je spíš ironie. Z ČR se „exportují“ převážně jen v úkole dokončené výrobky, vyvinuté a vyrobené v Německu a Rakousku.
   Od přátel na Karlovarsku a Tachovsku vím, že pobočky německých firem hromadně zavírají malé a menší montovny, dosud přežívající v areálech zničených státních statků a zemědělských družstev. Lidé v nich pracovali za šílených podmínek a za hrozné platy, ale měli alespoň něco.
   Takže pokles exportu se koná – Němci už si nechávají doma i kompletaci výrobků a jejich polepování popiskami a štítky. Lednový raketový růst nezaměstnanosti to potvrzuje rovněž – NOVĚ evidováno bylo 85 000 (!!!!!) nezaměstnaných. Vyřazeno z evidence bylo 44 000 lidí, ale jen 26 000 proto, že nalezli práci (nebo to tak nahlásili).

   To se mi líbí

   • Anonymní napsal:

    Rath má právo být u „svých“ zákonů
    12.2.2013 Zdeněk Jičínský
    Právo

    Při schvalování programu této schůze Sněmovny vznikla nová situace. Šest návrhů zákonů předložil poslanec Rath, t. č. ve vazbě. Je vadou ústavy, že jednotlivý poslanec má zákonodárnou iniciativu; tu má mít skupina nejméně deseti poslanců, což navrhovala ČSSD v roce 1992, aby se zamezilo legislativnímu chaosu, ale to je jiná záležitost.

    Ústava to umožňuje a David Rath tohoto práva využil. Leč grémium komory navrhlo tyto body z programu vyřadit a většina poslanců vládní koalice to schválila. Rathovy iniciativy tak projednány nebudou.

    Tento postup nepovažuji za správný. Skutečnost, že poslanec je ve vazbě, ještě neznamená, že by vůbec nemohl vykonávat svůj mandát, v čemž je obsažena především jeho účast na práci Sněmovny a jejích orgánů.

    Trestněprávní vztah vazby nemůže zcela zrušit obsah ústavněprávního vztahu spojeného s poslaneckým mandátem a jeho výkonem, a nemůže tak popřít základní právní princip presumpce neviny. Platí to pro celou dobu časového souběhu těchto právních vztahů, zvláště však nyní, kdy podle médií bylo vyšetřování již ukončeno a Rath se nyní seznamuje s jeho výsledky.

    Není tedy žádný věcný důvod, aby se nemohl účastnit schůze, která by se zabývala jím předloženými návrhy zákonů.

    Ty nemohou být projednány bez jeho účasti, protože je jejich jediným navrhovatelem. Sněmovna to alibisticky vyřešila vyřazením z programu. Tím ovšem sama rozhodla o devalvaci ústavního mandátu poslance. Je v zájmu komory, aby – bez ohledu na konkrétní osoby – váhu tohoto mandátu nadále nesnižovala.

    To se mi líbí

    • Občan napsal:

     Mohlo by to mít jeden pozitivní dopad – NEJEN Němcová přestane docházet do parlamentu 😀

     Ale nepochybuji o tom, že si ti prevíti najdou nějakou obezličku. Když nenajdou, tak vyrobí. Dokázali bleskově zmáknout změnu zákona, aby SI mohla LIDEM udělat poslanecký klub, tak zmáknou i Ratha.
     Mimochodem – SZ se nechal asi podesáté slyšet, že „už“ v březnu fakt, dovopravdy a namoutěduši bude ta obžaloba (která byla připravena k odeslání již v červenci, září, říjnu, prosinci a lednu) u soudu.

     To se mi líbí

 4. Bavor V. napsal:

  Pokračování už zítra
  Dnes v 17:00 Čaj o páté, tentokrát G

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.