Veveruchy-2


Druhá veverčí galerie s povídáním paní K-k. Nemám, co bych dodal. 

Tentokrát se musím nejdřív omluvit: převážná část těchhle fotek vznikla neplánovaně – prostě jsem někde byla a zrovna se tam něco událo. Že se mi to podařilo zachytit, byla spíš otázka štěstí – a na kvalitě těch fotek je to hodně znát. Proto prosím o shovívavost.

Nejstarší z těch náhodných fotek je stará skoro tři roky. Koncem února jsem se courala svým lovištěm a koukala, co se děje. A děla se tam veverka, která vyběhla do koruny stromu, k zatím prázdnému stračímu hnízdu a dlouhou dobu tam něco velmi usilovně kutila. Tak jsem se zastavila a koukala, co bude dál – a za chvíli se madam hnala ze stromu dolů, něco si nesla v tlamičce a pádila kamsi pryč. Z těch asi tří fotek, co jsem v té rychlost udělala, vyšla jediná – a až doma, v počítači jsem zjistila, co to tam ta veverucha prováděla. Zřejmě si někde stavěla hnízdo a při shánění něčeho měkkého na vystlání ukradla strakám jejich peřinu – nějaký zchumlaný hadřík, či co to z toho hnízda vytáhla.

obr_1

 

 

 

 

 

Nejnovější je pro změnu tahle fotka – a jsem moc ráda, že se mi podařila. Je z loňského června – už jsem se chystala jít domů, foťák jsem měla uložený v brašně, když jsem zahlédla veverku, jak utíká směrem ke mně a nese něco zrzavého, kulatého a dost velkého. Proběhla kolem mě a zmizela mi za zády ve spleti keřů a stromů. Začala jsem tušit, co by to mohla nést – ale nevěřila jsem, že bych měla takové štěstí. Za chvíli se ale veverka z té houštiny zas vynořila a utíkala tam, odkud přiběhla. Tak honem vybalit foťák, usadit se a doufat – a vyplatilo se. Za pár minut se zrzka hnala s dalším břemenem do houštiny za mými zády. Z těch pár fotek, co jsem udělala, je tahle nejčitelnější – ono fotit veverku v plném tempu a navíc za ne moc dobrého osvětlení, to aby člověk spíš čaroval, než fotil. A tušila jsem správně: zrzavá mamina stěhovala potomstvo do nového hnízdaobr_2

 

 

Uložila potomka, sešplhala po stromu asi tak do výšky mých očí a vynadala mi. Hrozně. A pak se šla nakrmit slunečnicí. Musela mít hrozný hlad, nacpala toho do sebe celou tu hromádku, která tam byla. A ocas měla, chudinka, skoro holý, dětičky jí dávaly zabrat…

Jak už jsem říkala, když se veverka krmí, tak se krmí – a kašle na to, co se kolem děje. Tedy většinou. Tahle se krmila, já fotila – docela idylka. Jenže odněkud se přihnal kosák. A poskakoval tam veveruši kolem její slunečnice, hulákal a otravoval. Zrzka na něj nejdřív jen tak otráveně pošilhávala a doufala, že vypadne.

obr_3

 

 

 

 

 

 

Ale pak jí došla trpělivost. Co jí má co ten drzoun černej provokovat a pořvávat tam, když ona se chce v klidu najíst? Mazej pryč, pacholku uřvanej!

obr_4

 

 

 

 

No, kosák stihnul zmizet – ale měl to o fous!

Ona taková veverka má pořád spoustu práce. A když najde zapomenutý piškot, tak je to docela zasloužená odměna za všechno to úsilí.

obr_5

 

 

 

 

 

 

A to ještě aby dávala pozor na celé okolí, aby jí nic zajímavého neuteklo!

obr_6

 

 

 

 

 

 

obr_7

 

Prostě veverky, no…

Teď už bez komentáře, každý si to vychutná po svém

Bavor podpis

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Od přátel se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

32 reakcí na Veveruchy-2

 1. Bavor V. napsal:

  Vzpomněl jsem si na situaci, kdy naše kočka zahnala veverku na strom, pak tam za ní lezla, ale než se stihla někam vyšplhat, veverka přeskočila na další a za chviličku byla o několik stromů jinde. A ta kočka sice slezla dolů, ale dlouho seděla pod stromem a čekala, až ta veverka sleze, A ta se na ni koukala z bezpečí jiného stromu.

