Placky a facky


Už je to tady. Fanatičtí podporovatelé Karla Schwarzenberga mají novou možnost se zviditelnit. Na Reflexu si mohou stáhnout protestní placky proti zvolení Zemana presidentem. Prostě média dostala facku a snaží se ji nějak zaretušovat. Nehodlám tu spekulovat o tom, kdo to všechno platí. Hodně si platí čtenáři sami v ceně, kterou za tento dnes už pochybný plátek jsou ochotni zaplatit. Jejich věc, já Reflex nekupuji, tedy ani přímo nefinancuji.

Všechna média dostala pomyslnou facku za to, jak nekriticky prosazovala noblesního pankáče proti buranskému ožralovi. A viní z té facky komunisty, stbáky a hlupáky. Netuší přitom, že za hlupáky mohou považovat jen sebe sama. Netuší, že právě ty hektolitry splašků urazily tu chytřejší část občanů, kteří se nehodlají smířit s tím, že jim bude někdo nařizovat, jak se mají správně chovat.

Vyčítají nám, že jsme nebyli schopni zapomenout na to, jak onen noblesní kníže, který prý má k lidu blíže, podporoval ty všechny asociálnosti této vlády, proti kterým chtěl jako president vystupovat.

A tak se k třeboňským protestantům nyní přidají další. A opět proti výsledku demokratických voleb. Opět jménem někoho, koho ani neznají. Hlavně že „atlas hub“ je správně navede.

Již dne se množí různé rozbory Kdo s kým o čem pro koho. A všechny, pokud přicházejí z tábora poražených, jsou špatné. Hledají ty důvody tam, kde ve většině případů nejsou. A sebereflexe, o které se tady na různých sletech modrého ptactva hovoří již od oranžového tsunami, se stále ne a ne dostavit. Ono je totiž snazší házet vinu za své špatné rozhodnutí na pomyslné „Oni“. V tomoto případě „lopaty, stbáci, komunisti a dědek s bábou“. Hledat chybu v sobě, to se přece nehodí. A tak jako před plyšákem hledáme své třídní nepřátele.

Paní učitelka Baborová zřejmě nebude dále na postu radní pro školství. Prý pro nemoc. Nehodlám o její nemoci spekulovat, protože může jít o „banální“ rakovinu úplně stejně jako o psychické uštvání novodobými kádrováky. Ale protestující už se nechali slyšet, že jim to nestačí. Oni chtějí změnit výsledek voleb. Jenže můžou tlačit na hejtmana jak chtějí, ten nemá kam ustoupit. Protože jediný možný nekomunistický partner si zavřel dveře sám svým vymezením se proti ČSSD. Takže za zády hejtmana je už jenom zeď. A hlavou zeď neprorazí.

Až opadne  povolební zvracení na Zemanovu hlavu, znovu se bude zvracet na Zimolu. A zfanatizovaní studenti budou čekat na to, až jim osud uštědří těch pár facek. Pokud to přímo nebude rána od Old Shatterhanda. Ne, že bych jim to nějak zvlášť přál. Ale svému osudu neujdou. On na ně čeká s otevřenou náručí.

A dnes jako bonus přidávám obrázek.

Je to možné? Ta podoba.

Je to možné? Ta podoba.

 

 

 

 

 

Zdraví a konečně i rozum přeje

Bavor podpis

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

50 reakcí na Placky a facky

 1. moskyt napsal:

  Jestliže demokractickými prostředky (volby) nedokážu změnit poměr sil ve společnosti, tak to zkusím takovými prostředky, které mi demokratický stát umožňuje, ale které dle mého názoru mají s demokracií společného tolik jako voda s ohněm. A už k tomu v historii došlo mnohokrát. Hlavní slovo začnou mít lidé se středovými názory (t.j. rozplizlými ani ryba ani rak), střední třída (dříve se jí v sociologii říkalo maloměšťák – maloburžoazie), která se vždycky v závěru přiklonila k fašismu jako to udělala ve třicátých letech v Německu, nebo v sedmdesátých v Chile. V Budějicích si to vyzkoušeli a teď to zkouší v celostátním měřítku. A v tomto případě už nejde ani o pravici, levici nebo střed ale o demokracii.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No vono to nakonec přece jenom půjde,protože základem je dobře namazaný obrtlík.

   Herečka Veronika Žilková nepodepsala petici nazvanou “Miloši Zemane, nejste a nikdy nebudete můj prezident”.

