Dokonáno jest


Ještě si přečteme pár nenávistných blogů od  JustHollanů Urbanovitých a mediální sféra se snad vrátí ke svým původním nic neřešícím tématům, kdy sice budou „odhalovat“ pochybení stávající vlády, ale vždy tak, aby se vlastně nikdo nic pořádně nedověděl a pokud možno, aby se nikomu neublížilo.

Současná mediální sféra se totiž ani po této volbě nedokáže oprostit od svých chlebodárců a není schopna zanalizovat, proč se jí ta masáž nepovedla. Ostatně to prokázal hned Václav Moravec ve svém rozhovoru s Milošem Zemanem, kdy nebyl schopen vůbec připustit, že to je možné a pokud jej na to Zeman upozorňoval, tento důvod považoval za bagatelní. Přitom i diskutující v tomto prostoru, ale i pod jinými blogy, se naprosto jasně vyjadřují v tom smyslu, že právě ona  mediální podpora Schwarzenbergovi dosáhla stavu „přejedení se jednou nechutnou krmí až ke zvracení“ a volič raději sáhnul po druhém kandidátovi jen proto, aby „ta nechutná krmě“ mu přestala být servírována.

Své samozřejmě udělaly odkazy na zahraniční, zejména německé tiskové agentury, které svou podporou proněmeckého Schwarzenberga rovněž pomohly Zemanovi, protože podpořily právě onu sudetoněmeckou kartu, kterou vytáhl sám Schwarzenberg svým neuváženým výrokem na adresu presidenta Beneše..

Doufám, že se konečně žaludky i mozky uklidní a i pravicoví voliči Zemana se vrátí do svých kolejí, levicoví nebudou nadměrně jásat a my, kteří jsme volili proti fanatickým Karlomanům budeme moci trávit svůj čas jinými aktivitami. Třeba v tomto prostoru hudbou, povídáním o krásných místech naší země, a politika bude spíše okrajovou záležitostí.

Bavor podpis

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

18 reakcí na Dokonáno jest

 1. Občan napsal:

  Spolu se Slimem se domnívám, že nejenže není dokonáno, ale že šrumec teprve začne. Obávám se, že to, co nás pronásledovalo posledních 14 dní, bylo jen zahřívací kolečko. Aktéři se momentálně jen nadechují, protože jsou znaveni po včerejším náročném večeru v Lucerně (vidět a slyšet na šrot ožralé Pacáka, Hřebejka a další, to byl opravdu zážitek pro silné žaludky).

  A trénink na budoucí ještě větší hysterii už začal jak na A.cz, tak na dalších „sdělovadlech“. Navíc to vypadá, že by nemuselo zůstat jen u slovních přestřelek: http://www.novinky.cz/domaci/291420-vasne-nekonci-nekdo-posprejoval-plot-pobliz-domu-kde-bydli-zeman.html
  Opravdu se obávám, že ten nejhorší šlem ode dna ještě nevyvřel a čeká na svou příležitost.

  Ono taky postupně vychází najevo kdo všechno financoval Knížovu kampaň a vesměs jsou to lidé, kteří jdou za svým cílem přes COKOLI a JAKKOLI (Janeček, Bakala…). Typy, které od každé své investce očekávají nejen rychlou návratnost, ale také přiměřený zisk. A i když do Kníži investovali v podstatě jen drobné, určitě se nejednalo o dar.
  Kalousek už se také nechal slyšet, že by si Knížu udělal premiérem.

  To se mi líbí

 2. Občan napsal:

  Volbu prezidenta dnes „korunoval“ Kalousek, kterému se podařilo uniknout ze sklepa, kam byl pro jistotu strčen. Okamžitě si pustil tu svou odpornou mordu na špacír a na kameru prohlásil, že tuhle volbu cit.:

  “…Vyhrálo NÁCKOVSTVÍ A XENOFOBIE…”

  Komentář příslušného média (mám pocit, že to byla TV Prima) – 0
  Tedy, oni ho raději ustřihli.