  To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  Milé příběhy. To potěší.
  Já příběh nemám, jen ukázku jiných papavých (kdo by mohl napsat žravých?) milých tvorečků:

  A jak se dokáži „odvděčit“ za péči (o trusu na balkonu ani nemluvím 🙂 ) :

  To se mi líbí

 3. tata napsal:

  Nádhera

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   Moc ne, tato, jako fotky to bohužel nestojí za nic – ale to byly takové zlomky vteřiny, že prostě nebyla možnost seřídit si foťák, nebo udělat víc fotek a a z nich pak vybrat nějakou jakžtakž dobrou…
   Pro mně to má cenu právě toho zachycení nečekaného a zajímavého okamžiku.

   To se mi líbí

 4. rybářka napsal:

  Dnes mě navštívila kamarádka s mužem a malým synkem. Ten se rovnou mezi dveřmi ukrutně zamračil a pronesl. “ Sci domu „. Po delším přemlouvání se posadil, obutý, oblečený s čepicí a rukavicemi a prohlásil “ Budu sedet „. a nedovolil nic mu sundat. Navíc v jednom kuse ukňouraná žádost o návrat domů. Něco jsem potřebovala na počítači najít a když se rozsvítil monitor, byl tam blog pana Bavora a veverky. Klouček se rozzářil a řekl “ kocicka „. Tak jsem mu ukázala všechny fotky veveruší a přečetla text, stáhla bundu, čepici a rukavice a dostavila se spokojenost. Přijmul papír a tužku a veverky maloval. Mrkla jsem do diskuse a tam byla videa pana Petrpavla. a veverky velmi půvabné a nadané, rovnou ve trojím provedení. A rozzářil se kloučkův tatínek. Všechno to zkoukl a tak byli oba pánové spokojeni s veverkami čtyřnohými i dvounohými a my s kámoškou jsme měly naprostý klídek na projednání svých zásadních ženských problémů. Děkuji paní K-k. a těším se, že slib, že na nás bude pamatovat i nadále, nezapomene.Její fotky i její koment působí radost.
  Petrpavel zase potěšil oko vyšší věkové mužské kategoriie.

  To se mi líbí

  • tata napsal:

   Teda paní rybářka napsal:
   10.2.2013 v 17:12

   VY o nás mate mínění ,to by zavánělo zákonem

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Tato, mate to marne, rybarka ma pravdu 🙂 .
    Ba ne. Já také musel vysvětlovat, že to dělám kvůli těm děvčatům (a především sportující vnučce), která svému náročnému sportu věnují tisíce hodin, mnohdy zdraví, desetitisíce korun (spíše rodiče), a výsledkem pak často je, že nějaká nána ve vedení napomůže bodování aby byla ta její první, či dokonce rozhodne, že na mistrovství Evropy pojede ne ta první nebo druhá z mistrovství ČR,ale ta její, co byla čtvrtá , atp….
    Ale je pravdou, že to je dobrá škola do života. Báječné kolektivy, nebát se ukázat publiku, sem tam podrazy, velká přátelství…sport!
    Jsou to taková má malá poděkování jim za tu dřinu (na youtube.cz : mixka1 a mixka2 – dělám si reklamu 🙂 )
    P.S. Dosud nechápu, proč mi to podruhé neodkazovalo na sýkorky,ale na něco jiného ….

    To se mi líbí

   • rybářka napsal:

    Tato, vy jste to také zkoukl ? Určitě vás také těší, že máme tanečníky i gymastky tak talentované a krásné. Na krásu se člověk vždycky rád podívá. Vy, muži, pak ze všeho nejraději. Kdepak zákon. Mínění mám takové, že je to v pořádku. Že my, ženský, právě o to usilujem nejvíce, bez ohledu na věk. Od pradávna. A ty dívenky, by určitě měly radost větší že se líbí, než kdybyste při jejich nádherných výkonech usnul.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Přiznám se, že nevím o čem je řeč, protože mě to hlásilo, že video neexistuje. Tak kde mám chybu?

     To se mi líbí

     • rybářka napsal:

      Video existuje a je tak velmi pěkné, že by bylo škoda, kdyby neexistovalo. A to, s tou sýkorkou ničitelkou, co připravuje pelíšek, pro své potomky, stejně jako máma veveřice, to je také fajn. Ale nejlepší je hostina sýkorek na vánočním stromku. Jestli, takovou hostinu připravila na balkóně sýkorám rodina Petrapavla, pak klobouk dolů. Pane Bavore, na obou videích je jenom krása, sport a moře talentu. A krásní kluci a holky. Ještě děti, z větší části.

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Ano, připravujeme každoročně. Je zajímavé, že letos nemají téměř vůbec zájem … teplá zima, ubyly, špatně „vaříme“…?