   Bohužel Zimola to je úplně něco jiného ten musí být zničen nedá se nic dělat, on opravdu výrazně Dlouhému překáží a restituované církevní se nesmí dostat do rukou jen tak ledaskoho.
   „Tady je nějaký již dříve zavedený pořadník a žádnej Zimola jej nesmí měnit“, jako že se Dlouhý jmenuji.
   Neboť pouze KDU-ČSL je ta světlá budoucnost jak školství tak odprodeje zrestituovaného.

   To se mi líbí

   • jonáš napsal:

    No ona autorka tvrdí, že prej „odsouhlasila text“, ne že by to podepsala 😉

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Možná v tom rozrušení a pod vlivem nějakého alkoholu leckdo leccos plácnul. Ale ve střízlivém stavu se k tomu ani nechce hlásit. Jen jedna naivní režisérka si na tom asi chce udělat kariéru.

     To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Moskyte
   zaparafrázuji si. Díky za každou novou tvář, která se rozhodne nakouknout a napsat.

   To se mi líbí

   • moskyt napsal:

    Díky. Nenakukuji, ale pravidelně čtu a taky se bavím u „Čajů o páté“. Ač severočech (my jsme ty „socky“ s nijakým vzděláním, že, ta „lůza“, která nezvolila našeho roztomilého „knížu“) mám rád lidi, kteří nemají hlavu jen na čepici a jsem rád, že jsou tací i v Zemi zamyšlené a na vašem blogu.
    Zapomněl jsem napsat, že se mi článek líbí takže bavore dodatečně.
    Kdo neviděl Obyčejný fašismu, nebo zapomněl měl by se podívat. Linka ke stažení:http://uloz.to/xPtjy2s/obycejny-fasismus-dvd-by-r-rickie-cz-avi

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Díky, ale vaši zprávu opět zadržel strážný na bráně a čekal, až se objevím a přeberu osobně. Takže jménem ostatních děkuji i za poklonu. A rád budu číst i vaše podotknutí.

     To se mi líbí

   • moskyt napsal:

    Bavore
    poslal jsem poděkování za přivítání, ale nikde se to neobjevilo. Takže to ještě jednou zrekapituluji. Ač severočech mám rád Zemi zamyšlenou a její obyvatele, kteří nemají hlavy jen k tomu aby jim nepršelo do krku. Poslal jsem link na stažení filmu Obyčejný fašismus. http://uloz.to/xPtjy2s/obycejny-fasismus-dvd-by-r-rickie-cz-avi.
    Když tak ten jeden komentář vymažte, prosím.

    To se mi líbí

 2. Občan napsal:

  Já jsem byl zaražen už tím, kolik našich známých volilo Knížu.
  Ale tím JAK reagují na fakt, že to projel, jsem doslova otřesen. Protože tolik vulgárnosti, nenávisti a dokonce otevřených výzev k násilí jsem opravdu nečekal (po měsíci jsem juknul na FB). Obávám se, že situace ve společnosti a míra zmanipulovanosti jsou mnohem horší než to na první pohled vypadá. A že se rychle blížíme k tomu, před čím celkem nedávno varovali Keller a Bělohradský – k fašizaci „střední vrstvy“ (Moskyt to podal naprosto přesně).

  Vypadá to, že nám vyrostla generace, která se nehodlá nijak angažovat a dokonce obvykle dlabe na volby, dokud je po jejím. Ale pokud není po 100% jejím a ostatní zvolí něco, co jí nevyhovuje, je připravena hodit demokracii do stoupy. Lidé, kteří sice mají plnou kušnu demokracie, ale jen pokud je to JEJICH demokracie s JEJICH pravidly. A to si ještě tihle radikální mlaďasové většinou ani nečichli k nějaké odpovědnosti a povinnostem!

  To se mi líbí

  • zdenekb napsal:

   Neviděl bych to zatím tak černě… i když taky znám pár lidí, kteří si chtěli „správnou knížecí volbou“ vylepšit svou jinak nepříliš dobrou životní situaci. Únik z reality paneláku na vysněný zámek. Myslím ale, že na víc než pár placek, peticí, happeningů, protestních koncertů a srandahladovek se Facebookový Svaz Mládeže nevzmůže. A střední vrstvy budou mít dost jiných starostí…

   To se mi líbí

  • věra napsal:

   Přesně tak, Občane, já jsem dnes taky trochu brouzdala po netu, je to naprostá katastrofa. Vím, že nic se nejí tak horké, ale tohle nevypadá vůbec dobře, snad se to zklidní, ale bude chvíli trvat, achjo..