  To se mi líbí

 3. Slim napsal:

  K tomu bych jen dodal, že Z. je na investice zaměřen poněkud nadměrně. Důležité je také zastavit pokles spotřeby. Ta přispívá k HDP skoro přesně 50%.
  http://www.vasevec.cz/vip-blogy/zbynek-fiala-zeman-zada-investice

  To se mi líbí

  • Občan napsal:

   Bo investice mívají špatně dotažené kohoutky a dost z nich kape. A Schlingové, Lachnitové, Krausové a další „instalatéři“ už se jen tetelí na to, aby pohlídali, že kohoutky nedotažené také zůstanou 😉
   Zatímco ze spotřeby by měli kulový.

   To se mi líbí

   • Nakukovac napsal:

    Ony investice jaksi spotřeba doprovází automaticky.
    Stavějte dálnice, a stavební dělníci maj co utrácet. Atd.
    Zvýší se daně ze mzdy, pojistné zdravotní a sociální příjmy taky stoupnou.

    To se mi líbí

  • jonáš napsal:

   Akorát z Hradu nemá moc možností jak to zařídit.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Každý politik musí znát umění manipulace. I Zeman ho zná. Teď jde jen o to, jak to umění využije. Pokud tím směrem, který naznačil, mohlo by se leccos pohnout tím správným směrem. A že Zeman „umí a zná“ se ukázalo hned v hysterických reakcích Kalouska a Kuby.

    To se mi líbí

 4. Slim napsal:

  Tak tady máme ty představy o přesunech voličů. Je to opět ekologická inference, čili sekundární zpracování nějakých dat, aby ta struktura byla nejpravděpodobnější. Není to přímý průzkum.

  http://data.blog.ihned.cz/c1-59198510-vysledky-druhe-kolo-data#inference

  To se mi líbí

 5. Cech napsal:

  Pokud existuje 1/3 hlasů prokazatelně disponabilní dvěma fiktivním marketingovým stranám.

  Z nichž první vyrobená a nutně vítězná strana masmediálního manipulačního studia používala a používá ono počešťování amerických manipulačních šablon .
  Druhá vygenerovaná fikce je proti tomu schopna zabezpečit bezduchého televizního moderátora veřejnoprávní televize.
  Při tom obě jsou ze zákulisí řízeny totožnými lidmi, jejichž odhalení je téměř skoro tak trestné jako těžký zločin.
  Proto buďme vděčni za přímé volby i když ve druhém kole to bylo nějaké to sebezapření.

  To donucení mnoha aktérů, kteří museli vystoupit z poza opony,nemohli být pouze režiséry a museli být v posledním dějství i herci to opravdu stojí za to.

  Při tom jak Zdeněk Svěrák musel odložit masku a musel přímo jako aktér korigovat manipulační chyby způsobené přehřátím kampaně.
  Jeho vystoupení se dvěma lišáky které mělo naprosto jasně zkorigovat onu masmediální manipulační chybičku, způsobenou nedostatečným akcentem na jasné neoliberální ZemanoKlausovské.

  Jeho naprosto otevřené vystoupení, že vše sociální pouze navazuje na komunistickou minulost, jako doklad toho, že se jedná pouze o herecký výkon bylo to jak tvrdě musí čelit dvěma nebezpečím a to zadlužení + socialismu.
  Pomalu jsem připravoval článek o zakladatelích mediálního programování ale po prezidentské kampani, která bude opravdu v Česku hodně, hodně dlouhá mne napadlo,že mnohem zajímavější a přitažlivější bude masmediální programování předvést na současníkovi a to na hegemonech kampaně Karla Schwarzenberga, tedy na Svěrákovcích, neboť oni představují učebnicové použití masmadiálního programování(světových(hlavně amerických) mediálních manipulačních technik) aplikovaných na Českém dvorku.
  Dokonáno zdaleka není – > výuka „světových“ masmediálních manipulačních technik začíná.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Nejhorší na tomto faktu je , že manipulačními pracovníky se stanou i takoví experti, kteří po Schwarzenbergově porážce jsou schopni s nezakrývaným úžasem a jako kdovíjaký objev prohlásit, že Sch. zatím zůstává jak ministrem tak předsedou strany. Vždyť co se v jeho životě tou prohrou změnilo jiného než to, že prohrál jednu volbu. A kdyby to prohlásili jedenkrát, dalo by se to brát jako přeřeknutí. Ale takový Železný Kuba to opakuje při každé příležitosti.

   To se mi líbí

 6. Pingback: Ema má mísu (dokonáno jest). « Od věci II

Komentáře nejsou povoleny.