       To se mi líbí

       • Občan napsal:

        My sice věšíme jen obyčejné lojové koule a sypeme do krmítek, ale je fakt, že koule stále ještě nejsou dojedené a zrní v krmítku taky zrovna moc na odbyt nejde.
        Loni touhle dobou ptakouni pravidelně stepovali na okapu nebo na okně, třískali lžícemi do ešusů a hlasitě se dožadovali přísunu dlabance.

        To se mi líbí

       • K-k. napsal:

        to je asi všude, normálně, když jsem šla do lesopakru s foťákem a menáží, tak ta banda pernatá mi pomalu od kraje lesoparku přeletovala nad hlavou a hulákala, kde že to vázne, že už dávno mělo být prostřeno. Už vloni ale se tohle divadlo nekonalo, přičítala jsem to tomu, že byla obrovská úroda šišek a všeho možnýho a sněhu málo, tak že krmení mají. Ale letos se neurodilo vůbec nic, i bezinek bylo jen mizivě – a taky nic moc zájem. Nevím, co se děje – a i mám dojem, že je tý havěti nějak míň… 😦

        To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Tohle budou asi místní výkyvy. Můj tchán naopak letos krmí havěť celkem hodně. Ono je to s tou žouželí všelijaké. Například prý je málo čmeláků. Ale já o ně skoro zakopávám. A tak by se dalo pokračovat u všelijakého toho stvořeníčka.

        To se mi líbí

       • K-k. napsal:

        čmeláků tu bylo dost a dost, pane Bavore, spíš včely nebylo tak vidět. A ty výkyvy ve výskytu „žoužele“ pozoruju taky. Ale teď je to nějak u všeho najednou…

        To se mi líbí

    • tata napsal:

     Přiznám se že sem to otevřel až na vaší reakci a po 10 vteřinách zavřel gymnastika není má parketa a když na krasu tak kupodivu že mi za okamžik bude 60 tak krasu vnímám od 35 nahoru…………nak mi ty mladší neoslovují nebo výjimečně,oni tam byli i chlapy vidíte to nevím jak říkám zavřel sem to prakticky hned.

     zato sýkorky sem zhlédl do konce

     To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   Rybářko, děkuju vám, i ostatním za chválu i za shovívavost. Určitě na vás nezapomenu a už i tuším, co bych mohla poslat. Jen mám výčitky svědomí, že se tu moc chlubím…

   To se mi líbí

 5. věra napsal:

  No krása, paní K-k., u mě i u mé vnučky mají veverušky velký úspěch – a sýkorky jsou, PP, taky moc roztomilé, a ta mamina, která shání matroš na hnízdečko, je šikulka. U něčeho takového se člověk aspoň zrelaxuje..

  To se mi líbí

 6. Anonymní napsal:

  Veverky jsou opět skvělé a sýkorka kradačka taky 🙂

  To se mi líbí

 7. zdenekb napsal:

  Přidávám drzé ruské veverky ve velkém detailu…

  …a jedno zvlášť brutální čokání a souboj tzv. ‚na férovku’…

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   No tak to je něco! Ty zdejší jsou proti tomuhle mírná, dobře vychovaná svořeníčka! :)))

   To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   To je hééééreečka … Balšój těátr hadr!

   To se mi líbí

  • Občan napsal:

   😀 😀 😀 Ty druhé dvě jsou snad kreslené 😀
   Jako – začátek je jasné sumo, ale pak už to jde úplně mimo pravidla. Ovšem nejlepší je, jak si mezi výhrůžkami a dupáním dávají gáblíky. Pokud to tedy není předvádění „Až tě dostanu, tak tě TAKHLE rozcupuju jako to slunečnicový semínko!“ 😀

   Paní Katy a všem ostatním moc děkuju za skvělé zpestření neděle jako fotkami, tak videi i komentáři.

   To se mi líbí

 8. tata napsal:

  TAKY SUPER

  To se mi líbí

 9. věra napsal:

  To mi přišlo nedávno mailem – už to má vnučka ve svém „mailovém archivu“ http://youtu.be/t73n79W7TLI

  To se mi líbí

 10. Hairyfish napsal:

  Ty fotky jsou parádní! Vyfotit běžným foťákem veverky není nic jednoduchého (jsou to pěkně rychlé potvory 🙂 )! Zrovna jsme přijeli z hor, tak jsem to tu jen letmo prolétla, ale veveruchy mě fakt dostaly na první pohled. Díky za ně :-).

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.