   To se mi líbí

   • Jussy napsal:

    bohužel, ono to bude pět let stále stejné, protože každý Zemanův projev a každý jeho čin (a že jich bude) bude sypat do těch nezahojených ran sůl

    To se mi líbí

 3. moskyt napsal:

  Pro ty sledují i Kosu. Jak jsem napsal ani ryba ani rak…city a ne hlava.

  vlk napsal:
  Leden 28, 2013 v 16.33

  Kdybych byl četl tuhle totální zhovadilost, byl bych šel do 2. kola a hodil to Zemanovi taky…

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Vzpomněl jsem si na dětská léta a Knoflíkovou válku. „Kdybych to byl býval věděl, tak by sem sem nechodil“

   To se mi líbí

  • Slim napsal:

   To napsal vlk? A co ho tak rozhněvalo?
   Já jsem vždy těžko snášel, že posuzuje často lidi ne podle prokazatelných výsledků, ale podle nějakých svých pocitů a složitých teorií, které vydává za analýzy. Takže se asi shodneme, pokud čtu správně vaše názory.

   To se mi líbí

  • rybářka napsal:

   Ubohost ? To vypadá na duševní nemoc. Oni ti voliči KS prožívají patrně těžké chvíle. Některým až z toho hráblo, jak tak čtu některé články, nebo reakce na ně.

   To se mi líbí

 4. Slim napsal:

  Padla na mně strašná lenivost. Tak asi nenapíšu příspěvek o kognitivní disonanci a jejím vlivu na to že rozštěpení bude trvat; ani o tom, že knížecí kampaň je odkazem V. Havla…

  Ale jeden rýpanec do vlastních řad nechci nechat zapadnout. Jak myslíte, že by byl obstál JD VE FINÁLE PROTI KS??
  Můj odhad je, že by prohrál. Nezvedl by ty „xenofobní nálady“, co vyčítají Mildovi a byl by srozumitelnej jen salónní levici. Takže pokud šlo o Švarcíkovu porážku, zaplaťbůh za Mildův demagogický talent.

  Porazil by JD Fischera? Tady se nejsem jist. Co myslíte?

  To se mi líbí

  • zdenekb napsal:

   Já myslím, že by dopadl dobře. Možná by nereagoval tak moc na „cizáctví knížete a dekrety“, ale o to víc by zvedl otázku Schwarzenbergovy příslušnosti k vládě, Kalouskovi, Drábkovi a jejich blahodárnému působení na lid obecný. Taky bych řekl, že by získal mnoho hlasů od lidí, kteří Zemana prostě nemůžou. Ale jsou to jen domněnky salónního levičáka a nemůžu je bohužel dokázat…

   To se mi líbí

  • věra napsal:

   Slime, já si myslím, že by mohl porazit Fischera – předpokládám, že adorace JF by nebyla tak agresivní, taky by nepobláznil fb generaci (číro by mu tak neslušelo :-)), účast by byla menší a pokud by JD zahrál na sociální notu, mohlo by se mu to podařit. A kdyby byl JD v druhém kole s KS, tak by to zřejmě projel a nepomohlo by mu ani to, pokud by se za něj ČSSD plnou vahou postavila (jakože to neudělala ani před prvním kolem). Lidé, kteří nesledují politiku, ho ani neznají. Takže bychom asi teď měli jako prezidenta KZ. Myslíte, že bychom na jeho příznivce pořádali „skoropogromy“, jak to teď dělá část jeho příznivců na ty, co volili Zemana?

   To se mi líbí

  • Občan napsal:

   Argumentačně a rétoricky by obstál a co do chování a vstupování asi také; jenže o tom kampaň nebyla. Neměl by mediální a finanční zázemí jako měl Kníža, takže by neměl tolik možností něčím ovlivnit „efbéčka“
   Navíc je možné, že by se Knížovi povedlo ho něčím vytočit (ale to hodnotím až zpětně na základě toho, jak nezvládl emočně svůj nepostup). Na druhou stanu – vzhledem k tomu, u čeho všeho byl jeho otec, byla by tu šance, že by v některých tématech setřel Knížu jak opocené sklo.

   Fischera by spíš dal. Tam by nevadila jeho zdrženlivost, která by mu bývala byla na škodu v případě Kníži jako soupeře. Představa Fischera jako tajtrlíka strhávajícího „efbéčka“ je hodně absurdní. Ale! – Fischer by měl podobné zázemí jako Kníža, takže kdoví, jak by zapracoval marketingový tým a dramaturgové; Dienstbier by tohle neměl.
   A stejně jako u Kníži by mohly sehrát dost rizikovou roli emoce.
   Ale šanci by měl.

   Njn, tak příště 😉

   To se mi líbí

 5. moskyt napsal:

  Myslím, že JD by určitě ve všech debatách proti KS obstál, ale nezískal by ty „obyčejné voliče“, kteří dali hlas MZ.
  No a proti Fischerovi. Intelektuálně určitě. Tam by mne spíš zajímalo, co by dělala média, která se na Fisherovi vyřádila tak, že se do druhého kola nedostal.
  Podstatné je, že JD nemá charisma, a to je to oč běží ve volební kampani především. Mnoho (možná většina) lidí dá na to jak to vypadá a ne jaké to je.
  V tom vidím iracionalitu a divadelnost volebních kampaní. A proto je mi „líto“ našich „umělců“, že se našel lepší herec než jsou oni a podal lepší výkon. Byli jako ochotníci, hráli sice s vervou ale k UMĚNÍ to mělo hodně daleko.

  To se mi líbí

 6. Slim napsal:

  Otto Katz říkával, že se při večeři rád dává obveselovat zrůdami. Já vidím v Hyde Parku Aničku Matuškovou, jednu z našich nejhloupějších adeptek politologie. Tak jsem zvědav, jestli nezklame!

  To se mi líbí

  • věra napsal:

   🙂

   To se mi líbí

  • zdenekb napsal:

   Díky za upozornění… stihl jsem až konec, ale nezklamala. Karlovi to prohrála přehnaná slušnost a zdrženlivost na sociálních sítích. Jak jinak… 😀

   To se mi líbí

  • Občan napsal:

   Jsem o tuto kratochvíli přišel. Ale ono se to asi objeví na „rouře“.

   To se mi líbí

   • Občan napsal:

    Tak si konečně dopřávám. Hezky to má holka naučený – „Děkuji za otázku“, „Dobře položená otázka“, „Je třeba se vymezit“ – a šupkyhupky k pozměnění otázky a k odpovědi na sebou položenou otázku. A pokazil jim to Zeman, protože postupoval v rozporu s JEJICH volební strategií a vytahoval témata, na něž nebyli připraveni.; což zmátlo Knížu a způsobilo to, že ne zcela přesně formuloval 😀

    No, přes všechna Zemanova negativa je lepší, že to vyhrál on.

    Ale zaujala mě jedna věc – Kníža se distancuje nejen od HNUSNE, ale už i od TOP 09. To děvče dokonce tvrdí, že NEBYL stranickým kandidátem.

    To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Napoleon zase říkal, že s hloupostí rakouských generálů lze počítat jako s faktem. Vzít si Aničku za stratéžku, no nazdar boty! To vlastně ten Karel udělal ještě dobrý výsledek.

   Ještě že si Zeman radí hlavně sám. To děvče zná snad jenom angličtinu. Ona dělá odbornici na USA (jednou jsem s ní diskutoval pod jejím blogem na A.cz a byl překvapen jak je „dutá“ dokonce i ve faktických znalostech), a tvrdí takové nesmysly o (ne)vyvolávání strachu.

   Přitom každý student žurnalistiky, nebo polit. se učí v prvním roce o klasickém „Daisy“ klipu Johnsonovy kampaně v roce 1964, který poslal Goldwatera k zemi se skórem 486:52 , když se mu podařilo vyvolat na základě G. jestřábí rétoriky proti Rusům dojem, že by vyvolal jadernou válku.

   Bože chraň mě před přáteli, před nepřáteli se ochráním sám. (Opět Napoleon)

   To se mi líbí

 7. Slim napsal:

  Tohle je ovšem sranda. Milda ještě není prezidentem a Strakovka už se třese. 🙂
  http://www.novinky.cz/domaci/291553-necas-vylucuji-ze-by-me-zeman-odvolal-byl-by-to-ustavni-puc.html

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Protože po používané fikci je nutné začít obracet následnou realitu do fiktivní podoby, tak najednou „bulvární deník“ MfD barvitě popisuje jak fan klub M.Z. nastupuje na výtah k moci.
   Opravdu je nutné si tyto „okamžiky“ (dokumenty) schovávat protože jsou to stránky novodobé učebnice mediálního programování,kde se prolínají jak použité tak zcela nové manipulační techniky.
   Je to opravdu úžasný okamžik, kdy režiséři musí před oponu a herci odkládají masky.
   Bohužel tato vzácná chvíle nebude trvat dlouho, proto si ji opravdu važme a učme se.

   To se mi líbí

 8. Slim napsal:

  Na kose zaperlil kolega Kopřík!

  To se mi líbí

  • věra napsal:

   Pane Bavore, já už jsem zachytila na netu pár jeho slušných vyjádření k různým příležitostem, takže mě to ani moc nepřekvapilo. Je to sice bývalý valchař, majetek získal z hazardu, ale texty jeho písniček jsou krásné a to co psával v MS (už jsi čet Mladý svět) mělo taky hlavu a patu.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Paní Věro, i já jsem slyšel mnoho hezkých vyjádření pana Halíka. A tentokrát mne nepříjemně zklamal. Proto jsem sem ten odkaz na Horáčka dal, protože doufám, že se takhle zachová po jeho vzoru víc Zemanových odpůrců.

    To se mi líbí

   • Občan napsal:

    Sice Horáčkovi nevěřím ani „Dobrej den“, ale napsané to je profesionálně a slušně. Kdyby to napsal někdo jiný, klidně bych to i podepsal.
    Škoda, že se Horáček takhle neptal dřív a opakovaně.

    Zato ten Krausův „žertík“, na který odkazuje nick Mirka, to je fakt „hustý vode dna“.

    To se mi líbí

 9. Slim napsal:

  Ačkoliv se dostávám do neaktuální roviny, nechci špinit zlatosnosnou Otavu těmito splašky. Lidovky mají dnes na první straně sloupek D. Kaisera Čekání na Zemana. Posuďte sami úroveň tohoto zfanatizovaného idiota (zvýraznění je moje.):
  „… je třeba Zemana pozorně sledovat, nikoliv napjatě vartovat před PASTOUŠKOU na Vysočině, až odtud definitivně VYLEZE a potáhne na Prahu. My jsme ale v minulých dnech uhranutě sledovali každý jeho pohyb a nákup v samoobsluze. Na dvoře Ludvíka XIV. zaměstnávali specialisty, kteří pitvali královy výkaly. “

  Tohle jsou noviny Karla Čapka? Když k tomu přidáme, že budoucí prezident republiky nejen, že bydlí v „pastoušce“ na Vysočině, ale v Praze přebývá na sídlišti ve Stodůlkách, může se někdo divit, že vyhrál volby?

  Ožehavá otázka spíš je, kam se dostla část pražské „inteligence“ ?

  To se mi líbí

  • jonáš napsal:

   Jaký inteligence? Od Kaisera po Taberyho je to debil, blbeček, debil, blbeček .. jen místy dva blbečci vedle sebe. Ať má Svěrák radost, že ho cituju.
   Taky můžete sem http://www.petice24.com/karle_schwarzenbergu_dodrte_slovo_a_skonete_v_politice ale asi to nebude mít žádnej vliv ani na jejich sebereflexi.

   To se mi líbí

  • zdenekb napsal:

   No tak především by si měl pan Kaiser uvědomit, že ty výkaly pitvá on a jeho kolegové z žurnalistiky, a říkají tomu vzletně „hlídání demokracie“. Nemluvě o tom, že onu ‚pastoušku‘ před pár lety vydávali za honosné sídlo pořízené (patrně!) z korupčních peněz. Nevím jak kdo, ale já jsem Zemanův nákup uhranutě nesledoval… a počkám si, jak bude mít nakoupíno ve funkci.

   To se mi líbí

   • Občan napsal:

    Jk, to si moc dobře pamatuji. Dokonce se naši „demokraté“ snažili podsunout „lidu“, že Zeman vlastní celou tvrz a když to nevyšlo, tak alespoň že vlastní luxusní byt v luxusní tvrzi. Koupené z korupčních peněz tu za Bamberg, tu za MUS, ondyno za kdovíco.

    Pak se z toho vyklubalo 1+1, zařízené starožitnostmi posbíranými u přátel po chalupách a půdách 😀

    Já jsem jeho nákup také sledoval. A nedivím se, že hodil tlamu na schůdku, který přehlédl. Do schodů i ze schodů kráčel dost ztěžka a bylo zřejmé, že kolena mu při jeho výšce a váze už moc neslouží.
    Ten „krok do prázdna“ se nejspíš někdy v životě povedl většině z nás a i mnohem mladší skončili ošklivým pádem.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.